Acum este 29 Mar 2024, 10:20

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1743 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152 ... 175  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Intalnirea Gargaritelor
MesajScris: 18 Iul 2018, 18:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6042
Nume forum:1
Ce surpriza draga Rodi! Nu te-am mai vazut demult si constat ca te-ai tuns. Sa-ti fie de bine ca-ti sta bine.
Ovidia ne tine la curent cu evenimentele la care participă, dar tu, draga Rodi, ne-ai lipsit la ultima intalnire.
Ma bucur ca v-am revăzut voioase si bucuroase si sper sa ne intalnim si la Bucuresti daca veniti pe aici.
Cu drag,

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnirea Gargaritelor
MesajScris: 01 Oct 2018, 22:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6042
Nume forum:1
Dragi gargarite,
Vin cu mare bucurie in acest topic, pentru a va arata cele cateva fotografii facute cu ocazia intalnirii cu Ovidia, de sambata trecuta, din gara Sinaia.
Ma repet, dar nu pot sa nu ma minunez de faptul ca am reusit sa ne intalnim, desi totul a fost mai mult intamplator. Printr-un noroc am citit vineri seara, la cafenea, ca Ovidia doreste sa mearga la Sinaia in weekend si mai mult la noroc i-am propus sa ne intalnim la gara de acolo, desi eu nu stiam exact daca pot trage sforile astfel incat sa mergem intr-o excursie in acea regiune. Am avut mult noroc cand Andrei si tata au acceptat sa se rupa de grupul principal, ca sa facem o excursie pe Drumul Codrului, de la poalele Bucegilor. Oricum, faptul ca Ovidia & Mada, desi au plecat destul de tarziu din Calarasi, au reusit sa ajunga in Sinaia, la gara, fix cand am terminat si noi excursia si asteptam trenul, este o minune pe care mi-o doream, dar nu-i dadeam mari sanse de reusita. Dar s-a intamplat si in bucuria revederii am reusit sa facem cateva fotografii, pe peronul garii din Sinaia.









Nu in ultimul rand, doresc sa va arat minunile lucrate de Ovidia, pentru care ii multumesc foarte mult. Este un set superb, care a atras deja privirile admirative ale doamnelor din grupul meu de drumetie:



Draga Ovidia, eu m-am bucurat enorm ca am reusit sa ne intalnim si am putut sa te premiez pentru provocarea Strelitzia si crini, castigata pe locul intai. M-am gandit si la o medalie si sper sa ma descurc sa ti-o fac pana la urmatoarea intalnire, la care continui sa sper, caci sunt convinsa ca vei mai veni in Bucuresti cu corul si vom putea face o intalnire mai mare de gargarite. Ne va ajuta si Tina, cu care am discutat cand ne-am intalnit cu totul intamplator, pe strada, acum doua saptamani. Din pacate, atunci nu am facut fotografii.
Dragi gargarite, va doresc o seara placuta si sper sa ne mai intalnim cat de curand.
Cu drag,

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnirea Gargaritelor
MesajScris: 03 Oct 2018, 10:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12474
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Multumesc frumos draga mea Leana ca ne-am intalnit cu toate ca aveam multe impotriva noastra. Vorba altei gargarite: "Este de ajuns sa vrei!". A fost o intalnire intensa dar scurta. Sa speram ca data viitoare sper sa o putem lungi. Sper ca nu am speriat pe cei din grupul tau. Asa cum sunt eu furtunoasa, nu intotdeauna reusesc sa ma temperez.
Aduc si eu foto:





O surata:



Multumesc mult pentru cadouri. Sunt superbe.
Pup dulce.




_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnirea Gargaritelor
MesajScris: 03 Oct 2018, 10:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 19 Noi 2006, 07:31
Mesaje: 355
Nume forum:1
Dragele mele, stiti cum se zice: Cineva acolo Sus a complotat sa va intalniti. Va fericesc si va felicit ca v-ati dorit atat de mult sa va intalniti de v-ati si intalnit.

_________________
Cornelia - Adevarata prietenie este ca sanatatea; valoarea ei este rar apreciata, pana cand ai pierdut-o.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnirea Gargaritelor
MesajScris: 03 Oct 2018, 13:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12474
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Multumim draga Cornelia.
Pup dulce.

_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnirea Gargaritelor
MesajScris: 11 Feb 2019, 12:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2257
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna ziua tuturor,

Scriu si aici, cu gandul ca sunt persoane care nu sunt si pe grupul de pe Facebook.

Urmeaza ca la inceputul lunii martie, pe 10 sau pe 17, sa facem o adunare la Iasi. Pe aceasta cale, va invit sa participati la intalnire, sa ne cunoastem, sa schimbam impresii despre goblenuri sau alte chestii de handmade, sau sa vorbim pur si simplu despre aspecte din vietile noastre de zi cu zi. Pentru confirmari, va rog sa folositi acest event pe Facebook creat de mine zilele trecute: https://www.facebook.com/groups/1552094031676990/ ... sau aici. Mi-e mult mai la indemana Facebook, dar fiindca aici pe site am facut primii pasi si ne-am cunoscut multe dintre noi, ramane si acest instrument.

Va multumesc si va astept cu mult, mult drag la Iasi.

Numai bine,
Oana, Gargarita-Floare-Calatoare

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnirea Gargaritelor
MesajScris: 11 Feb 2019, 18:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12474
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Pentru ca Tina este ocupata indraznesc sa aduc aici mesajul ei.
Buna tuturor. Se apropie luna Martie și cu ea, întâlnirea noastră. Anul acesta 10 Martie este intr-o zi de duminica. Vreți sa ne vedem atunci in Bucuresti sau vreți o alta zi?
Pup dulce.

_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnirea Gargaritelor
MesajScris: 16 Feb 2019, 15:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6042
Nume forum:1
Draga Ovidia, draga Tina, ma bucur mult ca organizati si anul acesta intalnirea gargaritelor de la Bucuresti. Sper sa fie totul bine si de-abia astept sa ne vedem.
Draga Oana, te felicit pentru organizarea multipla pe toate canalele media si sper ca intalnirile noastre sa coincida si sa putem lua legatura telefonic pentru a ne saluta in direct, ca in anii precedenti.
De-abia astept evenimentul din martie!
Cu drag,

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnirea Gargaritelor
MesajScris: 16 Feb 2019, 18:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 7951
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Dragi gargarite, ce îmi era teamă s-a intamplat . Atât la Iași, cat si la București se face intalnirea în aceeasi zi.
Dragi gargarite de la București voi fi cu inima alături de voi si spun prezent la Iași.
Abia astept.
Cu o caldă îmbrățișare,

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnirea Gargaritelor
MesajScris: 03 Mar 2019, 08:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12474
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Buna dragele mele. Exista o propunere ca intalnirea de la București sa fie mutata pe 16-17 martie. Sunteti de acord?
Pup dulce.

_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1743 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152 ... 175  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania