Acum este 16 Apr 2024, 20:32

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Dependenta de ingeri, sfaturi lucru Eden
MesajScris: 08 Iul 2009, 07:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Feb 2009, 08:25
Mesaje: 440
Locatie: Moreni, Dambovita
Nume forum:1
Dependenta de ingeri - Lenus, by Popescu Elena (142 mesaje), la 07-03-2009

Am citit ore in sir pe acest forum si nu ma mai plictisesc. Apreciez atat contributia gargaritelor cat si raspunsurile prompte ale adminilor. Tocmai mi-am achizitionat "Eden" si de luni ma apuc de lucru. Imi plac la nebunie picturile Sandrei Kuck. As vrea sa sugerez si eu niste modele care tare as vrea sa le vad in colectia mea de goblenuri (nu foarte mare, dar inca mai lucrez la ea).



Replica: Sugestie pentru noi modele de goblen by Popescu Elena (142 mesaje), la 07-03-2009



Replica: Sugestie pentru noi modele de goblen by Popescu Elena (142 mesaje), la 07-03-2009



Replica: Bun venit, Lenus, by Bica Nistor (1238 mesaje), la 07-03-2009


in gradina gargaritelor iubitoare de goblen!
Cine nu s-a indragostit de Eden? Cred ca sunt putine gargarite care nu o au lucrat-o sau nu o au in lada de zestre. La un moment dat se crease chiar un curent pe forum, numit Edeniada.
Sandra Kuck nu sfarseste prin a ne uimi cu ingerasii ei.
De ingerasul de mai jos, ce parere ai?


Replica: Bine ai venit, Lenus! by Maria Nistor (4936 mesaje), la 07-03-2009


Replica: Bine v-am gasit! by Popescu Elena (142 mesaje), la 07-03-2009


Da, este superb si goblenul Aripile copilariei, il ochisem deja; despre ingerasii Sandrei Kuck, - eu i-as coase pe toti parca si vad un perete plin cu goblenuri cu ingerasi.

Replica: Lenus, by Tudorancea Rodica (216 mesaje), la 07-03-2009

un bun venit si din partea mea. O persoana care vrea sa isi vada peretii acoperiti de ingeri nu poate fi decat cineva foarte special. Ma bucur sa te cunosc si mi-ar placea sa revad Eden in serial. Nu te-ar tenta?
Sa stii ca exista un topic pe acest forum, intitulat: Va place pictura? - Sandra Kuck.


Replica: Bun venit, Lenus! by Adela Aura Vlad (391 mesaje), la 07-03-2009


Iata o alta sursa de ingerasi: Martisor pentru Letitia


Replica: Multumesc de primire by Popescu Elena (142 mesaje), la 07-03-2009

O sa incerc sa fac si eu un serial cu Eden.

Pentru Rodica: Deja am intors pe toate partile forumul acesta si vazusem topicul respectiv, dar a fost o placere sa il revad.

Pentru Adela: Abia astept sa vad si ingerasul acela la Modele noi.
Sper sa apara de asemenea la modele noi si "Mother`s gentle touch " de Sandra Kuck.

Replica: Bun venit, Lenus! by olteanu rodica (726 mesaje), la 08-03-2009

Sa ai mult spor la Eden. Si eu vreau sa-l lucrez, dar mai aman vreo doua luni. Mi-ar placea sa facem o provocare cu acest goblen daca si celelalte gargarite sunt de acord. Pe cele care accepta provocarea si au timp de goblenat le astept intr-o cursa de viteza de la 1 mai.

Replica: Bun venit, Elena! by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 08-03-2009

Am venit cu aceasta urare obisnuita dar si cu una din picturile Sandrei Kuck, pictura ce deborda gingasia si farmecul sarbatoritelor de astazi...



Replica: Bine ai venit, Elena! by Raluca Popa (843 mesaje), la 08-03-2009

Ingerasul acesta, tot din gradina TTT, iti place?


Replica: Multumesc tuturor de bun venit. Deja ma simt ca intr-o familie, by Popescu Elena (142 mesaje), la 08-03-2009


Este superba si acea pictura a Sandrei Kuck, de fapt nu cred ca exista pictura de-a ei care sa nu-mi placa.

Cat despre ingeras, este frumos, dar eu nu ma impac deloc cu fondurile, ma plictisesc. Mie imi plac amestecurile de culori chiar daca sunt mai greu de cusut, sunt ca o provocare pentru mine.

Cu referire la cursa de cusut Eden sunt convinsa ca o sa ma ajungi din urma Rodica chiar daca eu ma apuc mai devreme. Nu sunt asa vitezomana la cusut.

Va pup pe toate.

Replica: Lenus, by Stefanescu Elena (2599 mesaje), la 08-03-2009

bine ai venit, sper sa zbori cat mai mult aici, pe forum alaturi de noi.

Replica: Bine ai venit in gradina gargaritelor! by Ionita Victorita (539 mesaje), la 09-03-2009

Iti urez un zbor placut.


Replica: Bine ai venit in gradina noastra! by Racovita Adriana (3988 mesaje), la 09-03-2009

Sa stii ca iti astept episoadele la Eden. Si eu il am in lada de zestre dar nu stiu daca reusesc sa il cos prea curand. Rodica s-ar putea sa nu pot sa ma aliniez la start la 1 mai. Daca ma liniez s-ar putea sa dureze mult (dar mult!) pana trec linia de final.

Aripioare la ac, Lenus!


Replica: Nu stiu ce sa fac by Popescu Elena (142 mesaje), la 09-03-2009


La Eden mi se par atele prea subtiri, mai ales la culorile inchise cred ca mi se vede panza.
As avea doua variante: ori sa lucrez cu ata in trei ori sa cumpar ate Puppets Coats, dar pentru a doua varianta nu cred ca ma pricep eu atat de bine sa aleg nuantele.
Voi ce ma sfatuiti?


Replica: Lenus, by Flori M (318 mesaje), la 09-03-2009

eu am lucrat cu ata in trei la culorile inchise si nu s-a vazut diferenta. Dar mai bine vorbeste cu Steluta ca ea il lucreaza acum. Eden - lucrat de Steluta.
Sa stii ca uneori ai sentimentul ca atele inchise sunt mai subtiri, doar pentru ca sunt mai inchise.

Replica: M-am decis by Popescu Elena (142 mesaje), la 10-03-2009

Lucrez cu ata in trei. Am facut o proba de lucru. Cu ata in trei se acopera perfect panza, fara sa aiba un aspect grosolan. Mi-e frica totusi ca nu-mi ajunge ata la culorile unde am putina ata. Sunt convinsa ca nuantele la care am multa ata au suficient surplus. As putea sa-ti urmez exemplul si sa lucrez cu ata in trei doar la nuantele inchise. Multumesc de sfat.

P.S. Vad ca si la Steluta se vede putin panza, dar s-ar putea sa se aseze cand o sa fie desfacuta de pe gherghef.


Replica: Lenus, by olteanu rodica (726 mesaje), la 10-03-2009

poti lucra cu firul in doua; cand il vei da jos dupa gherghef nu se va observa panza. Ai si varianta cu firul in trei, fara frica, or sa-ti ajunga atele, negresit.

Mult spor si o zi buna sa ai.


Replica: Multumesc, by Popescu Elena (142 mesaje), la 10-03-2009

Replica: Lenus, by Roxana Deli (173 mesaje), la 11-03-2009

am devenit dependenta de unele imagini postate de tine.

Replica: Si eu sunt dependenta de ele, Roxana, by Popescu Elena (142 mesaje), la 12-03-2009

Tare as vrea sa le vad goblenuri.
Parca le si vad pe primele doua puse unul langa altul pe un perete.


Replica: Lenus, by Doruletz Mic (1000 mesaje), la 12-03-2009

cauta in acest link: Lada de zestre Rodica si Mihaela


Replica: De apreciat. by Popescu Elena (142 mesaje), la 13-03-2009

Foarte frumos a lucrat Mihaela. Vad ca Edenul ei are culori diferite de al meu. Abia astept sa ma apuc si eu de el. Nu am inceput inca pentru ca astept ghergheful pentru el. Saptamana viitoare cred ca incep.
Sper sa am si eu acelasi spor cu Mihaela.
Va pup pe toate

Replica: Lenus, by Silvia Har (613 mesaje), la 13-03-2009

sigur o sa ai spor la asa frumusete.
La culori este discutabil. Nici un aparat de fotografiat nu seamana cu altul.

Replica: Vad ca am deviat de la subiect by Popescu Elena (142 mesaje), la 14-03-2009


Am inceput acest topic pe tema modele noi si am ajuns sa vorbim despre Eden.
Eu inca sper sa vad una din picturile Sandrei Kuck postate de mine la modele noi.
Am vazut ca de multe ori o idee de aici de pe forum ajunge sa se materializeze... cine stie poate o sa fie si cazul ideii mele.
Aripioare la ac tuturor gargaritelor.

Replica: Modele noi, by Silaghi Liana (19 mesaje), la 13-04-2009

Am vrut sa va trimit cateva imagini, dar nu corespund marimii impuse, asa ca va spun sa cautati pe internet imagini cu picturile lui Thomas Kinkade, pictor american, nascut in 1958, Sacramento, California despre care se spune ca este "cel mai colectionat artist in viata" si este numit "Pictorul Luminii" - veti vedea de ce. Picturile lui pot deveni noi modele pentru goblen.

Replica: Liana, by Racovita Adriana (3988 mesaje), la 13-04-2009

avem si noi un topic dedicat lui Thomas Kinkade. Are niste picturi superbe si deja avem si goblene dupa el.

Replica: Bucuroasa by Bica Nistor (1238 mesaje), la 13-04-2009

sa te revad pe forum, Liana! De cand nu ti-am mai vazut numele aici...
Kinkade este cam omnipreznt pe forum, asa cum spune si Adriana.

_________________
Lenus - Gargarita-Ingerul-de-langa-noi


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dependenta de ingeri, sfaturi lucru Eden
MesajScris: 01 Aug 2014, 14:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Iun 2007, 05:41
Mesaje: 198
Nume forum:1
Variatii pe aceeasi tema:


_________________
Ildiko - Prietenia este vinul vietii.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania