Acum este 29 Mar 2024, 06:40

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Trio-maci - goblen lucrat de Tereza
MesajScris: 17 Iun 2009, 11:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Iun 2005, 12:08
Mesaje: 200
Trio-maci, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 23-06-2008

Prezentarea modelului.



Replica: Si by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 23-06-2008

a diagramei.



Replica: Si by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 23-06-2008

ghergheful.



Replica: Sa ai by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 23-06-2008

spor, Tereza. Sunt frumoase culorile. Banuiesc ca sunt aceleasi ca la Maria-Venus.
Obsev ca nu ai stat pe loc. S-a si conturat prima frunza.


Replica: La by Bica Nistor (1199 mesaje), la 23-06-2008

cat de Viteza-Luminii esti, imi imaginez ca Trio-Maci va fi gata pana ma intorc de la tara. Te admir, Tereza si iti doresc din toata inima sa faci fata tuturor provocarilor.
Sa-ti infloreasca macii frumos!


Replica: Multumesc, Bica. by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 23-06-2008

As vrea sa fie gata pana sambata, dar nu stiu, - voi face tot posibilul.


Replica: Nu by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 23-06-2008

ma mai mira nimic la tine Tereza. Am o vaga banuiala ca va fi mai repede gata. Nu-mi dai si mie o farama din energia ta? Ca eu nici mancare nu mai pot face din cauza zgatiei mele. Fetita ta este mai mare si sigur te ajuta.
Spor la lucru si in tot ce faci!


Replica: Zgatia ta by Bica Nistor (1199 mesaje), la 23-06-2008


de baiat simte nevoia sa isi consume energia. Nu gasesti nici un club pentru pitici? Inot, tenis?


Replica: Zgatia mea by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 23-06-2008

duce dorul tatalui. Iar la 1 an si 4 luni, cam greu gasesti ceva sa-i capteze atentia mai mult de 5 minute. De fapt mergem la plaja, la baile celebre de la noi din oras cu apa sulfuroasa. Azi a stat cuminte si s-a jucat in nisip de nu-l mai puteam lua acasa, asa ca ne conformam dorintelor lui.


Replica: Da, ai by Bica Nistor (1199 mesaje), la 23-06-2008

dreptate, Ioana. Este mic. Eu inversasem informatiile: patru ani si o luna.
Este una din varstele ingrate si ai avea nevoie de un ajutor din cand in cand.
Nu am stiut ca in Iasi exista bai cu ape sulfuroase.


Replica: Mai by Zoica Maniu (230 mesaje), la 23-06-2008

trec si diseara pe la topicul tau fiindca sunt convinsa ca voi avea surprize.


Replica: Mai, fetelor by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 23-06-2008

de emotia cu Elvis, nici nu mai vad punctele unde trebuie sa impung.
Cat despre fata mea, am noroc cu sotul ca are grija mai mult el de ea. Este foarte nazdravana, face multe prostii si eu chiar nu am rabdare, sunt prea obsedata de goblen. Nu stiu diseara daca am ce sa va arat, caci am pierdut ziua pe la doctor. Dar mai vedem pe la miezul noptii.


Replica: Ai by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 23-06-2008

noroc de sotul tau. Cata nevoie ar avea si Ioana care a obosit asteptand. Dar nu-i nimic, vine el, Ioana!
Tereza, chiar nu se supara nimeni daca nu mai ai putere sa postez. Te inteleg. Dupa caldura de astazi si dupa vizita la medic...


Replica: Imaginea este cam intunecata. by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 23-06-2008


Mai am putin si termin prima culoare. Este un model foarte usor si placut.



Replica: Dragelor, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 24-06-2008

este ora 01.00 si eu ma opresc din lucru. Maine este sarbatoare, asa ca luam si noi o pauza la goblenat. Va urez noapte buna si maine sa aveti o zi senina.


Replica: Tereza, by Silvia Har (607 mesaje), la 24-06-2008

am vazut cat ai lucrat, ca la culori, ai dreptate: este intunecat. Se cunoaste ca era o ora tarzie cand l-ai fotografiat. Sa iti urez odihna, azi?


Replica: Tereza, by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 24-06-2008


vazand cu cat spor ai lucrat panselutele si acum si macii, le-am comandat si eu. Acum, daca as avea si sporul tau ar fi ceva, dar tare mi-e ca vor sta acolo cumintele pana le va veni randul, nu stiu cand. Ti-am spus eu ca este gata mai repede de sambata si sigur asa va fi.


Replica: Ioana, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 24-06-2008


exista o vorba: fiecare la timpul sau. Nu-ti face probleme,- cand le va veni timpul, le vei coase. Si eu am multe si inca mai cumpar, la fel, - sa fie acolo. Sporul meu, nu stiu care din voi il aveti. Mie nu-mi impune nimeni nimic. Eu hotaresc daca fac ceva sau goblenez. Si chiar daca as avea treaba toata ziua, tot as lucra macar o ora-doua. Asa sunt eu.


Replica: Ai by Frunza Nicoleta (3192 mesaje), la 24-06-2008


toata admiratia mea, Tereza. As vrea sa am macar un sfert din tenacitatea ta.


Replica: Toata admiratia! by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 24-06-2008


Ai cusut pana la ora 01.00 si te trezesti si devreme...


Replica: Prima etapa by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 24-06-2008




Replica: Cand by Frunza Nicoleta (3192 mesaje), la 24-06-2008


ai mai cusut Tereza? Te-ai apucat de cum a apus soarele?


Replica: Pai, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 24-06-2008

crezi ca am liniste?


Replica: Cat by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 25-06-2008


spor ai avut in numai cateva ore! Te felicit pentru cat de repede lucrezi. Cred ca am mai spus lucrul acesta despre tine in alt topic, dar, ce vrei! nu-mi trece usor uimirea.


Replica: Sunt un pic abatuta by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 25-06-2008


Sora mai mica a lui Nadin, s-a sinucis. Le cunosc pe amandoua, caci am copilarit impreuna, am stat in acelasi bloc. Dumnezeu s-o odihneasca.


Replica: Iarta-mi, by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 25-06-2008

ignoranta. Cine este Nadin? Domnul s-o odihneasca!


Replica: Nu-i by Anca Lungoci (356 mesaje), la 25-06-2008

mulatra aceea care avea emisiune la televizor?
Imi pare rau, Tereza.


Replica: Da, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 25-06-2008

aceea este. E cantareata. A facut la Prima TV, emisiunea Banc Show, cu Cabral.


Replica: Pasul 2 by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 25-06-2008





Replica: Ce repede by Maria Zanfir (530 mesaje), la 25-06-2008


ti-a fugit acul!
Dumnezeu sa o odihneasca.


Replica: Esti by Ilinca Moruzeanu (107 mesaje), la 25-06-2008


nemaipomenita, Tereza!

Imi pare rau de ce am auzit. Ai aflat de ce a facut un asa gest extrem? Fie odihnita!


Replica: Multumesc. by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 25-06-2008

Nu stiu, si nici nu vreau sa ma gandesc. Haideti sa uitam. Mortii cu mortii, vii cu vii.
Iar mi-a fugit acul. Nu l-ati gasit voi, cumva?




Replica: Tereza, by Frunza Nicoleta (3192 mesaje), la 25-06-2008


ma sperii. Sigur nu ai ajutoare? Sigur va fi gata inainte de sambata. Deja te pot intreba ce urmeaza, chiar sunt curioasa.


Replica: Gata, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 25-06-2008


ar putea fi si maine, sau poimaine... cine stie? Ce va urma, inca nu stiu. Fata mea ma tot bate la cap sa fac Dalmatianul, caci este cadou de la ea. Poate el va urma.




Replica: Ei, by Tudorancea Rodica (216 mesaje), la 25-06-2008


nu! ca esti fantastica! Cand, Doamne l-ai cusut? Cu cate ace lucrezi simultan? Ma uimesti si desi stima mea pentru tine este pe masura a de 3 ori femeie, ea creste.


Replica: Si, gata, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 25-06-2008

nu va mai arat nimic. Sac!
Ma gandeam sa renunt la a mai face seriale. Voi ce ziceti?


Replica: De ce Tereza? by Frunza Nicoleta (3192 mesaje), la 25-06-2008

Te-ai suparat pe noi? Cand stii cu cata nerabdare asteptam fiecare postare te lasa inima sa ne lasi fara serial? Dar tu stii mai bine.


Replica: Daca, by Tudorancea Rodica (216 mesaje), la 25-06-2008

tu simti ca este o povara pentru tine, nu este nici o problema. Tu tot Gargarita noastra, Viteza-Luminii esti.
O seara buna.


Replica: Mie by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 25-06-2008


mi-ar parea rau, dar daca tu asa simti...


Replica: Daca by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 25-06-2008


sunteti toate asa triste, nu mai renunt. Dar credeam ca v-ati plictisit de mine. Si sunt multe fete care lucreaza repede si ar putea face un serial. Ok. Daca voi nu vreti, atunci nici eu nu renunt. Este bine?




Replica: Perfect, Tereza. by Frunza Nicoleta (3192 mesaje), la 25-06-2008


Chiar mi-ar fi parut rau sa renunti. Nici nu se pune vorba sa ne plictisesti vreodata.

Replica: Chiar ma by Lucia Marina (212 mesaje), la 25-06-2008

bucur ca nu renunti, Tereza. Am scris despre asta si in topicul Rinetei. Ma mahneste insa plecarea lui Constantin.


Replica: Ai by Mihaela Stanica (89 mesaje), la 25-06-2008

vrea tu sa ne plictisim! Ai scapa de grija noastra!


Replica: Te tii by Zoica Maniu (230 mesaje), la 25-06-2008

de sotii, Tereza?


Replica: Doamne cat ai mai lucrat azi! by Venera Chiriac (112 mesaje), la 25-06-2008

Vrei sa stabilesti un record, Tereza? Te cred capabila.


Replica: Maine by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 25-06-2008

este gata. Stau mai mult asta seara (sau noapte) si maine pana-n seara cred ca-l gasiti la colectie.


Replica: De ce te-ai simtit parasita, by Venera Chiriac (112 mesaje), la 25-06-2008

de noi, Tereza? Pentru ca nu am mai scris asa de mult ca inainte?
Eu, pot sa citesc la slujba ce scrieti aici, dar daca ma prinde seful umbland pe net, ma zboara. Asa ca nu indraznesc sa mai si scriu. Nici nu le spun colegelor ca sunt pe forumul nostru si citesc. Cine stie? Cred ca si fetele au diverse probleme si nu pot sa scrie de fiecare data cand postati voi.



Replica: Voi by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 25-06-2008

sunteti prietenele mele, altele nu am. Din fire sunt o persoana retrasa, nu ma roade curiozitatea si nu sunt indiscreta. Ma gandeam ca... nu stiu, poate, in fine. Cred ca nu mai conteaza, atata timp cat voi vreti seriale. Sper ca nu deranjez pe nimeni.


Replica: Uraaaaaaa!!! by Frunza Nicoleta (3192 mesaje), la 26-06-2008


Ma bucur ca te-ai hotarat sa continui. Voi fi mereu alaturi de tine si te voi sustine.

Asa cum spui, suntem prietene, chiar daca virtuale. Si eu imi pot numara prietenele pe degetele de la o mana, Tereza asa ca ma bucur de cele pe care cred ca le am aici pe forum.


Replica: Multumesc, Nico. by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 26-06-2008


Acul meu are un motor pentru viteza-luminii. Al vostru nu are?



Replica: Deci asta este secretul. by Frunza Nicoleta (3192 mesaje), la 26-06-2008

Esti un fenomen. Felicitari!

Daca mai ai un ac cu motor pentru viteza luminii sa imi trimiti si mie te rog. S-ar parea ca am nevoie.


Replica: Superb! by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 26-06-2008

Mai ai numai fondul, nu? Vreau si eu un ac cu motor, Tereza, se poate?


Replica: Buna dimineata! by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 26-06-2008

Se mai inscrie cineva pentru acele speciale cu motor? Trio-maci este gata.



Replica: Ai batut orice record. by Frunza Nicoleta (3192 mesaje), la 26-06-2008

Sa nu uiti sa ne dai si noua cate un ac cu motor. Cred ca diseara il vad la colectie.
De acum astept urmatorul serial.


Replica: Felicitari! by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 26-06-2008



Replica: Vrem by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 26-06-2008

un serial si cu Dalmatianul...


Replica: OK, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 26-06-2008


va veni si Dalmatianul in serial.


Replica: Sper ca nu te stresam by Frunza Nicoleta (3192 mesaje), la 26-06-2008


cu dorinta noastra de a vedea seriale cu goblenurile tale in lucru. Dar pentru noi este o incantare.


Replica: Tereza, by Ildiko Laslo (10 mesaje), la 26-06-2008

vreau si eu un ac.
Scriu ca sa nu mai fii trista ca nu scriem. Tot la servici citesc, dar cand scriu ma vede colegul si nu este bine. Scriu acum ca sa te felicit si sa-ti spun ca imi place.
Maria cred ca si-a luat vacanta.


Replica: Ma by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 26-06-2008

abonez si eu la un ac. Te felicit, Tereza. Facem o Carte a recordurilor pe forum?
Cred a ar trebui sa o infiintezi tu, chiar la Femeia Legenda, topic separat.


Replica: Gargaritele by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 26-06-2008


de la TTT, cand ne trimit kiturile, sufla peste ace cu un praf magic de viteza. Fiecare din voi aveti aceste ace. Spor la lucru!



Replica: Tereza, by Maria Nistor (4867 mesaje), la 26-06-2008

ai avut spor, nu gluma!


Replica: Este un castig by Lacramioara Popescu (261 mesaje), la 26-06-2008

ultima imagine. Felicitari!
Sunt de acord cu Cartea Recordurile de pe forum si o propun pe Tereza sa se inscrie prima. Nu uita sa scrii acolo pentru posteritate cand ai inceput, cate zile de sarbatoare in care nu ai putut lucra si cand l-ai terminat. Noi vom trece si vom certifica ceea ce scrii acolo.
Tereza, pe acul meu au uitat sa sufle!


Replica: Ce by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 26-06-2008


carte? Unde este? N-o gasesc.


Replica: Creaza tu by Frunza Nicoleta (3192 mesaje), la 26-06-2008

un topic nou la Femeia legenda cu recordurile tale. Meriti din plin.


Replica: Ei, nu, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 26-06-2008


nici chiar asa. Voi vreti sa nu mai fac nimic altceva? Mai este treaba de facut. Deocamdata am facut o exceptie, dar cred ca nu voi mai continua in acelasi ritm alert. De lucrat, lucrez oricum zilnic. Serialul pe forum ma obliga sa iau viteza. Dar cred ca voi intra in viteza a doua. Am obosit putin. Cred ca nu va suparati pe mine. Eu raman tot aici cu voi.


Replica: Tereza, by Frunza Nicoleta (3192 mesaje), la 26-06-2008


nu trebuie sa te oblige serialul sa lucrezi pana la extenuare. Lucreaza in ritmul tau ca noi tot te vom sustine si te vom aplauda. Vom astepta postarile tale chiar daca va dura ceva mai mult pana va fi gata goblenul.


Replica: Da, Nico, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 26-06-2008


asa voi face. Am lucrat in ritmul asta pentru ca si imi place sa fac goblen. Voi continua, dar mai intai, dupa ce e gata Trio-maci, voi lua o scurta pauza de goblenat. In schimb, voi fi pe forum cu voi. Si, va multumesc tuturor ca sunteti alaturi de mine, ca ma sustineti, ma incurajati si ma aplaudati. Ma plec in fata voastra, sunteti niste prietene nemaipomenite.

Replica: Te, by Roxana Deli (172 mesaje), la 26-06-2008

cred, Tereza ca ai un ritm prea sustinut. Fiecare avem nevoie de o pauza. Ca vei lucra sau nu vei lucra, stai pe pace! Ramai gargarita noastra de nadejde. Iti multumesc ca vorbesti asa de frumos de noi. Ma simt si eu inclusa si de aceea am simtit nevoia sa iti scriu.


Replica: Iar by Gina Necula (132 mesaje), la 26-06-2008

eu, te inteleg ca te-a incitat atat de tare goblenul incat ai uitat de restul. Jumatatea mea, cand venea acasa si gasea frigiderul gol, vorbea precum mama lui Gigi: singur! Eu nu aveam treaba: goblenam, goblenam...

Multe si multiple felicitari! Si tu esti o prietena de nota 10 si imi esti draga.
Pupici!


Replica: Felicitari, by Bica Nistor (1199 mesaje), la 26-06-2008

draga mea prietena si pentru aceasta reusita. Iti doresc ca inima ta mare de Leu sa reuseasca sa le cuprinda pe toate cate le viseaza.


Replica: Eu, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 27-06-2008

pe langa goblen fac si mancare si spal si curatenie si gradina si copil de 4 ani si, si...
Dar acord destul de multa atentie goblenului. Parca ar fi prima dragoste.
Va urez noapte buna (este ora 00.18).
Macii sunt la loc de cinste.


Replica: Si aplauzele mele la final! by Oana Stancu (355 mesaje), la 27-06-2008

Bravo, Tereza!


Replica: Ti-am adus, by Bica Nistor (1199 mesaje), la 28-06-2008

o floare la final care nu poate rivaliza cu ce ai lucrat tu.
Felicitari! Urmeaza Dalmatianul?


_________________
Tereza - Gargarita-Viteza-Luminii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania