Acum este 19 Mar 2024, 07:03

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 100 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 24 Apr 2014, 15:27 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4552
Nume forum:1
Doinita, multumim pentru felicitarea ta atat de sugestiva, dar si pentru urari. Ai dreptate, Lumina se simte pretutindeni. Lumina iti dorim si noi tie si gratie divina ori de cate ori vei avea nevoie.



Cu o calda imbratisare,
Monica

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 24 Apr 2014, 15:37 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4552
Nume forum:1
Leana, Hristos a Inviat!

De acum, de cate ori te vei retrage putin timp din gradina, o sa ne fie limpede ca pregatesti iar diverse surprize:



Oul tau a ajuns la inima noastra si iti multumim. Recunoastem gingasia stelutelor si floricelelor de pe coperta felicitarii si apreciem ca ne-ai scris mesajul cu gel cu sclipici.
Pentru dulciuri, cu siguranta, o sa iti multumeasca Ingerul trist de la biserica (voi face fotografii).
Hotararea de mai sus apartine Gargaritelor TTT.



Si tu sa ai parte de sarbatori inconjurata de cei dragi, mereu.

Cu o calda imbratisare,

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 24 Apr 2014, 15:50 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4552
Nume forum:1
Elza, adevarat ca a Inviat.

Un dar este de nepretuit oricand ajunge la tine, asa ca iti multumim.



Ne dorim mult sa nu te superi ca vom darui cutia ta cu dulciuri Ingerului trist de la biserica. Speram ca prin darurile ce le vom face micutei, in urmatoarele trei saptamani (numarand dupa cate pachete de dulciuri avem), noi sa fim ingerii faptelor voastre bune. Asa sa va ajute si pe voi Cel de Sus!

Si noi iti dorim sa porti in inima Lumina si sa fii mereu o primavara pentru toti cei ce iti vor iesi in cale.

Cu o calda imbratisare,

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 27 Apr 2014, 16:05 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4552
Nume forum:1
Leana, in schimbul figurinilor de ciocolata am rugat ingerul sa iti zambeasca:


_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 28 Apr 2014, 16:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 5982
Nume forum:1
Admin scrie:
Leana, Hristos a Inviat!
Oul tau a ajuns la inima noastra si iti multumim. Recunoastem gingasia stelutelor si floricelelor de pe coperta felicitarii si apreciem ca ne-ai scris mesajul cu gel cu sclipici.
Pentru dulciuri, cu siguranta, o sa iti multumeasca Ingerul trist de la biserica (voi face fotografii).
Hotararea de mai sus apartine Gargaritelor TTT.
Si tu sa ai parte de sarbatori inconjurata de cei dragi, mereu.
Cu o calda imbratisare,
Draga Monica, dragi gargarite TTT, Hristos cu-adevarat a Inviat!
Imi pare atat de bine ca micutul meu ou de Paste, colorat si construit pe parcursul lucrului, a reusit sa va inveseleasca un pic si va multumesc din suflet pentru gestul vostru frumos de a aduce un mic zambet si pe chipul ingerului de fetita. Sa stiti ca eu m-am gandit intens la aceasta fetita chiar inainte de a pune coletul la posta si eram convinsa ca asa o sa procedati. Va iubesc pentru generozitatea voastra.
Va multumesc mult pentru urarile voastre frumoase si va doresc si eu sa fiti inconjurate intotdeauna de iubirea celor dragi!
Eu chiar am trecut si trec printr-o perioada foarte ocupata, dar ma bucur ca am reusit sa trimit, in ceasul al 12-lea, felicitarea de Paste catre voi. Am simtit ajutorul divin inainte de Paste, vineri seara, atunci cand am reusit sa finalizez felicitarea si am alergat prin ploaie pana la Lidl si inapoi, am cerut voie si am intrat la casa prin fata, fara ca cei din coada sa vocifereze, am intrat in Posta la 19 fara 2 minute, iar fetele de acolo nu m-au certat, chiar daca am ambalat coletul chiar sub nasul lor si le-am tinut si peste program pana la 19,15.
Am avut un noroc formidabil, iar rezultatul a fost minunat: nimic nu se compara cu zambetul de ingeras al fetitei. Va multumesc din suflet pentru el.!
Va doresc tot ce este mai bun pe lume si mai ales sa va realizati menirea frumoasa pe care o aveti in aceasta lume.
Va imbratisez cu mult drag,



Leana, adevarat a Inviat!
Mi s-au umplut ochii de lacrimi dupa ce am citit ce ai scris tu. Am simtit ca multi alti ingeri au complotat la reusita ta, iar gandul emis de tine catre micuta nici ca se putea sa se materializeze mai frumos, in spiritul cerurilor deschise acum.
Eu nu cer in schimbul faptelor si vorbelor mele bune, nimic, dar pentru tine ma rog sa fii vegheata mereu de ingerul meu iubit.

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 29 Apr 2014, 13:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 5982
Nume forum:1
Iti multumesc din suflet, draga Monica!
Fie ca ingerasii pazitori sa ne vegheze pe toti, intotdeauna, astfel incat sa ne putem trai viata, asa cum este ea, in bucurie.
Numai bine tuturor, iar pentru mini-vacanta care se apropie, va doresc sa aveti parte de tot ce va propuneti: excursii frumoase sau relaxare si odihna.


_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 29 Apr 2014, 15:22 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4552
Nume forum:1
Helen, iti multumim din inima pentru ousorul cusut cu ata aurie si argintie si cu fundita, pentru oul cu gargarita, dar si pentru felicitarea sub forma de ou albastru inzestrat cu pasmanterie argintie. Fie ca toate urarile scrise de tine pentru noi sa se intoarca inmiit la tine si in casa ta. Mai adaugam felicitari pentru munca depusa de tine ca sa ajunga la noi asemenea bijuterii.







In ceea ce priveste dulcele, tocmai discutam cu colegele mele, - Ingerul trist va zambi inca doua saptamani in plus de acum incolo.

P.S. Ne-a placut si markerul auriu cu care ne-ai scris urarile.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 02 Mai 2014, 11:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Draga Monica,
Dragi gargarite TTT,

Ma bucur tare mult daca micutele mele realizari v-au placut, iar daca ingerul trist va zambi atunci bucuria este dubla. Imi pare rau insa ca acesta este un gest prea mic care doar alina sufletul, dar nu rezolva adevaratele probleme. Recunosc ca eu m-am gandit tare tarziu la acest lucru si nu m-am pregatit asa cum ar fi trebuit insa le-am trimis din tot sufletul. Chiar mi-am adus aminte ca era candva o reclama care se difuza in perioada sarbatorilor de iarna cu un baietel singur pe strada in seara de Craciun se uita cu tristete la imaginea care se reflecta intr-un geam - bradutul frumos impodobit si o fetita care alerga fericita in jurul lui. Mesajul era sa luam acasa in perioada sarbatorilor copiii singuri pentru a trai clipe magice in mijlocul "familiei". Nu am sa uit cum plangea baiatul nostru ca nu am vrut sa megem sa cautam pe strazi baietelul din reclama si sa il luam acasa.
Va multumesc din suflet pentru gestul vostru frumos, pentru generozitatea voastra, pentru toate initiativele pe care le luati. Numai un suflet cald, bun, iubitor face asa ceva. Felicitari!

"Fie ca toate urarile scrise de tine pentru noi sa se intoarca inmiit la tine si in casa ta."
Va multumesc pentru urarile voastre si va doresc ca aceste urari sa se intoarca catre voi, sa aveti parte de tot ce este mai frumos in viata alaturi de cei dragi.
Va imbratisez cu mult drag.



Helen, sunt convinsa ca ce ai facut, ai facut cu tot sufletul tau mare si plin de iubire.
Astazi am luat cutia de bomboane a Elzei cu mine, desi mintea imi spunea ca nu am cum sa-l gasesc pe ingeras, pe asa o vreme (a plouat puternic in Focsani).
Dupa ce am mai achizitionat cate ceva de la un magazin din drum, am plecat catre biserica dintr-un simt al datoriei si nicidecum convinsa ca am sa-mi vad ingerul. Am zarit-o de departe si nici nu stii cat m-am bucurat. Mi-am stapanit lacrimile si ne-am dat binete, dupa care i-am spus ca o gargarita (si i-am aratat gargarita de pe cutie) i-a trimis un dar. Mi-a zambit (poate de la povestea cu gargarita?), asa ca am surprins-o pentru voi.



Mama ei m-a rugat sa ii fac o fotografie si surioarei ei de 3 ani care este acasa, ca nu are nici o fotografie cu ea. I-am promis ca se va intampla si acest lucru.

Din pacate, sunt multe astfel de cazuri sociale, dar sotul meu are o zicala a lui: ajuti cat poti. Important este sa nu treci nepasator.

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 11 Mai 2014, 12:58 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4552
Nume forum:1
Ingerul nostru de la biserica uda astazi copacul. Cu un paharel de plastic de unica folosinta lua apa din baltoaca de langa trotuar si o turna pe copac.


_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 11 Mai 2014, 13:00 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4552
Nume forum:1
Leana, astazi zambetul ingerului este special pentru tine:


_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 100 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania