Acum este 19 Apr 2024, 21:14

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 589 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 59  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Colectia mea - Tender Rose
MesajScris: 27 Mai 2009, 13:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Ian 2008, 06:21
Mesaje: 621
Nume forum:1
Colectia Tender Rose, by Tender Rose (248 mesaje), la 25-05-2008
Ieri, in timp ce citeam ce ati mai scris pe forum, am auzit-o pe Nana Mouskouri cantand The Rose si mi-am amintit de rozele de care sunt indragostita si, brusc mi-am si vazut ID-ul. Tender Rose. Imi plac florile, sunt dependenta de ele, sunt inconjurata de ele si de aceea tot ce am lucrat sunt flori. Primul pe care il expun este si singurul fotografiat. O sa ma ocup zilele urmatoare sa fac fotografii si la celelate.
Exista o singura exceptie intre goblenurile mele si acela este Botezul si l-am lucrat pentru cineva drag.
Ma numesc Suzana Webber (prietenii ma striga Roza) si am o... anume varsta.



Replica: Dar, by Patruleasa Jeni (182 mesaje), la 25-05-2008
Botezul nu il postezi la Provocare? Vei putea beneficia si de premiul pe care il ofera firma. Chiar daca nu te-ai inscris, cred ca asta nu are nici o importanta.
Sa stii ca a contat mult ca ti-am vazut vazut goblenul lucrat. Nu mi-am imaginat niciodata ca este atat de frumos. Felicitari! Abia astept sa le vad si pe celelalte.

Replica: Este by Bica Nistor (1180 mesaje), la 25-05-2008
deosebit prin culoare. Si abia acum am observat cat este frumos acest Inedit floral. Felicitari si te asteptam si cu restul.
P.S. Pentru restul, ti-am raspuns la Colectia mea, Bica

Replica: Este by Maria Nistor (4788 mesaje), la 25-05-2008
superb. Felicitari pentru model si te asteptam si cu restul colectiei.

Replica: Ma bucur by Alice Popa (220 mesaje), la 25-05-2008
sa te cunosc Tender Rose si sa te descopar in acest Inedit floral ce mie imi merge la suflet.

Replica: Este by Doi na (532 mesaje), la 25-05-2008
un goblen deosebit de frumos. Noroc ca l-ai postat, altfel nu i-as fi acordat niciodata atentie. Felicitari, te astept si cu celalalte.

Replica: Este by Ileana Miroiu (777 mesaje), la 25-05-2008
absolut... inedit. Felicitari, Tender Rose!

Replica: Ce multa by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 25-05-2008
caldura inspira goblenul tau. Felicitari si astept sa vad postat si Botezul tau, dar si celelalte goblenuri lucrate.

Replica: Este by Milos Cosmina Elena (566 mesaje), la 25-05-2008
unul din modelele pe care le-am "pandit" la concursuri.
Felicitari!

Replica: Si by Veronica Ene (179 mesaje), la 25-05-2008
pe bine ma batea gandul la un moment dat sa il comand, dar parca ma retinea ceva. Si iata ca imi dai o idee. Felicitari si de la mine, Tender Rose.

Replica: Rose, by COZEA RODICA-MARIA (577 mesaje), la 25-05-2008
este foarte frumos goblenul si astept sa le vad si pe celelalte. Am vazut ca ai vizitat colectiile multor Gargarite, printre care si colectia mea. Iti multumesc pentru aprecieri. Ai scris mai sus ca ai o anumita varsta. Cand citesc ce scriu fetele aici am senzatia ca toate suntem de aceeasi varsta si mai ales ca toate suntem tinere chiar daca datele din buletin ne contrazic. De asemena cand vad frumusetile de aici imi descretesc fruntea, iar daca mai am timp si sa cos cu siguranta ca am asigurata linistea sufleteasca. Lucrul la goblen ma rupe de toate supararile care inerent apar si ma linisteste. Ador sa cos goblen si-mi pare rau ca ziua nu are mult mai multe ore.

Replica: In by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 25-05-2008
primul rand vreau sa iti urez si eu bine ai venit pe acest forum. Chiar nu ma asteptam ca acest Inedit floral sa arate asa bine, i se potriveste numele. Nici eu nu sunt membra de foarte mult timp pe acest forum, dar intr-adevar varsta nu conteaza. Conteaza doar pasiunea noastra comuna, goblenul, si, in general tot ce este frumos. Abia astept sa vad ce ai mai lucrat si ce iti propui sa mai lucrezi.

Replica: Ati by Tender Rose (248 mesaje), la 25-05-2008
reusit sa ma emotionati. Cred ca si voua vi s-a intamplat cand pe acest forum vi s-a raspuns la Colectia personala. Sunteti niste fiinte deosebite, apropiate, calde si, da, cred ca suntem de aceeasi varsta.
M-a emotionat faptul ca nu mi-ati raspuns mecanic cu Bine ai venit si cu un scurt Felicitari, Bravo si restul... Ati incercat sa intelegeti si sa ma intelegeti. Iau aceasta abordare a voastra ca pe o mantie de prietenie de gargarite pe care mi-o asezati pe spate. Va multumesc si va promit ca nu va fac sa asteptati prea mult cu restul imaginilor promise. Si mai promit ca in fiecare dimineata voi bea ceaiul cu voi in fata forumului sau oriunde ma invitati.
Am facut o mica pauza, dar voi trece pe la colectiile tuturor gargaritelor.

Replica: Ma by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 25-05-2008
bucura o Proaspata Rosa intrata pe portile propriei ei Colectii. In afara de goblen se pare ca mai rezonam si cu Nana Mouskuri. Imi plac mai ales ultimele ei duete cu baietii frumosi ai generatiei noastre. Na! ca era cat pe ce sa spun ceva de varsta...
Ma bucur sa descopar incet, incet ca modelele lucrate sunt cu mult mai frumoase decat cele din imaginea de control, iar Ineditul tau, este un inedit. Banuiesti cat sunt de curioasa sa vad si restul, dar totul se va intampla la timpul lui.
Parerea mea este sa postezi Botezul si la Provocare.

Replica: Colectia Tender Rose by Racovita Adriana (3841 mesaje), la 26-05-2008
Un bine ai venit si din partea mea.
Minunat goblenul. Si cred ca ti-ai ales foarte bine id-ul. Nu te cunosc (inca), dar sigur te reprezinta, la fel ca si goblenul.

Replica: Multumesc, by Tender Rose (248 mesaje), la 26-05-2008
Laura. Ma bucur ca avem si alte pasiuni comune si iti multumesc pentru cat de calda esti.
Cum voi avea timp, o sa va povestesc si de pasiunile mele muzicale.
Adriana, daca ai stii ce bine ma simt cand faci similitudine intre mine si goblen. Iti multumesc pentru urare.
O sa va rog pe cele care va pricepeti sa ma ajutati si pe mine sa fac fotografii fara sa mai apara culoarea galbena. Trebuie sa umblu la aparatul meu si nu stiu cum. Tot ce am fotografiat astazi ca sa postez aici are aceasta culoare.
Postez si Botezul la Provocare, imediat ce aflu cum trebuie sa procedez. Ca pana diseara cand imi vine ajutorul, mai este, iar eu sunt nerabdatoare.

Replica: Imi, by Rosculet Adnana (227 mesaje), la 26-05-2008
pare rau cu nu te pot ajuta cu un sfat referitor la aparat.
Ma bucur ca ai poposit in gradina noastra. Nu aveam nici o gargarita-trandafir si i se simtea lipsa.

Replica: Tender Rose, by Doruletz Mic (986 mesaje), la 28-05-2008
incearca sa fotografiezi cu blitzul sau la lumina zilei, undeva langa o fereastra neopturata de vreo perdea sau draperie.
Imi place ineditul tau unde clopoteii ne dau de stire ca se poarta blue (ca in topicul Letitiei).

Replica: Cred by Tender Rose (248 mesaje), la 31-05-2008
ca am reusit macar cu aceasta: Vaza cu flori de camp.
Mie mi se pare ca iesit foarte frumos acest goblen. Stiti voi: fiecare cioara isi lauda puiul.



Replica: Aici, by Tender Rose (248 mesaje), la 31-05-2008
poate va ajutati voi. Goblenul nu este stramb, dar nu stiu cum sa ii fac eu unghiul de fotografiere ca sa iasa drept. In plus, pare patat.
Va expun mai jos Ikebana cu branduse.
L-am fotografiat si pe fata (mai jos este dosul), dar nu a iesit bine.
Nu le mai postez si pe celalalte pana nu fac din nou fotografii pe fata, la branduse.



Replica: Felicitari! by Maria Nistor (4788 mesaje), la 31-05-2008
Florile tale sunt foarte frumoase, pe spate goblenul tau este perfect. Astept si restul fotografiilor cu goblenele tale. Iti urez sa ai spor la fotografiat, - o sa vezi ca dupa o luna de forum o sa te specializezi in fotografie. Asa cum spuneai, cativa ani in urma nici nu visam la atata tehnologie.

Roza, by Ileana Miroiu (777 mesaje), la 31-05-2008
Maria are dreptate in privinta indemanarii pe care o sa o ai dupa ce vei sta pe aici.
Lucrezi foarte ingrijit. Daca nu citeam ce ai scris mai sus, as fi fost convinsa ca vad un goblen pe fata.

Replica: Bravo, by Silvia Har (590 mesaje), la 31-05-2008
Roza! Ai reusit sa mai aduci un goblen aici. Nu conteaza ca este numai spatele. Felicitari pentru cat de frumos lucrezi.

Replica: Lucrezi by Flori M (313 mesaje), la 31-05-2008
ca o... Gargarita! Felicitari!

Replica: Multumesc, by Tender Rose (248 mesaje), la 31-05-2008
Flori.
Am reusit sa fotografiez si fata cu mai putin galben si o atasez. De fapt m-a ajutat ajutorul meu de baza si i-a facut ceva ca sa iasa mai aproape de culorile adevarate, dar a iesit cam roscat. Dosul este acum mai aproape de realitate.

Si daca stie cineva cum trebuie fotografiat ca sa iasa drept, cum este goblenul, sa imi spuna si mie. Va multumesc dinainte.



Replica: Superbe, by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 31-05-2008
brandusele tale, Rose si asa delicate.
Spatele goblenului m-a lasat "masca". La fel ca Ileana am crezut ca este fata goblenului. Mai tarziu am citit si am vazut ca este spatele. Felicitari!
Si Vaza cu flori de camp este tare frumoasa. Vad ca iti plac tare mult florile.

Replica: Am by Tender Rose (248 mesaje), la 31-05-2008
adus si Botezul, aici dupa ce l-am atasat si la Provocare.
Da, Nicoleta. Am lucrat numai flori. Mai am, dar nu mai postez pana ce nu aflu cum sa fac sa se vada culorile adevarate de pe ele si cum trebuie fotografiat ca sa nu se vada cas (cu i cu caciula).
Botezul a fost un accident. A fost si un impuls (generat de o datorie de suflet) cand am vazut Provocarea Letitiei, dar mi-a fost jena sa mai intru ca nu stiam nici macar cum se scrie pe un forum.
Acum parca am si alt imbold de a veni aici de cand am eu si eu un loc printre voi.

Referitor la spate, tot timpul incerc sa ii dau valoare goblenului, lucrandu-l cat mai ingrijit. Multi spun ca nu se vede, - ca se inrameaza, dar eu nu ma pot impaca cu ideea unui lucru de mantuiala. Ce-o sa zica cei ce raman dupa mine si desfac goblenul meu sa ii puna o alta rama? Cand l-o vedea, poate l-ar arunca si la gunoi.

Iti multumesc mult ca m-ai vizitat, Nico.

Replica: Am uitat by Tender Rose (248 mesaje), la 31-05-2008
sa adaug imaginea.



Replica: Eu, by Lacramioara Popescu (261 mesaje), la 31-05-2008
cred ca daca asezi goblenul jos si il fotografiezi exact deasupra o sa-ti iasa asa cum este.
In privinta galbenului nu te pot ajuta.
Te felicit pentru felul cum lucrezi. Iar florile tale sunt deosebite. Ai lucrat toate ikebanele mari?

Replica: Multumesc, by Tender Rose (248 mesaje), la 31-05-2008
Lacramioara. Da, am lucrat toate Ikebanele mari. Uite o postez si pe aceasta, desi nu imi place cum se vede pentru ca ea are culori mai dulci. Si cred ca nu ma pricep eu sa micsorez pentru se vad niste dungi.
La mijloc, goblenul a fost indoit.

Replica: Rose, by Lacramioara Popescu (261 mesaje), la 31-05-2008
este la fel de frumos ca si goblen si are culorile mai frumoase, acum. Incearca sa fotografiezi si sa postezi prin ultima metoda pentru ca se vede mai bine.

Replica: Multumesc, by Tender Rose (248 mesaje), la 31-05-2008
Lacramioara, dar sa stii ca mie nu prea imi place. Lasa ca mai incerc, poate reusesc sa atasez goblenurile mele asa cum sunt, foarte frumoase la culori.

Replica: Tender, by Venera Chiriac (112 mesaje), la 31-05-2008
felicitari pentru floricelele tale pictate cu acul.
Nu te necaji! Reusesti tu pana la urma. In privinta, imaginilor pe care se vad niste umbre pe verif, inchide computerul tau si redeschide-l. Poate ai umblat la niste setari si de aceea s-a salvat astfel.
Succes in continuare la descifrat tainele fotografierii fara galben.

Replica: Multumesc, by Tender Rose (248 mesaje), la 31-05-2008
Venera. Asa cum spui - o rezolv eu pana la urma.

Replica: Foto by Maria Nistor (4788 mesaje), la 01-06-2008
Am o informatie referitoare la fotografie. Iese galbuie din cauza luminii. Nu stiu ce fel de aparat ai, - al meu a facut foto galbene pentru ca nu avea blitz-ul activat, vezi daca al tau nu este dezactivat. Se dezactiveaza automat doar afara la lumina soarelui, in interior trebuie activat.
P.S. Fa o fotografie afara la un goblen. Ca sa vezi diferenta poti intra la: Sugesti Cum pot sa inramez goblenul meu sau Modele cu diagrama, color=#BF0000]Luceafarul.

Replica: Ce by tanasa clementina (952 mesaje), la 03-06-2008
poate fi mai frumos decat minunatele tale flori? Felicitari!

Replica: Felicitari, by Maria Nistor (4788 mesaje), la 03-06-2008
pentru premiul primit la Provocare!

Replica: Multumesc by Tender Rose (248 mesaje), la 06-06-2008
mult ca ati fost atat de dragute si ati trecut si pe la colectia mea.
Da, Maria i se trage de la blitz, numai ca blitzul nu functioneaza. De asta mi s-a si facut cadou.
Am vazut diferenta despre care vorbesti tu si m-am lamurit cand am vazut ce fel de fotografii fac eu si ce fel de fotografii face ajutorul meu, cu aparatul ei (la care merge blitzul). O sa imprumut intr-o zi aparatul si fotografiez tot.
Multumesc pentru felicitari, Maria.
Multumesc, Clementina. Si tu esti o artista. Am vazut si ce crosetezi.

Replica: Felicitari by Martis Liliana (87 mesaje), la 10-06-2008
pentru buchetele tale de flori. Care mai de care mai frumoase. Cred ca nu este foarte usor sa lucrezi flori. Un punct-doua gresite si s-a dus frumusete de floare. Am dreptate?

Replica: La by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 11-06-2008
cat mai multe flori, Rose!

Replica: O by Tender Rose (248 mesaje), la 13-06-2008
varianta sau un melanj mai putin fericit. Panza este de la Rogoblen. Cum am pierdut atele originale, am incercat si eu marea cu sarea. Dar intrucat am lucrat-o si este a mea, o si expun. Nu stiu daca va ajunge vreodata pe un perete.

Da, Liliana, ai dreptate in privinta faptului ca florile trebuie executate cu multa acuratete si multumesc ca m-ai vizitat.
Laura, multumesc pentru urare.



Este by Ilinca Moruzeanu (107 mesaje), la 14-06-2008
putin cam lesinat la culori, ultimul, dar, in rest ai o colectie deosebit de frumoasa si pretioasa. Felicitari!

Replica: Nu by Malinescu Anda (68 mesaje), la 21-06-2008
te tenteaza sa lucrezi Ikebana cu liliac din nou cu culorile originale? Eu tocmai l-am postat la Colectia mea.
Felicitari pentru colectia de flori.

Replica: Nu mai am rabdare, by Tender Rose (248 mesaje), la 06-07-2008
sa mai lucrez inca o data Ikebana cu liliac, Anda.
Da, ai dreptate, Ilinca, dar asta este. Imi asum situatia.
Multumesc pentru felicitari.
Va postez ultima mea pasiune, Armonie de primavara. Se lucreaza usor pentru ca odata ce ai inteles cum se aseaza culorile la flori (urmand simbolurile), nu mai ai probleme.
Imi cer scuze ca s-a sifonat putin. L-am scos de pe gherghef ca sa il duc la fotografiat la o amica ce are un digital mai bun.
Plec in statiune si sper cand ma intorc sa fie gata.
Voua va urez sa zburati la fel de sprintene pe forum. Succes tuturor fetelor ce au seriale.

Replica: Rose, by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 06-07-2008
ne-ai amenintat cu Armonia de primavara, dar s-ar parea ca ai uitat sa postezi fotografia. Sau vrei sa ne tii in suspans?

Ma bucur ca ai revenit.

Nici eu nu as mai lucra inca o data Ikebana cu liliac. Cele mici sunt mai usor de lucrat si ies foarte frumoase.

Replica: Vai, by Tender Rose (248 mesaje), la 06-07-2008
de mine! Ma scuzati. Nu asta am intentionat. Tocmai vroiam sa inchid computerul cand am vazut fotografia si mi-am adus aminte ca nu am postat.
Mii de scuze, Nico.
Te cred ca iti este greu la Ikebana cu liliac. Nici mie nu mi-a fost usor deloc desi eu sunt obisnuita cu florile. Armonia este parfum fata de cealalata.

Replica: M-am simtit atat de rusinata, by Tender Rose (248 mesaje), la 06-07-2008
incat iar am uitat sa postez imaginea. Acum sigur nu mai uit.



Replica: Este minunata. by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 06-07-2008
O adevarata armonie cromatica. Sigur cand vii din concediu va fi gata.
Nu ai de ce sa fii rusinata, lucrurile acestea se mai intampla, dar eram asa curioasa.
Ai si tu spor la cusut, nu gluma! Eu ma simt rusinata ca inaintez asa de greu la goblen.

Replica: Foarte by Zircu Vali (172 mesaje), la 06-07-2008
frumos cosuletul. Si frumos este prea putin spus. Succes la lucru, Roza.

Nico, nu te amari! Fiecare avem propriul ritm. Succes si tie la lucru.

Replica: Superb! by Bica Nistor (1180 mesaje), la 06-07-2008
Nu mi-am imaginat ca va iesi atat de frumos. Te astept ca pe un cires copt sa te intorci cu el din concediu, lucrat. Concediu placut si spor la lucru!

Replica: Superb. by Maria Nistor (4788 mesaje), la 07-07-2008
Este ireal de frumos. Concediu placut cu multa odihna si timp pentru a termina opera de arta. Felicitari!

Replica: Este by Silvia Har (590 mesaje), la 07-07-2008
unul din cele mai fruumoase tablouri de la Rogoblen, la flori. Te felicit pentru alegere si parca ceva sau cineva imi sopteste ca ar fi cazul sa il cos si eu.
Iti doresc sa iti completezi colectia cat mai repede cu aceasta frumusete.
Concediu cat mai placut, timp de relaxare si de lucrat goblen.

Replica: Cand by Racovita Adriana (3841 mesaje), la 07-07-2008
ai avut timp sa cosi? Acum ceva timp era o noutate si acum este gata.
Felicitari!

Replica: Nici by Zoica Maniu (230 mesaje), la 08-07-2008
o clipa nu m-am gandit ca poate fi atat de fumos acest cosulet. Abia astept sa vad finalul, Roza.
Concediu placut!

Replica: Tender, by Lucia Marina (212 mesaje), la 08-07-2008
nu degeaba ti-ai ales tu asa nick. Super. Mai vreau!
Concediu placut!

Replica: Este by Lamaita Ghilaciu (136 mesaje), la 08-07-2008
un goblen si cald si rece prin culori care te atrage. Spor la lucru in concediu, Roza.
Nu de asta avem noi concediu? Ca sa lucram goblen!

Replica: Impresionant de frumos. by Ramona Marculescu (127 mesaje), la 09-07-2008

Replica: Roza by Bratu Marta Renata (62 mesaje), la 10-07-2008
este deosebit de elegant, cosuletul tau.

Replica: Frumos. by tanasa clementina (952 mesaje), la 10-07-2008
Combinatia de culori este minunata.

Replica: Roza, ce faci? by Bica Nistor (1180 mesaje), la 23-07-2008
Ai uitat sa postezi si lucrul terminat? Sunt convinsa ca l-ai terminat pentru ca l-ai lucrat foarte repede pana unde ai expus.

Replica: Va multumesc pentru by Tender Rose (248 mesaje), la 01-08-2008
toate... si aici mi-am inghitit limba pentru ca eu eram convinsa ca l-am postat terminat.

Cand am venit din concediu, am avut impresia ca l-am postat. Am citit raspunsurile voastre, dar la mine, la Colectie nu m-am uitat. Astazi ma uit, de curiozitate sa vad ce mi-a scris Bica si descopar... ca nu am postat nimic. Imi cer mii de scuze, cred ca nu degeaba ma cheama Roza...

Necazul cel mare este ca pur si simplu mi-am strivit aparatul de fotografiat cu usa, saptamana trecuta si i-am spart ecranul. Cica nu se mai poate face.
Imi spal rusinea fata de voi, in acest week end. Merg la niste prieteni cu goblenul si il fotografiez. Oricum vroiam sa ma laud la prietena mea cu ce am lucrat eu.
Ma iertati?

Nu by Bica Nistor (1180 mesaje), la 01-08-2008
am ce sa-ti iert, Roza. Lasa ca nu mai este mult pana luni.

Replica: Roza by COZEA RODICA-MARIA (577 mesaje), la 01-08-2008
imi pare rau pentru aparatul tau. O sa ai tu altul si o sa ne arati frumoasele modele lucrate de tine.

Replica: De data by Maria Nistor (4788 mesaje), la 01-08-2008
asta te iertam, dar sa nu se mai intample! Glumeam, bineinteles. A iesit asa de frumos si o sa astept cu rabdare sa il vad in intregime terminat.

Replica: Imi pare rau, by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 02-08-2008
ca ai ramas fara aparat, Rose. Astept cu nerabdare sa vad cum arata minunatia ta de goblen.

Replica: Roza, cred ca, by Bica Nistor (1180 mesaje), la 03-08-2008
eu te inteleg cel mai bine. Si eu am ramas fara aparat de la inceputul anului si am doar sperante ca o sa primesc unul cadou de la sotul meu.

Replica: Dragele mele, by Tender Rose (248 mesaje), la 12-08-2008
sper sa ma iertati ca sunt tanti Roza si am uitat sa postez aici cand trebuia.
Sunt fericita ca am un aparat foto - nu este nou, dar imi fac treaba cu el. Mostra o aveti mai jos.
Bica, cred ca eu te inteleg cel mai bine pentru ca stiu ce neagra am fost in suflet cand am vazut ce rau este fara aparat.

Va multumesc pentru cate cuvinte, din inima, am simtit ca ati scris aici pentru mine.
Va imbratisez pe toate ca pe niste adevarate prietene ce sunteti.



Replica: Rose, by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 12-08-2008
ma bucur ca ai reusit sa postezi Armonia. Este asa de frumoasa.

Replica: Este foarte frumoasa. by Maria Nistor (4788 mesaje), la 12-08-2008
Felicitari! Da daca nu sunt indiscreta, ce model ai inceput?

Replica: Superb. by Sorescu Minerva (2079 mesaje), la 12-08-2008
Innocence, modestie et amour cache, cum spune fancezul. Si realizat cu multa dragoste si rabdare.

Replica: Frumos foc! by Racovita Adriana (3841 mesaje), la 12-08-2008
O splendoare de goblen!

Replica: Armonia, by Stefania Crudu (165 mesaje), la 16-08-2008
este un vis. Dar nu ma indoiesc ca este si dificil. Am dreptate, Roza?

Replica: Multumesc, by Tender Rose (248 mesaje), la 17-08-2008
pentru ca m-ati vizitat.

Stefania, nu este prea greu odata ce ai invatat succesiunea semnelor.
Acum lucrez la Crini si roze. Pentru a doua oara. Prima oara o ceasca de ciocolata cu lapte a aterizat pe crinii mei, lucrati mai mult de jumatate. Mama poznasului ce a facut boacana mi-a cumparat inca un set si la el lucrez, dar parca nu mai am sporul de la inceput. In plus, nu stiu unde sa ma mai ascund de caldura, motiv de a nu avea prea mult suflu pentru goblen.

Replica: Oare by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 17-08-2008
de ce ma asteptam sa lucrezi acest model? Si mie imi place foarte, foarte mult. Pe cand o fotografie?

Ai avut curaj sa-l incepi din nou, cred ca ai fost furioasa. Eu nu stiu daca l-as fi inceput din nou.

Mult spor la lucru in continuare.

Replica: Rose by Racovita Adriana (3841 mesaje), la 10-02-2009
pe unde zbori? Asteptam Crinii si rozele.
Pupici.

_________________
Tender Rose - Gargarita-Iubire-de-Roza


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia Tender Rose
MesajScris: 04 Oct 2009, 16:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Ian 2008, 06:21
Mesaje: 621
Nume forum:1
Dupa luni indelungate de la promisiunea de a aduce aici, Crini si roze, iata ca astazi nu stiu cum se posteaza imaginea. Merg sa ma documentez.

_________________
Tender Rose - Gargarita-Iubire-de-Roza


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia Tender Rose
MesajScris: 05 Oct 2009, 10:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 13:23
Mesaje: 2345
Locatie: Bacau
Nume forum:1
Rose, daca ai sti de cand astept sa vad acest goblen...

_________________
Adriana - Gargarita-Bijuterie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia Tender Rose
MesajScris: 06 Oct 2009, 09:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Ian 2008, 06:21
Mesaje: 621
Nume forum:1
Nicuta Adriana scrie:
Rose daca ai sti de cand astept sa vad acest goblen...
Dar eu, Adriana!
Iar am pierdut fotografia!

_________________
Tender Rose - Gargarita-Iubire-de-Roza


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia Tender Rose
MesajScris: 06 Oct 2009, 12:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 13:23
Mesaje: 2345
Locatie: Bacau
Nume forum:1
Rose, lasa ca ai sa faci alta. Eu o sa fiu cuminte si o sa o astept.
Pupici.

_________________
Adriana - Gargarita-Bijuterie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia Tender Rose
MesajScris: 18 Oct 2009, 19:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Feb 2005, 10:41
Mesaje: 1914
Nume forum:1
Goblenele cusute ti se potrivesc.

_________________
Cosmina - Gargarita-cu-Gargarita-mica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia Tender Rose
MesajScris: 24 Oct 2009, 17:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2009, 11:12
Mesaje: 632
Nume forum:1
Suzana? Ai facut o promisiune! Te rooog!

_________________
Adela - Gargarita-Vis-de-floare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia Tender Rose
MesajScris: 25 Oct 2009, 12:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Ian 2008, 06:21
Mesaje: 621
Nume forum:1
In fine, ma pot achita de promisiune. Imi place mult. Are un aer usor vetust si poate de aceea mi s-a lipit de suflet.


_________________
Tender Rose - Gargarita-Iubire-de-Roza


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia Tender Rose
MesajScris: 25 Oct 2009, 12:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Aug 2006, 04:27
Mesaje: 3102
Locatie: Romania
Nume forum:1
Felicitari pentru aceasta noua bijuterie. Tare frumos arata.

_________________
Alexa - Gargarita-Minune-de-Mama


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia Tender Rose
MesajScris: 25 Oct 2009, 12:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2006, 15:44
Mesaje: 198
Nume forum:1
Un model sensibil, Tender Rose, asa cum esti si tu. Felicitari!

_________________
Raluca - Gargarita-Curcubeu


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 589 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 59  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania