Acum este 16 Apr 2024, 08:37

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Agentia Iris
MesajScris: 03 Noi 2009, 10:58 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4568
Nume forum:1
Agentia Iris by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
Va invit sa vedeti cum se naste un eveniment deosebit, cum este organizarea unei nunti, la Agentia Iris.
Ma voi rezuma sa va arat cum se nasc aranjamentele florale.
Mai intai ne soseste materia prima.



Replica: Va fac cunostiinta by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009 cu trandafirii Versilia si Vendela.



Replica: Cred by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
ca ar dura prea mult sa va prezint toate ingredientele ce intra in componenta unui aranjament frumos, asa ca o sa ma marginesc sa postez doar imagini, cu un comentariu minim.



Replica: Oh, ce frumos, Monica! by Silvia Har (697 mesaje), la 20-09-2009
Stau pe baricade ca sa vad tot ce postezi.

Replica: Asa by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
este, Silvia. Beneficiara aranjamentelor de saptamana trecuta ne-a spus ca ne invidiaza ca vindem frumosul.
O alta mireasa ne-a povestit ca a simtit ca nunta ei, organizata de noi, a fost de fapt realizata de Jamie Aston (designer floral, renumit in America).

In imagine, un ajutor de nadejde al Agentiei Iris. Nu ma intrebati cata teama pastram in suflet cand Yuki trece in goana printre vazele inalte, pline cu aranjamente florale.



Replica: Si by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
urmatorul ajutor al Agentiei Iris. Cum incepand de vineri, pana a doua zi, la ora 20, agentia noastra lucreaza la foc continuu cu doar doua pauze de masa, Killer ii propune diverse jocuri lui Yuki. Jocul lui preferat - saritura peste flori.



Replica: Lumanare by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
in lucru. Killer gaseste interesanta ideea de a-si roade osul de plastic langa lumanare. Pe el nu l-am mai prins in imagine, din pacate.



Replica: Pentru un by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
chihuahua, un caine care are si un ceva de pisica in el, nimic nu este mai palpitant decat sa se joace cu micile fire de iarba dintr-un buchet de nasa, motiv pentru care parte din aranjamente au fost mutate langa camera frigorifica.



Replica: Siraguri by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
de stelute, isi asteapta timpul pentru a fi definitivate.



Replica: Dar by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
si crizantemele in culorile toamnei, isi asteapta cuminti randul pentru a fi preluate pentru tusele finale.



Replica: Asta, by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
in timp ce acest buchet isi asteapta o mireasa.



Replica: In timp by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
ce in firma se munceste la alte aranjamente florale, o echipa a inceput deja ornarea la beneficiar, acasa. Aici, casa scarilor dintr-un bloc.



Replica: Cu asa ajutoare by Maria Nistor (5039 mesaje), la 20-09-2009
nu poate sa arate decat minunat rezultatul. Ce placere sa revad imblanitii.

Replica: O alta by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
a terminat deja de asezat pe pozitie arcada, de realizat fusta de la masa (50 de metri de tul, numai la aceasta masa), de centrat gaspoul, pozitionat suportii pentru lumanari si casuta pentru dar.

Maria, salutari de la Yuki si Killer.



Replica: Iata, by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
stelutele de mai sus, asezate (mai jos) pe pozitie.



Replica: O alta by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
echipa, o alta locatie.



Replica: Detaliile sunt importante by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009



Replica: Inca by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
50 de metri de tul, numai la masa.



Replica: Si by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
caldele crizanteme, in vaze inalte, pe pozitie.



Replica: In by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
tot acest rastimp, inca doua lumanari se apropie de final. Urmeaza doar retusurile de simetrie.



Replica: Ce by Bica Nistor (1427 mesaje), la 20-09-2009
frumuseti, Monica! Cand am avut eu nunta, daca as fi avut un 1% din ceea ce am vazut pana acum...
Meritati felicitari. Se pare ca este o munca de Sissif in spatele unei astfel de activitati.
Astept sa vad ce mai postezi.

Replica: Cineva by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
are grija si de cele cinci masini...

Bica, este o munca in echipa si suntem cativa in aceasta echipa. Fiecare nunta se pregateste cu minim doua saptamani inainte. Fiecare detaliu este luat in calcul si discutat, intors pe toate partile, intrucat rezultatul final, chiar conteaza.



Replica: Dar by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
si de aranjamentele de pe masini.



Replica: Balustrada locatiei, by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
- o noua echipa.



Replica: Urarile by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
de bun venit, asezate pe un sevalet la intrare.



Replica: Aranjament floral by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
pe masa mirilor.



Replica: Vazele by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
Eiffel sustinand buchetele cu orhidee si roze.



Replica: Se asaza by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
pe pozitie, arcada. Vantul ne joaca feste si ne deranjeaza buchetele florale, motiv pentru care incepe o noua munca, neprevazuta.



Replica: La by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
final de zi, ne-am impartit in trei echipe pentru a aseza covorul rosu in fata a trei perechi de miri, frumosi si plini de sperante.



Replica: Ar mai fi multe by Admin TTT (4020 mesaje), la 20-09-2009
imagini de postat, dar, din pacate, dupa 40 de ore de nesomn, mi-am promis ca o sa ajung devreme, acasa. Cu alte cuvinte, voi incheia maratonul, dupa un dus, drept in patul meu.
Daca ar fi sa contabilizez, in acest weekend, agentia noastra a ornat 7 locatii, a realizat 43 de aranajamente florale, tip vaza, 3 gaspouri (aranjament masa prezidiu), 2 buchete pentru mireasa, 2 buchete pentru nasa, 4 lumanari, 30 de aranjamente pentru alte locatii, 12 aranjamente pentru masini, arcadele si cate altele, ce nu mai am puterea sa le mentionez acum.
In rastimpul mentionat mai sus, nimeni din echipa noastra nu a simtit nevoia sa doarma.
Un singur scurtcircuit am avut. Nu ne-am incarcat toti acumulatorii de la aparatele de fotografiat.
Am muncit cu atat drag si daruire, incat orele au trecut pe langa noi fara sa le simtim. Le-am contabilizat in numar de buchete si flori procesate.
Pe la orele 21, dupa atatea ore de munca, ne zambeam cu bucurie: beneficiarii nostri ne transmisesera deja multumiri pentru ca le realizasem ziua cea mai frumoasa din viata, in poveste.
Va urez si voua zile de poveste.
Monica



Replica: Mie, by Manaila Carmen (150 mesaje), la 20-09-2009
mi-ai facut-o, Admin. Recunosc, sunteti minunati.

Replica: Ce pot by olteanu rodica (1159 mesaje), la 20-09-2009
sa mai zic in fata atator frumuseti? Am ramas fara cuvinte.
Felicitari, sunteti nemaipomeniti!

Replica: Nu pot sa spun by Lenus P (692 mesaje), la 21-09-2009
decat ca imaginile mi-au incantat privirea. Aproape ca am simtit parfumul florilor din multitudinea de aranjamente florale.
Felicitari!

Replica: Cand stiu by Oana Sandulesei (315 mesaje), la 21-09-2009
cat este de greu sa te gandesti la toate detaliile, nu pot spune decat "Jos palaria!".
Faceti treaba extraordinara cu agentia si, ca fosta miresica, tot ce am vazut in fotografii mi-a mers drept la inima. Daca as fi din Focsani, pe toti i-as indruma la voi.

Replica: Carmen, by Admin TTT (4020 mesaje), la 21-09-2009
Rodica, Lenus, Oana, va multumesc pentru ceea ce ati scris aici. Cuvintele voastre au sters cearcanele de pe fetele noastre.

Replica: Monica, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 21-09-2009
am ramas muta in fata frumusetilor pe care le-ati creat. Ati facut parte din ziua de vis a unor tineri. Si le-ati facut-o si mai frumoasa. Felicitari!

Replica: Dragi TTT, by Calinescu Ramona Nicoleta (983 mesaje), la 21-09-2009
trandafirii Versilia si Vendela pe care i-ati prezentat sunt preferatii mei si sunt fermecatori, i-am avut la buchetelul meu de miresica.
Va pup.

Replica: TTT, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 21-09-2009
ce de minunatii! La nunta mea pe voi va vreau sa imi faceti ziua cat mai minunata. Toate aranjamentele sunt gandite si aranjate minutios si nu va scapa nici un detaliu.
Sunteti niste profesionisti si pentru asta ma aplec in fata voastra.

P.S. Monica imi este dor de tine.

Replica: Foarte frumos. by Cozea Rodica-Maria (693 mesaje), la 21-09-2009
Multa munca, dar printre atatea frumuseti cred ca este si o placere deosebita.

Replica: Toate by Calinescu Ramona Nicoleta (983 mesaje), la 21-09-2009
aranjamentele sunt minunate, de un rafinament deosebit Felicitari si mult spor in continuare!

Replica: Voi by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 22-09-2009
sunteti minunati, voi face ziua de vis. Imi plac tare mult aranjamentele, exact asa imi imaginez si eu ca va arata nunta mea (din cauza problemelor nu am mai reusit sa facem si nunta, am ramas numai cu cununia civila). Cum am vazut fotografiile, parca se derulau imagini din visul meu. Jos palaria, in fata voastra. Cred ca orele de nesomn se compenseaza cu multumirea sufleteasca. In viitor, cand voi reusi sa imi fac si eu nunta va voi chema pe voi ca sa imi transpuneti visul in realitate.
Mii de pupici, dulci.

Replica: Atatea, by Mona J (805 mesaje), la 22-09-2009
flori si atatea vise de implinit! Cred ca este o munca frumoasa desi este contra cronometru.

Adevarat, Mona. Contracronometru, dar cu satisfactii uriase.

Replica: Iti multumesc ca ai impartasit by Perhinschi Anca (363 mesaje), la 24-09-2009
cu noi aceste clipe magice. Trecand peste aceste imagini iti da impresia ca te transporta in alta lume, cea de basm, in care asteapta sa bata gongul ca totul sa inceapa. Dar pana acolo este multa, multa munca, adica cea depusa de voi, dar ma gandesc ca atunci cand s-a terminat de facut si ultimul retus si o ultima ochiata la tot ce s-a realizat, cum ai spus-o si tu Admin, se uita, ramane doar frumosul si satisfactia ca acel frumos este facut de propriile maini. Felicitari!

Multumim, Cristina.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Agentia Iris
MesajScris: 22 Ian 2011, 18:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Ian 2011, 15:34
Mesaje: 42
Locatie: Neamt, Bicazul Ardelean
Nume forum:1
Excelent!


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Agentia Iris
MesajScris: 17 Mar 2012, 19:17 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4568
Nume forum:1
Un clip ce a rulat la Realitatea TV, un timp:


_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Agentia Iris
MesajScris: 17 Mar 2012, 19:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2008, 21:18
Mesaje: 1171
Nume forum:1
Monica, eu nu am vazut acest topic si am ramas doar cu nostalgii.
Felicitari pentru efortul ce-l depuneti atatea zile la rand, fara somn, fara odihna. Nu m-am gandit anterior cata munca inseamna si cata lipsa de somn.
Succes in continuare!


_________________
Jeni - Gargarita dintre Astre


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania