Acum este 16 Apr 2024, 08:23

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 75 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Pisici si pisicute - modele cu pisici lucrate de Irela
MesajScris: 15 Ian 2018, 22:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Feb 2017, 12:48
Mesaje: 1383
Locatie: Craiova
Nume forum:1
Felicitari Irela!
Mie mi se pare ca ai cusut o imagine cu Titu cand era mic. Parca este o pufosenie pe panza.
Ce urmeaza?

_________________
Gargarita-Floare-de-Merisor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pisici si pisicute - modele cu pisici lucrate de Irela
MesajScris: 15 Ian 2018, 22:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Draga Irela, foarte dragalas pisoiul tau de pe panza, dar nici cei din realitate nu sunt mai prejos.
Te imbratisez cu drag.

_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pisici si pisicute - modele cu pisici lucrate de Irela
MesajScris: 15 Ian 2018, 22:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Ian 2013, 17:46
Mesaje: 4732
Nume forum:1
Felicitări, Irela!
Tare dragalas pisicul tau.

_________________
Frumusica - Gargarita-Frumusica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pisici si pisicute - modele cu pisici lucrate de Irela
MesajScris: 15 Ian 2018, 22:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2011, 15:46
Mesaje: 8133
Locatie: Cluj-Napoca
Nume forum:1
Draga Georgetta, Titu este mai blond, predomina nunatele de roscat. Doar sub barbita are un colier maroniu.
Cand l-am adoptat avea 4 luni si nu am trait bucuria copilariei sale, dar era dulce si atunci:

Uite-l cand era mititel (acum este urias, hi, hi, hi):



Am gasit o fotografie in care este se vede gulerasul de blanita maronie (este pozitia de acopar ecranul televizorului, poate o fac pe Mirela sa se joace cu mine:



Multumesc mult draga Dalina pentru vizita si pentru mesaj.

Va imbratisez cu drag,

_________________
Irela - Gargarita-Fulg-de-Floare-Mov
Gargarita anului 2014
Gargarita anului 2015
Gargarita anului 2016
Gargarita anului 2017
Gargarita anului 2018
Gargarita anului 2020


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pisici si pisicute - modele cu pisici lucrate de Irela
MesajScris: 16 Ian 2018, 10:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2016, 13:43
Mesaje: 721
Nume forum:1
Fara sa imi dau seama mi-am format un obicei in intra sa-ti privesc frumusetile astea pufoase. Mor dupa ele!

_________________
Gargarita-Diadema-Lalelelor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pisici si pisicute - modele cu pisici lucrate de Irela
MesajScris: 17 Ian 2018, 13:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2262
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Ca sa vezi ce-mi face Facebook asta! Cautam sub fotografia ta de aici butonul de Like, dar eroare. Este foarte frumusel motanul tau.

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pisici si pisicute - modele cu pisici lucrate de Irela
MesajScris: 17 Ian 2018, 15:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2011, 21:23
Mesaje: 1572
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Draga Irela, felicitari pentru finalul pisoiului.
Iar pisoii tai reali sunt un deliciu. Tare l-as mai smotoci pe Titu!
Pupici pentru tine si scarpinici pentru burticile bronzate.

_________________
Gargarita-Orhidee


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pisici si pisicute - modele cu pisici lucrate de Irela
MesajScris: 18 Ian 2018, 21:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2011, 15:46
Mesaje: 8133
Locatie: Cluj-Napoca
Nume forum:1
Draga Dia, o sa incerc ca macar de doua ori pe saptamana sa-i surprind pe Titu si pe Piti in ipostaze dragalase si apoi sa postez imaginea.

Astazi, Titu si Piti intr-o pozitie de nota 10 (eu asa vad ca sunt asezati).



Oana draga, m-ai facut sa zambesc.

Titu este un motan maiestuos (are 6,2 kg fara sa fie grasan), foarte independent, cu o personalitate puternica (face doar ceea ce vrea - as putea sa zic ca el este seful) si cu abilitati interesante.
Cel mai tare ma amuza faptul ca atunci cand ii las pe balcon, la aerisire, nu asteapta sa ii las sa intre inapoi in casa (usa de la balcon are clanta clasica) ci deschide el usa. Clantele de la usile din Valea Draganului au avut mult de suferit (avantaj tata care a invatat sa monteze perfect clantele si yalele) si astept momentul in care o sa ii vina randul si celei de la balcon.

Piti este (vorba lui mama) o bijuterie de pisoi. Este cuminte, este tandru, este jucaus. Mi se urca in brate (mai ales cand cos) sa il mangai si sa il iubesc. L-am invatat cand era mic sa se joace cu apa (acum nu ii este frica de apa si pot sa ii curat blanita fara sa il traumatizez) si sa stea la pieptanat. Cand ii dau voie, doarme langa mine, simte cand nu ma simt bine si sta lipit de zona care ma supara. De multe ori spun ca este un ingeras trimis langa mine sa ma iubeasca si sa ma apere de rau.
Am tot citit in virtual ca pisicile roscate indeparteaza energia negativa. Sa stiti ca este adevarat.
Nici Piti nu este un pisic de mici dimensiuni. El are 4,8 kg (la sfarsitul anului am fost la cabinetul veterinar pentru deparazitari de aceea stiu atat de exact cat cantaresc pisoii mei). Dar este mai delicat. As zice ca este inca pisoias.

V-am povestit ca parintii mei au si ei doua pisicute. Pusa este surioara lui Piti si Tomita este puiul lui Pusa.
Ei sunt diferiti de pisoii mei. Sunt pisici de tara. La place sa doarma afara (mama le-a facut in sura, in fan culcus, le-a pus paturi). Vin in casa doar cand nu au reusit sa vaneze si le este foame.
Iata-i si pe ei intr-o tandra imbratisare (mama si puiul):



Tomita are acum 8 luni, dar a depasit-o pe Pusa.
S-a speriat putin de aparatul de fotografiat, dar mi-a placut ipostaza in care l-am surprins si va arat si voua:



Momentan pisicutele-goblen asteapta in ladita momentul cand o sa le vina randul la cusut (Mustati cu nea si Leagan de pisici sunt modelele pe care imi doresc sa le am cusute).

Va imbratisez cu drag si va promit ca o sa revin alaturi de pisoii mei.

_________________
Irela - Gargarita-Fulg-de-Floare-Mov
Gargarita anului 2014
Gargarita anului 2015
Gargarita anului 2016
Gargarita anului 2017
Gargarita anului 2018
Gargarita anului 2020


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pisici si pisicute - modele cu pisici lucrate de Irela
MesajScris: 19 Ian 2018, 08:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Dec 2011, 21:29
Mesaje: 6867
Locatie: Mangalia
Nume forum:1
Draga Irela, felicitari pentru finalizarea motanelului.
Pisoiasii tai sunt absolut adorabili, mai ales in ipostazele in care i-ai surprins.
Abia astept sa ne mai aduci imagini cu ei.
Sa le trimiti scarpinici pe burtica din partea mea.

_________________
Gigik - Gargarita-de-la-Malul-Marii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pisici si pisicute - modele cu pisici lucrate de Irela
MesajScris: 20 Ian 2018, 21:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 7987
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Dragă Irela, stiu cat de mult iubesti pisicutele, o sa te urmăresc cu drag si voi fi alături de tine. Mult spor!
Cu o caldă îmbrățișare,

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 75 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania