Acum este 27 Apr 2024, 12:05

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Caruta cu flori si Mickey Mouse - goblene lucrat de Raluca
MesajScris: 08 Sep 2009, 07:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2006, 15:44
Mesaje: 198
Nume forum:1
Caruta cu flori, model lucrat de Raluca by Raluca Popa (896 mesaje), la 27-04-2009

Fotografia de control



Replica: Primul episod by Raluca Popa (896 mesaje), la 27-04-2009

Am terminat negrul.



Replica: Ralu, by Stefanescu Elena (2698 mesaje), la 27-04-2009

ai goblenat toata ziulica, cat ma bucur. A stat Lizi cumintica de ai putut impunge? Mult spor sa ai si o dupa amiaza placuta.

Replica: Da, de unde, Elena? by Raluca Popa (896 mesaje), la 27-04-2009


Dac-ar fi dupa ea, ne-am muta in parc de tot. Nici mancare nu-i trebuie, numai sa fie afara. Si nu-ti imaginezi cum merg eu in parc, inarmata cu papusa si carut, minge, tricicleta; mai ceva ca Mos Craciun. Bineinteles, ajunse in parc, tot ce au ceilalti copii este mai frumos si mai bun decat ce are ea!

Replica: Adu-o un pic si la mine. by Stefanescu Elena (2698 mesaje), la 27-04-2009

O saptamana-doua la mine, o saptamana-doua la tine si goblenam pe rand. Obraznicatura mea cu patru picioare mi-a prins azi diagramele si cu un ochi se uita la mine; eu concentrata ca mi s-a innodat ata nu am vazut la ce lucreaza el cu interes. M-a alergat prin toata casa, noroc cu buni care a deschis frigiderul!

Replica: Ralu, by Ionita Victorita (693 mesaje), la 27-04-2009

ai pus cumva motoras la ac?



Replica: Raluca, by Doruletz Mic (1026 mesaje), la 27-04-2009

daca ai stii cat ma bucura faptul ca lucrezi Caruta cu flori. Iti urez spor mult.
Cat despre Eliza, ce altceva poate sa-si doreasca o printesa la varsta ei?

Replica: Draga mea, Raluca, by VEVERITA ALEXANDRA (231 mesaje), la 27-04-2009

te felicit pentru alegerea facuta (am si eu in ladita de zestre Caruta cu flori).
Ma bucur foarte mult sa il vad la tine, in serial. Ai lucrat deja negrul. Bravo!
Iti urez mult spor!

Replica: Esti neobosita! by Adriana Nicuta (4422 mesaje), la 28-04-2009

Aripioare la ac ca sa il termini repede (m-ai invatat cu narav!) Si pupici Elizei pe manute si nasuc.

Replica: Raluca, by Olariu Ioana (1249 mesaje), la 28-04-2009

sa ai spor in continuare la goblenat.

Replica: Ce by Mona J (716 mesaje), la 28-04-2009

mult ma bucur ca imparti cu noi Caruta ta cu flori!

Replica: Un model gingas si deosebit, by Frunza Nicoleta (3273 mesaje), la 30-04-2009

dar destul de dificil.
Multumesc ca imparti cu noi bucuria de a-l coase.

Replica: Raluca, by tanasa clementina (1305 mesaje), la 30-04-2009

este un model destul de simplu in aparenta, dar numai cea care il lucreaza ne poate spune acest lucru. Iti doresc mult spor.

Replica: Raluca, by Stefanescu Elena (2698 mesaje), la 30-04-2009

te astept cu un nou episod. Stiu ca nu prea reusesti sa lucrezi de printesa ta nazdravana, dar ce farmec ar mai avea altfel, nu? Sa-i povestesti cand va fi ea mai maricica cum nu te lasa ea sa lucrezi asa lucruri frumoase.
Va pup pe amandoua.

Replica: Un nou episod. by Raluca Popa (896 mesaje), la 09-05-2009

Caruta incepe sa prinda viata, sunt la a cincea culoare.



Replica: Raluca, by Stefanescu Elena (2698 mesaje), la 09-05-2009

ma uimesti! Pai cand faci papa, cand alergi dupa printesa, dar tu mai si goblenesti. Bravo! Mult spor in continuare.
Multi pupici.

Replica: Foarte frumos, Raluca. by olteanu rodica (977 mesaje), la 09-05-2009


Stiu cat de greu iti este sa ai un copilas mic si sa mai si lucrezi. De cate ori vorbesc cu Dani la telefon il aud pe Amiras cum plange, ca il lasa singurel. Ar vrea si ea sa faca multe alte lucruri, dar nu poate, asa ca esti de apreciat ca mai ai timp si de lucru.
Pupici tie si Elizei. Spor in toate.

Replica: Sunt doar norocoasa, fetelor! by Raluca Popa (896 mesaje), la 09-05-2009

Am un copil cuminte si un sot intelegator. Cu putina inventivitate si un plan de lucru zilnic se poate. Eliza imi este alaturi cand trebaluiesc prin casa. De exemplu, cand gatesc ii dau si ei un morcov, un cartof si un cutit de plastic si "ma ajuta". O intreb Cum face catelul? si ea raspunde: Am-Am; Cum face pisica? Auuu! (=Miau) Astfel invata animalele si gatim. Merg afara sa insir la uscat hainele; coboara singura treptele, numarand: Nunu, doi, tei... Imi da la mana una cate una, hainutele ei. Eu le insir si iarasi numaram. Si cate jocuri inventez ca sa nu se plictisesca! Trebuie sa o am sub supraveghere intotdeauna, altfel face prostioare. Daca este dispusa sa se joace singura, atunci reusesc sa cos si eu putin, altfel trebuie sa lucrez doar cat doarme la pranz. Alteori, lucrez cand iese sotul cu ea in parc, cate o ora. Sunt zile cand apuc sa cos 3 ore, dar sunt si zile cand nu ma ating de ac. Cand Eliza va merge la gradi, voi merge si eu la serviciu, dar pana atunci, savurez din plin timpul pe care il petrec acasa.

Replica: Raluca, ce frumos ai scris. by Olariu Ioana (1249 mesaje), la 09-05-2009

Ma bucur ca esti implinita.
Aripioare la ac in continuare si pupici pentru tine si printesica.

Replica: Ai inaintat by tanasa clementina (1305 mesaje), la 09-05-2009

destul de bine, cu toate ca nu prea ai timp. Iti urez mult spor si ac fermecat.
Pentru printesa, mii de pupici.

Replica: Frumos by Mona J (716 mesaje), la 09-05-2009

goblen si frumoase vorbe! Este o realizare personala pentru fiecare sa stie sa-si organizeze eficient timpul si se pare ca tu reusesti. Bravo!

Replica: Raluca, by Adriana Nicuta (4422 mesaje), la 12-05-2009

ai inaintat usor-usor.
Pupici, Elizei!

Replica: Pot sa dau by Frunza Nicoleta (3273 mesaje), la 12-05-2009

copy si paste la ce a spus Mona? M-au emotionat cuvintele tale, Raluca. Se vede ca sunteti o familie fericita. Sa fiti asa mereu.

Cat despre goblen, ce sa spun? O minunatie. Aripioare la ac!

Replica: O by Bica Nistor (1380 mesaje), la 12-05-2009

mamica de nota 10(zece). Mi-ai reamintit cum mi-am crescut eu fetita. Acum sunt fericita ca pot face acelasi lucru cu Mariuca mea. Iti doresc mereu aceeasi nota.
Si tot un 10 pentru goblenatoarea Raluca.

Replica: Stii Raluca, by Perhinschi Anca (321 mesaje), la 13-05-2009


trecand prin ceea ce ai scris, ma regaseam eu, cu Claudelul meu atunci cand era ceva mai mica, - nu ca acum ar fi tare mare (a facut cinci anisori). Incercam din tot ceea ce trebuia sa invete sa facem sa fie un joc, iar atunci cand vroia sa faca ceva din ceea ce faceam eu, sa nu o dau deoparte, chiar daca ma grabeam, eram obosita sau chiar in acea zi nu statem bine. Incercam sa-i acord timpul necesar, caci acel timp, nu ni-l acordam decat noua mamelor, acum, dar si pe mai tarziu: educatia copiilor nostri. Acum ca a mai crescut, dedicam o jumatate de ora sau chiar o ora activitatilor. Ne asezam la masuta ei, desenam, citim, descriem imagini, scriem, indiferent ce. Important este ca stam acea ora impreuna si ca tot ceea ce facem, facem ca pe-un joc si bineinteles numai atat cat poate duce ca sa nu fie o povara pe mai tarziu. Ceva interesant am gasit si in Liderul meu.
Si, bravo Raluca, sa-ti dea Cel de Sus, sanatate si putere.

Replica: Frumos, by Iordanoiu Elena Daniela (305 mesaje), la 13-05-2009

goblen. Nu stiu cati ani are fetita ta, dar este mare, de te ajuta la rufe. A mea este micuta (6 luni), dar seara ma lasa sa lucrez incepind cu ora 21. Da, ai dreptate, daca ai un program bine stabilit, ai timp sa faci de toate.
Abia astept sa iti vad goblenul terminat caci este foarte frumos. Ac cu motoras turbo.

Replica: Fetelor, by Raluca Popa (896 mesaje), la 13-05-2009

va multumesc pentru ca ati vizitat Caruta. Va doresc ca toate urarile pe care mi le-ati facut sa vi se intoarca inmiit, fiecareia in parte.

Bica, n-am mai luat de mult o nota, iar faptul ca am primit de la tine doua, si mai ales, maxime, ma bucura enorm!

Anca, ai dreptate, cel mai important este sa acordam timp copiilor, indiferent de situatie. Crezi ca rezist, cand Eliza ma santajeaza cu un pupic, si-mi spune Tuuu-Tuuu (=tup-tup) sa nu topai cu ea pe pat? Ne bucuram amandoua, de un moment al nostru; tati nu trebuie sa stie nimic. Si dansam, cantam, ne ascundem si ne cautam una pe alta. De cateva saptamani acorda mare atentie papusilor. Le ia in brate, le strange, le vorbeste, le da suzeta si le pune sa doarma. Ma intreb, daca ar veni inca un bebe, s-ar comporta la fel?

Daniela, Eliza va implini 2 ani in septembrie. La voi, distractia abia incepe. Nu-ti fa griji, toate vin la timpul lor.

Pupici Mariucai, Claudiei si Iustinei.

Replica: Am poposit by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 13-05-2009


si eu un pic langa frumoasa Caruta cu flori si-am ascultat ce frumos ai depanat povestioarele cu Eliza. Si, da, i-am auzit rasul cristalin, mai ales cand sariti in pat. Am practicat si eu, cu mare placere acest joc.
Va pupic pe amandoua.

Replica: Ce frumos by Mirela Arapalescu (44 mesaje), la 18-05-2009


spuneti voi! Am cazut in "sacul" cu amintiri. Timpul trece foarte repede. Nu ne mai intalnim cu "acele clipe" minunate. Bucurati-va de tot ce este frumos si bun in jurul vostru! Bineinteles ca si "goblenatul" este unul dintre acele lucruri.

Replica: Raluca, by Maria Nistor (4999 mesaje), la 21-05-2009

nu vii cu Eliza la o plimbare in caruta inflorita?

Replica: Iata, by Raluca Popa (896 mesaje), la 10-07-2009


am terminat Marea Organizare, cum ar spune Laura, si am inaintat putin la Caruta.



Replica: Si pentru ca by Raluca Popa (896 mesaje), la 10-07-2009

sunt obosita, iar Caruta nu este tocmai un model de relaxare, am mai inceput ceva. Ghiciti!


Replica: Eu by Mona J (716 mesaje), la 10-07-2009

cred ca este Mickey Mouse - seamana cu o codita neagra ceea ce se vede. Mult spor sa ai la amandoua! (desi cu musafiri este cam greu, dar noi asteptam cuminti).

Replica: Da, Mona, by Raluca Popa (896 mesaje), la 10-07-2009

ai ghicit! Este Mickey Mouse. Acum am observat si eu ca am data setata la camera aiurea, fotografiile sunt facute astazi. Ma scuzati.

Replica: Ce by Popescu Ioana (478 mesaje), la 11-07-2009


frumos lucrezi, Raluca! Si caruta este un model care pe mine chiar ma incanta.

Replica: Goblenul by Bica Nistor (1380 mesaje), la 12-07-2009

acesta cu flori te caracterizeaza, Raluca.

Replica: Spor la lucru! by Zabava Cristina (152 mesaje), la 15-07-2009


Faptul ca ai inceput cu partea neagra mai intai, deja ti-a conturat goblenul frumos.
Si tare imi mai plac nuantele acelea pe verde. Arata foarte bine si ingrijit, tine-o tot asa!

Si un lucru, daca as putea sa te intreb: cum faci pe spate cand ai unul-doua puncte negre, aici, si inca cinci-sase, dincolo? Tai ata si o ascunzi pe sub fire cand vii cu alta culoare sau sari distante mari?

Replica: Cristina, by Mihaela Stanica (122 mesaje), la 18-07-2009

pertinenta intrebare, dar o las pe Raluca sa iti raspunda.
Raluca, dupa ce iti pleaca musafirii, mai lucrezi la el sau veniti in Romania?

Replica: Caruta mea prinde culoare! by Raluca Popa (896 mesaje), la 22-07-2009

Cristina, in mod normal, nu se fac pasi pe spatele goblenului. Eu, recunosc, mai fac din cand in cand cate un pas micut, dar am grija atunci cand vin cu alta culoare, sa acopar frumos firul pasit.



Replica: Si Mickey a crescut vizibil! by Raluca Popa (896 mesaje), la 22-07-2009


Mihaela, musafirii mei au stat putin, ca sa se bucure mai mult timp de vacanta, in Italia. Insa urmatoarea vizita bate la usa, cumnata mea cu familia din Franta merg in Romania si bineinteles, poposesc la noi, ca suntem in drum, cateva zile. Asta, in jur de 8 august. Noi o sa plecam mai tarziu putin, in jur de 18-19 august, si stam doar o saptamana. Acum, lucrez de zor cat pot, pentru ca intentionez sa ma intorc din Romania cu...Clemence!



Replica: Raluca, by Ileana Miroiu (816 mesaje), la 22-07-2009


este mai relaxant Mickey Mouse decat Caruta cu flori, nu?
Clemence? Ai planuri mari si iti doresc sa ti se implineasca ce ti-ai pus in gand.
Pupici pentru Eliza. Te rog, nu omite sa ii transmiti.

Replica: Se vede by Mona J (716 mesaje), la 23-07-2009


ca musafirii nu au stat prea mult si ai avut spor la cusut. Este destul de dificil sa cosi la doua goblenuri deodata si sa si visezi la al treilea.
Te asteapta mult de lucru. Aripioare la ac sa ai, sa poti sa le termini cat mai repede pe toate.

Replica: Raluca, by Tudorancea Rodica (262 mesaje), la 27-07-2009

eu tot iti curtez topicul, poate mai vad o ata-doua, in plus la caruta ta.
Ac sprinten!

Replica: Raluca, by Adriana Nicuta (4422 mesaje), la 27-07-2009


ai planuri mari asa ca sa ai mult spor la cusut.

Sper sa nu te superi pe mine, dar postez o fotografie cu Eliza. Imi place la nebunie poza si recunosc am aratat-o la toata lumea, asa ca trebuie sa o vada si Gargaritele.



Replica: Ha ha! by Raluca Popa (896 mesaje), la 27-07-2009

Fotografia cu ochii buclucasi! Nu ma supar, Adriana. Mentionez doar ca Eliza este in pijama.

Rodica, au aparut floricelele la mine!



Replica: Cat poate fi de frumos! by Tudorancea Rodica (262 mesaje), la 27-07-2009


Goblenul a capatat brusc lumina.
Dar, in topicul tau, nimic nu este mai luminos decat Eliza in pijama. Multumesc, Adriana! Sa-ti traiasca, Raluca!

Replica: S-a inviorat by Mona J (716 mesaje), la 27-07-2009


totul datorita rosului florilor! Imi place tare mult.
O printesica in pijama imi place si mai mult!

Replica: Ieri, by Raluca Popa (896 mesaje), la 03-08-2009

nu am ajuns sa postez, dar astazi va aduc mai multe flori, mai multa culoare si voiosie prin Caruta cu flori.



Replica: Si Mickey cel voinic by Raluca Popa (896 mesaje), la 03-08-2009


a inceput sa se imbrace!



Replica: Imi plac by Olariu Ioana (1249 mesaje), la 03-08-2009


mult nuantele de verde, atat la Caruta, cat si la Mickey.
Iar tu ai avansat mult, mult.
Aripioare la ac iti doresc!
Pupici.

Replica: Raluca, by Adriana Nicuta (4422 mesaje), la 03-08-2009

ai prins aripi! Caruta este superba. Si Mickey, creste voiniceste.

Replica: Imaginile saptamanale by Raluca Popa (896 mesaje), la 09-08-2009

Caruta



Replica: Si Mickey Mouse by Raluca Popa (896 mesaje), la 09-08-2009

As fi vrut ca strengarul meu sa va aduca si floricele, dar nu am reusit. Saptamana viitoare, poate!



Replica: Este cam by Ionita Victorita (693 mesaje), la 09-08-2009


ghidus strengarul tau. Ai grija sa nu fure flori din caruta.
Pupici.

Replica: Raluca, by Olariu Ioana (1249 mesaje), la 09-08-2009


dar ai avut spor, nu gluma!! Imi place tare mult cum a iesit strengarul.
Aripioare la ac!
Pupici

Replica: Ai avut spor, by Adriana Nicuta (4422 mesaje), la 12-08-2009


la amandoua! Tine-o tot asa!

Replica: Raluca, by Doruletz Mic (1026 mesaje), la 12-08-2009

tu stii ca eu sunt indragostita de Caruta cu flori, asa ca fiecare punct asezat de tine pe panza, trezeste in mine niste amintiri pline de bucurie. Iti doresc sa ai parte de placerea pe care am simtit-o eu cand am lucrat aceasta bijuterie. Magie in acul tau, mereu!
Elizei tale, printesa fericita, ii urez sa se bucure de personajul din poveste.

Replica: Raluca, by Mona J (716 mesaje), la 04-09-2009

l-ai terminat deja pe Mickey?

Replica: Mona, by Adriana Nicuta (4422 mesaje), la 04-09-2009

iti pot spune eu ca Mickey este gata si este o frumusete.
Raluca nu poate sa iti raspunda prea curand, dar cand va reveni, va posta si o imagine.

Replica: Raluca, by Bica Nistor (1380 mesaje), la 05-09-2009

sa stii ca si mie imi este dor de tine si de Eliza ta.

Replica: Raluca, by Silvia Har (678 mesaje), la 06-09-2009

si imi este dor de tine, de vorbele tale, de episoadele tale.

Adriana, te-ai intalnit din nou cu Raluca?

_________________
Raluca - Gargarita-Curcubeu


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Caruta cu flori si Mickey Mouse - goblene lucrat de Raluca
MesajScris: 23 Sep 2009, 08:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2006, 15:44
Mesaje: 198
Nume forum:1
Replica: Dupa cum v-a spus Adriana, by Raluca Popa (917 mesaje), la 22-09-2009

Mickey este gata.
Silvia, nu ne-am intalnit, din pacate. Planuim o intalnire de Craciun.


Replica: Si cuplul de soricei by Raluca Popa (917 mesaje), la 22-09-2009



Replica: Sau... by Raluca Popa (917 mesaje), la 22-09-2009



Replica: Vai, by Mona J (782 mesaje), la 22-09-2009

cat sunt de frumosi! Cred ca Eliza este tare incantata.


Replica: Ralu, by Adriana Nicuta (4554 mesaje), la 22-09-2009


sunt superbi amandoi! Felicitari!

Pot sa spun ca mi-ar placea sa ii am si in camera mea, acum?!


Replica: Raluca, by Lacramioara Popescu (288 mesaje), la 22-09-2009


sunt extraordinar de frumosi. Nu mi-am inchipuit nici o clipa ca vor avea asa un impact asupra mea. Sunt o bucurie sa-i privesti.


Replica: Elizei ii plac tare mult, by Raluca Popa (917 mesaje), la 22-09-2009


doar ca ii striga in germana, Maus. Este mai usor decat sa spuna soarece.

Doruletz, la Caruta nu am mai lucrat deloc pentru ca nu am starea de spirit necesara, exact cum spui tu. Este un model deosebit si cere daruire si mult suflet. Am preferat sa-l las deoparte deocamdata, pana voi simti ca este momentul potrivit.


Replica: Raluca, by Doruletz Mic (1032 mesaje), la 22-09-2009


este atata zbucium in sufletul tau? Te-am asemuit cu mine cand nu pot duce suferintele mari ale sufletului meu. Pur si simplu, nu pot face anumite lucruri.
Iti doresc sa nu fie ceva atat de stresant incat sa nu fie si reparabil. Tu esti o fericita pentru ca o ai pe Eliza. Si simt ca stii asta pentru ca totusi ai lucrat goblen pentru ea.
Iti trimit un pansament pentru inima.



Replica: Nu stiu by Raluca Popa (917 mesaje), la 22-09-2009


de ce, dar mi se intampla doar la Caruta, pentru prima data. Il iau in mana, ma uit pe plansa. Cu greu ma hotarasc unde sa lucrez, pentru ca merg cu tot goblenul deodata; am renuntat sa lucrez pe culori. Imi caut acul si incep sa cos. Se innoada ata, iau culoare gresita sau nu numar bine punctele si apoi imi dau seama ca trebuie sa stric. Ma enervez si il las deoparte. Am facut astfel de cateva ori, pana sa hotarasc ca vreau sa iau o pauza si am inceput Micuta Clemence. Aici, lucrul merge minunat, se contureaza atat de frumos. Promit ca pana la sfarsitul saptamanii sa postez un episod.

Ai dreptate, Doruletz, ne asemuim; daca sunt suparata nimic nu-mi iese cum trebuie, mai ales in bucatarie. Asta ar trebui sa va povesteasca sotul pe indelete... Multumesc de grija! Pansamentul meu propriu, este un zambet de ingeras.



Replica: Raluca, by Stefanescu Elena (2763 mesaje), la 22-09-2009


prima vacanta la tine este! Vin sa pup ingerasul tau frumos. Ma bucur ca ai revenit, chiar imi era dor de tine, dar spre rusinea mea nu am zis nimic pentru ca timpul liber al meu este cam putin, de fapt este numarat de ore de odihna pentru o alta cursa.
Pupici Lizucai.


Replica: Felicitari, by VEVERITA ALEXANDRA (250 mesaje), la 22-09-2009


Raluca foarte frumoase goblenele!
Imi plac mult soriceii.
Mult spor la Micuta Clemence si sa ii dai de cap si Carutei cu flori.

_________________
Raluca - Gargarita-Curcubeu


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Caruta cu flori si Mickey Mouse - goblene lucrat de Raluca
MesajScris: 08 Oct 2009, 10:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Feb 2009, 08:25
Mesaje: 440
Locatie: Moreni, Dambovita
Nume forum:1
Replica: Raluca, by Lenus P (692 mesaje), la 24-09-2009

tare frumosi cei doi soricei. Imi vine sa-i pup.

Am citit ca ai inceput Micuta Clemence. Si eu am inceput acest goblen. Am lucrat la el doar doua floricele dar intentionez sa revin la el de indata ce termin Madona in albastru. Ce zici mi te alaturi mie in topicul [b] Micuta Clemence - goblen lucrat de Lenus? Mi-ar placea sa-mi tii companie.

Pupici.


Replica: Multumesc de invitatie, Lenus! by Raluca Popa (923 mesaje), la 24-09-2009


Eu chiar voaim sa-ti cer voie sa postez in topicul tau. Imediat fug acolo.
Elena, te astept oricand, cu placere.
Veve, multumesc.

_________________
Lenus - Gargarita-Ingerul-de-langa-noi


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Caruta cu flori si Mickey Mouse - goblene lucrat de Raluca
MesajScris: 08 Oct 2009, 11:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Raluca, imi place foarte mult Caruta cu flori, are niste culori superbe. M-a convins sa il trec pe lista goblenurilor de achizitionat. De abia astept sa il vad gata.
Te imbratisez.

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Caruta cu flori si Mickey Mouse - goblene lucrat de Raluca
MesajScris: 08 Oct 2009, 13:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Sep 2007, 06:43
Mesaje: 1513
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Caruta cu flori incepe sa apara din ce in ce mai frumoasa!
Mickey Mouse este incintator.
Mult spor!

_________________
Gargarita-Nuna-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Caruta cu flori si Mickey Mouse - goblene lucrat de Raluca
MesajScris: 11 Oct 2009, 21:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Noi 2005, 03:07
Mesaje: 296
Locatie: USA
Nume forum:1
Cea mai frumoasa este Eliza, orice ati zice voi!

_________________
Amelia - Limbajul prieteniei nu opereaza cu vorbe, ci cu intelesuri.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Caruta cu flori si Mickey Mouse - goblene lucrat de Raluca
MesajScris: 14 Oct 2009, 05:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Oct 2005, 10:05
Mesaje: 479
Locatie: Targoviste
Nume forum:1
Eliza este un ingeras, dar si goblenurile cu soricei sunt superbe. Bravo!
Si eu le am in ladita si sper sa le lucrez cat mai repede.
Bravo, sunt foarte frumoase.

_________________
Daniela - Gargarita-Statornica-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania