Acum este 29 Mar 2024, 07:18

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Se poate folosi lipici la inramare?
MesajScris: 12 Iun 2009, 15:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Feb 2007, 17:32
Mesaje: 123
Nume forum:1
Se poate folosi lipici la inramare? by Untaru Livia (23 mesaje) (liviauntaru55gmail.com) , la 29-02-2008

Am avut trei goblenuri la inramat la o firma de renume din Bucuresti. Aseara le-am adus acasa si nu a contat ca era tarziu, le-am agatat impreuna cu barbatul meu la locul pe care il stabilisem dinainte, pe perete.
Azi, cand m-am intors de la servici am gasit unul din goblenurile inramate, cazut pe podea. Geamul s-a spart, asa ca l-am dat la o parte. Barbartul meu a obsercat ca agatatoare s-a desprins din rama si asa goblenul a cazut. In momentul in care a cazut, rama s-a stricat. La colturi, ramele nu au fost prinse decat cu doua capse si, de aceea, din izbitura, s-au desfacut.
Au sarit si tandari de pe marginea ramei ca si cum s-a ciobit vopseaua care este lucioasa si grena la culoare.
M-am suparat tare cand am vazut cum mi-au prins ei goblenul de carton: au lipit marginile cu lipici!
Eu am citit ca lipiciul ataca panza, ca aduna tot felul de insecte si paraziti si ca in timp iti distrug munca (adica goblenul). Am mai citit ca se foloseste pentru spate, carton fara acid si pasepartoul tot fara acid.
Ne-am dus cu ce a ramas din rama la atelier si le-am aratat. Ne-a zis ca nu este vina lor ca noi am scapat obiectul pe jos. Barbatul meu s-a suparat pentru ca ei nu au recunoscut ca au facut treaba de mantuiala cu agatatoarea si capsele de pe colturi, iar mie mi-au ras in nas cand le-am spus de cartonul fara acid.
Voi ce parere aveti?

Replica: Asa by Georgeta Petrea-Manta (140 mesaje) (georgeta@timax.ro) , la 29-02-2008

sunt unii ahtiati dupa castig! Materiale putine, munca putina si carpaceala. Eu nu m-as lasa asa usor. Bine ai venit pe forum, Livia!

Da, de ce nu ai inramat la Rogoblen?



Replica: De by Untaru Livia (23 mesaje) (liviauntaru55gmail.com) , la 29-02-2008

proasta!
Iti multumesc pentru primire.


Replica: Si by Serban Birtalan (343 mesaje) (serbaban@gmail.com) , la 29-02-2008


nu ti-au dat nici o rezolvare?


Replica: Sa stii by Anisoara Nichita (209 mesaje) (rodnichi@yahoo.com) , la 02-03-2008


ca mi se pare nefiresc sa nu iti rezolve problema. Ai de gand sa lasi lucrurile asa? De ce?

Replica: Cum lipici? by Doi na (538 mesaje) (doinastanciulescu@gmail.com) , la 03-03-2008

Ti-ai confirmat ei ca este lipici? Nu imi vine sa cred! Dar, ce nu crezi, azi in tara aceasta cand se fac scenarii ca sa se omoare cainii dintrun oras... cat de repede posibil, prin impuscare...


Replica: Livia, by Fanica Fina (81 mesaje) (finutii@rds.ro) , la 18-03-2008


pana la urma, ai rezolvat ceva?


Replica: Sa by Untaru Livia (23 mesaje) (liviauntaru55gmail.com) , la 13-04-2008


stiti ca nu am rezolvat nimic in favoarea mea. Am inramat la alt centru de unde am aflat ca este incorect sa folosesti lipici la inramare si ca trebuie folosit passpartout fara acid. La colturi, cu cat este mai mare tabloul, cu atat se pun mai multe capse.
Va multumesc ca mi-ati raspuns. Am citit mai de mult, dar nu am avut timp sa raspund.

_________________
Ulivia - Prietenia este umbra serii, care se inteteste odata cu apusul soarelui vietii.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania