Acum este 16 Apr 2024, 19:58

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 2 mesaje ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Carcotasii
MesajScris: 27 Apr 2011, 09:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Aug 2006, 18:01
Mesaje: 441
Nume forum:1
Ce sunt carcotasii?
Niste persoane care care cauta mereu cearta (galceava), care sunt vesnic nemultumiti.

De ce am scriu despre ei?
Pentru ca ei sunt cei ce strica bucuriile marunte din aceasta gradina, pentru ca au tot timpul de taiat firul in patru si de comentat cu rautate, pentru ca tot timpul sunt in alerta sa caute un motiv de galceava, pentru ca li se pare ca cineva a facut sau a dres cutare lucru, pentru ca isi amintesc de la Ana la Caiafa, pentru ca nu pot trai pana nu mai adauga o rautate, pentru ca nu pot trai altfel.
Ei uita pur si simplu ca o problema si-a gasit deja de mult rezolvarea si atunci vin si reiau acea problema si o tin ca surda pe mormant pana la calendele grecesti ca atunci nu s-a rezolvat problema, dar uite ca o rezolva ei, dand din nou cu bata in balta si ranind de-a valma pe cine poate si chiar si pe cine nu poate.
Ei, ce se cred detinatorii adevarului suprem, incalca orice regula, inclusiv pe cea a bunului simt, cu foare mult simt de raspundere si isi permit sa ia la intrebari pe toata lumea, sa certe pe toata lumea si sa faca procese de intentie tuturor. Afiseaza cu nonsalanta o platosa de neprihanit, de nebiruit in carcoteala lui si nu isi asuma alta responsabilitate decat aceea de a carcoti. Ulterior se intreaba de ce cei din jur nu le vad calitatile (de carcotas?!) ca sa ii nominalizeze cat de buni sunt. Carcotasilor, din partea mea aveti doar indiferenta si o orbire brusca cand ar trebui sa va vad numele de gargarita (?!).

Dragi carcotasi, cautati in inima voastra (ca in minte este doar carcoteala) si deca acolo nu simtiti unde gresiti, uitati-va in viata voastra. Sigur viata v-a trimis semne ca gresiti fiind carcotasi.

Personal, va rog sa va tineti deoparte de obiceiurile voastre in aceasta gradina. Noi, gargaritele de la inceput, ne-am croit-o cu greu si o iubim asa cum v-am lasat-o, in toata frumusetea ei. Nu ne-o intinati!

Acest topic imi apartine si nu permit nici unui carcotas sa isi scrie aberatiile aici. Dixit!

_________________
Silvia - Prietenul la nevoie se cunoaste.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Carcotasii
MesajScris: 27 Apr 2011, 15:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Dec 2004, 07:52
Mesaje: 190
Nume forum:1
Silvia, ai dreptate si nu esti singura ce simte un gust amar si acru.
Am vrut sa acord un vot, dar brusc mi-a ramas mana in suspans. Am simtit, urmare a ceea ce am citit, ca nu mi-as fi acordat niciodata votul cum si cui trebuie.
Ma mai gandesc daca o sa o fac.

Referitor la carcoteala de aseara, nu iti face griji. Carcotasii nu-si asuma raspunderi, probabil nici nu a participat la concurs, dar simte nevoia sa bata din picioare ca un copil, ca nu stiu cand acum timp, cineva a avut ceva cu ea de nu a luat premiul cu coronita si mai incita si pe altii, in sensul ca vezi ce manipulatoare este moderatoarea.
Ceea ce nu iti place, nu votezi si nu comentezi pentru ca s-ar putea sa o ranesti pe cea care chiar a vrut sa arate ceva.
Este la fel ca la piata: alegi ce iti place, votezi si gata. Nu este un concurs cu/de profesioniste. Nu ti se cere sa te extaziezi in fata unui lucru fata de care nu ai o placere.
Cred ca ar putea fi interogata referitor la ce aport a adus ea la acel concurs si de ce se erijeaza in judecator al muncii participantelor. Dar ar avea un rost?

Stii, imi pare tare rau ca trebuie sa vorbim de carcotasi. Simt ca pana si blanda Ralu s-a saturat de nu-i mai vine sa modereze concursul lunar.

_________________
Andreeat - O prietenie se naşte mai curand din contraste decat din asemanari.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania