Acum este 18 Apr 2024, 20:25

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1525 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 153  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 07 Ian 2013, 10:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Bună dimineaţa, dragele mele gargarite!
Buna dimineaţa, Monica!

Citind toate învăţăturile de la cafenea, ziua şi săptămâna încep mai bine si mai frumos.
Monica, iţi mulţumesc pentru lecţia de viaţă, am băgat la cap.
Noi suntem singurei şi încercăm să ne organizăm cât mai bine.
Vă mulţumesc pentru cafeluţă, prinde bine.

Vă doresc o zi minunată.
Vă îmbrăţişează,


Ralu, iti doresc sa nu te si simti singura.
Azi dimineata am primit imaginea de mai jos ce mi-a adus aminte de goblenul nostru Singur...
Cum nu puteam sa imi schimb imaginea de pe ecranul computerului (stii tu cine este pe el si stiti si voi, dragele mele gargarite), am lasat-o deschisa intr-un program grafic pentru ca simteam nevoia sa o inteleg. Cand am vazut cuvantul singurei, scris de tine, am recercetat imaginea si am descoperit ca niciodata nu suntem singuri.



Razele soarelui, ori vantul ce adie, ori cerul ce face bolta existentei noastre, ori... sunt fiecare pe rand sau toate impreuna langa noi si ne fac atat de frumosi. Daca nu ma crezi, mai priveste odata imaginea, dar cred ca nu este cazul ca il ai pe Dario langa tine.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 07 Ian 2013, 10:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Ian 2006, 23:15
Mesaje: 3387
Locatie: Suceava
Nume forum:1
Buna dimineata, razelor de soare!

Ma bucur sa gasesc Cafeneau plina de zumzete si arome minunate.

Va spun si eu un calduros si sincer "La multi ani!", sa aveti parte de un An Nou de 2013 ori mai bun decat cel care a trecut, sa aveti pace, liniste si bucurie in suflete si in case, alaturi de cei dragi.

Monica si dragi Zanute TTT va doresc sa aveti spor in tot ceea ce vreti sa faptuiti de-a lungul acestui an si sa dea Bunul Dumnezeu sa curga cu impliniri si satisfactii peste voi.

Iar voua, scumpe gargarite, dragi sufletului meu, Bunul Dumnezeu sa va daruiasca putere, rabdare si carare presarata cu zambete in acest an si sa aveti un noian de timp liber, ochi luminati si maini de aur pentru minunile pe care doriti sa le creati.

Va strang cu drag pe toate la piept si va trimit ... o ninsoare de pupici.

La multi ani 2013!



LEONTE Elena - Iuliana scrie:
carare presarata cu zambete


Iulia, multumesc pentru asa urare frumoasa.
Sa stii ca imi era dor de o ninsoare de pupici.

_________________
Iulia - Gargarita Iulie

Răcoarea serii
peste fânul din car
odihnesc stele...


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 07 Ian 2013, 13:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Aug 2005, 22:09
Mesaje: 1237
Nume forum:1
Poveste pentru Ioana

Povestea măgarului
Într-o bună zi, măgarul unui țăran căzu într-o fântână. Nefericitul animal se puse pe zbierat, ore întregi, în timp ce țăranul căuta să vadă ce e de făcut. Până la urmă, țăranul hotărî ca măgarul și-așa era bătrân, iar fântâna, oricum secată, tot trebuia să fie acoperită odată și-odată. El a ajuns la concluzia că nu mai merita osteneala de a-l scoate pe măgar din adâncul fântânii. Așa că țăranul își chemă vecinii, ca să-i dea o mână de ajutor. Fiecare dintre ei apucă câte o lopată și începu să arunce de zor pământ înăuntrul fântânii. Măgarul pricepu de îndată ce i se pregătea și se puse și mai abitir pe zbierat. Dar, spre mirarea tuturor, după câteva lopeți bune de pământ, măgarul se potoli și tăcu. Țăranul privi în adâncul fântânii și rămase uluit de ce văzu. Cu fiecare lopată de pământ, magarul cel bătrân făcea ceva neașteptat: se scutura de pământ și pășea deasupra lui. În curând, toata lumea fu martoră cu surprindere cum măgarul, ajuns până la gura fântânii, sări și ieși fremătând

Viața vă aruncă poate și peste tine cu pământ și cu tot felul de greutăți. Insă, secretul pentru a ieși din fântână este să te scuturi de acest pământ și să-l folosești pentru a urca un pas mai sus. Fiecare dintre greutățile noastre este o ocazie pentru un pas înainte. Putem ieși din adâncurile cele mai profunde dacă nu ne dăm bătuți.

Si un indemn valabil si pentru noi, toate:
Folosește pământul pe care ți-l aruncă peste tine ca să mergi înainte. Amintește-ți de cele 5 reguli pentru a fi fericit:
1) Curăță-ți inima de ură, frică, egoism;
2) Scutește-ți mintea de preocupări inutile;
3) Simplifică-ți viața și fă-o mai frumoasă;
4) Dăruiește mai mult și asteaptă mai puțin;
5) Iubește mai mult și… scutură-te de pământ, pentru că în viața asta, tu trebuie sa fii soluția, nu problema.

Sursa: http://filedelumina.ro


Geta, iti multumesc pentru indemn.

_________________
Geta - Gargarita-Alinare

Să fugi de fapta rea creştine,
Ascult-al Domnului cuvânt
Şi făptuieşte numai bine
Din leagăn până la mormânt


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 07 Ian 2013, 15:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Noi 2009, 19:21
Mesaje: 8027
Locatie: Tulcea
Nume forum:1
La multi ani, gargarite dragi.
Noul an sa va aduca tot ceea ce va doriti, sanatate, liniste si cat mai multe zambete frumoase pe chipurile voastre si a celor dragi voua.
Am mai intrat intr-o seara in cafenea cu gandul de a va saluta, dar mi-au placut asa mult mesajele voastre, le-am citit cu mare placere, am mai rasfoit si prin alte topice si timpul a trecut pe negandite si cand sa scriu ceva, nepotul m-a anuntat ca mi-a expirat timpul de stat in fata calculatorului.
Monica, gargarite TTT va multumesc pentru tot ce faceti pentru noi si sa stiti ca ma bucur nespus ca v-am descoperit acum cativa ani. De atunci viata mea s-a schimbat in bine.
Datorita voua mi-am descoperit o frumoasa pasiune si o multime de prietene dragi. Viata mea monotona in care nu exista mai nimic in afara singuratatii si plictiselii s-a schimbat brusc atunci cand am pasit timid in frumoasa voastra gradina.
In noul an am pasit ceva mai optimista, mai binedispusa avandu-i alaturi de noi pe una dintre surori cu nepotelul meu drag.
Gargaritelor sa stiti ca intotdeauna sunt cu sufletul alaturi de voi. Va doresc un an plin de reaslizari, cu zile minunate pe care sa le petreceti in compania celor dragi.
Va imbratiseaza cu drag,



P.S. Eu am adus sampania pentru sarbatoritii acestei zile.


Eli, nu noi ti-am schimbat viata, ci tu ne-ai facut sa ne schimbam dupa tine.

Mi se intampla ca o prietena sau alta sa imi multumeasca pentru ceva ce am facut pentru ea (de obicei o felicitare mai speciala, in care astern gandurile mele pentru ea). Ii explic ca acele cuvinte sau acele daruri au venit din inima mea firesc pentru ca ea a starnit in mine dorinta de a-i arata respectul, admiratia, dragostea mea...
In viata suntem ceea ce gandim si imi place tare mult anecdota cu ingerul pazitor (un om, in tren statea si se lamenta in gandul lui ca nu-i merge bine, ca nevasta il inseala, ca nu este apreciat la lucru, etc. In timpul acesta ingerul lui pazitor statea langa el, si se mira: "uite ce dorinte isi pune omul acesta... si le repeta in fiecare dimineata! dar... dorinta este dorinta!") pentru ca intareste aceasta credinta.
Concluzionand, noi suntem cele imbogatite de tine pentru ca ne predai o experienta de viata deosebita, lucru pentru care eu iti multumesc.

_________________
Eli - Gargarita-Nufar-cu-Maini-de-Aur


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 07 Ian 2013, 15:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5543
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna ziua si de la mine.

Ma bucur sa vad Cafeneaua atat de animata.
Ce spuneti de cafeluta de la ora 15:00?




Elza, eu iti multumesc pentru coacaze. Sunt atat de revigorante, incat daca le mananc acum (este 20:10) cu siguranta pot citi o carte (tot Cartea soaptelor, dar de data aceasta Albumul) pana la culcare.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 07 Ian 2013, 19:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 7997
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Buna seara, dragele mele.
Buna seara, Monica.
Ceaiul pe ziua de azi, zi de sarbatoare, nu putea lipsi.
Va las si florile, asa cum v-am obisnuit.

Steluta, ma bucur sa te revad pe forum. De multe ori mi-am zis ce-o fi cu bijuteria noastra.

Distractie placuta, Ioanelor!




Lenuta, urarea ta mi-a adus aminte aseara ca intarziam la un sfant Ioan. Multumesc si pentru gingasia de care este inconjurat ceaiul. Am observat ca, in genere, imaginile ce insotesc mesajele de pe forum spun multe despre cele care le posteaza.

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 07 Ian 2013, 19:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Aug 2006, 04:27
Mesaje: 3102
Locatie: Romania
Nume forum:1
Buna seara, dragele mele, am servit si eu putin ceiut.
Astazi iar am avut o zi grea la cursuri (tehnici de resuscitare) si ceiutul adus de voi chiar mi-a prins bine.
Va pup, va imbratisez, va zambesc si va urez o seara minunata.


Alexa, iti doresc mult succes in continuare.

_________________
Alexa - Gargarita-Minune-de-Mama


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 07 Ian 2013, 19:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 7997
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Se vede ca am incurcat bijuteriile cu stelele.
Oricum, Adriana te astept si pe tine alaturi de noi, sa ne arati ce ai mai lucrat si cat a mai crescut Mariuca. O calda imbratisare.
Imi cer scuze pentru gafa.
Pentru Steluta, Adriana si Mariuca.




Este un joc incantator sa incurci stelele cu bijteriile (alte stele).

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 08 Ian 2013, 07:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Iun 2010, 20:10
Mesaje: 5296
Locatie: Pascani
Nume forum:1
Buna dimineata, Monica.
Buna dimineata, gargarite harnicute.
Cafeluta este servita.



Va doresc o zi asa cum va doriti. Am fugit la servici.
Va pupa,


Rralluca, la Focsani este o dimineata frumoasa, asa ca iti intorc urarea.

_________________
Ralluca - Gargarita-Suras-de-Primavara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2013
MesajScris: 08 Ian 2013, 08:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5543
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna dimineata, dragele mele.

Va ofer si eu o cafeluta si profit sa va urez o zi cu soare in suflete, fara griji si cu spor la goblenat.


_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1525 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 153  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania