Acum este 17 Mai 2024, 10:49

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1719 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 172  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2012
MesajScris: 08 Mai 2012, 15:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Iun 2010, 11:23
Mesaje: 947
Nume forum:1
Draga Iunia, stafilococul auriu este greu de tratat si se scapa greu de el. Intr-adevar se ia in general din spital, dar nu este exclus ca cineva care l-a avut sa-l transmita si in afara spitalului si sa-l ia o persoana mai sensibila. Mama mea, care este cadru medical, mi-a spus sa-ti transmit sa nu disperi ca problema poate fi rezolvata cu rabdare si medic bun.
Sanatate si multa rabdare.

_________________
Gargarita-Ruga-si-Sarut-de-Prietenie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2012
MesajScris: 08 Mai 2012, 15:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Mar 2011, 17:58
Mesaje: 2050
Nume forum:1
Mireille, multumesc mult, dar daca nu ma insel Lori se confrunta cu stafilococul. Eu ma confrunt cu probleme sufletesti.
Te pup si iti multumesc.

Lora, Angela, va multumesc mult.

Va pupa cu mare drag,

_________________
Gargarita-Atingere-Calda-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2012
MesajScris: 09 Mai 2012, 07:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Buna dimineata draga Monica.
Buna dimineata dragi gargarite, va invit la o cafeluta.



Draga Iunia, cu intarziere si scuzele de rigoare, te felicit si eu pentru permis. Sa-l stapanesti sanatoasa.
In rest ai grija de suflet si intareste-te. Ca daca sufletul este bolnav se imbolnaveste si trupul. Nu ai ce face, trebuie sa mergi inainte.
Sigur nu te duci in Spania sa stai cu burtica la soare si mergi sa o ajuti pe mami pentru a oferi familiei tale un trai mai bun. Fii fericita ca surioarele tale dragi au o bunicuta care le iubeste si are mare grija de ele. Deci fruntea sus, trage aer in piept, priveste livada, pupa surioarele, bunica, catelul, purcelul si ce mai ai prin curte si drum bun.

Elze, bine ai revenit!

Lori, ma bucur ca te-ai intregit. Ai grija de piciorusele tale, ca va trebui sa alergi dupa micuta ta printesa.
Ma intristez cand aud ca Irinuca este bolnavioara. Sper sa gasiti cat mai curand leacul la streptpccocul problema.
Stiu foarte bine dupa trei copii, ce inseamna sa fie unul din ei in suferinta. Te apuca toate cele si ai momente cand nu mai esti bun de nimic.

Eu de exemplu, nu mai pictez cu acul, pictez cu Mixtura mentolata varsatul de vant al lui Riana. I l-a adus verisorul ei cadou din Ardeal cand a venit in vacanta. Si cred ca imi ia o ora pana o pictez si sa nu va spun de cate ori numar pana la o suta si inapoi ca sa nu ma enervez, ca nici nu prea sta. Si cand ma uit la fetisoara ei cum arata, ma prapadesc cu zile.
Bebe inca nu a facut, dar ma uit in fiecare zi cu teama sa nu vad ceva. Numai mama sa nu fii!
In rest, m-am repatriat acasa dupa o luna de spital si covalescenta pe la fiica mea cea mare si pe la mama si sa nu va spun ce am gasit pe acasa. Gaini bolnave, buruiana in flori, iarba mare prin curte si de trei zile muncesc ca apucata si parca nici nu mai am spor. Iar a inceput sa ma doara mijlocul si picioarele. Cu cei mici care te bazaie non-stop tot sa lucrezi.

Va doresc multa sanatate, spor la munca si liniste sufleteasca de la mic la mare.
Cu drag va imbratiseaza,

_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2012
MesajScris: 09 Mai 2012, 09:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Mar 2006, 02:19
Mesaje: 223
Nume forum:1
Iunia, felicitari pentru permis!
Lori, refacere usoara si sanatate multa Irinucai!
Dalina, zile usoare!


_________________
Svetlana - Nu putem trai fara prietenie, dupa cum nu putem trai fara apa si foc.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2012
MesajScris: 09 Mai 2012, 10:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2009, 06:10
Mesaje: 594
Locatie: Brăila
Nume forum:1
Ziua buna, dragele mele!
Pe fuga, vin si eu la raport. Am gresit la mesajul anterior. Este stafilococ auriu si nu streptococ. In plus, in urocultura ne-a iesit e-coli si nu stiu ce enterococ ( Monica, sa ma ierti, nu stiu cum se scriu corect denumurile lor). O iau razna. Acum am fata pe gentamicina injectabila. Copila nu are niciun simptom de niciun fel. Am dus astazi din nou probe si am mai mers la un medic caruia i s-a parut ca exista neconcordante intre sumarul de urina facut la un laborator si cu o anume parafa si urocultura facuta de un alt laborator si cu o alta parafa. E o chestie cu laboratorul la care am dus. Ei lucreaza o parte din probe la ei, iar o alta parte le trimit la unul dintre cel mai bine cotate laboratoare din oras. Cred ca o fi ceva gresit. Nu stiu. Vreau doar sa fie bine si sa scapam. Macar s-o fi chinuit degeaba acum cu intepatul si sa nu avem nimic in rest.
Am trimis analizele la Bucuresti si se pare ca vom merge la operatie saptamana viitoare.
Eu nu pot decat sa va multumesc pentru grija si sustinere. Sa fim cu totii sanatosi ca doar atat ne trebuie.
Fug la facut mancare si ordine. Incerc sa imi capat un pic de timp si sa stau mai mult de vorba cu voi ca tare imi lipsiti.
Va pupam si va multumim pentru grija.

_________________
Gargarita-Lie-Ciocarlie-Voiosie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2012
MesajScris: 09 Mai 2012, 10:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Buna, dragele mele.
Precum eu nu mai beau cafeluta, scobitori pentru ochi aveti?
Aseara am terminat azi-noapte de calcat rufele, asa ca astazi sunt cu ochii in pioneze si obosita franta. Saptamana aceasta este destul de sacrificata pentru cusut caci in fiecare zi tot avem cate ceva de facut, in plus fata de cele de zi cu zi.
Lori, iti doresc sa fie doar o incurcatura de laborator si sa fie totul bine. Multa bafta la operatie si sa fiti puternici.

Va doresc o zi frumoasa, cu mult soare in suflet.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2012
MesajScris: 10 Mai 2012, 09:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Mar 2011, 17:58
Mesaje: 2050
Nume forum:1
Buna vreme, dragele mele!
Gargarita Mama Monica, buna dimineata!

Dalina, nasica mea scumpa, iti multumesc pentru cuvintele minunate si pentru incurajari. Dar tristetea tot nu vrea sa ma lase. Nicicand nu mi-a fost asa greu ca acum, tocmai pentru ca bunica nu se simte bine. Iar acum de cand cu plecarea parca ii este si mai rau, ca daca eu plec, ea ce face. Asa toata ziua. Si maine dimineata ar trebui sa plec spre Galati si nici bagajul nu l-am facut. Doar goblenele le-am impachetat. Sper doar ca ea sa-si revina, sa nu isi agraveze starea de spirit si mai mult, ca atunci toate se vor schimba. Ca este tare bolnavuta.

Svetlana, iti multumesc. Trebuie sa marturisesc ca inca mai am emotii cand urc la volan.

Lori, mult curaj si multa, multa sanatate! Ca bine a zis cine a zis, ca-i mai buna decat toate.

Ralu, sper ca te-ai odihnit. Mult spor in toate iti doresc, draga mea.

Eu va pup cu drag si va doresc o zi usoara.


_________________
Gargarita-Atingere-Calda-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2012
MesajScris: 10 Mai 2012, 09:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Va ofer o cafeluta si o floare:



Sa aveti o zi frumoasa!

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2012
MesajScris: 10 Mai 2012, 09:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Mar 2011, 17:58
Mesaje: 2050
Nume forum:1
Si eu va aduc cafeaua intrun loc primavaratic.

Ralu, multumesc!


_________________
Gargarita-Atingere-Calda-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2012
MesajScris: 10 Mai 2012, 09:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 8062
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Si eu tot cu cafeaua in mana.
Buna dimineata, Monica.
Buna dimineata, suratelor.
Buna dimineata, intregii gradini.




_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1719 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 172  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania