Acum este 18 Apr 2024, 19:15

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 26 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Trateaza-ti prietenii cu surprize! (5)
MesajScris: 19 Mai 2011, 22:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Apr 2008, 14:35
Mesaje: 3542
Nume forum:1
Ceea ce va voi prezenta moi jos nu are nici o legatura cu gradina noastra, pentru ca aceasta canita am primit-o cadou de Craciun de la o nemtoaica, iar pe langa ceea ce reprezinta pentru mine, mai are o alta parte interesanta si ma gandeam ca poate ar fi o idee buna pentru cineva sau poate chiar TTT in persoana.
Cand am primit-o si m-am uitat la ea, va zic sincer ca am apreciat mai mult gestul si semnificatia decat canita, pentru ca nu este acel ceva care la prima vedere iti fura privirea, acel ceva care te face sa-l indragesti din primul moment. Ci, este acel ceva care, pas cu pas in fiecare dimineata cand iti bei cafeaua descoperi cate o parte, o bucatica din acel frumos de care te indragostesti pentru totdeauna.
Dupa cum v-ati dat seama este vorba de o canita de culoarea rosie si imprimata imaginea Claudiei. Pana aici totu-i bine si frumos si nimic surprinzator, dar descoperirea am facut-o mai tarziu pentru ca dimineata imi facea placere sa-mi beau cafeaua in canita oferita de TTT. Intr-una din dimineti, trezindu-ma mai tarziu si cum nu plec de acasa fara sa fac micul dejun, la repezeala am luat canita surpriza (cum imi place s-o dezmierd), mi-am pus cafea, lapte (acesta-i cappuccinul meu, doua degete de cafea si restul lapte) si l-am pus la microunde. Numai cand am scos cana, nu mai era rosie ci toata alba si cu o frumusete de model pe ea. M-am minunat, m-am intrebat ce s-a intamplat (si eu minte lunga, se vedea ca abia m-am trezit), dar in acel moment nu i-am dat prea multa importanta si fuga intreburile mele. Cand am venit dupa amiaza acasa am gasit din nou cana rosie cum a fost, atunci chiar am luat-o la purificat ca parca prea stranie s-a facut toata afacerea. Mi-am dat seama ca in contact cu caldura devine alba, iar cand se raceste, devine din nou rosie. Magie, magie cum zice Claudia.
Asa ca, atunci cand imi beau cafeaua, am tot o altfel de cana si in cautare de noi mistere. Poate multe din voi stiti pontul, dar cum eu nu-l stiam si pentru acele ca si mine vi-l impartasesc.

Canita surpriza, inaite si dupa.








P.S. Se vede la ultimele doua fotografii ca partea de jos incepe sa se inroseasca.


Anca, uite aici: http://www.rogoblen.ro/op/canamagica.html

_________________
Anca - Gargarita Pacea-Armoniei


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Trateaza-ti prietenii cu surprize! (5)
MesajScris: 20 Mai 2011, 12:16 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4571
Nume forum:1
Anca, pentru tine o mostra de surprize de la TTT (autor MMACI).


_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Trateaza-ti prietenii cu surprize! (5)
MesajScris: 26 Mai 2011, 15:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Apr 2008, 14:35
Mesaje: 3542
Nume forum:1
Monica, abia acum am inteles pe deplin, ceea ce ai simtit in urma episodului de la concursul Atingere calda. Imi este atat de necaz ca nu am dat o cautare inainte, in loc sa ma apuc sa scriu stupiditati. Dar poate la toate acestea este un De ce? si vreau sa cred sau cel putin sper, ca nu sunt singura care nu stia de canita magica, iar prin acest episod s-a luat la cunostinta ca TTT este plin de mistere si magie, este de ajuns sa dam o cautare pe site sau sa intrebam. Nu?
Monica scrie:
Anca, pentru tine o mostra de surprize de la TTT (autor MMACI).
Aceasta mostra eu o pun in categoria simplu si de efect, categorie ce nu poate da niciodata gres.
Va multumesc pentru frumosul ornament.




_________________
Anca - Gargarita Pacea-Armoniei


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Trateaza-ti prietenii cu surprize! (5)
MesajScris: 26 Mai 2011, 15:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2010, 19:42
Mesaje: 581
Locatie: botosani,com sulita
Nume forum:1
Anca, din punctul meu de vedere bine ai facut ca ai povestit aici despre minunatia ta. Asa am aflat si eu ca pot sa cumpar de la TTT o astfel de canita sa o daruiesc celor dragi.

_________________
Lora - Prietenia este floarea unei clipe si fructul timpului.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Trateaza-ti prietenii cu surprize! (5)
MesajScris: 26 Mai 2011, 15:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Apr 2008, 14:35
Mesaje: 3542
Nume forum:1
Lora, sa stii ca nu se pune. Eu, cu atatia ani de club, nu ar mai trebuit sa fac astfel de gafe, dar oricum multumesc de incurajare, esti o dulce.

_________________
Anca - Gargarita Pacea-Armoniei


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Trateaza-ti prietenii cu surprize! (5)
MesajScris: 12 Apr 2012, 15:29 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4571
Nume forum:1

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 26 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania