Acum este 28 Mar 2024, 10:24

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Femeia trandafir
MesajScris: 06 Iul 2009, 08:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Femeia trandafir - provocare Nico si Maria, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje),

Asa cum am promis incep un nou serial. Sper sa va faca placere. Eu una abia asteptam sa-l incep.


Replica: Femeia trandafir - model in lucru, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 02-08-2008

Deocamdata prezentarea generala si de luni incep lucrul la el.


Replica: Femeia trandafir - model in lucru by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 02-08-2008

Fotografia de control



Replica: Femeia trandafir - model in lucru by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 02-08-2008

Atele



Replica: Femeia trandafir - model in lucru by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 02-08-2008

Diagrama



Replica: Sa ai spor by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 02-08-2008

si sa il termini cat mai repede!


Replica: Super!, by Maria Nistor (4921 mesaje), la 02-08-2008
Asta da surpriza, Nicoleta!


Replica: Vai, ce surpriza! by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 03-08-2008

Si eu care intrebam de zor care este urmatorul?! Nu stiu de ce, dar am senzatiea ca va fi goblenul tau de referinta..

Un amestec de mister si gingasie. Iti doresc mult spor!


Replica: Inca o surpriza placuta din partea Nicoletei! by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 03-08-2008

Sa ai mult spor!


Replica: Eu, Minerva, by Margareta Romascanu (164 mesaje), la 03-08-2008

o asociez pe Nico cu acest goblen.

Nico, surpriza mai mare si mai frumoasa nici ca nu puteai sa ne faci! Sa ai spor mult!


Replica: Abia astept by Alice Popa (227 mesaje), la 03-08-2008

sa il demarezi, Nico. Sa ai aripi la ac!


Replica: Culorile by Maria Nistor (4921 mesaje), la 03-08-2008

sunt super. Astept si eu sa vad primele puncte.
Aripi la ac si spor din plin!


Replica: Femeia trandafir - model in lucru by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 04-08-2008

Daca sunteti asa curioase va aduc deja un prim episod cu ce am reusit sa lucrez de dimineata si sambata vreo jumatate de ora ca nu mai aveam rabdare.

Promit ca diseara mai vin cu un episod.

La acest model parca ma furnica degetele nu pot lasa acul din mana.



Replica: Multumesc by Maria Nistor (4921 mesaje), la 04-08-2008

pentru primul episod. Mult spor astazi! Astept urmatorul episod.


Replica: Mult spor! by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 04-08-2008

Cred si eu ca te furnica degetele... Este tare frumos.


Replica: Frumos by tanasa clementina (1032 mesaje), la 04-08-2008

model. Asteptam continuarea.


Replica: Este by Doruletz Mic (996 mesaje), la 12-08-2008

un model minunat. Sa ai spor cat mai mult, Nico!


Replica: Femeia trandafir - model in lucru by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-08-2008

Episodul 2



Replica: S-a by Maria Nistor (4921 mesaje), la 12-08-2008

conturat frumos labuta.


Replica: Am observat by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 12-08-2008

ca voi incepeti lucrul de jos si mi se pare foarte normal sa fie asa, mai ales aici la Femeia trandafir. Eu, indiferent cum ar fii modelul, nu pot sa-l incep decat de sus.

La acest model, Nico, eu cred c-as fi inceput cu capul femeii.


Replica: Ai elan, by Oana Stancu (355 mesaje), la 12-08-2008

nu gluma, Nico! Sa ai spor in continuare. Se anunta un goblen tare interesant.

Minerva, nu esti unica. Majoritatea le-am inceput de sus.

Replica: Oana, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 12-08-2008

eu daca am linia de sus terminata, simt ca am un punct de sprijin.


Replica: Femeia trandafir - model in lucru by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-08-2008

De obicei si eu incep de sus fetelor si lucrez culorile pe rand. Dar am vazut ca fetele incep majoritatea de jos si lucreaza cu toate culorile odata asa ca m-am gandit sa incerc si eu. Cum sunt incepatoare in ale goblenului inca nu mi-am definit un stil in a aborda un goblen. Va fi putin mai ciudat caci mi-am propus sa lucrez mai intai catelul si apoi sa o iau de sus cu trandafirul.


Replica: Buna dimineata, by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 12-08-2008


fetelor.
Vad ca nu pierdeti vremea si goblenati pana la noi ordine. Eu abia am revenit la servici, dupa nunta si putinul liber care l-am avut cu aceasta ocazie. O sa va arat si fotografii, dar dupa ce le primesc pe cele oficiale. Despre nunta, intr-un topic separat.

Acum, si eu prefer sa incep goblenul din partea stanga jos. Lucrez in general pe plansa, incepand cu culorile mai inchise, continuand cu cele deschise. Asa m-am obisnuit, asa fac. Prietena mea avea un alt stil de lucru. Lucra pe bucati, adica: daca avea o casuta pe plansa, termina casuta; daca era un copac, facea copacul. Depinde de fiecare ce stil de lucru isi alege, pentru ca la urma urmei nu asta conteaza, ci rezultatul final, adica un goblen frumos, curat, care sa ne incante.

Cu drag, de acum inainte,
Oana Sandulesei


Replica: Ai avut spor. by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 12-08-2008


Sa o tii tot asa!

Fetelor si eu incep lucrul tot de sus, cu culoarea cea mai inchisa. Am incercat si de jos, dar nu pot, daca trebuie sa cos de jos, intorc goblenul.

Oana, bine ai revenit si abia asteptam fotografiile.

Replica: Cred by Maria Nistor (4921 mesaje), la 12-08-2008

ca este o problema de orientare de unde il incepi. Eu incep chiar cu fondul, daca este fond de jos, - asa ma orientez in ce priveste numaratul etc. Nu cred ca este un mod si gata, fiecare abordeaza un stil cu care este obisnuit si cu care greseste cat mai putin.
Este un serial de tot respectul. Astept si eu fiecare episod cu mult interes. Spor din plin, astazi.


Replica: Nu are by Condrasov Gabriela (223 mesaje), la 12-08-2008

foarte mare importanta de unde il incepi. Important este rezultatul, cum a zis si Oana. Eu, de exemplu, incep goblenul de jos cu cea mai inchisa culoare si cos cu acea culoare pana la final (nu cos pe bucati) si asa pana ajung la cea mai deschisa culoare.

Asa imi place mai mult pentru ca nu vad decat la final rezultatul si pana atunci vad cum se aseaza fiecare culoare pe panza.
Bine ai revenit, Oana!


Replica: Astazi, by Maria Nistor (4921 mesaje), la 12-08-2008

nici un episod ?


Replica: Femeia trandafir - model in lucru by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-08-2008

Cum sa nu, Maria!

Azi nu am mai avut sporul de ieri. La mine acasa a inceput nebunia: instalarea centralei termice. Nu am avut foarte multe de facut, dar mi-a ocupat o mare parte din timp. Ma tot invarteam prin casa si mai trageam cu ochiul la goblen suspinand. Abia pe seara am reusit sa pun mana pe el si nu l-am lasat pana acum. Si asa cum spunea si Maria, maine, pauza, ca este sarbatoare.


Replica: Femeia trandafir - model in lucru by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-08-2008

Episodul 3



Replica: Femeia trandafir - model in lucru by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-08-2008

Detaliu (desi fotografia nu este prea clara, se vad mai bine nuantele).

Cred ca trebuie sa fac fotografiile la lumina zilei, poate ies mai bine culorile.



Replica: A concluzionat, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 12-08-2008


foarte bine, Maria. Abordarea unui stil in care gresesti cel mai putin si stilul si-l creeaza fiecare.

Nico, sunt nerbdatoare sa vad trandafirul.


Replica: Pana la by Nedelcu Beatrice (34 mesaje), la 12-08-2008

trandafir mai este, Minerva. Pana atunci ne multumim cu blanita catelului. O fi moale ca la canish sau aspra ca la brac? Apropos! Stie cineva ce rasa este catelul?


Replica: Femeia trandafir - model in lucru by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-08-2008

Si eu sunt nerabdatoare sa cos trandafirul, dar vorba lui Beatrice, mai este mult pana atunci. La catel nici labutele nu le-am terminat.


Replica: Este by Bica Nistor (1222 mesaje), la 12-08-2008

o blanita, tare frumoasa. Nu stiu ce rasa este, Beatrice. Se simte ca ti-e drag modelul, Nico. Sa ai spor mult, in continuare.


Replica: Eu by Oana Stancu (355 mesaje), la 12-08-2008

as zice ca este un brac. Are altcineva o alta idee?


Replica: Sarmos? by Maria Zanfir (537 mesaje), la 12-08-2008

Doamna mea are asa un catel si seamana cu cel din goblen.


Replica: Foxterrier? by Anisoara Nichita (231 mesaje), la 12-08-2008



Replica: Cred ca by Adela Aura Vlad (391 mesaje), la 12-08-2008

Maria a vrut sa spuna Foxterrier Sarmos.


Replica: Am vazut pe strada, by Flori M (318 mesaje), la 12-08-2008

dar nu stiu cum se numesc acesti caini.


Replica: Ce blanita frumoasa are! by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 12-08-2008

Sa creasca mare, repede!

Replica: Adriana, by Tender Rose (248 mesaje), la 12-08-2008

nici ca se putea o urare mai frumoasa pentru Nico.

Nico, mai adaug si eu o urare: Sa-ti infloreasca trandafirul cat mai repede!


Replica: Femeia trandafir - model in lucru by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-08-2008

Multumesc Rose, multumesc Adriana. Si eu sper sa creasca cat mai repede si blanita si trandafirul.

Episodul 4



Replica: O by Maria Nistor (4921 mesaje), la 12-08-2008

sa se contureze blanita cat de curand.
In casa cu lucrarile pe unde ai ajuns?
Tine prezent ca asteapta si Printesa desertului. Sper ca o sa fie adaugata la lada de zestre.
Asa o sa examinez si eu nuantele. La mine o sa dureze inca un pic pana ajunge.
Sa ai spor si maine!


Replica: Femeia trandafir - model in lucru by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-08-2008

Multumesc, Maria. Lucrarile stagneaza momentan in asteptarea unor aprobari.

Cel tarziu sambata, Printesa va fi in lada mea de zestre si vei putea sa o admiri. Si eu abia astept.


Replica: Important by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 12-08-2008

este ca nu stagneaza goblenul!
Eu astept trandafirul.


Replica: Succes la catel, Nico! by Lucia Marina (212 mesaje), la 12-08-2008


Abia astept sa il mangaii intre urechi si sub barbie asa cum le place cutzilor sa fie mangaiati.


Replica: Se vad by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 12-08-2008

bine labutele catelului, Nico. Curand o sa mearga.


Replica: Am trecut by Zoica Maniu (230 mesaje), la 12-08-2008

pe aici cat sa iti spun ca l-am alintat pe Labus pe picioruse. Chiar nu ai de gand sa ii pui un nume?


Replica: Ha! Ha! by Veronica Ene (179 mesaje), la 12-08-2008

La asta nu m-as fi gandit! Sa-i punem un nume!


Replica: Azor by Agache Amalia (65 mesaje), la 12-08-2008



Replica: Nu-l lasam by Doruletz Mic (996 mesaje), la 12-08-2008

putin sa creasca si apoi sa ii punem un nume?
Nico, va doresc si tie si Adrianei, zile minunate in minivacanta ce o planuiti. Si eu fac astfel de escapade cu prietenele mele si este de... neuitat!
Iti si va mai doresc si mult spor.


Replica: Femeia trandafir - model in lucru by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-08-2008

Multumesc Doruletz. Sigur vom petrece zile minunate impreuna.

Maria, te luam cu noi cu cel mai mare drag. Din pacate acolo nu avem internet asa ca vom fi aproape de voi doar cu gandul. Puteti fi sigure ca nu va trece o zi fara sa ne gandim la voi. Dar pana plecam mai este cel putin o saptamana.

Nu m-am gandit sa-i dau un nume catelului. Astept propuneri. Deocamdata i se potriveste Labus ca doar labutele sunt de el. Zoica acum poti sa-i alinti linistita labutele si cine stie poate saptamana viitoare il mangaiem si sub barbie, Lucia.


Replica: Femeia trandafir - model in lucru by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-08-2008

Episodul 5



Replica: Nico, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 12-08-2008

cred ca-ar fi bine sa postam alturat, de fiecare data, si poza intreaga a goblenului. Tu ce zici? Am putea urmari mult mai usor.


Replica: Femeia trandafir - model in lucru by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-08-2008

La asa ceva te referi, Minerva?

Imagine atasata:

Replica: Ok! by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 12-08-2008


Replica: Nico, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 12-08-2008

eu tot n-am reusit sa relizez 2 imagini intr-una. Cand ma inveti? Te rog mult.
Pupici.


Replica: Ma bucur by Maria Nistor (4921 mesaje), la 12-08-2008

sa vad cat de mult ai inaintat.
Este foarte frumos. Este moale blanita?
Cu gandul o sa fiu si eu alaturi de voi in vacanta.


Replica: Femeia trandafir - model in lucru by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-08-2008

Maria, are o blanita asa moale si placuta la atingere. Abia astept ziua de luni sa-i mai creasca blanita putin.

Minerva, un pic de rabdare. Este mai dificil aici de explicat si trebuie sa ma gandesc cum sa fac.


Replica: O by Mocanu Didina (143 mesaje), la 12-08-2008

idee ar fi sa se fotografieze ceea ce este lucrat cu imaginea de control alaturi.
Succes la blanita, Nico!

Replica: Sau, daca, by Olivia Parvu (87 mesaje), la 12-08-2008

se fotografiaza si se posteaza prima, imaginea de control, ea ramane intotdeauna in capul topicului si asa putem sa vedem ce este pe fotografia de control si, dand mai jos, ceea ce se lucreaza.
Spor la Labus, Nico!


Replica: Tot by Patruleasa Jeni (182 mesaje), la 12-08-2008

as mangaia labutele acelea atat de matasoase. Sa ai spor, Nico!


Replica: Sa ai spor, Nico, by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 12-08-2008

ca si pana acum! Cum il botezam pe cutu'?


Replica: Am rabdare, Nico, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 12-08-2008

poate dupa ce te-ntorci din concediu!

Si o intrebare pentru gargarite:
- Cum se cheama un catel negru si fara labutze?


Replica: Cum se cheama un catel negru si fara labutze? by Alice Popa (227 mesaje), la 12-08-2008

Cum, Minerva?


Replica: Femeia trandafir - model in lucru by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-08-2008

Nu se cheama, Alice, ca nu vine, neavand labute.

Dar al meu vine ca este tot numai labute (va arat mai tarziu putin).


Replica: Femeia trandafir - model in lucru by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-08-2008

Episodul 6



Replica: Este by Maria Nistor (4921 mesaje), la 12-08-2008

din ce in ce mai frumos. De acum in colo devine mai palpitant. Sa ai spor si maine!


Replica: Raspuns corect, Nico! by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 12-08-2008


Replica: Doua labute... by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 12-08-2008


Acusi vine si cutu'. Sa ai spor mult in continuare!


Replica: Cutul tau, by Bica Nistor (1222 mesaje), la 12-08-2008

Nico are niste culori minunate. Spor in continnuare!


Replica: Inca by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 12-08-2008

putin si apare cutu', trebuie sa ii gasim numele!
Sa ai mult spor, Nico!


Replica: Femeia trandafir - model in lucru by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-08-2008

Da, Bica are culori minunate. Trebuie felicitate Gargaritele TTT pentru asemenea culori.

Episodul 7



Replica: Nico, by Manaila Carmen (105 mesaje), la 12-08-2008

sa imi spui si mie cum de reusesti sa lucrezi atat de repede. Si tu, tot cu motoras sau cu aripi la ac?


Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4921 mesaje), la 12-08-2008

ai avut si tu spor astazi. Sa avem acelasi spor si maine!


Replica: Femeia trandafir - model in lucru by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-08-2008

Asa sa fie, Maria. Sa avem spor din plin.

Nu stiu, Carmen daca acul meu are motoras sau aripi. Mie nu mi se pare ca as avea foarte mult spor. Oricum am mai mult ca de obicei. Cred ca m-am molipsit de la Maria si Tereza (ce dor imi este de ea!). Sper sa ma tina cat mai mult.


Replica: Si mie by Oana Stancu (355 mesaje), la 13-08-2008

imi plac culorile, Nico. Sa ai acelasi spor in continuare!


Replica: Se observa bine by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 13-08-2008

cat ai cusut de la o zi la alta. Sa ai cat mai mult spor ca abia astept sa vad boticul lui cutu.


Replica: Ai avansat by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 13-08-2008

ceva, Nico! Pe cand plecarea in concediu?


Replica: Sunt super by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 13-08-2008

culorile, Nico. Abia astept sa-l vad gata, sunt convinsa ca va fi o minunatie de goblen.

Replica: Astazi, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 14-08-2008

nimic, Nico?


Replica: Ce repede, by Lacramioara Popescu (272 mesaje), la 14-08-2008

cresc cateii in gradina, ta, Nico!


Replica: Nico, by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 15-08-2008

te asteptam cu un nou episod!


Replica: Nico, by Stefania Crudu (171 mesaje), la 16-08-2008

ai un catel cu o blanita tare frumoasa, drept care i-am si atins labutele acele, mici si delicate. Sa ai spor pe masura frumusetii acestui goblen.


Replica: Eu by Patruleasa Jeni (182 mesaje), la 16-08-2008

astept sa treci de faza Labus.


Replica: Frumos. by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 16-08-2008

Vazand labutele catelusului tau mi-am adus aminte de nazdravanul meu.

Mai jos atasez o poza cu "Pitic". Sper sa te bucure si sa-ti dea mai mult spor la goblenat.



Replica: Nu stiu, by Doi na (553 mesaje), la 16-08-2008

ce reactie va avea Nico cand il va vedea pe Pitic, dar eu una, m-am indragostit la prima vedere, de nazdravanul tau.


Replica: Cat este de frumos by Cozea Rodica-Maria (600 mesaje), la 16-08-2008

Pitic! Este asa dragalas ca nu ai cum sa nu-l placi. Sa-ti traiasca!


Replica: Pitic, by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 16-08-2008

m-a dat gata! Este foarte expresiv. Sa iti traiasca, Elena!


Replica: Multumesc. by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 16-08-2008

Este un scump. Ma bucur ca v-a incantat privirile, insa si astept parerea Nicoletei.

Este rasfatatul casei, bunica ii da mancare cu lingurita, eu ma asund pe unde reusesc sa ma joc cu el. Ar fi fost o bucurie mai mare daca stateam la casa, dar si asa la apartament este rasfatat.


Replica: Pitic by Doruletz Mic (996 mesaje), la 16-08-2008

este paznicul curtii sau rasfatatul din casa, Elena?


Replica: Ades, by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 17-08-2008

m-am gandit la tine, Nico. Esti o persoana usor trista, dar impacata cu viata si totusi gata de a da un scop frumusetii ei. Iti doresc ca te simti implinita, iar viata sa iti aduca numai bucurii. Am impresia ca fata aceasta din goblenul la care lucrezi, seamana cu tine. Daca ea seamana cu tine, cu cine seamana Labusul tau?
Sa ai o vacanta frumoasa, oriunde ai fi.
Cu o imbratisare plina de sentimente calde,
Laura

P.S. Elena, sa iti traiasca Pitic, catel de curte-catel de casa, oricum ar fi este o placere sa il privesti. Si felicitari celui care l-a fotografiat!


Replica: Multumesc, Laura by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 17-08-2008

pentru gandurile tale frumoase. Sa stii ca am simtit imbratisarea ta. Nu credeam ca sunt chiar asa "usor de citit". Sper sa imi revin si sa nu mai fiu trista, dar cred ca va mai trece ceva timp. Acum sase luni viata mea a fost complet data peste cap si inca nu mi-am gasit rostul si linistea, dar sunt convinsa ca timpul le vindeca pe toate si trebuie sa privesc cu incredere inainte.

Este posibil ca fata sa semene cu mine, probabil de aceea m-a si atras asa mult acest model, dar Labus nu stiu pe cine reprezinta, poate nevoia mea de a darui si primi afectiune.

Elena m-am indragostit de Pitic al tau. Este o minune de catel. Sa stii ca i-am dat un pupic pe nasucul lui dragalas. Sigur este rasfatatul casei.


Replica: Nico, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 17-08-2008

ma bucur ca ti-a mai luminat putin ochii, Pitic al meu. Sper sa fi in continuare o luptatoare si sa nu te dai batuta.

Replica: Sunt by Parvu Irina (61 mesaje), la 17-08-2008

foarte binedispusa de cand l-am vazut pe Labus al tau, Nico si pe Pitic al tau, Elena.


Replica: Fumusel, Piticul! by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 17-08-2008

Sa te bucuri de nazdravaniile lui. Este dulce!


Replica: Labus by Anitescu Constanta (71 mesaje), la 18-08-2008

si Pitic sunt la concurenta. Sa vedem care este mai frumos.


Replica: Este dulcel by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 18-08-2008

rau de tot catelul tau, Elena! Sa iti traiasca!

Nico, tu esti o persoana deosebita si trebuie sa stii ca ceea ce nu te darama te face mai puternic.

Te imbratisez si ai grija de tine.


Replica: Multumesc, Ana-Maria, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 18-08-2008

pentru cuvintele tale calde. Si eu te imbratisez cu drag si astept sa te cunosc. Poate cand venim din excursie. Mult spor la Iconita, sa o termini cat mai repede si poate incepi si tu odata cu noi Printesa desertului.


Replica: De Femeia trandafir by Maria Nistor (4921 mesaje), la 18-08-2008

ce se aude? Nu ai m-ai inaintat?

Replica: Putin mai tarziu, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 18-08-2008

poate va urma un nou episod. Daca nu reusesc in seara asta sigur postez maine inainte de a pleca. Asa vedem ce spor voi avea in aceasta excursie goblenistica.


Replica: Stiu by Stefania Crudu (171 mesaje), la 18-08-2008

ca trebuie sa pleci si ca iti va fi bine in vacanta, dar tare rau o sa-mi fie fara tine si fara Adriana pe forum.


Replica: Maine, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 18-08-2008

pleci impreuna cu Adriana in vacanta?
O sa imi fie tare dor de amandoua.
O calatorie placuta sa aveti!
Pupici!


Replica: Si mie by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 18-08-2008

imi va fi tare dor de voi. Singurul regret pe care il am in legatura cu aceasta excursie este faptul ca voi fi departe de forum. Dar nu este decat pentru cateva zile, vineri seara ne intoarcem.


Replica: O vacanta, by Roxana Deli (173 mesaje), la 18-08-2008

cu fetele de patru zile? Super! O sa-ti ducem dorul, dar important este sa te simti bine. Si nu vad de ce nu ar fi daca mergi cu Adriana, dar si cu goblenul... Pe care il iei cu tine?


Replica: Buna intrebare, Roxana. by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 18-08-2008

Voi lua sigur Femeia trandafir, dar as mai lua si unul mic pe care l-am inceput (am cusut doar 2-3 randuri la el) si pe care as vrea sa-l termin repede ca vreau sa-l fac cadou la sfarsitul lui noiembrie.


Replica: Nico, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 18-08-2008

va doresc o vacanta placuta si astep cu drag sa povestiti cum a fost in vacanta si episod cu goblenul.


Replica: Nu uita by Maria Zanfir (537 mesaje), la 18-08-2008

sa faci fotografii in fiecare zi ca sa ai serialul complet. Vacanta placuta!


Replica: Da, Nico. by Cristina Sandu (144 mesaje), la 19-08-2008

Stochezi imaginile si le postezi cand te intorci.


Replica: Femeia trandafir - model in lucru by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 19-08-2008

Asa voi face fetelor.

Deocamdata episodul 8, asa cum arata goblenul meu inainte de excursie.



Replica: Cand by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 19-08-2008

vreti sa incepeti Printesa desertului? Are labute catelul tau!

Felicitari! Si sa ai spor la goblenat!


Replica: Ana-Maria, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 19-08-2008

cred ca vom incepe Printesa la inceputul lui septembrie. Depinde cand intra Maria in posesia modelului. Cred ca ea va da startul. Si eu trebuie sa-mi iau rama la el, dar pana la 1 septembrie rezolv. Poate incepi si tu odata cu noi si asa sigur vom avea mai mult spor.


Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4921 mesaje), la 19-08-2008

sambata o sa ajunga si la mine Printesa desertului. Si o sa dam plecarea pe 1 septembrie asa cum era stabilit. Pentru interesati va asteptam la start.


Replica: Doamne, by Margareta Romascanu (164 mesaje), la 19-08-2008

ce energii va bantuie, fetelor? Va sufla vant in pupa, tesatorii de la Gobelin? Aveti in lucru cate doua goblene, serial idem si vreti sa mai porniti si tandemuri? Sunteti de invidiat, de laudat si de felicitat!


Replica: Bine ai revenit! by Maria Nistor (4921 mesaje), la 22-08-2008

Sper ca v-ati si distrat. Am citit ca o sa postezi saptamana viitoare? Poti sa dai cel putin un indiciu la ce s-a conturat? Sa stii ca v-am dus lipsa.


Replica: Multumim. Margareta. by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 22-08-2008


Cred ca ne impulsionam una pe alta si asa reusim sa avem ceva mai mult spor ca de obicei.

Cred ca marti am sa postez la colectie ce am lucrat in aceasta mini-excursie caci mai am foarte putin si termin (nu am cusut la Femeia trandafir ci am luat unul micut) si pana atunci nu am aparatul foto la indemana.

Abia astept ziua de 1 septembrie. Va fi o dubla bucurie: incepe scoala pentru profesori si incep si Printesa desertului. Din pacate acest serial cred ca va intra intr-o vacanta la 1 septembrie.


Replica: Cred by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 22-08-2008

ca am scris in acest topic in acelasi timp Maria. Si eu v-am simtit lipsa. Este un model mic care a mai fost in serial pe forum. A iesit mult mai frumos decat m-am asteptat si este destinat unei persoane dragi.


Replica: Bine by Veronica Ene (179 mesaje), la 23-08-2008

te-ai reintors, Nico. Si eu ti-am dus lipsa si tie si Adrianei. Abia astept fotografiile.


Replica: Ma bucur by Bica Nistor (1222 mesaje), la 24-08-2008

de revenirea ta cu forte proaspete, Nico!


Replica: Nico, by Doi na (553 mesaje), la 24-08-2008

imi pare bine ca te revad.

Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4921 mesaje), la 25-08-2008

diseara m-ai vedem un episod din Femeia trandafir?
In ce priveste Provocarea cred ca o sa fi tu cea care o sa dechida noul topic.
Si ma gandeam ca poti sa-l deschizi si zilele astea.
Am vazut ca o Gargarita nu a m-ai avut rabdare si l-a inceput.
Noi o sa dam plecarea oficiala pe 1 septembrie.
Ce parere ai?


Replica: Nu stiu, Maria, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 25-08-2008

daca va fi un nou episod azi. Nici nu am avut timp sa cos ca am de facut o lucrare la calculator si inca nu am aparatul foto la indemana.

Am sa deschid topicul cu Printesa desertului si poate posteaza Emilia ce a lucrat. Noi dam startul pe 1 septembrie asa cum am stabilit.


Replica: Eu by Gina Necula (132 mesaje), la 25-08-2008

inteleg ca dati startul la o provocare, dar cu Labus ce ai, Nico? Daca incepi printesa, vrei sa il abandonezi?


Replica: Nico, dar si tu parca ziceai by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 25-08-2008

ca ne arati cate ceva din ce ai lucrat.


Replica: Rabdare. va rog. by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 25-08-2008

Si eu abia astept sa va arat ce am lucrat in miniexcursie, dar aparatul meu este plecat in vacanta la mare.

Gina, nu cred ca il voi abandona pe Labus, ii voi da doar o mica vacanta. Sunt sigura ca din cand in cand voi mai adauga si la el cate un pic de blanita.


Replica: Ma bucur ca nu il abandonezi pe Labus! by Silvia Har (613 mesaje), la 27-08-2008



Replica: Azi cand by Silvia Agache (137 mesaje), la 29-08-2008

am vazut ca ai adaugat la colectie fotografii mi-am imaginat ca o sa il vad si pe Labus...


Replica: Nico, by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 02-09-2008

iti multumesc pentru imbratisarea si pentru certificarea faptului ca miracolele exista. Sunt convinsa ca si mie imi va fi dat sa traiesc un miracol, dar si pentru tine va veni momentul miracolului. Imi doresc din tot sufletul sa crezi ca unele lucruri, daca se intampla, se intampla cu un inteles ce este departe de a fi pe intelesul nostru. Mai stiu, ca orice ni se intampla are un rost.
Incerci sa te ascunzi in locuri retrase (v. Castel la mare, La mare, toamna), in lumea florilor (Ikebanele) pe care le si daruiesti, scotocesti dupa o lume pasnica (Nudul), dar cauti si raspunsuri (tablourile religioase), desi in lada de zestre ascunzi vise frumoase, inclusiv o plimbare, primavara la Venetia. Iti doresc sa ti se intample lucruri frumoase, iar oamenii pe care ii vei intalni in cale sa fie oglinda sufletului frumos.


Replica: Nico, by Rosculet Adnana (233 mesaje), la 14-09-2008

nu iti este dor de Labus?


Replica: Ba da, Adnana, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 14-09-2008

dar m-a prins Printesa asa tare ca deocamdata nu ma pot dezlipi de ea.


Replica: Te inteleg, by Rosculet Adnana (233 mesaje), la 14-09-2008

Nico. Si cum timpul tau dedicat goblenul s-a micsorat... Spor la Printesa!


Replica: Asa este. by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 14-09-2008

TImpul pe care il pot dedica goblenului a scazut simtitor. Curatenia din casa si acum incepe scoala care bineinteles ocupa primul loc. Dar mi-am propus si eu, la fel ca Adriana, sa cos macar o ora pe zi. Sper sa ma si pot tine de cuvant.


Replica: Uneori, by Rosculet Adnana (233 mesaje), la 14-09-2008

cand ajung acasa, simt nevoia doar sa fac un dus si sa ma intind in pat. Uneori chiar mi se intampla. Si intinsul meu in pat se transforma intr-un somn lung pana a doua zi dimineata cand imi suna celularul. Am si zile mai bune, dar parca sunt mai putine decat inainte. Iti doresc sa nu ti se intample decat lucruri bune si sa ai timp din plin.


Replica: Eu de multe ori, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 15-09-2008

mi-am propus sa cos macar o ora pe zi sau macar o ata, dar sincer va zic sunt zile in care vin de serviciu si am ochii obositi de la calculator pur si simplu nu pot sa ma concentrez sa cos. Cele mai grele zile din saptamana, la mine sunt lunea, martea si jumatate din miercuri, dar in august a fost in fiecare zi aglomerat.
Abia astept sa imi iau cateva zile de concediu pe care sa le dedic numai goblenatului.


Replica: Nico, by Silvia Agache (137 mesaje), la 11-10-2008

ce mai face Bus-Labus? Imi este dor de el.
Pupici!


Replica: Dragutul by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 11-10-2008

de Labus se pregateste sa se intoarca din vacanta. Ma bucur ca nu l-ati uitat. Si mie imi este tare dor de el.


Replica: Nico, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 12-10-2008

Pitic al meu abia il asteapta pe Labus.
O duminica frumoasa si o saptamana cu mult spor la goblenat.


Replica: Abia by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 12-10-2008

astept sa se intoarca din vacanta. I-am dus dorul lui Labus!


Replica: Oare, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 03-11-2008

cand il vom vedea pe Labus? Nico, ce mai goblenezi?


Replica: Nu imi mai adu aminte, Minerva. by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 03-11-2008

Imi este asa dor de Labus, dar mai trebuie sa-l aman o perioada, sper ca nu prea lunga. Ma bucur ca nu l-ati uitat. Lucrul asta ma ambitioneaza si da aripioare acului meu.

Replica: Femeia trandafir - model lucrat de Nico by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 13-11-2008

Am revenit cu un nou episod. Sper sa am spor si sa ma tin de el. Panselutele au ajuns la mama si asteapta sa termin fondul, poate sambata asta.

M-am hotarat sa incerc sa lucrez pe culori, desi nu este foarte usor.

Elena, Labus ii trimite un salut lui Pitic. Spera ca vor fi prieteni buni si se vor plimba impreuna pe ulita ta.



Replica: Nico, by Raluca Popa (840 mesaje), la 13-11-2008

ma bucur ca ai revenit la Labus, mi-e tare drag. Iti doresc sa te bucuri de liniste, langa mama ta, sambata. Si eu intampin aceeasi greutate, cand este vorba sa lucrez pe culori, poate din cauza ca asa ne-am obisnuit. Sa ai mult spor!


Replica: Uraaaaaaa!, by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 14-11-2008

Cat ma bucur ca ai revenit la Labus! Ce dor mi-a fost de el! Sa ai spor la el! Si timp!

Pupici


Replica: Ham, ham, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 14-11-2008

Pititc este cel mai fericit. Ma bucur ca ai revenit la el, mult spor iti doresc.
O zi buna!


Replica: Ce surpriza placuta! by Maria Nistor (4921 mesaje), la 14-11-2008

Nicoleta ma bucur mult sa revad modelul in lucru. Culorile le-am vazut pe viu si sunt foarte frumoase si placute. Sa ai mult spor si sa vedem cat de curand un nou episod.

Replica: Ce mult ma bucur by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 14-11-2008

ca ai revenit la acest model. Sa ai aripioare la ac!


Replica: Nici nu stiti ce bucurie mi-au facut cuvintele voastre. by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 14-11-2008

Sper sa am timp macar de atisoara zilnica si sa va prezint cat mai curand un nou episod. Pana la urma cred ca este modelul cel mai aproape de sufletul meu deocamdata.


Replica: Pitic, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 15-11-2008

este nerabdator sa vada il vada pe Labus. Mult spor si astept panselutele la colectie.
O zi frumoasa!


Replica: Nico, by Popescu Ioana (459 mesaje), la 16-11-2008

bine ai revenit cu acest goblen. Te asteptam cu noi episoade, motoras puternic iti doresc.


Replica: Mult spor, by stoicescu steluta (230 mesaje), la 16-11-2008

sa ai Nicoleta! Este foarte frumos modelul.


Replica: Nico, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 16-11-2008

ce mai face Labus?
Noi vom lipsi doua zile pentru ca maine dimineata vom pleca la Bucuresti. Abia asteptam sa venim si sa-l vedem pe Labus.
Pupici.


Replica: De bucurie ca avem liber la sporovait, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 24-11-2008

vin cu un nou episod, desi nu am reusit sa inaintez prea mult.



Replica: Nico, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 24-11-2008

chiar daca ai lucrat putin conteaza ca putem sa ne vizitam zi de zi.
Printesa ce face?
O seara buna.


Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4921 mesaje), la 24-11-2008

ma bucur sa vad un nou episod. Iti urez spor din plin si sa vad blanita tot mai deasa ca de-acum a venit frigul.


Replica: Nico, by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 24-11-2008

orice pas mic conteaza! Si se vede!
Mult spor si pupici


Replica: Femeia trandafir - model lucrat de Nico, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 03-12-2008

Mai vin cu un scurt episod.

Pentru mine este o perioada foarte aglomerata si aproape nu mai am timp de cusut si nici macar pe forum nu prea am avut timp sa intru. Dar vine vacanta si sigur voi avea mai mult timp.



Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4921 mesaje), la 03-12-2008

imblanitul tau este foarte asteptat. Iti urez timp si spor la goblenat.


Replica: Nico, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 03-12-2008

Ai inceput sa il imbraci pe Labus? Vine acum zapada si Pitic il asteapta sa se joace prin zapada.
Pupici. Si mult spor la goblenat atunci cand vei avea timp.


Replica: Ce frumos by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 03-12-2008

s-a conturat Labus! Ac cu aripioare!


Replica: Nico, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 03-12-2008

ma bucur tare mult ca te-ai apucat din nou de Femeia trandafir.
Se contureaza foarte frumos, sa ai motoras la ac.
Pupici

Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4928 mesaje), la 15-12-2008

ce mai face imblanitul tau? Pe unde zbori ca nu ai mai dat nici un semn?


Replica: Nico, by Camelia Jura (190 mesaje), la 16-12-2008

nu sunt gata tezele, extemporalele si restul?
Imi este dor de tine.


Replica: Nico, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 17-12-2008

ce mai faci? Te astept sa vad cum mai arata inblanitul tau. Seara buna.


Replica: Dragi Gargarite, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 18-12-2008

imblanitul meu este cam... fara blanita. De doua saptamani nu am reusit sa pun mana pe ac si cred ca anul asta va trece fara sa mai apuc sa fac macar cateva puncte. Dar poate anul nou va veni cu mai mult timp pentru goblenat. Asta imi doresc pentru noul an.


Replica: Nici by Cristina Sandu (144 mesaje), la 18-12-2008

eu nu ma pot lauda, nici macar cu cele trei puncte, dar eu sper ca si tine ca anul ce va veni, ne va aduce ceea ce visam.
Pupici!


Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4928 mesaje), la 03-01-2009

pe unde esti? Nu am vazut nici un semn de la tine in ultimul timp. Sper ca esti bine.

La multi ani!


Replica: Nico, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 03-01-2009

si eu plang dupa tine! Am ajuns sa ma intreb daca tu existi cu adevarat, ce este cu tine, unde esti, esti sanatoasa...? Esti in vacanta si ai promis ca acum ai mai mult timp liber si-ai sa revii.

Imi este dor si ma simt singura fara tine.


Replica: Atata spun: by Patruleasa Jeni (182 mesaje), la 04-01-2009

dor de Gargarita-Paunita!
Ai fost plecata sau ai fost la parinti? Nici eu nu sunt obisnuita cu lipsa ta de pe forum.
Pupici.


Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4928 mesaje), la 05-01-2009

sper ca esti bine.
Adriana ce stii de Nico?


Replica: Dragi Gargarite, by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 06-01-2009

Nico este cu noi pe forum in fiecare zi. Zambeste si plange impreuna cu noi. Doar ca nu scrie. Dar va reveni curand caci stie ca aici sunt multe persoane care tin la ea foarte mult si abia o asteapta.

Nico, te iubim mult si te asteptam.


Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4928 mesaje), la 06-01-2009

daca esti suparata din cauza elevilor tai ca nu invata, lasa-i repetenti si vino cu noi la goblenat!

Avem si modelul nou si nu-i dam de capat cum sa-l numim. S.O.S. Nicoleta!


Replica: Dragele mele, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 07-01-2009

ati reusit sa ma impresionati. Si mie imi era foarte dor de voi si v-am simtit lipsa desi, asa cum a spus Adriana am fost aproape zilnic cu voi chiar daca nu am scris. A fost o perioada mai dificila, sa-i spunem o "pasa proasta", dar sper ca a trecut.

Am vazut Maria modelul nou si mi-a ramas sufletul la el, dar ar mai trebui inca o pereche de maini si o zi de 48 de ore. Deja am trei sapatamani de cand nu am mai pus mana pe goblen, dar sper ca de acum sa am timp macar de atisoara zilnica.

Va imbratisez pe toate cu drag si va zambesc.
Nico, Gargarita Paunita


Replica: Am tanjit by Raluca Popa (841 mesaje), la 07-01-2009

dupa vorbele tale, Nico si ma bucur nespus ca te-ai intors. Si eu sper ca a trecut perioada "gri" si te imbratisez.


Replica: Nico, by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 08-01-2009

multi, multi pupici si la fel de multe imbratisari!


Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4928 mesaje), la 08-01-2009

sper sa-ti revina zambetul cat de curand. Te astept cu imblanitul...


Replica: Nico, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 08-01-2009

a venit din nou zapada. Labus sper ca este la caldurica nu care cumva sa tuseasca. Pupici.


Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4928 mesaje), la 09-01-2009

ma primesti si pe mine la tine cu imblanitul meu?



Replica: Cu cea mai mare placere, Maria! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 09-01-2009

Ma bucur ca vom avea doi imblaniti. Nu se vor plictisi si il astept si pe Pitic sa se alature gastii.


Replica: Doina, by Silvia Har (613 mesaje), la 09-01-2009

unde esti ca sa vezi ce catei s-au strans aici!
Va urez spor la goblen, Gargaritelor si nu uitati sa ii hraniti pe prietenii vostri imblaniti.


Replica: Atunci, by Maria Nistor (4928 mesaje), la 09-01-2009

o sa vin in vizita din cand in cand si cu imblanitul meu.

P.S. Al meu o sa fie mai dolofan; am inceput sa-l lucrez cu trei fire.

Replica: Am vorbit by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 09-01-2009

mai devreme la telefon cu Pitic. A inceput sa cante de bucurie (Adriana stie cum canta). A spus ca o roaga pe mama sa va viziteze si el de acasa, de la Constanta.
Pupici


Replica: Nico, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 10-01-2009

ai sa ai spor nu gluma daca ti s-a alaturat si Maria. Este o goblenista consecventa si o partenera ideala. Mult spor!
Maria, de ce-ai hotarat sa cosi cu firul in trei?


Replica: Minerva, by Maria Nistor (4928 mesaje), la 10-01-2009

am vazut in instructiuni ca se poate lucra si cu firul in 3. Find nuante inchise stiu ca se vede panza uneori si am vrut sa experimentez sa vad cum iese si asa. Am vazut pe un alt forum acest lucru si imi pare interesant rezultatul. Ramane de vazut cat pierde din finete goblenul.


Replica: Nico, Minerva, by VEVERITA ALEXANDRA (172 mesaje), la 10-01-2009

va salut gargaritelor!

Eu vroiam sa va spun ca lucrez de foarte mult timp cu firul in trei si sunt tare multumita. Nu se mai vad goluri, toata panza se umple mai bine si rezultatul final il vedeti la goblenurile cusute de mine.
Eu numai asa lucrez si ata imi ajunge intotdeauna.

Un weekend placut!


Replica: Da, Minerva, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 10-01-2009

sigur voi avea mai mult spor cu Maria alaturi. Deocamdata, ma lupt cu fondul la panselute, dar sper ca saptamana viitoare sa-l dau gata si sa reiau lucrul la Femeia trandafir.


Replica: Nico, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 10-01-2009

mult spor si fir intins; este ea o vorba pentru pescari, dar se potriveste de minune si pentru noi.


Replica: Maria, by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 11-01-2009

sa ai mult spor si tu la imblanit. Abia astept sa va urmaresc episoadele, fetelor.


Replica: Maria, by Amalia Avramescu (150 mesaje), la 17-01-2009

stiu de ce ai inceput acest goblen si stie si Nico. Esti o prietena si Gagarita adevarata!

Bafta de timp, Maria si Nico!


Replica: Femeia Trandafir by Maria Nistor (4928 mesaje), la 17-01-2009

Un mini episod. Multumesc Amalia pentu urari.



Replica: Maria, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 17-01-2009

nicio pauza? Esti neobosita! Pot sa te intreb ce stimulente folosesti?


Replica: Minerva, by Maria Nistor (4928 mesaje), la 17-01-2009

ma stimulez cu carnati primiti de acasa si preparate in acestea numasi bune de dieta. Afumaturi, in general.


Replica: Maria, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 17-01-2009

multumesc, astazi nu m-a facut nimeni sa rad, tu ai reusit!
Inteleg ca stai bine cu ficatul.


Replica: Maria, by stoicescu steluta (230 mesaje), la 18-01-2009

foarte frumos modelul tau! Sa ai spor la cusut!

Fetelor, eu nu am cusut niciodata cu firul in trei, dar cred ca am sa incerc. Dupa cum spuneti voi, se lucreaza foarte bine astfel. Cred ca voi incerca.


Replica: Maria, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 18-01-2009

abia astept sa vad cum creste blanita catelului tau (va fi ceva mai deasa). Trebuie sa-i dam si un nume si imblanitului tau. Cu tine alaturi poate ma mobilizez si eu ceva mai mult.


Replica: Fetelor, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 18-01-2009

eu am lucrat la Dragoste cu firul in 3, pe anumite portiuni unde firul era foarte subtire si nici nu se cunoaste.
Nico, mult spor si te astept cu episodul tau!


Replica: Maria, by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 20-01-2009

esti neobosita! Sa ai mult spor la el!


Replica: Imi place modelul, Maria! by Raluca Popa (841 mesaje), la 20-01-2009

Este tare interesant si abia astept sa vad ochisorii imblanitului. Si eu mai lucrez cateodata cu firul in 3, mai ales nuantele inchise (la negru se vede panza). La Printesa si la Minnie Mouse am aplicat aceasta tactica si nu se vede diferenta. Mult spor!


Replica: Femeia trandafir by Maria Nistor (4928 mesaje), la 21-01-2009

Un mic episod. Nicoleta ce face imblanitul tau?



Replica: Ce frumos by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 21-01-2009

s-au conturat labutele imblanitului tau! Al meu inca hiberneaza, dar sper ca pe la sfarsitul saptamanii sa reiau lucrul la el.

Si pentru ca nu ma pot abtine va pregatesc si o surpiza.

Amalia, abia acum am vazut ce ai scris si ai dreptate, Maria este o prietena adevarata!


Replica: Maria, by Macovei Natalia (75 mesaje), la 22-01-2009

nici un episod? La cat te cunosc eu, inseamna ca te-a prins si pe tine computerul si nu mai si timp de goblenat ca inainte. Eu iti zic: sa fie cu spor!

Replica: Maria by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 23-01-2009

mi-a placut episodul! Ai avut spor!

Motoras la ac si de acum in colo!


Replica: Femeia trandafir by Maria Nistor (4928 mesaje), la 23-01-2009

Nicoleta imblanitul meu vrea companie...



Replica: Wow, Maria! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 24-01-2009

Deci trebuie sa-l imbrac repede pe Labus ca sa se poata juca impreuna. Cat de curand ii va creste blanita si lui.


Replica: Felicitari, Nico! by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 25-01-2009

S-a conturat foarte frumos catelusul. Spor in continuare, am sa urmaresc cu drag evolutia voastra sunt tare curioasa cum se contureaza.


Replica: Maria, by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 27-01-2009

ce repede iti creste catelul!


Replica: Maria, Nico, by tanasa clementina (1032 mesaje), la 01-02-2009

vad ca faceti echipa la acest goblen. Astept sa ne mai spui cum se lucreaza cu firul in trei. Am si eu Cavalcada lucrata cu firul in trei.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Femeia trandafir
MesajScris: 06 Iul 2009, 08:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2005, 19:44
Mesaje: 1881
Nume forum:1
Replica: Clementina, by Maria Nistor (4928 mesaje), la 02-02-2009

imi place si cu firul in trei cum se lucreaza; este un pic mai problematic cu ascunsul capetelor la fir. Deocamdata am lucrat doar cu o singura nuanta; sunt curioasa sa vad cum o sa iasa cand o sa adaug si restul nuantelor. Experimentul este pozitiv.

Rodica sunt aici!
Nicoleta nici un semnal de la imblanitul tau?


Replica: Si eu sunt by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 02-02-2009

curioasa, Maria! Astept cu interes, experimentul tau. Eu am cusut cu firul in trei, dar am alternat si cu fir in doua grosimi firului care varia de la o culoare la alta. Tu ai mai multa experienta si poate vii cu sugestii noi.


Replica: Maria, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 04-02-2009

imblanitul meu inca hiberneaza. Nu i-a venit inca randul. Abia astept sa vad cum iese la tine cu firul in trei. Aripioare la ac iti doresc si astept cu nerabdare un nou episod.


Replica: Nico, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 04-02-2009

acum se face frumos afara si-l vedem zburdand pe forum!


Replica: Inca o nuanta by Maria Nistor (4928 mesaje), la 04-02-2009


Replica: Maria, by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 04-02-2009

Labus al tau va creste foarte repede! Se observa nuanta cusuta. Motoras la ac!


Replica: Maria, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 05-02-2009

cum este? Ai lucrat ceva in trei?


Replica: Femeia trandafir by Maria Nistor (4928 mesaje), la 05-02-2009

Inca un mic episod



Replica: Spate by Maria Nistor (4928 mesaje), la 05-02-2009



Replica: Detaliu by Maria Nistor (4928 mesaje), la 05-02-2009

Minerva eu vreau sa-l lucrez tot cu trei fire, asa cum am facut si pana aici; sper sa reusesc si unde este modelul mai aglomerat. Imi place mult cum iese si cu firul in trei. Am hotarat sa-mi goblenez alegoriile cu 3 fire daca o sa-mi placa rezultatul final.



Replica: Maria, by tanasa clementina (1032 mesaje), la 05-02-2009

arata forte bine lucrat cu firul in trei, acopera foarte bine panza. Iti urez mult spor.


Replica: Este foarte buna ideea! by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 06-02-2009


Se acopera perfect panza si ...scap de un stres si eu! Caci ma oftic cand vad ca se observa panza. Motoras la ac !


Replica: Maria, by Popescu Ioana (459 mesaje), la 06-02-2009


atunci cand cosi cu trei fire ai capete libere de ata la ac, nu? Trebuie sa ai multa grija sa nu-ti cada acul de pe ata. Esti migaloasa, ai multa rabdare... eu nu prea stiu ce-i aia. Mult spor in continuare, este frumos.


Replica: Ce frumos prinde contur, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 06-02-2009

imblanitul tau Maria. Imi place cum arata cu firul in 3. Astept continuarea.

Replica: Nico, by Roxana Deli (173 mesaje), la 06-02-2009

nu te-a incitat indeajuns Maria? Sunt convinsa ca o sa-ti vina pofta sa lucrezi la Labus al tau, curand.
Maria este frumos si cu ata in trei. Banuiesc ca se potriveste acolo unde sunt zone mari de lucrat cu aceeasi culoare.


Replica: Hai, by Ionascu Alexandra (154 mesaje), la 06-02-2009


Nicoo!, zic si eu. Hai sa strangem catei mai multi pe forum. Hai, hai...


Replica: Femeia trandafir by Maria Nistor (4928 mesaje), la 07-02-2009



Replica: Maria, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 07-02-2009

ai un spor fantastic. Bravo! O astept si pe Nico cu Labus.


Replica: Ce frumos, Maria! by Raluca Popa (841 mesaje), la 08-02-2009

Imi place cum ia forma imblanitul. Si se vede ca este mai plina panza, cu firul in trei. Sa ai spor in continuare!


Replica: Woow, Maria! by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 08-02-2009

Ai lucrat, nu te-ncurci nici cu acest goblen!
Hai, Nico, vin-o cu Labus sa ne veselim putin cu el, ca Imblanitul Mariei este prea nazdravan...


Replica: Maria, by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 09-02-2009

ce frumos este si Labus! Cata energie poti sa ai!

Aripioare la ac si la acesta.


Replica: Nico, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 09-02-2009

Labus al tau? Mi-este dor de el!


Replica: Super! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 09-02-2009

Imi place enorm cum se contureaza. Cand vad cum apare la tine, parca ma furnica si pe mine degetele. Mult spor in continuare.

Si ca sa nu mai fie singur imblanitul tau, a venit si Labus putin in vizita, desi nu i-a prea crescut blanita.



Replica: Am postat by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 09-02-2009

in acelasi timp, Elena. Ma bucur ca esti in acelasi timp cu mine pe forum.
Pupici


Replica: Iuhuhuh, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 09-02-2009

ce ma bucur! Pupici si abia astept sa-l smotocesc un pic pe Labus.
Sunt pe net, vineri am un examen destul de greut si acum imi macin creierii cu rezolvarile.
Seara frumoasa!

Replica: Mult spor la invatat by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 09-02-2009

si bafta la examen!


Replica: Wow, by Maria Nistor (4928 mesaje), la 10-02-2009


ce bucurie sa am companie! Sa stii ca nu am lasat nici imblanitul. Firul zilnic este asa ca te astept cu un nou episod. Sa ai spor din plin!


Replica: Nico, by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 10-02-2009

sper sa ii mai creasca repede blanita lui Labus!
Ce de catei avem pe forum!


Replica: Un mini episod by Maria Nistor (4928 mesaje), la 10-02-2009



Replica: Mini episodul, by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 10-02-2009

tau cred ca este cat doua-trei episoade de-a mele! Se contureaza frumos.
Aripioare la ac.


Replica: Avem, by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 10-02-2009

in conluzie trei catei pe forum fara sa ii socotim pe cei de la TTT; Labus al Mariei, Labus al Nicoletei si Pitic al Elenei.
Sa va traiasca, fetelor!


Replica: Vin cu un nou episod, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 19-02-2009

desi nu prea am avut timp pentru goblen.
I-a mai crescut putin blanita lui Labus.
Maria, Labus al tau ce face?



Replica: Labus by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 19-02-2009

o sa arate foarte bine. Aripioare la ac ca sa il imbraci in blanita mai repede sa il scoatem la o plimbarica!


Replica: Nico, by Popescu Ioana (459 mesaje), la 19-02-2009

am intrat si eu sa te incurajez. Stiu cum este cand ai vrea sa cosi cat mai mult si nu ai timp. Dar ai noroc ca ai o companie placuta in persoana lui Maria, asa va este mai usor.
Va pup pe amndoua.

Replica: Nico, Maria, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 19-02-2009

imblaniti-i pe catelusi ca a venit iar frigul, nu cumva sa raceasca.
Mult spor, gargaritelor.
Pupici si o zi buna sa aveti!


Replica: Maria, by Lacramioara Popescu (272 mesaje), la 19-02-2009

panza ta pare ca este altfel din fotografii. Am dreptate?

Are dreptate, Elena, asa ca, fetelor, succes la imblanitii vostri.


Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4928 mesaje), la 19-02-2009

imi face mare placere episodul tau, am observat ca s-a indesit blanita. Spor din plin si sa stii ca nu am renuntat la firul zilnic. Sambata o sa vin si eu cu imblanitul in vizita.

Lacrimioara ai observat bine, panza este si un pic mai rara si pot lucra cu firul in 3 altfel nu cred ca puteam sa-l lucrez pe panza din kit.

Multumesc pentru aprecieri si ca sunteti langa noi la seriale.


Replica: Femeia trandafir by Maria Nistor (4928 mesaje), la 21-02-2009

Asa cum am promis. Nicoleta nu aduci companie?



Replica: Maria, by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 21-02-2009

s-a indesit blanita si la Labus al tau. Aripioare la ac ca sa il scoatem la plimbare pe Labus cat mai repede.


Replica: Am zis eu! by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 21-02-2009

Sigur la tine ziua este dubla si cred ca ai si un ac cu motoras super turbo. Mainile tale cred ca zboara peste goblen, nu lucreaza.
Mult spor in continuare. Si astept si eu sa mergem la plimbare cu catelusii.
Seara placuta.


Replica: Fetelor, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 23-02-2009

este o adevarata competitie, felicitari si sa aveti cat mai mult spor!


Replica: I-a crescut blanita by Frunza Nicoleta (3221 mesaje), la 23-02-2009

si catelului tau Maria. Mult spor in continuare si aripioare la ac.

Sper in curand sa postez si eu un nou episod, dar astept sa mai termin o nuanta.


Replica: Femeia trandafir by Maria Nistor (4928 mesaje), la 27-02-2009



Replica: Este gata imblanitul tau! by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 27-02-2009

Ce frumos este! Il pot lua la o plimbare sau, mai bine zis, la joaca?!
Aripioare la ac, sau nu mai ai nevoie?!


Replica: Eram sa zic, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 27-02-2009

Adriana, unde vezi ce a lucrat Maria? Cred ca ori din cauza ca sunt obosita, ori de uimire. Mai degraba de uimire. Ai un spor care ma uimeste de fiecare data.
Pupici


Replica: Adriana, by Maria Nistor (4928 mesaje), la 27-02-2009

poti sa il ei doar cu conditia sa-l aduci inapoi pana vine Nicoleta in vizita. Vreu sa-i fac pofta. Ce zici reusesc?

De aripioare si incurajari este nevoie mereu.


Replica: Am venit in vizita, Maria. by Frunza Nicoleta (3221 mesaje), la 28-02-2009

Imblanitul tau este minunat. Chiar ca mi-ai facut pofta. Diseara il aduc si pe al meu in vizita, desi blanita lui nu e inca foarte deasa.

Aripioare la ac!

Replica: Asa cum am promis, by Frunza Nicoleta (3221 mesaje), la 28-02-2009

il aduc si eu pe Labus la plimbare.



Replica: La ce vreme frumoasa, by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 28-02-2009

a fost azi... Multam ca l-ai lasat pe imblanit la plimbare.


Replica: Am venit la timp!, by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 28-02-2009

Tocmai a aparut si Labus a lui Nicole!


Replica: Adriana, by Maria Nistor (4928 mesaje), la 28-02-2009

stiam eu ca nu o lasi pe Nicoleta sa astepte.

Nicoleta, ma bucur ca ai venit sa ne intalnim!



Replica: Multumesc Maria! by Frunza Nicoleta (3221 mesaje), la 28-02-2009

Nu puteam lipsi de la intalnire.

O primavara frumoasa!



Replica: Nicole, incepe by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 01-03-2009

sa creasca si imblanitul tau! Sa ai aripioare la ac ca sa sa ii termini blanita sa il pot lua si pe el la plimbare.

Pana atunci fetelor va daruiesc un martisor... sper sa va placa.



Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4928 mesaje), la 10-03-2009

nu vii cu imblanitul in vizita?

Replica: Ce mai by Malin Antonia (24 mesaje), la 12-03-2009

fac Labusii vostrii?


Replica: Nico, Maria, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 13-03-2009

am vorbit cu Pitic si mi-a spus asa: "Dar fetele astea nu mai vin cu imblanitii? Eu vreau joaca si plimbare!"
Si eu si Pitic va asteptam.
Multi pupici.


Replica: Uite-l aici, Elena. by Maria Nistor (4928 mesaje), la 13-03-2009

Raluca cate puncte merita intrusul?



Replica: Maria, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 13-03-2009

Raluca a plecat deja spre Romania. Ce ma bucur sa-l vad pe imblanit.


Replica: Maria, by Frunza Nicoleta (3223 mesaje), la 13-03-2009

cand vad imblanitul tau parca imi vine si mie cheful de cusut. Problema este ca nu prea am timp, dar tot cos cate un firicel pe zi. Curand am sa-l aduc si pe Labus al meu la joaca.


Replica: Maria, by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 13-03-2009

ai spor mult tinand cont ca tu cosi doua o data!


Replica: Va multumesc. by Maria Nistor (4928 mesaje), la 13-03-2009

Hai, Nicoleta, este tot mai frumos cum se contureaza.

P.S. Sper ca v-a placut indiciul.


Replica: Maria, dar asa? by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 13-03-2009

Lucrezi pe doua fronturi si reusesti pe ambele. Felicitari!



Replica: Este by Maria Nistor (4928 mesaje), la 13-03-2009

interesant. Si asa este un indiciu?


Replica: Nu, Maria! by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 13-03-2009


M-am jucat putin si mi-a placut cum arata. La tine, gargarita este un indiciu cu adevarat?


Replica: Da, Minerva, by Maria Nistor (4928 mesaje), la 13-03-2009

a fost gasit si trecut la punctaj ca si celalalt de la Veghea ingerilor.


Replica: Scuze, Maria! by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 13-03-2009

Am observat tarziu.


Replica: Haideti la plimbare! by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 17-03-2009

Pitic ii asteapta pe imblanitii vostri.


Replica: Maria, by Frunza Nicoleta (3223 mesaje), la 20-03-2009


dar imblanitul ce face? Cred ca in curand este gata. Promit ca in seara asta postez si eu un nou episod.


Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4928 mesaje), la 21-03-2009

imblanitul meu sta cuminte si asteapta. Am asteptat aseara pe al tau, dar nu a venit la intalnire. Intre timp face cate o plimbare cu Pitic.


Replica: Hai, Nico! by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 21-03-2009

Este frumos afara, tocmai bine pentru o plimbare.


Replica: A venit si imblanitul meu. by Frunza Nicoleta (3223 mesaje), la 21-03-2009

Aseara a fost cam mofturos si nu a vrut la plimbare, dar azi a fost cald si frumos asa ca vine sa va tina companie.



Replica: Super by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 21-03-2009

imbanitii! Ma bucur ca ai reusit sa il scoti si tu la plimbare pe Labus. Sau... il cheama altfel?


Replica: Nico, by tanasa clementina (1032 mesaje), la 22-03-2009

ai inaintat nu gluma. Arata bine imblanitul tau! Viteza la ac iti doresc.


Replica: Gargaritelor, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 22-03-2009

va spun: Pitic este cel mai fericit. Tare mult ii place plimbarea.

Replica: Ce scumpic este! by Condrasov Gabriela (225 mesaje), la 23-03-2009

Este un catel foarte dulce. La ce zi frumoasa este acum (aici in Constanta) cred ca dragii de ei merita o lunga plimbare, toti trei.
Va pup si mult spor cu imblanitii vostri, fetelor!


Replica: Gabriela, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 23-03-2009

m-ai naucit. Esti din Constanta?


Replica: Bravo by olteanu rodica (715 mesaje), la 23-03-2009

fetelor! Uite ca este bun si forumul nostru la ceva. Ce mult m-as bucura sa fie aici si cineva din Slatina, in afara de Miha.


Replica: Nico, by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 24-03-2009

lui Labus ii place la plimbare! Asa ca te asteptam repede cu el inapoi la noi.


Replica: Da, Elena by Condrasov Gabriela (225 mesaje), la 24-03-2009

sunt din Constanta.


Replica: Ce super! by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 24-03-2009

Nu stiam. Inca o costanteanca pe forum.


Replica: Femeia trandafir by Maria Nistor (4928 mesaje), la 25-03-2009

Nicoleta, de acum incepe sa fie si mai frumos. Te astept si iti urez spor din plin!



Replica: Maria, by olteanu rodica (715 mesaje), la 25-03-2009

ce trandafir frumos i-ai prins in par!

Mult spor in continuare.


Replica: Chiar ca-i foarte, by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 25-03-2009

frumos trandafirul!
Aripioare la ac!


Replica: Maria, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 25-03-2009

si eu sunt de aceeas parere cu fetele: frumos trandafir, - se vede treaba ca-l place si Imblanitul, dupa cum il priveste...


Replica: Maria, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 25-03-2009

Pitic al meu este bolnavior si eu tare suparata incat am uitat sa-ti spun si in topic cat de mult imi place imblanitul tau.


Replica: Catel nu am, by Mirela Arapalescu (44 mesaje), la 25-03-2009

dar florile sunt o parte din mine. Foarte frumos trandafirul. Spor la cusut


Replica: Maria, by Flori M (318 mesaje), la 25-03-2009

trandafirul incalzeste chipul femeii. Pana acum, toata atentia era indreptata spre Labus, dar acum avem motive sa o privim si pe ea. Spor la ac!
Acelasi urari si pentru tine, Nico.

Elena, repede la medic! Poate a mancat ceva otravit, poate are ceva ce numai un veterinar poate stii. Iti urez sa se faca repede sanatos.
Replica: Multumesc, by Maria Nistor (4928 mesaje), la 25-03-2009

tuturor gargaritelor pentru aprecieri. Intradevar trandafirul a schimbat total atmosfera goblenului. Astept cu nerabdare sa vad cum ia contur si parul ca tot este visul meu sa ma vopsesc verde, pana acum am reusit doar albastru, dar cine stie pana la urma?

Intrebare de 5 puncte: ce culoare au ochii femei trandafir?


Replica: Caprui? by Lacramioara Popescu (272 mesaje), la 25-03-2009


Ca sa asorteze cu imblanitul?


Replica: Sau poate by Mirela Arapalescu (44 mesaje), la 25-03-2009

sunt verzi! Femeile cu ochi verzi sunt foarte frumoase. (Pacat ca ai mei nu sunt...)


Replica: Maria, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 25-03-2009

eu as crede ca sunt rosii...


Replica: Toate by Doruletz Mic (996 mesaje), la 25-03-2009

femeile au ochi frumosi. Nu conteaza culoarea.
Maria, eu cred ca sunt aurii, desi verzi i s-ar potrivi cel mai bine in context.
Rosii, Minerva? Poate roz?


Replica: Mirela ai 5 puncte! by Maria Nistor (4928 mesaje), la 25-03-2009

Ma bucur ca am starnit interesul vostru. Bineinteles, cum putea fi Femeia trandafir altfel decat cu ochii verzi?


Replica: Detaliu by Maria Nistor (4928 mesaje), la 26-03-2009

Sper ca se distinge si culoarea ochiului.



Replica: Super, Maria! by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 26-03-2009

Nico, fata ta?
Mult spor la amandoua.


Replica: Superb trandafirul, Maria! by Frunza Nicoleta (3223 mesaje), la 26-03-2009

In curand se va contura si fata mea, dar mai incet. Dar cu asa un imbold (am numit-o pe Maria) sigur il voi duce si eu la bun sfarsit.

Sper ca duminica sa vin si eu cu un nou episod.


Replica: Nico, by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 26-03-2009

de cand nu am mai intrat nu am avut cum sa-ti vad minunea, dar acum ma incanta ceea ce vad. Felicitari, imi place mult cum se contureaza!


Replica: Nici by Mocanu Didina (143 mesaje), la 27-03-2009

o clipa, nu ar trebui sa ne indoim ca o femeie trandafir are ochii verzi!
Imi plac si imblanitii vostri matasosi si latosi. Pe ei pot sa ii sarut fara probleme!
Asta nu inseamna ca nu pot sa il alint pe Pitic intre urechiuse.
Spor la ace, gargaritelor!

Replica: Femeia trandafir by Maria Nistor (4928 mesaje), la 27-03-2009

Inca un amanunt.
Nicoleta te astept cu episodul tau.



Replica: Cat de frumos iese! by Frunza Nicoleta (3223 mesaje), la 27-03-2009

Felicitari, Maria! Sigur voi veni si eu cu un nou episod. Aripioare la ac in continuare.


Replica: Si by olteanu rodica (715 mesaje), la 27-03-2009

aici ca si la Veghea ingerilor, ma repet, este super, Maria. Ai maini poleite, tine-o tot asa.


Replica: Maria, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 27-03-2009

labusul il cosi in trei fire, nu? Se vede altfel lucrul pe panza, asa in trei fire.
Multi pupici.


Replica: Maria, by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 27-03-2009

trimite un pic din sporul tau si pe la mine.
Pupici!


Replica: Femeia trandafir by Maria Nistor (4928 mesaje), la 29-03-2009

Nicoleta, te astept la cafea.



Replica: Lipsa cuvinte. by Olariu Ioana (780 mesaje), la 29-03-2009

Nu pot sa spun nimic altceva, singurele cuvinte/cuvant este wow!
Aripioare la ac!


Replica: Maria, by tanasa clementina (1032 mesaje), la 29-03-2009

este deosebit de frumos. Felicitari!


Replica: Maria, by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 30-03-2009

aripioare la ac! Iti alegi goblenele, unul si unul!
Pupici


Replica: Si by Venera Chiriac (112 mesaje), la 30-03-2009

Labus si trandafirul sunt o... poezie.
Aripi la ac pentru amandoua!
Pupici.


Replica: Vin cu un mic episod. by Frunza Nicoleta (3223 mesaje), la 31-03-2009

Am mai terminat o culoare.

Maria, nici la acest model nu ai mai inaintat? Sa ai mult spor, caci abia astept sa vad cum se mai contureaza. Abia astept culorile de la fond, sunt minunate.

Replica: Am uitat fotografia by Frunza Nicoleta (3223 mesaje), la 31-03-2009

dar vin imediat si cu ea.



Replica: Nico, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 31-03-2009

mult spor iti doresc. Tare bine arata Labus.
Seara frumoasa!


Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4928 mesaje), la 31-03-2009


ma bucur sa vad terminat imblanitul tau. Mult spor in continuare!
Am vazut ca ai alt model inceput, sunt tare curioasa sa vad ce model este.

De ce crezi ca nu am lucrat deloc la Veghea ingerilor?


Replica: Se vede ca by Mona J (501 mesaje), la 01-04-2009

este foarte migalos Labus, dar si foarte frumos. Spor sa aveti in continuare!


Replica: Este gata Labus! by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 01-04-2009

Il iau la o plimbare, Nico!

Replica: Femeia trandafir,by Maria Nistor (4928 mesaje), la 03-04-2009

Oare care este diferenta?



Replica: Ca by Anca Lungoci (360 mesaje), la 03-04-2009

vedem spatele modelului si ne vine sa credem ca este fata goblenului?
Sau poate faptul ca se vede deja fundalul?
Am dreptate, Maria?


Replica: Da, Anca. by Maria Nistor (4928 mesaje), la 03-04-2009

Era spatele si acum fata.



Replica: Maria, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 03-04-2009

daca am mai avut ceva dubii pana acum, asta este... dar acum sunt convinsa. Tu esti adevarata zeita a goblenului.
Felitarile mele, esti un miracol in aceasta arta.


Replica: Minerva, by Maria Nistor (4928 mesaje), la 03-04-2009

ma faci sa rosesc cu atatea complimente. Multumesc.


Replica: Maria, by Frunza Nicoleta (3223 mesaje), la 03-04-2009

nu ai de ce sa rosesti. Minerva nu spune decat adevarul.

Ceea ce vad eu in episodul asta depaseste orice asteptari. Culorile se combina minunat.
Aripioare la ac!


Replica: Maria by tanasa clementina (1032 mesaje), la 03-04-2009

cred ca Minerva a spus totul. Mii de felicitari. Cu siguranta, esti si o adevarata profesionista in arta fotografica - cunosti foarte bine secretul in reusita fotografiei.


Replica: Maria, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 03-04-2009

putin rosu-n obraz nu ne strica! Complimentele le-ai meritat din plin.
Nico, iti daruiesc si tie putin rosu-n obraz.


Replica: Maria, by Mona J (501 mesaje), la 03-04-2009

vroiam sa te intreb daca cosi cu ata in trei fire, nu iti este mai greu sa ascunzi capetele pe dos? Am vazut ca la tine este perfect. Eu cos cu ata in trei si spatele se apropie de dezastru. Poate si pentru ca strang prea tare?


Replica: Maria, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 03-04-2009


am admirat azi toata ziua goblenul tau, dar ma ierti ca nu ti-am si spus cat de mult imi place. Mult spor in continuare.


Replica: Fara cuvinte. by Olariu Ioana (780 mesaje), la 03-04-2009

Bravo, Maria! asa cum spunea si Minerva, esti o zeita.
Aripioare la ac.


Replica: Multumesc, by Maria Nistor (4928 mesaje), la 04-04-2009

Mona. Si eu, la inceput, m-am gasit in dificultate cu firul in trei; intradevar trebuie lasat un picut mai moale, dar foarte putin pana se da mana pentru ca nu este la fel ca la firul in doua. Eu am ales acest model cu prezumtia ca este simplu, ceea ce nu este adevarat. Catelusul chiar m-a adus in pragul disperarii; lucram foarte putin pentru ca aveam toate degetele intepate de la ac. Acum cand se apropie de final am ajuns si eu la ideea ca strangeam prea tare firul si imi era imposibil sa ascund capatul, asa ca am ales sa cos peste capat cu urmatorul fir.

Va multumesc, Gargaritelor. Sunteti speciale.

Nicoleta, te astept cu episodul tau.


Replica: Maria, by Mona J (501 mesaje), la 04-04-2009

iti multumesc pentru explicatii. Deci nu numai eu am asemenea greutati. Adevarul este si eu ma cam intep in ac. Cateodata, ca sa ascund vreun capat, imi trebuie toata forta ca sa trag de ac. O sa incerc si eu sa cos peste fir si sper sa arate putin mai bine.


Replica: Maria, din pacate, by Frunza Nicoleta (3223 mesaje), la 04-04-2009

saptamana aceasta nu am avut aproape deloc timp de cusut. Am inceput cu prima nuanta de verde si tare imi place ce iese.


Replica: Nico, by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 05-04-2009

un zambet si o urare, special pentru tine: numai note de 10 (zece) in viata ta!


Replica: Maria, by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 06-04-2009

jos palaria! Esti fenomenala!


Replica: Indiciu by Maria Nistor (4928 mesaje), la 07-04-2009



Replica: Indiciu by Maria Nistor (4928 mesaje), la 07-04-2009



Replica: Maria, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 07-04-2009

nici nu ma mai mir de sporul tau, asa iti doresc sa ai in continuare la orice goblen.
Te pup.


Replica: Maria, by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 07-04-2009

sunt de acord cu Elena!

Imi place ideea cu cercelul!

Replica: Bravo, Adriana! by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 07-04-2009



Replica: Maria, by Olariu Ioana (780 mesaje), la 08-04-2009

ai un goblen lucrat, wow! Bravo!

Dar, am si eu o intrebare: tu in cate fire cosi, si cum de-ti iese asa frumos pe spate?


Replica: Maria si Nico, by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 08-04-2009

va felicit din suflet pentru rapiditate si finetea cu care lucrati aceste minunatii. Bravo!


Replica: Femeia trandafir by Maria Nistor (4928 mesaje), la 10-04-2009



Replica: Dos by Maria Nistor (4928 mesaje), la 10-04-2009

Nicoleta, astept episoade.



Replica: Tu by olteanu rodica (715 mesaje), la 10-04-2009

nu te dezminti niciodata. Felicitari pentru finetea cu care ai lucrat acest model.

Mult spor si mai departe. Te astept cu Veghea.


Replica: Felicitari! by Mona J (501 mesaje), la 10-04-2009

Este foarte frumos, iar spatele... fara cuvinte!


Replica: Maria, by Stefanescu Elena (2591 mesaje), la 10-04-2009

nu ma mir ca spatele arata impecabil, esti o experta. Felicitari!


Replica: Fara comentarii! by Racovita Adriana (3963 mesaje), la 10-04-2009


Replica: Ce pot sa mai adaug? by tanasa clementina (1032 mesaje), la 10-04-2009

Cred ca s-a spus totul. Experta, intradevar!


Replica: Eu by Maria Nistor (4928 mesaje), la 10-04-2009

nu pot decat sa va multumesc. Sunteti toate minunate si sunt o fericita ca va cunosc. In privina modelului, ce sa zic, este super frumos, iar daca va pot fi de folos cu ceva sunt aici. Daca aveti si voi sugestii, tot aici sunt.


Replica: Maria, by Ella B (779 mesaje), la 11-04-2009

nu sunt uluita, intrucat m-am obisnuit sa vad cat de repede lucrezi si cat de frumos lucrezi. Dar, descopar ca ai si un fler deosebit in a-ti alege goblenurile pe care le lucrezi.
Nico, iti urez si tie spor la acest goblen incantator.

_________________
Maria-Venus - Gargarita-Venus


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania