Acum este 28 Mar 2024, 09:56

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 473 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 48  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 06 Iun 2016, 09:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 4459
Locatie: Drobeta Turnu Severin
Nume forum:1
Dragelor, buna dimineata! Si asa, in spiritul verii si al gargaritelor va aduc si eu un fresh de capsuni intr-un pahar care imi este tare drag si sper sa aiba viata multa, pe care l-am primit in dar de la RamonAli. Este pictat manual de cumnata ei, cu o buburuza si numele meu:


_________________
Gargarita-Rigoare-Ratacita-in-Poezie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 08 Iun 2016, 21:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2011, 15:54
Mesaje: 3769
Locatie: Galaţi
Nume forum:1
Dragele mele gargarite, ce dor imi este de voi si de goblenul meu.
Nu mai am timp parca deloc.
Copii cresc si ma solicita tot mai mult.
Fetita mea Florentina-Maria este o adevarata domnisoara. Are aproape 14 ani si 1,78 m.
Iar micul meu print Gabriel-Nectarie are aproape 6 ani si din toamna mergem la scoala.
Ce repede zboara timpul si ce repede au trecut clipele, cand erau mici-mici si plangeau in bratele mele.
Acum, cu fetita mea am niste dispute si schimb de replici de rad singura pe la colturi.
Nu rad sa ma vada ea, caci i-as da multe-multe alte motive de a vorbi multe-multe lucruri.
Iar, printul meu este inca un mare alintat.
Si ii iubesc pe amandoi, ca in prima clipa in care ne-am cunoscut. Ca in prima clipa, in care i-am mirosit. Si, Doamne ce frumos miros copii!
Daca as putea, mirosul copiilor mici l-as imbutelia in sticlute mici de parfum si l-as mirosi toata viata. Si as avea si un nume pentru acest parfum... Aroma ingerilor.
Dragele mele gargarite, ce asteptati ingerii sa apara in vietile voastre si voi cele ce aveti mici ingerasi, bucurati-va de fiecare clipa, caci clipele zboara atat de repede si nu se mai intorc.
Astept sa imi povestiti de minunile voastre, caci va voi urmari cu mult drag. Sunteti mereu in gandurile mele, scumpele mele.
Pupici pe inimioara ta blanda si buna, scumpa mea Monica.
Pupici pe burticile voastre viitoare mamici.
Pupici pe manutele micilor vostri ingerasi.
Pupici pe inimioarele voastre, dragele mele prietene.



Marina iti multumesc pentru pupici. Eu iti trimit o calda imbratisare de aici si pupici dulci pe manutele printesei si printului.

_________________
Gargarita-Dulceata-Inimii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 09 Iun 2016, 07:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Buna dimineața, dragi gărgărițe.
Buna dimineața, draga Monica.

Mă bucur mult să fiu alături de voi la cafenea în această dimineață și să va doresc o zi frumoasa, cu mult soare.
Draga Marina, cât de frumos ai vorbit despre copilași si cata dreptate ai in privința timpului care zboară si nu se mai întoarce. Si băiețelul meu creste, este din ce în ce mai activ, de câteva zile este cât se poate de vorbăreț (în limba lui deocamdată) si ii place foarte mult să alerge pe afara. Este așa scump când vine la mine să mă ia în brațe și să se alinte încât uiți de toate si de tot. Nici nu stiu când a trecut un an și patru luni de când a apărut în viața noastră și încerc sa ma bucur de fiecare moment alături de el.

Si eu aștept cu nerăbdătoare să aflu vesti de la gărgărițele viitoare mămici, dar și de la celelalte gărgărițe dragi.
Va doresc o zi frumoasa si va îmbrățișez cu drag.


Abriela si eu te imbratisez cu toata caldura inimii mele si depun pupici sfiosi pe manutele pufoase ale micului print din gradina ta.

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 09 Iun 2016, 08:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2255
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Hristos s-a Inaltat, dragele mele!

Marina, suntem colege de generatie. Si copiii mei sunt la clasa pregatitoare din toamna. Nu stiu cand a trecut timpul, nu stiu cand au trecut 3 ani de gradinita, suntem copii mari.

Sunt si eu alaturi de viitoarele mamici, dar si de celelalte gargarite cu pui mai mici.

Asa este, timpul trece foarte-foarte repede, nu stim sa apreciem clipa prezenta, traim din pacate in trecut sau in viitor, nu stim sa vedem ce se intampla in jurul nostru acum.

Va pup cu drag.

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 09 Iun 2016, 09:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mai 2012, 23:07
Mesaje: 7197
Nume forum:1
Hristos s-a Inaltat, draga Monica!
Hristos s-a Inaltat, dragi gargarite!

Imi cer scuze ca nu am mai venit la cafenea, dar am avut o perioada mai aglomerata. Ma revansez cu o cafeluta sau ceai.





Nu uitati sa zambiti:



”Zambetul este “primavara rasului”.”

Cu drag,


Rodic, adevarat S-a Inaltat!

P.S. Multumesc pentru “primavara rasului”

_________________
Rodic - Gargarita-Zambetul-Florii-de-Cires


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 12 Iun 2016, 18:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6038
Nume forum:1
Draga Monica, dragi gargarite, ma bucur sa va regasesc atat de active si vesele la cafenea. Eu am avut o perioada mai aglomerata si nici nu am realizat ca a trecut deja primavara.
Cum vara si-a intrat pe deplin in drepturi, doresc sa va urez tuturor o vara frumoasa, cu placute concedii si multa distractie.
Numai bine si mult spor in tot ceea ce faceti!



P.S. Acesti irisi minunati i-am admirat la Sinaia, intr-o gradina.



Leana, iti intorc urarile cu mare drag, iti multumesc pentru irisii ce m-au impresionat si iti daruiesc un colt de gradina de la firma.


_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 14 Iun 2016, 11:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7274
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna ziua, dragele mele, draga Monica.
Vin si eu la un ceai sa va aduc ultimele vesti. Ghiciti ce vesti?! Ei bine, baietelul meu, Stefan-Rares, s-a grabit sa o cunoasca pe mami, asa ca pe 07.06.2016 ne-am cunoscut. Moment magic, ce nu poate fi descris in cuvinte.
Traiesc, zambesc si ma bucur de tot ceea ce Dumnezeu mi-a oferit.



Coincidenta sau nu, bebita al meu are ca pata din nastere, o gargarita. Ati descoperit-o? Hi, hi, hi!





Va pup si va doresc o zi cu soare-n suflet.

Cu drag,



Onuta, bun venit minunii tale numite Stefan-Rares! Sa fie sanatos si sa iti lumineze viata!
In ceea ce priveste gargarita de pe tampla micutului, este limpede, - micutul s-a nascut gargarel, asa ca trebuie sa ii gasim repede un nume.
Tie iti doresc putere ca sa treci usor peste acomodarea cu noua viata in care Stefan-Rares va fi de acum incolo centrul universului in familia voastra.
Te rog pupa din partea mea manutele acelea mici.

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 14 Iun 2016, 11:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2011, 21:23
Mesaje: 1572
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Felicitari pentru minunea din viata ta, Onuta. Sa va dea Dumnezeu sanatate si zile senine, sa creasca mare si frumos printul tau!
Pupici.

_________________
Gargarita-Orhidee


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 15 Iun 2016, 08:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Iul 2005, 09:52
Mesaje: 1097
Locatie: Timisoara
Nume forum:1
Felicitari, Onuta. Sa-ti traiasca pruncu' Zmeurico, sa creasca mare si sa-ti aduca numai bucurii.

Leana, multumesc pentru imaginea cu irisi.

_________________
Letitia - Gargarita-Blue


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 15 Iun 2016, 15:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Buna ziua, dragele mele.
Onuta, felicitari si crestere usoara.
Vin sa va aduc si eu noutati. Am nascut pe data de 9 chiar de Inaltarea Domnului. Nasterea a decurs totul normal si Darius este bine. Momentele acestea nu se compara cu nimic in lume. Cu fotografii vin alta data.
Va doresc sa aveti parte de momente fericite.
Va pup si va imbratisez cu drag.



Ce moment plin de magie in asa zi sfanta, Oksanna!
Ii urez printului ce ti-a adus implinirea bun venit in sanatate. Esti o femeie fericita si iti doresc ca nici un nour sa nu iti umbreasca bucuria de a fi mama.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 473 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 48  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania