Acum este 19 Mar 2024, 08:07

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 82 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Respectati spatiul acesta si el va va respecta pe voi
MesajScris: 04 Ian 2012, 12:53 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4552
Nume forum:1
Regret ca trebuie sa fac anuntul acesta, dar volumul de munca a devenit prea mare, urmare a unei avalanse de potentiale forumiste ce vor sa participe la concurs. Prin e-mail sau pe forum (pe acestea din urma voi nu le vedeti pentru ca primele interventii trebuie aprobate de mine), imi cer ajutorul.

Dragele mele, sunteti prea multe, prea multe scrieti ca pe forumul adolescentilor (uitand ca suntem un forum in limba romana), prea multe solicitati informatii pe care le gasiti (asa cum se intampla pe majoritatea forumurilor) exact in prima sectiune a acestui spatiu (unele cred ca nici nu parcurgeti regulamentul acestui forum), prea multe uitati sa va completati datele personale si va alocati porecle penibile.
Ma simt agresata de multitudinea de semne de intrebare, de puncte de suspensie, de prescurtari hilare si de alte anomalii referitoare la limba romana. Multe sustineti ca sunteti eleve, in ultimul an de liceu, dar acest lucru nu se simte in exprimarea voastra cand trebuie sa fac exercitii de vointa ca sa inteleg ce inseamna k in textul vostru.

Intrucat, odata cu intrarea noilor forumiste volumul muncii mele de corectare s-a marit, va informez ca imi iau libertatea de a sterge ce este incorect scris. Pana acum, v-am atentionat, lasandu-va notite, aratandu-va ca am corectat, am adus in prim plan topicul Limba noastra cea frumoasa (unde o mana de forumisti incearca sa va arate ca avem o limba nationala), dar se pare ca este inutil.

Va rog, respectati forumistele veterane ce s-au straduit sa mentina acest spatiu curat, ordonat si echilibrat.

Postarea in alte topice a subiectelor personale, intrarea pe forum numai pentru a putea achizitiona o diagrama de la una dintre forumiste sau pentru sustinerea in concurs a uneia dintre participante (manipulare, pentru ca aceasta sa primeasca puncte mai multe) sunt cele mai dese exemple.
Regret, nu veti primi aprobarea de a scrie pe forum.

Celor ce vor sa participe la concurs le indic ca dupa ce citesc Regulamentul forumului, sa citeasca si Regulamentul concursului.

Alte cereri de-ale forumistilor veterani s-au adunat in e-mailul meu de-a lungul anului trecut. Nu am mai avut rabdare sa le numar, dar cu siguranta sar de o mie.
Unii, intrati la inceput sub un nume ce nu le apartine (fals/nume de domnisoara etc.), doresc acum sa le modific informatiile. Declin aceasta cerere pentru ca nu pot face si modificarile ce vin de pe forumul Java. Asa cum am mai spus, la incercarea de a folosi inca un cont pe acest forum, voi proceda la excluderea din comunitate. Va indic sa va relevati identitatea reala in topicul vostru.

Mai exista o categorie de forumisti ce, dupa ce isi fac cont pe un site de gazduire imagini, ca sa le poata posta pe forum, dupa un anumit timp le sterg (cum s-a intamplat la Vreti sa ne cunoastem, Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai, dar si la colectii, ladite si modele in lucru. Cand contextul imi va permite, mesajele cu astfel de exemple vor fi sterse fara explicatii.

Altii vor sa le adaug cateva cuvinte sau imagini in anumite topicuri ce le apartin. Unii doresc sa le sterg anumite postari. Nu mai continui cu doleantele exprimate pentru ca sunt prea multe. Daca la inceput nu era o problema (erau putine cereri), acum este o corvoada, iar uneori mi se pare ca exista chiar o intentie de manipulare.

Reiterez cererea sa respectati forumistele veterane ce s-au straduit sa mentina acest spatiu curat, ordonat, echilibrat si corect, din punct de vedere etic. Respectati spatiul acesta si el va va respecta pe voi.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Respectati spatiul acesta si el va va respecta pe voi
MesajScris: 04 Ian 2012, 12:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Dec 2010, 10:21
Mesaje: 1134
Locatie: Brasov
Nume forum:1
Monica, in ce ma priveste, daca vreodata te-am suparat sau mi-ai gasit greseli, ori alte probleme, imi cer mii de scuze.

_________________
Andru - Prietenia este încercarea prin care se măsoară inima unui om.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Respectati spatiul acesta si el va va respecta pe voi
MesajScris: 04 Ian 2012, 14:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Feb 2008, 22:17
Mesaje: 174
Nume forum:1
Jur ca eu nu am scris niciodata cu k si nici cu ms sau altele. Jur ca am luat nota 10 la bacalaureat, la romana. Jur ca daca am gresit cu ceva pup de mii de ori. Chiar daca tu obosesti, eu nu te las. Hi! Hi!

_________________
Sandra - Gargarita-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Respectati spatiul acesta si el va va respecta pe voi
MesajScris: 04 Ian 2012, 15:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Mai 2009, 07:46
Mesaje: 448
Nume forum:1
Monica, iti admir rabdarea cu care ai corectat greselile gramaticale de pe acest forum si iti multumesc ca ai facut din acest spatiu virtual un loc placut.
Imi cer iertare pentru greselile pe care le-am facut.
Iti doresc un an bun, cu multe impliniri.

_________________
Ema - Gargarita Trandafir


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Respectati spatiul acesta si el va va respecta pe voi
MesajScris: 04 Ian 2012, 17:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Apr 2008, 14:35
Mesaje: 3542
Nume forum:1
Draga mea Monica, chiar daca punctul pe "i" a fost pana acum si respectat de cine a vrut sa-l respecte, dupa cum se vede, a fost nevoie de o accentuare a lui. Din cand in cand, este nevoie si de o voce mai aspra sa reimprospateze regulile, vazand ca umanitatea evolueaza, dar nu in mod ascendent si de aceea trebuie diversitate si reguli noi.
Si toate acestea numai pentru armonia acestui loc atat de frumos, care pe noi ne avantajeaza, iar pentru tine reprezinta o munca eroica.

Pentru tine Inger Panzitor, care cu adierea ta blanda, treci pe urmele mele si mai scuturi bagheta magica acolo unde neglijenta mea ti-a dat de lucru, un pic de parfum sa-ti insenineze fruntea.


_________________
Anca - Gargarita Pacea-Armoniei


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Respectati spatiul acesta si el va va respecta pe voi
MesajScris: 04 Ian 2012, 17:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12450
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Draga Monica sunt si eu pe lista neagra. Iti cer scuze. Incerc sa nu mai gresesc.
Pup dulce.


_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Respectati spatiul acesta si el va va respecta pe voi
MesajScris: 04 Ian 2012, 18:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2011, 15:54
Mesaje: 3769
Locatie: Galaţi
Nume forum:1
Îţi cer iertare din inimă, Monica.
Ştiu că şi eu sunt pe lista celor ce te-au supărat şi după care ai corectat.
Mie îmi sunteţi tare dragi, atât voi toate, cât şi tot ceea ce realizaţi şi faceţi toate aici.
V-am urmărit din umbră 3 ani şi pentru a nu mai greşi şi a-ţi uşura munca, vă pot urmări în continuare ca până acum.
Ştiu că eşti supărată şi ai dreptate.
Te rog iartă-mă.
Îndrăznesc să îţi trimit pupici pe inimioară.

_________________
Gargarita-Dulceata-Inimii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Respectati spatiul acesta si el va va respecta pe voi
MesajScris: 04 Ian 2012, 18:58 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4552
Nume forum:1
Dragele mele, culmea (!), voi care sunteti intr-o continua dorinta de a deveni perfectibile si v-ati corectat de la o postare la alta, va cereti scuze?! Luati-le inapoi ca nu am ce sa va reprosez.
Pe toate va imbratisez cu caldura inimii mele, dar si cu respectul pe care mi-l insuflati.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Respectati spatiul acesta si el va va respecta pe voi
MesajScris: 04 Ian 2012, 19:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2011, 15:54
Mesaje: 3769
Locatie: Galaţi
Nume forum:1
Săru-mâna, scumpă şi dragă Monica.
Pupici pe inimioară.


_________________
Gargarita-Dulceata-Inimii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Respectati spatiul acesta si el va va respecta pe voi
MesajScris: 04 Ian 2012, 19:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Monica, imi cer iertare si crede-ma ca incerc sa nu mai fac greseli. O fac pentru mine ca imi vine sa intru in pamant de rusine cand vad ca ai corectat.
Astazi am avut o zi grea si am plans mai toata ziua din cauza unor probleme, dar cand am citit ce ai scris am simtit un nod in gat. Imi cer scuze si fata de celelalte gargarite pentru ca au citit greselile mele.
Sunt constienta ca timpul pierdut cu corectatul greselilor mele nu il pot aduce inapoi, dar o sa incerc sa recitesc de multe ori mesajul pe care vreau sa il scriu.
O calda imbratisare si mii de scuze.


Adelina, din partea mea, nu ai de ce sa plangi. Esti receptiva si prinzi totul din zbor. La concurs, nu puteam sa nu te atentionez pentru ca imi doresc sa ai o moderare usoara si impreuna un topic deosebit.

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 82 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania