Acum este 28 Mar 2024, 10:24

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 180 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Sugestii pentru acest site
MesajScris: 09 Oct 2009, 16:21 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4559
Nume forum:1
Dragi Gargarite,

Am nevoie de parerea voastra referitoare la site.
Este usor de manuit, de cautat informatiile care va intereseaza? Daca nu ati facut comanda, puteti face o comanda, unde la observatii (foarte important) scrieti Test.
M-ar ajuta mult, nu atat laudele, cat observatiile voastre. Stiti voi, acestea sunt cu adevarat constructive.
Va multumesc anticipat in numele echipei ce realizeaza acest chestionar.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii pentru acest site
MesajScris: 09 Oct 2009, 17:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Noi 2008, 14:22
Mesaje: 267
Locatie: Neamt
Nume forum:1
Admin, intr-adevar mi se pare mult mai usor de gasit unele lucruri, iar formatul mai mare este util, dar sunt si unele lucruri care ma stanjenesc din cand in cand.

Categoriile poate sunt prea impartite. Daca, de exemplu nu dau click pe peisaje de vara sau de primavara, automat sa imi arate toate goblenele din categoria peisaje.
Sau cand imi fac wishlist-ul meu, mi-ar placea sa am un link spre pagina cu detalii a modelului. Deasemenea, cand dau click pe un wishlist dintr-un mail de exemplu, (ma refer la formatul acesta de wishlist http://www.rogoblen.ro//wish/160/) daca se aduna prea multe modele, nu iti adauga celelalte modele pe o pagina a doua, ci dispar. Cel putin asa am patit eu.

In legatura cu comenzile, nu am avut probleme pana acuma si tare repede a mai mers.
Forumul este si el foarte bun si am inceput sa ma obisnuiesc cu caracteristicile. Search-ul este eficient si gasesc ce imi trebuie, perfect.

_________________
Cristinel - Gargarita-Tenismena


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii pentru acest site
MesajScris: 09 Oct 2009, 20:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2007, 23:48
Mesaje: 2651
Nume forum:1
Atat cat am trecut prin toate sectiunile, mie imi place noul site.
Pe mine, Cristina, nu ma deranjeaza ca sunt departajate asa peisajele. Dar este buna orice opinie, intrucat Gargaritele TTT, asta vor.

_________________
Bica - Bunica-de-Gargarita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii pentru acest site
MesajScris: 09 Oct 2009, 23:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Vin si eu cu cateva observatii:

- partea stanga a siteulu, acolo unde sunt categoriile, accesoriile etc., mi se pare cam imprastiata (parerea mea este ca ar trebui putin mai stranse – sa fie o categorie mare si cand se ajunge cu mouse-ul pe ea sa se deschida in drepata un box cu celelalte informatii). Datorita cantitatii mare de categorii si subcategorii din partea stanga a siteului, partea centru-jos. ramane neacoperita de informatii.

- am facut urmatoarea comanda:

Total: 38.56
Cheltuieli transport: 10.89
Total comanda: 49.45 RON
Pretul la transport este calculat correct?

- Promotia lunii ar trebui sa fie mai vizibila
- Am observat ca la Modele lucrate pe prima pagina apar cam aceleasi modele; indicat ar fi ca acestea sa se schimbe aleatoriu. Eu daca as vrea sa cumpar un goblen nu as avea rabdare sa caut in atatea pagini.

Daca mai am observatii revin.

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii pentru acest site
MesajScris: 10 Oct 2009, 14:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Noi 2008, 14:22
Mesaje: 267
Locatie: Neamt
Nume forum:1
Cristina, si eu am avut probleme cu cheltuielile de transport. Am facut o comanda de cca. 96 de lei si imi zicea ca se adauga 20.34 pentru taxele de transport, in total 116.02, dar cand mi-a venit coletul si trebuia sa platesc, la posta mi-a cerut numai 96 de lei.

Iarasi statusul meu este inca neachitat, desi eu am platit deja.

_________________
Cristinel - Gargarita-Tenismena


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii pentru acest site
MesajScris: 10 Oct 2009, 15:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Feb 2009, 08:25
Mesaje: 440
Locatie: Moreni, Dambovita
Nume forum:1
Pretul la Toamna de basm in pagina cu peisaje de toamna este gresit. Scrie de la 32,13 dar cand se intra in detalii produs pretul este de la 49,27.

_________________
Lenus - Gargarita-Ingerul-de-langa-noi


Ultima oara modificat de Admin pe 10 Oct 2009, 15:16, modificat 1 data in total.
Multumesc - A.I.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii pentru acest site
MesajScris: 11 Oct 2009, 09:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
In meniul de cautare, de cele mai multe ori imi apare mesajul "Urmatoarele cuvinte din cautarea dumneavoastra au fost ignorate deoarece contin cuvinte prea comune". Cel mai recent am cautat dupa cuvantul "diagrama". Poate intr-adevar este prea comun cuvantul. Incercati si voi.

Refereirea ta se refera la forum. Informatia primita de tine este corecta intrucat acest cuvant este foarte comun pe acest forum.
Pe noi ne intereseaza informatii legate de site.

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii pentru acest site
MesajScris: 11 Oct 2009, 13:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Inca o observatie: data inscrierii pe forum este gresita. Din cate am vazut, majoritatea sunt membrii din 1 ianuarie 1970.

Este o data aleatorie, aleasa de cel care a facut transferul bazei de date din java in php.

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii pentru acest site
MesajScris: 11 Oct 2009, 23:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Pe prima pagina a siteului la Intrebari frecvente este scris: Ce inseamna plata ramurs? in loc de Ce inseamna plata ramburs?

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Ultima oara modificat de Admin pe 12 Oct 2009, 22:07, modificat 1 data in total.
Multumesc - A.I.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii pentru acest site
MesajScris: 16 Oct 2009, 13:05 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4559
Nume forum:1
Am scos optinuea de pe forum de a contacta prin mail userii intrucat am avut plangeri in acest sens.
Imi cer scuze celor care s-au simtit lezate/lezati si au resimtit ca pe o intruziune in intimitatea personala, dorinta de a fi contactate de celelalte forumiste.
La cererea expresa a catorva forumiste, adresa de mail reala, a fost modificata inainte de 01.10.2009. Cererea se explica prin faptul ca sunt adrese de servici, adrese la care ori exista interdictie pentru a fi publice, ori sunt conturi ce pot fi deschise de oricine apartine firmei respective.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 180 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania