Acum este 18 Apr 2024, 03:02

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1525 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 29 Dec 2013, 15:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2005, 13:40
Mesaje: 2636
Nume forum:1
Am venit si eu la un ceai de duminica dupa masa.
Noi suntem acasa de o saptamana si este tare bine. Incercam sa profitam de fiecare clipa, de bunici si de prieteni. Ne incarcam bateriile pentru noul an.
Elza, ma bucur ca s-a terminat cu bine, mai rar asa ceva.
Va imbratisez cu drag.

_________________
Mona - Gargarita-Gingasie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 29 Dec 2013, 16:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Buna seara, tuturor gargaritelor.
Atat de mult imi place aici la cafenea si in gradina caci ori de cate ori vin la calculator intru imediat pe forum sa citesc care si ce a mai facut.
O sa va invit la un desert usor de fructe.



Voi cum ati petrecut Craciunul?
Eu am sarbatorit impreuna cu o parte din familia sotului aici in Germnia. Oricum la noi in Modova mergem dupa stilul vechi si abia pe 7 ianuarie este Craciunul. Am petrecut intr-o atmosfera calda si placuta, in jurul mesei, la povesti, cu brad impodobit, cu luminte la geamuri.
Astept insa mai repede sa cos caci ii simt lipsa.
Va pup si sa aveti o seara linistita.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 29 Dec 2013, 17:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5543
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna seara, garagritelor.
Buna seara, Monica.

Astazi a fost o zi linistita, eu am fost singura in Bucuresti, am venit aseara, caci maine ma astepata ultima zi de munca, in acest an.
Mona, intr-adevar a fost cu final fericit si neasteptat.
Oksanna, am petrecut frumos si noi, impreuna cu socrii, am facut o vizita parintilor si unor unchi de-ai sotului, am ascultat niste nepotei cantand la chitara.
Dalina, am primit pupicii, ceaiul a fost delicious, iar acum este randul meu sa trimit 2 pupici pentru Craiasa Zapezii si Micul Print.

Va doresc o seara placuta, linistita, alaturi de cei dragi.
Iar voua, gargarite TTT si Monica, aceleasi ganduri bune, ca intotdeauna.


Elza, iti multumim pentru ca ne-ai imbracat iar (si ca intotdeauna) in haina gandurilor tale bune.
Iti trimit o calda imbratisare care sa il cuprinda si pe printul tau, Andrei.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 29 Dec 2013, 20:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Buna seara, dragi gargarite,
Buna seara, Monica,

Am trecut un pic pe la cafenea si ma bucur sa vada atat agitatie dar mai ales sa vad ca Mos Craciun exista intr-adevar si ne bucura sufletele cu faptele lui.
La ceas de seara las o cafea si un ceai, dar nu inainte de a va dori o seara si o saptamana usoara, spor la munca pentru a finaliza toate pregatirile necesare intampinarii noului an.
Va imbratisez cu mult drag.






Helen, si mie imi place cafeaua, dar un sac? Noi, fetele de la TTT, iti multumim si speram sa ne ajunga tot anul.

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 29 Dec 2013, 23:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Dec 2009, 20:44
Mesaje: 938
Locatie: Deva
Nume forum:1
Se apropie sfarsitul anului, iar paginile acestei cafenele se vor inchide. Vreau sa va urez tuturor inca de pe acum sa aveti un an nou plin de bucurii, sanatate si lucruri bune. Eu ma pregatesc sa merg la tara pentru a petrece trecerea dintre ani in familie.
Va pup.

_________________
Gargarita Gratia-Fanteziilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 30 Dec 2013, 01:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Sep 2010, 23:36
Mesaje: 455
Locatie: Bruxelles, Belgia
Nume forum:1
Buna seara,

De Craciun nu am mai reusit sa va colind, dar vin acum sa va urez un sfarsit de an minunat, iar cel nou sa fie plin de zambete si bucurii si daca vor aparea si lacrimi, sa fie doar de fericire.
Va imbratisez cu drag si sper din tot sufletul sa ma organizez mai bine, astfel incat sa imi pot petrece mai mult timp in compania voastra.

P.S. V-ati incheiat lista de facut in 2014?

_________________
Gargarita-Magia-Povestilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 30 Dec 2013, 08:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mai 2011, 07:34
Mesaje: 1064
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite!
Va doresc o zi calduroasa si mult spor la pregatirile de intampinare ale noului an.


_________________
Arina - Gargarita-Focul-Saruta-Lumina


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 30 Dec 2013, 10:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2262
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite.

Buna dimineata, Monica.

Eu astazi sunt la servici cateva ore, mai sunt urgente de finalizat pana ne incepem efectiv activitatea pe 6 ianuarie.

Am fost de Craciun la bunici la Radauti, a fost foarte frumos, in ciuda lipsei zapezii. Copiii s-au intors cu "o tona" de jucarii noi, eu cu bucuria ca am putut fi acasa, ca mi-am revazut cea mai veche prietena si pe finutul meu. Mi-era dor de Iasi, dar in acelasi timp as mai fi ramas; copiii erau in aceeasi stare.

Desi nu am mancat mult comparativ cu alti ani, ma simt grea si cred ca de la anul reincep lupta cu kilogramele.

Va doresc o zi frumoasa si va doresc spor la pregatiri pentru maine seara.

Pupici cu drag de la Iasi,


Oana, pupici si de la Focsani, dar si o calda imbratisare, atat pentru tine cat si pentru cei doi printi cu o tona de jucarii la purtator.

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 30 Dec 2013, 11:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Dec 2011, 21:29
Mesaje: 6879
Locatie: Mangalia
Nume forum:1
Buna dimineata, gargarite dragi,
Buna dimineata, Monica,

Imi pare foarte rau ca nu am apucat sa va trimit si eu cate un gand bun si o urare de Craciun, dar am avut mari probleme cu calculatorul de acasa, am fost in concediu, pana astazi cand m-am intors la munca si pot sa va scriu si eu cateva randuri.

De sarbatori am fost plecata din localitate impreuna cu parintii si familia mea la bunici la tara, am incercat din rasputeri sa prind si eu un pic de semnal, sa va transmit si eu ganduri bune, sa impartasesc cu voi un pic din spiritul Craciunului, dar nimic.
Abia cand am plecat un pic prin oras am putut sa scriu si eu unu - doua mesaje pe aici, de pe telefon.

Acum sunt aici, Craciunul a trecut, dar vine repede, repede noul an peste noi si nu pot sa mai las sa treaca si acest eveniment, sa nu va transmit si eu voua tuturor mult sanatate, un an nou mai plin de impliniri, cat mai mult timp liber pe care sa-l petreceti impreuna cu familia si cu cei dragi.
Gândiţi-vă la trecerea dintre ani ca la o poartă. Puteţi să treceţi prin această poartă în noul an şi să luaţi cu voi doar lucrurile şi gândurile bune.
Si nu in ultimul rand, fie ca bucuria şi liniştea aduse de sfintele sărbatori să vă însoţească pe tot parcursul anului ce va urma.

Va pup si va imbratisez pe toate, ultima data pe acest an.

Ma bucur enorm ca fac si eu parte din aceasta minunata familie a gargaritelor.

Va scriu si va transmit urarile acum, ca maine nu se stie.




Citat:
Gândiţi-vă la trecerea dintre ani ca la o poartă. Puteţi să treceţi prin această poartă în noul an şi să luaţi cu voi doar lucrurile şi gândurile bune.
Gigik, cu siguranta, asa mi se va intampla si asta doresc tuturor celor dragi mie, inclusiv tie, gurul meu in acest moment.

_________________
Gigik - Gargarita-de-la-Malul-Marii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 30 Dec 2013, 14:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Mar 2011, 14:34
Mesaje: 3819
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna ziua, dragi gargarite.
Buna ziua Monica si gargarite TTT.
Astazi intr-o pauza de odihna facem un popas in minunata gradina de la Rogoblen, vizitam topice adresam urari de bine suratelor noastre admiram ce aveti in lucru fiecare.
Eu si Alexa impreuna cu micuta noastra gargarita Sarah va uram un an nou fericit, plin de bucurii si impliniri sufletesti.
Sa ne auzim cu bine in noul an!


Nuti, iti multumesc pentru urari si iti doresc sa ai parte de multa sanatate ca sa te bucuri de copiii si nepotii tai.
Te mangai pe mainele obosite.

_________________
Nuti - Gargarita-Minune-de-Bunicuta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1525 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania