Acum este 03 Mai 2024, 20:58

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 220 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ce filme mai recomandam
MesajScris: 29 Ian 2012, 12:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12491
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Misiune imposibila- Protocolul fantoma
Actiune cu Tom Criuse, J.Renner, S.Pegg, 132 min.
Implicati fara voie intr-un atentat terrorist in Cremlin, agentul Ethan si colaboratorii sunt lasati in voia soartei de catre guvernul SUA. Presedintele proclama “Protocolul fantoma”. Hunt si compania lucreaza pe cont propriu pentru a opri un razboi nuclear.
Un nou film dintr-o serie binecunoscuta plin de suspans, dar si faze hilare de la inceput la sfarsit. Un Tom Cruise un pic ruginit, dar isi revine pe parcurs. Bine realizat inceputul cu eroul principal intr-o inchisoare rusa. Cascadoriile pareau reale, nu erau chiar exagerate. Mi-a placut mult plimbarile in Rusia, Ungaria, Emirate, India. Multe imagini tip documentar impletite la perfectie cu subiectul. S-au folosit putine masti, iar ideile erau ingenioase.
Un film bine echilibrat, merita un 9.

_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce filme mai recomandam
MesajScris: 04 Feb 2012, 17:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Iul 2006, 00:26
Mesaje: 118
Nume forum:1
Patru fete de măritat
O femeie cu patru fete singure încearcă prin toate metodele să-şi mărite fiicele.
Este o comedie spumoasa.

_________________
Amalia - Am invatat ca nu este nevoie sa schimbam prietenii daca intelegem ca prietenii se schimba.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce filme mai recomandam
MesajScris: 04 Feb 2012, 18:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2004, 03:53
Mesaje: 537
Nume forum:1
Am vazut la unul din canalele TV, Hartuire sexula cu Michael Douglas, Demi Moore in rolurile principale.
Informatia de mai jos a fost preluata de pe net.
De o fierbinte actualitate, tema hărţuirii sexuale este privită dintr-un complex unghi; cel al unui bărbat, victimă a şefei sale, cândva iubită. Deşi s-ar putea spune ca tenta misogină este prea apăsată, importantă este prezentarea implicaţiilor abuzului de putere.

_________________
Nic - Eu si Gargarita mea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce filme mai recomandam
MesajScris: 05 Feb 2012, 11:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12491
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Iti dau dreptate draga Nic.
Michael Douglas intruchipeaza foarte bine imaginea omului de casa, dar cu un anumit trecut. Fosta nevasta a lui Bruce Willis, Demi More este practic geniala. In timpul cand a fost facut filmul a fost chiar un scanadal pentru acest subiect.
Actiunea se petrece intr-o fabrica de componente de calculator. Este prezent chiar si viitorul 3D. Barbatul trebuia sa aiba o promotie, dar este precedut de frumoasa ex-concubina care fura inlocuind produse de calitate cu cele facute intr-o tara din sudul Asiei. Pentru ca sefii il vroiau in 4 labe, se ajunge la un adevarat complot. Tenaciatatea si persevereanta unei avocat, nu-mi amintesc numele actritei, face ca totul sa se termine cu bine. Sa nu uitam si ajutorul unui “amic” care este de fapt colega si viitoarea sefa a personajului. Film foarte bun, merita vazut.
Votul meu este 9.50.

_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce filme mai recomandam
MesajScris: 05 Feb 2012, 11:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12491
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Milennium - barbati care urasc femeile
Dramaturgic eu as zice thiller negru. 158 min. Cu: Daniel Craig, Rooney Mara, Stelan Skarsgart, Robin Wright, Cristopher Plumer. Regia: David Fincher.
Mikaele un jurnalist celebru, dar are o condamnare pentru defaimare colectionata dupa ce nu a reusit sa demonstreze reaua moralitate a unui om de afaceri.
Scrupuloasa sa dorinta de a ajunge la adevar atrage simpatia unui mare industrias care il angajeaza pentru a descoperi adevarul in legatura cu nepoata sa, posibil moarta.
O actiune tragica cu personaje deviate de la realitate, tradatori, corupti, violenti, victime.
Lisabeth Salander o tanara de 24 ani cu o inteligenta uimitoare se ocupa de anchete.
Un personaj plin de umbre si cu un trecut imbracat in mari suferinte ajuta eroul sa vina la lumina. Nu intru in amanunte, dar este un film greu de digerat pe unele portiuni.
Realitatea cruda parca nu sufera nici o transformare.
Votul meu este -9.

_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce filme mai recomandam
MesajScris: 05 Feb 2012, 13:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2004, 03:53
Mesaje: 537
Nume forum:1
Ovidia, inainte de deconspirarea prietenului, de la final, babuta mea mi-a spus cine este amicul si cine este casuta de e-mail. M-a lasat cu gura cascata ce intuitie aveti voi, femeile.

_________________
Nic - Eu si Gargarita mea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce filme mai recomandam
MesajScris: 05 Feb 2012, 13:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Mar 2011, 17:58
Mesaje: 2050
Nume forum:1
Ovidia, eu am citit cartea Barbatii care urasc femeile. Nu stiu cum este filmul, dar pe mine cartea m-a cutremurat si cateva nopti la rand am avut cosmaruri.

_________________
Gargarita-Atingere-Calda-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce filme mai recomandam
MesajScris: 05 Feb 2012, 17:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12491
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Draga Nic, sa tin si eu cu partea femeiasca. Nici nu se putea altfel. Babuta ta e o femeie foarte inteligenta.
Draga Iunia, am intrat la acest film deoarece trebuia sa astept mai mult de o ora pentru cel cu Meryl Streep (sper ca am scris bine). Nu am citit cartea. Daca o citeam nu cred ca intram la film. Pe mine m-a speriat violenta din scena violului lui Lisabeth de catre noul tutore. Nu-mi plac filmele de acest tip. Sunt prea sadice pentru mine.
Pup dulce.

_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce filme mai recomandam
MesajScris: 05 Feb 2012, 17:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Iun 2010, 20:10
Mesaje: 5301
Locatie: Pascani
Nume forum:1
Mamma Mia! Un film pentru o dupa-amiaza de duminica. Buna dispozitie va fi la ea acasa. Pentru fanii trupei ABBA si nu numai.

_________________
Ralluca - Gargarita-Suras-de-Primavara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce filme mai recomandam
MesajScris: 12 Feb 2012, 22:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12491
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
The Iron Lady

Cu Meryl Streep, J. Broadbert, O.Coleman, in regia de Phyllida Lloyd, bibiografic, 105 min.
“Doamna de fier”asa cum era denumita Margaret Thatcer a fost prima si unica femeie din Anglia care a ocupat pozitia de primul ministru si a castigat de 3 ori consecutiv alegerile. Era cunoscuta pentru a pune in discutie indiscutibilul.
Film memorabil de nota 10 cu felicitari.
Meryl Streep incarneaza o femeie foarte inteligenta, fiica unui negustor si primar dintr-un mic satuc. Acceptata la Oxford isi face loc in lumea politica cu mare dificultate. Patrioata din cap pana in picioare da dovada de un fair-play si onestitate intr-o lume care nu apreciaza aceste calitati. Fapt pentru care barbatii din jurul sau o tradeaza din gelozie.
Stie perfect sa care este viata reala si cum trebuie sa-si faca meseria.
Iubeste mult familia chiar daca nu arata acest lucru.
M-a facut sa lacrimez scena in care primeste scrisoarea de la facultate sau momentele cand vorbeste cu sotul mort. Pana la urma il lasa sa plece chiar daca ii este frica de singuratate.
O adevarata doamna cu d mare.

_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 220 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania