Acum este 28 Apr 2024, 12:32

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 21 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Dalmatianul - goblen lucrat de Miky (8 ani)
MesajScris: 01 Iul 2009, 16:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Dalmatianul - goblen lucrat de Miky (8 ani), by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 06-11-2008

Asa cum am promis ieri, deschid un nou topic cu goblenul lucrat de fetita mea. Aseara ma intreba daca pe forum mai sunt fetite care lucreaza goblen si nu am stiut ce sa-i raspund. Stiu ca nu este mult ceea ce a facut ea, dar... este mica si abia invata. Insa va voi arata periodic ce a mai lucrat si cum prinde contur Dalmatianul nostru care va avea un loc de cinste pe peretele din camera ei.

Un inceput timid, dar sigur...



Replica: Dalmatian - goblen lucrat de Miky by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 06-11-2008

Imaginea nterioara este de acum cateva zile. Mai jos, una facuta astazi.



Replica: Frumos. by Iordanoiu Elena Daniela (165 mesaje), la 06-11-2008

Abia astept sa vad cum iese si sa ii spui din partea mea ca este o fata indemanatica si goblenul ales este super.
Spor la treaba.

Replica: Cati ani are fetita ta? by Bara-Toderici Mihaela Rada (249 mesaje), la 06-11-2008

Abia astept sa vad ce a mai lucrat.

Replica: Miky, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 06-11-2008

vin sa iti dau cate un pupic pe fiecare manuta si Pitic al meu la fel. Ai toata admiratia mea si tu si mami a ta care te-a invatat ce este frumos.

Replica: Rada, by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 06-11-2008

Miky are 8 ani (de fapt, in februarie face 9 ani).
Elena, iti multumesc in numele fetitei mele. Diseara cand ajung acasa o las pe ea sa va scrie ceva.

Un pupic dulce, dulce pentru Pitic!

Replica: Ce frumos lucreaza fetita ta. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 06-11-2008

Vad ca lucreaza pe culori. O invata mami bine, nu-i asa?

Pupici fetitei tale si mult spor la goblenat!

Replica: Pitic, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 06-11-2008

mi-a spus ca diseara el sta la laptop, si o asteapta pe micuta.
Va pupam.

Replica: Felicitari, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 06-11-2008

atat mamei cat si fetitei. O sa urmaresc cu drag acest serial lucrat de Gargarita Miky.

Replica: Gargarita Miky, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 06-11-2008

putem vedea si o poza cu tine? Astfel vom putea sa-ti trimitem mai usor cate un pupic pe obrajori si putem sa te felicitam din toata inima. Esti o harnicuta si meriti toate crizantemele din gradina.



Replica: Buna seara! by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 06-11-2008

Sunt Miky si vreau sa va multumesc pentru primirea calduroasa (am citit impreuna cu mami). Eu lucrez incet, dar am sa va arat mereu ce lucrez. Mami are treaba acum, dar maine mi-a promis ca ma invata si cum sa va arat o fotografie cu mine.

Cu dragoste,
Miky

Replica: Imi vine by Oana Sandulesei (251 mesaje), la 06-11-2008

sa va pup si pe tine si pe mami. Poate daca internetul si un forum ca asta ar fi existat si pe vremea cand tata ma initia intr-ale goblenitului, as fi avut mult mai multa experienta.

Felicitari in primul rand pentru tine, Cristina, pentru ca reusesti sa ii insufli dragostea pentru un hobby care in ziua de azi nu prea mai inseamna ceva.

Felicitari si tie Miky, pentru aceasta preocupare. Sa ai rabdare multa-multa si sa nu te dai batuta: daca ai sa mai gresesti si o sa fie nevoie sa descosi, nu o sa ai acelasi spor tot timpul, etc. Sunt sigura ca mami iti va fi alaturi, mereu.

Spor la Dalmatian, si cum eu sunt nebuna dupa animale, abia astept sa il vad cum progreseaza.

Replica: Pitic, by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 06-11-2008

unde esti? Mi-a spus mami ca ma astepti. Eu iti trimit un pupic si o floare din partea catelusului meu, dar trebuie sa mai ai rabdare ca sa ajung la ea si apoi poti sa o iei tu.

Replica: Ham, ham! by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 06-11-2008

Aici sunt, credeai ca lipsesc? Nu, nu, nu, - doar ce am venit de afara unde am hranit alti trei catelusi plus parintii lor.
Pupici pentru tine.

Replica: Gargarita Miky, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 06-11-2008

ai toata admiratia mea. Si eu cos de cand eram mica, mica, dar goblen cos doar de vreo trei ani. Sa ai mult spor la dalmatianul tau dragalas.

Replica: Gargarita Miky, by olteanu rodica (714 mesaje), la 07-11-2008

felicitari ca esti asa de harnicuta. Stiu de la mami ca ai mai multe preocupari extrascolare si pe langa ele iubesti si goblenul. Stii ca toate astea o fac pe mami fericita?

Continua tot asa pentru ca noi toate te iubim si suntem alaturi de tine. Asteptam cand mai inaintezi cate un pic sa ne arati si noua ce ai lucrat. Din cate stiu tu esti cea mai mica gargarita din gradina noastra si suntem langa tine sa te ajutam sa cresti.

Mii de pupici pentru tine si o calda imbratisare scumpei tale mamici ce te educa asa de frumos.

Spor la lucru.

Replica: Miky, by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 07-11-2008

un pupic "zgomotos" pe obrajori din partea mea. Mamica are cu cine se mandri!!
Sa ai spor la goblenat!

Replica: Felicitari, Cristina, by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 07-11-2008

ca intr-o lume a vitezei, cand copiii stiu de calculator cu mult inainte de a fi timpul, tu i-ai transmis fetitei tale dragostea pentru goblen si ca ii place. O sarut pe ambii obrajori si ii urez sa aiba mult spor.

Replica: Miky, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 09-11-2008

ce mai faci? Dalmatianul nu vrea un coleg de joaca? Pitic abia asteapta!
Pupici.

Replica: Pitic, by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 09-11-2008

Dalmatianul meu are capusor acum, dar nu pot sa ti-l arat pentru ca mami nu are camera acasa si in plus nici nu am mai lucrat la el ca a fost sarbatoare (asa mi-a spus mami ca nu este bine sa lucrezi cand este sarbatoare ca se supara Doamne-Doamne pe noi). Dar cred ca marti am sa o rog pe mami sa va arate ce am mai facut luni.

Te pup Pitic!

Replica: Draga Miky, by LEONTE Elena - Iuliana (26 mesaje), la 10-11-2008

toate felicitarile mele. Si eu cam tot pe la varsta asta am inceput si desi au trecut vreo douazeci si ceva de ani de atunci nu am renuntat la pasiune. Un singur sfat iti dau, desi sunt convinsa ca mamica ta draga ti l-a dat deja: sa ai grija la ochisori!
Pupici multi si dulci!
Iulia

Replica: Azi sunt acasa by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 12-11-2008

si am sa mai lucrez un picut pana cand vine mami de la servici. Catelusul meu are nasucul si un picut din ureche, nu mult, dar pana cand vine Mos Craciun am sa-l termin. Vreau sa-l fac cadou bunicii mele (nu i-am spus ca lucrez la el, vreau sa fie o surpriza).

Miky



Replica: Mica de tine, by olteanu rodica (714 mesaje), la 12-11-2008

ce sufletel curat ai! O sa se bucure tare bunicuta cand o sa-l vada.

Mii de pupici si spor la lucru, printesica mica.

Replica: Miky, by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 12-11-2008

sa ai spor la goblenat! Bunica ta o sa fie incantata de cadou.

Replica: Hei, Miky, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 12-11-2008

pentru bunicuta ta. Iti spun eu care sunt bunica si stiu ce inseamna un zambet de nepot. Asa ca iti urez spor la lucru, sa poti termina frumusetea de catel.

Replica: Miky, by Popescu Ioana (458 mesaje), la 13-11-2008

ce inima calda o sa bata intr-un piept de bunicuta de Craciun! Te pup pe manutele tale harnice. Esti o raza de soare.

Replica: Miky, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 13-11-2008

esti o Gargarita tare harnicuta. Stiu o bunicuta care va primi cel mai frumos dar de Craciun din viata ei. Nici nu iti inchipui ce bucurie ii vei aduce (vorbesc din experienta). Sa ai mult, mult spor ca sa il termini pana la Craciun.

Iti sarut si eu manutele harnice si te imbratisez cu drag. Esti nepotica pe care si-o doreste orice bunica.

Replica: Sau by Raluca Popa (840 mesaje), la 14-11-2008

o fetita cum isi doreste fiecare mama gargarita, Nico.

Felicitari, Miky, esti tare curajoasa si harnica la varsta ta sa o insotesti pe mami la cusut goblen. Ai toata aprecierea mea si un pupic pe obrajor.

Replica: Mikysor, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 18-11-2008

ce faci? Imi este dor de Dalmatian.
Pupici.

Replica: Din pacate, by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 18-11-2008

activitatea de la scoala nu i-a permis lui Miky sa lucreze decat foarte putin. Mai are putin si termina urechea.

Am sa postez maine ce a mai lucrat.

Va pup pe toate!

Cristina

Replica: Felicitari, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 18-11-2008

atat mamei cat si fiicei. Cristina ai un copil superb!
Ii urez motoras la ac, micutei gargarite.


Replica: Mikysor, by olteanu rodica (714 mesaje), la 25-11-2008

ce mai face Dalmatianul?

Te pup dulce, spor la scoala si la lucru.

Replica: Astazi, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 03-01-2009

aici vin cu inima deschisa, pentru voi, pentru Miki, si pentru... posteritate, poate.


Replica: Miki, by Patruleasa Jeni (182 mesaje), la 04-01-2009

iti urez bafta la scoala, in noul an calendaristic si iti mai spun sa ai mii de aripioare la ac.
Pupici dulci.

Replica: Miki, by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 13-01-2009

ce mai faci? Stiu ca esti ocupata cu scoala, dar vrem sa iti mai admiram Dalmatianul.

Multa bafta la scoala si spor si la cusut!

V-am pupat (pe tine si pe mamica ta)

Replica: Mikisor mic, by olteanu rodica (714 mesaje), la 13-01-2009

ce mai faci tu si mamicuta ta? Dar Dalmatianul?

Asteptam vesti si mult succes in noul an.

Replica: Dragi Gargarite, by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 15-01-2009

Din pacate nu am mai lucrat prea mult la Dalmatianul meu, dar am rugat-o pe mama sa mai posteze ceva. Maine va arat ce am lucrat. Promit!

Am inceput bine noul an, dar avem foarte multe activitati la scoala: concursuri, portofolii, documentare despre plante si animale si nu prea imi mai ramane timp sa lucrez, iar mami nu ma lasa sa lucrez seara sa nu-mi stric ochii, asa ca... lucrez mai putin.

Va iubesc pe toate cu inimioara mea mica in care incape o iubire infinita.



Replica: Miki, by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 16-01-2009

si noi te iubim si iti dorim un an fructuos atat la scoala cat si la goblen.

Replica: Si eu by Bica Nistor (1218 mesaje), la 16-01-2009

te iubesc, Mki si lasa ca vine el vacanta si te apuci de Dalmatian si il si termini!
Mult succes la scoala!

Replica: Miki, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 16-01-2009


si eu iti doresc mult succes la scoala!
Am inteles ca peste o saptamana aveti iar vacanta.

Replica: Miky, am trecut si eu by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 16-01-2009

sa-ti urez multa bafta la scoala si aripioare la ac sa termini Dalmatianul.

Replica: Didina, by Amalia Avramescu (150 mesaje), la 17-01-2009

gargarita noastra de pe forum are o vorba: trei puncte pe zi. Eu iti urez trei puncte pe zi pentru Dalmatianul tau, dar si succes la scoala.
Te pup

Replica: Miky, by Macovei Natalia (75 mesaje), la 22-01-2009

bafta la toate ca vine el vacanta si te apuci tu de Dalmatian din nou!

Replica: Buna ziua, Gargaritelor! by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 17-02-2009

Am mai lucrat cate ceva, dar nu prea mult. Cu toate cele intamplate in jurul meu nu prea am mai avut timp de lucru! De fapt, mai am doar fondul, dar este tare plictisitor!
Miky



Replica: Mikysor, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 17-02-2009


ce ma bucur ca ne arati dalmatianul. Lasa ca faci tu si fondul. Am sa il arat lui Pitic sa vezi ce o sa mai dea din codita.
Pupici multi si tie si lui mami.

Replica: Miky, by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 17-02-2009

stiu ca fondul este plictisitor, dar cate un pic, cate un pic il vei termina. Este foarte frumos dalmatianul tau.

Pupici pentru amandoua.

Replica: Miki, bine ai revenit si by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 17-02-2009

felicitari, se vede ca esti o fetita harnica si constiincioasa.
Cat priveste fondul, nu-ti face probleme; cu putina rabdare, iese repede treaba.
Ai ocazia sa-ti educii vointa.
Iti doresc sa ai mult spor, succes la scoala si-o vacanta cat mai apropiata.

Replica: Felicitari Miky. by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 17-02-2009

Scumpel tare, dalmatianul. Iti doresc multa rabdare la fond, sunt sigura ca pana la urma il vei termina. Si mult succes la scoala.

Replica: Miky, by Popescu Ioana (458 mesaje), la 17-02-2009

dar pentru ce sunt mamele? Sa umple fondul, nu? Glumesc, dar daca este asa plictisitor pentru tine, roag-o sa te ajute si nu cred ca te va refuza. Felicitari oricum, edte ca si terminat. Te pup si pe tine si pe mamica ta.

Replica: Miky, by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 01-03-2009

esti o gargarita harnicuta.
Un martisor pentru doua gargarite!



Replica: Mikisor, by Mocanu Didina (143 mesaje), la 27-03-2009

ce face fondul de la Dalmatian?

Replica: Ai,by FLOREA CAMELIA (81 mesaje), la 28-03-2009

o fetita extraordinara si vreau sa-ti spun ca a ambitionat-o si pe fetita mea care vrea si ea sa lucreze acum. Felicitari! Ai invatat-o un lucru nemaipomenit. Se vede ca aveti o relatie foarte buna. Sa fiti sanatoase si sa te bucuri de fetita ta!

Replica: Incet, incet, by Iordanoiu Elena Daniela (165 mesaje), la 01-04-2009


o sa termini si fundalul, dar bravo tie ca ai avut atata rabdare ca sa faci Dalmatianul, iar fondul este cu mult mai usor. Incet, incet o sa il termini.
Frumosi ghiocei. Vreau si eu unul adevarat, se poate? Bravo, Miky.

P.S. Aici in India nu am gasit ghiocei, dar recuperez eu la anul.

Replica: Miky, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 07-04-2009

iti aduc un dalmatian sa se joace cu al tau.
Pupici de la mine si Pitic.



Replica: Mikisor, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 18-04-2009

Paste fericit! si sa ai un iepuras bogat.

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dalmatianul - goblen lucrat de Miky (9 ani)
MesajScris: 14 Dec 2009, 20:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Si pentru ca a venit vacanta, la joaca nu prea poate sa stea mult, Miky s-a hotarat sa-l "imbrace" pe micutul ei Dalmatian.


_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dalmatianul - goblen lucrat de Miky (8 ani)
MesajScris: 14 Dec 2009, 21:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Ian 2006, 23:15
Mesaje: 3387
Locatie: Suceava
Nume forum:1
Draga Miky,

Felicitari din suflet pentru ca ne incanti privirile cu goblenul tau. Este superb, abia astept sa fie gata.
Eu cam tot de varsta ta eram cand am inceput sa cos si, desi a trecut inca o data si jumatate timp de atunci, ma bucur sa vad ca mai sunt mini-gargarite care impartasesc pasiunea noastra, a celor de pe aici.

Ninsoare de pupici pe scumpii tai obrajori si aripioare la ac!

_________________
Iulia - Gargarita Iulie

Răcoarea serii
peste fânul din car
odihnesc stele...


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dalmatianul - goblen lucrat de Miky (8 ani)
MesajScris: 14 Dec 2009, 21:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Miky, te pup si pe tine si pe dragutul tau dalmatian. Sa ai mult spor si sa-i termini hainuta pana se termina vacanta.
Cristina, cred ca esti fericita ca puiul tau iti tine companie si creati impreuna aceste frumuseti.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dalmatianul - goblen lucrat de Miky (8 ani)
MesajScris: 14 Dec 2009, 21:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Apr 2008, 14:35
Mesaje: 3542
Nume forum:1
Draga Miky, pup dulce, dulce manutele tale harnicute, iar daca ti-ai propus sa-l terrmini vacanta aceasta asa sa si fie. Mult spor mica gargarita.

_________________
Anca - Gargarita Pacea-Armoniei


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dalmatianul - goblen lucrat de Miky (8 ani)
MesajScris: 15 Dec 2009, 23:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2007, 23:48
Mesaje: 2651
Nume forum:1
Miky, Gargarita Floare-de-Trestie, te pup si-ti urez o vacanta plina de bucurii. Dalmatianul este un tovaras de nadeje, intotdeauna.

_________________
Bica - Bunica-de-Gargarita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dalmatianul - goblen lucrat de Miky (8 ani)
MesajScris: 16 Dec 2009, 01:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Dragi gargarite, Miky va saruta dulce, dulce pe toate si va transmite ca vrea sa termine Dalmatianul cat mai repede, dar acum a nins si tare frumos mai este afara! Dar speram ca in vacanta asta sa fie gata, iar dupa sarbatori sa-l inramam (mami i-a promis ca o va ajuta si ea la fond).

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dalmatianul - goblen lucrat de Miky (8 ani)
MesajScris: 16 Dec 2009, 08:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Cristina, esti o mama fericita si bogata cu asa copilasi.
Pe tine Miky te pupa 'tanti Rodica' pe manutele care lucreaza asa frumos.
O vacanta frumoasa va doresc tie si fratiorului tau. Spor la lucru si la bataia cu zapada.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dalmatianul - goblen lucrat de Miky (8 ani)
MesajScris: 16 Dec 2009, 08:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 4459
Locatie: Drobeta Turnu Severin
Nume forum:1
Foarte frumos este goblenul lucrat de tine. Felicitari! Si eu tot pe la varsta ta m-am apucat de cusut. Acum, am 24 de ani si inca nu mi-a "trecut" pasiunea pentru goblene. Atunci, la varsta aceea nu gaseam modele, am facut, copie dupa niste carpete de ale bunicii mele si al unor vecine de ale ei, un cocos, niste caluti si niste lebede. Insa atunci lucram cu musca din aceea dubla (nu pe jumatate ca la goblen). Asa a stiut bunica sa ma invete. Ulterior, m-a invatat mama mea si o matusa, punctul de goblen si mi-au cumparat si goblene. Atunci nu erau asa modele dragalase pentru copiii, insa au iesit tare frumoase si sunt mandra de ele, puse acolo pe perete.
Felicitari pentru goblen, este o adevarata incantare.

_________________
Gargarita-Rigoare-Ratacita-in-Poezie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dalmatianul - goblen lucrat de Miky (8 ani)
MesajScris: 16 Dec 2009, 20:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Dec 2009, 20:44
Mesaje: 938
Locatie: Deva
Nume forum:1
Felicitari micutei domnisoare! Ma bucur cand aflu ca mai sunt fetite pasionate de cusut.

_________________
Gargarita Gratia-Fanteziilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 21 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania