Acum este 15 Oct 2018, 22:25

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 652 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 66  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Flori - lucrate de Irela Nico Mariana Gigik Adria Dalina
MesajScris: 16 Oct 2017, 09:03 
Neconectat

Nume forum: Georgetta

Multumesc !!!

Doamne-ajuta s-avem spor !
Pupiciei.

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 

Subiectul mesajului: Re: Flori - lucrate de Irela Nico Mariana Gigik Adria Dalina
MesajScris: 16 Oct 2017, 19:55 
Neconectat

Mâine incep sa cos cu voi Ikebana cu lalele, apoi va sosi coletul cu Ikebana cu crini, Ikebana cu stânjenei, Ikebana cu flori de câmp...şi ...nu mai stiu ce mai pusăi in coşul de comandă...

Multumesc ca mă primiţi in claca/şezătoarea voastră !!!

Doamne-ajuta s-avem spor !
Pupiciei.

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 

MesajScris: 17 Oct 2017, 11:40 
Neconectat

Nume forum: Irela
Draga Georgetta, ma incanta entuziasmul tau debordant.

Sa stii ca din categoria flori din gradina Rogoblen nu fac parte doar modelele cu tema Ikebana.
Asa ca te astept si cu alte modele decat cele cu dimensiunea de 8 x 18 cm.

Apropo de titlurile modelelor, te rog sa nu uiti ca atunci cand scrii titlul unui model, sa il scrii cu albastru.
Sper sa nu ne certe tare tare Monica pentru titlurile modelelor pe care doresti sa le lucrezi si ai omis sa le scrii cu albastru.

Te imbratisez cu drag si te astept cu floricelele tale frumoase.

Gargarita anului 2016
Gargarita anului 2017

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 

MesajScris: 17 Oct 2017, 12:32 
Neconectat

Dragele mele, in afara de Ikebana cu crini si Ikebana cu stanjenei, de care va povesteam aseara,mai vin in colet si Ikebana cu flori de camp, Ikebana cu gerbera, Ikebana primaverii,Ikebana verii, Risipa rozelor,din categoria florilor din gradina Rogoblen si abia astept sa le cos cu voi.
Azi incep sa cos aranjamentul cu lalelele si miercurea urmatoare voi incepe modelul acela superb cu crinii...

Doamne-ajuta s-avem spor!

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 

MesajScris: 17 Oct 2017, 14:23 
Neconectat

Nume forum: Mariana
Draga Irela, ce frumos se contureaza modelul tau. Sa ai spor in continuare!

Draga Georgetta, bine ai venit la sezatoarea noastra dedicata florilor. Sa ai spor in conturarea tuturor modelelor.

Va imbratisez cu drag,

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 

MesajScris: 18 Oct 2017, 20:40 
Neconectat

M-am laudat ca am dovedit in mare parte nuantele de verde.
Dar am gresit, pentru ca:

Episodul 2 - verde

Episodul 3 - verde

Am fost tentata sa lucrez fondul, dar m-au acaparat nuantele floricelelor:

Episodul 4

Iata cat sunt de frumoase floricelele:

Planuri? Sa termin de cusut modelul pana la sfarsitul saptamanii.

Credeti ca este un plan realizabil?

Va imbratisez cu drag si va doresc spor din plin la tot ceea ce faceti.

Gargarita anului 2016
Gargarita anului 2017

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 

MesajScris: 19 Oct 2017, 11:42 
Neconectat

Dragele mele, aseara am inceput sa cos Ikebana cu lalele pentru ca mi-am creat un fel de superstitie cum ca lucrul de mana inceput miercurea este mai usor de finalizat. Am facut mai intai o poza cu biletelul pentru inscriere, si-apoi am cusut un fir lung si am facut poza si cu biletelul pentru episod de siguranta cu bogatia toamnei (care este data de roadele ei...ca toamna se numara bobocii...hi hi hi)

Doamne-ajuta s-avem spor!

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 

MesajScris: 19 Oct 2017, 15:55 
Neconectat

Eu am renuntat de ceva timp la superstitii.
In urma cu cativa ani, am facut un ceva extrem de important asa cum scrie la carte. Am ascultat si am aplicat tot ce mi s-a spus legat de acel eveniment, am respectat traditii si obiceiuri tocmai ca sa fie cu noroc.
Dupa ce s-a risipit precum fumul ceea ce incercasem prin superstitii sa ii pun o baza solida, am ajuns la concluzia ca de acum inainte o sa fac lucrurile asa cum vin la rand.
Nu ma intereseaza cand incep sa fac ceva sau cand termin de facut ceva, daca am uitat ceva in casa, ma intorc pentru ca daca mi-am amintit in timp util inseamna ca am nevoie, pisicutele negre din jurul blocului sunt prietenele mele cele mai bune. Nici chiar galeata goala nu ma mai impresioneaza. Zambesc, dar ce vina are vecinul care a mers cu resturile menajere in galeata ca eu am iesit in fata sa exact cand dumnealui se intoarce.
Ingerul meu pazitor este langa mine si ma apara de rau si de necazuri. Cred ca exista forte ale binelui care imi calauzesc pasii, ma indeamna sa fac doar ceea ce este bine pentru mine si pentru cei ce-mi sunt dragi.
Iti respect parerea referitor la momentul de inceput si te sustin ca acest moment sa fie de bun augur, sa se adune punctele pe panza repede, si iti doresc sa te bucuri de frumusetea modelului.
Te imbratisez cu drag si iti doresc sa ai spor din plin.

Gargarita anului 2016
Gargarita anului 2017

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 

MesajScris: 19 Oct 2017, 21:14 
Neconectat

Nume forum: Leana
Felicitari pentru modelele finalizate si mult spor pentru finalizarea modelelor in lucru, dragi gargarite.
In acest topic plin de culoare este vesnic primavara!
Draga Irela ai mare dreptate in ce ne-ai povestit: totul depinde de felul in care gandesti. Mie mi s-a intamplat la fel cu numarul 13. Doar im momentul in care nu m-am mai temut de ghinionul pe care il aduce am realizat ca este un numar chiar foarte norocos! Ca toate celelalte, de altfel.
Numai bine tuturor si multumiri pentru gradina plina de flori!

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 

MesajScris: 21 Oct 2017, 07:37 
Neconectat

Nume forum: Mariana
Draga Irela, pun pariu ca deja modelul este gata!
Sa stii ca pisicile negre sunt tare simpatice, si eu am avut una. Pana la urma tine de cum e scris sa fie, daca e sa nu-ti mearga bine in momentul respectiv nu merge si gata, indiferent daca te-ai intors din drum sau nu...
Si mie mi-e tare dor sa cos un model cu floricele, dar ma incanta creatiile voastre si mi-l mai alina.
Sa aveti spor mult, dragi gargarite!
Pupici,

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 

Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 652 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 66  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa: