Acum este 29 Mar 2024, 08:23

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 78 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Colectia mea - Oana
MesajScris: 27 Mai 2009, 13:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2255
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Colectia mea, Oana, by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 16-02-2008
Salutare dragele mele!
Revin dupa ceva timp cu o fotografie noua cu Primavara. Am avansat pana la pomul de deasupra. Ma gandesc sa continui sa va arat ce lucrez la goblen in cadrul acestui subiect.
Un week-end placut si spor la treaba pe ziua de azi!
Cu drag,
Oana H.




Replica: Ai by Golesteanu Eliza (67 mesaje), la 16-02-2008
mai postat lucrul tau undeva, dar nu il mai gasesc. Vroiam sa imi fac o idee despre viteza ta de lucru.
Ai culori frumoase. Bleul este turcoiz? Te intreb pentru ca turcoizul isi schimba intensitatea cand este fotografiat.

Replica: Eliza, by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 18-02-2008
am postat o imagine de la Primavara la topicul Provocare.
Ce se vede la cer este, de fapt, un bleu un pic mai inchis si un bleu mai deschis.
Nu am o viteza constanta de lucru. Sunt zile cand am timp sa lucrez si cand chiar merge, sunt zile cand am treaba pe acasa, prin bucatarie si nu lucrez.
Va pup,
Oana H.


Replica: O noua imagine by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 23-02-2008
cu Primavara
Un week-end placut!
Oana




Replica: Mie by Olivia Parvu (87 mesaje), la 23-02-2008
mi se pare ca ai ceva viteza la lucru, Oana. Culorile sunt deosebit de frumoase. Se cunoaste diferenta la bleuri, - pentru mine este evidenta. Spor in continuare!


Replica: Acum by Golesteanu Eliza (67 mesaje), la 23-02-2008
la cer, ceea ce parea turcoiz la geamuri se vede bleu. Si, vorba Oliviei, nu te incurci cu lucrul! Sa ai spor!

Replica: Multumesc, by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 24-02-200
Eliza si Otilia pentru aprecieri. Trebuie sa va spun ca ce se vede la geamuri bleu deschis, este de fapt albastru in toata regula. Cred ca intr-adevar culorile isi schimba intensitatea cand sunt fotografiate.

Va urez tuturor o duminica placuta.
Oana

Replica: Multumesc by Golesteanu Eliza (67 mesaje), la 24-02-2008
pentru raspuns, Oana. Ti-am gasit fotografia cu chipul tau, in parc (de unde tocmai m-am intors) si ma grabesc sa ti-o postez.




Replica: Foarte frumos, by stoicescu steluta (230 mesaje), la 24-02-2008
modelul tau, Oana si lucrezi foarte repede. Felicitari! Eu nu am incercat niciodata sa lucrez pe gherghef rotund - nu stiu daca as putea.

Replica: Eu by Cornelia Suteu (272 mesaje), la 25-02-2008
am incercat sa lucrez cu gherghef rotund, dar nu am reusit. Este si acesta un talent.
Vreau sa-ti spun, Cosmina, ca ai niste nuante atat de frumoase incat imi vine sa ma aciuez in cabanuta ta ca sa admir primavara. Spor la lucru si de la mine!

Replica: Cornelia, by Milos Cosmina Elena (573 mesaje), la 26-02-2008
acel peisaj a fost al treilea goblen cusut de mine. Si mie imi place.
Dar nu sint sigura daca nu ai incurcat putin lucrurile.

Replica: Cosmina, by Cornelia Suteu (272 mesaje), la 26-02-2008
ai dreptate. Am screwup, cum striga fecioriu-miu. Am vrut sa ii scriu Oanei si am scris numele tau in topicul ei. Natanga de mine! Asta nu inseamna ca intr-o seara de iarna n-as ciocani putin si la usa cabanutei tale...
Oana, imi cer mii de scuze pentru neatentia mea. Nu am vrut sa fiu nepoliticoasa. Stiu ca ai sa ierti si o sa ma lasi pe pragul cabanei tale, primavara.

Replica: Stai linisitita, by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 27-02-2008
Cornelia. Mi-am dat seama de greseala, de asta nu am zis nimic. Te astept la cabanutza oricand, desi eu imi inchipui casa asta mai degreba undeva la marginea unui sat (vezi biserica din planul al doilea), un loc izolat, unde sa ai timp sa te gandesti la toate cele si bineinteles, sa cosi cat este ziulica de lunga, - asta daca nu sunt si oratanii prin spatele casei.
Te pup, Cornelia, si va urez tuturor spor la munci.
Cu drag,
Oana

Replica: Cam by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 04-03-2008
asa arata Primavara , in acest moment.
Va pup,
Oana



Replica: Doamne, Oana! by Lucia Marina (212 mesaje), la 04-03-2008
Este mirifica. Colt de rai! Cat este de vesela! Si cat ai avansat! Felicitari! I-l faci dar de nunta soacrei sau sotului? Am glumit - ca Primavara ta te predispune la asa ceva.

Replica: Nu by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 05-03-2008
m-as putea desparti de nici unul din goblenele lucrate in toti acesti ani. Cand ma uit la ele, mi se pare ca imi amintesc exact ce simteam sau ce gandeam in momentul cand am cusut punctul X de pe diagrama Y. Toate inseamna foarte mult pentru mine si cred ca doar in situatii "foarte" extreme, daca ma pot exprima asa, m-as putea desparti de vreun goblen.
Primavara termina seria anotimpurilor. Am cusut Mesteceni aurii, Vara si Iarna. Sunt toate cam de aceleasi dimensiuni si cam in acelasi ton.

Multumesc, Lucia pentru aprecieri. Te felicit si eu pentru Eden. Cred ca alaturi de Botez, este un model cu mare cautare acum la TTT. Cred ca a fost o provocare sa-l lucrezi, asa cum mandria este mare, acum cand este gata.
Va pup,
Oana

Replica: Mi-e draga by Gina Necula (132 mesaje), la 05-03-2008
primavara ta, Oana!
Pupici

Replica: Oana, by Marilena Iamandi (36 mesaje), la 17-03-2008
intrucat m-ai incantat cu cabanuta ta la marginea satului, i-am gasit o surata. Ce zici de peisaj?



Replica: Da, Marilena, by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 18-03-2008
m-as retrage oricand cateva zile in locul propus de tine.
Cu drag,
Oana

Replica: Imi by Marilena Iamandi (36 mesaje), la 19-03-2008
imaginez cum as cobori in sat sa iau lapte si sa stau de vorba cu oamenii de acolo. Apoi, cum as urca agale pana la cabana, pe langa brazi. Si ce spor la goblenat as avea dupa ce as bea o ceasca de lapte. Evident, stand la o masuta, afara, in bataia soarelui de munte...

Replica: Foarte frumoasa, by angela draganoiu (421 mesaje), la 20-03-2008
Primavara ta Oana. Iti iese minunat.
Nu stiam ca se poate folosi gherghef rotund la model dreptunghiular. Mi-ai dat o idee si am mai luat o idee de la tine cu marginile pinzei. Eu pun scotch si capse de hirtie. Am vazut la tine ca merg mai bine cusute, asa o sa fac si eu. Multumesc pentru idei.

Replica: Este gata by Gina Necula (132 mesaje), la 21-03-2008
cabanuta, Oana? Cand ne inviti la inaugurare?

Replica: In asteptare by Maria Nistor (4839 mesaje), la 21-03-2008
si eu trec prin zona in fiecare zi sa mai vad ce s-a construit. Vin si eu la inaugurare.

Replica: Lucrat, by Patruleasa Jeni (182 mesaje), la 28-03-2008
Primavara este mai frumoasa decat in prezentarea de pe site.

Replica: Angela, by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 31-03-2008
eu de la inceput folosesc aceasta metoda. Nu se destrama panza, desi uneori este destul de solicitata. Mi se pare greu sa pun scotch pe ambele parti ale panzei.
Va atasez doua din modelele lucrate de mine de-a lungul timpului. Primul este Simfonie cu flori de camp si il definitivam cand la New York se darama World Trade Center.
Il gasiti mai jos.



Replica: Al doilea goblen by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 31-03-2008
este Iarna. Imi amintesc ca l-am inceput pe cand eram inca in liceu, intr-una din vacantele petrecute la bunici langa Piatra Neamt. Mentionez ca dupa ce m-a vazut lucrand, vara mea, care in viata ei nu mai cususe goblen, si-a comandat si ea un goblen (ceva cu un munte, nu mai stiu exact care model) si a cusut si ea.
In alta ordine de idei, va multumesc pentru aprecieri. Cabanuta este aproape gata, mai trebuie sa pun "perdelele" la geam (adica mai am de cusut cu alb pe la geamuri). Voi reveni curand cu noi fotografii.
Va pup pe toate,
Gargarita-Floare-Calatoare




Replica:M-ai by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 31-03-2008
m-a lasat fara cuvinte.

Replica: Si by Ilinca Moruzeanu (107 mesaje), la 31-03-2008
mie, tot pe iarna mi-au picat ochii - este diafana.

Replica: Iarna by Venera Chiriac (112 mesaje), la 01-04-2008
diafana, a trecut! Pune mai putine perdele la ferestre ca este primavara!
Bravo si spor la lucru!

P.S. Observ ca te-a marcat si pe tine filmuletul Adinei de ti-ai adus aminte de caderea WTC.

Replica: Venera by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 01-04-2008
am descarcat Zeitgeist, ce este drept, dar inca nu am dispozitia necesara pentru a-l viziona.
Va pup,
Gargarita-Floare-Calatoare

Replica: Dragele mele, by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 05-04-2008
revin cu o noua postare cu Primavara. Am avansat destul de mult pentru ca am avut o saptamana de concediu in care am lucrat pe gustul meu.
Un week-end placut!
Oana



Replica: Vara by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 05-04-2008
este un alt model, drag mie.



Replica: Madona indurerata by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 05-04-2008
este prima si singura icoana cusuta pana in prezent.



Replica: Moara, by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 05-04-2008
nu este cusuta de mine, ci de prietenul meu.



Replica: Oana, by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 05-04-2008
toate sunt absolut minunate.
Abia astept sa termini Primavara. Sunt sigura ca va fi o splendoare.

Replica: Felicitari by Maria Nistor (4839 mesaje), la 05-04-2008
pentru modelele noi expuse! Sunt foarte frumoase.

Replica: M-a by Bica Nistor (1194 mesaje), la 05-04-2008
vrajit icoana ta - Madona indurerata. Culorile sunt deosebit de frumoase, iar seninatatea chipului Fecioarei, te incalzeste. Felicitari si tanarului lucrator. Ma bucur ca in curand venim sa te vizitam in Primavara!

Replica: Iarna by Andreea Tomita (74 mesaje), la 06-04-2008
si Madona indurerata sunt extraordinare. Primavara si Vara sunt vesele si se vor asorta foarte bine pe acelasi perete. Felicitari si pentru rabdarea de a coase pe gherghef rotund.

Replica: Primavara by Maria Zanfir (522 mesaje), la 07-04-2008
va fi cea mai frumoasa din toate, zic eu. Sa ai mult spor!

Replica: Oana, by Martis Liliana (87 mesaje), la 10-05-2008
ai modele frumoase, dar nu ne mai spui nimic de Primavara? Te pregatesti de nunta?


Replica: Este by Tender Rose (248 mesaje), la 24-05-2008
senina si odihnitoare madona ta, Oana. Parca este impacata cu soarta. La Primavara nu mai lucrezi ca acum se termina primavara si intram in vara?! Sau te pregatesti de nunta? Cand ai nunta?

Replica: Nici by Niculescu Greta (49 mesaje), la 18-06-2008
macar trei puncte, Oana? Dar unde ne inviti sa stam cand venim la tine?

Replica: In sfarsit, este gata. by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 12-08-2008
Dupa lupte seculare, o nunta si altele, am reusit sa termin Primavara. Mi-a luat ceva timp sa umplu golurile lasate printre frunze, flori si altele. Voi ce metoda adoptati ca sa coaseti tot, sa nu va ramana nimic in urma? Eu ma credeam suficient de experimentata ca sa nu mai colorez in urma mea pe diagrama, dar se pare ca m-am inselat.
Urmeaza Iconita, pentru ca mi-am promis asa si nu ma mai pot razgandi.
Cu drag,
Oana



Replica: Felicitari, Oana! by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 12-08-2008
Este o splendoare. Imi place la nebunie.
Si eu tai pe diagrama ceea ce lucrez. Mi se pare mai simplu si mai sigur sa nu incurc ceva. Si in plus vad cat mai am de cusut. Cred ca tine mai mult de obisnuinta si nu de experienta.
Mult spor la Iconita!

Replica: A iesit by Doruletz Mic (987 mesaje), la 12-08-2008
o primavara vesela, atat de vesela, incat ti-am si facut o vizita. Te felicit ca ai reusit sa il termini si iti urez spor la Iconita. Va fi un serial?

Replica: Cioc! Cioc! by Olivia Parvu (87 mesaje), la 12-08-2008
Pot intra, Oana? Ma simt atat de bine...

Replica: Va primesc by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 12-08-2008
la mine, usa este mereu deschisa.
A fost o provocare pentru mine goblenul asta, si mi-am zis ca o vreme o sa cos doar goblene mici ca dimensiuni, ca sa ma refac. Cred ca cel mai usor din serie a fost Vara.
Va urez o saptamana usoara.
Cu drag,
Oana Sandulesei

Replica: Doamna Oana Sandulesei, by Maria Nistor (4839 mesaje), la 12-08-2008
vin si eu cu mare placere la aceasta familie nou intemeiata. Si cred ca o sa faci cinste si de casa noua. Cred ca este un model important pentru tine, mai ales ca ai schimbat si numele intre timp. Cum este sa semnezi cu noul nume?
Felicitari pentru acest model frumos.

Replica: Este inca ciudat by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 12-08-2008
sa ma recomand Oana Sandulesei. Inca nu mi-am stabilit o noua semnatura, doar cea electronica de pe e-mail. Cred ca ia timp, dar ajuta faptul ca toata lumea, cunoscuti, prieteni, etc. mi se adreseaza cu "Ce faceti, doamna Sandulesei?"
O zi frumoasa in continuare.
Oana

Replica: Da, te inteleg, Oana. by Alice Popa (223 mesaje), la 12-08-2008
Este o etapa pana te acomodezi, dar banuiesc ca iti face mare placere acest nou nume. Pupici, Gargarita-Floare-Calatoare.

Replica: Primavara ta by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 13-08-2008
emana caldura si liniste.

Replica: Ei, by Stefania Crudu (166 mesaje), la 16-08-2008
daca tot este gata cabanuta, vin si eu in primavara ta. A iesit tare frumos, Oana.

Replica: Oana, by bolog-ilici claudia (30 mesaje), la 23-08-2008
am si eu o intrebare, daca se poate. Am vazut ca lucrezi cu gherghef rotund. Cum este?
Ma tenteaza si pe mine pentru ca mi se pare ca sta goblenul mai drept, dar cand il asezi pe goblenul lucrat nu se lasa?
Multumesc mult si astept raspuns.

Replica: Foarte frumoasa, by Cozea Rodica-Maria (589 mesaje), la 23-08-2008
primavara ta, Oana. O minunatie!

Replica: Claudia, by Oana Sandulesei (230 mesaje), la 23-08-2008
este chestie de obisnuinta. Daca le intrebi pe fetele de pe forum, mai mult ca sigur ca multe dintre ele iti vor spune ca mai usor se lucreaza pe rama de lemn, asa-zisa "rama lui nea Costica".

Pentru mine este mai simplu, din mai multe motive. Primul, eu am mainile foarte mici. Am incercat sa cos cu ghergheful de la TTT, dar nu-l puteam tine in mana. Pe langa faptul ca era marisor, era si destul de greu, asa ca am renuntat. Al doilea motiv ar fi ca asa m-am obisnuit din momentul in care am inceput sa cos.

Este adevarat ca sta goblenul mai drept, nici nu as putea sa cos fara ca panza sa fie complet intinsa. Dar din cate stiu de la fete si pe cadru de lemn sta foarte bine panza. In ambele cazuri, trebuie sa revii asupra panzii in momentul in care incepe sa-si dea drumul, caci, conform indicatiilor, nu ti-ar mai iesi o munca de calitate.

Nu inteleg ce vrei sa spui prin "dar cand il asezi pe goblenul lucrat nu se lasa?". Ghergheful cu care cos in acest moment este de la DMC. Eu sunt foarte multumita, panza sta foarte bine fixata pe el, este usor de manevrat, fiind si mai micut. Este OK.

Totul depinde de cum iti creezi tu "indemanarile" pentru a coase. Asa cum am mai spus, nu conteaza modul in care coasem, ci rezultatul acestei activitati, adica un goblen ingrijit, frumos si care sa ne bucure de fiecare data cand il privim.
Cu drag,
Oana

Replica: Multumesc pentru by bolog-ilici claudia (30 mesaje), la 23-08-2008
raspuns. Acolo m-am referit la faptul ca ghergheful rotund este mai mic ca suprafata. Nu? Si atunci trebuie sa-l muti cand ai un goblen mai mare.

Replica: Este adevarat. by Oana Sandulesei (230 mesaje), la 24-08-2008
Din punctul acesta de vedere, este mai usor sa cosi pe "rama lui nea Costica".

Replica: Iconita by Oana Sandulesei (230 mesaje), la 28-10-2008



Replica: Am mai admirat-o inca o data. by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 29-10-2008
Sper sa ne arati si cum o vei inrama.

Replica: Oana, by Popescu Ioana (450 mesaje), la 16-11-2008
ai o colectie impresionanta. Iar peisajele ma omoara. Sunt slabiciunea mea. Felicitari!

Replica: Felicitari, Oana! by stoicescu steluta (230 mesaje), la 16-11-2008
Foarte frumoase toate modelele tale insa Iconita este deosebita. Am inceput-o si eu, dar iti marturisesc ca abia astept sa o termin. Este minunata.
Felicitari!

Replica: Multumesc, Steluta. by Oana Sandulesei (230 mesaje), la 16-11-2008
Iconita am cusut-o si cu foarte mult drag. De altfel, fiecare goblen are in spate propria poveste si multe amintiri.

Replica: Ai dreptate. by stoicescu steluta (230 mesaje), la 16-11-2008
Cred ca pentru fiecare dintre noi este asa.

Replica: Dragele mele, by Oana Sandulesei (230 mesaje), la 23-12-2008
este cea mai frumoasa surpriza pe care mi-as fi putut-o face inainte de Craciun: niste maini dibace au inramat Iconita si nu ezit sa v-o arat si voua fiindca imi place la nebunie cum arata.

Sa aveti niste sarbatori minunate, asa cum sunteti si voi!

Cu mult drag,
Gargarita-Floare-Calatoare



Replica: Este minunata, Oana. by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 23-12-2008
De fiecare data cand o vad terminata la una dintre Gargarite, raman uimita de frumusetea acestei icoane. Iar inramarea este si ea deosebita. Felicitari!
Multi pupici.

Replica: Ai un by Stefania Crudu (166 mesaje), la 23-12-2008
lobby puternic de la Fecioara pentru gestul tau, Oana. Este o binecuvantare pentru casa ta.

Replica: Oana, by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 24-12-2008
este minunata!

Replica: Super-delicata, by Fanica Fina (81 mesaje), la 10-01-2009
Iconita, Oana. Ai sfintit-o?
Pupici de la mine pentru toata colectia ta.

Replica: Trei aparitii noi: by Oana Sandulesei (230 mesaje), la 17-01-2009
Moara de vant, toamna



Replica: Tot o moara, dar nu mai stiu numele exact. by Oana Sandulesei (230 mesaje), la 17-01-2009



Replica: Si by Oana Sandulesei (230 mesaje), la 17-01-2009
"cel mai superb": Madona indurerata.
Sunt foarte multumita de cum au iesit, mi-am cam depasit bugetul un pic, dar asta este.
Madona si Iconita le voi sfinti pana in Pasti, daca imi ajuta Doamne-Doamne.




Replica: Super. by Maria Nistor (4839 mesaje), la 17-01-2009
Au iesit foarte frumos cu acest tip de rama. Rama este o alegere dificila, dar tu le-ai inramat de nota 10. Imi plac foarte mult cum au iesit. Super. Felicitari!

Replica: Superba inramarea! by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 18-01-2009
Imi place foarte mult acest tip de rama, iar pass-ul le pune si mai bine in valoare. Felicitari!
Sa te ajute Domne-Doamne sa le sfintesti, asa cum iti doresti.

Replica: Foarte frumoase, Oana by Cozea Rodica-Maria (589 mesaje), la 18-01-2009
si frumoasa si inramarea. Multe felicitari din partea mea.
Ce vei lucra in continuare?

Replica: Foarte frumos, by Calinescu Ramona Nicoleta (885 mesaje), la 25-01-2009
ai asortat inramarea, Oana si frumoasa este colectia ta.

Replica: Multumesc, by Oana Sandulesei (230 mesaje), la 26-01-2009
fetelor. A fost foarte greu pentru mine sa aleg ramele si passepartout-urile, credeti-ma.
Ma bucur ca va plac si ma bucur ca am reusit sa le inramez. Multe altele asteapta la rand.

Replica: Deosebit de by Venera Chiriac (112 mesaje), la 27-01-2009
frumoase in hainuta lor, Oana. Felicitari!
Pupici

Replica: Oana, by stoicescu steluta (230 mesaje), la 30-01-2009
te felicit din toata inima in special pentru felul in care ai inramat icoana. Este superba, nu stiu cind voi ajunge si eu sa o inramez pe a mea, bugetul acesta nu mai ajunge, dar am sa ma sacrific un pic. Merita! Inca o data, felicitari!

Replica: Mie-mi place by Popescu Ioana (450 mesaje), la 30-01-2009
Moara de vant. Este atat de vesela cu pass-ul acela de culoarea paiului.

Replica: Nu by Doi na (538 mesaje), la 01-02-2009
stiu de ce am presentimentul ca in saptamana ce urmeaza o sa vad si Gargarita aici.

Imi place modul cum ti-ai inramat copilasii.

Replica: Oana, sunt foarte frumoase. by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 01-02-2009
A meritat depasirea de buget. Sa iti ajute Doamne-Doamne sa le sfintesti!

Replica: Felicitari, Oana, by olteanu rodica (687 mesaje), la 02-02-2009
si cat mai multe goblenuri! Niciodata sa nu te paraseasca aceasta pasiune.
Spor la lucru!

Replica: Gargarita by Oana Sandulesei (230 mesaje), la 10-02-2009



Replica: Oana, by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 11-02-2009
ce gargarita frumoasa ai adus in casuta ta! Felicitari! Nu ne spui si ce urmeaza sa cosi?

Replica: Te-ai by Flori M (313 mesaje), la 11-02-2009
gandit unde o sa pui frumusete de gargarita cand te muti la casa, Oana?
O sa o si inramezi imediat?

Replica: Daca by Oana Sandulesei (230 mesaje), la 11-02-2009
reusesc diseara sa pregatesc ghergheful si sa fac fotografii, va arat.

Pot spune doar ca este un model nou si va fi o provocare pentru mine fiindca este un model mare si cu multe culori si cu mult alb (culoare care mie nu imi place deloc sa o cos).

Replica: Oana, by Maria Nistor (4839 mesaje), la 11-02-2009
felicitari pentru Gargarita! Este vorba de Spice si maci urmatorul model cu care o sa ne incanti?

Replica: Nu chiar, by Oana Sandulesei (230 mesaje), la 11-02-2009
este cu un pic mai multe culori. Vreti sa vedem cine ghiceste?
Va dau un indiciu: eu mi-am trait copilaria asa cum multi dintre cei de astazi nu o mai fac si de aceea am ales acest model. Si fiindca sotului meu i-a placut cum arata, recunosc.

Va pup,
Gargarita-Floare-Calatoare

Replica: Treptele copilariei? by Flori M (313 mesaje), la 11-02-2009

Replica: Da, Flori, by Oana Sandulesei (230 mesaje), la 12-02-2009
ai ghicit. Nici nu a fost asa greu. O sa fie un model greu, nu am mai cusut de mult cu atat de multe culori, plus ca si dimensiunile lui sunt destul de mari.

Replica: Da, Oana. by Sorescu Minerva (2079 mesaje), la 12-02-2009
Imi place gargarita ta!

Mult spor si picior drept pentru Treptele copilariei!

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Oana H.
MesajScris: 09 Oct 2009, 11:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2255
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Replica: Un nou modelas gata, by Oana Sandulesei (315 mesaje) , la 14-09-2009
in colectia mea. Am de gand sa il plastifiez si chiar sa il folosesc.



Replica: Frumos tare by Mona J (805 mesaje),la 15-09-2009
semnul tau de carte. Imi place mult asa cu fond rosu. Cred ca a fost pentru tine o pauza binemeritata de la Trepte.

Replica: Da, Mona, by Oana Sandulesei (315 mesaje) , la 16-09-2009
de asta l-am si facut. Il am de mult timp in ladita in care tineam Treptele, dar parca nu ma incumetam sa ma apuc. Si intr-o zi mi-am facut curaj si am inceput sa numar ochiurile de pe panza si sa pregatesc lucrul.

O mentiune: este cusut pe panza rosie, deci lucrul efectiv sunt floricelele. Desi pare simplu modelul, sa stii ca am cusut vreo 3 zile la el (cateva ore pe zi, in special dimineata, cat beam o cafea). A fost destul de migalos, dar a iesit frumos. Astazi cred ca il plastifiez.

Replica: Oana, by Maria Nistor (5039 mesaje) , la 18-09-2009
inca nu este plastificat semnul tau de carte?

Replica: Imi place semnul tau de carte. by Adriana Nicuta (4598 mesaje) , la 18-09-2009
Chiar nu am mai citit o carte de mult. Cate nu am mai facut, de mult timp!
Sa ne arati o imagine dupa ce il plastifiezi.

Replica: Am incercat by Oana Sandulesei (315 mesaje) , la 18-09-2009
sa-l plastifiez, dar masina pe care am incercat nu suporta grosimi mai mari de nush cat, deci nu am reusit. S-a si murdarit un pic, fiindca plasticul de plastifiat s-a blocat in masina in timp ce incercam sa-l plastifiez, - am crezut ca mor.
In fine, va trebui sa refac doua floricele, nu este chiar dezastru, dar oricum nu mai este asa frumusel ca inainte.

Adriana, de cand ne-am mutat si avem si noi dormitor, inainte de culcare mai citesc cate putin. Cand stateam mai departe de servici, citeam in tramvai, dar acum nu mai pot. Este si mai aglomerat de unde ma urc acum, dar este si mai aproape.

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Oana H.
MesajScris: 13 Sep 2010, 20:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2255
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Aduc si la colectie finalul la Treptele copilariei.



Noapte buna.

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Oana H.
MesajScris: 13 Sep 2010, 20:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2005, 19:44
Mesaje: 1881
Nume forum:1
Felicitari!

_________________
Maria-Venus - Gargarita-Venus


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Oana H.
MesajScris: 13 Sep 2010, 20:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Mai 2008, 20:41
Mesaje: 4987
Locatie: Braila
Nume forum:1
Felicitari!

_________________
Sonia - Gargarita Lumina-si-Mirt


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Oana H.
MesajScris: 13 Sep 2010, 21:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2010, 09:45
Mesaje: 3164
Locatie: Ischia - Italia
Nume forum:1
Felicitari, Oana pentru colectia ta! Ai modele foarte frumoase in ea.
Pupici si multa sanatate, tie si printisorilor tai.
Pupici.

_________________
Deea - Gargarita-Speranta-din-Zori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Oana H.
MesajScris: 13 Sep 2010, 22:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Oana, felicitari pentru finalul asa de frumos. Este un model minunat.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Oana H.
MesajScris: 14 Sep 2010, 07:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2005, 13:40
Mesaje: 2636
Nume forum:1
Este extrem de frumos. Parca este desprins dintr-o poveste si faptul ca a fost realizat intr-o perioada speciala pentru tine parca ii da o stralucire aparte.
Multe felicitari din partea mea.

_________________
Mona - Gargarita-Gingasie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Oana
MesajScris: 14 Sep 2010, 10:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 4459
Locatie: Drobeta Turnu Severin
Nume forum:1
Oana, ai o colecţie tare frumoasă, cu peisaje, flori şi icoane - exact pe gustul meu.

_________________
Gargarita-Rigoare-Ratacita-in-Poezie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Oana
MesajScris: 14 Sep 2010, 10:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Felicitari, Oana! Treptele au iesit o splendoare. Ma bucur ca ai reusit sa le termini.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 78 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania