Acum este 18 Mai 2024, 17:55

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cum curat un goblen?
MesajScris: 04 Iun 2009, 14:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2008, 23:00
Mesaje: 2
Locatie: Constanta
Nume forum:1
Replica: Crini regali, by NITU MIHAELA (4 mesaje), la 15-11-2006

Buna ziua,
Dragele mele, ajutati-ma cu un sfat. Am un goblen inceput de mult timp (Crini Regali), iar albul s-a cam murdarit. Cu ce pot sa il curat, astfel incat sa nu fie nevoie sa il spal? Spor la lucru!
Mihaela - Constanta


Replica: Ai auzit de neofalina? by Venera Chiriac (112 mesaje), la 15-11-2006

Mihaela, eu o am de la mama (ea o are cumparata de la o statie Peco) si o folosesc si la scos pete. Operatia de curatire se face in balcon, in plin aer pentru ca produsul este inflamabil. Am folosit-o si la curatat goblenul. Albul reapare curat - ca o rochie de mireasa sau ca un porumbel alb.
Cred ca sunt si alte produse pentru curatat ata - cele folosite la curatarea stofei, de pilda, nu?
Va pupici, Venera



Replica: Neofalina, by NITU MIHAELA (4 mesaje), la 28-11-2006

Draga Venera,
Sa stii ca nu se mai gaseste neofalina, am cautat de cand am citit mesajul tau si nimic. Iar la curatatorie am totusi o retinere sa il duc. Ar trebui sa gasesc alta solutie totusi.
Mersi mult, te pup,
Mihaela, Constanta


Replica: Amway, by Doruletz Mic (987 mesaje), la 28-11-2006


Eu am primit cadou de ziua mea un detergent (este normal ca o femeie sa primeasca un detergent de ziua ei, nu?) de la Amway. Este o solutie buna la toate (rufe, vase, geamuri). Am diluat in putina apa calda solutia si am frecat incet goblenul. Apoi am trecut de mai multe ori cu o carpa umeda, curata peste el. A iesit curat, dar tehnica nu cred ca a fost potrivita pentru ca s-a scamosat putin. Nu am putut spala goblenul pentru ca panza este tratata si poate face atele terne.

_________________
Mihaelan - Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania