Acum este 28 Mar 2024, 14:00

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1550 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 155  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Vreti sa ne cunoastem?
MesajScris: 15 Oct 2009, 07:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Apr 2007, 20:20
Mesaje: 139
Locatie: bucuresti
Nume forum:1
Vreti sa ne cunoastem? by catinean mariana (104 mesaje), la 24-06-2008

As propune sa existe un topic de genul "sa ne cunoastem" unde fiecare dintre noi sa aiba posibilitatea sa scrie informatii despre propria-i persoana si sa ataseze si o fotografie reprezentativa, si astfel sa putem sti cu cine stam de vorba. Ce ziceti de idee?


Replica: Foarte buna ideea ta. by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 24-06-2008

O sa spun citeva cuvinte despre mine. Ma numesc Mihaela-Ema, am 30 ani, dar sunt binecuvintata sa arat mult mai tinara de 20 de ani. Actualmente sunt studenta la ASE, in anul 1, si toti colegii de facultate ma striga Ema. Cos goblen de aproape 10 ani. Este singurul lucru de mina de care am reusit sa ma tin. Imi amintesc cu nostalgie de primul meu goblen. Era Cosulet cu trandafiri. La un moment dat, m-am impotmolit si a stat abandonat vreo trei luni. Ar fi putut fi sfirsitul visului meu de a lucra goblen. Spre norocul meu, m-a coplesit dorul de a lucra in continuare si am stiut sa depasesc dificultatea. Cosuletul cu trandafiri este la loc de cinste pe peretele nanei mele. La urmatoarele goblene am lucrat mult mai usor. Am lucrat Cosuletul cu trandafiri si pentru mine si a iesit foarte bine pentru ca intre timp devenisem mult mai priceputa. Ador modelele de la TTT si cred ca este una dintre cele mai bune firme si mai serioase de pe piata.


Replica: Nu stiu ce sa zic... by Cozea Rodica-Maria (693 mesaje), la 24-06-2008


De multe ori m-a tentat si pe mine ideea, dar nu stiu daca este bine. Poate as fi vrut sa stiu si eu mai multe despre celelalte Gargarite, dar mi-a fost frica sa nu distrug farmecul ce s-a format in jurul fiecaruia. Din ce am citit pe forum fara sa vreau mi-am format o parere despre fiecare si o imagine pe care mintea mea a atasata-o (chiar daca nu este reala, pentru ca nevazandu-va nu pot sa stiu cum arata fiecare). Oricum eu cred ca nu cum arati conteaza neaparat ci frumusetea sufletului. Daca fetele au alta parere si doresc sa ne cunoastem si altfel, nu am sa ma dau in laturi nici eu.


Replica: RodiMar, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 24-06-2008


impart si eu aceeasi parere ce ai tu, - daca mergem prea amanuntit despre fiecare riscam sa pierdem din misterul creat aici pe forum si eu va imaginez pe fiecare intrun anumit mod. O fotografie nu cred ca ar schimba prea mult, banuiesc ca este mai interesant sa ne cunoastem prin goblenele noastre care cred ca reprezina pe fiecare. Cred ca aici sunt mai in masura sa raspunda Gargaritele cu vechime pe acest forum, motivul pentru care au pastrat aceasta linie de cunostinta.


Replica: Impartasesc, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1265 mesaje), la 24-06-2008


si eu parerea voastra. Poate doar anii sa-i spunem, in rest nu cred ca ar trebui.


Replica: Si mie by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 24-06-2008


imi place, asa cum este acum. S-a creat o legatura intre noi si cred ca nu ar mai fi acelasi lucru daca ne-am cunoaste. Ne-am facut o anumita imagine despre fiecare gargarita de pe forum si mi-ar place sa ramana asa.


Replica: Cred, by Doruletz Mic (1032 mesaje), la 24-06-2008


ca pe acest forum, nu exista topic sa nu fi zburat si sa nu va fi
prezentat ceva despre mine. Mai cred ca nu exista o descriere a mea mai
detaliata in alta parte. Nici macar in jurnalul meu. Mi-am deschis
simtirile, amintirile, trairile ca in fata unui prieten de o viata. Nu
stiu cum de s-a intamplat acest lucru pentru ca eu de obicei nu comunic
despre mine. M-au rascolit insa anumite imagini postate de voi aici,
m-au incalzit cuvintele voastre sau numai atitudinea voastra. M-am
prezentat la colectia mea, dar ratusca cea urata a familiei nu va simti
niciodata nevoia sa se prezinte decat printr-un alt goblen lucrat de
ea, asa cum zici tu, Nicoleta.




Replica: Poate, by catinean mariana (104 mesaje), la 24-06-2008


ca am fost prea impulsiva.
Eu sunt mai noua pe forum. Cu toate ca m-am apucat de cusut goblenuri acum mai mult de 10 ani in urma, pe forum sunt "tanara".
Am fost curioasa sa va cunosc putin mai mult decat se poate deduce din vorbele frumoase si incurajatoare pe care le-ati postat pe-aici, pentru ca imi place sa cunosc mai bine persoanele.
Poate ca ideea cu fotografiile este putin fortata, dar cred ca niste informatii de interes general ar fi bine-venite pentru fiecare in parte.
Nu stiu ce parere aveti voi, dar pe mine m-ar incuraja si poate mi-ar da mai mult spor la cusut daca as sti mai multe despre voi. Adica, m-as gandi: ia uite dom`le, tipa aia este doctor/profesor/etc si are timp de cusut goblen, si mai are si 2-3 copii pe langa ea, si nu se plange, iar eu... intelegeti voi ce vreau sa zic? Din punctul asta de vedere am sugerat "sa ne cunoastem mai bine".
Oricum, eu voi da niste date despre mine, care nu strica nimanui, si cei care nu au nimic de ascuns, pot sa faca la fel.

Primul meu goblen a fost Idila lebedelor si l-am inceput (din cate imi amintesc) in clasa a VIII-a. Inca de la inceput am fost foarte fascinata de ideea ca puteam sa fac ceva "de arta". Pe vremea aceea eram si la scoala de muzica, unde am studiat pianul si, cu toate astea, imi faceam repede toate temele, ca sa am timp si pentru cusut. Pe urma am mers la liceu, timp in care bineinteles ca am mai cusut si alte tablouri (La cules de mere, Flori in inimioara, Despartire, Vioara cu flori, Cos cu trandafiri, Mama cu copil in brate, Cos cu pisicute si altele - toate modelele de la Rogoblen si sunt foarte multumita de calitatea lor.

Insa la facultate mi s-au cam incurcat planurile, fiind prea aglomerata cu toate cursurile, seminariile, lucrarile etc si am cam lasat deoparte tabloul pe care il aveam inceput atunci (Cos cu capsuni). Am fost surprinsa sa-l gasesc peste vreo 3 ani, saracutul de el, neterminat. Dar bine era ca imi terminasem facultatea si eram acum studenta la master, unde aveam cursuri doar seara, iar ziua aveam timp de cusut. Astfel mi-am terminat si opera "Cos cu capsuni".
Momentan, sunt angajata, am 26 de ani, si imi face mare placere sa-mi ocup timpul liber cu coaserea goblenurilor. Acum lucrez Pastorala si sper s-o termin curand pentru ca stau la rand Eden si Aproape de cer pe care astept cu nerabdare sa le lucrez.
Multa bafta si succese, si astept si alte prezentari.
Va doresc o zi superba.


Replica: Mariana, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 24-06-2008

nu are nimeni nimic de ascuns, iar informatiile pe care le vrei tu sunt deja pe forum, prin comentariile facute de fiecare in parte. In anumite teme fiecare a dezvaluit aproape tot. Cu putina rabdare si timp petrecut pe forum o sa gasesti mai mult de cat crezi. Si eu sunt de putin timp pe forum si la inceput imi parea ca nu se spune prea mult pentru a ne cunoaste, dar iti garantez ca este suficient si detaliile nu lipsesc. Discutiile se fac in mod direct fara a tine cont de varsta, profesie, - in mod intentionat. Bica, la un moment dat, mi-a atras atentia pentru ca m-am fost exprimat cu dvs. spunandu-mi si mie ca pe acest forum suntem de la egal la egal. Eu te felicit pentru modelele lucrate de tine si iti urez sa ai spor la goblenat si te asteptam cu siguranta cu imaginile la ceea ce lucrezi.


Replica: Nu by Georgeta Petrea-Manta (152 mesaje), la 24-06-2008


cred ca ti-ar face placere sa ma privesti in fotografie. Nici mie nu-mi place de mine.


Replica: Deci, by catinean mariana (104 mesaje), la 24-06-2008


in primul rand, Georgeta Petrea-Manta, cred ca esti cam rea cu tine insuti sau cumva crezi ca Dumnezeu n-a stiut cum sa te creeze? Fiecare om este frumos in primul rand pentru ca este opera de arta a lui Dumnezeu. In al doilea si urmatoarele randuri, fiecare se poate face placut prin comportamentul sau fata de sine si fata de aproapele sau. Scuza-mi deci "rautatea", dar iti propun sa nu mai fii atat de dura cu tine insuti! Gandeste pozitiv! Asta-i cel mai important lucru in viata.

Maria Nistor, multumesc pentru rabdare. Sper sa am si eu timp sa trec prin toate subiectele forumului, si atunci o sa ma mai "luminez si eu"!


Replica: Si mie by Stanoiu Constantin (259 mesaje), la 24-06-2008


mi-ar placea sa vad fotografiile voastre, gargaritelor!


Replica: Daca, by Georgeta Petrea-Manta (152 mesaje), la 24-06-2008


te placi, pune-te pe tine!


Replica: Gluma, by Stanoiu Constantin (259 mesaje), la 24-06-2008


de pescar, harsit, Geta. Ce treaba am eu cu poza la voi? Daca nevasta-mea ar mai sta de vorba cu mine, macar seara... Da, ea gobleneaza, gobleneaza si eu, ca baietii... pe forumuri!


Replica: Mariana, by Anca Lungoci (376 mesaje), la 24-06-2008


este o idee buna. Propun sa o facem pe masura ce vom avea timp si numai cine isi doreste neaparat acest lucru.
Pe masura ce vei citi topicele de pe aici, o sa realizezi ca acesta nu prea seamana cu forumurile clasice. Exista mai mult o comunitate deschisa catre toate persoanele indragostte de frumos. Daca ne invartim in jurul goblenului este pentru ca majoritatea lucram goblen sau avem in jurul nostru goblenatori. Spun majoritatea pentru ca nu toti cei care scriu pe forum sunt si pasionati de goblen.
M-ai uluit cu pasiunea ta timpurie pentru goblen. In plus, faptul ca esti atat de tanara si ai o colectie atat de impresionanta... Felicitari, Mariana!


Replica: Pai, te strigam si noi, by Baloiu Victoria (58 mesaje), la 24-06-2008


Ema, Mihaela. Ca este mai scurt la scris si este si mai frumos. O sa tinem minte de Mihaela ca sa te uram de ziua ta ca sa ne aduci tort.
De ce nu-ti faci o colectie sa iti postezi ce ai lucrat? Cosuletul nu l-a expus nimeni. Ar fi o noutate.

Mariana, (mai sunt vreo trei Mariane care au scris pe forum, dar nu sunt active) trebuie sa-ti gasim repede un nume de gargarita. Dar nu cred eu ca te pierdem noi atat de repede la cat de pasionata esti. Ce ai lucrat pana la Pastorala sunt goblene mici, dar Pastorala? Nu te-ai pierdut in ea?
Eden l-au lucrat mai multe fete. Stiu ca unul este lucrat de Lucia care a facut un serial asa cum fac acum Maria si Tereza.
Aproape de cer il lucreaza Laura, tot in serial (il gasesti la colectia ei), dar merge mai greu pentru ca este bolnavioara.

Eu sunt ardeleanca, lucrez la privat si timp de goblen am pe sponci. Le-as lucra pe toate...

Nu faci si tu un serial cu Pastorala?

Geta, sunt de acord cu Mariana. Iubeste-te si tu putin!

O zi cu bucurii si voua!


Replica: Ema, by Veronica Ene (179 mesaje), la 24-06-2008


sa imi spui si mie cum de arati cu 10 ani mai tanara? Sunt intr-o continua dieta de slabire si tot timpul ma gandesc ce sa mai fac ca sa arat bine. Am un metabolism cu probleme si nu reusesc sa dau jos. Si stii tu, grasimea te face mai batrana... Va rog sa nu ma strigati Gargarita-Grasa ca mor... de ciuda!


Replica: Buna Veronica, by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 24-06-2008


ti-ai facut o imagine gresita despre mine. Si eu sunt o fata plinuta, chiar grasunica as putea spune, dar chipul meu este ca de copil. Sunt chiar copilaroasa in felul meu de a fi. Cu mare regret, iti spun ca deocamdata nu pot sa postez pe calculator goblenurile lucrate de mine, deoarece nu am inca camera foto digitala. Pot sa-ti recomand din toata inima goblenul Cosulet de trandafiri, care mi-a luminat casa. Am mai lucrat Vanessa, Pe aripile vintului, Micuta lebada, Vis exotic, Castel la mare etc. Acuma am in lucru goblenul Binecuvintare,care este un model foarte frumos, dar si foarte mare. Cred ca dupa ce il voi termina, voi merita titlul de Gargarita cu G mare, bineinteles.


Replica: Ema, by Lucia Marina (220 mesaje), la 24-06-2008


nu exista gargarite plinuta, chiar grasunica. Exista doar frumuseti de gargarite. Si noi asa suntem. Si-a facut Veronica o idee eronata despre ea... Daca o sa cauti pe forum o sa gasesti doar cereri de retete pentru dieta din partea ei. Trebuie sa o dezobisnuim sa creada despre ea asa. Ca si pe Geta.
Te felicit si pe tine si pe tine, Mariana pentru precocitatea cu care ati biruit goblenul. Gargarita cea mica, fetita Cosminei inca nu are curaj sa se apuce de goblen. Cred ca are varsta ta, Ema cand ai inceput sa lucrezi goblen.

Sa stii ca imagini se pot face si cu telefonul, o rezolutie mai mare (te invata Maria-Venus), ea se pricepe. Clementina foloseste camera de la computer ca sa faca fotografii. Bica care si-a stricat aparatul foto in timp ce facea curatenie, dar si Botezul (de la topicul Provocare), mergea in vizita la prietene ca sa faca poze.
Vezi cate solutii ti-am dat?

In ceea ce ma priveste - varsta nu am ca sunt gargarita, nu va pot spune profesia ca asta a fost, la preferinte sexuale - sunt o carte inchisa. Defecte majore: dependenta de PC si fumatoare inraita. Calitate majora: prietena de nadeje pentru oricine are nevoie.


Replica: Ma by Maria Zanfir (584 mesaje), la 24-06-2008


cheama Maria Zanfir si lucrez in Italia. Lucrez cel mai mult pentru sora mea.
Sunt cu inca doua prietene. Una este Flori, si una este profesoara si lucreaza si ea cu noi. Ea scrie pentru toate pe forum ca este mai formata la exprimare. Avem colectii la Femeia legenda. Dar eu nu le am pe toate.


Replica: Dragele mele, by Tudorancea Rodica (262 mesaje), la 24-06-2008


gargarite super-tinere. Va inteleg curiozitatea de a ne cunoaste asa cum propuneti voi, dar pentru ca eu am dat din casa, cum zice fiul meu cel mai mic (care este cu jumatate de metru mai inalt decat mine), mi-am schimbat urgent datele. Baietii mei (am si un baiat mare, la casa lui care mi-a adus cadou o splendoare de nepotica) umbla pe net si mi-a fost jena sa vada ca eu am cam povestit de-ale lor pe aici.
Ma consider tanara, sunt un om vesel si activ. Pentru ca inca mai sunt in campul muncii (cum se zicea odata), am grija si de nepotica, fac si mancare, dar si conserve pentru iarna (acum sunt in focuri cu dulceturile si gemurile), ma ocup de aprovizionare, dar si de curatenia casei, calcat si spalat, iar cu goblen ma regalez din an in Paste. Imi face bine cand lucrez goblen, dar din pacate cutia mea cu comori sta neatinsa cam de multisor. Imi curg ochii la serialele Mariei si Terezei si-mi doresc sa mai am si eu parte de de goblen.
Abia astept sa va vad micile opere de arta la colectiile voastre.
O seara minunata!


Replica: He, he, by Adina Jigaranu (170 mesaje), la 24-06-2008


cred ca am fost singura care am avut tupeu sa-mi afisez mutra pe forum.


Replica: Te inseli, Adina! by Silvia Har (697 mesaje), la 24-06-2008


Prima - Catalina, prima Gargarita Sefa
Urmeaza: Oana-Gargarita-FloareCalatoare, Minerva-Gargarita-Venetianca, Gargarita cea mica, Gargarita-Iris, Gargarita Valeria, Mihaita, Lorelei, finutele
si... nu am pretentia ca le stiu pe toate.

Si nu ti-ai afisat mutra ci ti-ai postat mutrita de fata isteata.


Replica: Intrebare indiscreta? by catinean mariana (104 mesaje), la 25-06-2008


Lucia Marina, ai incercat vreodata sa renunti la fumat? Eu lucrez intr-un domeniu de sanatate, si am niste materiale care te-ar putea ajuta in aceasta privinta... ce zici?


Replica: Adina, by catinean mariana (104 mesaje), la 25-06-2008


ai zis ca ai avut tupeu sa-ti afisezi mutra. Unde? Ca eu n-am gasit.


Replica: In curand by catinean mariana (104 mesaje), la 25-06-2008


o sa deschid si un topic in care sa postez ce mai lucrez eu la Pastorala, dar acum am primit semnele de carte, si bineinteles ca m-am apucat de unul din ele, si am lasat Pastorala deoparte.

Victoria Baloiu, ziceai de un nume de gargarita pentru mine? Pfff... nu stiu cand voi ajunge la performantele voastre insa, in orice caz, ma incurajati pe zi ce trece, sa-mi dau interesul tot mai mult. Multumesc.

Apropos, prietenii imi spun Rineta.


Replica: Atunci, by Adina Jigaranu (170 mesaje), la 25-06-2008


este mea culpa. Numai ca eu pierd vremea mai mult pe cafenea, probabil ca fotografiile fetelor nu sunt pe acolo. Oricum, eu astept fotografii de la nunti.


Replica: Abia astept, Rineta! by Lamaita Ghilaciu (136 mesaje), la 25-06-200
8

Un serial cu Pastorala va fi minunat. Este un model dificil? Are pete mari de culoare?
Cum este diagrama?

Daca lucrezi la Semne, atunci ai ocazia sa faci un mini serial cum a facut Cosmina cu semnul ei.

Performantele noastre? Nu te socoti cu nimic mai prejos. Ai destule goblene lucrate, iar Pastorala nu este chiar un model usor, dupa parerea mea.
Spor la lucru!

Daca o sa gasesc eu imagini cu fetele o sa le aduc aici. Dar, taiate din contextul topicului respectiv nu vor mai spune nimic. Farmecul este sa citesti ce s-a comentat pe marginea lor si cum a venit impulsul fiecaruia de a le posta.


Replica: Mariana, eu credeam ca ne cunoastem, by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 25-06-2008


- ne uneste pasiunea pentru lucru de mana, ne uneste dragostea pentru goblen.
Gargaritele si Gargareii sunt oameni tineri pentru ca au tineretea in suflet chiar daca actele spun altceva, sunt oameni frumosi, chiar daca au kilograme in plus sau in minus, pentru ca frumusetea vine din interior. Daca vor sa-si spuna of-urile o vor face cand vor ei pentru ca stiu ca aici vor gasi prieteni. Daca vor sa-si posteze fotografiile, nimeni nu-i opreste, nici nu-i constrange, deci afirmatii de genul ca ar avea ceva de ascuns nu-si au locul aici. Fiecare coase cand are placere si timp, dar pe mine ma bucura faptul ca si cei care nu cos goblen se simt bine in compania Gargaritelor? Oare ma insel?
Gargarita Blue


Replica: Rineta, by Stanoiu Constantin (259 mesaje), la 25-06-2008


iata o modalitate de a o cunoaste pe Gargarita Bosumflata, alias Adina: Eu nu prea stiu sa te iubesc in cuvinte...

Replica: Nu este corect! by Adina Jigaranu (170 mesaje), la 25-06-2008


Draga Constantin, daca voiam mai postam o data, ca nu imi era lene. Dar am preferat sa nu.
Si ma numesc Adina. Prefer atat, decat Bosumflici sau mai stiu eu cum.


Replica: No comment. by Stanoiu Constantin (259 mesaje), la 25-06-2008


Pe viitor si cred ca si un la revedere, la toate. Decat nervi...


Replica: Doar by Ileana Miroiu (818 mesaje), la 25-06-2008


nu ne parasesti numai pentru atat, Constantine!


Replica: Ar fi pacat by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 25-06-2008


sa ne parasesti Constantin. Adina are un stil mai direct, dar nu cred ca este fata rea.
Si chiar daca te-a deranjat interventia ei, suntem si noi vinovate?


Replica: Rineta, by Lucia Marina (220 mesaje), la 25-06-2008


am incercat de mai multe ori, dar nu am reusit sa ma las de fumat. Materiale, - iti dai seama, toti amicii nefumatori imi aduc astfel de materiale. Am un raft intreg si un folder la mail ce sta sa pocneasca de atatea bune intentii.
Ultima varianta, cea cu placutele de aur a cazut de cand am aflat ca exista si recidive.
La momentul de fata, chiar nu ma mai intereseaza. Ma simt bine, asa, in pielea mea. Si cam fac alergie cand cineva atinge subiectul, culmea, in casa mea. Eu nu poluez pe nimeni cu tigara mea pentru ca am ales sa fac acest lucru numai in casa mea.
Iti multumesc pentru grija. Este totusi un semn de prietenie si nu pot sa il neg, ba chiar il apreciez.
S-ar putea ca celalalte fumatoare sa fie interesate si cred ca ar putea sa le ajute. Alege un topic la Generalitati si vezi mai apoi impactul.

Va fi o incantare sa te vedem in serial, mai ales ca Tereza a cedat nervos si vrea sa isi retraga oferta. O inteleg. Cred ca este si ea sub tensiune. Nu este usor sa ai si gradina de 4000 de m si trei fete si probleme cu dintii si goblen in serial. Fiecare avem limite.

Imi pare rau si imi lasa un gust amar, plecarea hatralui pescar, Constantin. O sa imi lipseasca poantele tale, Constantin.

Se pare ca cererea de prezentare nu a avut impactul sperat de tine, Rineta, judecand dupa supararea Adinei. Imi pare rau si nu as vrea sa te simti afectata pentru ca nu are legatura cu tine ci cu faptul ca desi ne-am adunat in aceasta comunitate, ramanem totusi diferiti.


Replica: Uneori, by Margareta Romascanu (164 mesaje), la 25-06-2008


nu ai cuvinte.




Replica: Mda. by Adina Jigaranu (170 mesaje), la 25-06-2008


Nu o sa imi cer scuze pentru ca nu cred ca i-ar fi placut, oricareia dintre voi, sa aveti un nume precum "gargarita bosumflata", fata de altele cum ar fi "gargarita blue" si altele care mai de care mai... lipicioase sa spun, dar in sensul bun.
Nu este nevoie sa crezi ca te retragi, prefer sa o fac eu. Si nu merg pe principiul ca cel mai destept cedeaza, nu este deloc cazul aici.
O viata frumoasa si spor la goblenat!




Replica: Da, by Margareta Romascanu (164 mesaje), la 25-06-2008


ti se potriveste, Gargarita Lipicioasa, Adina, atat timp cat si faci ceva in acest sens. Este cel mai usor sa ranesti. Puteai sa-i scrii Rinetei ca nu doresti sa-ti ridici valul de mister si Constantin nu s-ar fi canonit sa caute topicul. Mi se pare ca facut-o la modul elegant chiar, incercand sa va ajute, asa cum a inteles el, pe amandoua.
Of! Curiozitatea a omorat pisica, Rineta!
si iar
Of! In Tache, Ianke si Kadar exista o replica: Seamana cu maica-sa care intai iti dadea cu parul in cap si apoi zicea Pardon!
A da bir cu fugitii sau a tranti usa in urma ta, sperand ca oricum ranile se vindeca, este cel mai usor. Nu ma intreba ce simti dupa ce iti trece furia.

Cred ca sunt cam surescitata, asa ca las acest trandafir ce ii era dedicat Letitiei pentru topicul Va plac trandafirii? Unii ar raspunde: Nu, ca au ghimpi!



Replica: Caldura asta ne-a facut pe toti irascibili. by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 26-06-2008

Nu cred ca trebuie sa-si ceara cineva scuze si nici sa paraseasca comunitatea gargaritelor. Eu cred ca a fost doar o mica neintelegere si va astept in continuare pe forum.
Multumesc pentru trandafiri, Margareta si fie ca ei sa insemne impacare.


Replica: Gargarita bosumflata? by catinean mariana (104 mesaje), la 26-06-2008


Asta-i nesimtire! Ce bine-i sa ranesti pe altii... nu? Pai lasa frate, sa plece, de ce plangeti atata dupa unul care n-are cuvinte bune de spus despre altii? Mie una nu mi se pare ca pierdem nimic.
Adina, cred ca eu te inteleg cel mai bine... am fost intr-o excursie si la sfarsitul ei s-au acordat diplome fiecarei participant. Unele bune, altele... mai putin bune. Ia ghici ce diploma am luat - eu, care mereu eram cea care facea glume, mereu ii distram pe altii si ii faceam sa se simta bine, sa uite de necazuri, etc. Exact in acea excursie m-am simtit foarte rau (fizic) si nu prea am avut chef de nimic. Au profitat la maxim de ocazie, si mi-au dat o diploma "pentru cea mai bosumflici". Nu-ti zic cum m-am simtit.


Replica: Imi cer scuze. by Stanoiu Constantin (259 mesaje), la 26-06-2008


Ieri am pus la prajit niste peste si in alta tigaie niste cartofi pai. I-am dat la mediu si am plecat din bucatarie unde ma coceam de caldura. Ma uit pe forum si citesc ce au scris fetele - eu o tin la curent pe consoarta mea. Imi pica ochii pe subiect si imi aduc aminte parca unde am vazut eu pozele. Zic sa caut, si caut, si caut si in fine gasesc si postez. Da gaseste si consoarta si peste si cartofii, scrum. Ne-am luat la harta - eu mai de forma, ca eram vinovat. Dupa ce se termina daraveaua si mancam o salata cu niste prostii de prin frigider, vin din nou pe forum si citesc aici. Cum sa nu apuce damblaua? Am ars frumusete de peste, am terminat cina, am imputit bucataria, am ars tigaile si am amarat-o pe consoarta si ma vad si pus la zid...
Imi cer scuze.
Numele GB (daca la asta te referi) nu este opera mea, Rineta.


Replica: Mariana, by Cozea Rodica-Maria (693 mesaje), la 26-06-2008


eu as dori daca se poate sa pui niste materiale despre "cum sa te lasi de fumat". Nu stiu sigur, dar cred ca este si un topic despre fumat. Nu cred ca ar strica sa stim mai multe despre acest subiect, iar cine este interesat sa poata lua informatiile necesare.


Replica: Batrane, by Puiu Mic (208 mesaje), la 26-06-2008


vrei un pont de la mine? Nu te baga! Scaneaza, informeaza si nu pune scris. Cu femeile cum o dai, tot nu-i bine.
Semnat:
un harsit




Replica: Daca, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 26-06-2008


doar ideea de a posta o fotografie a creat atata indispozitie, ce o sa iasa odata postate? Am avut si raspunsul de ce este bine sa tinem o anumita distanta si fiecare sa povesteasca atunci cand are dispozitia de a o face. Si cum nu are nimeni nimic de ascuns imi pun fotografia. Bineinteles, de cand eram tanara!



Replica: M-a binedispus, by Lacramioara Popescu (291 mesaje), la 26-06-2008


fotagrafia ta, Maria. Trimite-i Veronica reteta ta de dieta, repede. Stii cat este nenorocita ca este plinuta!
Am adus si eu un semn de impacare. Daca Constantin a revenit, poate se imbuneaza si Adina.
Adina, daca asta te face sa te razgandesti iau eu numele de Lacra-Gargarita-Bosumflata.
Sa nu-mi zici tu mie pe nume, daca nu ma semnez de acum incolo numai cu acest nume!

Rineta, de cand m-am lasat de fumat, ma ingras. Mi-am facut analizele, mi-am verificat portiile din farfurie, - acum sunt chiar mai mici si tot ma ingras.

Lacra-Gargarita-Bosumflata




Replica: Nu stiu ce parere by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 26-06-2008


ti-ai facut tu Mariana despre noi, daca ti-ai inchipuit ca renuntam asa de usor la prieteni. Ma bucur ca s-a razgandit Constantin si o asteptam pe Adina...
Puiu, dar pe tine cine te-a suparat?
Apropos, au inflorit daliile!


Replica: Eu sunt autoarea, Adina. by Bica Nistor (1427 mesaje), la 26-06-2008


In Provocare scriam:
M-a bucurat si revenirea Adinei J, Gargarita Bosumflata
Pentru mine, bosumflat nu poate fi decat un chip de copil dragalas. Este acel copil ce, daca nu i se indeplineste voia, face botic sau stange buzele, incruntand bine din sprincene. Si ca sa fie si mai credibil in supararea sa, isi umfla si obrajiorii.
Nici o clipa nu am simtit ca as putea sa te lezez, Adina. Acum inteleg de ce nu ai scris nimic la Redactor cand ai fost premiata.
Imi retrag numele acordat tie.

Rineta, nu am avut nici o clipa intentia sa ranesc pe cineva. Exista o istorie care da inteles acestui nume (din punctul meu de vedere) si ea este scrisa pe acest forum. Bine ai venit in gradina noastra!

Maria, ce picioare frumoase ai!

Letitia, multumesc pentru informatia referitoare la dalii. Ai vazut teii din Copou ai Ioanei?

Bica-Gargarita-Bosumflata




Replica: Letitia, by Puiu Mic (208 mesaje), la 26-06-2008


pe mine nu ma supara nimeni si nimic. Doar ca sunt un harsit al vietii!
Ma gandesc ca a bosumfla vine de la buze umflate/mari. Nu asta isi doresc toate femeile in ziua de azi?




Replica: Puiu, by Anisoara Nichita (236 mesaje), la 26-06-2008


la noi nu exista cuvantul harsit si am apelat la DEX: trecut prin necazuri şi nevoi, deprins cu raul şi neajunsurile; calit.
Asta ai vrut sa spui cand te semnezi asa?

Ani-Garga-Bosumflata


Replica: Bica, by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 26-06-2008


habar n-am daca au inflorit daliile, era o intrebare pentru Puiu (prietenii stiu de ce), dar se pare ca am ratacit semnul intrebarii.

Da, am vazut teii Copou-lui si parca au adus si un pic de racoare...


Replica: La asta by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 26-06-2008


ma gandesc si eu cand aud cuvantul bosumflat, Bica. La un copilas care face "botic" atunci cand ceva nu ii este pe plac.

Nico - Gargarita Bosumflata




Replica: Si by Gina Necula (132 mesaje), la 26-06-2008


eu tot la asta m-am gandit cand am citit bosumflat. La noi exista expresia: Ce te-ai bosumflat? adica De ce esti suparat?
Dar nu peste tot o avea acelasi inteles. Spun asta pentru ca, harsit a lui Puiu, la bunica, la tara, inseamna avar. Si cum mi-am intrebat si jumatatea el mi-a spus ca in contextul de mai sus inseamna cu totul altceva. Calit vizavi de necazurile vietii, trecut prin anume experiente ce il fac imun.

Faza cu daliile mi-a scapat, Letitia, Este secret?


Replica: Gina, by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 27-06-2008


a mea era doar curiozitatea, secretul este al altcuiva, dar daca-i pe forum nu stiu cat de secret este, dar nu aduc un link pentru ca vezi tu ce iese...


Replica: Rineta, by Anisoara Nichita (236 mesaje), la 27-06-2008


imi plac excursiile voastre cu diplome. Regret ca asta te-a afectat, atunci. Ia partea buna a lucrurilor. Eu am un stil propriu care ma ajuta. Am si un ras contagios - banuiesc sa sunt sora mai mare a Alexandrei-Gargarita-Vesela. Le-as fi tras o replica gen: Ma, baieti va faceti de ras cu diploma asta pentru ca data viitoare o sa-mi acordati una gen Cea mai vesela si, ce va faceti? Le ardeam apoi un ras asa acum rad eu si te asigur, le-as fi lasat ceva dubii.

Acum doi ani, sefii au hotarat sa faca putina curatenie in birou si sub aspect reducere de activitate, am fost aleasa eu. Ca aveam o varsta... Cand m-au chemat la birou sa ma anunte, erau toti asezati pe scaune, imbracati la costume si cravata si gravi. Mi-a citit unul decizia de parca nu putea sa mi-o spuna. De enervata si speriata ce eram, am izbucnit in ras! Unul m-a intrebat de ce rad. Iar eu am insirat:
- pentru ca nu stiu cine o sa va mai cumpere la fiecare ziarul preferat si sa vi-l puna pe birou, la prima ora a diminetii;
- pentru ca o sa mai beti multe cafele cu sare pana s-o dumiri cineva cum merge superautomatul de langa bar;
- pentru ca o sa cautati mult si bine sa vi sa dea un anume fisier din computer pentru ca numai eu stiu cum este numit si asta pentru ca atunci cand va intrebam cum sa-l numesc, voi imi spuneati ca nu este nevoie sa il denumesc ca stiti voi despre ce este vorba;
- ca o sa va cumparati soft pentru telefon ca numai eu stiu sa manuiesc centrala si ca o sa va cumparati si carte de telefoane pentru ca atunci cand v-am cerut repertoar pentru a scrie numerele de telefoane, v-ati facut ca ati uitat si eu le-am scris in agenda persoanla, agenda pe care nu o pot imprumuta nimanui pentru ca in ea am scris si zilele in care mi-a venit ciclu si asta este important pentru mine;
- pentru ca o sa cautati voi mult si bine pe careva care sa va descurce la service, la asigurari, la cozile de la ghiseele publice, la rezervari restaurant (cu vinul si alte bauturi aduse de acasa), la cumparat cadouri sofisticate la pret de Doraly, la programat la medici si etc.
Asa ca, astept decizia scrisa ca sa aflu si eu cand plec.
Unul a dat sa zica ceva (este colericul cum ii zicem noi), dar l-a oprit celalalt sef. Ultimul mi-a spus ca o sa fiu anuntata.
Am iesit pe usa si am alergat pana la WC ca faceam pipi pe mine de emotie. Acolo am si plans ca sa ma racoresc. Dar i-am batut. S-au facut ca ploua si nu m-au dat afara.

Daca acceptam situatia, ce zici? Nu zburam?




Replica: Adevaratul prieten. by Laura Brasoveanu (942 mesaje), la 28-06-2008


Bine ai venit, Rineta!

Observ ca pe aici a fost o mica furtuna. Mai jos aveti o exemplificare a proverbului Prietenul la nevoie se cunoaste.

Anisoara, recunosc ca ai un nerv... Eu nu as fi facut in veci asa ceva. Cred ca as fi plecat capul si imi cautam alt servici. Mi-a placut chestia cu agenda ta pe care nu o poti imprumuta!




Replica: Mama, by Ionascu Alexandra (154 mesaje), la 28-06-2008

ce tare iesti, Ani! Dar si te bizui pe multe. Cred ca iesi la pensie de acolo.

Mariana-Rineta ce ai despre dezbarat de tutun? Tati fumeaza si poate...


Replica: Daca, by Marilena Iamandi (38 mesaje), la 28-06-2008


imi ghiciti varsta, va spun tot despre mine.



Replica: Orice by Floare de colt (144 mesaje), la 28-06-2008

varsta ai avea, esti cea mai tanara!




Replica: Toate by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 28-06-2008


suntem tinere si frumoase pe acest forum. Cel putin, acesta este parerea mea.

Ma bucur ca in seara asta suntem multe gargarite pe forum, din cate am observat.

Am fost la o plimbare si acum cand m-am intors deja m-am cam ratacit prin topicele prin care ati zburat, dar ma descurc eu pana la urma.


Replica: Si, by Laura Brasoveanu (942 mesaje), la 28-06-2008


eu m-am ratacit, cautand un topic, Nicoleta.
Era numele topicului unde se discuta despre fumat: Esti fumatoare?

Pe mine ploaia de afara m-a adus din nou in fata computerului. Astazi, de dimineata numai asta am facut. Am citit pe forum ce ati scris in saptamana trecuta. Am profitat de faptul ca am fost singura acasa, ca vecinica este plecata la tara. Spre seara am vrut sa ies putin, dar nu am avut noroc decat de o plimbare de vreo 10 minute.
Iti urez o noapte buna,
Laura


Replica: Am fost plecata cateva zile by catinean mariana (104 mesaje), la 30-06-2008


pe-acasa, pe la tara si, am avut ce sa citesc acum, cand m-am intors. Pfff, sunt asa de multe pe care le-ati scris, ca nici nu mai stiu la ce sa raspund.
Vad ca intre timp, multe din voi ati devenit gargarite-bosumflate, si nu-mi prea place asta. Hai sa uitam! OK? Sa zicem ca nici nu s-a intamplat vreo bosumflatura pe-aici, si sa trecem peste...
O sa postez curand niste materiale despre fumat si cateva materiale care va pot ajuta sa luati o decizie. Sper sa am timp saptamana asta.
Goblen n-am mai cusut, ca am fost plecata, asa cum am spus si mai sus, si acum sunt foarte obosita, iar de maine ma asteapta munca.
Sper sa avem cu totii o saptamana cat mai usoara!


Replica: Ati cam uitat de topicul asta, vad. by catinean mariana (104 mesaje), la 08-07-2008

Iata o fotografue cu mine.




Replica: Incantat by Stanoiu Constantin (259 mesaje), la 16-09-2008


de cunostinta, Mariana.
Eu sunt responabil cu multe gafe pe aici. Daca mai fac una, sper sa nu se supere nimeni.
Mai jos este Claudia si fetita ei, Bianca.




Replica: Nu, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 16-09-2008


Constantin. Eu sunt regina gafelor.
Mai jos, un spic din gradina Mariei-Venus.




Replica: Raluca by Bica Nistor (1427 mesaje), la 16-09-2008


noastra din Austria ne arata cum se lucreaza in pat




Replica: ... si pe scaun. by Bica Nistor (1427 mesaje), la 16-09-2008





Replica: Robertina, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 16-09-2008


mamica lui Dumitrel si a lui Carmen.




Replica: Dar, by Andreea Tomita (74 mesaje), la 16-09-2008


fotografiile frumoase ale Minervei noastre, intelepte?




Replica: Venetianca by Andreea Tomita (74 mesaje), la 16-09-2008





Replica: Papadia by Andreea Tomita (74 mesaje), la 16-09-2008





Replica: Drumeata by Andreea Tomita (74 mesaje), la 16-09-2008





Replica: Tot o dragoste by Andreea Tomita (74 mesaje), la 16-09-2008





Replica: O citez pe Minerva: by Andreea Tomita (74 mesaje), la 16-09-2008


Sunt o gargarita tare ocupata! Iata gradina in care am fost recent..




Replica: Multa miscare! by Andreea Tomita (74 mesaje), la 16-09-2008


spune Minerva, ca sa te mentii in forma. Si totusi, mai vorbesti de un anume produs, Minerva. Te rog scrie-l! Daca nu era cazul sa fie pe forum, il sterge Monica.




Replica: Si cea mai frumoasa a ta, by Andreea Tomita (74 mesaje), la 16-09-2008


Minerva. Cea in care faceai o gargarita pentru noi. Multumesc.




Replica: Cea mai frumoasa imbratisare, by Andreea Tomita (74 mesaje), la 16-09-2008


sau cel mai frumos zbor: Elena




Replica: Cea mai curajoasa dintre Gargarite!, by Ramona Marculescu (198 mesaje), la 16-09-2008





Replica: Roxana, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 17-09-2008


frumoasa din poveste.




Replica: Ma bucur, by Tender Rose (252 mesaje), la 17-09-2008


sa va cunosc si vorba Laurei, va zambesc la toate cu drag.


Replica: Rada - George Cosbuc, by Andreea Tomita (74 mesaje), la 13-10-2008


Are Dochia mult cat are,

Nu e mult o fata mare?
Ca-ntre domni, dar orisiunde,
Daca-ti stie ea raspunde
Grai ales si lin ca apa,
Apoi las ca Rada stie
Si-n ce fel sa poarte sapa.
A fost si ea-n scoli o toamna,
Dar gasesti ca ea, vro doamna?
Cu cosita galbioara,
Ea e nalta si usoara
S-o vezi numai si sa tremuri!
Si de-abia pe la San-Petru
Umple optsprezece vremuri.
Sunt si-n sat destule fete,
Cari de n-au cu ce sa-mbete
Ochii omului, au pieptul ele
Alb de taleri si margele.
Rada, cand o vezi, te fura
Cu necontenitul zambet
Si cu-a vorbelor caldura.
Harnica, din zorii zilei
Nu stau mainile copilei
Fara lucru, tot sa prinda,
Casa lor toata-i oglinda.
La izvor vezi pe Rodica
Pana-n zori, cand pe sub stresini
Inca doarme randunica.

Pe izlaz nu-i multa hrana,
Dar vezi alba ce-i Joiana!
Si-n amurg copila-n tinda
Foc in vatra vrea s-aprinda,
Dar mu-mu, Joiana muge
Rada, fa, s-alergi degraba,
Ca-n sopron vitelul suge.

Doar e tare! Haid mai iute!
Si din drum, ca sa-i ajute,
Vin flacaii totdeauna.

Nu-l injugi asa cu buna
Pe vitel, si Rada-i slaba,
Stiu flacaii! Si-si fac seara
Pe-aici vecinic ceva treaba.

Vaca-i tot ce-au ei, ea biata!
Toarce-n sat cu ziua fata,
Dar e vesela din fire;
De noroc si-ndestulire
Inima-i in veci e plina:
Cand e fericita, spune-mi,
Mai mult ce-are o regina?

Rada-i nalucire vie,
Cand alearga pe campie
Si-i bat vanturi in cosita,
Ori cand seara sta-n portita,
Si-o intrebi: Ce-astepti, iubita?
Si pe dup-un stalp s-ascunde,
Galbena si zapacita.

Dar la holda! Arde soare,
Fetele seceratoare
Rad si canta, snopi fag graul,
Murmura-ntre salcii raul:
Fug la rau vro patru fete,
E si Rada? Fug flacaii
Si ei, toti, si nu le-e sete.

Si-n genunchi atunci pe tarmuri
Ea din pumni cat doua sfarmuri
Bea, iar Nicu: Da-mi si mie!

Taci! si bea din palarie!
Cere el, cer multi sa-i deie:
Rada rade, le da apa,
Toti din pumnii ei sa beie.

Zece stropi nu pot sa-ncapa:
Prea e mic pahar de apa!
Si-atunci ea, cand el glumeste,
Joaca pumnii si-l stropeste
Pe obraz, dar dragalasa
Tot ea-l zvanta,-n loc de carpa
Maneca de la camasa.

Si cum stie ea s-aleaga
Ce-i frumos! Atat de draga
O da portul imbracandu-l!
Cand o vezi, te-mbata gandul
Ca, iubind-o trei dumineci,
S-ar mira de tine-altarul
Ce pacat ai sa cumineci!

Iat-o vesela si-aprinsa;
Joaca hora! Cum e-ncinsa,
Cum isi poarta-a ei faptura,
Toata-i ca-n zugravitura
Mamele, privind-o-n hora,
Sa cotesc: Olio, tu leica,
Ce mai drac frumos de nora!

De-o-ntalnesc in drum batranii,
Ei fac pod cu palma mainii
Peste ochii slabi, s-o vada:
Draga mosului, tu Rada!
Si uimiti de fata Dochii
O dezmiarda si, cand pleaca,
Umezi au de lacrami ochii.

Dar de-i Rada cat de blanda,
Ea de mic-a fost osanda
Pentru sat. Si nu-i mirare,
Ei flacai, ea fata mare:
Pentru-un ras al ei se cearta,
Si din joc se prind feciorii
La tranteli, cat Doamne iarta!

Da! Si Rada-i mare hoata,
Poate satul tot sa-l scoata
Din sarit, ea stie bine!
Dar se teme de-oarecine.
Ma-sa e? Fereasca Domnul!
Alt temut: ca sa nu-si piarda
Pe acel ce-i pierde somnul.

Unde mergi? Ma duc la moara!
Viu si eu! Si din uscioara
Vladu iese-n cap de strada.
Nu m-ajungi! Te-ajung eu, Rada!
Dar fugind i se desprinde
Sortul alb din brau, iar Vladu
Nu-i da sortul, ci i-l vinde.

Ieri mi te-am facut scapata;
Azi nu-mi scapi nesarutata!
Cum nu scapi din mana fumul
Nu-mi esti drag, de ce-mi tii drumul?
Ea nu-si crede-a ei cuvinte;
De le-ar crede Vladu insa,
Rada si-ar iesi din minte.

Si cum vrea si nu vrea fata,
Dragul ia, dragul da plata.
Un sarut pacat sa fie?
Numai popa sa nu-l stie,
Ca te sperie cu iadul
M-ar putea speria pe mine
Popii toti, de-as fi eu Vladul!




Replica: Rada - moderna by Andreea Tomita (74 mesaje), la 13-10-2008



_________________
Mariana - Prietenul meu este omul care ma place asa cum sunt.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Vreti sa ne cunoastem?
MesajScris: 15 Oct 2009, 08:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Dec 2004, 07:52
Mesaje: 190
Nume forum:1
Replica: Rada, zilele noastre by Andreea Tomita (74 mesaje), la 13-10-2008





Replica: Gargarita, by Andreea Tomita (74 mesaje), la 13-10-2008


ce ne-a fermecat prin nume: Rada.




Replica: Gargarita Merisor Fermecat by Andreea Tomita (74 mesaje), la 13-10-2008


si Gargarita Bijuterie.




Replica: Sau Gargarita Dragoste de mama si by Andreea Tomita (74 mesaje), la 13-10-2008


Gargarita Merisor Fermecat!




Replica: Andreea, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 14-10-2008


eu am o fotografie pe forum, de mai mult timp, tot pe la peisaje.

Am gasit-o dar nu pot sa o copii, adica sa o salvez si sa o postez din nou. Cum procedati voi?


Replica: Gargarita, by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 14-10-2008


Ramona Nicoleta




Replica: Adriana, by RASA MARIA (139 mesaje), la 15-10-2008


daca plimbi mouse-ul pe coltul din stinga sus al fotografiei apare o mica fereastra cu patru semne. Primul din stinga este o discheta (save this image), apasa pe el si vei putea salva poza unde vrei tu. Mai departe, stii ce sa faci! Succes!

Marieta


Replica: Gargarita, by Petroi Ana-Maria (1261 mesaje), la 15-10-2008


Dragoste de mama (Adriana) si Gargarira Merisorul Fermecat (Ana-Maria), bineinteles tot in minivacanta, de acum doua saptamani. Aici suntem la Manastirea Pangarati.




Replica: Maria, by Popescu Ioana (484 mesaje), la 15-10-2008


si eu am aceeasi problema cu a Adrianei. Si pot sa plimb mouse-ul oricat, unde ai spus tu, nu imi apar acele semne. O fi calculatorul vinovat?


Replica: Ioana, nu stiu, by RASA MARIA (139 mesaje), la 15-10-2008


cine este vinovat, dar asa ar trebui sa arate coltul imaginii la plimbarea mouse-ului.
Marieta




Replica: Multumesc, Marieta. by Popescu Ioana (484 mesaje), la 17-10-2008


Stiam cum trebuie sa arate, dar la mine nu arata asa. Am sa incerc dupa-masa acasa, pe calculatorul meu. Cel de la servici cred ca are lipsuri.


Replica: Lipseste din by Zoica Maniu (230 mesaje), la 18-10-2008


galerie, Rodica, Gargarita Ochi-Frumosi.




Replica: Ioana si Maria, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 21-10-2008

si la mine este aceeasi problema... nu apare nimic.


Replica: Zau, by RASA MARIA (139 mesaje), la 22-10-2008


nu stiu care-i hiba de nu apare semnul, dar daca aveti nevoie de o anumita imagine de pe forum, spuneti unde se afla, cum poate ajunge la voi si incerc sa rezolv.
Sarutari.
Marieta


Replica: Cui nu-i placea sa lucreze goblen. by olteanu rodica (1159 mesaje), la 22-10-2008


Inainte de a va prezenta pe cineva trebuie neaparat sa va povestesc ceva.
Inainte cu doi ani nici nu vroia sa auda ca ar putea face asa ceva. Venea pe la mine chemata de fata cea mica pentru ca se pricepe la calculatoare. Ele se ocupau cu calculatorul si eu dadeam inainte cu goblenul. Se uita, se minuna si spunea ca nu ar fi in stare sa faca asta. Nu-mi mai amintesc exact momentul cand s-a hotarat si mi-a zis sa ii trec si ei cand mai fac comanda `Vraja marii`. Dupa acest goblen au urmat si altele incat acum are cateva identice cu ale mele.
Nu ma laud, dar am darul sa atrag fetele sa lucreze cu mine. In afara de ea, mai am o prietena buna care lucreaza goblene de la alta firma, dar am avut eu grija sa indrageasca si goblenele de la Rogoblen, facandu-i cadou de ziua ei, odata, Pe aripile vantului si mai recent Eden. Am lucrat si eu cateva de la ea, prin schimb de diagrame.
Revin la prima. O cheama Mihaela, are 39 de ani, doi baieti, doua locuri de munca, studenta (anul 3) si un program fix de goblenat, de la 5 la 7 in fiecare dimineata. Inca nu a ajuns sa le inrameze, de aceea a dorit sa se prezinte in fata voastra langa colectia mea pentru ca, in carand, si a ei va arata cam la fel. Sper ca in cel mai scurt timp sa comunice cu noi direct, dar deocamdata fiind asa de ocupata `m-a insarcinat`pe mine. Dupa ce o veti cunoaste o sa aveti bucuria sa-i vedeti si colectia.




Replica: Si by olteanu rodica (1159 mesaje), la 22-10-2008





Replica: Incantata de cunostinta, Mihaela! by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 22-10-2008


Sper ca in curand sa poti fi printre noi, ca sa vorbim direct.


Replica: Mihaela, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 23-10-2008


te asteptam printre noi cat mai repede. O sa iti placa sa zbori pe forum.


Replica: Ma bucur sa te cunosc, Mihaela by Raluca Popa (923 mesaje), la 23-10-2008


si iti urez bun venit in Gradina Gargaritelor.

Trebuie sa recunosc ca sunt putin invidioasa pe voi, cele ce aveti prietene cu care sa coaseti. Sunt convinsa ca este mult mai placut sa lucrezi impreuna cu cineva.


Replica: Cate gargarite cunoastem! by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 23-10-2008


Incantata sa va cunosc pe voi, toate.
Rodica, ce fericire ca poti coase impreuna cu Mihaela. As vrea sa am si eu companie; asa cred ca as avea spor mai mult.


Replica: Adriana, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 24-10-2008


la plaja pe Bucegi.




Replica: Bine ai venit, Mihaela! by 0lteanu Emilia (587 mesaje), la 25-10-2008


Ma bucur sa te cunosc si pot sa-ti ca primul goblen finalizat si inramat de mine a fost tot Vraja Marii, asa ca putem spune ca am lucrat impreuna.


Replica: Sunt Cristina. by Gheorghita Cristina (49 mesaje), la 26-10-2008


Am 23 de ani. Sunt studenta in anul V la medicina dentara in Timisoara. De origine sunt din Tg-Jiu. Iar celor pasionati de astrologie le mai spun ca sunt Scorpion cu ascendent in Leu (nu stiu ce inseamna, doar ce am aflat si eu).


Replica: Am uitat sa postez forografia. by Gheorghita Cristina (49 mesaje), la 26-10-2008





Replica: Bine ai venit, Cristina! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 26-10-2008




Replica: Gargarita de Turta-Dulce, by Silvia Har (697 mesaje), la 26-10-2008


esti frumoasa ca o actrita de la Hollywood. Sa ai parte de noroc in viata.

Adriana, si mie imi place sa fac plaja pe varful muntilor inzapeziti.


Replica: Incantata de cunostiinta, Cristina. by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 26-10-2008


Bine ai venit pe forum!


Replica: Cristina, by Cozea Rodica-Maria (693 mesaje), la 26-10-2008


esti foarte frumoasa si cred ca ai si un suflet frumos din moment ce lucrezi goblen. Asa cred eu despre toti cei care indragesc goblenul. Sa fii binevenita.


Replica: Abia acum am vazut acest topic by Bara-Toderici Mihaela Rada (249 mesaje), la 27-10-2008


si am ramas surprinsa sa imi vad pozele pe aici. Ma bucur tare mult ca va place numele meu, pe tatal meu il chema Radu, de aici si numele meu, Rada. Cand eram mai mica nu imi placea, dar acum m-am obisnuit cu el si imi place faptul ca nu mai cunosc pe nimeni cu acest nume.


Replica: Vara asta, la Costinesti by Bara-Toderici Mihaela Rada (249 mesaje), la 27-10-2008





Replica: Rada, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 27-10-2008


buna draguto, - nu degeaba ai ales sa lucrezi Sirena, parca acum ai aparut din apa.
Te pup.


Replica: Sunt indragostita de mare. by Bara-Toderici Mihaela Rada (249 mesaje), la 27-10-2008


Nu este un alt loc in care sa ma simt mai bine decat la mare.




Replica: Rodica, by Bara-Toderici Mihaela Rada (249 mesaje), la 27-10-2008


chiar zilele astea ma gandeam ca majoritatea goblenurilor pe care le-am facut au o tematica marina: Vela in amurg, Fata la malul apei, Florala marina, si acum Sirena.
Cred ca fiecare din noi isi alege de fapt goblenurile in functie de pasiunile ei. Eu, una iubesc apa, poate si pentru ca sunt Scorpion, zodie de apa. Fiecare goblen pe care l-am facut, dezvaluie intr-un fel ceva despre mine. De exemplu, imi place foarte mult zapada, de aceea, primul goblen facut de mine este Iarna. Pastorala am facut-o intr-o perioada in care eram foarte indragostita. Era de fapt prima mea dragoste, nu mai mare decat cea pe care o traiesc acum, dar a fost prima, si prima nu se uita niciodata. Montana este dragostea mea fata de natura.
Am mai comandat un goblen, ce a venit odata cu Sirena, dar acesta ramane deocamdata o surpriza. Va semnifica cel mai bine iubirea adevarata dintre barbat si o femeie, pe care o traiesc in prezent. Poate o sa si ghiciti care este acel goblen, este o mica provocare pentru voi. Ca un indiciu, va pot spune ca merge putin pe linia ultimelor goblenuri pe care le-am facut.


Replica: Aaa, si cum am putut sa uit? by Bara-Toderici Mihaela Rada (249 mesaje), la 27-10-2008


Venetia, primavara, orasul iubirii asezat pe apa.


Replica: Multumesc din suflet by Marin Mihaela (9 mesaje), la 27-10-2008


pentru primirea pe care mi-ati facut-o. Sunt de mult alaturi de voi, dar nu am indraznit sa scriu. Ma multumeam doar sa va privesc minunatele goblene care incet, incet ies din doua maini de aur ca ale voastre.
Inca o data multumesc celei care m-a facut sa ma alatur "Gradinei Gragaritelor Minunate". Datorita ei am intrat in aceasta minunata lume, o lume a visurilor, alinarii sufletului, - aceasta lume unde poti fi tu si gandurile tale. Multumesc din suflet, Rodica, iar voua, tuturor gargaritelor va multumesc ca existati.
Cat despre un serial despre Gioconda, nu va promit. Dupa cum stiti, am doua servicii si familie. Eu lucrez goblen doar dimineata, de la 5 la 7 si Dumnezeu sa ma ierte, dar lucrez si in zile de sarbatoare. Pentru mine a lucra goblen este cea mai mare relaxare. Ma deconectez de la realitate si pot visa.
Spor la goblenat!


Replica: Bine ati venit, Gargaritelor! by Maria Nistor (5039 mesaje), la 27-10-2008


Una mai frumoasa decat alta! Imi face placere sa va cunosc.


Replica: Si, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 27-10-2008


iat-o si pe Georgiana, Gargarita-Zambet-Rasarit-de-Soare.




Replica: Si, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 27-10-2008


din nou, Georgiana, Gargarita-Zambet-Rasarit-de-Soare, aducand rasaritul catre noi.




Replica: Gargarita, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 27-10-2008


de Turta-Dulce, adica Cristina este printre noi din aprilie, anul acesta.

Rada imi vine sa-ti spun Gargarita-Sirena-indragostita, dar ma abtin pentru ca sirenele nu au parte de iubirea lor, iar eu iti doresc sa ai parte doar de iubire. Cred ca esti o Gargarita-Vraja-din Spuma-Marii.

Bun venit, Mihaela. Vei lucra sau nu vei lucra Gioconda, tu tot o gargarita de-a noastra ramai pentru pasiunea care te aprinde in fiecare dimineata, de la 5 la 7. Domnul ne iarta intotdeauna pentru ca un tata isi iarta intotdeauna copiii.


Replica: Si o alee by Bica Nistor (1427 mesaje), la 27-10-2008


plina de parfumul marii. Se poate altfel, daca pe ea calca, Rada noastra indragostita de mare?


Replica: Privind, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1265 mesaje), la 27-10-2008


in acest topic, observ ca cei tineri se ocupa totusi de lucru de mana. Si acest lucru nu poate decat sa ma bucure. Am intalnit persoane (si nu numai tinere) care nu stiu nici macar sa tina o croseta in mana. Mereu mi-am pus intrebarea cu ce se ocupa aceste persoane (mai ales ca cele pe care le cunosc eu, nu au nici servici) daca nu au nici o pasiune, nici o indeletnicire manuala? Eu una nu as putea, nu as trai daca nu as face ceva cu mainile mele, sa vad ca din propriile-mi maini iese un lucru frumos.


Replica: Rada, by Doi na (598 mesaje), la 27-10-2008


cand este ziua ta? Se apropie, nu? Ai scris ca esti Scorpion.


Replica: Mai sunt cateva saptamani,, by Bara-Toderici Mihaela Rada (249 mesaje), la 28-10-2008


sunt nascuta in 21 noiembrie. Cadoul pe care mi-l voi face de ziua mea va fi Florala marina inramata, sper sa o termin pana atunci.

Dintre voi, cine mai este Scorpion?


Replica: Nu renunt. by Marin Mihaela (9 mesaje), la 29-10-2008


Nici nu se pune problema ca n-o sa termin Gioconda si nu numai Gioconda. Am de gand sa continuu.
Dar sa-mi fie rusine, obrazului. Voi toate v-ati prezentat, iar eu, am scris aici si nici nu m-am prezentat.
Numele meu este Marin Mihaela, am 39 de ani, mama a doi baieti, sunt studenta , am doua servicii si, in veci vecilor, n-o sa ma las de goblenat, iar la fel ca multe gargarite fumez si beau cafea, as zice ca in vene am putin sange in cafea.
Odata atinsa de acest minunat microb al goblenatului nu cred ca o sa renunt.
Minunatelor, spor la goblenat!


Replica: Mihaela, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 29-10-2008


incantata sa te cunosc. Sa sti ca nici eu nu am spus foarte multe despre mine, pe parcurs o sa vezi cum o sa cunosti gargaritele.
Mult spor sa ai si un an universitar bun. Sa-ti traiasca copii si din nou, bun venit!


Replica: O Gerbera Rosie, by Laura Brasoveanu (942 mesaje), la 30-10-2008


si un nazdravan, numit Mihaita.




Replica: Rada by Maria Zanfir (584 mesaje), la 31-10-2008


si toamna.




Replica: Sunteti, by ciperca elena cristina (2 mesaje), la 01-11-2008


foarte buni. Datorita voua eu nu mai fumez si tin sa va multumesc sa va dea Dumnezeu sanatate. Trebuia sa renunt la ceva, - sa nu mai fumez sau sa nu mai cos si am renuntat la tigari. A fost o alegere buna pentru ca nu mai irosesc bani aiurea.

Multumesc din suflet ca existati.


Replica: Ma uimiti! by catinean mariana (104 mesaje), la 03-11-2008


Cand m-am uitat ultima data pe acest topic, pe la inceputul lui septembrie, ultima postare era cea cu fotografia mea. Am crezut ca v-am speriat atat de tare incat acest topic a luat sfarsit. Am ramas muta de uimire acum cateva minute cand am dat peste mesajele voastre. Nu-mi vine sa cred.
Ma bucur mult pentru cei care ati avut curaj sa postati poze, ca sa ne putem cunoaste mai bine si, cel mai mult ma bucur pentru tine, Elena Cristina, si te felicit pentru ceea ce ai reusit prin renuntare la fumat. Bafta in continuare.
O sa mai revin pe-aici, acum cred ca este timpul sa dorm putintel.
Spor tuturor gargaritelor, si astept sa ne reauzim curand.
Va pupacesc.




Replica: Poftim curaj. by Adina Jigaranu (170 mesaje), la 05-11-2008


Moaca mea ranjind stramb sub soare.




Replica: Propun, by Oana Sandulesei (315 mesaje), la 05-11-2008


sa spunem fiecare si de unde suntem, poate daca la un moment dat ne intalnim intamplator macar, sa stim cine suntem. Incep eu: Oana Sandulesei si sunt din Iasi.

P.S. Desi discutia din topicul X ne-a lasat tuturor un gust amar, asa cum ati fost de acord majoritatea, propun sa ramanem totusi comunitatea Gargaritelor si sa nu ne lasam doborate asa usor. Ce ziceti?

Cu drag,
Gargarita-Floare-Calatoare


Replica: Am venit si eu. by Popescu Crina (160 mesaje), la 10-11-2008





Replica: Eu, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 10-11-2008


sunt din Eforie Sud, dar de cateva luni stau in Bucuresti.
Chiar mi-ar placea sa ne intalnim, sa ne cunoastem, sa vorbim.


Replica: Oana, by catinean mariana (104 mesaje), la 10-11-2008


discutia din topicul X a fost interpretata gresit si va rog sa nu mai reluati si aici discutia, ca si-asa am plans vreo 3 ore pentru cealalta. Scutiti-ma cu fazele astea. Cine nu a vazut bine, sa mai reciteasca mesajul si cu asta am incheiat subiectul.
Elena, si eu sunt din Bucuresti. Poate ne vedem candva.

Nota Admin:
Eu am acoperit fraza intermediara, cu alb.



Replica: Dragelor, by Silvia Har (697 mesaje), la 10-11-2008


incantata de cunostiinta. Pe tine, Adina te intuiam, pe tine, Rineta te cunoasteam (ca doar tu ai dat tonul acestui topic), iar pe tine Crina - ce surpriza! Placuta, evident.
Ma bucur sa va cunosc.
Pupici.

Rada, nici o poza noua?
Va imbratisez pe toate, gargarite minunate.
Pupici.


Replica: O familie fericita, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 03-12-2008


cu un Sebica pe post de Ingeras. Familia Georgianei.




Replica: Frumoasa familie. by Calinescu Ramona Nicoleta (983 mesaje), la 06-12-2008


Nu ca sunt nasii mei, dar asa caldura emana de fiecare data cand ii vezi impreuna (nu numai in fotografie), oricand dornici sa te intampine cu zambet, bunatate, voie buna, ajutor, imediat in orice situatie ai fi! Un sfat bun si o vorba calda oricand este bine venita. Multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat niste nasi deosebiti si adevarati parinti spirituali. Multumesc pentru tot ce faceti pentru noi zi de zi.
Pupici si pentru scumpul nostru Sebica.


Replica: Ramona, by Tudorancea Rodica (262 mesaje), la 07-12-2008


la asa frumusete interioara cat emani tu, mi se pare ca esti iubita de Domnul daca ti-a dat asa nasi minunati. Sa iti traiasca, iar voua Georgiana, - sa ramaneti la fel de frumosi.
Sebica, un pupic pe manutele tale frumose. Te-am vazut si in topicul celalalt, in livada.


Replica: Printesa mea Emma. by tanasa clementina (1372 mesaje), la 23-12-2008


Nu imi permite dimensiunea imaginii, este mai mare.


Replica: Clementina, by Stefania Crudu (183 mesaje), la 23-12-2008


uite linkul Cum configurez fotografia pentru postare? pe care apesi si te duce in pagina cu explicatiile necesare.
Succes! Abia astept sa-ti cunosc printesa.


Replica: Printesa mea, Emma. by tanasa clementina (1372 mesaje), la 26-12-2008


Am micsorat-o dar nu se mai vede asa bine.




Replica: Clementina, by Serban Birtalan (348 mesaje), la 27-12-2008


incearca sa o faci mai mare. Daca ai posiblitatea sa o configurezi in pixeli, alege pe latura cea mai mare 450 pixeli (la tine este inaltimea imaginii, latura cea mai mare).


Replica: Clementina, poti deschide poza in Paint, by Bara-Toderici Mihaela Rada (249 mesaje), la 27-12-2008

apoi intri in Image, iar apoi Stretch/Skew. Daca vrei ca imaginea sa fie mai mica decat este, in loc de 100/100 schimbi, 90, 80 etc., atat cat este nevoie ca sa o poti pune pe forum.
Pupici.


Replica: Clementina, by Alice Popa (248 mesaje), la 27-12-2008


vrea o imagine mai mare si, drept sa-ti spun si eu sa vrea sa fie mai mare ca sa-i vad Printesa.
Concluzionad, Clementina, dai o valoare mai mare. Posteaza aici pana esti multumita, ca stii tu ca vine Monica si face putina ordine dupa noi.

Abia astept un prim plan cu Emma.
Pupici pe nasucul ei, mic.


Replica: O fotografie, by tanasa clementina (1372 mesaje), la 03-01-2009


mai clara.




Replica: O alta fotografie. by tanasa clementina (1372 mesaje), la 03-01-2009





Replica: Inca una. by tanasa clementina (1372 mesaje), la 03-01-2009





Replica: Gargarita Record by Flori M (373 mesaje), la 09-01-2009


sau Alexandra




Replica: Prima mea fotografie de pe forum. by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 13-01-2009


Ma potrivesc in peisaj!




Replica: Adriana, by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 13-01-2009

semeni atat de bine cu Gargarita Record!


Replica: Minerva, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 13-01-2009


suntem moldovence, amandoua!
Si foarte aproape una de alta: eu la Bacau, ea la Roman!


Replica: Si Floarea Terezei. by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 13-01-2009





Replica: Si Minerva, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 13-01-2009


pregatind goblenul pentru o noua gargarita...



Replica: Esti in ton, by Anca Lungoci (376 mesaje), la 13-01-2009


dar esti si faina. Incantata de cunostiinta, din nou. Mai exista o imagine cu tine, langa Merisor. Asa ca, vezi tu - eu te cunosc deja!


Replica: Multumesc pentru compliment, Anca! by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 13-01-2009




Replica: Uitati-o by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 01-03-2009


si pe Maria (Nistor) noastra! Sa fiti fericiti!




Replica: Maria, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 01-03-2009


chiar ma bucur sa vad fotografia cu tine. Asa ne cunoastem mai bine.


Replica: Wow! by Maria Nistor (5039 mesaje), la 01-03-2009


Am ajuns la panou! Programul de facut diagrame a ajuns sa ma dispere.


Replica: Din propria-i colectie, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 31-03-2009


Gabriela ne povesteste cum este primavara la mare.




Replica: Gabriela , by Bica Nistor (1427 mesaje), la 31-03-2009


sa ai parte numai de sanatate si bucurii, ca in rest te-a inzestrat Domnul cu frumusete si blandete.




Replica: Si, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 31-03-2009


sa zambesti mereu la fel de frumos.




Replica: Gabriela, by Silvia Har (697 mesaje), la 31-03-2009


incantata de cunostiinta! Iti urez ca mereu sa fii mai frumoasa decat marea.


Replica: Gabriela, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 31-03-2009


incantata de cunostinta! Sa zambesti mereu!


Replica: Gabita, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 31-03-2009


incantata sa te cunosc. Acum, cand voi mai veni la plimbare in Constanta poate, cine stie, ne vom intalni din intamplare.
Te pup.


Replica: Incercarea by Bica Nistor (1427 mesaje), la 31-03-2009


Anei-Maria (Niculescu) s-a transformat in placerea de a o cunoaste.
Ma bucur sa observ ca esti imbracata in rochita de vara a Gargaritelor!




Replica: Incantata by Doruletz Mic (1032 mesaje), la 31-03-2009


sa mai vad o gargarita!


Replica: Incantata de cunostinta! by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 31-03-2009



Replica: Si Victorita noastra., by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 10-04-2009





Replica: Incantata sa va cunosc, Gargaritelor. by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 10-04-2009



Replica: Vin, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 11-04-2009

si eu cu sepcuta mea alba.




Replica: Dragele mele, by Ionita Victorita (694 mesaje), la 11-04-2009


sunt incantata sa va cunosc. Sunt bucuroasa ca ne putem vedea "la ochii". Si acum eu si sepcuta mea la lucru:




Replica: Rodica, by merticariu margareta (188 mesaje), la 11-04-2009


sunt incintata sa te cunosc. Cat de curind voi posta si eu o fotografie.
Te pup si iti doresc un Paste fericit alaturi de cei dragi.
Marga


Replica: Rodica, by Milos Cosmina Elena (688 mesaje), la 11-04-2009


in spatele tau se vede, frumos, Concert in parc. Felicitari pentru un asa goblen.


Replica: Ma bucur de by Patruleasa Jeni (185 mesaje), la 11-04-2009


cunostinta, Victory si Rodica.
Victory, observ ca ai furtuna in brate. Spor la pupa!
Sunt colosale sepcutele voastre! Imi comand si eu.


Replica: Am, by Patruleasa Jeni (185 mesaje), la 11-04-2009


mai gasit niste fotografii pe forum de-ale Radei.




Replica: Tot Rada. by Patruleasa Jeni (185 mesaje), la 11-04-2009





Replica: Am by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 19-04-2009


sa atasez si eu o fotografie cu mine si cu Antonio. Imi cer scuze pentru lipsa de rezolutie, dar este facuta cu telefonul (pacat ca fotografia nu are miros sa puteti simti parfumul emanat de floricele si de magnolii.
Va pupam dulce,
Alexa si Tony.

P.S. Fotografia este facuta azi, in zi de Paste, la Manastirea Curtea de Arges.




Replica: Sunteti by Ileana Miroiu (818 mesaje), la 19-04-2009


minunati pe fundalul cu copacul plin de magnolii.
Am mai adus o fotografie.




Replica: Alexandra si Antonio, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 20-04-2009


incantata de cunostinta!
Super fotografia cu magnoliile.


Replica: Alexa si Antonio by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 20-04-2009


Incantata de cunostiinta. Sunteti doi frumusei.

_________________
Andreeat - O prietenie se naşte mai curand din contraste decat din asemanari.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Vreti sa ne cunoastem?
MesajScris: 15 Oct 2009, 09:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna dimineata gargaritelor!
Sa ma prezint si eu: Ma numesc Daniela, am 24 de ani si sunt din Iasi. Cos goblenuri de pe la vreo 12 ani si inca ma incanta sa o fac.
Lucrez in domeniul IT-ului si chiar imi place. Postez si o fotografie, ca sa ma cunoasteti mai bine. Este facuta la inceputul lunii octombrie 2009, cand am iesit sa sarbatoresc impreuna cu colegii un an de cand ne-am angajat.



Va imbratisez.

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Vreti sa ne cunoastem?
MesajScris: 15 Oct 2009, 09:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Apr 2005, 17:40
Mesaje: 116
Locatie: Cluj-Napoca
Nume forum:1
Replica: Alexa si Antonio, by Cozea Rodica-Maria (693 mesaje), la 20-04-2009

sunteti niste scumpi. Imi plac foarte mult fotografiile voastre si Antonio pare un baiat foarte sensibil. Cel putin asta mi-a inspirat mie, privirea si zambetul lui.
Multa sanatate va doresc.


Replica: Ieri pe malul marii. by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 20-04-2009




Replica: Ma by Bica Nistor (1427 mesaje), la 20-04-2009


bucur sa vad doi tineri fericiti!


Replica: Mariana, by Mocanu Didina (154 mesaje), la 20-04-2009


gazda noastra de Paste.
Mariana, daca ai stii cat duc dorul meselor noastre de acasa...




Replica: Mariana, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 20-04-2009


incantata de cunostiinta.
Bicuta, tinereii te pupa pe obrajori, iar pe Mariuca pe manute.


Replica: Incantata de cunostinta. by Petroi Ana-Maria (1261 mesaje), la 20-04-2009


Imi place tare mult cum arata masa de Paste a Marianei.
Pupici


Replica: Mariana, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 20-04-2009


incantata de cunostinta; ai facut o masa foarte frumoasa si ouale au fost foarte frumos incondeiate, iar ideea cu cosuletul este foarte ingenioasa.


Replica: Si by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 21-04-2009


eu cu Antonio suntem incantati sa va cunoastem.


Replica: Incantata de cunostinta, by tanasa clementina (1372 mesaje), la 22-04-2009


Mariana. Frumoasa masa, iar locul i se potriveste de minune.


Replica: Sunt by merticariu margareta (188 mesaje), la 22-04-2009


Margareta Merticariu.




Replica: Marga, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 22-04-2009


incantata de cunostiinta.


Replica: Marga, by Milos Cosmina Elena (688 mesaje), la 22-04-2009


ai fost la Felix! Incantate de cunostinta.


Replica: Ma bucur sa va cunosc, by Ionita Victorita (694 mesaje), la 22-04-2009


dragi Gargarite si Gargarel dragut (Antonio).


Replica: Imi by Anca Lungoci (376 mesaje), la 22-04-2009


pare bine sa te cunosc, Marga. Arati cool pentru o bunicuta!


Replica: Marga, by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 23-04-2009


incantata de cunostinta! Imi pari o persoana deschisa si sociabila.
Iti doresc si eu multa sanatate.
Un pupic.


Replica: Buna, Marga. by olteanu rodica (1159 mesaje), la 23-04-2009


Imi pare bine sa te cunosc.


Replica: Margareta, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 23-04-2009


incantata de cunostinta.


Replica: Mare bucurie! by tanasa clementina (1372 mesaje), la 23-04-2009


Astazi am ridicat coletul de la posta si ce credeti ca am gasit? O sa postez o mica fotografie si pentru a ne cunoaste si pentru a vedea ce am primit de la Rogoblen. Multumiri din suflet, sunteti o echipa cum rar intanlesti.
Cu mult respect pentru TTT.




Replica: Incantata by Mona J (805 mesaje), la 23-04-2009


de cunostinta, Clementina!


Replica: Clementina, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 23-04-2009


exact cum mi te-am imaginat: o doamna cocheta si frumoasa. Incantata de cunostiinta.


Replica: Buna, by merticariu margareta (188 mesaje), la 23-04-2009


Clementina, ma bucur sa te cunosc.


Replica: Doamnelor, by Milos Cosmina Elena (688 mesaje), la 23-04-2009


parca toate imi pareti cunoscute. Am, asa, un sentiment de deja-vu, deja-conu.


Replica: Clementina, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 24-04-2009


incantata de cunostinta.

Va aduc si eu o fotografie de la Iasi, cu doua gargarite!




Replica: Adriana, Raluca, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 24-04-2009


de cand asteptam fotografia aceasta! Doua gargarite frumoase ce radiaza de bucurie si iubire. Va pup. Si tot nu va iert ca ati plecat la hoinarit fara mine! (Glumesc).


Replica: Gargarite, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 24-04-2009


intre lalele, ce poate fi mai frumos?


Replica: Adriana, Raluca, by tanasa clementina (1372 mesaje), la 24-04-2009


imi pare bine de cunostinta: doua gargarite tinere si simpatice. Frumos cadru v-ati ales!


Replica: Dragelor, by Zircu Vali (193 mesaje), la 26-04-2009


chiar niste gargarite, asezate pe lalelele acelea albe! Ma bucur sa va cunosc.


Replica: Adriana si Raluca, by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 26-04-2009


ma bucur sa va cunosc. Frumoase si delicate.
Va pupic.


Replica: Cosmina si Gargarita Mica. by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 28-04-2009


Imagine atasata:


Replica: Multumim, Adriana. by Milos Cosmina Elena (688 mesaje), la 28-04-2009


Nu m-am gandit sa postam fotografia si aici.


Replica: Cu placere Cosmina. by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 28-04-2009


Aici ne regasim toate, mai usor.
Incantata de cunostinta si te mai asteptam cu fotografii.


Replica: Uite un by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 28-04-2009


pui mic cu mamica lui. Incantata sa va cunosc. Dupa cum observ ati ajuns si la mare.


Replica: Acum by Milos Cosmina Elena (688 mesaje), la 28-04-2009


trei ani. Speram si anul acesta.


Replica: Cand veniti da-ti un mail, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 28-04-2009


ca sa vad si eu doua gargarite.


Replica: Va astept la mare! by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 28-04-2009



Replica: Ma by Georgeta Petrea-Manta (152 mesaje), la 28-04-2009


bucur sa va cunosc pe rand, pe fiecare in parte.


Replica: Onuta noastra, by Ileana Miroiu (818 mesaje), la 30-04-2009


cu sapca!
Onuta, ai o cruciulita magica. Nu imi pot lua ochii de la ea!




Replica: Onuta, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 30-04-2009


incantata sa te cunosc, pe messenger nu am reusit sa disting bine fotografia cu tine, dar acum ma bucur de cunostiinta.


Replica: Ma bucur, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 01-05-2009


ca te-am cunoscut.


Replica: Cine nu o cunoaste? by Bica Nistor (1427 mesaje), la 03-05-2009





Replica: Daca aveti dubii... by Bica Nistor (1427 mesaje), la 03-05-2009





Replica: Imi, by Georgeta Petrea-Manta (152 mesaje), la 05-05-2009


pare bine sa va cunosc.


Replica: He he! by Adina Jigaranu (170 mesaje), la 12-05-2009





Replica: He, he, Nouras! by Bica Nistor (1427 mesaje), la 12-05-2009


Sa fie in ceas bun!


Replica: Felicitar, Adina! by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 12-05-2009


Pentru tine, cantam si noi in cor, Gaudeamus Igitur



Replica: Felicitari Adina! by Mona J (805 mesaje), la 12-05-2009


Sa ai parte de noroc si sa ti se indeplineasca visele!


Replica: Adina, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 12-05-2009


felicitari! Un nou inceput deja...


Replica: Multumesc! by Adina Jigaranu (170 mesaje), la 12-05-2009


Imi pare rau ca termin facultatea, au fost cei mai frumosi ani, dar nu as mai avea rabdare sa ma apuc de alta. Sper sa prind loc la buget la master.




Replica: Felicitari, Adina! by Raluca Popa (923 mesaje), la 12-05-2009


Te prinde bine roba. Eu iti doresc sa ajungi acolo unde visezi.


Replica: He, he, by Ileana Miroiu (818 mesaje), la 12-05-2009


Nouras, cat esti de frumoasa! Sa ai noroc in tot ce ti-ai propus.


Replica: Felicitari, Adina! by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 12-05-2009


Ma bucur pentru tine. Si iti spun ca daca ai incredere in fortele tale proprii vei ajunge departe. Iti doresc din suflet sa ti se indeplineasca tot ceea ce iti doresti.


Replica: Adina esti o fericita. by tanasa clementina (1372 mesaje), la 13-05-2009


Se citeste pe chipul tau. Bafta iti urez si pe viitor.


Replica: Adina, by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 13-05-2009


am gasit o felicitare care mi-a placut tare mult, sper sa-ti placa si tie...




Replica: Felicitari Adina! by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 15-05-2009


Vezi ca trebuie sa respecti etapele din felicitarea Minervei. In care ordine vrei tu.
Succes in tot ce ti-ai propus.


Replica: Fetelor, by Adina Jigaranu (170 mesaje), la 15-05-2009


multam fain pentru urari!


Replica: Adina, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 15-05-2009


sa fie intr-un ceas bun! Domnul sa iti calauzeasca pasii, iar diploma sa-ti foloseasca si sa dai tot ce ai mai bun. Te felicit, din tot sufletul.


Replica: Robertt Gheorghevici. by Robertt Gheorghevici (4 mesaje), la 21-05-2009


Iaca si eu pe aici!




Replica: Robert, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 21-05-2009


bun venit si incantata de cunostinta!


Replica: Bine ai venit! by Cozea Rodica-Maria (693 mesaje), la 21-05-2009

Si eu ma bucur sa te cunosc, Robertt.


Replica: Bine ai venit Robert! by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 21-05-2009



Replica: Salut, Robertt! by Marian Topala (541 mesaje), la 21-05-2009


Sigur cu dublu t?


Replica: Cu by Robertt Gheorghevici (4 mesaje), la 22-05-2009


siguranta dublu t! Buletinul meu asa spune.

Incantat sa va cunosc.


Replica: Robertt, by Marian Topala (541 mesaje), la 24-05-2009


pasionat de goblen sau pasionat de o fata ce lucreaza goblen?


Replica: Aceasta sunt eu, by FLOREA CAMELIA (90 mesaje), la 24-05-2009


Camelia Florea. Este o fotografie facuta astazi, la munte.




Replica: Si by FLOREA CAMELIA (90 mesaje), la 24-05-2009


tot eu, Camelia langa barajul de la Vidra.




Replica: Incantata, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 24-05-2009


de cunostinta.


Replica: Astazi, by Ionita Victorita (694 mesaje), la 25-05-2009


am fost la festivitatea de absolvire a facultatii de catre printesa mea, Roxana-Elena. Sunt mandra de ea!

P.S. Marian, ea este fata de care este pasionat Robertt.




Replica: Victorita, by Popescu Ioana (484 mesaje), la 25-05-2009


felicitari pentru Roxana, ma bucur si eu alaturi de tine. Camelia, Robertt si toti ceilalti a caror fotografii apar aici, incantata sa va cunosc.


Replica: Robertt, by Marian Topala (541 mesaje), la 25-05-2009


(ai observat ca am scris cu tt in semn de respect!), Jos palaria!
Nu mai spun nimic!
Victory, ii doresc sa-si gaseasca un job! Este tot ce conteaza dupa ce termini.


Replica: Ce by Silvia Har (697 mesaje), la 25-05-2009


de-a suprize!
Robertt, Roxana, Camelia bun venit! Si vant la pupa in viata!


Replica: Asa-i ca nu va suparati by Cozea Rodica-Maria (693 mesaje), la 26-05-2009


daca va arat si eu poza cu printesa mea, daca tot suntem la capitolul absolvire?




Replica: Multumesc, by FLOREA CAMELIA (90 mesaje), la 26-05-2009


Silvia. Am stat sa ma gandesc daca sa postez fotografii cu mine. Apoi mi-am zis, de ce nu? Doar este forumul nostru. Si mi-a facut mare placere sa va vad.


Replica: Camelia, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 31-05-2009


imi pare bine ca te-ai hotarat sa postezi fotografii. Incantata sa te cunosc!

Victorita si Rodimar sa va traiasca printesele si felicitari!


Replica: Oare by Bica Nistor (1427 mesaje), la 01-06-2009


ce poate fi mai frumos, mai emotionant si mai plin de bucurie, decat clipa cand iti vezi copilul implinit?
Pentru toate frumosele absolvente, Adina, Roxana-Elena si printesa de RodiMar, doar o urare: sa vi se implineasca visele!


Replica: Ma by Mona J (805 mesaje), la 02-06-2009


bucur sa te cunosc Camelia. Cat pentru tinerele absovente, numai felicitari. Gargaritelor, cred ca sunteti niste mamici fericite.


Replica: Incantata by Ramona Marculescu (198 mesaje), la 03-06-2009


de cunostinta, gargaritelor.
Gargaritelor sa va traiasca absolventele. Ma bucur ca Adina v-a convins sa va aduceti printesele aici.


Replica: Va by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 07-06-2009


aduc si eu o fotografie cu Nikol. Este facuta ieri, la o catedrala din Peterbourough. Mi-a parut rau ca nu am putut face fotografii in catedrala, sa vedeti ce minunatie este, dar nu ne-au lasat.




Replica: Alexa cu Nikol by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 07-06-2009


Si surpriza! Am plimbat tot Clubul gargaritelor cu noi, chiar daca nu am avut voie sa filmam. Ne-am gandit la voi, dovada fiind sepcuta mea.




Replica: Imi by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 07-06-2009


asezam putin sepcuta ca imi era frig la o ureche.




Replica: Nikol, by Onuta O (1355 mesaje), la 07-06-2009


incantata.

_________________
Rodimar - Gargarita-Dragoste-de-Toamna


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Vreti sa ne cunoastem?
MesajScris: 15 Oct 2009, 10:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2005, 13:40
Mesaje: 2636
Nume forum:1
Replica: Nikol, by Mona J (805 mesaje), la 07-06-2009

incantate de cunostinta! Alexa multumim pentru fotografii.


Replica: Incantata by olteanu rodica (1159 mesaje), la 08-06-2009

de cunostinta, fetelor.


Replica: Ma bucur sa va cunosc. by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 08-06-2009


Replica: Si eu ma bucur, by Cozea Rodica-Maria (693 mesaje), la 08-06-2009


sa te cunosc Nicol. Ai niste prieteni incantatori si aici ma refer la Alexa si bineinteles la Toni, care este un dulce.


Replica: Bine v-am gasit! by gogu mimi-ovidia (1 mesaje), la 12-06-2009


Ma numesc gogu mimi-ovidia, am 28 de ani. Cos goblen din cand in cand. Prima comanda de aici am dat-o acum doua zile. Abia astept sa o vad acasa. Imi pare bine ca va pot cunoaste si pot schimba impresii.
Pe curand!

Replica: Bine ai venit! by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-06-2009

Sper sa fi cat mai des posibil cu noi. Ce modele ai lucrat si ce modele ai intentia sa lucrezi?


Replica: O floare pentru tine Mimi ca bun venit, by Perhinschi Anca (363 mesaje), la 12-06-2009

si sper sa ne bucuri si pe noi cu ceea ce ai lucrat pana acum.

Acest topic de bun venit a fost mutat in sectiunea Modele cu diagrame.




Replica: Foarte by Ramona Marculescu (198 mesaje), la 14-06-2009


incantata de a va cunoste. Frumoaselor absolvente, va urez sa aveti numai succese in viata!
Nikol si tu te muti ca si Alexa?


Replica: Fiecare by Mihaela Stanica (125 mesaje), la 19-06-2009


gargarita, aici, o noua intalnire. Sper sa reusim sa ne intalnim si altfel decat virtual, intr-o zi.


Replica: Onuta noastra by Bica Nistor (1427 mesaje), la 12-07-2009


isi motiveaza absentele.




Replica: Casa parinteasca nu se vinde by Bica Nistor (1427 mesaje), la 12-07-2009





Replica: Si, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 12-07-2009


din nou, Onuta, oferindu-ne zmeura.




Replica: O recunoasteti? by Bica Nistor (1427 mesaje), la 15-07-2009





Replica: Maria noastra, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 15-07-2009


cea pe care o strigam Venus de cand a lucrat Luceafarul.




Replica: Anca, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 16-07-2009


undeva, intr-un apus...




Replica: Sper by Zabava Cristina (197 mesaje), la 16-07-2009


ca am inteles bine pentru ce este topicul acesta, deci, salutari!
Fotografie cu mine, de anul trecut, de la munte.




Replica: Bine ai venit by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 16-07-2009


si incantata de cunostiinta. Zbor placut prin gradina gargaritelor!


Replica: Incantata de by Mona J (805 mesaje), la 16-07-2009


cunostinta, Cristina!


Replica: Si eu, si eu! by Zabava Cristina (197 mesaje), la 16-07-2009


Multumesc, Mona.
Multumesc, Elena.


Replica: Incantata de cunostinta! by tanasa clementina (1372 mesaje), la 16-07-2009


Sper sa ne intanlim in zbor prin gradina cat mai des.


Replica: Comorile by Bica Nistor (1427 mesaje), la 22-07-2009


Ioanei, Gargarita-Gerbera-Rosie.




Replica: Ema, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 31-07-2009


si noua sa coafura.




Replica: Mihaela, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 03-08-2009


urmata in imaginea ce urmeaza de Rodica.




Replica: Si, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 03-08-2009


Rodica.
Fetelor, sa va dea Dumnezeu numai ingeri in cale ca sa va ajute in viata si sa aveti liniste si pace in suflet, asa cum simt eu ca emana Acapella.




Replica: Gargaritelor, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 04-08-2009


sunteti superbe! Si sunteti incadrate de niste frumuseti.


Replica: Multumesc, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 04-08-2009


mult, Bica. Am cam stat pe ganduri pana am postat fotografiile tinand cont de tinuta Mihaelei, dar la noi este foarte cald. Pana la urma, le-am postat. Importanta este dragostea noastra pentru goblen, iar daca vreun gargarel o vede pe Miha, il anunt ca este data. Ha, ha!


Replica: Rodica, by Puiu Mic (208 mesaje), la 05-08-2009


mare lucru ca ne-ai zis de Miha. Altfel, cine stie ce ganduri ne treceau prin minte!
Sunteti amandoua faine.


Replica: Rodica by Manaila Carmen (150 mesaje), la 05-08-2009


si Miha aratati bine cu goblenurile in mana. Fericitelor! Conteaza ca va aveti una pe alta.


Replica: V-a fost dor de mine? by Condrasov Gabriela (306 mesaje), la 09-08-2009


Cea mai frumoasa surpriza, de care am avut parte: tricoul gargaritelor, cu numele meu scris pe el.
Sunt cea mai fericita si trimit o imbratisare mare pentru toate gargaritele!
Va pupic




Replica: Gabriela, by Macovei Natalia (116 mesaje), la 09-08-2009


esti o gargarita cu acte in regula, acum!


Replica: Gabriela, de by Tudorancea Rodica (262 mesaje), la 09-08-2009


unde au stiut gargaritele TTT, marimea tricoului?


Replica: Gabriela, by Doi na (598 mesaje), la 09-08-2009

Citat:
Va fost dor de mine?

Recunosc ca da, mi-a fost dor de tine.


Replica: Aceasta sunt eu. by simona ioana birta (39 mesaje), la 09-08-2009





Replica: Simona, by Doi na (598 mesaje), la 09-08-2009


pur si simplu, o frumoasa! Si gargarita pe deasupra!
Pupici dulci de la mine pe obrajiorii de gargarita!

P.S. Gabriela si mie mi-a fost dor de tine.


Replica: Simona, by Mona J (805 mesaje), la 09-08-2009


incantata de cunostinta. Sa ne intalnim cat mai des in gradina gargaritelor!
Gabriela, ma bucur sa te revad. Imi pari destul de schimbata fata de celelalte poze si mult mai radioasa.


Replica: Gabriela, by Onuta O (1355 mesaje), la 10-08-2009


se vede ca surpriza te-a prins bine.
Simona, incantata.


Replica: Gabriela, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 10-08-2009


iti sta foarte bine in tricoul primit de la gargaritele de la TTT.

Simona, incantata de cunostinta!


Replica: Astazi, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 26-08-2009


a avut loc o micuta intalnire a gargaritelor. In fotografii sunt eu, Mihaela Marin si Dosinescu Cristina.




Replica: Miha si Cristina by olteanu rodica (1159 mesaje), la 26-08-2009





Replica: Inca una. by olteanu rodica (1159 mesaje), la 26-08-2009





Replica: Eu si Cristina. by olteanu rodica (1159 mesaje), la 26-08-2009





Replica: Si by olteanu rodica (1159 mesaje), la 26-08-2009





Replica: Rodica, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 26-08-2009


multumim de poze. Cristina, incantata de cunostinta!

As fi vrut sa fiu si eu pe acolo, dar, cine stie? Poate vom reusi sa ne cunoastem intr-o zi toate.

Sunteti foarte dragute toate trei.


Replica: Rodica, by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 26-08-2009


multumesc. Pentru cateva clipe am inchis ochii si mi-am imaginat intalnirea voastra. Cristina, imi pare bine ca te-am cunoscut si iti trimit cate un pupic pentru puiutii tai.


Replica: Cristina, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 26-08-2009


Rodica si Miha, sunteti toate trei niste minunate. Mi-am imaginat clipa cand v-ati intalnit, cand ati scos goblenele, cand ati facut fotografiile... Sunteti niste fericite si va strang intr-o imbratisare pe toate trei.
Rodica, aceste clipe minunate s-au petrecut la tine, in Slatina?


Replica: Gargaritelor, by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 26-08-2009


este o placere sa va cunosc si sa va vad impreuna (sa nu va suparati, dar sunt putin invidioasa).


Replica: Gargaritelor, by Dosinescu Cristina (305 mesaje), la 26-08-2009


sa va impartasesc din emotiile prin care am trecut astazi.
Dimineata a inceput intr-un mod cum nu se poate mai neplacut, - treaba multa la serviciu si agitatie. Minutele parca treceau nespus de greu, fiecare secunda mi se parea o vesnicie. Intr-un final am reusit sa plec spre Slatina. Pe drum, alte aventuri, soferul parca mergea ca melcul, iar in Slatina (unde de fapt mai aveam ceva de rezolvat in interes de serviciu) cozi interminabile la toate ghiseele pe unde trebuia sa ajung. Functionarele de acolo parca se miscau in reluare, iar eu trebuia sa ma intalnesc cu micuta mea Raza de Soare.

In sfarsit a sosit momentul mult asteptat. Ne-am intalnit si parca ne cunosteam de o viata. Acasa la Rodica (caci acolo s-a petrecut intalnirea) m-a intampinat o atmosfera cum nu se poate de calda si primitoare. Peste tot in sufragerie stateau modelele la care Rodica lucreaza. Ce incantare! Ce rasfat! Apoi a venit si Miha si intalnirea s-a desfasurat intr-o atmosfera cum nu se poate de detasata si plina de voie buna.

Multumesc, Rodica pentru ziua de azi, esti cu adevarat un model de urmat. Desi viata te-a pus la grele incercari tu esti inca plina de viata si optimism. M-ai molipsit!

Multumesc din suflet!


Replica: Cristina, by Adela Aura Vlad (420 mesaje), la 26-08-2009


cred ca acestea sunt clipe de neuitat. Va felicit, dragele mele care ati reusit aceasta performanta. Trei gargarite la un loc! Va pup pe toate, cu mult drag de voi.


Replica: Cristina, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 26-08-2009


eu iti multumesc ca ti-ai facut timp sa vii sa ne cunosti. Si eu m-am simtit nemaipomenit de bine si cum altfel sa ma simt cand intalnesc persoane indragostite de frumos, de aceasta minunata pasiune de care fiecare din noi ar vorbi fara intrerupere? Stiu ca ma repet, dar spunea cineva, aici pe forum, cine nu lucreaza goblen nu stie ce pierde.


Replica: O intanlire de neuitat. by tanasa clementina (1372 mesaje), la 27-08-2009


Sunt sigura ca aceasta intanlire va dainui si va lega o prietenie pe viata. Sunteti toate trei niste scumpe.
Pupici.


Replica: Ma bucura by Anca Lungoci (376 mesaje), la 28-08-2009


intalnirea voastra. Cristina, ma bucur sa te cunosc.
La cat mai multe si mai dese intalniri!


Replica: Ati by Mona J (805 mesaje), la 08-09-2009


vazut fotografiile din topicul Fiul lui Dumnezeu - goblen lucrat de Onuta si Nico?

Citat:
Replica: Surpriza! by Frunza Nicoleta (3273 mesaje), la 07-09-2009


Am sosit si eu cu micutenia mea.




Replica: Am si ajutoare by Frunza Nicoleta (3273 mesaje), la 07-09-2009


de nadejde.



Replica: Nico, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 08-09-2009


ce mi-a placut! Sepcuta mea si un tricou au ajuns in Spania. Ghici, cine le poarta?
Ginerele meu, marocanul. Cand a venit in Romania de Paste le-a vazut, dar nu a indraznit sa mi le ceara. Cand i-am spus Danielei la telefon ca am primit al doilea tricou, de abia atunci m-a intrebat daca pot sa-i trimit si ei unul pentru Nordin.
Joia trecuta, i-am trimis pachet. Nu stiu daca fata i-a spus ca acum face parte din Clubul gargaritelor.


Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 09-09-2009


incantata de cunostinta. Va urez tot binele din lume si cat mai multe goblene lucrate.

Rodica, da iti faci de cap, nu gluma! Vrei sa o bati pe Elena la numarul de Gargarite cunoscute in direct.


Replica: Maria, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 09-09-2009


sa stii ca as vrea sa cunosc cat mai multe. Saptamana viitoare m-am hotarat sa merg la Marina la Bucuresti. Sper sa o intalnesc pe Elena si poate si pe Victorita.
Depinde de programul lor. Mai vedem.


Replica: Nico, by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 11-09-2009


incantata de cunostinta. Si cum vad ca ai ajutor de nadejde nu pot sa iti spun decat motoras turbo la acusor.
Pupici.


Replica: Rodica, by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 11-09-2009


iti doresc sa ti se implineasca tot ceeea ce iti doresti. Pupici si poate candva ne vom intalni.


Replica: Alexandra, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 14-09-2009


Gargarita Record.


_________________
Mona - Gargarita-Gingasie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Vreti sa ne cunoastem?
MesajScris: 15 Oct 2009, 13:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Aug 2006, 03:00
Mesaje: 819
Nume forum:1
Balan Daniela

Subiectul mesajului:
Re: Vreti sa ne cunoastem?

Buna dimineata gargaritelor!
Sa ma prezint si eu: Ma numesc Daniela, am 24 de ani si sunt din Iasi. Cos goblenuri de pe la vreo 12 ani si inca ma incanta sa o fac.
Lucrez in domeniul IT-ului si chiar imi place. Postez si o fotografie, ca sa ma cunoasteti mai bine. Este facuta la inceputul lunii octombrie 2009, cand am iesit sa sarbatoresc impreuna cu colegii un an de cand ne-am angajat.



Dani, ma bucur sa te cunosc. Am adus aici mesajul ta, ca sigur celalalt se va pierde printre cele adaugate.

_________________
Ileana - Gărgăriţa-Balsam-pentru-Suflet


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Vreti sa ne cunoastem?
MesajScris: 15 Oct 2009, 13:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Si eu ma bucur sa va cunosc pe toate! Multumesc ca te-ai ocupat de mutatul mesajului.

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Vreti sa ne cunoastem?
MesajScris: 15 Oct 2009, 13:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 13:23
Mesaje: 2345
Locatie: Bacau
Nume forum:1
Dani incantata de cunostinta!

_________________
Adriana - Gargarita-Bijuterie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Vreti sa ne cunoastem?
MesajScris: 15 Oct 2009, 17:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2005, 13:40
Mesaje: 2636
Nume forum:1
Incantata de cunostinta Daniela!

_________________
Mona - Gargarita-Gingasie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Vreti sa ne cunoastem?
MesajScris: 16 Oct 2009, 18:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2007, 10:35
Mesaje: 7
Eu am adus-o pe Gargarita-Gingasie, adica Mona noastra cea delicata si tot timpul duioasa, cu vorba buna si blanda pentru toata lumea.
Mona, de mult ma gandeam la un nume pentru tine. Am tot sperat ca va gasi cineva un nume foarte inspirat pentru tine.
Cand am gasit, fotografia ta mai jos, mi-a aparut numele tau, - Gingasie si nu renunt la el, pana ce altcineva nu face dovada ca ai putea avea un nume mai inspirat.


_________________
Gargarita-Eden


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1550 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 155  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania