Acum este 19 Apr 2024, 05:29

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Ruga Catre Domnul si Sirena-goblene lucrate de Rodica/Raluca
MesajScris: 02 Iul 2009, 08:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Ruga Catre Domnul si Sirena - goblene lucrate de Rodica, by olteanu rodica (714 mesaje), la 18-10-2008

Am mai lucrat acest goblen, dar fiindca nu il mai am doresc sa-l pun la colectia mea cat de curand. Am si eu o rugaminte. Daca cineva l-a lucrat sa-mi spuna si mie ce nuante sunt la pozitia 12 ai 17 pentru ca nu le mai am. Multumesc.

Replica: Am uitat sa postez fotografia by olteanu rodica (714 mesaje), la 18-10-2008



Replica: Rodica, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 18-10-2008

este un model superb. Daca am sa doresc sa mai lucrez o tema religioasa, pe acesta l-as alege.
Daca l-ai mai lucrat, poti urmari pe diagrama simbolul culorii si asa vei afla ce-ti lipseste.



Replica: Rodica, by Raluca Popa (837 mesaje), la 19-10-2008

eu am kitul.



Replica: Ruga catre Domnul by Raluca Popa (837 mesaje), la 19-10-2008

Ca sa vezi exact ce nuante sunt 12 si 17 am sa le postez mai de aproape, in comparatie cu atele de la Printesa. Numarul 12 de la Ruga este un portocaliu mai aprins decat numarul 9 de la Printesa.



Replica: Ruga catre Domnul by Raluca Popa (837 mesaje), la 19-10-2008

Numarul 17 de la Ruga seamana cu numarul 31 de la Printesa. Daca vrei, pot sa-ti trimit intr-un plic cativa centimetri din fiecare nuanta.



Replica: Este by tanasa clementina (293 mesaje), la 19-10-2008

un model intradevar deosebit. Si eu imi doresc sa il lucrez.
Sa ai spor, Rodica si sa ne incanti cu multe seriale.

Replica: Raluca, by olteanu rodica (714 mesaje), la 19-10-2008

multumesc mult. Mi-ai fost de mare ajutor. Nu este nevoie sa imi trimiteti, am atatea ate ramase incat o sa gasesc sigur nuantele potrivite. Ma bucur ca ai trecut peste probleme si iti doresc tot binele din lume. Dupa ploaie vine soare.
Sa ai spor in tot ce faci si tu, Clementina.
Pupici.

Replica: Rodica, by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 19-10-2008


ti-ai ales un model cu totul deosebit, iti urez sa ai cat mai mult spor si te astept cu un prim episod.
O seara frumoasa.

Replica: Ma bucur by Raluca Popa (837 mesaje), la 19-10-2008

ca ti-am putut fi de folos, Rodica. Eu am cumparat modelul mai demult, am lucrat mai bine de jumatate si am varsat o cana de cafea peste el. Cand am comandat Printesa, am cumparat si panza caroiata de la TTT si intentionez sa-l cos. Cine stie cand ii va veni randul...
Tie iti urez mult spor!

Replica: Minunat modelul by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 19-10-2008

ales de tine Rodica.
Sa ai mult spor si la el si abia astept primele episoade.

Replica: Ruga Catre Domnul by olteanu rodica (714 mesaje), la 20-10-2008

Primul episod, inceput sambata. Continuarea, pe seara.



Replica: Foarte frumos by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 20-10-2008

se contureaza. Felicitari, Rodica!
Sa ai o saptamana minunata cu mult spor in toate.

Replica: Ce frumos s-a conturat, Rodica! by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 20-10-2008

Mult spor si vederea iepurelui!

Replica: Ruga Catre Domnul by olteanu rodica (714 mesaje), la 20-10-2008

O, Minerva ce as mai vrea eu sa am
Citat:
vederea iepurelui
, dar nu se mai poate. Nu vad sa cos fara ochelari, dar merg inainte.

Va doresc tuturor o saptamana minunata.



Replica: Minunat, Rodica! by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 21-10-2008

Si ai o viteza!
Eu, Rodica, nu pot sa fac nimic fara ochelari. Ai mei, rad si-mi spun mereu:
Citat:
gobleneaza tu, ca-ncurand v-a trebui sa-ti luam un caine si-un baston sa poti merge pe strada.


Replica: Cam asa este, Minerva, by olteanu rodica (714 mesaje), la 21-10-2008

dar ce sa facem daca nu putem sa stam degeaba?

Am o intrebare: in dimineata aceasta nu s-a putut intra pe site sau doar eu am patit-o?
Si ar mai fi ceva.
O fi gresit, dar eu ma gandeam ca trebuie sa fim, cum sa zic, fidele acestui forum, dar am ramas mirata sa vad mai multe nume de aici pe forumul altei firme.

Sa ma lamureasca cineva.

Replica: Rodica, felicitari pentru goblen! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 21-10-2008


Este un model superb.

Si eu am incercat sa intru de dimineata si nu am putut; eu am crezut ca nu-mi merge mie internetul.
Am descoperit si eu acelasi lucru, adica anumite nume se regasesc si pe alt forum; din punctul meu de vedere cred ca nu este absolut nicio problema, singura problema este doar sa respectam regulile forumului in ceea ce priveste discutia despre alte firme etc.
Eu m-am obisnuit cu acest forum si mi se pare cel mai complet din domeniu.
Pupici si spor la goblenat!


Replica: Rodica, tu ai vazut by Vasiliu Letitia (1453 mesaje), la 21-10-2008


Gargarite care sa zboare doar intr-o singura gradina? Eu, nu! Zboara pe oriunde, dar se intorc unde le place mai mult.

Replica: Rodica by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 21-10-2008


si eu am avut aceeasi problema in aceasta dimineata.
Sa ai spor la goblenat!

Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2584 mesaje), la 21-10-2008

sa stii ca si eu tot cu ochelari lucrez; cand simt ca am ochii obositit imi iau repede ochelarii si goblenez in continuare.
Mult spor iti doresc si o zi frumoasa. De ieri imi apare o eroare la site.

Replica: Asa este. by olteanu rodica (714 mesaje), la 21-10-2008

Gargaritele pot sa zboare peste tot, dar eu sunt mai grasuta si prefer sa raman in aceasta gradina.
Pupici si spor la lucru, tuturor.

Replica: Si eu raman fidela, categoric! by Raluca Popa (837 mesaje), la 21-10-2008

Rodica, ai mai terminat vreo culoare? Ai o viteza de lucru uimitoare, asa ca nu m-as mira. Iti doresc sa ai timp liber, ca de spor nu duci lipsa!

Replica: Raluca, draga mea, by olteanu rodica (714 mesaje), la 21-10-2008

nici de timp nu duc lipsa. Avantajele si dezavantajele cand te imbolnavesti. Nu mai muncesc de aproape patru ani, deci de la 38 de ani. Asta a fost! Fetele pe drumul lor: una casatorita in Spania, cea mica studenta in Bucuresti si eu cu seful pe aici. Ei, ce fac, dau tot din casa.

Pupici.

Replica: Da, Rodica, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 21-10-2008

site-ul a fost cu probleme. Tocmai cand sa-mi baeu cafeaua...

Replica: Ce spor by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 21-10-2008

ai avut si tu Rodica! Imi place foarte mult cum se contureaza. Astept un nou episod in seara asta. Sa ai motoras la ac!

Sa iti traiasca fetele si sa iti aduca multe bucurii.

Replica: Rodica, by Admin TTT (3888 mesaje), la 21-10-2008


iata misterul de dimineata:

Buna ziua,

Acum merge serverul; scuze pentru intarziere, dar depindem de cei din Belgia si ei vin mai tarziu la sediu (sunt si cu o ora in urma).
Se pare ca cineva a incercat sa faca upload (imagini de poze pe forum) cu fisiere foarte mari. In general vad ca doar pe forumul dvs. s-au strans acum 1GB (!) de imagini. Unele imagini au si 2MB, deci oamenii le pun pe forum exact cum le scot din aparatul foto, fara prelucrare pentru web. Toate acestea (combinate si cu 10.000 de vizualizari pe zi, - pe cele de pe forum nu le mai adaug) solicita foarte mult serverul si este posibil sa aveti nevoie de un server separat doar pentru site-ul dvs.
Am putea elimina optiunea de a pune imagini pe forum?

Numai bine,
Webmaster D.C.


Raspunsul nostru (partial)

Exclusa prohibitia postarii de imagini. O sa le rog pe forumiste sa posteze imagini, unde latura cea mai mare sa nu aiba mai mult de 450 pixeli.

Referitor la cealalta intebare: Letitia a sintetizat cel mai bine ceea ce as fi vrut sa scriu si eu.

Va multumesc pentru cuvintele frumoase si pentru atasamentul fata de acest loc virtual, numit gradina gargaritelor.


Replica: Monica, by olteanu rodica (714 mesaje), la 22-10-2008

iti multumesc mult pentru raspuns si pentru ca esti alaturi de noi intotdeauna.

Felicitari tuturor de la firma TTT pentru ca ne ofera ocazia sa ne exprimam aici opiniile si sa ne putem bucura impreuna de aceasta pasiune care ne uneste pe toate.

Dumnezeu sa va tina sanatosi ca sa ne incantati si mai departe cu noi goblene care sa ne incante viata.

Replica: Acest forum by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 22-10-2008

n-ar putea exista fara postarea de imagini. Ar fii o gradina fara apa si soare.

Multumim, Monica!

Replica: Da si eu by tanasa clementina (293 mesaje), la 22-10-2008


am vrut sa intru pe internet la o prietena a fiicei mele, perioada in care au fost probleme cu internetul (nici acum nu este rezolvat in totalitate), dar nu am putut intra. Imi aparea eroare de fiecare data dupa ce introduceam mailul si parola. Sunt multumita momentan caci pot intra, dar nu pot posta imagini.
Multumim, Monica.

Replica: Intr-adevar by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 22-10-2008

fara posibilitatea de a posta imagini parca nu ar mai avea acelasi farmec.
Multumim, Monica fiindca ne sustii drepturile. Din punctul meu de vedere, daca avem posibilitatea de a posta o imagine cat de mica, tot este bine.

Pupici

Replica: Multumim Monica, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 22-10-2008

pentru ca ne sustii cauza, adica nu ar mai avea acelasi farmec forumul fara imagini.

Pupici

Replica: Bine v-am gasit! by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 22-10-2008

Buna Gargaritelor,
Numele meu este Cristina si sunt noua pe acest forum desi va urmaresc de foarte mult timp, abia acum mi-am luat "curajul" sa va scriu. M-am hotarat in momentul in care am vazut postat serialul "Ruga catre domnul". Si eu am inceput acest minunat goblen si sunt uimita de cat de repede puteti sa lucrati. Eu nu am timp de goblenat desi imi place foarte mult. Mai rup din cand in cand cate o particica de timp, dar nu prea mult.

Va doresc spor la treaba si abia astept sa vad cum se contureaza goblenul. Poate imi gasesc si eu timp sa lucrez alaturi de voi.

Spor sau asa cum spuneti voi "Sa aveti motoras la ac!"

Replica: Bine ai venit, Cristina! by olteanu rodica (714 mesaje), la 22-10-2008

Ma bucur nespus de mult ca te-ai hotarat sa intri pe forum tocmai aici unde am postat eu ce lucrez. Asemenea tie si eu sunt noua pe forum si ma bucur de compania fetelor.

Iti doresc sa ai clipe frumoase alaturi de noi, sa putem sa-ti dam din elanul nostru si sa realizezi cat mai multe si cat mai frumoase goblene care sa-ti aminteasca peste ani ca ai trecut pe aici.

Bun venit!

Replica: Ce bine by Stefanescu Elena (2584 mesaje), la 22-10-2008

ca s-a rezolvat problema site-ului si ca vom putea posta in continuare poze.

Replica: Ruga Catre Domnul by olteanu rodica (714 mesaje), la 22-10-2008


Un nou episod ca bun venit pentru Cristina.



Replica: Dar by Anisoara Nichita (231 mesaje), la 22-10-2008

ai avut ceva spor, Rodica. Frumos cadou pentru Cristinel in semn de bun venit!
Clementina, in privinta fotografiilor, este o problema la tine. Eu am postat si iei si azi imagini, fara probleme.
Pupici la toate si spor la acushorul acela cu aripi!

Replica: Multumesc, Rodica! by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 22-10-2008

Rodica, intr-adevar mi-ai facut un cadou minunat. Cum reusesti sa lucrezi asa de repede? Tare mult as vrea sa pot lucra si eu asa cum lucrezi tu!

Vreau sa va mai intreb ceva: vreau sa fac un cadou unei prietene foarte bune un goblen si m-am gandit la "Madona cu pruncul", dar vreau sa-i cumpar si o rama pentru goblen. Nu stiu cum sa o aleg, ce dimensiune? Goblenul ales de mine are 15x20 cm. Rama ce dimensiune trebuie sa aiba?

Astept raspunsul vostru.

Replica: Cristina, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 22-10-2008

daca te referi la rama pentru panza, "rama lui nea Costica", o poti cumpara tot de la TTT. Are codul 2.20-5. Sper ca de acest fel de rama e vorba.

Rodica ai un spor nebun! Nu il "inchiriezi" sau "imprumuti"? Caci eu tare mai am nevoie...

Replica: Adriana, by olteanu rodica (714 mesaje), la 22-10-2008


ti se pare ca lucrez repede?

De luni incoace chiar nu prea am avut timp. Stii cum este: mai trebuie sa faci atatea lucruri, sa mai iesi sa platesti una-alta, dar daca vrei eu iti transmit din elanul meu cu mult drag.

Pupici

Replica: Rodica, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 22-10-2008

imi place mult modelul tau. Sa ai spor din plin!

In ceea ce priveste inregistrarea si pe alte forumuri nu cred sa fie nici o problema.

Am observat ca si tu ai lucrat goblen de la alta firma in fotografiile postate de tine.
Unei persoane care are aceasta pasiune nu cred ca o opreste ceva sau cineva in a cumpara un goblen care-i place. Mai ales ca sunt modele diferite intre ele.
Cine-i fara pacat sa arunce primul piatra...

Replica: Multumesc, Maria, by olteanu rodica (714 mesaje), la 22-10-2008

stiu ca o sa iasa frumos pentru ca l-am mai lucrat odata.

Mult spor sa ai si tu la Toamna de basm.

Replica: Episod de episod, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 22-10-2008

imi este tot mai drag. Sa ai mult spor in continuare.

Daca ai mai mult elan disponibil nu imi trimiti si mie putin?


Replica: Se vede by tanasa clementina (293 mesaje), la 22-10-2008

ca esti maestra in ale goblenatului, - ai spor, nu gluma! S-a conturat destul de bine.
Sa ai spor.

Replica: Uneori, by Alice Popa (227 mesaje), la 22-10-2008

le invidiez pe femeile ce nu sunt nevoite sa se scoale dimineata ca sa plece la servici si au timp sa se ocupe de treburile lor. Dar, nu - as da orice sa nu fiu bolnava. Rodica, tot ce iti doresc este ca boala ce te tine acasa, sa regreseze, iar tu sa lucrezi, la fel de repede, goblenuri la fel de frumoase.
Ac sprinten si fir fara noduri, in continuare.

Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2584 mesaje), la 22-10-2008

de unde ai asa viteza? Il aduc pe Pitic sa iti dea un pupic si sa-mi dai si mie un pic din viteza ta.
Pupici si o seara frumoasa.

Replica: Rodica, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 23-10-2008


nu doar mi se pare, chiar ai spor!
Un pupicel si o imbratisare.

Replica: Am mai trecut by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 23-10-2008

sa vad progresul; ai avansat destul, se vede ca esti profesionista, Rodica.
Mult spor!

Replica: Rodica, nu ne prezinti un nou episod? by Raluca Popa (837 mesaje), la 24-10-2008

Parca ma mananca si pe mine degetele, sa-l incep din nou. Ma abtin insa, vreau sa termin ce am inceput.

Replica: Raluca, by olteanu rodica (714 mesaje), la 24-10-2008

la asta ma gandeam si eu, dar las pe maine, ca nu prea sunt la stadiul in care sa arat ceva. Acum bat pasul pe loc la haina lui Isus. Tu dai inainte cu Printesa, sa vedem ce ai mai lucrat.

Multi pupici si mult spor.

Replica: Rodica, by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 24-10-2008


Ne-ai facut tare curioase! Abia asteptam sa vedem ce ai mai lucrat. Nu ne tine prea mult in suspans.

Multi cai putere la acul ala mic si multa dexteritate manutelor tale!

Replica: Rodica, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 24-10-2008

si eu sunt curioasa, dar ce sa fac? Voi avea rabdare pana maine. Sa ai aripioare la ac.

Replica: Cred ca incep by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 25-10-2008

sa fiu si eu, Rodica, curioasa. Tacerea ta este suspecta...

Replica: Rodica, by tanasa clementina (293 mesaje), la 25-10-2008

unde esti? Vrei sa ne faci vreo surpriza? Te asteptam.

Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2584 mesaje), la 25-10-2008


te-ai ascuns si vrei sa ne faci o surpriza?
Pupici de la mare.

Replica: Rodica, by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 25-10-2008


ce se intampla? Ai uitat de noi sau vrei sa ne faci o surpriza mare, mare, mare, mare?
Asteptam nerabdatoare.

Replica: Probabil, by Raluca Popa (837 mesaje), la 25-10-2008

Rodica este prinsa in "administrarea de sambata". Cu siguranta o sa ne incante cu un nou serial astazi.

Replica: Ruga Catre Domnul by olteanu rodica (714 mesaje), la 25-10-2008


As fi vrut sa va fac o surpriza, dar daca sunteti asa nerabdatoare ma opresc aici. Cum sa va parasesc sau sa va uit?
Va pup pe toate si va doresc un sfarsit de saptamana cat mai reusit.



Replica: Ai lucrat extraordinar de mult. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 25-10-2008

Cred ca s-a luat de la Tereza, viteza, sau asa lucrai si inainte. Este foarte frumos goblenul, haina are atatea culori.

Felicitari si iti urez sa ai timp sa lucrezi ca se pare ca spor ai!

Replica: Roxana, by olteanu rodica (714 mesaje), la 25-10-2008

te pup si crede-ma ca la mine nu este numai pasiune, este viata mea, - asta fac mereu. Imi pare rau ca noaptea nu este mai mare. Am uitat sa va spun, eu lucrez numai noaptea, atunci este liniste si nu trebuie sa dau fuga la bucatarie sau la alte treburi. Adorm seara pe la 17 si ma trezesc pe la 24 si pana ziua cealalta, la 17 sa tot fac si treburile casei si sa cos. Am incercat si invers, sa dorm noaptea si sa ma trezesc pe la 6, dar am vazut ca ziua ma tot invartesc prin casa si nu reusesc sa fac ce mi-am propus. Nu luati exemplul meu.

Multi pupici pentru dulcetica ta, Sara.

Replica: Super! by Iordanoiu Elena Daniela (165 mesaje), la 25-10-2008

Pe langa faptul ca este un goblen foarte frumos, pana acum, ti-a iesit minunat. Abia astept finalul.
Spor la treaba!

Replica: Rodica, by tanasa clementina (293 mesaje), la 25-10-2008

ne-ai tinut in suspans, dar nu degeaba, - ai avut spor, nu gluma! Sa ai motoras la ac.

Replica: Rodica, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 25-10-2008

culorile sunt super, iar tu ai un spor de invidiat.
Astept urmatorul episod.

Replica: Spor by tanasa clementina (293 mesaje), la 26-10-2008

pe mai departe, - un goblen frumos, trebuie neaparat sa-l am si eu in colectie.

Replica: Cat este de frumos! by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 26-10-2008

Rodica, este minunat goblenul. Pentru ca il am inceput, cred ca de maine am sa ma reapuc si eu de el, chiar daca timpul nu-mi permite decat sa lucrez maxim o ora pe zi si in plus la mine nu o sa se contureze asa rapid ca la tine, dar iti promit tie si celorlate gargarite ca am sa lucrez la el. Este prea frumos ca sa zaca aruncat acolo in dulap.
Fetita mea m-a vazut lucrand la el si m-a rugat sa o invat si pe ea. I-am luat Madona in albastru, varianta imprimata. Fata mea nu are decat 8 ani, dar este asa de incantata. Va fi oare cea mai mica Gargarita sau...?

Va pup pe toate si urez La multi ani!, tuturor gargaritelor ce poarta numele de Dumitra.

La multi ani si sa aveti parte numai de bucurii si impliniri!

Replica: Cristina, by Stefanescu Elena (2584 mesaje), la 26-10-2008

atat tu cat si fetita ta aveti toata admiratia mea. Daca de la 8 anisori indrageste acest lucru, este un "om mare". Multi prieteni ai mei, la 20 de ani radeau de mine cand le-am zis de goblen si ma faceau "baba", dar nu mi-a pasat. Am continuat sa goblenez si voi continua sa goblenez. Pupici pentru amandoua.

Replica: Cristina, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 27-10-2008

bine ai venit! Sper sa fi cat mai des cu noi. Si astept sa vad si lucrarea gargaritei tale.

Replica: Rodica, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 27-10-2008

sunt fermecata de stilul tau de lucru: frumos si rapid. Felicitari!

Replica: Nici o veste? by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 29-10-2008

Rodica, nici o veste de la tine?
Suntem nerabdatoare sa vedem!

Replica: Rodica, by tanasa clementina (293 mesaje), la 29-10-2008

te astept cu un nou serial sau vrei sa ne minunezi din nou cu rapiditatea ta?
Iti urez o zi buna si ac fermecat.

Replica: Va multumesc, by olteanu rodica (714 mesaje), la 29-10-2008

ca va interesati ce am mai facut. Nu vreau neaparat sa va uimesc, dar cat puteam lucra ieri, ca stiti ca a fost pauza doua zile. Sa va arat acelasi interes: iata un nou episod.
Mult spor tuturor.

Replica: Ruga Catre Domnul by olteanu rodica (714 mesaje), la 29-10-2008



Replica: Vrem sa vedem si spatele! by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 29-10-2008


Rodica, ai o viteza extraordinara! Vrem sa vedem si spatele, cred ca este perfect.

Replica: Rodica esti extraordinara! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 29-10-2008

Este superb goblenul!
Felicitari!


Replica: Rodica, by Cozea Rodica-Maria (600 mesaje), la 29-10-2008


toata admiratia pentru modelul pe care il lucrezi. Este foarte frumos, iar culorile sunt minunate. Ce sa mai spun de tine care esti o Gargarita tare harnica.

Replica: Rodica, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 29-10-2008

cum este sa lucrezi un model a doua oara? Eu inca nu am incercat aceasta experienta.

Replica: Maria, by olteanu rodica (714 mesaje), la 29-10-2008


sincer nu stiu ce sa-ti raspund. Pentru mine este important sa am mainile ocupate, nici nu conteaza daca lucrez un model de mai multe ori. Tot ce conteaza este ca realizez ceva. Asa simt eu.
Mult spor sa ai. Ai nevoie, la cate frumuseti ai achizitionat.
Pupici.

Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2584 mesaje), la 29-10-2008

a zis Pitic ca vine pe la tine un pic sa-ti fure putin din elanul tau, sa imi aduca si mie.
O zi placuta si mult spor.

Replica: Rodica, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 29-10-2008

esti foarte, foarte, foarte harnicuta. Cosi rapid! Goblenul este minunat (ma tot repet, dar nu conteaza!). Mantia are niste culori de vis!
Sa ai spor la fel ca si pana acum.

Replica: Este minunat by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 29-10-2008

goblenul! Ma fascineaza culorile lui, sunt atat de placute. Iti urez din tot sufletul sa ai mult spor si sa ne mai incanti cu noi episoade.

Replica: Minunat, Rodica! by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 29-10-2008

Culorile sunt superbe, sa iti dea Dumnezeu multa sanatate si putere de munca in continuare.
Sa ai motorase la ac.
Te imbratisez si o seara frumoasa.

Replica: Superb, by tanasa clementina (293 mesaje), la 29-10-2008

Rodica. Culori deosebite, lucratura de profesionista, rapiditate - tot ce poate exista la o desavarsita goblenista.
Sa ai spor.

Replica: Va multumesc, by olteanu rodica (714 mesaje), la 30-10-2008


sunteti minunate. Mereu atente si asta ma bucura nespus. Stiti si voi ca si mine cat este de important sa-ti fie apreciata munca. Voi imi dati elan. De cate ori citesc ce scrieti imi doresc sa lucrez si mai mult. Voi meritati milioane de felicitari din partea mea. Elena, nu cred ca te induri sa-l trimiti pe Pitic, ca l-as opri aici asa ca, iti dau elan oricum si multi pupici.

Spor la lucru, gargarite minunate!

Replica: Rodica, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 31-10-2008

m-ai uimit cu rapiditatea ta. Tu ai o viteza cosmica! Felicitari!

Replica: Rodica, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 31-10-2008

astazi nici un episod?

Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2584 mesaje), la 31-10-2008

cum mai arata goblenul? Nu ne arati si noua? Mult spor in continuare si o imbratisare.

Replica: Ruga Catre Domnul by olteanu rodica (714 mesaje), la 31-10-2008

Fetelor stagneaza lucru meu. Am soacra de luni la mine si nu am timp prea mult sa lucrez. Azi trebuie sa o duc la control la ochi. De abia astept sa pot lucra.
Va pup pe toate si va doresc spor la lucru.

Replica: Rodica, by Raluca Popa (837 mesaje), la 31-10-2008

primesti si Ruga mea in topicul tau? Zilele trecute am facut experiente pe panza de goblen. Am spalat-o de-a binelea (nu numai cu spuma) si am ramas uimita, culorile nu au iesit deloc! In plus, s-a curatat pata de cafea si panza a ramas la fel de apretata. O dovada in plus a calitatii lucrurilor facute de TTT. Acum nu mai trebuie sa incep modelul de la zero, ci o sa continui pe panza originala. Cand, nu stiu, dar cu siguranta o sa-l termin si pe acesta.



Replica: Felicitari, Raluca! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 31-10-2008

Este un goblen destul de frumos.
Ma bucur ca ai facut tu experienta pe goblenul tau fiindca mie imi era putin frica sa il spal, dar intr-adevar inca o data, cei de la TTT isi arata experienta. De-abia astept sa vad noi episoade cand te hotarasti sa il continui.

Pupici si mult spor la goblenat va urez!

Replica: Dragele mele, by Ionita Victorita (533 mesaje), la 31-10-2008

eu de la inceputuri spal goblenul cand il termin. Il pun in apa calduta cu dero lichid sau sapun lichid, il las 15-30 minute si apoi il spal cu miscari usoare (in functie de cat este de murdar). Il clatesc cu multa apa rece, il storc, il scutur foarte bine si il pun la uscat pe suprafata dreapta (sub el pun un prosop). Cand este aproape uscat il calc pe dos si arata foarte bine.
Multe zambete si imbratisari, motoras la ace.

Replica: Wow, Raluca, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 31-10-2008


esti plina de surprize! Te astept si eu sa-l continui.
Rodica, astazi pe unde zbori?

Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2584 mesaje), la 31-10-2008

am vazut Cina cea de taina la modele lucrate. Te induri sa-l dai?

Replica: Scumpelor, by olteanu rodica (714 mesaje), la 01-11-2008

nu am disparut, dar pana maine seara am fost deposedata de aparatul foto. Azi dimineata a plecat sotul intr-o deplasare si l-a luat cu el.

Raluca, te primesc cu cea mai mare placere si chiar ma bucur ca ai reusit sa cureti goblenul ca sa nu trebuiasca sa-l lucrezi din nou. Eu curat goblenele punand pe spatele lor spuma de curatat covoare. Nu se intampla nimic, dimpotriva se invioreaza culorile.

Maria, nu am zburat pe nicaieri cu toate ca as fi vrut sa am aripi si sa termin mai repede niste probleme ca sa-mi fac timp si pentru goblen.

Elena, problema nu ar fi daca imi pare rau, dar nu se intereseaza nimeni. Daca sunt bine, il mai pot lucra, dar cu banii pe el as putea sa cumpar si altele. Am facut si eu o incercare. Oare a vandut cineva goblene postate acolo? As fi curioasa.

Va pup pe toate si va doresc spor la lucru.

Replica: Multa by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 01-11-2008

sanatate iti doresc si spor la lucru!

Replica: Ruga Catre Domnu, by olteanu rodica (714 mesaje), la 03-11-2008

Un nou episod.



Replica: Wow, Rodica! by Stefanescu Elena (2584 mesaje), la 03-11-2008

Deci, wow! Altceva nu pot sa spun.

Replica: Vai! Este o frumusete! by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 03-11-2008


Replica: Woow!, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 03-11-2008

Chiar ca nu am cuvinte...

Replica: Felicitari Rodica! by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 03-11-2008

Am ramas fara cuvinte...

Replica: Ruga Catre Domnul by olteanu rodica (714 mesaje), la 03-11-2008

Cateva puncte in plus.



Replica: Raluca, by olteanu rodica (714 mesaje), la 04-11-2008

o sa fie putin diferit de al tau pentru faptul ca l-am mai lucrat odata si sunt nevoita sa mai combin culorile. Nu imi ajung toate atele.

Replica: Am observat, by Raluca Popa (837 mesaje), la 04-11-2008

unele diferente, insa m-am gandit ca difera lumina sau aparatul de fotografiat. Se pare ca nu m-am inselat insa. Oricum, modelul este superb, iar tu o Gargarita vitezomana. Ruga mea va mai astepta putin, macar sa termin Printesa.

Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2584 mesaje), la 04-11-2008

ai o viteza de lucru nemaivazuta. Cred ca tu ai un ac special cu un super motor. Ce urmeaza dupa Ruga?

Replica: Draga mea, by olteanu rodica (714 mesaje), la 04-11-2008

Elena, imi pare rau sa te dezamagesc, dar niciodata nu planuiesc ce va urma, adica nu am nimic cumparat. Am vorbit cu Mihaela sa cumpar eu Sirena si ea Eden si sa le lucram amandoua. Pentru ca eu stau acasa cred ca voi avea parte de ele in original ca dupa aceea ea sa le lucreze cu completarile de rigoare daca nu vor ajunge atele. Asta nu este o problema pentru noi, ne completam reciproc. Sper ca zilele urmatoare sa-si faca timp sa faca un serial cu Gioconda. A promis.
Ce face Pitic, am vazut ca te ajuta la pitic, nu?
Pupici.

Replica: Pitic by Stefanescu Elena (2584 mesaje), la 04-11-2008

face numai traznai. Acum doarme linstit pe perna invelit cu paturica exact ca un bebelus. Ma ajuta, ma incurca ca se aseaza in bratele mele si cu o labuta pe mana in care tin goblenul si abia, abia pot face cateva puncte.
Te pupam si noi.

Replica: Cristinica, by olteanu rodica (714 mesaje), la 04-11-2008

nu vii si tu cu Ruga alaturi de mine si Raluca?

Mi-ar parea bine sa facem o minisezatoare. Ce zici?

Replica: Rodica, ce bine daca ati face voi by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 05-11-2008


doua combinatia asta, pentru ca ma gandeam sa o lasi pe ea (pe Mihaela) sa lucreze Sirena si sa lucrezi tu Eden fiindca vreau sa-l lucrez si eu si, ma gandeam ca poate am mai mult spor daca il lucram impreuna. Dar mai am de terminat celalalt goblen, ce zici ma astepti? Te rog eu mult, mult din tot sufletelul.
Pupici!

Replica: Roxana, by olteanu rodica (714 mesaje), la 05-11-2008

facem cum zici tu si ce combinatie vrei tu, cum sa te refuz?
O zi buna si spor la lucru.

Replica: Multumesc mult, Rodica! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 05-11-2008

Te pupici dulce, dulce, dulce!

Replica: Roxana, by Stefanescu Elena (2584 mesaje), la 05-11-2008

te pregatesti de inca un goblen frumos. Ma bucur ca v-ati inteles si ati pus la punct toate detaliile. Va pup pe amandoua.
Rodica astept inca un episod din Ruga. Sau este deja gata?

Replica: Ruga Catre Domnul by olteanu rodica (714 mesaje), la 05-11-2008

Un nou episod.



Replica: Cea mai vrednica Gargarita! by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 05-11-2008

Rodica, nu am cuvinte sa descriu ceea ce vad. Ai o indemanare fenomenala, se vede ca pui suflet in ceea ce faci, ca tu chiar iubesti goblenul.
Felicitari din tot sufletul pentru ceea ce faci.

Replica: Cristinica, by olteanu rodica (714 mesaje), la 05-11-2008

eu iti multumesc frumos pentru aceste cuvinte frumoase si te astept alaturi de mine si Raluca sa lucram Ruga.

Pupici dulci pentru tine si cei doi puisori ai tai.

Replica: Multumesc, Rodica. by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 05-11-2008

Replica: Rodica esti uimitoare! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 05-11-2008

Felicitari pentru sporul pe care l-ai avut! Este foarte frumos intr-adevar goblenul.
Mult spor in continuare!

Replica: Rodica, by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 05-11-2008

vreau sa-ti spun ca nu numai eu sunt impresionata de cum lucrezi ci si fetita mea. Asa cum am mai spus, i-am luat un goblen pictat, dar din pacate i se pare foarte dificil sa lucreze la el si am incercat marea cu degetul cum se spune: aveam achizitionat tot pentru ea "Dalmatianul" cu diagrama si mi-am luat curajul sa o invat sa lucreze dupa diagrama. Nu pot sa-ti spun cat de mare a fost bucuria mea cand am vazut ca ii place mai mult sa lucreze dupa diagrama decat dupa pictura. Va promit, voua tuturor gargaritelor, ca in curand am sa deschid un nou topic cu dalmatianul lucrat de fetita mea. Sa aveti rabdare cu ea ca lucreaza incetisor, dar lucreaza, asta este important!.

Replica: De-abia by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 05-11-2008

asteptam Cristina sa ne arati cum lucreaza fetita ta.

Replica: Foarte frumos, Cristinica. by olteanu rodica (714 mesaje), la 05-11-2008

Am si eu doua fete si a fost o perioada, acum vreo doi ani cand au cusut si ele un pic, dar le-a trecut. Fetita ta este micuta si daca o indrumi sper sa nu-i treaca. Spune-i ca o pup si mai spune-i ca o sa ii arat zilnic ce lucrez daca imi arata si ea, da?

Replica: Va promit by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 05-11-2008

ca am sa va postez mereu ce lucreaza Mihaela. Nu prea are ea timp ca are teme de facut, mai este inscrisa si la cursuri extrascolare (dans modern, pictura), dar cand lucreaza am sa postez. Sa stiti ca seara de seara ne uitam impreuna la voi la ce ati mai lucrat si deja mi-am facut planurile pentru urmatorul goblen (care de fapt sunt doua): Gargarita si Mos Craciun.
Va pup pe toate si spor la goblenat!

Replica: Rodica, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 05-11-2008

ai cusut atat de mult! Se contureaza repede goblenul la tine.
Sa ai spor mult in continuare!

Cristina, abia astept sa vad Dalmatianul fetitei tale. Ma bucur ca ii place sa lucreze goblen. Si noi cele mari inaintam incet.
Un pupic pentru ea.
Si pentru tine!

Replica: Rodica, am omis sa-ti spun by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 05-11-2008

daca te uiti tu in topicul Provocare-Printesa Desertului cand ne-ai intrebat tu ce nume de gargarita ti se potriveste eu ti-am zis Gargarita-Printesa-Desertului, cred ca nu ai citit replica. Ce zici iti place? Nu ne-ai zis ce nume ti-ar placea dintre cele nominalizate. Ma gandeam ca ti se potriveste numele fiindca ai fost campioana.
Pupici si spor la goblenat.

Replica: Frumos by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 05-11-2008

se mai arata Ruga ta, Rodica. Culorile sunt sublime, iar tema pe masura. Sa ai acelasi spor in continuare.

Cristina, abia astept sa vad un serial cu Dalmatianul lucrat de fetita ta.

Replica: Roxana, by olteanu rodica (714 mesaje), la 05-11-2008

eu citesc chiar tot. Am vazut ca s-a propus Gargarita-Ochi-Frumosi, Gargarita- Surpriza, Gargarita-Printesa-Desertului. Pentru prima si ultima nu as opta pentru ca sunt alte fete tinere care pot lua aceste nume. Ca sa imi insusesc numele care mi-ar place, Gargarita-Surpriza ar trebui sa fiu tot timpul demna de acest nume. Asa vad eu lucrurile: ca trebuie sa meriti mereu un nume si ma tem ca poate nu o sa fac mereu surprize si ma fac de ras.
Pupici pentru tine si Sara.

Replica: Deci raman, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 05-11-2008

Gargarita-Ochi-Frumosi.
Pupici si tie

Replica: Nu, Roxana, by olteanu rodica (714 mesaje), la 05-11-2008

scuza-ma, nu ai inteles. Mi-ar placea Gargarita-Surpriza. Supuneti la vot. Nu am varsta pentru numele care zici tu.

Replica: Daca tie iti place, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 05-11-2008

eu sunt intru totul de acord Rodica. Si ti se potriveste Gargarita-Surpriza.

Replica: Rodica, by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 05-11-2008

astazi sunt nasa ta. Ieri tu ai fost prima raza de soare ce a sclipit pe acest forum si fie ca acesta sa-ti fie numele: Gargarita-Raza-de Soare.
Iti zambesc cu dragoste de sora si, mai nou, de nasa.

Replica: Mie mi-ar fi placut: by Vasiliu Letitia (1453 mesaje), la 05-11-2008

Gargarita-Suflet-de-Aur.

Replica: Letitia, by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 05-11-2008

este o noua definitie a ceea ce reprezinta Rodica pentru mine. Multumesc.
Rodica va hotari ce ii va fi mai aproape de suflet.
Iti zambesc, nashica Letitia!

Replica: Asa sa fie nashica Laura. by Vasiliu Letitia (1453 mesaje), la 05-11-2008

Si eu iti zambesc si... trimit, timida o Ruga catre Domnul...

Replica: Fara by olteanu rodica (714 mesaje), la 05-11-2008


sa supar pe nimeni si cu mii de multumiri pentru ca ati vrut sa fiti nasicile mele, pot sa ma numesc Gargarita Raza-De-Soare?

Imi place, multumesc.

Replica: Deci ramane Gargarita Raza-De-Soare. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 06-11-2008

Pe unde esti Bica sa adaugi la tabel si numele de gargarita al Rodicai?

Pupici


Replica: Rodica, by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 06-11-2008

am deschis un nou topic cu Dalmatianul lucrat de fetita mea.


Replica: Gargarita Raza de Soare, by Stefanescu Elena (2584 mesaje), la 06-11-2008

tare bine ti se potriveste. Ce mai face Ruga ta? Pentru Laura as alege un nume Gargarita-Alinare (sper sa nu te superi pe mine), - vorbele ei aduc atat de multa liniste si intelepciune.
Pupici.

Replica: Rodica, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 06-11-2008

imi place numele ales de tine, Gargarita-Raza-de Soare.

Replica: Felicitari Rodica! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 06-11-2008

Frumos nume ti-a dat nasa ta si ti se potriveste de minune.

Replica: Ruga Catre Domnul by olteanu rodica (714 mesaje), la 07-11-2008

Un nou episod.



Replica: Gargarita-Raza-de-Soare, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 07-11-2008

esti harnicuta ca de obicei! Ai inaintat mult si este aproape gata. Si este asa de frumos! Imi place foarte mult
Te imbratisez cu drag,
Adriana

Replica: Rodica, by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 07-11-2008

ai inaintat binisor, mari aripioare a avut acul tau, este foarte frumos si culorile sunt ca din poveste. Te admir!

Replica: Rodica, ce harnicuta esti! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 07-11-2008

Felicitari! Esti o artista a goblenului.

Ai vazut ca are si Raluca Eden in lada de zestre? Se pare ca o sa avem companie la acest goblen.

Pupici si spor la goblenat!

Replica: Rodica, by Bica Nistor (1218 mesaje), la 07-11-2008

este frumos ca o rugaciune, goblenul tau. Timp si inima usoara ca sa il termini.

Roxana, misiune indeplinita.

Replica: Rodica sau Gargarita raza de soare, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 07-11-2008

imi incanti ochii cu aceasta Ruga a ta. Sper ca dupa ce termini Ruga sa o inramezi si sa o pui deasupra patului sa-ti vegheze somnul.
Pupici si spor la goblenat.

Replica: Rodica, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 07-11-2008

iti multumesc din suflet pentru acest serial. Mi s-a lipit de suflet, este un model cu totul si cu totul deosebit. Iar tu esti o maestra.

Replica: Rodica, by Raluca Popa (837 mesaje), la 07-11-2008

tu esti pe ultima suta de metri. Nu-mi vine sa cred cat de repede l-ai lucrat. Si eu care ma gandeam ca ajung sa-l lucrez cu tine... Abia astept sa ma delectez cu urmatorul tau serial, indiferent care va fi. Iti doresc un sfarsit de saptamana odihnitor.

Replica: Ruga Catre Domnul by olteanu rodica (714 mesaje), la 08-11-2008

Atat pana luni.
Un wekend placut tuturor.



Replica: Felicitari, Rodica! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 08-11-2008

Este un goblen superb si mai ai foarte putin de lucrat la el.
Bica, multumesc!
Pupici si spor la goblenat!

Replica: Fetelor, by olteanu rodica (714 mesaje), la 08-11-2008

luminati-ma si pe mine. Roxana, misiune indeplinita. Adica?

Replica: Scuze, Rodica! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 08-11-2008

Bica a intocmit un tabel cu toate numele de gargarita, se gaseste la Generalitati la Numele de Gargarita. Si eu am rugat-o sa-ti adauge si numele tau in tabel. Ea mi-a trasmis ca l-a inscris: "misiune indeplinita".

O sa-ti postez tabelul sa-ti dai seama.
Pupici!



Replica: Rodica, by Popescu Ioana (458 mesaje), la 08-11-2008

ai un nume frumos de gargarita. Sa il porti cu cinste, il meriti pe deplin. Sa traiasca si nasica! A fost foarte inspirata.

Replica: Multumesc, Roxana by olteanu rodica (714 mesaje), la 08-11-2008

si multumesc si tie Bica. Nu realizam ce se intampla si fiind pe acest topic banuiam ca are legatura cu mine Eu ma gandeam ca este in legatura cu goblenul Eden. Cum, necum, este bine si va multumesc ca m-ati inclus in lista.

Va pup si va multumesc tuturor pentru aprecieri.

Replica: Felicitari, Rodica! by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 08-11-2008

Este superb modelul tau. Mai ai inca putintel si este gata, are niste culori deosebite. Sa ai motoras la ac in continuare!

Replica: Rodica, ideea era by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 09-11-2008

ca numai Bica are acces la tabel fiindca ea l-a intocmit. Ai vazut ca in dreptul replicilor scrise de tine iti apare un creion si o foaie, adica ai dreptul sa corectezi. La fel si in cazul tabelului, numai Bica putea sa te includa in tabel.

Pupici si mult spor la goblenat!

Replica: Sincer imi pare rau Rodica! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 09-11-2008

Imi pare sincer rau! Problema este ca si mie mi-au fost date planurile peste cap de altcineva. Am citit mai devreme ce ai scris si sincer nu am vrut sa par ca sunt neserioasa sau sucita, mie imi place sa imi respect cuvantul.

Citat:
Am fost azi in situatia de a ma simti tradata prin faptul ca cineva si-a calcat cuvantul. In aceeasi situatie, daca eu imi calc cuvantul nu tradez pe nimeni, dar ma tradez pe mine si este mult mai rau, doare mai tare. Azi am invatat multe, - sa nu te joci cu cuvintele daca nu ai nimic de spus.


Eu imi cer iertare in mod sincer si sper din tot sufletul sa ma ierti.

Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 09-11-2008

inca un pic si esta gata. Abia astept sa vad ce rama va avea.
Pupici si o seara placuta.

Replica: Roxana, by olteanu rodica (714 mesaje), la 10-11-2008

stai linistita, a trecut momentul.

Mii de pupici Sarei.

Replica: Superb modelul, Rodica. by APOSTOL NICOLETA (9 mesaje), la 10-11-2008

L-ai cusut cu o viteza uimitoare. Ma gandesc si eu sa-l cos cand o sa am timp. Imi place foarte mult. Astept nerabdatoare sa il vad si inramat.
O zi buna, tuturor.

Replica: Rodica, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 10-11-2008

este aproape gata. Ultima suta de metri! Pardon, ultimii centimetri!

Este divin.

Replica: Da, Adriana,by olteanu rodica (714 mesaje), la 10-11-2008

mai sunt cativa centimetri.

Replica: Ruga Catre Domnul by olteanu rodica (714 mesaje), la 10-11-2008

Penultimul episod.



Replica: Felicitari Rodica! by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 10-11-2008


Eu si Miky ti-am admirat goblenul! Nu avem cuvinte sa descriem ceea ce simtim cand vedem cum inaintezi. Acum si Miky mai face cateva punctulete la Dalmatian, nu mult, dar incet si sigur (nici nu o las sa stea prea mult cu ochii pe panza - este mica si nu vreau sa-i dauneze mai tarziu).

Vrem sa vedem finalul, desi ne va fi dor de Ruga ta. Abia asteptam sa vedem care este urmatorul serial.
Un buchet oferit din suflet!



Replica: Cristinica, by olteanu rodica (714 mesaje), la 10-11-2008

cum sa-ti fie dor? Poti sa aduci aici Ruga ta si asa o vom avea in continuare aici. Ce zici?

Multi pupici si spor in toate activitatile tale, micuta Miky.

Replica: Rodica, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 10-11-2008

chiar daca imi va fi dor de Ruga, abia astept sa-l vad gata. Este un model deosebit atat prin tema, cat si prin culori. Te-ai hotarat ce vei incepe dupa el?

Replica: Nico, by olteanu rodica (714 mesaje), la 10-11-2008

sper ca maine va fi gata. Pentru mine nu este o surpriza, am mai spus ca l-am mai lucrat odata. Acest goblen nu este sa fie al meu. L-am dat prima data si asa va fi si de data aceasta. Se va bucura de el, sper, o persoana pe care inca nu o cunosc decat din fotografii. Aceasta persoana va fi pentru mica mea printesa, o a doua mama. Sunt sigura ca ai inteles. Micuta mea se va logodi in decembrie si eu si sotul meu am cazut de acord ca va fi cel mai potrivit cadou pentru mami doi, atunci cand ne vom cunoaste. Eu l-am inceput fara sa stiu unde va ajunge, dar acum imi vine sa sar in sus de bucurie ca poate prin gestul meu voi deschide un drum frumos spre inima celei de a doua mame.

Dupa Ruga am trei variante care sunt pe drum: Eden, Sirena sau Lupoaicele.

Replica: Rodica, by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 10-11-2008

ma uimesti in continuare! Cred ca este cel mai frumos cadou pe care il poate primi cineva si sunt sigura ca cea de-a doua mamica a printesei tale va aprecia gestul asa cum noi te apreciem pe tine. Sunt sigura ca acest goblen il vei mai lucra inca o data, deoarece se vede din tot serialul realizat de tine ca iti place mult de tot acest goblen, dar faptul ca te-ai hotarat sa-l daruiesti spune multe despre persoana ta.
Te imbratisez cu drag si iti doresc tot binele din lume si sa ai parte numai de bucurii.

Replica: Rodica, esti o persoana intr-adevar speciala. by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 10-11-2008

Sa iti traiasca fetita si sa fie fericita pe noul drum pe care a ales sa paseasca. Sunt sigura ca mami doi va fi incantata de cadou.
Oricare model te vei hotara sa incepi, va fi o incantare pentru ochii mei.
O imbratisare calda de la Nico, Gargarita Paunita

Replica: Nico, by olteanu rodica (714 mesaje), la 10-11-2008

sa stiti ca nu o sa plece pana nu-l vedeti si voi inramat. Sper sa fac cea mai buna alegere si sa fie chiar deosebit.

Nico, nu sunt altfel, - fiecare om este special, dar iti multumesc pentru aprecieri.

Te imbratisez si eu,
Rodica, Gargarita Raza-de-Soare.

Replica: Multumesc, Cristinica by olteanu rodica (714 mesaje), la 10-11-2008

Replica: Esti o persoana frumoasa, by Raluca Popa (837 mesaje), la 10-11-2008

daca ai hotarat sa faci asa un cadou, Rodica. Un gand bun micutei tale (cred ca e apropiata de varsta mea). Abia astept sa vad urmatorul tau serial.

Replica: Rodica, by PENCU GEORGETA (118 mesaje), la 11-11-2008

am lucrat si eu acest goblen. A fost dintre cele mai iubite. Atat pot sa iti spun. Sunt mama de baiat si pentru mine - si intaresc acest lucru - sa primesc un asemenea cadou ar fi asa o minune Dumnezeiasca. Numai de cate ori impungi cu acul si de cate ori te uti pe diagrama. Este un dar de exceptie. Ii doresc fiicei tale sa aiba totul frumos in jur si, nu in ultimul rand, fericire sufleteasca.

Cu drag si sa fii o socrita minunata.
Te imbratisez si pe tine si pe cea mica si pe mami nr. 2.
Georgeta

Replica: Multumesc, Raluca, multumesc, Georgeta. by olteanu rodica (714 mesaje), la 11-11-2008

Aceleasi ganduri si de la mine catre voi.
O zi buna si spor la lucru.

Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 11-11-2008

ai un suflet tare cald si sper ca persoana care va primi aceasta Ruga sa se bucure din tot sufletul si sa aprecieze acest goblen.
Abia astept sa-l vad la colectie.
Mult spor si o zi buna.

Replica: Felicitari, Rodica pentru gestul tau! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 11-11-2008

Esti o persoana deosebita. Astept sa vad si ultimul episod.
Pupici


Replica: Rodica, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 11-11-2008


esti un om deosebit. Fiicei tale ii doresc numai fericire alaturi de cel ales. Logodnicul este un norocos caci fiica seamana cu mamica unu!

Pupici si abia astept sa il admir la colectie.

Replica: Elena, Roxana, Adriana, by olteanu rodica (714 mesaje), la 11-11-2008

si voi sunteti niste tinerele tare dulci si va doresc sa fiti sanatoase si iubite. Cat o priveste pe mica mea printesa sper ca a facut alegerea potrivita. Cum zice Laura, are liberul arbitru. Numai de ei depinde sa fie fericiti. Eu nu fac nazuri, este tare simpatic baiatul, frumusel. Sa va spun un secret. Mami doi este nascuta in aceeasi zi cu prietena mea Mihaela, ani diferiti, si ghiciti! O cheama tot Mihaela, - cred ca de asta m-am gandit sa-i fac acest cadou.
Va pup pe toate.

Replica: Rodica, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 11-11-2008

semnele sunt de bun augur!
Pupici

Replica: Este by olteanu rodica (714 mesaje), la 12-11-2008

ora doua noaptea. Nu am putut sa adorm pana nu am terminat Ruga.

Replica: Ruga Catre Domnul by olteanu rodica (714 mesaje), la 12-11-2008

Ultimul episod.



Replica: Felicitari, Rodica! by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 12-11-2008

Goblenul tau intrece toate asteptarile cu frumusetea lui. Sunt convinsa ca va fi apreciat de mami 2 a fetitei tale. Ei ii doresc multa fericire alaturi de cel ales, iar tie iti urez sa fii o soacra blanda!
Astept sa-l vad si inramat, sunt convinsa ca vei face cea mai buna alegere.
Pupici si sa ai o zi cat mai buna!

Replica: Felicitari Rodica! by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 12-11-2008

Este un vis goblenul tau. Abia astept sa-l vad inrama.!

Replica: Felicitari, Rodica! by Raluca Popa (837 mesaje), la 12-11-2008


Sunt sigura ca ai adormit cu zambetul pe buze, dupa ultimul efort la Ruga. A iesit superb!

Replica: Bravo, Rodica! by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 12-11-2008

Se pare ca aseara a fost o seara speciala si eu si tu am terminat ce lucram, dar nu numai atat si Emilia a terminat Printesa ei. Ce urmeaza?

Replica: Am vazut goblenul by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 12-11-2008

dimineata si n-am putut sa-ti spun atunci cat de mult imi place.

Felicitari. Este superb, iar tu o artista. De viteza ta de lucru nu mai spun nimic, doar ma minunez.

Replica: Felicitari, Emilia! by Ionita Victorita (533 mesaje), la 12-11-2008

Este o frumusete.

Replica: Victorita, by olteanu rodica (714 mesaje), la 13-11-2008

multumesc, dar ai de dat un costum.

Replica: Rodica, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 13-11-2008

este o frumusete! Mami 2 este o norocoasa. Felicitari!

Poti sa ne spui ce va urma sa lucrezi?

Replica: Rodica, by Popescu Ioana (458 mesaje), la 13-11-2008

inca o bijuterie terminata de mainile tale harnicute. Te pup.

Replica: Extraordinar de frumos, by Cozea Rodica-Maria (600 mesaje), la 14-11-2008

a iesit "Ruga pentru Domnul". Multe felicitari si pupici de la mine. Este cu totul special.

Replica: Azi am trecut sa-ti admir goblenul. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 15-11-2008

Este absolut superb! Are ceva special in el, nu pot sa spun ce, dar este frumos.
Pupici

Replica: Rodica, by tanasa clementina (1029 mesaje), la 15-11-2008

abia astazi am reusit si eu sa intru pe internet. Felicitari pentru frumusetea de goblen.

Replica: Rodican felicitari! by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 15-11-2008

Frumoasa opera ta, frumoase culori, bun exemplu esti in continuare pentru toate gargaritele.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Ruga Catre Domnul si Sirena-goblene lucrate de Rodica/Raluca
MesajScris: 02 Iul 2009, 08:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Replica: Rodica, by Dosinescu Cristina (49 mesaje), la 16-11-2008

deja imi este dor de tine, de elanul si daruirea ta! Te astept si eu si Miky.

Si special pentru tine, la ceas de seara:
"Doamne, iti multumesc din suflet pentru tot ceea ce ne-ai daruit ne daruiesti si ne vei darui. Iti multumesc pentru sanatatea trupului meu, pentru lumina ochilor mei, pentru intelepciunea mintii mele. Iti multumesc Doamne, pentru sanatatea celor dragi mie si pentru sanatatea dusmanilor mei. Iti multumesc pentru painea cea de toate zilele, pentru casa noastra, pentru tot ceea ce ne daruiesti. Iti multumesc pentru indelunga rabdare pe care o ai cu noi si infinitele bunatati pe care le reversi asupra noastra. Iti multumesc Doamne, ca nu te-ai scarbit de noi lenesii si pacatosii, nici nu ne-ai pierdut pentru faradelegile noastre. Iti multumesc din suflet pentru tot, si te rog iarta-ne si ne fa vrednici de iubirea Ta. Amin"

Replica: Multumesc, by olteanu rodica (714 mesaje), la 17-11-2008

tuturor pentru aprecieri.
Cristina iti multumesc si tie si micutei pentru aceasta minunata rugaciune.
Domnul sa va binecuvanteze.

Replica: Dragi gargarite, by olteanu rodica (714 mesaje), la 18-11-2008

dupa acest goblen care pentru mine este special si deosebit, Ruga catre Domnul, revin cu un nou serial.

Eu consider ca nu pot desparti in mai multe parti ceea ce lucrez asa ca voi continua un nou goblen tot aici.

Va pup pe toate si va multumesc pentru aprecieri. Datorita lor am spor si elan cum spuneti chiar voi, ceea ce va doresc si eu si apreciez tot ce faceti pe acest forum chiar daca nu toate lucrati mereu din lipsa de timp, dar sunteti aici si ne incurajati.

Multumesc tuturor.

Replica: Sirena by olteanu rodica (714 mesaje), la 18-11-2008

Primul episod.



Replica: Rodica, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 18-11-2008

ai ales un model foarte frumos. Sa ai mult spor la el si sa ne incanti cu cat mai multe episoade!
Vad ca ai inceput de sus ca sa ne arati cerul.
Pupici

Replica: Rodica, am si eu o intrebare. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 20-11-2008

Tu lucrezi goblenul de dimensiuni mari fixat la masa si iti folosesti ambele maini?
Nu pot sa inteleg cum lucrati voi asa repede.
Pupici

Replica: Te pup, Roxana by olteanu rodica (714 mesaje), la 20-11-2008

Nu, nu lucrez cu amandoua mainile. Da, goblenul il sprijin pe masa, pun o pernuta pe masa ca sa fie mai sus, in rest lucrez normal.

Pupici

Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 20-11-2008

mult spor iti doresc si un ac cu motoras puternic.
Pupici si o zi buna.

Replica: Sirena by olteanu rodica (714 mesaje), la 20-11-2008

Un nou episod. Luni sper sa va arat mai mult pentru ca trebuie sa ascultam de Monica si sa intram mai rar pana ne vom muta in casa noua.

Va pup pe toate si spor la lucru.



Replica: Frumos se contureaza Sirena by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 20-11-2008

Ai dreptate, trebuie sa ne limitam postarile pana saptamana viitoare. Sa ai mult spor la lucru si astept cu nerabdare un nou episod.

Replica: Sa nu fie by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 22-11-2008

de deochi, cat de mult si de frumos ai lucrat!
Sa ai cat mai mult spor in continuare!

Replica: Buna dimineata, tuturor by olteanu rodica (714 mesaje), la 24-11-2008

si o saptamana cat mai reusita.

Replica: Sirena by olteanu rodica (714 mesaje), la 24-11-2008

Un nou episod.



Replica: Rodicuto, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 24-11-2008

iti spun ca esti vitezomana mare! Sa ai o saptamana superba si tu! Cand suntem in casa noua ne desfasuram mai mult...
Pupici.


Replica: Bine ai zis, Adriana! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 24-11-2008


Dar avand in vedere ce model cosi Rodicuta, este normal sa ai asa un spor. Astept urmatorul episod.

Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 24-11-2008

ai un spor fantastic. Asa sa ai, in continuare.
O seara placuta.

Replica: Spor by olteanu rodica (714 mesaje), la 24-11-2008

la lucru, fetelor.

Replica: Multumesc, Rodica! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 24-11-2008

O seara placuta si spor la lucru iti doresc si tie.
Nici nu stii cat ma bucur ca s-a dat liber la sporovait si deja Gargaritele incep sa zboare prin topice.


Replica: Nico, by olteanu rodica (714 mesaje), la 25-11-2008

intradevar, Sirena pare un model destul de simplu, dar pot sa-ti spun ca am ales o cale cam grea. De vreo trei zile nu mai ies din parul ei. Pare ca nu se mai termina, dar nu ma las. Scap eu de aici si apoi o sa-mi fie mai usor.

O zi buna si spor la lucru tuturor.



Replica: Rodica, by Bara-Toderici Mihaela Rada (249 mesaje), la 25-11-2008

la ce spor ai cred ca o sa termini Sirena inaintea mea! Iti iese foarte frumos, as mai coase si eu la ea azi, dar este foarte innorat si la lumina asta slaba nu cred ca o sa reusesc.
Sa ai o zi frumoasa!

Replica: Felicitari, Rodica pentru viteza de lucru! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 25-11-2008

Goblenul este superb.

Replica: Rodica te superi daca te intreb daca ai vandut goblenul by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 25-11-2008

Cina cea de taina? Eram curioasa daca se vand goblenurile.

Pupici

Replica: Nu, Roxana, by olteanu rodica (714 mesaje), la 25-11-2008

nici gand. Nu cred ca se vand, daca stie cineva sa ne spuna si noua.

O zi buna.

Replica: Rodica, by Popescu Ioana (458 mesaje), la 25-11-2008

nu vii si pe la mine? N-am mai pus mana pe ac de o saptamana si o zi. Ti-am mai spus eu... Maini de aur ai.
Te pup.

Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 25-11-2008

lasa sa ii dai tu de cap pana la urma. Mult spor sa ai si un pupic vine spre tine.

Replica: Poate este mai greu, Rodica, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 25-11-2008

dar rezultatul final va fi o incantare pentru ochi. Multa rabdare si mult spor iti doresc la pieptanatul cositelor frumoasei Sirene. Astept un nou episod.

Replica: Rodica, eu am gasit si niste site-uri in engleza by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 25-11-2008

unde se posteaza pentru vanzare, daca ma lasa Monica, pot sa iti dau adresele.

Pupici si mult spor la goblenat.

Replica: Roxana, by Bica Nistor (1218 mesaje), la 25-11-2008

puteti face schimb de adrese de mail.

Rodica, un adevarat festin: dupa Ruga, acum si Sirena. O caut, cand la Rada, cand la tine. Un regal!
Spor si aripioare la ac.

Replica: Sirena by olteanu rodica (714 mesaje), la 26-11-2008

imi e asa de draga incat i-am facut si o alunita pe obrazul stang.

Este frumoasa?



Replica: Rodica ti-am trimis un e-mail. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 26-11-2008

Pupici si asteptam noi episoade din frumosul si gingasul tau goblen.

Replica: Rodica, by tanasa clementina (1029 mesaje), la 26-11-2008

ai aripioare mari la ac! Ai inceput-o cu o zi in urma mea goblenul si ai avut spor dupa cum se vede. Eu l-am inceput cu o zi inaintea ta si nu prea am cu ce sa ma laud. Este un model deosebit de frumos. Sa ai spor pe mai departe.


Replica: Vai de mine, ce spor ai la goblenat! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 26-11-2008

Felicitari! De-abia acum am vazut episodul. Cred ca am postat in acelasi timp.
Pupici

Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 26-11-2008

Doamne ce spor ai!
Pupici.

Replica: Rodica, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 27-11-2008

parul cred ca este cel mai dificil, in rest va merge usor.
Sa ai mult spor!
Pupici

Replica: Rodica, by Raluca Popa (837 mesaje), la 27-11-2008

esti mare vitezomana! Felicitari!
Astazi va aduc un episod din Ruga mea, cum am promis. Stiu ca va era dor...



Replica: Raluca, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 27-11-2008

tare frumos se vad culorile. Bravo.
Mult spor si sa ai si o zi frumoasa.

Replica: Raluca, by olteanu rodica (714 mesaje), la 28-11-2008

chiar imi era dor. Am dus-o la inramat dar acum o vad aici. Mai ai putin si gata si Ruga. Esti tare harnicuta si iti doresc mult spor in continuare.

O zi buna si multi pupici.

Replica: Raluca, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 28-11-2008


chiar ne era dor! Ai fost tare harnicuta. Sa ai mult spor in continuare!

Replica: Felicitari Gargaritelor! by Maria Nistor (4918 mesaje), la 28-11-2008

Urmaresc cu mare placere serialele voastre. Va urez spor din plin!

Replica: Rodica, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 28-11-2008

vad ca ai dat gata chipul Sirenei. Nu mai este mult si sunt gata si pletele. Sa ai acelasi spor in continuare.

Raluca, mult spor sa ai la Ruga. Nu mai este mult si este gata. Sper ca dupa aceea sa revii la Origini, ca tare imi este dor de el!


Replica: Ruga by Raluca Popa (837 mesaje), la 28-11-2008


este ultima abatere, promit. Si mie mi-e tare dor de Origini, insa vreau sa termin ce mai am inceput. Sper ca saptamana viitoare sa fie gata.

Rodica, Sirena ta ce face?

Replica: Sirena by olteanu rodica (714 mesaje), la 29-11-2008

este aici, Raluca si Sirenuca mea.
Va pup pe toate si un wekend placut.



Replica: Detaliu by olteanu rodica (714 mesaje), la 29-11-2008



Replica: Superba sirenuca ta, Rodica. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 29-11-2008


Sa ai mult spor in continuare!

Replica: Rodica, by Oana Stancu (355 mesaje), la 29-11-2008

este absolut superb!
Am o rugaminte. Punctele mai inchise de pe fata, verifica ce este cu ele.
Cred ca si la ochi ar trebui sa verifici putin. Banuiesc ca este vorba de un semn inversat.
Sau asa vrei tu?
Priveste si la modelul Radei pentru comparatie.


Replica: Oana, by tanasa clementina (1029 mesaje), la 29-11-2008


Rodica a infrumusetat sirena ei cu o alunita. De aceea apare acel punct mai inchis la culoare. Se pare ca o prinde destul de bine, deosebit de frumoasa.
Spor sa ai in continuare, Rodica si sa ma scuzi ca am raspuns in locul tau.

Replica: Ce by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 29-11-2008

culori frumoase au aparut! Mult spor in continuare.
Pupici.

Replica: Rodica by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 29-11-2008

ai o frumusete de Sirena!

Motoras la ac!

Replica: Asa este, by olteanu rodica (714 mesaje), la 30-11-2008

are o alunita in obrazul stang Sirenuca mea, sa fie unicat.

Duminica placuta si La multi ani! tuturor celor ce poarta numele de Andrei si Andreea.

Replica: Felicitari, Rodica! by Maria Nistor (4918 mesaje), la 30-11-2008

Ai avut spor din plin. Cred ca o sa fie gata cat de curand.

Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 01-12-2008

La multi ani de ziua noastra, ziua tuturor romanilor!
Mult spor la goblenat, - abia astept sa o vad terminata.

Replica: Rodica, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 02-12-2008

nu ne mai prezinti un nou episod?

Replica: Imediat, Maria. by olteanu rodica (714 mesaje), la 03-12-2008

Un nou episod - Sirena.



Replica: Wow, Rodica! by Maria Nistor (4918 mesaje), la 03-12-2008

Ai avut un spor impresionant. Sirena este o splendoare!

Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 03-12-2008

cred ca de luni dimineata cosi in continuu. Abia astept sa o vad terminata. Ce urmeaza dupa?
Pupici.

Replica: Nu pot sa cred by Raluca Popa (837 mesaje), la 03-12-2008

cat de repede cosi. In curand va fi gata. Mi-e cam frica sa ma "intrec" cu tine, Rodica.
Felicitari!


Replica: Raluca, by olteanu rodica (714 mesaje), la 03-12-2008


esti copil? Cum adica sa-ti fie frica?

Eu am mai spus de multe ori ca lucrez foarte mult tocmai ca nu fac altceva, - asta nu inseamna ca nu respect ce faceti fiecare din voi, mai ales cele care poate aveti si serviciu si copii mici. Slava Domnului, eu am acum copii mari, - una si cu copil, deci am timp pentru ce imi place cel mai mult sa cos goblen. Va doresc la toate spor la lucru si va respect pentru ca aveti aceasta pasiune, chiar daca timpul dedicat este mai scurt.


Replica: Am glumit, Rodica! by Raluca Popa (837 mesaje), la 03-12-2008


Ai perfecta dreptate, fiecare coase in limita timpului liber. Faptul ca unele Gargarite lucreaza repede nu m-a impiedicat sa ma inscriu la Provocare. Dimpotriva, voi imi dati "aripioare la ac". Poti sa fii sigura ca nu dau inapoi nici de la Eden, indiferent cand vom incepe.
Pupici.

Replica: Rodica, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 03-12-2008


este fenomenala! Bravo!

Replica: Rodica, by Bara-Toderici Mihaela Rada (249 mesaje), la 03-12-2008

ce mult ai mai lucrat! Te invidiez! Eu in ultima vreme nu prea am avut timp de goblen, urmeaza acum o perioada mai libera, asa ca sper sa inaintez mai repede la Sirena mea. Ti-a iesit foarte frumos!
Pupici

Replica: Rodica, m-am speriat by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 03-12-2008

cand am vazut cat ai cusut. Sa stii ca noi te invidiem, dar in sensul bun al cuvantului. Nu ai de ce sa te simti incomodata de cuvintele noastre care sunt din suflet.

Sirenuca ta este de milioane. Mult spor in continuare.
Pupici

Replica: Micuta Sirena by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 03-12-2008

si-a facut aparitia, te apropii cu pasi repezi de final, - a iesit superba.
Sa ai motoras la ac in continuare.

Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 04-12-2008

Sirenuca este gata? La viteza care o ai, nu ma mir.
Pupici de la mine si de la Pitic.

Replica: Nu by Amalia Avramescu (150 mesaje), la 04-12-2008


ai mai avansat Rodica? Pe unde zbori?

Replica: Amalia, by olteanu rodica (714 mesaje), la 08-12-2008


special un nou episod pentru tine. Am mai avansat un pic, au fost doua zile de pauza.




Replica: Rodica, by tanasa clementina (1029 mesaje), la 08-12-2008


frumoasa Sirena ta! Ai de gand sa o termini pana la sarbatori?
Ac cu motoras.

Replica: Rodica, by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 08-12-2008

Sirena ta m-a lasat"cu gura cascata", cat de repede ai inaintat si ce frumoasa este! Bravo si asteptam sa vedem daca pana de sarbatori va fi gata.

Replica: Rodica, by tanasa clementina (1029 mesaje), la 09-12-2008

trec zilnic pe la sirena ta sa o vad. Este o dragalasa.
Ac cu motoras si spor la goblenat.

Replica: Wow, by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 09-12-2008

Rodica, dar ce surpriza placuta! Micuta Sirena si-a facut aparitia, - inca putin si este gata.
Multa sanatate si spor in toate.

Replica: Rodica, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 09-12-2008

ai toata admiratia mea. Ce sa mai spun?
Ai decis care e urmatorul model?

Replica: Rodica, jos palaria! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 09-12-2008

Sirena ta este o splendoare. Abia astept sa o vad la colectie si cred ca nu voi avea mult de asteptat.

Ca si Maria, sunt foarte curioasa ce va urma.

Replica: Rodica, by Amalia Avramescu (150 mesaje), la 09-12-2008

ma simt onorata. Sa ai spor sa il termini inainte de Craciun si sa fie darul pentru sufletul tau de aceasta sarbatoare.

Replica: Gargaritelor, by olteanu rodica (714 mesaje), la 10-12-2008

ce sa spun? Sunt onorata ca va place Sirena mea. Ma intrebati ce urmeaza. Am reusit cu ajutorul unui program de diagrame sa scot chipul nepotelului meu. Am lucrat un pic la el dar am continuat cu Sirena. Deci o sa lucrez la el, dar o sa incep si Lupoaicele, bineinteles, asta dupa sarbatori.

O zi buna, spor la lucru, caldura in suflet si mai ales in casa.

Replica: Rodica, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 10-12-2008

Sirena este superba! Si ai avut spor! Acusica o vedem la colectie!

Pupici

Replica: Rodica, by Popescu Ioana (458 mesaje), la 10-12-2008

ce mult ai cusut! Acum zbor la modele sa vad cum arata "Lupoaicele". Ai un spor nebun, nu-mi dai si mie putin avant?
Te pup si multa sanatate!

Replica: Si eu by Raluca Popa (837 mesaje), la 10-12-2008

astept sa vad Lupoaicele, Rodica. Sotul meu a facut o pasiune pentru modelul acesta. O sa-l comand si eu, sa-i fac o surpriza, dar mai tarzior. Ai terminat deja Sirena?
Pupici.

Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 10-12-2008 si la absolut tot ce incepi.
Pupici.
O seara buna!

Replica: Rodica, by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 10-12-2008

spor la Sirena cu alunita!

Replica: Sirena by olteanu rodica (714 mesaje), la 11-12-2008

mea nu mai are alunita. S-a gandit mai bine, a facut un tratament la cosmetica si a renuntat la ea. Va prezint noua Sirena.



Replica: Felicitari, Rodica pentru sporul pe care l-ai avut! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 11-12-2008


Replica: Multumesc, Roxana. by olteanu rodica (714 mesaje), la 11-12-2008

Ai aparut? Ai fost in concediu?

Pupici tie si Sarei.

Replica: Rodica, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 11-12-2008

ai dus Sirena la infrumusetare. E tare frumosa si tu ai terminat aproape goblenul. Te admir si cred ca nu strica daca ma repet.

Replica: Multumesc, Maria, by olteanu rodica (714 mesaje), la 12-12-2008

niciodata nu strica un compliment, dar venit de la tine, care esti o experta, face foarte mult.
Te pup, iti doresc mult spor in tot ce faci.

Replica: Este by tanasa clementina (1029 mesaje), la 14-12-2008

superba Sirena ta si fara alunita. Ai avut grija sa o duci la cosmetica.

Replica: Rodica, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 15-12-2008


nNu ai nici un episod nou?

Replica: Este by Camelia Jura (190 mesaje), la 16-12-2008


atat de frumos acest goblen, incat am devenit dependenta de topicele voastre doua. Abia astept sa vad finalul.

Replica: Sirena by olteanu rodica (714 mesaje), la 16-12-2008

Finalul



Replica: Felicitari, Rodica! by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 16-12-2008


Ce urmeaza?

Replica: Multumesc, Elena. by olteanu rodica (714 mesaje), la 16-12-2008

Urmeaza... o pauza.
Pupici

Replica: Bravo, Rodica! by Ionita Victorita (533 mesaje), la 16-12-2008

Foarte frumoasa si gratioasa, Sirena.
Zici ca urmeaza o pauza? Cat? Doua zile?
Pupici.

Replica: In afara by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 16-12-2008

de superba, nu am alt adjectiv. Te felicit, Rodica si iti urez o pauza placuta.

Replica: Rodica, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 17-12-2008

multe, multe felicitari pentru Sirenuta!

Replica: A iesit tare frumoasa! by Bara-Toderici Mihaela Rada (249 mesaje), la 17-12-2008


Abia astept sa o termin si eu, mai am doua culori si este gata; poate chiar saptamana asta, daca timpul imi permite.
Pupici! Si astept sa vad ce vei mai coase.

Replica: Felicitari Rodica, este absolut extraordinara Sirena. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 19-12-2008

Iti urez sa te relaxezi cat mai mult in aceasta pauza bine meritata.

Replica: Oare by Margareta Romascanu (164 mesaje), la 23-12-2008


chiar o fi odihna, cum spui tu, Rodica? Mai curand cred ca este o pauza de goblen si odihna este foarte activa in pregatirea Craciunului. Am dreptate, Rodica?

Replica: Margareta, by olteanu rodica (714 mesaje), la 24-12-2008

mare dreptate ai. Tare obositoare mai sunt aceste pregatiri, dar ce frumos este ca vine Craciunul.
Iti doresc sarbatori fericite, linistite si multa sanatate cu spor in toate.

Replica: Rodica, cum te mai simti dupa pauza? by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 05-01-2009

Te astept cu noutati multa sanatate si la multi ani!

Replica: Roxana, by olteanu rodica (714 mesaje), la 05-01-2009

La multi ani! Am inceput Lupoaicele, l-am postat, dar probabil nu l-ai vazut.

Spor la lucru in noul an!

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania