Acum este 18 Apr 2024, 07:39

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1525 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 153  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 11 Ian 2013, 10:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mai 2010, 22:28
Mesaje: 988
Locatie: Spania
Nume forum:1
Fac si eu prezenta la cafeluta in aceasta dimineata. Adelina, Ralluca multumesc de cafeluta, eu am nevoie de o doza dubla in aceasta dimineata. Dupa aproape 3 luni ca Ariana doarme cu noi in pat, ieri a venit hotarata de la scoala ca ea este fetita mare si doarme singura, dar bineinteles ca m-a strigat de 3 ori azi noapte si pana la urma am ramas la ea in pat.
Va doresc o zi plina de realizari si un sfarsit de saptamana placut. Daca va e stefrig va invit la noi, ca ajunge temperatura la 20ºC in jurul amiezii.
Pupici.


Ria sa-ti traiasca fetita mare! In doua-trei zile se obisnuieste. Cel putin asa a fost la mine.
Multumim pentru invitatia la 20ºC.

_________________
Gargarita-Frumusetea-Zorilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 11 Ian 2013, 13:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2008, 21:18
Mesaje: 1171
Nume forum:1
Iulia, eu chiar cred pentru ca este un exercitiu ce imi face tare bine. Nu sunt la primele mele incercari de acest fel si, probabil, de aceea imi este atat de usor.

Dragele mele, va multumesc pentru tratatie si pentru gandurile de la cafenea.

Cum am dat peste o descriere tare frumoasa a Varsatorului, hai sa vedem cine este Varsator [Cum sa recunosti un nativ din Varsator]. Tuturor le plac curcubeele. Copiii isi pun o dorinta cand vad unul, visatorii alearga dupa ele, pictorii le pun pe panza, dar Varsatorul locuieste intr-unul. Mai mult, el l-a demontat si a examinat fiecare bucatica, fiecare culoare si tot crede in el. Nu este usor sa crezi in ceva dupa ce ai aflat exact cum este acel lucru, dar Varsatorul este in esenta un realist, desi adresa lui este ziua de maine, privita cu ochelari roz.
https://www.rogoblen.ro/forum/viewtopic.php?f=78&t=9788

Va doresc sa aveti parte de toate lucrurile frumoase pe care vi le poate aduc in Varsator in viata voastra.


Jeni, nu am mai intalnit o descriere mai frumoasa pentru Varsator. Iti multumesc.
Iti multumesc si pentru asa o urare frumoasa.

_________________
Jeni - Gargarita dintre Astre


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 11 Ian 2013, 16:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Ian 2006, 23:15
Mesaje: 3387
Locatie: Suceava
Nume forum:1
Cam liniste astazi prin gradina noastra!
Se pare ca fiecare gragarita trage tare de ac. Hi, hi, hi!
V-am adus un supliment pentru dupa amiaza:



Ninsoare de pupici,


Iulia, la mine vinerea este o zi foarte densa (este zi scurta de lucru), asa ca o cafea nu refuz la ora aceasta. Inimioara i-o las Marinei.

_________________
Iulia - Gargarita Iulie

Răcoarea serii
peste fânul din car
odihnesc stele...


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 11 Ian 2013, 16:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5543
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Va salut si eu, dragele mele surate.
Abia acum reusesc si eu sa intru putin la cafenea, insa multumesc Celui de Sus, colegilor mei, si mie, pentru faptul ca am reusit sa terminam tot ce trebuia, adica sa inchidem anul 2012.
Acum ca am scapat partial de dosare, pot sa imi petrec week-endul cat de cat linistita.
Si cum astazi este Ziua Sentimentelor Pozitive, va spun dragele mele gargarite, ca nu stiu ce m-as face fara voi si fara acest spatiu minunat.

Pentru voi:




Elza, iți doresc (potrivit lecției de astazi) ca bunăstarea interioară să se reverse în afară și sa nu îți mai poți șterge zâmbetul de pe față.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 11 Ian 2013, 16:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Mar 2011, 14:34
Mesaje: 3819
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Iulia multumesc de tratatie si cafeaua si briosa sunt numai bune pentru un plus de energie.
Se pare ca dragele noastre gargarite se pregatesc de weekend.
De aceea va doresc zbor lin si linistit.


Nuti, iti doresc un weekend linistit si tie.

_________________
Nuti - Gargarita-Minune-de-Bunicuta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 11 Ian 2013, 20:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 7991
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Am sosit cam tarziu astazi, dar nu vin cu mana goala.
Va doresc mult spor in treburile de zi cu zi, iar weekendul sa va fie frumos.
Iulia, ma bucur sa te revad cu aceeasi veselie si frumusete. Imi lipsea ninsoarea de pupici.
Tuturor, numai bine.


_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 11 Ian 2013, 20:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 7991
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Monica, gargarite TTT, am pregatit si pentru voi ceva special.




Acum am aflat ca astazi, 11 ianuarie, se serbeaza ziua internationala a cuvantului multumesc.
Lenuta, iti multumesc si eu pentru toate dovezile de prietenie pe care mi le postezi aici.
Gargaritele TTT spun si ele in cor multumesc.

http://observator.ro/182156/azi-este-ziua-internationala-a-cuvantului-multumesc-182156.html

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 11 Ian 2013, 21:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2012, 19:32
Mesaje: 5880
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Ce de bunatati am gasit in acest topic. Si ca sa fiu si eu in ton cu aceasta zi, desi la o ora cam tarzie, va spun: draga Monica, dragi gargarite TTT, va multumesc pentru ca existati.


Vero, gargarita-de-aur-cu buline-diamantate, eu iti multumesc.


_________________
Vero - Gargarita-de-Aur-cu-Buline-Diamantate
Gargarita anului 2019


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 12 Ian 2013, 00:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Buna seara, dragele mele.
La ceas de seara, ma declar invinsa de treburi, asa ca sunt deja in pat, cu tableta pe burta, citind ce ati mai facut.
Monica, ne place sau nu, fizioterapia trebuie facuta. Eu am avut noroc sa gasesc un doctor bun, tanar, are doar 37 ani si tata de 2 copii. Dario s-a atasat de el, pot spune ca nu scoate un sunet, ci se uita la el cu zambetul pe buze si face tot ce i se cere. Niciodata nu a zis ca nu mai vrea sau ca il doare. Fizioterapistul si-a dat seama unde are inca probleme si anume la genunchiul stang si nu l-a fortat niciodata mai mult decat suporta. Pot spune ca miercurea trecuta, Dario nu ridica singur piciorul nici macar 1 cm de la sol, iar acum ii mai lipsesc circa 5 cm ca sa il plieze pana la fundulet. Il ridica pana in cap, cu tot cu greutate. Eu sper sa fie la fel de buni si cei din spital si sa mearga totul ok si acolo.
V-as aduce o fotografie de noapte buna, dar nu reusesc cu tableta si imi pare rau.
Noapte buna, dragi gargarite!
Noapte buna, Monica!


Ralu, seara cand fac bilantul nu spun ma declar invinsa de treburi ci, senina, imi spun ca atata trebuia sa duc la bun sfarsit astazi. Nu-i port ranchiuna zilei ca nu a fost mai lunga, nu ma invinovatesc ca nu am gestionat-o mai bine, ci asemenea lui Scarlett O'Hara (din Pe aripile vantului) spun ca si maine este o zi.

Stiu din experienta cat conteaza sa ai un doctor care sa stie sa coopereze cu puiul tau. Ii doresc micutului sa aiba parte de un medic la fel de implicat si dedicat profesiei sale, care sa-i asigure progrese macar identice cu cele de pana acum.
Pup dulce manutele ce deseneaza gargarite.

Noaptea mea a fost deosebita. Am urmarit un concert realizat pentru ZDF pe domeniul contelui Bernardotte, aflat pe insula Mainau (un rai pe pamant, plin de flori, fluturi; v. si http://www.bebelusha.net/?tag=insula-mainau). Concertul a fost sustinut de Andre Rieu si orchestra sa. Minutul 0:32 ne dezvaluie parte din parc, iar la 1:00 ne plimbam cu trasura prin acest rai
.



Te las sa visezi la o excursie la Mainau. Eu am trecut-o pe carnetel, dupa valsul cu Dario.


_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 12 Ian 2013, 09:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Ian 2006, 23:15
Mesaje: 3387
Locatie: Suceava
Nume forum:1
Buna dimineta, Monica.
Buna dimineata, dragi gargarite.

Va multumesc pentru gandurile voastre din cafenea.
Pentru ca sunt bugetara, sunt si astazi la birou. Nu pentru ca s-ar darama lumea de cata treaba as putea sa fac astazi, ci pentru ca asa scrie la catastif.

V-am adus cafeluta si am pus in ea toata dragostea mea pentru voi.



Sa aveti un week-end frumos ca voi si acusoare fermecate.

Ninsoare de pupici,


Iulia, nu te invidiez, desi si eu lucrez sambata si uneori si duminica. Diferenta este ca eu imbin utilul cu placutul, realizand in fapt un fel de sarbatoare in aceste zile.
Iti aduc si eu un dar in care am asezat cat de multa dragoste a incaput in el.



_________________
Iulia - Gargarita Iulie

Răcoarea serii
peste fânul din car
odihnesc stele...


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1525 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 153  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania