Acum este 29 Mar 2024, 06:47

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1525 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 153  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 09 Ian 2013, 08:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Buna dimineata, draga Monica.
Buna dimineata, dragi gargarite.

Ieri am fost ultima la cafenea, astazi vreau sa fiu prima. Hi, hi, hi!
M-a trezit o durere de spate si ma gandeam ca daca tot nu ma lasa in pace sa mai dorm ma apuc de cosut pana se trezesc ei mici. Ieri era bebelinul, astazi cum am plecat din pat, bebelina Riana dupa mine, ea care se trezea la ora 10. Cu ea insa scap mai usor, acum scrie si deseneaza. Ultima ei realizare: o sa se apuce sa scrie in curand la Supa, in locul meu. Daca scriu cate o zi doua la cate o poveste, las Wordul deschis si bebelina ia cartea se uita la ce crede ea si tasteaza de zor. Ieri a reusit sa scrie supa. Deci trebuie sa ne apucam de abecedar, ca sa am ajutor.
Noaptea trecuta la noi a fost destul de frig si a batut vantul de nici cateii nu-ti venea sa-i scoti afara (la treburi urgente).
Acestea fiind spuse, va multumesc inca o data pentru ziua de ieri. A fost deosebita.
Draga Monica, ti-l trimit pe bebelin macar o zi. Dar te asigur ca nu vei mai lucra nimic si o sa te uiti la calculator ca la o mobila in schimb o sa ai parte de niste pupici dulci, cum de mult nu ai mai avut. Ca sa nu iti spun ca va fii nevoie si de Gargaritele Mame ca sa faceti cu schimbul la alergatul dupa bebelin. Deja vad scenariul. Hi, hi, hi!

Cafeluta este servita:



Si ceiutul:



Va doresc o zi minunata si plina de zambete si bucurii.
Cu drag,


Alina David scrie:
Dar te asigur ca nu vei mai lucra nimic si o sa te uiti la calculator ca la o mobila in schimb o sa ai parte de niste pupici dulci, cum de mult nu ai mai avut. Ca sa nu iti spun ca va fii nevoie si de Gargaritele Mame ca sa faceti cu schimbul la alergatul dupa bebelin.
Dalina, anterior iti scriam ca Iti spun cu alta ocazie ce vreau la schimb. Iata, iti cedez computerul meu si te las sa corectezi in zecile de topice de pe forum, dar iti predau si restul activitatilor din firma, ce-mi revin. Pupicii dulci de la el imi sunt suficienti, mai ales ca am si eu ocazia sa aplic cativa pe piciorusele si manutele lui. Cu alergatul, nici o grija, nu il va lasa seful vigilent al firmei (nimeni nu are voie sa alerge mai repede decat el):



Cescuta de la ceaiul oferit de tine, face si mai parfumat continutul. Iti multumesc.
Spatelui tau ii trebuie un unguent antiinflamator, iar printesei tale mai multi pupici pentru asa un ajutor.
Cu frigul ne putem lauda si noi desi nu ne-am dori.

_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 09 Ian 2013, 09:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Ian 2006, 23:15
Mesaje: 3387
Locatie: Suceava
Nume forum:1
Buna dimineata va spun si eu dragele mele.

Dalina, saru' mana pentru cafeluta si ceiut. Prinde tare bine ceva fierbinte la vremea asta. La Suceava erau -15,5 grade la ora 8 si era totul alb. Chiciura a desenat copacii, ceva de vis, ca intr-o poveste.
Eu va aduc cateva fructe in dimineata aceasta sa va energizati si sa aveti spor la cusut. Eu am cusut cateva punctulete de dimineata, inainte de a pleca de acasa. Nu m-am putut abtine, chit ca am ajuns cu 5 minute mai tarziu la birou. Hi, hi, hi!



Sa aveti o zi frumoasa, cu soare-n suflet si sa cada peste voi o ninsoare de pupici.


Iulia, multumesc ca ne-ai imbracat in asa haina frumoasa si ne-ai dat cheia cu care sa descuiem o dimineata frumoasa.

_________________
Iulia - Gargarita Iulie

Răcoarea serii
peste fânul din car
odihnesc stele...


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 09 Ian 2013, 10:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Iun 2010, 20:10
Mesaje: 5285
Locatie: Pascani
Nume forum:1
Bine v-am gasit Monica, gargarite harnicute.
Dalina, multumesc pentru cafea.
Iulia draga tare bine prind fructele in dimineata aceasta. Eu sunt un pic zombi dupa o noapte de insomnie. Am noroc ca incep serviciul de la ora 13. La ora asta sunt -14 grade, barrrrrr, dar este frumos.
Va pup si va doresc o zi asa cum va doriti.


Rralluca, la Focsani, la ora 9, aveam si noi -130C.
Suplimentez oferta din cafenea ca sa ne incalzim.



_________________
Ralluca - Gargarita-Suras-de-Primavara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 09 Ian 2013, 10:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Bună dimineaţa, dragele mele!
Bună dimineaţa, Monica!

Aşa o veselie si voie bună la cafenea, nu puteam să nu o aud.
Îmi pare rău că ieri am lipsit, dar astăzi sunt alături de voi cu mare plăcere.
Ieri am fost la spital, la vizita fiziatrică cu Dario şi am avut cât de cât noroc, ne ajută şi ei cu 10 şedinţe de fizioterapie, de pe 21 ianuarie. Suntem mulţumiţi că evoluează bine, dar mai ales că face tot ce i se spune.
Iulia, este o plăcere să te revăd la cafeluţă. Si mie îmi era dor de ninsoarea ta de pupici.
Geta, îţi mulţumesc pentru pildă, cred că fiecare am trăit-o măcar o dată în viaţă, dar nu ne-am dat seama să reflectăm asupra ei.
Dragele mele, vă mulţumesc de cafeluţă şi vă doresc o zi ca în poveşti.


Ralu, deci cam pe la Pastele de la voi, il invitam pe Dario la dans. Noi, Gargaritele TTT abia asteptam.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 09 Ian 2013, 11:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Buna ziua, dragi Gargarite.
Buna ziua, Monica.
Ce zumzet voios se aude de la cafenea. Spun si eu prezent.
Iulia, si mie imi era dor de ninsoarea ta de pupici.
Ralu, ce vesti bune. Ma bucur ca Dario se recupereaza frumos.
La noi erau -18 grade la ora noua si nu indraznim sa scoatem nasul afara, asa ca gasim activitati distractive prin casa. Cand si cand mai fur si eu cate 5 minute la calculator, in rest, este doar decor sau jucarie pentru Alexandru.
Va trimitem si noi pupici dulci de la Bacau.


Nico, la pupicii de la print eu ma infiintez prima. Sper sa nu se supere nimeni daca se formeaza coada in spatele meu.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 09 Ian 2013, 13:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2011, 15:46
Mesaje: 8120
Locatie: Cluj-Napoca
Nume forum:1
Buna ziua Monica.
Buna ziua dragi gargarite.

M-am simtit rasfatata astazi cu atatea bunatati.
Va multumesc dragele mele gargarite.

Vin si eu cu o gustare exotica si cu cateva fructe prin intermediul carora invoc caldura si sezonul cald.






Irela, daca nu mai gasesti continutul primei farfurii, sa stii ca este la mine (combinatia somon afumat cu castravete imi place mult, dar nu refuz nici flatanul) si iti multumesc.
As degusta si din a doua, dar ma tem ca raman gargaritele fara nimic.

_________________
Irela - Gargarita-Fulg-de-Floare-Mov
Gargarita anului 2014
Gargarita anului 2015
Gargarita anului 2016
Gargarita anului 2017
Gargarita anului 2018
Gargarita anului 2020


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 09 Ian 2013, 15:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2006, 21:22
Mesaje: 566
Nume forum:1
Ce mai faceti?



Este atat de frumos aici, ca nu mai vreau sa plec. Am citit de doua ori, totul, de la inceputul anului.

Va pup marunt si des.


Cri ai o privire... de ma apuca buna dispozitia si iti multumesc. Este 18:17 si am nevoie ca intru in schimbul doi.

_________________
Cristinas - Gargarita-Zuza-Zambetul-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 09 Ian 2013, 15:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5502
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna ziua si de la mine.
Uite asa am fost, toata ziua, atat cat am putut, cu ochii pe forum:



Abia acum reusesc sa schimb si eu o vorba cu voi.

Un supliment pentru revigorare doreste cineva?




Elza, dar ai citit ceva!
Suplimentul il las celorlalte inimioare din cafenea, dar oricum iti multumesc.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 09 Ian 2013, 18:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Mar 2006, 02:19
Mesaje: 223
Nume forum:1
Vreau sa aduc si eu ceva in acest topic pentru fiecare din voi si pentru mine.

Deschide-ti inima!

Inima este ca o floare - pana nu se deschide, nu poate sa-si elibereze mireasma catre lume. Parfumul inimii este facut din calitati si virtuti ale spiritului nostru. Multi dintre noi am invatat cum sa ne tinem inimile inchise, intr-o lume care ne-ar rani, daca am lasa-o. Sa iti deschizi inima, in zilele acestea, pare sa necesite un curaj enorm. Este curajul care vine doar atunci cand ne dam seama ca nimeni nu ne poate rani, indiferent de ce ar spune sau ar face. Ei pot sa ne raneasca trupul fizic, dar atunci cand ne dam seama ca noi suntem spirit, nimic din exteriorul nostru nu ne poate atinge, daca decidem acest lucru. Incet, incet, exersam deschiderea inimii catre toti aceia despre care credem ca ne pot rani. Ne dam seama ca nu ei sunt cei care ne ranesc, ci chiar noi. Si am fost invatati sa nu avem incredere si sa ne inchidem inimile. O inima inchisa are o nevoie de a se deschide. Si cand faceti acest lucru, veti incepe sa va vindecati.


Svetlana, cu siguranta, mie mi-ai deschis-o si iti multumesc.

_________________
Svetlana - Nu putem trai fara prietenie, dupa cum nu putem trai fara apa si foc.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1525 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 153  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania