Acum este 26 Apr 2024, 11:34

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 100 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 08 Iul 2014, 14:20 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4575
Nume forum:1
Draga gargarita, pentru ca astazi am ajuns la banca, am verificat si contul meu. Banutii tai pentru ingerul Florentina Claudia au ajuns.

Nu am mai facut fotografii in saptamana ce a trecut pentru ca mi-a murit telefonul. El stie de ce.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 23 Iul 2014, 07:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6096
Nume forum:1
Draga Monica, dragi gargarite, am revenit in acest topic si ma bucur de vestile bune gasite aici.
Ma bucur mult ca fetita cu zambet de inger este in zodia Leu, zodie de foc, foarte puternica si sunt sigura ca va gasi puterea de a fi o biruitoare in viata. La fel este si nepotica mea si pot sa va spun ca de pe acum ne dirijeaza pe toti.
Luni, la granita dintre zodii, am reusit sa pun la Posta un mic pachetel pentru Florentina Claudia si fratiorii ei. Sper sa ajunga cu bine si va rog mult sa-i urati un calduros "La multi ani!" si din partea mea.
Va urez tuturor numai bine, multa putere de munca si va iubesc pentru implicarea voastra si faptele bune pe care le faceti.
Cu mult drag,



Leana, iti multumesc in numele micutei Leoaice. Cu siguranta va fi incantata. De o luna imi tot spune ca o doamna ii va aduce un tort de ziua ei. Si eu ii pregatisem ceva, dar las pe mai tarziu, daca soseste si coletul de la tine.

Duminica trecuta am ajuns cam tarziu la biserica, iar mamica ei i-a strigat: Uite, ti-a venit doamna! Acum sper ca ti-a ajuns inima la loc si nu mai plangi.
Micuta a venit sfioasa langa mine si a luat absenta dulcele din mana mea, dar s-a lipit toata de mine. Am simtit-o trista cand a observat ca acord atentie sufletelului ce-l adusesem cu mine la biserica. I-am zambit ori de cate ori i-am prins privirea ca sa o asigur ca nu am uitat-o si am tinut-o, asa cum ii place ei, protector dupa umeri. A vrut sa mergem impreuna si la miruit, ca sa o ridic eu la icoane.




Micutei dirijoare din familia ta ii pup manutele si ii doresc ca tot ce faci tu pentru Claudia sa ii faca Domnul parte ei.

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 23 Iul 2014, 18:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Draga Monica ma bucur ca ai reusit sa aduci un zambet pe fata micutei. Probabil s-a atasat tare mult de tine si va fi groaznic sa nu te vada acolo in fiecare saptamana.
Leana, felicitari pentru sufletul tau mare. Este un lucru mai rar intalnit in ziua de astazi.
La multi ani si din partea mea ingerasului. Sper sa aiba parte de o surpriza frumoasa de ziua ei.
Va imbratisez cu mult drag si ma rog ca Domnul sa va ocroteasca pe voi si pe cei dragi voua.

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 28 Iul 2014, 09:24 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4575
Nume forum:1
Elena Jitca scrie:
Probabil s-a atasat tare mult de tine si va fi groaznic sa nu te vada acolo in fiecare saptamana.
Helen ai dreptate. Ieri era in biserica si cand ne-am intalnit mi-a spus ca a fost sa se roage la Maica Domnului sa vin. Sincer, mi s-a strans inima.

Mi-a spus ca o doamna i-a adus un tort cu trandafirasi de ziua ei (pe 26 iulie) si ca le-a dat voie si fratilor ei sa guste din el.

I-am inmanat pachetelul venit de la Leana si iat-o cum radiaza:





Elena Jitca scrie:
[...] si ma rog ca Domnul sa va ocroteasca pe voi si pe cei dragi voua.
Helen, si eu ma rog ca toti cei ce au grija/si in grija astfel de cazuri sa le faca Domnul parte de sanatate.
Iti trimit o imbratisare venita din inima pentru tine.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 28 Iul 2014, 09:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6096
Nume forum:1
Draga Monica, dragi gargarite TTT,
Ma bucur ca micul meu cadou a ajuns la timp de ziua Florentinei.
Va multumesc si va iubesc pentru tot ce faceti pentru acesti copii, precum si pentru toti copiii din Focsani, pe care ii ajutati prin acte de caritate.
Va doresc o saptamana minunata si plina de realizari.
Cu mult drag,



Leana, cand am vazut zambetul de pe fata ei in timp ce statea cu darurile tale in brate, mi-am zis ca este cel mai frumos mod de a-ti multumi.
La randul meu iti multumesc pentru grija ta. Sa ai parte de multe zambete in viata ta.

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 27 Aug 2014, 18:42 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4575
Nume forum:1
Nu m-am mai intalnit cu ingerul de trei saptamani (o duminica a lipsit ea; o duminica am lipsit eu, iar duminica trecuta ploua atat de agresiv incat am renuntat sa mai merg la biserica, mai ales ca aveam si musafiri), dar aduc dovada ca o parte din ce se gasea in coletul destinat ei, a ajuns deja in manutele ei pe 3 august.


_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 27 Aug 2014, 18:44 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4575
Nume forum:1

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 27 Aug 2014, 18:45 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4575
Nume forum:1

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 31 Aug 2014, 13:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Draga Monica, ma bucur tare mult sa vad un zambet pe fata ingerasului si sper din tot sufletul sa ii placa si sa ii fie de folos toate aceste mici surprize. Te imbratisez cu mult drag "Zanuta noastra plina de dragoste si magie".
Te imbratisez cu mult drag.



Draga mea, Helen,
Sper sa revin pe 7 septembrie cu un nou zambet. Mai sunt multe lucrusoare si dulciuri de la tine de inmanat ingerului si imi doresc sa ajunga la ea inainte de inceperea anului scolar. Cu siguranta, fiecare lucrusor ii va fi de folos.
Te imbratisez si eu cu multa caldura si drag.

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 14 Sep 2014, 19:20 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4575
Nume forum:1
Draga mea, Helen,

Am reusit sa ajung pe 7 septembrie, dar abia acum postez imaginea de atunci.



Mama ei mi-a povestit ca ingerul nostru a fost suparat ca nu m-a mai vazut, a avut chiar convingerea ca am uitat-o si ca nu o mai iubesc, motiv pentru ca o zi intreaga sa planga.
Am asigurat-o ca sentimentele mele pentru ea nu s-au schimbat, chiar i-am dat mamei ei numarul meu de telefon ca sa imi semnaleze daca ceva nu este in ordine cu Florentina-Claudia.

A primit darurile de la tine (ultimele) cu bucurie (i se citeste pe fata).

Nadina, i-am lasat numarul meu de telefon mamei si in ideea ca va avea nevoie de banuti.
Iti trimit un zambet de la poarta bisericii:


_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 100 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania