Acum este 19 Oct 2017, 11:14

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 194 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ce mai cititi?
MesajScris: 19 Mai 2016, 19:47 
Neconectat

Nume forum: Aura
Lenuta, Nico va multumesc pentru sugestii.
De ceva timp incerc sa-mi fac timp pentru a va prezenta cartile achizitionate in acest an.
Astazi a venit momentul.
Dintre acestea am reusit sa citesc Tatal celuilalt copil si In pielea unei jihadiste.
Vi le recomand.

Lectura placuta tuturor!

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 

MesajScris: 20 Mai 2016, 13:09 
Neconectat

Nume forum: Oksanna
Aura, pot sa iti zic ca ti-ai facut o frumoasa achizitie.
Vroiam sa te intreb ce parere ai despre cartea ,,In pielea unei jihadiste'' ? Eu am citit-o online.
Tot anul acesta am citit si ,,Numele trandafirului''. Mi s-a parut interesanta desi la inceput cu toate datele istorice pare mai complicat.
Lectura placuta!

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 

MesajScris: 26 Mai 2017, 14:43 
Neconectat

Nume forum: Georgetta
Va recomand cu drag Povestea Tamplarului de Jon Gordon (despre viata si strategii de succes).
Intr-un moment de profunda cumpana in viata profesionala, cand parea ca totul in jurul lui se prabuseste, Michael lesina pe strada si este salvat de un simplu tamplar, cu care in timp ajunge sa colaboreze si chiar sa se imprieteneasca. O impresionanta poveste despre ce inseamna succesul si despre strategiile care stau la baza lui, care ne invata ca oricine ne poate fi la un moment dat mentor si ca, daca suntem dispusi sa urmam niste reguli simple, ne putem schimba viata in bine.

Asemenea marilor antrenori, care te fac sa iti depasesti limitele si sa iesi din zona ta de confort, tamplarul (in realitate un priceput formator de vieti, cariere si echipe) il invata incet-incet pe Michael sa isi reevalueze prioritatile si sa isi abordeze munca si viata personala dintr-o perspectiva cat se poate de simpla.

Iubeste ceea ce faci! Ajuta-i pe cei din jur si manifesta-ti permanent grija fata de ei, aratandu-le ca iti pasa! Si, nu in ultimul rand, nu uita ca succesul trebuie impartasit. Doar asa vei putea primi inapoi inzecit tot ceea ce ai oferit.

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 

MesajScris: 26 Mai 2017, 18:11 
Neconectat

Nume forum: Micia
De ziua mea anul acesta am primit toata seria Game of Thrones, este in italiana, dar decat nimic este bun si asa. Sunt la al treilea volum din 5. Dupa mine merita, bineinteles daca sunteti admiratoare a stilului fantasy.

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 

Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 194 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa: