Acum este 28 Mar 2024, 09:59

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 444 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Serial cu pisici
MesajScris: 06 Ian 2017, 14:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Aug 2011, 10:29
Mesaje: 8970
Nume forum:1
Dragele mele, ce pisicute frumoase aveti. Sa va bucurati cat mai mult timp de ele.
Ale mele sunt acasa la Buzau, asa ca nu le vad decat foarte rar, cand merg acolo. Din 12 cate erau in vara, au ramas doar 3.
Cand am fost acasa doar una a vrut sa stea la fotografiat. Ea este Morena (,,umflata" cum i-au zis cei care au vazut-o):



Porecla si-o merita pe deplin. Cea din spate este mana mea, care pare minuscula pe langa blana ei.
Va imbratiseaza,

_________________
Gargarita-Cercetasa-de-Visuri
Gargarita Anului 2013


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Serial cu pisici
MesajScris: 06 Ian 2017, 21:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2011, 15:46
Mesaje: 8120
Locatie: Cluj-Napoca
Nume forum:1
Piti si ale sale aripioare de ingeras.
Mi se pare doar mie ca desenul de pe spatele pisicutului seama cu niste aripioare?



Va imbratisez cu drag si trimit cate un pupic animalutelor voastre dragi.

_________________
Irela - Gargarita-Fulg-de-Floare-Mov
Gargarita anului 2014
Gargarita anului 2015
Gargarita anului 2016
Gargarita anului 2017
Gargarita anului 2018
Gargarita anului 2020


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Serial cu pisici
MesajScris: 11 Feb 2017, 16:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6038
Nume forum:1
Dragi gargarite, am admirat frumusetile voastre feline, dragute si foarte cuminti.

Draga Antoaneta, pisicutii tai pufosi sunt deliciosi, se vede ca mostenesc rasa mamei lor, Flufy.

Draga Irela, portocalele tale tigrate, au intr-adevar modele de aripioare de ingerasi pictate pe spate.

Draga Nadina, Morena, pufoasa ta, pare foarte cuminte.

Draga Mariana, esti de departe cea mai tare mama de pisici! Cum ai reusit sa le asezi si sa le tii la fotografiat asa de cuminti?

Am si eu o pisicuta zapacita, salbatica, gasita pe strada, care se catara peste tot, careia nu-i pot face prea usor fotografii, pentru ca este intr-o contiua miscare.
Este momentul sa va prezint si eu evolutia pisicutei noastre, zisa Pisi:







Fotografiile precedente sunt de vara trecuta, intre timp a mai crescut. Tot zapacita este, se catara pe toate dulapurile, nu gobleneaza, dar roade cu placere din cartoanele de ate:





Si da, draga Mariana, seamana cu una din pisicutele tale bretonate.

Se pare ca mai multe fotografii nu mai pot incarca.

Va doresc multa distractie alaturi de micile si coloratele blanite.

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Serial cu pisici
MesajScris: 29 Mar 2017, 13:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2011, 21:23
Mesaje: 1572
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Ce-i mai bine decat sa dormi tolanit pe picioarele mamicii tale?? Il prezint pe Motanul Danila in toata tolaneala lui pisiceasca:


_________________
Gargarita-Orhidee


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Serial cu pisici
MesajScris: 29 Mar 2017, 13:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2011, 21:23
Mesaje: 1572
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Draga Leana, Pisi a ta este tare simpatica. Are o privire ce pare ca nu-i scapa nimic.

_________________
Gargarita-Orhidee


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Serial cu pisici
MesajScris: 29 Mar 2017, 18:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Sep 2016, 19:14
Mesaje: 266
Nume forum:1
Vin si eu sa va prezint pufosenia mea, Rusty. L-am cules de pe strada cand avea cam doua luni, mort de foame, doldora de puricei si cu nasucul plin de zgaraieturi. Acum are doi ani jumatate, este sterilizat, plin de viata, cu un chef nebun de facut pozne si extraordinar de mofturos la mancare - daca nu este scump nici macar nu le miroase, de gustat sau mancat nici nu se pune problema. La inceput a fost un pic atras de goblene, ii placea la nebunie sa scoata cartelele de ate din pungi si sa le rontaie. Dupa ce a crescut a descoperit ca poate deschide usa de la dulapul unde tin eu ghemele pentru crosetat si a uitat de goblene. Intra in dulap, se chinuie sa scoata ghemele din cos, le taraie in gura si fuge cu ele sub pat, unde le poate flocosi linistit pana reusesc eu sa le recuperez.

Aici este Rusty la patru luni, cand a facut cunostinta cu primul si ultimul sau brad de Craciun. In doua zile l-a distrus complet. N-a ramas nimic din el, nici globuri, nici stelute, nici crengi. Cand l-am vazut ca rontaia beculetele de la instalatie am strans tot si am renuntat la ideea de a mai face brazi de Craciun. N-au nici o sansa saracii braduti.



Cand nu face prostii sau daca se oboseste prea tare doarme langa calorifer, ceva de genul asta:



Sa nu credeti ca nu are in dotare cosulet sau pernute, am incercat sa i le pun langa calorifer, sa ii fie caldut la codita. Le impinge cu botul, le taraie cu labutele pana le da la o parte si se culca direct pe gresie.

Micia

_________________
Prietenii adevăraţi nu renunţă unul la celalalt. Aşteaptă-i să vină cu tine.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Serial cu pisici
MesajScris: 20 Apr 2017, 09:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2011, 21:23
Mesaje: 1572
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Draga Micia, cuvintele sunt de prisos cu privire la motanul tau. Are o privire ce spune "oare acum ce sa mai fac, ce sa mai rod???"

Va fac cunostinta cu noii mei pisoiasi. Inca nu ne-am decis in privinta numelor. Si nu vrea sub nici o forma sa ii tina in culcusul facut special pentru ei. Ii cara in toate locurile posibile, numai unde trebuie nu vrea. Pisica nebuna! Hi, hi, hi!





Bineinteles Tommy al mamei:



Si Urecheata, care se tinea de fusta mamei. Cred ca i se parea interesanta metoda noua de facut streching...



Va imbratisez cu drag.

_________________
Gargarita-Orhidee


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Serial cu pisici
MesajScris: 21 Apr 2017, 12:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Apr 2005, 00:09
Mesaje: 1535
Locatie: Buzau
Nume forum:1
Daca tot suntem la capitolul puiuti, iata ca eu am modelul Lumina si umbra in realitate:



Nu mai seamana cu Flufy, ele sunt Frami si Baghera:


_________________
Antoaneta - Gargarita-cu-Lipici-la-Pisici


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Serial cu pisici
MesajScris: 28 Iun 2017, 09:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2011, 21:23
Mesaje: 1572
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Tomita si pozitia lui ciudata. Tin sa precizez ca era bagat in paleti de lemn. Cred ca i s-a parut interesant sa se bage acolo.







Nu care cumva sa doarma pe prispa goala, pe ceva moale daca se poate...



Va imbratisez cu drag.

_________________
Gargarita-Orhidee


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 444 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania