Acum este 19 Mai 2024, 12:14

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1525 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 153  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 30 Iun 2013, 09:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5564
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna dimineata, gargaritelor.
Buna dimineata, Monica.

Am intrat si eu fuguta la cafenea, sa vad ce faceti. La Topoloveni a plouat toata noaptea, acum iar ploua, asa ca astazi suntem in casa, cu diverse activitati.

Voi ce faceti astazi?

Clemetina, Monica, felicitari pentru rezultatele nepotilor.
Helen, voi ce ati facut la examen?

Va doresc o zi frumoasa.


Elza, iti multumesc si iti doresc sa ai aceeasi mandrie de la minunea ta.
Aduc eu o cafea cu lapte:



_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 30 Iun 2013, 10:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Buna dimineata dragute gargarite,
Buna dimineata Monica,

Ce liniste este cafenea!

Elza si aici, acasa, ploua si este o vreme ca de toamna asa ca si noi ne ocupam timpul cu diverse activitati casnice.
La examen am luat 8.50 romana si 9.10 matematica si suntem un pic suparati pentru romana. Initial ne-am gandit sa depunem contestatie, dar toata lumea ne-a sfatuit sa nu (inclusiv doamna directoare) deoarece poate fi mai rau. Sincera sa fiu acum imi pare rau pentru decizia finala deoarece va ramane mereu in suflet indoiala in corectitudinea rezultatului, dar mergem mai departe.

Tuturor gargaritelor le doresc o zi frumoasa in suflet si las pe masuta o cafea si un ceai.






Helen, din experienta mea, daca un lucru trebuie sa se intample, el chiar are loc, indiferent ce am face noi. Asa ca, daca nu ai depus contestatie, cel mai probabil este ca nu trebuia.
Este o medie frumoasa si bucura-te ca ii asigura un loc bun. In final conteaza ca puiul tau este sanatos si iti zambeste in fiecare dimineata.
Multumesc mult pentru ceai pentru ca l-ai adus de doua ori (hi, hi!).

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 30 Iun 2013, 10:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Iun 2010, 20:10
Mesaje: 5303
Locatie: Pascani
Nume forum:1
Bine v-am gasit, Monica, gargarite harnicute.
Clementina, Monica, Helen, felicitari pentru rezultatele obtinute.
Eu am gustat din toate cate un pic.
Va las si eu un capucino si cateva fructe.



Va pup si va doresc o duminica asa cum va doriti.


Rralluca, daca ai stii ce mandra sunt! Iti doresc si tie sa ai parte de la minunea ta de astfel de experiente.
Cum deja degust un capuciono, intind mana la fructele aduse de tine si pentru care iti multumesc.

_________________
Ralluca - Gargarita-Suras-de-Primavara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 30 Iun 2013, 10:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Noi 2008, 04:21
Mesaje: 3338
Nume forum:1
Buna ziua draga, Monica.
Buna ziua dragii, Gargarite.
Monica, felicitari pentru Mariuca, stiu ce este in inima ta.
Elza, iti multumesc.
Helen, felicitari pentru rezultatele obtinute.
Zi frumoasa si cu mult soare va doresc.




Clementina, la noi nu prea este soare (bate vantul in rafale, iar cerul este acoperit de nori care se fugaresc unul pe altul), dar cum eu port soarele-n inima il trimit si la tine.

_________________
Clementina - Gargarita-Croitoreasa Desavarsita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 30 Iun 2013, 18:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Buna seara, draga Monica.
Buna seara, dragi gargarite.
In ultima perioada am fost absenta de pe forum si nici nu ma pot lauda prea mult ca v-am urmarit din umbra. Copii si gradina mi-au ocupat cea mai mare perioada a timpului.
Poate urmatoarea perioada va fi mai indulgenta si cu mine. M-am gandit zilnic la voi pentru ca zilnic m-am intalnit cate o gargarita prin gradina si stiam ca undeva un suflet deosebit de gargarita se gandeste la mine.
Va doresc multa sanatate si sa va bucurati de fiecare clipa petrecuta cu cei dragi.



Va imbratisez cu drag si va trimit pupici de la munte.
Pe Valea Prahovei este frig, chiar foarte frig pentru aceasta perioada a anului, bate vantul si la Sinaia a ploua. Cred ca nu ne va ocoli nici pe noi.


Dalina, la noi este si mai rau. Avem deja nevoie de o hainuta mai groasa (este frig si vai de floricelele mele!), dar si cizme de cauciuc pentru a trece strada.
Noroc ca ii avem pe cei dragi langa noi. Sunt convinsa ca si la tine este multa caldura sufleteasca.
Pup dulce cele trei minuni ale tale, iar pe tine te imbratisez cu drag.

_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 30 Iun 2013, 21:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Buna seara dragute gargarite,
Buna seara Monica,

Rralluca, Clementina, Dalina, va multumesc tare mult pentru felicitari. Monica ai dreptate, cel mai mult in viata conteaza sa fim sanatosi, uniti ca o adevarata familie si fericiti. Felicitari pentru nepotica ta. Ai de ce sa fii mandra.
Dalina iti doresc spor la munca si abia astept sa te vad macar pe forum.
Va doresc o saptamana frumoasa cu soarele in suflet.

Va las o cafeluta pentru maine dimineata:



Si un rasarit de soare:




Helen, bine ca ai postat tu un rasarit de soare, ca la mine este doar o ploaie continua si muuult frig (vai de florile mele exotice!).
Iti doresc o saptamana rodnica.

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 30 Iun 2013, 23:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Aug 2006, 04:27
Mesaje: 3102
Locatie: Romania
Nume forum:1
Bine v-am regasit dragele mele dupa o lunga perioada de tacere.
In ultimul timp in viata mea s-au intamplat foarte multe lucruri rele. Dupa 15 ani am pus punct casniciei mele. Am venit in Romania acum 3 saptamani, decat cu micuta Sarah, Tony ramanand cu tatal lui, asa a fost dorinta copilului, pentru ca tatal lui castiga mai multi bani decat mine. Trist dar asta este adevarul. Am inima rupta in bucati. Sunt cazuta jos, dar incet voi reusi sa ma ridic, micuta Sarah are nevoie de o mamica puternica.
M-am chinuit in Anglia sa urmez o facultate, o facultate de medicina, am luat 2 awards in excellence, am iesit a doua pe facultate la invatatura. Sotul meu a cautat mereu motive, ca de de ce sa fiu eu mai sus ca el. Cel mai josnic lucru a fost in momentul in care m-a lovit in fata copiilor.
Acum poate veti intelege tacerea mea de anul acesta.
Acum sunt intr-on colt de rai cum imi place mie sa spun - la tara la parintii mamei mele. Aici ma incarc de toata energia pozitiva de care am nevoie pentru a reusi sa ma adun de unde m-am pierdut.
In privinta goblenului, nu am mai cusut, cu toate ca imi doream, dar nu mai am nici un goblen, toate au ramas in Anglia.
Peste 3 saptamani cand v-a scapa Sarah Maria de varsat de vant voi veni in Bucuresti si voi incerca si va trebui sa reusesc sa imi iau viata in piept. Ma intaresc singura numai cand o vad pe micuta mea ca ma ia in brate si imi spune mamica te iubesc. Imi este tare greu fara Tony, dar trebuie sa ma impac cu gandul ca il pot vedea doar in vacante. De multe ori ma intreb de ce Dumnezeu imi da sa duc atatea.

Citat:
De multe ori ma intreb de ce Dumnezeu imi da sa duc atatea.
Alexa, toate au un sens in viata.
Pacat ca, pe termen scurt si lung, cel mai mult sufera copiii (desi uneori turmentati de propria noastra durere, nu vedem ansamblul acestui cosmar pentru ei).
Pacat ca barbatii sunt uneori atat de orgoliosi si nu inteleg ca o femeie ce urca o treapta inaintea lor este o femeie puternica ce ii va ajuta si pe ei sa urce.
Pacat ca studiile intrerupte sunt o piedica pentru dezvoltarea ta personala, imbogatirea spirituala si fizica a pruncilor tai, dar si un pas spre o profesie bine remunerata.
Pacat ca nu mai traiesti in sanul unei comunitati civilizate.
Pacat cand iubirea este pusa la colt prin violenta fizica.
Sunt langa tine, te mangai ca pe copilul meu si ma rog Domnului sa iti aduca in fata tot ce este mai bun si bine pentru tine.

_________________
Alexa - Gargarita-Minune-de-Mama


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 01 Iul 2013, 00:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2010, 11:56
Mesaje: 4526
Locatie: Italia
Nume forum:1
Alexa, am citit si recitit de n ori ceea ce ai scris si nu ai idee de cate ori am scris si anulat cuvintele din mesaj. Este greu pentru mine sa-ti scriu, imi imaginez prin ce ai trecut tu sa te destainui noua. Nu are rost sa-ti spun cat de rau imi pare pentru tine si familia ta. Plecam pe acest drum cu speranta si vise ca viata ne va oferi dragoste si intelegere, iar de cele mai multe ori, pe traseul lui ne lovim de suferinta si dezamagiri. Nu stiu motivul pentru care ai luat aceasta decizie curajoasa, dar stiu ca timpul va vindeca rana ce ti s-a deschis. Cu greu, dar o va face. Cum ai mentionat si tu, trebuie sa privesti inainte pentru micuta ta si pentru Tony. Mai tarziu copilul va intelege cu adevarat semnificatia cuvintelor pe care ti le-a spus (daca am inteles eu bine) si va regreta. Nu pune la suflet, este copil.
Sunt alaturi de tine cu gandul si iti doresc sa regasesti linistea de care ai atata nevoie.
O imbratisare mare, care sa va cuprinda pe amandoua.

_________________
Alia - Gargarita-Oaza-Plina-de-Speranta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 01 Iul 2013, 08:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5564
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna dimineata, gargaritelor.
Buna dimineata, Monica.

Alexa, exact ca Alia, am citit si recitit ceea ce ai scris. Nu-mi ramane decat sa iti spun, capul sus, va rasari soarele si pe strada ta.



Va las si o cafeluta, sa va inveseleasca ziua aceasta mohorata.




Elza ai dreptate. Daca imi doresc ceva este sa rasara soarele.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 01 Iul 2013, 14:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Aug 2011, 10:29
Mesaje: 8970
Nume forum:1
Citat:

Elza ai dreptate. Daca imi doresc ceva este sa rasara soarele.

Monica, acelasi lucru mi-l doresc si eu. Deja m-am saturat de ploi. Sambata seara Brasovul a plutit de la atata ploaie si nici la Buzau nu e diferit.
Alexa, dupa cum a spus si Monica, nimic nu este intamplator. Iti doresc sa fi tare, sa ti capul sus pentru ca ai foarte multe motive sa faci asta. Eu voi fi intotdeauna alaturi de tine, si sti bine asta. Te imbratisez tare, tare.

Va pup si va doresc tuturor zile senine, si soare in suflete.

_________________
Gargarita-Cercetasa-de-Visuri
Gargarita Anului 2013


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1525 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 153  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania