Acum este 25 Apr 2024, 23:38

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 534 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Mai 2011, 13:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2010, 09:45
Mesaje: 3164
Locatie: Ischia - Italia
Nume forum:1
Abriela, sunt de acord cu ideea propusa de tine, pentru concursul din luna iunie.
Adelina, sa ma pui si pe mine pe lista celor care doresc sa lucreze un goblen pentru acea cauza.
Intrucat nu am putut participa la provocarea facuta de Letitia si imi pare extrem de rau, ma incanta sa particip la la provocarea propusa de Mireille si de tine si sper ca totul sa mearga bine.
Succes in continuare!

_________________
Deea - Gargarita-Speranta-din-Zori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Mai 2011, 14:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Iun 2010, 11:23
Mesaje: 947
Nume forum:1
Cu draga inima as vrea sa ma ofer eu. Bineinteles cu ajutorul gargaritelor care sunt dispuse sa contribuie. Adica: eu as dori sa organizez la Giurgiu o actiune de caritate (gen bal cu licitatie de goblenuri lucrate de noi). Eu ma voi interesa de local si lansare de invitatii.
Un astfel de bal a mai fost organizat acum 3 ani la Giurgiu de Directia Judeteana Pentru Protectia Copilului insa au fost licitate diverse obiecte. Atunci a fost invitata sa participe Mihaela Radulescu. Incerc si eu sa invit poate pe Andreea Banica (Marin) sau o alta personalitate marcanta.
Singura problema ar fi urmatoarea: va trebui sa stiu cine doreste sa participe pentru a avea siguranta unui numar minim de lucrari care sa justifice efortul.
Spre exemplu:
1. cele 10 kit-uri care ni le pune la dispozitie firma TTT - cine se ofera sa lucreze;
2. in afara de cele 10 kit-uri daca mai are posibilitatea cineva sa lucreze ceva.
Numai la cunostintele care le am, mizez pe cel putin 50-60 persoane cu posibilitati financiare care pot oferi preturi destul de bune astfel incat sa strangem ceva fonduri. Mai mult decat atat, sunt oficialitatile: prefect, primar, presedinte de Consiliu Judetean pe care i-as putea invita si Organizatiile Judetene de Femei ale partidelor, ale caror presedinte le cunosc bine.
Desigur inviatat de onoare reprezentantul firmei TTT.
Ca si perioada de desfasurare cred ca ar fi bine de organizat tot in preajma datei de 1 decembrie, deoarece am vorbit tarziu fiindca ideea o aveam din februarie.

Deci ce spuneti? Ce parere ai Monica?


Mireille, suna bine, dar voi hotarati. Mai putin invitatia catre TTT. Noi avem activitatile noastre pe plan local si este suficient (as indrazni sa spun ca este inflatie).

_________________
Gargarita-Ruga-si-Sarut-de-Prietenie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Mai 2011, 14:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Iun 2010, 11:23
Mesaje: 947
Nume forum:1
Abriela, si eu sunt de acord cu ideea ta.
Ceea ce am propus eu este de "cursa lunga", adica se poate finaliza abia in sfarsitul anului.
Pentru luna iunie sustin din toata inima ideea ta.
Pup dulce.

_________________
Gargarita-Ruga-si-Sarut-de-Prietenie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Mai 2011, 14:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Draga mea esti in gand cu mine. Eu ma ofer sa cos pentru strangerea de fonduri, dar sa te ajut in tot ce ai nevoie. Trebuie doar sa imi zici. O sa deschidem un topic separat unde fiecare sa se inscrie cu ce doreste sa coase pentru aceasta cauza pana la 1 decembrie.
Eu zic ca este destul timp. Si as putea sa fac mai multe nu numai 1. Fiecare gargarita sa spuna cat ar putea sa lucreze. De preferat cele care au posibilitati de a-si cumpara sa nu apeleze la cele 10 de la TTT. Sunt sigura ca va iesi ceva frumos.
Ce zici nasica?

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Coasem pentru viitorul copiilor
MesajScris: 30 Mai 2011, 14:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Iun 2010, 11:23
Mesaje: 947
Nume forum:1
Monica si Adelina, deoarece eu recunosc, nu ma pricep extraordinar de bine in ale informaticii, va rog pe voi creati un nou topic si a mutati discutiile acolo.
Astfel vom vedea cate lucrari vom avea si daca se justifica toata munca ce urmeaza.
Va sarut pe amandoua si va multumesc pentru ajutor.

_________________
Gargarita-Ruga-si-Sarut-de-Prietenie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Mai 2011, 14:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Monica poti sa ne muti discutiile intr-un topic separat unde crezi ca le este locul?
Multumesc anticipat.


_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Coasem pentru viitorul copiilor
MesajScris: 30 Mai 2011, 14:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Imi place ideea voastra si in masura in care reusesc, ma inscriu si eu in aceasta provocare.
Pentru ca timpul meu de cusut este destul de limitat, voi alege un model din ladita mea pentru a il coase, pentru a nu va incurca in cazul in care nu reusesc sa il termin la timp.
Va felicit pentru aceasta idee frumoasa si sper sa reusim sa o ducem la capat.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Coasem pentru viitor
MesajScris: 30 Mai 2011, 14:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Gargaritele participante vor putea sa se inscrie cu modelele si in concurs.
Este vreo problema Ralu?
Te pup.

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Mai 2011, 14:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Iun 2010, 11:23
Mesaje: 947
Nume forum:1
Va multumesc din suflet tuturor si asteptam, atat eu cat si Adelina, idei si inscrieri.
Multumesc mult Monica, esti un inger. Cat despre participarea reprezentantului firmei numai voi puteti hotari functie de calendarul evenimentelor din acea perioada.
Oricum va multumesc anticipat pentru sprijin.

_________________
Gargarita-Ruga-si-Sarut-de-Prietenie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Coasem pentru viitorul copiilor
MesajScris: 30 Mai 2011, 14:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Dragele mele, si mie imi place ideea voastra si bineinteles ca ma inscriu in provocare.
Ca si Ralu, voi coase din ladita mea, ma gandeam la Lacrima cu mir si sper ca aceasta minunata idee sa fie un prilej de bucurie pentru micuti, in preajma Sarbatorilor de iarna.

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 534 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania