Acum este 04 Mai 2024, 16:53

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 137  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 19 Ian 2014, 23:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Buna seara, gargaritelor!
Buna seara, Monica!
Alia sa stii ca eu inca nu am trecut prin astfel de pregatiri dar am citit cu atentie. Sunt niste clipe minunate si sa dai viata unui puiut cred ca e cea mai mare realizare a unei femei. Nastere usoara si sa ai grija de tine.
Monica, nu stiu daca se vor face statui pentru femei. Dar daca se fac ne ajuta cu ceva? Nu stiu cum, dar intotdeauna barbatii termina atat de rapid treaba. Eu inca nu am asa multe de facut deoarece nu locuim separat si nu avem copii. Insa cand eram acasa, mama era cea care se scula prima, caci incepea ziua facandu-si planificarea pentru 6 ore (este profesoara), se ocupa de noi, se ducea la scoala, iar cand venea pana nu ne culca pe noi nu termina treaba. In schimb tata era doar la lucru. Mai facea si el, nu zic, dar mai putin.
Sa aveti grija de voi si mai lasati treaba uneori ca oricum nu fuge. Sa nu intreceti unele limite.
Va doresc o noapte linistita si va imbratisez cu drag.




Oksanna, remarca ta
Citat:
mai lasati treaba uneori ca oricum nu fuge
m-a amuzat teribil. Ai dreptate, dar daca esti educata intr-un anume fel ajungi sa crezi ce zice mami a mea (Madame Cusur), ca treaba nefacuta la timp se razbuna. Sensul este ca muncesti mai mult, daca nu te organizezi. Tind sa cred ca eu sunt infuentata psihic de acest lucru. Nu pot sa citesc o carte daca este o activitate in casa nefinalizata. Cu alte cuvinte, orice bucurie fac sufletului meu vine doar dupa ce am sentimentul implinirii obligatiilor mele.
Mi-am dorit sa nu transmit acest mod de gandire fetitei mele, dar se pare ca exemplul personal a fost mai puternic. O fi bine, o fi rau?

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 20 Ian 2014, 00:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Monica, mare dreptate ai si sincer uneori chiar cred ca ziua s-a scurtat, caci nu se mai reuseste sa se realizeze ceea ce se doreste. Eu ma gandesc de multe ori la timpul cand eram la mama acasa si la cum se organiza ea si parca tot nu reusesc sa ies la liman. Sunt constienta ca si obiceiurile mi le-am schimbat mult aici, gatind de 2 ori pe zi (uneori o mai dau si pe romaneste, dar in principal mancam italieneste), deci in consecinta timpul liber se scurteaza.
Statuia sper ca o avem in sufletul sotilor nostri, asta conteaza cel mai mult, multumirea familiei. Restul... sanatosi sa fim si le facem pe toate.

Citat:
Statuia sper ca o avem in sufletul sotilor nostri
Daca te referi la sotul tau si daca ma refer la sotul meu, cu siguranta suntem de mult timp pe un pedestal.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 20 Ian 2014, 09:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Buna dimineata, dragele mele gargarite, draga Monica.

Este luni, asa ca aduc o cafea gustoasa si un ceai fierbine pentru a prinde puteri sa ducem la bun sfarsit toate provocarile zilei:





Sa aveti o saptamana minunata si spor in tot ceea ce faceti.
Va pup.


Abriela, mie nu imi place ceaiul de macese (vezi ce mofturoasa sunt?!) pentru ca mi se pare gretos de dulce. Apreciez insa, cu toata inima, imaginea cu portelanul Delft Blue si contrastul pe care il creeaza in combinatie cu roza, iar milieul este bomboana de pe tort.
Iti doresc o saptamana binecuvantata cu mult spor.

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 20 Ian 2014, 10:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 8022
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Este luni. Am multe in plan pentru saptamana asta si sper sa si reusesc sa le fac, dar o sa fiu alaturi de voi, dragi gargarite si draga Monica.
Monica iti multumesc pentru grija cu care ne raspunzi la fiecare in parte, imi face deosebita placere sa citesc mesajele tale.

Va doresc o saptamana plina de bucurii si mult spor in tot ceea ce faceti.




Iar eu, Lenuta, iti multumesc pentru toate imaginile frumoase ce le presari pe oriunde zbori in aceasta gradina.
Sa-ti fie saptamana presarata cu binecuvantari.

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 20 Ian 2014, 11:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Buna, fetelor.
Buna ziua, Monica!
Abriela, iti multumesc pentru ceai.
Lenuta, florile pe acest fond albastru m-au cucerit.
Va doresc sa aveti un inceput de saptamana reusit, sa realizati tot ce v-ati propus, dar sa nu uitati sa aveti grija de voi si sa zambiti.
Va pup si va imbratisez cu drag.




Oksanna, banuiesc ca gemul acela de portocale este deosebit de aromat, asa ca iti multumesc si iti doresc ca ce ne inveti sa nu uiti sa aplici si tu.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 20 Ian 2014, 11:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite,
Buna dimineata, Monica,

Cate bunatati am gasit la cafenea!
Abriela, iti doresc o saptamana usoara.
Lenuta, iti doresc sa reusesti ca toate proiectele tale sa devina realitate.
Las si eu o cafeluta si un ceai pentru celelalte gargarite si ma retrag la munca.
Va doresc o saptamana cat mai usoara, linistita si mai mult timp liber petrecut alaturi de cei dragi.








Helen, si eu iti doresc sa fii binecuvantata cu
Citat:
mai mult timp liber petrecut alaturi de cei dragi.
P.S. Multumesc pentru fondante. Oare au gustul celor din copilaria mea?

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 20 Ian 2014, 12:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5554
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna ziua, gargaritelor.
Buna ziua, Monica.

Vin si eu alaturi de voi la cafenea. Se pare ca marea desi se anunta tulbure, s-a mai linistit.
Week-endul asta am fost plecati din localitate, caci ne-am botezat si noi prima finuta. Sunt tare mandra de ea, poarta numele de Elisa Ariana. A fost o experienta foarte frumoasa, nu credeam ca pot avea atat de multe emotii. Cea mica a fost cuminte, dupa baita a adormit, iar noi am avut o petrecere foarte frumoasa.
Ieri i-am luat mirul, nu eu in calitate de nasa, ci moasa. In zona aceea, moasa are un rol foarte important.
Cat despre noutatile din gradina, inca nu le-am aflat.
Treburile casnice si la mine au ramas in urma, saptamana asta am de recuperat. Saptamanile din urma am neglijat totul, in favoarea sarcinilor de la serviciu. Insa probabil ca toate vor intra, usor usor, intr-un ritm normal.
Ralu, am vazut fotografii cu prajiturica aceea, zi si noapte, arata sensational. O voi incerca si eu cu siguranta.

Va doresc o zi placuta.


Elza, sa-ti traiasca finuta cu nume atat de frumos, iar minunea ce ai infaptuit-o sa-ti aduca tie si familiei tale doar ajutor divin.

P.S. Ralu, care prajitura? Unde-i prajitura?! Macar sa o mananc cu ochii.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 20 Ian 2014, 13:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Dec 2011, 21:29
Mesaje: 6915
Locatie: Mangalia
Nume forum:1
Buna ziua, dragi gargarite.
Buna ziua, draga Monica.

Alia, sa fie intr-un ceas bun, sa ai o nastere usoara si sa fiti amandoi (tu si bebele) sanatosi alaturi de intreaga familie.
Este un moment unic acum pentru voi, cand va veti intalni pentru prima data. Imi dau lacrimile, ca si eu am trecut prin astfel de momente de doua ori si stiu ce emotii ai inainte de marele eveniment.
Abriela, multumesc de ceai si cafeluta.
Lenuta, si tie iti urez o saptamana plina de bucurii si realizari.
Oksanna, sa stii ca micul dejun lasat de tine este pe gustul meu.
Helen, si eu iti urez ceea ce ne-ai urat si noua.
Elza, sa-ti traiasca finuta si sa te bucuri de ea.
Si noi am increstinat o fetita si mai asteptam un finut pe viitor.

Eu am avut un weekend foarte agitat. Vineri m-am ocupat de treburile casei, cand am ajuns de la serviciu.
Sambata am ajuns pe la urgente cu baiatul, ca mi-a facut febra si i-a aparut o eruptie pe piele.
Duminica seara am ajuns la urgenta, la reanimare cu fata, cu febra de 39,6 si abia i-a scazut cu tratament administrat de doctori in trei ore.
Azi dimieata m-am trezit la 05:30 sa merg sa-i fac injectia fetei.
Sper astazi sa ma mai linistesc un pic.
Totusi, aici langa voi imi gasesc tot timpul linistea interioara si ma incarc cu energie pozitiva.
Va las si eu acum o cafea si un ceai pentru cele care nu sunt bautoare de cafea.



Dar si un pahar de fresh de portocale pentru un plus de vitamine.



Va pup si sa aveti parte de o saptamana linistita.


Gigik, il trimit pe marele inger Rafael sa aduca sanatate in casa ta, iar eu depun pupici dulci pe manutele minunilor tale.

_________________
Gigik - Gargarita-de-la-Malul-Marii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 20 Ian 2014, 16:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Ian 2014, 13:02
Mesaje: 1651
Nume forum:1
Buna ziua, dragi gargarite.
Buna ziua, draga Monica.
Sunt o gargarita noua in gradina voastra si ma alatur si eu voua, dorindu-va sa aveti parte de o saptamana linistita, usoara, si sa aveti grija de voi, pentru ca voi sunteti sufletul familiei.
Cu mult drag.


Doinita, s-a terminat cu noutatea. Acum esti una din suratele noastre din gradina, cu o colectie impresionanta, asa ca te asteptam la cafenea cu drag. Eu am pregatit cescutele pentru ceai, ca acusi apar gargaritele.


_________________
Gargarita-Parfum-de-Orhidee


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 20 Ian 2014, 18:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Buna seara dragi Gargarite.
Buna seara draga Monica.
Monica, nu pot rezista invitatiei tale la ceai, dar mai ales ma atrage faptul ca suntem impreuna in aceasta minunata gradina.
Alia, nastere usoara!
Elza, sa-ti traiasca finuta!
Gigik, multa sanatate minunilor tale@
Doinita, ma bucur sa te vad la cafenea. Sper sa ne intalnim cat mai des aici.

Va doresc o seara minunata.


Nico, atunci aduc repede ceaiul:


_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 137  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania