Acum este 11 Mai 2024, 13:23

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 135 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Concurs: Cel mai sugestiv titlu
MesajScris: 12 Oct 2009, 13:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2009, 01:53
Mesaje: 328
Nume forum:1
Letitia, ca sa poti descrie cu ochi lucizi si inima blanda ce vezi in aceste imagini, iti trebuie o zi buna. Eu, de cateva saptamani, bifez doar zile proaste. Doamne-fereste, nu asta va doresc si voua!

_________________
Alice - Alice-Gargarita-din-tara-Minunilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs: Cel mai sugestiv titlu
MesajScris: 12 Oct 2009, 13:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2009, 12:21
Mesaje: 104
Nume forum:1
Alice, ia umbrela in mana si hai cu mine prin ploaie. E benefica o plimbare printre picaturile toamenei.
Pentru mine este fantastic sa ma plimb prin ploaie iar daca in drumul meu se mai intampla sa gasesc si o balta, apai sa te tii, cat imi place sa lovesc apa cu pantoful. Sa sara stropi si sa ma ud. Sunt ca un copil.
Va rog, sa nu radeti de mine, dar asa de mult imi place ... .
Alice, o zi frumoasa si voua la fel gargarite harnicute.
Pupici pe obrajorii tai rosiatici de naduf si o picatura de ploaie cu un suras de copil in ea.
Cu drag,
Georgeta

_________________
Georgeta - Gargarita-Ce frumoasa sunt eu azi!


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs: Cel mai sugestiv titlu
MesajScris: 12 Oct 2009, 13:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Iul 2005, 09:52
Mesaje: 1105
Locatie: Timisoara
Nume forum:1
Draga Alice, oare nu este si acesta un rol al goblenului, - de a aduce o raza de soare in zilele proaste?
Hai lasa-ti imaginatia sa vorbeasca si ai sa vezi ca ziua se va insenina. Dar daca esti foarte ocupata il astept pe Marian cu propunerile.

_________________
Letitia - Gargarita-Blue


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs: Cel mai sugestiv titlu
MesajScris: 12 Oct 2009, 13:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2009, 01:53
Mesaje: 328
Nume forum:1
Marian o ajuta pe Laura care este si ea new intr-un training obligatoriu pentru firma unde lucreaza ea.
A ramas disponibila pisica in casa noastra. Ea este chiar o oaza de bucurie! Si singura lipsita de orice griji. Intrucat are rol terapeutic pentru cei ce vor sa ramana in sfera normalului, o recomand cu caldura. Tuturor!

_________________
Alice - Alice-Gargarita-din-tara-Minunilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs: Cel mai sugestiv titlu
MesajScris: 12 Oct 2009, 14:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2007, 01:42
Mesaje: 69
Locatie: Timis
Nume forum:1
Doi na scrie:
Am o propunere si nu vreau sa mi-o luati in nume de rau sau sa mi-o rastalmaciti.
De aceea vreau sa va consult si pe voi, Gargaritelor.

Mi se pare normal ca cele care participa la acest concurs sa fie gargarite din gradina noastra.
Motivatia: sigur, sunt lucratoare de goblen si, daca vor deveni nasici vor lucra ceea ce primesc drept premiu, alaturi de noi.

Am observat, ca brusc au aparut persoane noi care participa la concurs. Nu am nimic impotriva (eu chiar le-am urat cu tot dragul un bun venit in sectiunea respectiva), dar nu le cunoastem, nu stim daca au lucrat sau lucreaza goblen, nu stim daca vom putea impartasi bucuria de a vedea in serial ceea ce ar primi drept premiu.
Voua nu vi se pare normal asa?
Si, in fond, nu ar trebui recompensata, in primul rand munca gargaritelor de pe acest forum?
Cu speranta ca nu o sa starnesc o polemica (stiti voi, datile trecute, cate le-am detestat), astept si parerea voastra.


Aici ai dreptate dar e discutabil.
Cred că faci referire la mine, sau poate nu. Dar, dacă faci referire la mine, o să explic de ce am îndrăznit să adaug si eu acele titluri la acest concurs: îmi place să găsesc titluri goblenurilor, si intentia mea nu era de a câstiga. Sincer mie nu îmi plac acele modele să le cos, iar dacă le voi câstiga, o să ofer premiul altora sau o să le refuz.

Aici Adminii ar trebui să se sesizeze si să adauge niste reguli si criterii cu privire la modul de participare si câstigare a concursurilor.

Mult succes în găsirea de titluri potrivite!

_________________
Un trandafir poate ţine locul unei grădini, dar un prieten poate face cât întreaga lume.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs: Cel mai sugestiv titlu
MesajScris: 12 Oct 2009, 14:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2007, 01:42
Mesaje: 69
Locatie: Timis
Nume forum:1
Doina, dar nu ai de ce să te scuzi, eu zic că e foarte bine că ai precizat acest lucru, si ai văzut că eu te-am aprobat prin ce am scris. Nu e o dispută, stai linistită.


_________________
Un trandafir poate ţine locul unei grădini, dar un prieten poate face cât întreaga lume.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs: Cel mai sugestiv titlu
MesajScris: 12 Oct 2009, 15:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Iul 2005, 09:52
Mesaje: 1105
Locatie: Timisoara
Nume forum:1
Doina, eu iti respect parerea chiar daca nu sunt de acord cu tine.
Referitor la cea de-a doua afirmatie, sunt in ceatza, dar mi-e dor de Adela.
Sergiu, eu ma bucur ca ai intrat in concurs, ca esti sincer (pe mine m-a amuzat unul din titlurile propuse de tine), iti doresc sa castigi, cat despre ce vei face cu goblenurile, asta te priveste doar pe tine.

_________________
Letitia - Gargarita-Blue


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs: Cel mai sugestiv titlu
MesajScris: 12 Oct 2009, 15:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2006, 21:34
Mesaje: 172
Nume forum:1
Uite vin si eu cu propuneri:
1. Trepte inflorite
2. Mal cu salcii
3. In luminis
4. Ingerita.

_________________
Angela - Gargarita-Floare-de-Cires


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs: Cel mai sugestiv titlu
MesajScris: 12 Oct 2009, 17:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2009, 11:12
Mesaje: 632
Nume forum:1
Frumoase titluri, frumoase modele. Sau poate invers?

Da, Doina, ai cazut si tu in capcana in care cad eu de obicei. Nu iti face griji si eu am avut in intentie sa scriu acelasi lucru.
Letitia, scuza-ma, dar eu sunt mai pragmatica, de obicei. Este posibil sa fie interpretat drept egosim acest pragmatism, dar fiecare suntem diversi (vorba Mariei noastre, Venus).

As avea o propunere pentru TTT, dar parca aceasta criza o simtim cu totii, asa ca ma abtin.

_________________
Adela - Gargarita-Vis-de-floare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 135 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania