Acum este 29 Mar 2024, 06:50

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 319 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 32  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2017
MesajScris: 05 Feb 2017, 16:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2014, 10:19
Mesaje: 1233
Locatie: Republica Moldova
Nume forum:1
Bine v-am regăsit dragi gărgărițe.
De mult n-am mai fost pe aici, intram cite putin, mă plimbam puțin prin forum și prin cafenea sa vad ce mai este nou insa prea puțin pentru dorul care mi s-a făcut de voi.
De cînd a apărut Bogdanel în viața mea timp pentru mine și pasiunele pe mele nu prea aveam. De aproximativ 1,5 luni in urma am inceput sa cos in micile reprize de somn ale piciului și de cele mai multe ori seara după ce adoarme, eu mă odihnesc cu goblenul in mina pina după miezul noptii, și credeti-ma eu chiar mă relaxez atunci. Așa am reușit să termin cele două iconițe, Lacrima cu mir pe care le-am făcut cadou mamei mele și a soțului, și am mai brodat icoana Mintuitorul pe care urmează să o donez unei biserici (asta mi-am promis că o voi face într-un moment greu din viața familiei mele - tăticul meu avea suspiciune de cancer, dar Slava Domnului totul este bine acum).
De Bogdanel ce sa va povestesc, creste pe zi ce trece, acuși facem 10 luni, 10 luni de dragoste enorma, 10 luni de griji plăcute, 10 luni de dedicație totala unui omuleț micut și nu înțeleg cînd au trecut aceste luni, timpul zboară și nu-mi ajunge să mă delectez privindu-l și admirandu-l cum doarme, cum creste, cum strigă ma-ma-ma. Este frumos sa fii mama.
În limita posibilitatilor mă voi stărui sa fiu mai des pe aici.

_________________
Gargarita-Cascada-Iubirii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2017
MesajScris: 05 Feb 2017, 22:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Buna seara, dragi gargarite!
Mai primiti pe cineva care s-a pierdut?
Am promis ca macar din cand in cand sa trec pe la cafenea, sa mai citesc noutati, sa va simt mai aproape. Ma gandeam sa va scriu si mai inainte, dar de la calculator. Pe telefon imi este mai greu, dar am zis ca voi meritati acest mic efort. La calculator nu mai stiu cand o sa ajung.
Am reusit sa citesc cate ceva despre voi, dar asa in trecere.
Adelina, nastere usoara! Daca ai nascut deja, felicitari. Intalnirea cu bebe este una emotionanta si ceva unic.
Ada-Elena, imi pare rau pentru momentul mai putin placut din viata ta. Multa sanatate si pupici pentru Vladut.
Liudmila, ma bucur ca ai reusit sa revii la goblen (eu inca nu), si ca sunteti deja marice. Pupicei pentru Bogdanel.
Acum mi-am amintit ca eu eram cea mai optimista si ziceam ca oricum o sa reusesc sa cos si dupa ce apare bebe. Dupa aproape 8 luni inca nu am reusit sa ajung la goblen (Hi, hi, hi!).
Darius are atata energie ca uneori noi cei maturi suntem terminari pana seara, iar la el nu. Vrea sa deschida toate dulapurile, sa dea jos cartile, sa gaseasca si sa testeze tot ce este nou. Este foarte curios si nu prea ii scapa nimic. E atent la orice sunet, iar la persoanele necunoscute se uita ca nici nu clipeste.
Este solicitant rolul de mamica, dar este deosebit. Mai ales cand te mangaie cu manutele lui moi sau se joaca in par te topesti. Zambetul, gesturile si tot ce face te incarca cu atata pozitivism incat imi ajung pentru toata ziua.
Sper sa nu va plictisesc cu romanul meu.
Va imbratisez cu drag si sa nu uitati sa zambiti.
Sa aveti o saptamana excelenta.

P.S. As fi vrut sa postez si o imagine, dar de pe telefon nu stiu cum.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2017
MesajScris: 06 Feb 2017, 09:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite!
Buna dimineata, draga Monica!

Ma bucur tare mult sa vad atat de multe gargarite la cafenea si sa citesc ce s-a mai intamplat de cand nu ne-am mai vazut.
Dragele mele Oksanna, Liudmila, Ada-Elena, va doresc multa sanatate puiutilor, iar voua multa energie si putere de munca sa aveti grija de ei.
Draga Adelina, ce faci, ai nascut? Ce face bebelina?

Intre timp, astazi mi-am amintit ca pe 3 februarie am implinit 7 ani de cand zbor in aceasta minunata gradina, drept pentru care va invit la o cupa de sampanie si o felie de tort:





Va doresc o saptamana minunata, cu bucurii si spor in tot ceea ce faceti.
Va pup si va imbratisez cu drag.



Abriela, la cat mai multi ani in gradina noastra!
Iti multumesc pentru tratatie. Ma ingras numai privind la tortul tau.
La sampanie ce sa spun? Daca este demi-dulce, atunci sa bem!

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2017
MesajScris: 06 Feb 2017, 22:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6042
Nume forum:1
Buna seara dragi gargarite,
Buna seara draga Monica,
Ma bucur si eu sa va vad la cafenea, draga Ada-Elena, Liudmila si Oksanna. Multa sanatate si numai bucurii baieteilor vostri! Abia astept sa ne mai arati noi fotografii cu ei.
Va felicit pe toate pentru faptul ca reusiti sa mai si goblenati, desi aveti un program atat de incarcat. Va doresc multa putere de munca si numai bucurii alaturi de cei dragi!
Draga Adelina, iti doresc nastere usoara si abia asteptam sa facem cunostinta cu mica ta gargarita.
Multa sanatate si numai bine tuturor!



Multa sanatate si la tine, Leana!

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2017
MesajScris: 06 Feb 2017, 22:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6042
Nume forum:1
Draga Abriela, iti doresc multi ani fericiti in aceasta minunata gradina.

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2017
MesajScris: 07 Feb 2017, 10:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Feb 2014, 12:17
Mesaje: 4307
Locatie: Barlad
Nume forum:1
Monica, mereu ai cate un gand bun pentru noi. Te imbratisez si iti trimit un pupic de la Vladut.
Liudmila, Oksanna, ma bucur ca avem vesti despre voi si despre gargareii vostri. Ma bucur ca sunteti bine. Oksanna, ti-am spus eu ca nu o sa mai ai timp de goblen dupa ce nasti!
Abriela, la multi ani alaturi de noi!
Leana, multumesc de urari.
Va pupam.



Pupicul lui Vladut m-a topit si mi-a netezit fiece rid de pe fata.

_________________
Ada-Elena - Gargarita-Zana-Fluturasilor-de-Soare
Gargarita anului 2021


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2017
MesajScris: 08 Feb 2017, 19:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6042
Nume forum:1
Buna seara, dragi gargarite,
Buna seara, draga Monica,

Trec un pic pe la cafenea pentru a va ura o seara placuta si linistita, la caldurica, caci pe la noi, in Bucuresti, iarna s-a intors in mare forta.
Va atasez cateva poze din parc, cu nametii de zapada de la ninsoarea precedenta, caci astazi, din cauza vantului si a frigului, nu mi-a mai ars de facut fotografii.









O seara placuta si linistita tuturor!



Leana, asa din fotografii, iarna pare o poezie. Dar, nu stiu de ce, in acest an mi se pare ca aceasta doamna este cam obositoare. Prea mult ger, prea mult...

P.S. Felicitari pentru felul cum ai surprins-o pe coana iarna.

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2017
MesajScris: 09 Feb 2017, 23:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Va spun buna seara caci acum piciul meu doarme si in casa este liniste.
Felicitari Abriela!
Va multumesc frumos.
Ada-Elena, eu pana nu vad, nu cred. Hi, hi, hi! Stiu ca tu ai reusit sa cosi mai rapid cu al tau pici. Al meu nu ma las,a dar o sa le reusesc pe toate.
Leana, la voi este o iarna ca in povesti. Noi am avut zapada vreo 3-4 zile, dar si atunci de pana la 5 cm. La noi miroase a primavara.
Va imbratisez cu drag si sa nu uitati sa zambiti.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2017
MesajScris: 10 Feb 2017, 09:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6042
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite,
Buna dimineata, draga Monica,

Desi este inca foarte frig si pe la noi a iesit astazi soarele, asa ca, profitand de energia data de o zi frumoasa, am venit sa va invit la o hora de cafelute multicolore:



O zi minunata si weekend placut tuturor!



Leana, multumesc pentru hora de inimioare.
Si tu sa ai un weekend binecuvantat!

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2017
MesajScris: 10 Feb 2017, 19:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Buna seara, dragi Gargarite.
Buna seara, draga Monica.
Este o placere sa pasesc in cafenea unde gasesc atatea surate dragi sufletului meu.
Lori, imi pare bine sa te citesc din nou. Modul tau de a scrie ma binedispune mereu.
Oksanna si Ada-Elena, ma bucur sa va revad. Sa va traiasca puiutii!
Abriela, la multi, multi ani in gradina noastra draga!
Leana, iti multumesc pentru iarna de vis.
Adelina, sper ca acum esti impreuna cu printesa ta si ca sunteti bine amandoua.
Noi suntem bine, atat cat se poate. Face slalom printre clasa pregatitoare, scolile mele, lectii de pian si lucrarea de gradul I. In timpul liber incercam sa iesim cat mai mult si sa facem cat mai multe lucruri impreuna.

Va aduc in dar un zambet, putin stirb, dar plin de dragoste.





Nico, iti multumesc pentru zambetul stirb. Sa iti traiasca patinatorul si sa iti lumineze viata!
Ce repede au trecut anii! Parca ieri era in burtica ta.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 319 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 32  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania