Acum este 19 Apr 2024, 22:00

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1525 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 153  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 01 Ian 2013, 21:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5543
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna seara si de la mine si bine v-am gasit in acest an, ce se doreste a fi mult mai bun decat cel ce a trecut.
Monica draga, am savurat ceaiul tau, alaturi de o prajitura (inca una si inca una, incat nu ma mai incap pantalonii).

Multumesc si eu pentru faptul ca exista TTT si gargaritele gradinii, caci alaturi de voi sunt alt om.
Un an nou fericit, dragele mele surate!


Multumesc Elza ca mi-ai zis ca nu sunt unicat.
Cristina Ilina scrie:
...alaturi de o prajitura (inca una si inca una, incat nu ma mai incap pantalonii).

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 01 Ian 2013, 21:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2011, 15:54
Mesaje: 3769
Locatie: Galaţi
Nume forum:1
Draga mea Monica si dragi gargarite TTT, dar si voi scumpele mele prietene de suflet, va multumesc la acest inceput de an, pentru toate zambetele, lacrimile de fericire si bucuriile ce mi le-ati facut.
Pentru noul an 2013, va doresc multa sanatate, fericire si o ploaie de inimioare in jurul vostru si in vietile voastre.
Un an plin de iubire va doresc.
Monica, multumesc pentru cafeluta si pentru inimioarele din ea.
Eu voi fi mereu pe aici si va voi trimite acum, maine si mereu pupici mei.
Pupici pe inimioare, prietenele sufletului meu.


Multumesc Marina ca pot asocia persoana ta cu inimioarele din toate imaginile.
Multumesc Marina ca ades as vrea sa fiu persoana ta pentru ca emani atata iubire si grija pentru iubire, tot atata cat as vrea sa imprastii si eu.

_________________
Gargarita-Dulceata-Inimii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 01 Ian 2013, 23:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2011, 21:49
Mesaje: 1965
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Acum, pe la sfarsitul zilei unde prezenta mea in gradina a fost ici colo toata ziua am ajuns si la cafenea.
Rasfoind paginile topicului dupa ce am citit atat de multe lucruri frumoase mie nu-mi ramane decat sa zic:

Multumesc Universului ca a scos in calea mea aceasta minunata gradina!

Si va daruiesc un ceiut de "Noapte buna!"


_________________
Sorina - Gargarita–Declaratie-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 02 Ian 2013, 09:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Buna dimineata, draga Monica.
Buna dimineata, dragi gargarite.

Va astept la cafenea:



Sa aveti o zi minunata.
Cu o calda imbratisare,

_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 02 Ian 2013, 09:57 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4571
Nume forum:1
Oh, Dalina, ce matinala esti! Multumesc pentru cafea.
Iti doresc o zi cu primavara in suflet.



M-am sculat mai devreme decat de obicei pentru ca vreau sa ma pregatesc inca de astazi pentru revenirea la programul normal (Multumesc vacanta de iarna, ca tare odihnitoare ai mai fost!), m-am machiat meticulos (in trei nuante de bej si am adaugat un eyliner indigo), am imbracat o maleta groasa, indigo si apoi un ilic mov lila peste, si m-am acomodat rapid in panatalonii mei gri. Cum am ochit niste jambiere groase, uitate de fetita mea in camera ei (inainte de plecarea ei la munte), le-am probat (le recomand cu toata inima, ca tare mai tin cald) si am vazut ca nu sunt probleme cu botinele mele cu toc daca le incalt. Imbracata cu scurta de stofa si esarfa groasa la gat am coborat la piata. Cativa precupeti ce indurau frigul de afara m-au privit intens. Fericita de asa atentie, mi-am facut cumparaturile virtual (lipsea ceea ce ma interesa pe mine), dar tot nu am scapat de ochii lor ce ma urmareau cu interes. In masina, privind in oglinda retrovizoare am dezlegat misterul. Parul meu arata precum coroana de la Statuia Libertatii. Pe scurt, am uitat sa ma pieptan! Asa ca multumesc ca am uitat sa ma pieptan pentru ca asta inseamna ca astazi sunt tot in vacanta.
Iti doresc mai mult de 100 de motive sa multumesti si zambesti astazi.
Gata! Am inceput lucru si zborul meu prin gradina ia sfarsit imediat ce trec prin toate topicele (Multumesc ca am ce si pentru cine munci).
Cu o calda imbratisare,

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 02 Ian 2013, 10:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Draga Monica, iti multumesc pentru ca m-ai facut sa zambesc. Cum imi place sa fac scenarii, deja te-am vazut prin piata, eleganta si proaspata ca o zi de primavara, cu o noua pieptanatura pentru 2013. Hi, hi, hi!
La mine ziua a inceput foarte devreme. Bianca mi-a adus fetitele, sa am grija pentru cateva zile de ele. Pentru ca sunt foarte cuminti, le-am lasat sa doarma in dormitor, dar m-am trezit de vreo trei ori ca nu stiam ce se intampla cu o mana de-a mea care atarna din pat. Ma lingeau de zor, pentru ca sunt o bunica de catei foarte grijulie, am primit afectiunea lor si in somn. Inca un motiv sa multumesc Cerului pentru ca sunt inconjurata de dragoste.
Domnul Emanuel este cel mai matinal la noi in casa, asa ca si daca vrei sa mai lenevesti in pat nu ai nici o sansa ca el fuge mai rau ca Speedy Gonzales. Inca un motiv sa multumesc ca in tinerete am facut atletism ca sa pot fugii prin casa dupa bebelinul meu.
La aceasta ora deja am camera plina de jucarii si pentru ca este ocupat pot sa scriu. Multumesc ca este ocupat cinci minute sa pot sa-ti trimit un ceiut virtual.
Am uitat sa-ti spun ca am stat incuiata pe afara vreo 10 minute pentru ca sotul a incuiat usa cand m-am dus sa dau mancare la gaini ca sa nu iasa bebelinul dupa mine. Si cum in casa era mare chitaiala, am putut sa bat mult si bine la usa. Multumesc ca am luat o gura de aer proaspat de la munte, mai prelungit si cam inghetat.

Te pup si iti multumesc pentru primavara. Eu tare as avea nevoie de ea ca am prea multa zapada prin curte.




Multumesc Dalina pentru zambetul meu pe care l-ai facut sa mi se intinda pe toata fata.

_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 02 Ian 2013, 11:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Iun 2010, 20:10
Mesaje: 5296
Locatie: Pascani
Nume forum:1
Buna ziua, draga Monica.
Bine v-am gasit dragi gargarite in cafenea.
Suplimentez si eu portia de cafea pentru cele care s-au trezit mai tarziu. Asa cam ca mine. Hi, hi, hi!



Va doresc o zi frumoasa in continuare.


Multumesc Rralluca pentru revederea noastra si pentru urare.
Multumesc Rralluca si pentru imaginea ce ne pregateste pentru tihna ceremoniei cafelei.

_________________
Ralluca - Gargarita-Suras-de-Primavara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 02 Ian 2013, 13:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Ian 2006, 01:35
Mesaje: 116
Nume forum:1
Bine v-am regasit in noua cafenea!
Va multumesc pentru ceai si pentru cafelele si multumesc ca inca sunt in vacanta si ascult muzica cu cei mici:




Greta multumesc pentru prospetimea ingerilor din clipul tau.

_________________
Gargarita-Iubitoare-de-Copii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 02 Ian 2013, 13:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2008, 23:46
Mesaje: 510
Nume forum:1
Aduc si eu un multumesc zilei de astazi ca neptica mea este sanatoasa si pot iesi cu ea la plimbare.
Si cum nu puteam veni cu mana goala am adus o urare pentru un 2013 dulce:




Multumesc Lacra pentru dulcele la care visez doar cu ochii (de astazi au reinceput si la mine restrictiile facute pe altarul sanatatii).

_________________
Lacra - Gargarita-Nume-de-Floare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1525 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 153  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania