Acum este 29 Mar 2024, 03:12

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Copiii secolului XXI fara frigider
MesajScris: 30 Aug 2018, 18:12 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4559
Nume forum:1
Nu am inteles de ce Claudia si fratiorii ei ajung la spital asa de des cu alergii. Intr-o zi mi-a venit gandul bun sa o intreb pe mama copiilor daca ea are frigider. Astfel am aflat misterul: nu au frigider si mancarea devine improprie consumului. Dar cand ochii copiilor cer de mancare si cand tu nu ai alta mancare decat cea alterata, ce faci?
Voi posta in seara aceasta pe Facebook poate cineva din zona noastra are un frigider pe care nu il foloseste.

Claudia ce este in clasa a IV-a are nevoie de un trening la scoala. Cand am intrebat-o ce marime poarta, iata ce mi-a scris: <Am in talie 21 si din talie 33; si la bluză am la mănă 45 si la bluza 50, dar pe treningul de acum scrie 128 CM>. Drept sa va spun nu am inteles nimic.

Tot Claudia mi-a spus ca Ioana, sora ei cea mai mica nu are jucarii si ca i-ar prinde bine o tricicleta.

Am scris toate ofurile aici pentru ca ades impreuna cu voi am rezolvat multe probleme pentru aceasta familie sarmana.

Ufa!

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii secolului XXI fara frigider
MesajScris: 31 Aug 2018, 18:20 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4559
Nume forum:1
Dragele mele gargarite, anuntul vizeaza pe cei din judetul Vrancea. Sunt multe persoane mai ales din Focsani, ce intra pe forum.
Nu vreau sa fac cheta pentru frigider. Postez zilnic anuntul pe grupurile din Focsani si Vrancea si sper sa gasesc pana la urma ce imi trebuie.
Intuitia mea spune ca acolo, la copiii aceia necajiti nu trebuie sa fie frigider nou, ca nu cumva cel ce le este tata, sa vina sa il ia si sa il vanda.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii secolului XXI fara frigider
MesajScris: 13 Feb 2019, 16:15 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4559
Nume forum:1
Va anunt ca un frigider nou-nout a sosit in casa familiei nevoiase inca din septembrie.
Pe perioada aceste ierni, lemnele pentru incalzit casuta plina de copii au fost asigurate de cineva cu inima mare.

Postez mai jos daruri ce au plecat tot catre acei copii. Alimentele nu le-am mai fotografiat.



Gargaritelor, se pare ca energia voastra a atras multe persoane din zona ce dau o mana de ajutor ca acesti copii sa aiba o copilarie cat mai usoara. Va multumesc in numele lor.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii secolului XXI fara frigider
MesajScris: 14 Feb 2019, 17:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6042
Nume forum:1
Felicitari tuturor gargaritelor care au contribuit la aceasta generoasa activitate!
Va imbratisez cu drag,

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania