Acum este 18 Apr 2024, 05:14

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 92 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cosulet cu miozotis - goblen lucrat de Eli
MesajScris: 13 Dec 2016, 18:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Iul 2005, 09:52
Mesaje: 1102
Locatie: Timisoara
Nume forum:1
As vrea sa stiu cuvinte sa-ti aline durerea, dar tristetea este a lacrimilor nu a cuvintelor. Dar nu uita, nu esti singura si ai in tine o forta pe care este timpul sa o descoperi. Eu te astept cu drag in gradina gargaritelor sa ne povestesti ce mai faci.

_________________
Letitia - Gargarita-Blue


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosulet cu miozotis - goblen lucrat de Eli
MesajScris: 23 Dec 2016, 15:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2007, 23:48
Mesaje: 2651
Nume forum:1
Draga mea Eli, te strang in brate si iti trimit toata energia mea ca sa o ajute pe a ta, sa treci peste toate.
Iti doresc sa ai forta sa ramai la fel de puternica in acea gospodarie unde o gradina minunata de flori infloreste in fiecare an numai datorita mainilor tale.
Iti mai doresc ca lumea sa se bucure la fel de mult cand te vede si sa te iubeasca pentru sufletul tau curat.
Animalutele ce te inconjoara si pe care stiu cat le iubesti sa iti fie mereu sanatoase, la unison cu tine!

Sa ai parte de un Craciun cu pace in inima!

_________________
Bica - Bunica-de-Gargarita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosulet cu miozotis - goblen lucrat de Eli
MesajScris: 29 Ian 2017, 14:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 7991
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Dragă Eli, sunt alături de tine, cu gândul si cu sufletul.
Sa știi că prin pasiunea ta poți sa-ti mistui dorul, poți să găsești alinarea și totodată poți sa iți găsești liniștea sufleteasca. Tu ești puternică, iar mama ta nu ar vrea ca tu sa renunți la tine și la pasiunea ta.
Te îmbrățișez și te aștept în minunata grădină, acolo unde îți poți deschide sufletul și odihni aripioarele.
Cu o caldă îmbrățișare,

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosulet cu miozotis - goblen lucrat de Eli
MesajScris: 02 Feb 2017, 14:16 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4570
Nume forum:1
Draga Eli, si eu am pierdut-o pe mami a mea in anul ce a trecut, asa ca intuiesc zbuciumul sufletului tau. Sa stii ca am cautat un ceva care sa ma ajute, si de folos am gasit ceaiul de splinuta pe care ti-l recomand.



Importanta este si socializarea. Stiu de la tatal meu ce isi deplange singuratatea.
Daca simti nevoia sa comunici cu cineva sau ai vreo nevoie, nu ezita sa imi scrii un mail la firma.

Cu o calda imbratisare,
Monica

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosulet cu miozotis - goblen lucrat de Eli
MesajScris: 02 Feb 2017, 22:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Draga Eli si eu sunt alaturi de tine cu gandul si cu sufletul. Cred ca orice cuvant ti-as spune nu ar fi de ajuns pentru a-ti alina sufletul. Imi pare foarte rau pentru ceea ce traiesti si pentru pierderea mamei, dar te rog sa ai grija de tine si sa fii puternica.
Ca sa te distrag un pic de la singuratatea ta, am sa-ti povestesc ce mi s-a intamplat mie cu 7 ani si ceva in urma. Am povestit asta doar persoanelor foarte apropiate. Dar poate daca iti povestesc tie ma vindec si eu de aceasta durere.

Cand l-am cunoscut pe tata socru era un om puternic, harnic, dar pentru altii, inclusiv pentru familia lui, o persoana introvertita. Eu in schimb, poate unde ca i-am daruit o nepotica (pe Emanuel nu l-a cunoscut), am cunoscut o persoana vesela, foarte vorbareata si care avea multa dragoste de daruit. Fericirea mea insa nu a tinut mult pentru ca a fost diagnosticat cu cancer la plamani. Doctorii i-au dat maxim 6 luni de trait in schimb, insa el a mai trait un an si jumatate pentru ca lupta in fiecare zi cu boala datorita Rianei. Se uita la ea ca la soare si de multe ori il gaseam vorbind cu ea si facand tot felul de planuri de viitor. In fiecare zi imi spunea ca daca mi-a gresit cu ceva, isi cere iertare, desi el nu gresea cu absolut nimic in ceea ce ma privea. Si acum ma doare sufletul si imi plange cand ma gandesc la el. Era foarte mandru si desi boala se agrava, cand ma duceam cu el la spital sau veneam nu voia sa-l ajut si se tinea batos, ca sa nu il vada lumea, asta pana intr-o buna zi cand abia se tinea pe picioare si eu m-am suparat atat de rau incat de frica sa nu cada cu mandria lui si sa nu il mai pot ridica (era un munte de om), am ridicat tonul, am vorbit cam necivilizat de lumea care ar deschide gura si l-am luat de brat si l-am tinut strans. De atunci relatiile intre noi s-au apropiat si mai mult, atat de mult incat soacra mea si fiica lor se uitau chioras la mine. Dar intr-o zi de sfarsit de noiembrie cand sufletul meu era destul de incercat din cauza datoriilor pe care sotul meau le-a avut dinaintea casatoriei si de care eu nu am stiut pana atunci, tata socru a cazut la pat. Am fost nevoita sa ii tin lumanarea, pentru ca cei din familie nu erau in stare si pentru ca sora lui saraca, era foarte obosita. Tinand mana lui in mana mea, cu lumanarea in mana, am trait o experienta pe care nu as dori-o la nimeni. Dar si atunci, tata socru a fost mandru si nu a vrut sa ma faca sa sufar. Cand si-a dat sufletul eram in camera si altcineva ii tinea lumanarea. Nu pot descrie ce a fost in sufletul meu desi nu il cunoscusem decat vreo doi ani. In persoana dumnealui am gasit un model de tata. Un tata exemplar. Toata viata mea la ora acel doua noaptea, s-a dat peste cap. Mi-am pus multe intrebari despre ce este viata. Am pierdut un om minunat, fizic, dar am castigat un inger. De cate ori imi este greu sau bine, vorbesc cu el. Gandul meu este inca la Bunu, cum ii spuneam eu si Ri. Stiu ca acolo unde este, este bine, face alei prin Rai, si ca este langa mine si copii mei ca un inger protector.
Ceea ce imi este foarte greu insa, nu mai sunt in stare sa prezint cuiva condoleante si nu stiu ce vorbe as putea sa ii spun ca sa-i aline durerea, pentru ca nu mi le gasesc.
Imi pare rau daca te-am facut sa plangi si sa suferi din nou. Chiar daca iti este greu, sunt sigura ca mama ta este mereu cu tine si te va proteja asemeni unui inger pazitor. Pentru ca te-a iubit mult, sunt sigura ca te vrea puternica si luptatoare. Ridica-te si mergi mai departe!
Te imbratisez cu mare drag.

_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosulet cu miozotis - goblen lucrat de Eli
MesajScris: 13 Feb 2017, 18:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Noi 2009, 19:21
Mesaje: 8027
Locatie: Tulcea
Nume forum:1
Dragele mele sa stiti ca nu am uitat de voi si va multumesc din suflet pentru cuvintele voastre frumoase.
Am incercat sa va raspund de pe calculator, cand m-am reintors acasa, de la surori. Dar s-a stricat. Am stat o luna acolo din pacate, pentru ca m-a prins vremea aceea rea. Sufletul si gandul imi era insa, aici, acasa.
Am realizat ca nu ma pot descurca aici singura, asa ca ne-am hotarat sa vindem casa.
Din pacate sau/si din fericire, am gasit cumparator repede si cat de curand va trebui sa parasesc casuta noastra draga.
Am sentimente contradictorii, ma bucur ca nu voi mai fi singura aici, dar si plang pentru ca trebuie sa las in urma tot. Casuta noastra draga, sutele mele de flori, pisicile, catelul. Nu pot sa cred ca satul natal va deveni amintire. Ma doare enorm ca nu voi reusi sa ajung de cate ori vreau la parinti, la cimitir.
Dragele mele va pup si va multumesc din suflet pentru ca-mi sunteti alaturi. Stati linistite sunt mica, dar puternica.
Promit ca atunci cand ma voi stabili in cuibusorul meu/garsoniera in Constanta sa reiau legatura cu voi. Nu stiu insa cand se va intampla asta. Mi-e teama de viitorul care ma asteapta si ma doare sufletul pentru ce las in urma. Dar asta este viata.
Va pup dulce pe toate.

P.S. Va rog sa-mi iertati eventualele greseli.

_________________
Eli - Gargarita-Nufar-cu-Maini-de-Aur


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosulet cu miozotis - goblen lucrat de Eli
MesajScris: 07 Dec 2017, 14:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Noi 2009, 19:21
Mesaje: 8027
Locatie: Tulcea
Nume forum:1
Buna, gargarite dragi.
Am reinceput sa lucrez la finutul meu.






Va pup.

_________________
Eli - Gargarita-Nufar-cu-Maini-de-Aur


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosulet cu miozotis - goblen lucrat de Eli
MesajScris: 07 Dec 2017, 14:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2011, 15:46
Mesaje: 8134
Locatie: Cluj-Napoca
Nume forum:1
Bine ai revenit alaturi de noi draga Eli.
Iti doresc sa ai mult spor si sa ne incanti cu episoade frumoase.
Te imbratisez cu drag,

_________________
Irela - Gargarita-Fulg-de-Floare-Mov
Gargarita anului 2014
Gargarita anului 2015
Gargarita anului 2016
Gargarita anului 2017
Gargarita anului 2018
Gargarita anului 2020


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosulet cu miozotis - goblen lucrat de Eli
MesajScris: 07 Dec 2017, 19:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Dec 2011, 21:29
Mesaje: 6879
Locatie: Mangalia
Nume forum:1
Draga Eli, ma bucur tare mult ca ai revenit alaturi de noi.
Iti urez si eu mult spor in continuare, pentru a ne aduce noi episoade frumoase.
Te imbratisez cu drag.

_________________
Gigik - Gargarita-de-la-Malul-Marii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 92 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania