Acum este 18 Apr 2024, 12:54

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1525 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 153  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 12 Ian 2013, 17:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2008, 21:18
Mesaje: 1171
Nume forum:1
Iulia, eu nu sunt bugetara, dar tot am lucrat astazi. La noi, unele lucrari nu se pot face decat sambata.
Avantajul meu, ca am simtit iar aerul rece si curat de afara, ca am mers mai mult pe jos astazi si ca la birou era tare multa liniste, asa ca am ascultat muzica ca fundal de lucuru.
Iti multumesc pentru toata dragostea din cafeluta.

Zilele trecute va spuneam de Varsatori, uitand sa va mentionez mai intai de Capricorni caci in aceasta perioada suntem cu totii la poalele muntelui, pe teritoriul arid, auster al Caprei. Ne asteapta urcusul. Si pentru aceasta avem nevoie de ambitie, perseverenta si eficienta, de structura si organizare. Saturn, guvernatorul Capricornului, ne aduce tuturor rezistenta la efort, iar urcatul muntelui reprezinta probabil cel mai aspru examen pe care ni-l pune in fata Marele Profesor.
Va doresc suficienta anduranta fizica si emotionala ca urcusul vostru sa fie usor.


Jeni, iti multumesc pentru anduranta. Am nevoie ca mai este pana iesim din Capricorn si, unde mai pui, mai am si vreo doua capre de pe langa mine.

_________________
Jeni - Gargarita dintre Astre


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 13 Ian 2013, 08:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite.
Buna dimineata, Monica.
Astazi, fiind duminica, zi de odihna, va invit sa savuram impreuna cafeluta. Eu astazi am ora de lectii si care se poate lasa cu o mustruluiala. Fratele meu, de cand nu mai sta cu mine s-a facut tare lenes. Dupa trei saptamani de vacanta, scrie azi.



Va doresc o zi frumoasa.


Adelina, asa sunt baietii. Avantajul lor este ca au o putere de concentrare mai mare decat a noastra, fetele. Eu va doresc la amandoi o zi fara mustruluiala, doar cu armonie si teme terminate in timp util.

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 13 Ian 2013, 08:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
V-am mai adus ceva:




Multumesc Adelina. Eu nu refuz niciodata o salata de fructe. O socotesc revigoranta si ideala pentru a stavili pofta de dulce.

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 13 Ian 2013, 09:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Ian 2006, 23:15
Mesaje: 3387
Locatie: Suceava
Nume forum:1
Buna dimineata, Monica.
Buna dimineata, dragi gargarite.

Adelina, multumesc pentru cafeluta si pentru salata de fructe. Vorba Monicai, la ceas matinal e foarte revigoranta.

Trebuie sa va marturisesc ca exista un motiv pentru care nu-mi place ziua de duminica. Banuiesc ca ati ghicit... nu pot coase. Atata ma mai invart pe langa goblenuri, atata le mai aranjez, mai colorez la planse, doar doar 'oi avea sentimentul ca "am cusut". Nu prea tine figura ce-i drept, dar asta e. Ma conformez.

Eu v-am adus un ceiut de lamaie si cateva prajiturele.



Sa aveti o duminica de vis.
Ninsoare de pupici,


Iulia, nerabdarea ta face parte dintr-un firesc pentru fiecare impatimita de goblen si eu ti-o inteleg foarte bine pentru ca am trecut prin starea ta, ani la rand.

Eu, duminica, dupa ce imi aprind candela si cat cafeaua isi trage aroma din pudra ciocolatie, ma plimb printr-un spatiu sacru, prea putin cunoscut mie ce nu sunt un crestin practicant.



Acum, in timp ce bucatele se pregatesc pentru masa de pranz in familie, incerc sa vad un film recomandat de o prietena. Nu stiu cand il voi termina de vizionat (are trei ore), dar pe parcursul lui voi degusta cu placere ceaiul tau. Iti multumesc.
Iti doresc o duminica placuta, alaturi de cei dragi.

_________________
Iulia - Gargarita Iulie

Răcoarea serii
peste fânul din car
odihnesc stele...


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 13 Ian 2013, 11:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Mar 2011, 17:58
Mesaje: 2050
Nume forum:1
Buna dimineata dragi surate!
Buna dimineata Monica!

Multa vreme a mai trecut de cand nu am mai intrat la Cafenea. Ce trist! Nici nu am mai urmarit din umbra sa vad ce mai faceti.
Monica, vroiam sa iti spun ca eu daca as putea i-as oferi cadou mamei mele un bilet la Concertul de la Viena si Idila lebedelor. Ca este moarta dupa goblenul asta. Dar cine stie!?
Planurile voastre pe astazi suna bine. Daca ai stii Iulia de cate ori am fost tentata eu sa cos duminica. Mereu imi spuneam ca daca spaniolii cos eu de ce nu as face-o. Aveam o vecina aici care impletea duminica. Dar mi-este mai usor sa rezist tentatiei ca sunt libera. Stau pe la prieteni si nu am goblenul cu mine.
Adelina, mie mi-este dor de lectiile cu fetele. De fapt duminica este ziua cand le simt lipsa cel mai mult.
Monica, vizionare placuta iti doresc.

Va pup cu mare drag pe toate, va doresc o zi minunata si va multumesc pentru bunatatile aduse.


Iunia, atunci chiar este simplu. Incepi cu Idila lebedelor si pana la urmatorul concert, faci tu rost si de un bilet.
Multumesc pentru urare. Am reusit acum la finele zilei. Un film ce m-a tulburat profund si as prefera sa nu vorbesc deocamadata despre el, pana nu mi se cristalizeaza trairile.
O replica din acest film: Poti sa te cunosti doar prin ochii celorlalti.

Te invit la ceaiul de la ora 5:



_________________
Gargarita-Atingere-Calda-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 13 Ian 2013, 11:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 7996
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Buna dimineata,

Vin si eu cu un ceai. La noi a sosit raceala, cu tot alaiul.
Iunia, nu merita sa lucram duminica, daca asa am fost educate. Si pe mine vor sa ma lamureasca aici ca nu este nici un rau in asta. Incerc sa umplu ziua in asa fel sa treaca repede, dimineata intre pregatiri si gradina cea minunata, iar dupa-amiaza cu o carte sau un film (pentru a face companie sotului), cateodata chiar lucrand.

Va doresc o duminica linistita cu soare in suflet.




Lenuta, eu apelez ca si Bica la leacurile bunicii: baie cu sare la picioare, ceai de tei indulcit cu miere si cu multa lamaie (cateva cani), inhalatii cu ulei de eucalipt, o sudatie puternica inainte de culcare (folosesc alcoolul camforat), iar pentru tuse (daca apare) sirop de ridiche neagra.
Iti doresc sanatate si aduc un ceai pentru fiecare:




P.S. Viburnum-ul din vaza ta mi-a adus aminte de calinul meu de la Rai.

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 13 Ian 2013, 11:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2262
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Noi astazi implinim 2 ani si 8 luni, mai sunt 4 luni pana facem 3 ani si eu stau si ma minunez cand si cum a trecut timpul. Parca mai ieri asteptam sa miste, si acum suntem copii mari.

Va doresc o duminica linistita.


Oana, stai sa vezi cum va fi la majorat. Te vei ridica pe varful picioarelor sa primesti un sarut de la ei, vei vana fiece moment ca sa stai mai mult alaturi de ei, dar si atunci tot iti vei pune mereu aceeasi intrebare: Cand a trecut timpul?
Eu ma pregatesc de pe acum pentru evenimentul anuntat de tine:



_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 13 Ian 2013, 12:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Va tin si eu companie la un ceiut sau o cafea.
Lenuta, sper sa plece repede raceala de la voi.
Oana, sa-ti traiasca micile minuni. Chiar ca timpul trece repede.
Eu ma pregatesc de scoala si ma joc cu mica mea minune. Fiecare zi aduce ceva nou. Acum sunt in tratative sa-l dau la gradi. Sunt convinsa ca i-ar place foarte mult si ar fi benefic pentru el.
Cat despre cusut duminica, si pe mine ma mananca degetele, dar am prea multe de facut in timpul zilei. Spre seara (de fapt aproape noaptea), daca am timp cos o ata, doua pana mi se face somn. De multe ori sunt singurele impunsaturi de ac din toata saptamana.

O zi minunata va doresc.


Nico, iti doresc un trimestru usor.
Pentru ca la tine este o intimitate atat de placuta, va las sa negociati in continuare.



_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 13 Ian 2013, 14:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Dec 2004, 06:17
Mesaje: 1048
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Bine v-am regasit in noul an, dragele mele gargarite. Imi pare rau ca nu am reusit sa scriu nimic pana acum, dar sa stiti sa in limita timpului disponibil v-am urmarit din umbra. Sper ca in acest an sa reusesc sa fiu mai activa.
Oana, sa-ti traiasca micile minuni si sa te bucuri de ei. Intr-adevar timpul trece foarte repede, ma uit la copii mei si nu-mi vine sa cred ca Alesia are un 1 an si 9 luni si Ianis 3 ani si 8 luni.
Va doresc o duminica placuta alaturi de cei dragi.


Lili, tie si printilor tai, o imagine cu dedicatie gingasiei pe care o emanati:


_________________
Gargarita-Ploaie-de-Maci


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 13 Ian 2013, 14:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Buna ziua, dragi gargarite.
Multumesc pentru toate bunatatile de la cafea, sunt delicioase.
Va doresc sa aveti o duminica minunata alaturi de cei dragi.


Abriela, la ceas de seara, dupa o duminica atat de plina si de placuta (o masa in familie, un film de trei ore si cateva pagini bune dintr-o carte care ma captiveaza), recunosc ca in inima mea a fost primavara, mai ales ca cerul zilei (albastru, astazi la pranz) nu dezminte spusele mele. Asa ca eu aduc dovada:


_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1525 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 153  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania