Acum este 28 Mar 2024, 09:57

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Unde se inrameaza goblenuri in Iasi?
MesajScris: 13 Noi 2009, 12:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2006, 15:44
Mesaje: 198
Nume forum:1
Unde se inrameaza goblenuri in Iasi? by andreea incau (2 mesaje), la 23-09-2008

Replica: In primul rand, by Raluca Popa (923 mesaje), la 23-09-2008

bine ai venit la noi, Andreea. Sper sa ramai alaturi de noi cat mai mult si poate ne arati si noua ce ai lucrat. Lucrezi de mult goblen?

Cat despre inramari in Iasi, eu pot sa-ti recomand firma la care mi-am inramat goblenurile si am fost foarte multumita. Au un sediu in Piata Unirii nr. 6 si unul la parterul Halei Centrale. Nu cred ca am voie sa dau numele, dar sper sa te descurci.

Replica: Ioana by Silvia Har (697 mesaje), la 23-09-2008

este din Iasi si nu este unica. Sigur o sa primesti un raspuns la intrebarea ta.
Bun venit in lumea gargaritelor, Andreea.




Replica: Bun venit, Andreea! by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 23-09-2008


Cauta in forum si gasesti sugestii de inramare si vezi ca si firma TTT are oferte de rame. Poate ca o sa-ti placa si s-ar putea sa iesi si mai bine.



Replica: Bun venit by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 23-09-2008

si din partea mea, Andreea! Eu am inramat Iconita la un magazin de arta de langa Teatrul National. Este un magazin micut, unde in geam vezi tot felul de ustensile pentru pictura, sculptura. Am fost foarte multumita de ei. Merita sa mergi sa vezi, macar.

Replica: Multumesc. by andreea incau (2 mesaje), la 23-09-2008

Va multumesc pentru informatii si pentru urarile de bun venit. Lucrez de muti ani goblene, dar acum cu facultatea mea, lucrez printre picaturi mai mult cand am timp. Am cusut cam vreo sapte goblene pana acum, iar astazi am terminat unul pe care m-a rugat bunica sa-l cos. Cam in cat timp credeti ca-mi inrameaza un goblen si il pune in passepartout?

Replica: Depinde. by Silvia Har (697 mesaje), la 23-09-2008

Daca mergi la un centru care preia doar comanda, dar nu o executa in atelierul lor, ci o transmit mai departe, dureaza cam o saptamana. Daca atelierul respectiv le lucreaza fara intermediari, dureaza cam doua-trei zile, Andreea.




Replica: Bine ai venit Andreea, by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 23-09-2008




Replica: Bine ai venit! by Petroi Ana-Maria (1261 mesaje), la 24-09-2008



Replica: La mine by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 24-09-2008
a durat cam trei zile, chiar daca inramarile nu se fac la magazin, ci la un atelier special (cred totusi ca este atelierul lor, dar nu in aceeasi locatie). Cel mai bine ar fi sa mergi si sa intrebi exact cat dureaza. Eu nu ma grabeam cu inramarea si de asta nu am dat o prea mare importanta timpului.

_________________
Raluca - Gargarita-Curcubeu


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania