Acum este 20 Apr 2024, 01:20

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Zile speciale la Top Terra Trade 2004 - Craciun
MesajScris: 30 Dec 2013, 12:22 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4571
Nume forum:1
Zile speciale la Top Terra Trade 2004 - Craciun, by Admin TTT (3924 mesaje) la 11-03-2006

S-a ornat bradul verde. Cu totii mai apoi am facut, sub un pretext sau altul, o fotografie in fata acestui brad. Am inteles motivul abia la Serbarea de Craciun. Fiecare am primit in dar o felicitare de partea firmei. Pe prima pagina era fotografia noastra in fata bradului.



Replica: Globuri turcoiz by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
Se poarta anul acesta si aceasta zona chiar se asorteaza cu aceasta culoare.



Replica: La intrare by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
chiar, in stanga, aceasta ghirlanda verde cu sclipiri aurii si funda rosie, generoasa este perfecta.



Replica: Bradul alb by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
Preferatul barbatilor din firma este si el ornat si asezat langa geamurile pe care curg turturi de gheata din beteala; deasupra lui - arcada cu globuri rosii.



Replica: Daruri by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006

Se pregatesc crengute cu beteala sclipitoare pentru batranii ce nu au braduti in casa, dar au nevoie.



Replica: Steaua de Craciun by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
Euphorbia ne anunta si ea ca se apropie Craciunul.



Replica: Muscatele by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
- un dar adus din Belgia anul trecut au inflorit si ele. Este limpede, se apropie o sarbatoare minunata.



Replica: Afara nu este zapada! by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
Ax, unul din paznicii firmei este suparat. Afara, langa gradinita firmei, trandafirul ,,La Seviliana" si varza decorativa ii spun ca nu vine zapada. Iar el vrea zapada! Ce este mai distractiv, decat o joaca in zapada cand ai ramas fara carnita pe os? Fotografia este realizata pe 8 decembrie 2004.



Replica: Vesele! by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006

Vesele, toate floricelele din firma. Aici, Lisa cea harnica, alaturi de Lavanda (stanga).



Replica: Daruri speciale, by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
Se ambaleaza darurile speciale pentru oamenii speciali.



Replica: Bradul alb by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006

Primii musafiri ai firmei au preferat o fotografie in fata bradului alb ornat cu globuri albastre stralucitoare si globuri argintii mate; beteala albastra. Dupa fotografie, urmeaza un suc, cateva prajiturele pentru ca, nu-i asa, trebuie sa ne invingem emotia intalnirii cu Mosul intr-un fel.



Replica: Prima fotografie. by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
Este prima mea intalnire cu aceasta firma. Mami ce ma tine de manuta, imi tot spune ca vine Mos Craciun aici, sa imi aduca daruri. Este si prima mea fotografie aici cu mami pentru ca mami a stat acasa ca sa ma creasca pe mine si nu a mai fost in firma de fix un an si jumatate.



Replica: Mos Craciun aduce si copii? by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
Eu stiam ca numai barza aduce copii. Mama m-a informat ca Mosul imi aduce pe la vara o surioara si ca la anul vom veni mai multi din familia noastra sa il vedem pe Mos Craciun.



Replica: A sosit Mos Craciun! by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
A sosit Mos Craciun!
Si are tolba plina! Si ochii prichindeilor stralucesc. Globuletele si beteala ce stralucesc peste tot, in jurul lor, parca isi reflecta toata lumina in ochisorii lor. Se aud exclamatii de incantare, de uimire, de bucurie. Inima parintilor tresalta, ochii lor uita sa-si urmareasca prichindeii ce se inghesuie in jurul Mosului. Ochii si buzele lor redau clipa aceea magica din copilarie cand, de Craciun, asteptau infrigurati pe Mosul drag. Sunt si ochi innourati de lacrimi. Colindele nu se mai aud la boxe pentru ca Mos Craciun povesteste ce drum lung a facut, cat este de obosit, dar nu-i pare rau pentru ca vede atatia copii frumosi si cuminti. Ochii prichindeilor se rotunjesc de uimire si de incantare: despre ei este vorba! Baieteii isi trag usor bluzita ce s-a ridicat cam sus, fetitele isi verifica cochete perisorul sau cercelusii. Este o clipa magica. Este atmosfera de Craciun pe care povestitoarea si-a dorit-o pentru ea, pentru copiii ei. Nu a fost posibil. Dar acum, minunea s-a intamplat si iata ca Cineva a ajutat-o sa faca aceasta clipa sa se intample pentru toti prichideii prezenti in firma, in aceasta seara. Daca credeti ca poate exista ceva mai frumos decat atat, cautati si aflati cum a fost Craciunul 2005 in firma noastra.



Replica: Mosul primeste urarile copiilor by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
Si eu am pregatit o urare si o poezie pentru Mos Craciun. Tati si mami lucreaza amandoi in aceasta firma si sunt sigura, ca, la o adica, daca uit ceva, unul din ei o sa ma ajute.



Replica: Ce ne-am fi facut fara ajutorul Craciunitelor?! by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
Dar Mosul? Craciunitele sunt cele ce au scos darurile din sacii Mosului. Ele au stiut care dintre fetite iubeste papusile cu rochite roz, care sunt cele indragostite de papusile cu pantofiori aurii; tot ele au stiut care baietel si-a dorit o masina, care un tanc mare, care un joc de fotbal. Tot ele l-au ajutat pe Mos sa imparta copiilor dulciurile, fructele si darurile speciale pentru parintii lor.
Ce ne-am fi facut fara Craciunite?!



Replica: Prichindei by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006

Intrebare: Care este cel mai frumos prichindel?
Raspuns: Toti.



Replica: Prichindei by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
Intrebare: Care este cel mai frumos prichindel?
Raspuns: Toti.



Replica: Prichindei by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
Intrebare: Care este cel mai frumos prichindel?
Raspuns: Toti.



Replica: Prichindei by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
Intrebare: Care este cel mai frumos prichindel?
Raspuns: Toti.



Replica: Prichindei by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
Intrebare: Care este cel mai frumos prichindel?
Raspuns: Toti.



Replica: Prichindei by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
Intrebare: Care este cel mai frumos prichindel?
Raspuns:Toti.



Replica: Prichindei by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
Concurs Intrebare: Care este cel mai frumos prichindel?
Raspuns:Toti.



Replica: Prichindei by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
Intrebare: Care este cel mai frumos prichindel?
Raspuns: Toti.



Replica: Urari by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006

Una din surprize indelung pregatita, pe la colturi, ca sa nu stie nimeni.! Un plugusor in care, cu umor, se povesteste cam ce se intampla in aceasta firma, de la an - la an, si se fac o groaza de urari frumoase. Nu au incaput toti uratorii in fotografie.



Replica: Afara - tot magie. by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
Afara, in ajun de Craciun, prichindeii trebuie sa intalneasca tot atmosfera de poveste, nu?



Replica: Album Craciun 2004 by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
Si ca sa ramana o amintire, dupa vacanta de iarna, am mai gasit un dar de la Mos Craciun. Fiecare am primit un album cu imaginile cele mai frumoase din acea seara magica. Multumim lui Mos Craciun ca exista. Ce ne-am face daca intr-o zi am crede ca Mosul este o poveste?



Replica: Ce poate fi by Jianu Elvira la 05-03-2006, by Admin TTT (3924 mesaje), la 11-03-2006
mai frumos decat sa ne cunoastem prietenii si cat sunt de frumosi. Sunteti o firma de invidiat. Chiar si firma pare o poveste, poveste la care participam si noi, doar cu sufletul.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Zile speciale la Top Terra Trade 2004 - Craciun
MesajScris: 01 Ian 2014, 15:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 09:28
Mesaje: 3240
Locatie: bihor
Nume forum:1
Monica, ma bucur ca ai readus topicele acestea la lumina. Vremurile de altadata sunt mereu cele mai frumoase.

_________________
Simona - Gargarita-Margareta-cu-Petale-de-Argint


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Zile speciale la Top Terra Trade 2004 - Craciun
MesajScris: 01 Ian 2014, 18:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Sunteti un colectiv de invidiat, in sensul bun al cuvantului si de asta nu m-am indoit niciodata.
Sa va ajute Dumnezeu sa mentineti la fel de vii aceste obiceiuri si in anii care vor veni.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Zile speciale la Top Terra Trade 2004 - Craciun
MesajScris: 01 Ian 2014, 18:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2011, 15:54
Mesaje: 3769
Locatie: Galaţi
Nume forum:1
Ce familie frumoasă şi unită.
Se vede dincolo de timp şi din cadre fotografice, bucuria de a fi împreună.
Să fiţi mereu sănătoşi şi bucuroşi, voi colectiv TTT, ce ne oferiţi atâtea daruri şi bucurii.
Pupici pe mânuţe de îngeraşi.
Pupici pe inimioarele voastre.

_________________
Gargarita-Dulceata-Inimii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Zile speciale la Top Terra Trade 2004 - Craciun
MesajScris: 02 Ian 2014, 14:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
O adevarata familie. Ma bucur sa vad ca intr-adevar exista ceea ce mi-am dorit mereu - un colectiv frumos si unit. Iar fotografiile pline de veselie, bucurie stau martori ai acestui adevar.
La cat mai multi ani impreuna!

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania