Acum este 28 Mar 2024, 10:41

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 132 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Provocare - Printesa desertului
MesajScris: 05 Iul 2009, 21:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Provocare - Printesa desertului, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 25-08-2008

Startul este pe 1 septembrie, dar deschid topicul ceva mai devreme. Emilia nu a mai avut rabdare si deja l-a inceput. Poate ne arata si noua ce a lucrat ca sunt foarte curioasa.

Asteptam noi gargarite care sa se alature provocarii.

Deocamdata prezentarea generala.




Replica: Provocare - Printesa desertului by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 25-08-2008

Diagrama



Replica: Interesanta provocare by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 25-08-2008

Pana pe 1 septembrie va anunt daca intru si eu in competitie.

Sa aveti spor in toate!

Replica: Este imens, by Oana Sandulesei (251 mesaje), la 25-08-2008

dar are niste culori si o grafica deosebita.

Succes celor care se inscriu in provocare.


Replica: Provocare - Printesa desertului by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 25-08-2008

Da, Oana este enorm. Cred ca daca nu era provocarea mi-ar fi fost frica sa ma apuc de el. Dar imi place asa mult ca nu ma pot abtine. Culorile sunt absolut superbe, iar modelul este deosebit.

Replica: Stati asa by Condrasov Gabriela (221 mesaje), la 25-08-2008

ca vin si eu.
Sa nu incepeti fara mine, da? Am si comandat rama si ma apuc de lucru fix pe 1 septembrie.
Va pup

Replica: Provocare este si faptul by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 25-08-2008

ca incercam sa lucram un model asa de mare. Am inceput aseara, dar asta inseamna ca l-am asezat in rama, am impartit panza si am lucrat cativa centimetri, - inca nu am ce sa va arat. Oricum este frumos, frumos si va fi o placere sa lucram impreuna.


Replica: Asa e Emilia. by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 25-08-2008

Doar faptul ca incepem asa un goblen este o provocare. Cred ca tu vei fi prima care va avea ce arata din el. Oricum va dura destul pana se va contura printesa.

Replica: Sa va spun un secret. by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 25-08-2008

Eu am inceput de sus, ca sa pot vedea mai repede ochii Printesei.

Replica: Va fi foarte interesant, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 25-08-2008

Si eu tot de sus m-am gandit sa-l incep ca sunt culori mai inchise. Din cate o cunosc eu pe Maria, ea incepe lucrul de jos asa ca nu ne vom plictisi deloc.

Replica: Daca ati stii by Raluca Popa (840 mesaje), la 25-08-2008

cat ma tenteaza... pana la urma cred ca o sa-l comand si eu. Ma gandesc la noapte, si va anunt. Va fi interesant de urmarit competitia aceasta.

Replica: Felicitari, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 25-08-2008

fetelor si mult spor la gobleniat. Este un goblen interesant, sunt convinsa ca iese forte frumos.
Emilia, te inteleg ca n-ai mai avut rabdare. Si eu as lasa Strada cafenelelor si-as incepe Ingerul primaverii, dar am prea multe neterminate si nu cred ca m-as simtzi bine.

Sunt nerabdatoare sa vad ochii Printesei.

Replica: Frumos goblen by andreea tofan (112 mesaje), la 25-08-2008

Poate am sa-l fac si eu pe asta, dar numai dupa ce imi termin Moara pe apa. Bafta tuturor si sa nu trisati!



Replica: Nu cred by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 25-08-2008

ca se gandeste vreuna din noi sa triseze. Nici nu am avea cum, caci avem fiecare cate un goblen de terminat inainte de a-l incepe pe asta. Oricum cred ca vom fi destul de multe cele care vom lua startul pe 1 septembrie.

Abia astept startul si la cealalta provocare Ingerul primaverii.

Replica: Mama-mia, by Gina Necula (132 mesaje), la 25-08-2008


gargaritelor! Ce vreti sa faceti voi aici este o provocare la care eu nu ma vad in stare sa fac fata. Voi sunteti niste superexperte si eu... Ma gandesc ca daca ar stii Tereza, ce s-ar mai inhama si ea la provocarea aceasta.

Replica: Gina, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 25-08-2008


eu cel putin nu sunt experta, dar uite ca ma incumet. Altfel nu stiu daca as reusi sa-l termin. Sigur Tereza ar fi raspuns provocarii si ar fi fost printre fruntase alaturi de Maria (ati vazut ce spor au amandoua) ca doua leoaice aprige ce sunt.

Replica: Fetelor, by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 25-08-2008

sa aveti spor! Caci curaj aveti daca va aliniati la start.

Replica: Ok, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 26-08-2008

acum stiu despre ce e vorba. Ce sa va spun? Azi este ...deja 26 (este ora 1 si 9 minute), deci e 26 august. Eu lucrez la ingerica mea deja de o saptamana si mai am mult de facut. Pana nu-l termin, nu ma apuc de altul. Provocarea este tentanta, si toate sa aratati in acelasi topic ce ati lucrat. Depinde pana unde ajung la 1 septembrie. Nu stiu ce sa zic, mai vedem. Este un model mare...

Replica: Cred ca ati inteles ca ma inscriu si eu by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 26-08-2008


la provocare, - chiar m-am oprit si mai lucrez de pe 1 septembrie. M-am uitat pe topicuri si am vazut ce spor au unele gargarite (Tereza m-a uimit cu Ingerasul ei) incat va fi o onoare sa ma intrec cu voi.

Replica: Ma bucur by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 26-08-2008

ca te-ai hotarat sa ni te alaturi in provocare. Va fi distractiv si totodata stimulativ sa lucram impreuna. Cred ca este singura sansa de a-l duce pana la capat pentru mine.

Replica: Asa ma gandeam si eu. by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 26-08-2008

La un goblen asa de mare, iti trebuie motivatie serioasa sa-l termini.

Replica: Bravo, by Doi na (553 mesaje), la 26-08-2008

Bunicuta de pirat! Pana la urma ai fost corupta! Eu, raman spectatoare, dar si sustinatoare ferventa a voastra in aceasta provocare.

P.S. Stiati ca acest termen a fost folosit pentru prima oara de Letitia, cand a lansat Provocarea de la Botez?

Replica: Ce sa zic? by Maria Nistor (4918 mesaje), la 27-08-2008

Vad ca se incalzesc acele pentru provocare...

Replica: S-au incin, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 27-08-2008

tare rau, Maria! Numai la Ingerul primaverii nu se mai infige nimeni...

Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 27-08-2008


am inteles ca astazi o sa pui si tu panza pe rama din serialul "Toate panzele sus " .
Si eu am pus panza pe rama si te asigur ca este impresionanta.



Replica: Observ, Maria. by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 27-08-2008

Este chiar impresionanta. Nu stiu daca mai apuc azi, dar maine sigur. Ca m-a anuntat Adriana ca pana la urma maine ajunge la mine, mai are de munca la tara. Eu nu am reusit sa-mi mai comand rama, dar o voi folosi pe cea de la Dragoste ca sunt aproape la fel.

Pe forum vad ca este cam pustiu. Cred ca toate coaseti de zor.


Replica: Am fost corupta, da, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 27-08-2008

dar am mari emotii. Nu stiu daca voi putea tine pasul cu gargaritele de Formula 1.

Replica: Sunt by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 27-08-2008


cateva Gargarite de Formula 1 cum le spui tu Emilia. Si eu am emotii. Pe langa faptul ca nu am viteza mare la lucru mai incepe si scoala, dar asa vom vedea cam care este ritmul fiecareia. Si eu zic ca este o sezatoare, nu neaparat o intrecere.

Replica: Daca by Silvia Har (613 mesaje), la 27-08-2008

fetele or fi fost ca si mine in cutreierare dupa cai verzi pe pereti si am numit aici rochia ideala pentru nunta la care merg sambata... iata un posibil motiv pentru ca forumul nu era prea populat, Nico.
Vant la pupa, dragelor in aceasta provocare!

Replica: Va urez by Baloiu Victoria (58 mesaje), la 27-08-2008

sa aveti spor toate la aceasta provocare.
Nu fii, suparata, Silvia ca nu esti unica ce are probleme cu imbracamintea.

Replica: Dragelor, by Raluca Popa (840 mesaje), la 27-08-2008

astazi nu am mai rezistat cand am vazut cum asteptati startul si am comandat si eu Printesa. De atata neastampar, am facut o greseala la comanda. Le-am trimis insa mail imediat gargaritelor de la TTT si sper sa se remedieze problemuta. Deci, va rog sa ma treceti si pe mine la listuta, langa voi.

Replica: O, by Olivia Parvu (87 mesaje), la 27-08-2008

ce competitie va fi! Suna super! Din pacate, nu mai am ajutor la Bogdanel si imi ia tot timpul, asa ca... stau cumine si inghit in sec. Va urez sa aveti spor!

Replica: Ma bucur, Raluca. by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 27-08-2008

Ai sa vezi ce interesant va fi.

Cu atatea Gargarite harnicute mie deja imi cam tremura mana pe ac (pardon taste ca am inlocuit acul cu tastatura pentru cateva zile).

Replica: Acum intelegi de ce by Raluca Popa (840 mesaje), la 27-08-2008

am atata spor la Banca. Unde mai pui ca, avand Origini pe rama lui nea Costica, nu m-am putut abtine sa nu cos si acolo cateva ace de ata. Eu o sa cos Printesa in paralel cu Origini. Cand voi termina... nu stiu. Ma bucur insa ca am luat in sfarsit hotararea.

Replica: Va by Anitescu Constanta (71 mesaje), la 27-08-2008


urez succes!

Replica: Mi-e by Doruletz Mic (996 mesaje), la 28-08-2008

draga Printesa voastra (ati observat ca am scris, in semn de respect, cu litera mare), dar eu nu rezonez cu maronul.
Va urez, la fiecare in parte, succes in aceasta provocare ce va fi un castig, in primul rand pentru voi, dar si pentru noi, cele ce va vom admira zilnic.

Replica: Sa aveti spor! by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 29-08-2008

Replica: Tentatie mare, by tanasa clementina (1032 mesaje), la 29-08-2008

dar ce sa fac? Deja o am pe Sissi in lucru. Oricum am inceput sa lucrez din ce in ce mai putin la ea din lipsa de timp si mai am unul abandonat pe care vreau sa il termin, - nu dau nume in respect fata de TTT. Oricum, spor celor care vor intra in aceasta provocare.

Replica: Vad by Roxana Deli (173 mesaje), la 29-08-2008

ca au mai ramas doar doua zile pana la marea provocare. Va urez succes!

Replica: Mai by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 29-08-2008

este foarte putin si se da starul pentru modelul Printesa desertului, - eu nu promit ca in urmatoarea saptamana o sa incep pentru ca am doua restante de dat si trebuie sa ma pregatesc.

Replica: Provocare - Printesa desertului, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 29-08-2008

Multa bafta la examene, Ana-Maria. Oricum sper sa ni te alaturi, chiar daca nu de la inceput.

Si eu ma pregatesc de start. Sincer chiar nu mai am rabdare. Am incercat sa pun panza pe rama, dar m-am speriat cat de mare poate fi. Stiam ca am un gherghef prin casa de la bunica mea care lucra broderie, l-am gasit (spre mirarea mea) si am pus panza pe el. Sa vedem cum ma descurc. Deocamdata nu prea imi place cum am pus panza ca am vrut sa incep chiar din colt, dar sper sa fie bine. Oricum este mult mai usor de manuit.

Replica: Va by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 29-08-2008


doresc sa aveti spor! Nu va plangeti ca e mare. Sa-l vedeti pe cel de l-am luat de la Targoviste, - Colt de salon! Acela este mare. Nu are decat 39/58!

Replica: Eu trebuie sa astept by Raluca Popa (840 mesaje), la 29-08-2008

comanda, insa azi am fost la plimbare prin oras si am trecut pe la mercerie, sa-mi cumpar cateva ace. Sunt la fel de nerabdatoare ca si voi sa incep.

Replica: Observ by Anca Lungoci (360 mesaje), la 29-08-2008

ca pe pregatesti sufleteste pentru provocare, Raluca.
O sa va tin pumnii la toate.
Tereza, si tie pentru Coltul tau de salon!

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 29-08-2008

Si eu astept cu nerabdare. Rama cu panza.



Replica: Sa aveti spor! by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 29-08-2008


Maria, vei putea lucra cu o rama asa de mare?

Replica: Este by Maria Nistor (4918 mesaje), la 29-08-2008


aproape cat rama de la Luceafar, un pic mai inalta cu 4 cm. Devine incomoda cand te urci in sus pe panza. Trebuie sa ai in apropiere o masa sau altceva, ca sa o poti rezema.

Replica: Cam by andreea tofan (112 mesaje), la 29-08-2008

asa de mare este si goblenul meu: 25 x 33 cm.

Replica: Totusi, by andreea tofan (112 mesaje), la 29-08-2008


al meu este mai mic.

Replica: Eu, pana la urma by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 30-08-2008


incerc ghergheful rotund. Daca nu merge, mut inapoi pe rama. Partea de sus chiar ca este greu de lucrat pe rama, mai ales daca lucrezi cu o singura mana, asa ca mine.

Replica: Mi-am comandat by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 30-08-2008

si eu rama pentru panza de la Printesa; intradevar este putin cam incomoda de tinut pentru ca este maricica si eu is mai micuta, dar pana la urma o sa reusesc. Mai am foarte putin la Iconita de lucrat, maine seara, daca am timp o postez pe forum.

Mult spor la cusut, tuturor!

Replica: V-am spus ca si eu l-am asezat by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 30-08-2008

in rama. L-am inceput de sus, sa-i vad ochii mai repede. Eu lucrez cu lupa si nu pot folosi o rama prea mare.



Replica: Provocare by Raluca Popa (840 mesaje), la 30-08-2008

Citat:
Mi-am comandat by PETROI ANA-MARIA (431 mesaje), la 30-08-2008

si eu rama pentru panza de la Printesa, intradevar este putin cam
incomoda de tinut pentru ca este maricica si eu is mai micuta, dar pana la
urma o sa reusesc.


Inseamna ca te-ai inscris si tu, Ana-Maria? Atunci am fi 6 la start, dupa numaratoarea mea.

Sunt tare curioasa cum va merge cu ghergheful rotund, Nico. Am vazut in pozele Oanei ca panza necusuta nu se boteste; cum se comporta insa panza cusuta? Chiar nu raman urme?

Replica: Cred ca by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 30-08-2008

nu vom afla acum cum se comporta pe gherghef rotund. L-am mutat pe o rama a lui nea Costica. Au ramas niste urme acolo unde a fost prinsa, dar isi va da drumul cu timpul. M-am gandit ca sunt pete mari de culoare si ar fi trebuit sa cos pe bucati si m-am gandit ca rezultatul final nu va fi satisfacator.

Am pus panza pe rama de la Origini care este din ramele imbunatatite. Este putin mai groasa si are stabilitate mai mare decat prima mea optiune. Asa va trebui sa mut panza o singura data.

Replica: Am by Maria Nistor (4918 mesaje), la 30-08-2008

examinat si eu mai bine diagrama si am observat ca este un model mare, dar nu prea complicat. Voi ce parere aveti? In privinta gherghefului rotund nici eu nu sunt pro, cat este panza goala poate ar merge, dar odata lucrat?

Replica: Nici mie by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 31-08-2008

nu mi se pare complicat, doar ca este foarte mare si va trebuie sa am multa rabdare.

In ceea ce priveste ghergheful rotund, felicitari fetelor care il pot folosi, este mult mai usor de manuit la modelele mari. Sincer la rama aceasta mare nici nu-mi ajunge mana in coltul din stanga sus, asa ca Ana-Maria sunt foarte curioasa sa vad cum te descurci. Eu am adoptat o solutie vazuta la Adriana si prietena noastra: intorc goblenul invers. Si ca sa nu ma incurc am intors si diagrama invers. Asa ca acum coltul din stanga-sus a devenit dreapta-jos. Cand voi ajunge la mijloc il voi intoarce in pozitie normala. Din ce am vazut la fete, nu este nici o diferenta la rezultatul final.

Replica: Si eu aplic by Raluca Popa (840 mesaje), la 31-08-2008

aceasta metoda, ori de cate ori nu ajung sa cos sus. Si nu se vede diferenta. Nicoleta, trebuie sa intorci si cartela cu ate, ca sa nu confunzi simbolurile. Eu am patit-o, din cauza unor liniute cu inclinare diferita, / si \; intorcand diagrama / devine \.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Provocare - Printesa desertului
MesajScris: 05 Iul 2009, 21:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Replica: Multumesc Raluca by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 31-08-2008

pentru sfaturi. La asta nu ma gandisem. Sper sa nu le incurc.

Replica: Nu stiu de ce by Raluca Popa (840 mesaje), la 31-08-2008

dar diacriticile nu apar cum trebuie. Ca sa obtin scriu simbolul de 3 ori.

Replica: Daca by Veronica Ene (179 mesaje), la 31-08-2008

nu ma pot lauda ca ma prind in provocare, ma laud ca imi merg liniutele, Raluca: / \sau / \
Succes, tuturor!
Si succes si tie Nico, care maine incepi activitatea la scoala.
La fel pentru Greta si Liliana care sunt si ele cadre didactice.
P.S. Dupa ce am scris am vazut ca ai dreptate, Raluca. Tot de trei ori le-am scris si eu ca sa apara o singura data scrise. Poate unde forumul nu-i configurat cu diacritice?

Replica: Am observat ca ale mele by Raluca Popa (840 mesaje), la 31-08-2008

liniute s-au sters din nou. Cand am scris mesajul se vedeau, acum insa nu mai sunt. La tine se vad, Veronica. [Mi-am dat seama ca nu am explicat bine unele chestii; exemplul meu cu / este valabil cand cosi din lateral, nu intors invers. Cand goblenul este intors invers, pericolul este la simbolurile sageata in sus si sageata in jos/lateral; simbolurile inclus/include/inclusiv. Va rog sa ma iertati!

Le-am scris eu, din nou, Raluca.
Monica


Replica: Sa stiti Gargaritelor, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 31-08-2008


ca eu asa lucrez: intorc plansele si intorc si goblenul. Eu am aplicat metoda asta la modele mai mari, cand simteam ca ma plictisesc. Intorceam goblenul si este ca si cum incepeam unul nou. Cat despre ghergheful rotund, am lucrat unul singur, dar m-a cam chinuit, ca fugea panza. La sfarsit am calcat goblenul pe dos si s-a asezat frumos.

Replica: Celor care au acceptat provocarea, by RASA MARIA (94 mesaje), la 31-08-2008

le doresc sa aiba spor si sa ne incante cu lucrul lor.

Replica: Maine by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 31-08-2008

este 01.08.2008 si se da starul pentru Printesa desertului. Din pacate eu nu am avut timp sa imi cumpar pioneze sa pot monta panza pe rama din lemn; oricum o sa i-au startul cu vreo cateva zile mai tarziu, dar promit ca o sa recuperez.
Mult spor, tuturor.

Replica: Nu te necaji, by Raluca Popa (840 mesaje), la 31-08-2008

Ana-Maria, si eu incep mai tarziu, poate la sfarsitul saptamanii. Recuperam impreuna.

Monica, iti multumesc pentru modificari!



Replica: Este ora 00:21, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 31-08-2008

1 septembrie. Va urez spor din plin si acele voastre sa prinda aripi.

Replica: Eu va doresc by tanasa clementina (1032 mesaje), la 01-09-2008

sa aveti parte de liniste si mult succes in noua provocare. O sa va urmaresc in permanenta si o sa va tin pumnii.

Replica: Sa fie by Doi na (553 mesaje), la 01-09-2008

cu spor, provocarea si sa va aduca numai bucurii!

Replica: Sa,by Bica Nistor (1222 mesaje), la 01-09-2008

fir in ceas bun! Fiindca ma veti bucura si pe mine, voi fi aici in fiecare zi, alaturi de voi.

Replica: Succes fetelor by Cozea Rodica-Maria (600 mesaje), la 01-09-2008

care incep "Printesa desertului" si abia astept sa va vad modelele inramate care de care mi frumos. S-aveti aripi la ace.

Replica: Sa aveti spor mult! by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 01-09-2008

Motoras si aripioare la ac, dupa preferinta, ca sa ne incantati ochii cu acest model.

Replica: Sa aveti mult, by Raluca Popa (840 mesaje), la 01-09-2008

mult spor, fetelor!

Replica: Sunt by Oana Stancu (355 mesaje), la 01-09-2008

alaturi de voi si va doresc sa aveti rabdare, timp si iubire pentru printesa.

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 01-09-2008

Primul episod.



Replica: Spor by Popescu Crina (160 mesaje), la 01-09-2008

la lucru. Sunt sigura ca o sa aveti spor. Daca ne place ceea ce facem, avem si spor.

Replica: Maria, by Raluca Popa (840 mesaje), la 01-09-2008

vei pune cate o imagine, zilnic? Sau exista o regula in privinta aceasta? Am aruncat o privire la Provocarea la Botez si am observat ca nu sunt prea multe poze din timpul lucrului.

Replica: Maria, by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 01-09-2008

ingenios modul de sustine goblenul! Sa ai spor la lucru!

Replica: Maria, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 01-09-2008


spune-mi, te rog, cum este rama ta, cum este sustinuta? E un mod interesant si cred ca foarte practic. Este doar rezemat sau prins cumva?

Replica: Tereza, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 01-09-2008

este doar rezemata pe o alta rama si ramane blocata in cadrul ramei pe care lucrez.
Raluca inca nu s-a propus nici o idee cu privire la cat de des sa postam imaginile.
Si eu ma gandeam sa postam saptamanal fiecare cate o imagine. E de vazut daca si restul Gargaritelor inscrise sunt de acord. Cred ca fiecare o sa faca cum vrea pana la urma. Ramane de vazut si cate Gargarite o sa se prezinte, - daca o sa fim sase asa cum am fost vazut, poate alege fiecare o zi din saptamana in care sa arate ce a lucrat.
Ce ziceti Gargaritelor inscrise la provocare?
La mine au inceput sa se contureze dunele de nisip.

Replica: Ingenioasa metoda ta, Maria by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 01-09-2008


Eu tin rama sprijinita de masa la modelul acesta care este asa mare. Cele mici nu le sprijin.

Daca deja se vad dunele inseamna ca ai avut ceva spor. Eu abia am venit de la scoala si sunt molesita de caldura. Ma odihnesc putin si apoi voi vedea ce spor o sa am.

Este interesanta ideea de a posta o imagine pe saptamana, avand in vedere ca este un model mare si se contureaza destul de greu. Mai ales ca unele din noi nu vor avea timp sa coasa chiar in fiecare zi (eu sigur nu voi avea timp cel putin saptamana aceasta). Dar cred ca depinde de sporul fiecareia.

Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 01-09-2008

sa ai aripioare la ac! Se contureaza dunele de departe. Am inceput sa aduc nisipul punct cu punct pentru a forma duna. Era mai mult in gluma...
Replica: Si eu, by Raluca Popa (840 mesaje), la 01-09-2008

am gandit la fel, sa postam o data pe saptamana ce am lucrat.

Replica: 1 Septembrie by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 01-09-2008

Sa aveti spor la goblenat, timp din belsug si astept imagini de la fiecare gargarita sa vad cum se contureaza.
Aripioare la fiecare ac va doresc.

Replica: Multumesc pentru urari. by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 01-09-2008

Cred ca este bine sa postam atunci cand considera fiecare ca a mai lucrat cate ceva, pentru ca nu cred ca vom putea lucra constant, - model mare si timp putin de lucru, se mai apropie si toamna cu putina curatenie, cu ceva conserve, - se gaseste destula treaba.

Succes la goblenat, tuturor gargaritelor! Avem asa modele frumoase.

Replica: Toata ziua by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 01-09-2008

am stat cu gandul la voi (cele care ati inceput Printesa desertului); eram foarte curioasa sa vad daca ati inceput.
Va urez mult mult spor la cusut.

Replica: Provocare - Printesa desertulu, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 01-09-2008

Da, Ana-Maria, am inceput. Mai pe seara am sa prezint si eu un prim episod. Dupa aceea cred ca abia sambata voi mai posta ca sunt putin aglomerata. Dar sper sa recuperez saptamana viitoare.

Multumesc celor ce ne-au urat succes in aceasta provocare. Si celorlalte Gargarite care s-au prins in aceasta provocare le doresc sa aiba aripioare la ac.

Replica: Nico, by Bica Nistor (1222 mesaje), la 01-09-2008

va fi foarte interesant sa urmaresc aceasta provocare. Va doresc sa aveti aceleasi sentimente placute pe care le-am avut eu cand am fost in provocare cu Botezul. Tin minte ca parca toate erau impotriva lucratului meu la goblen: timpul, oamenii, vremea. Ma simteam cumva obligata sa lucrez pentru ca intrasem in provocare si imi doream sa nu ma dezic. Pana si aparatul de fotografiat m-a tradat. M-am simtit insa bine ca nu am tradat provocarea.
Mult succes la toate si fie ca timpul sa fie de partea voastra.
Succes in noul an scolar, Nico!

Replica: Multumesc, Bica! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 01-09-2008


Replica: Sa by Lamaita Ghilaciu (136 mesaje), la 01-09-2008


fie cu succes provocarea voastra. Urarea este pentru toate gargaritele antrenate:
Nico, Maria, Raluca, Emilia, Ana-Maria si Gabriela. Tereza esti si tu inscrisa? Daca da, atunci si tie succes la provocare.

Replica: Provocare - Printesa desertului by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 01-09-2008

Prezint si eu primul episod ca sa vedeti ca m-am apucat de treaba. Prea mult spor nu am avut.



Replica: Este by Doi na (553 mesaje), la 02-09-2008

un inceput, Nico si iti urez sa ai spor, desi, eu ca fost cadru didactic, stiu ce implica un nou inceput de an scolar. Nu prea te poti lauda, in aceasta perioada de timp liber. Sau, cel putin, asa era pe vremea mea.

Replica: Succes by Mocanu Didina (143 mesaje), la 02-09-2008

si de la mine!

Replica: Spor by CONDRUT VALENTINA ROBERTINA (156 mesaje), la 02-09-2008


la lucru, Nico!

Replica: Sa by Zircu Vali (182 mesaje), la 02-09-2008


aveti spor, motorase la ac si aripi la degete!

Replica: Sa ai spor, Nico! by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 02-09-2008

La fel si celorlalte gargarite!

Replica: Sa ai mult spor, Nico! by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 02-09-2008

Replica: Gargaritelor, by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 02-09-2008


cand ne aratati si noua cum merge provocare?
Nico, usor, usor se contureaza. Succes in noul an, elevi cuminti sa ai.
Spor la goblenat atat tie, Nico cat si celorlalte gargarite care au acceptat provocarea.

Replica: Multumesc pentru incurajari! by Maria Nistor (4918 mesaje), la 03-09-2008

Sambata o sa aveti cu siguranta surprize.
Gargaritelor inscrise la provocare, care este parerea voastra dupa doua zile in care sper ca ati lucrat la goblen. Ca de fiecare data fotografia de control, diagrama color, nuantele sunt total diferite. Ce se contureaza la mine este ceva foarte placut.

Replica: Abia by Popescu Crina (160 mesaje), la 03-09-2008

astept sa vad cum iese Printesa desertului. Imi pare rau ca nu particip si eu la provocare, dar la urmatoarea sunt sigura ca o sa particip.

Replica: Va multumesc pentru incurajari! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 03-09-2008

Pana sambata nu cred ca am timp sa cos, dar recuperez eu saptamana viitoare.
Cred, Maria ca se contureaza frumos. Abia astept sa vad un nou episod. Eu am inceput de sus si va mai dura pana se contureaza ceva. Oricum va tin la curent cu evolutia modelului.

Replica: Sambata sau duminica by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 03-09-2008

voi posta. Pana atunci imi dau silinta sa cos cat pot. Eu am inceput de sus si astept o poza cu modelul inceput de jos, - asa vom vedea mai repede cum arata.

Sa aveti spor, Gargaritelor.

Replica: Miraj by Maria Nistor (4918 mesaje), la 03-09-2008




Replica: M-ai by Veronica Ene (179 mesaje), la 03-09-2008


pacalit, Maria! Am crezut ca ai postat ceva lucrat de tine la provocare. Felicitari pentru premiu.

Replica: Ce minunati by Cozea Rodica-Maria (600 mesaje), la 03-09-2008

sunt ochii printesei pe care ne-ai aratat-o, Maria!

Replica: Ochii sunt de-a dreptul by Raluca Popa (840 mesaje), la 03-09-2008

fermecatori; cu siguranta "posesoarea" este o femeie foarte frumoasa; privirea atat de misterioasa...

Replica: Superbi by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 04-09-2008

ochii "printesei " tale Maria!
Abia astept sa vad ce ati cusut.

Replica: Succes by tanasa clementina (293 mesaje), la 04-09-2008

tuturor gargaritelor inscrise in aceasta provocare. Dupa cum vad, sunteti cateva, dar nu va conta cine va termina prima acest goblen minunat ci, indrazneala de a lucra un goblen asa de mare si cand exista pasiune, nimic nu ne opreste.

Replica: Printesa desertului, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 04-09-2008

Chiar credeati ca rezist o saptamana fara a imparte cu voi ceea ce am lucrat?
Imi place foarte mult ce se contureaza.


Replica: Deja, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 04-09-2008

am vazut doua copitute. Caii tai vor aparea foarte repede, Maria. Cred si eu ca iti place ce se contureaza. Si spor vad ca ai avut din plin.

Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 04-09-2008


se lucreaza asa de placut ca este imposibil sa nu ai spor.



Replica: Wow, by andreea tofan (112 mesaje), la 04-09-2008

ce frumos este. Incep sa apara calutzii. Imi plac foarte mult.

Replica: Maria, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 04-09-2008

tu chiar ai ac cu motoras. Sa o tii tot asa.

Replica: Maria, by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 04-09-2008


se pare ca acul tau are motoras cu putere mare, ca ai lucrat mult. Iti doresc mult spor in continuare si astept si alte episoade atat de la tine cat si de la celelalte gargarite care sunt prinse in provocarea aceasta. Spor la goblenat!

Replica: Maria, by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 05-09-2008

ne uimesti la fel ca intotdeauna. Ai avut spor. Si ce frumos se contreaza calutii!. Cand iti place ce faci, intotdeauna este usor.

Motoras la ac!

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Provocare - Printesa desertului
MesajScris: 05 Iul 2009, 21:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Apr 2008, 23:55
Mesaje: 16

Replica: Maria, by tanasa clementina (293 mesaje), la 05-09-2008


ne uimesti ca de fiecare data! Inceput destul de frumos, motoras la ac exista, iti urez sa ai timp liber cat mai mult pentru goblenat.

Replica: Am inceput si eu by Raluca Popa (840 mesaje), la 05-09-2008

de ieri, Printesa. Am avut un mic accident, mi s-a crapat rama lui nea Costica, insa mi-a reparat-o sotul. Am cusut vreo 4 cm. Abia, pana sambata sper sa am ce sa va arat. Maria, tu ai avut un spor fantastic! Se contureaza foarte frumos.

Replica: Multumesc de incurajari, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 05-09-2008

Raluca, te astept cu primul episod. Sa ai spor din plin! Si astept si eu noi episoade de la celelalte participante la provocare.

Replica: Iata, by Raluca Popa (840 mesaje), la 05-09-2008

primul episod, ca sa nu asteptati prea mult. Oare Emilia cat a mai lucrat?



Replica: Marie, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 05-09-2008

vad ca acul tau are motoras, nu gluma! Felicitari! Si sa ai la fel de mult spor in continuare.

Replica: Raluca by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 05-09-2008

si tu ai avut spor! Felicitari!

Replica: In by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 05-09-2008

seara asta montez in sfarsit panza pe rana lui Nea Costica si mi-am propus sa fac cateva puncte si pentru ca maine sunt libera mi-am propus sa lucrez mai mult.

Mult spor tuturor.

Replica: Vin si eu la expozitia voastra by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 05-09-2008


Replica: Ce frumos se vede! by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 05-09-2008


Fiecare a inceput cu cate un colt al modelului: Maria si Raluca au inceput de jos, Nico si Emilia cu partea de sus. Foarte frumos!

Sa ai spor!

Replica: Gargaritelor, by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 05-09-2008

v-ati pus pe treaba, nu gluma! Sa aveti spor toate!

Replica: Asa o sa-l vedem by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 05-09-2008


terminat mai repede. Sa aveti spor, aripioare la ac, cum vad ca se spune.

Replica: Emilia, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 05-09-2008

este foarte frumoasa si partea de sus a goblenului. Sa ai spor din plin!

Replica: Doamne, Emilia, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 05-09-2008

ce spor ai avut! Mai ai putin si incepe sa apara Printesa. Mult spor in continuare si aripioare la ac.

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 05-09-2008

Eu am venit cu partea de jos.



Replica: Maria, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 05-09-2008


cred ca motorasul tau este imbunatatit, depaseste viteza luminii. Iese superb. Deja avem doi caluti cu tot cu calareti si vad ca se mai contureaza cativa.

Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 05-09-2008

este o experienta unica aceasta provocare. Astept sa se ajunga pe la jumatatea goblenului, - asa o sa-l vedem lucrat tot. Voi ce parere aveti, Gargaritele desertului?

Replica: Nu pot sa cred by Raluca Popa (840 mesaje), la 05-09-2008

cat de repede ai lucrat! Ai facut cumva "abracadabra"? Cu siguranta o sa termini prima.

Si pentru mine este o experienta unica, provocarea. Este prima data cand lucrez cu diagrama color si am observat ca e mult mai usor. Si pe deasupra, se lucreaza foarte lejer, nu este un model greu. Ori poate mi-e asa de drag incat nu ma pot dezlipi de el... Cu siguranta nu mai pun mana pe Origini pana nu termin Printesa.

Replica: Sincere felicitari, Maria! by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 05-09-2008

Am ramas fara cuvinte!

Replica: Imaginea by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 05-09-2008




Replica: Daca by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 05-09-2008

o tii tot asa, luna asta il termini. M-ai uimit! Ca de obicei!

Tine-o tot asa!

Replica: Adriana, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 05-09-2008


nu cred sa-l termin asa repede. In cazul acesta ar trebui sa mearga si la baie altcineva in locul meu. Am lasat toate treburile in urma, - saptamana viitoare nu o sa am atat de mult timp, asa ca am profitat saptamana asta. Curiozitatea era mare in a vedea cum se contureaza primi pasi pe nisip.

Replica: Fetelor, by Cozea Rodica-Maria (600 mesaje), la 06-09-2008

pe langa ca sunteti foarte curajoase sunteti si deosebit de harnice. Felicitari!

Maria, m-ai lasat fara grai.

Replica: Aici, vrand-nevrand, by Anca Lungoci (360 mesaje), la 06-09-2008

trebuie sa suflu cu putere ca sa aveti toate vant in pupa. Imi place faptul ca unele ati inceput de sus si altele de jos si, ca la un moment dat, vom uni doar doua imagini pentru a descoperi misterul printesei.

Replica: Va multumesc pentru urari, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 06-09-2008

dar Maria are dreptate. Cred ca o sa trimitem pe altcineva in locul nostru la baie, ca de treburile casei ce sa mai vorbim. Cand vad cum se contureaza calutii Mariei parca imi pare rau ca nu am inceput si eu de jos. Pe de alta parte daca scap de petele de culoare si ma straduiesc sa umplu tot, poate o sa zbor mai repede catre caluti. De dragul Printesei sper sa nu se intample ca in tineretea mea, cand innebunita sa citesc viata lui Edith Piaf, i-am dat sotului doar salata de icre la pranz.

Replica: Gargaritelor, by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 06-09-2008

spor la goblenat si sa aveti timp din belsug pentru minunatia asta. Ac cu aripioare va doresc.

Replica: Este by Popescu Crina (160 mesaje), la 06-09-2008

super. Si ce harnicute sunteti! Sa aveti spor pe mai departe.

Replica: Multumesc by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 06-09-2008

Elenei si celorlalte Gargarite care ne-au urat spor la lucru. Spor nu prea am avut saptamana asta (de fapt de luni nu am mai avut timp de Printesa pana azi), dar va arat ce am cusut pana acum. De acum pana marti pauza.

Mult spor si aripioare la ac si celorlalte Gargarite prinse in provocare!



Replica: Da, by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 06-09-2008

Nico, ai dreptate! Luni este Sfanta Marie mica, iar marti este Sfanta Ana. O sa-mi fac imediat o lista cu Mariile si Anele mele dragi, printese ale sufletului meu.

Voua va prieste o pauza. Mie, pauza la goblenat, impusa de sarbatori, imi aducea un plus de elan.

Emilia, si eu am fost captivata de cartea despre viata lui Edith.
La capitolul pus in fata barbatului, iti fac concurenta, categoric. Prima oara cand mi s-a intamplat, a fost tot din cauza unei carti (Viata lui Josephine Becker). Dar am o vecina de treaba. Cand am auzit cheia in usa si mi-am vazut barbatul intrand, am intepenit. In clipa urmatoare, l-am sarutat de bun-venit si i-am spus ca poate sa faca un dus pana asez eu masa. Bietul de el! Si-a imaginat ca urmeaza un pranz romantic! L-am asteptat sa intre in baie si am zbughit-o la vecinica careia i-am spus sa puna repede in doua craticioare cele doua feluri din frigiderul ei, ca am uitat de scurgerea timpului. Mi-a furnizat chiar si desert, draga de ea!

Replica: Printesa desertului, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 06-09-2008

cu inca o nuanta.



Replica: Se contureaza by tanasa clementina (293 mesaje), la 07-09-2008


cu viteza luminii. Sa ai spor in continuare.

Replica: Am inaintat by Raluca Popa (840 mesaje), la 07-09-2008

si eu putin. Nicoleta, ai cusut si tu destul, in conditii de curatenie generala. De Maria... ce sa mai zic, ai o viteza fantastica! Mult spor in continuare, tuturor.



Replica: Maria si Raluca, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 07-09-2008

aveti amandoua un spor fantastic. Sa aveti motoras la ac si in continuare. Aveti avantaj ca l-ati inceput de jos, se contureaza mai repede modelul. Dar Emilia si cu mine vom vedea primele ochii Printesei (asta daca voi avea timp suficient sa cos).

Replica: Oare, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 07-09-2008

o asteapta pe Printesa noastra?



Replica: Cred ca Maria, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 07-09-2008

a facut contract cu Ferrari. Prea zboara calutii ei precum calutul lor cabrat!

Nicoleta, culorile tale sunt mai inchise sau este din cauza fotografierii? Abia astept sa vad si eu ochii printesei, dar nu indraznesc sa ma duc pe alta plansa, - pe urma mi-e mai greu la lucru.

Da, Laura, asa cum ne pierdeam in paginile unei carti acum ne pierdem in fata unui goblen. O doctorita geriatra spunea o data ca edte bine sa avem cat mai multe hobby-uri sa nu ne plictisim niciodata.

Replica: Despre culori am vrut sa intreb si eu, by Raluca Popa (840 mesaje), la 07-09-2008

Maria, tu faci fotografiile cu blitz? Diferenta de culori intre goblenurile noastre este destul de mare.

Replica: Am observat by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 07-09-2008

si eu diferenta de culori. La Maria si Raluca diferenta este chiar mare. Sigur este din cauza aparatului foto.

La mine cred ca par inchise din cauza fotografiei. Este facuta seara, cu blitz, acesta trebuie sa fie motivul. Saptamana viitoare voi incerca sa fac fotografia la lumina zilei sa se vada mai bine. Si eu o voi lua incetisor, diagrama cu diagrama si pana la urma vor aparea si ochii printesei. La un model asa mare cred ca este destul de dificil sa lucrezi pe culori.

Replica: Uneori, by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 07-09-2008

ma gandesc cat de diferiti suntem de arabi si alte popoare asiatice. Pe noi nu ne carcaterizeaza rabdarea, meditatia in liniste, impacarea cu tine insuti. Imaginea postata de tine, Nico, mi-a adus aminte de acest aspect.
Si un alt aspect care mi-a intunecat ziua. Aseara am stat mult pe forum si m-am culcat tarziu, dar mi-am zis ca imi recuperez cele 8 ore de somn de prunc cu usurinta pentru ca urmeaza duminica. Numai ca sotul meu s-a sculat dis-de-dimineata ca sa mearga la pescuit, iar motanul meu a venit la mine si mi-a facut o cantare pe doua voci ca sa-i dau drumul sa se duca afara pentru rezolvarea necesitatilor. Eu am ales sa il imping brutal cu piciorul si m-am suparat pe sotul meu ca nu a avut grija sa nu fiu inoportunata. Mai mult, cand am coborat din pat, am strigat la motan, care, nefiind obisnuit cu un astfel de comportament din partea mea, a fugit sa se ascunda, numai ca in drum (fiindca se uita ingrozit la mine, in spate) s-a izbit cu capul, (tare) de tocul de la usa. M-am dezmeticit brusc din somn si mi-am dat seama ca nu reusesc sa fiu ceea ce imi doresc sa fiu. Orice am facut ulterior pentru sotul meu si pentru animalut, nu poate sa ma scape de imaginea mea de vrajitoare in prag de dimineata.

Emilia, am presentimentul ca noi nu ne vom plictisi niciodata.

Culorile diferite pot aparea si de la aparat la aparat de fotografiat. Am fost acum cativa ani in concediu impreuna cu niste prieteni si cu totii am fotografiat cam aceleasi obiective turistice. La intoarcere, fiecare si-a listat amintirile si cand ne-am intalnit, am privit ce fotografiasera si ceilalti. Atunci am descoperit ca am un aparat de fotografiat cam handicapat. Pozele mele erau fara stralucire si cu deviere de culoare, desi si eu dadusem auto (ca si ei) la fotografiere. Blitzul schimba categoric multe intr-o fotografie.

Va urez la toate iubitoarele de printesa, o duminica placuta.

Replica: Fara by Maria Nistor (4918 mesaje), la 07-09-2008

indoiala diferenta este si din cauza aparatelor foto. Raluca, tu ai facut fotografia mult mai de aproape. La tine fotografia reda nuantele goblenului? La mine, imaginea este destul de apropiata, si este fara bliz. La lumina, cand este destula, blizul nu mai vine activat, de aceea prefer sa fac mereu fotografia la goblen la lumina zilei si in special a diminetii. Raluca incearca sa incadrezi toata latimea panzei si vezi ce nuante o sa aiba si fa diferenta de nuante de la o imagine la alta.

Replica: Toate by staruiala liliana (2 mesaje), la 07-09-2008

goblenurile sunt frumoase. Intotdeauna te relaxeaza cand lucrezi.

Replica: Si chiar facem pauza de lucru azi? by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 08-09-2008


Nu-mi vine sa cred, - azi nu ne atingem de Printesa, dar eu o sa insir plansele si ma uit ce ma asteapta in continuare. Asa imi place sa fac cu orice goblen inceput.

Replica: Fetelor, by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 08-09-2008

ati fost harnicute toate. Sa aveti spor in continuare sa ne putem bucura cat mai repede de goblen! Astazi si maine, relaxati-va.
O zi minunata!

Replica: Diferenta by tanasa clementina (293 mesaje), la 08-09-2008

este vizibila intre goblenul lucrat de Maria si de Nicoleta referitoare la culori, dar dupa cum se pare este vina aparatului de fotografiat. Speram pe viitor o imagine mai clara. Spor pe mai departe.

Replica: Am by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 08-09-2008

observat si eu diferanta aceasta de culori de la un aparat de fotografiat la altul, conteaza zic eu si suprafata pe care se pune modelul inainte de a face poza.

Sa aveti spor, Gargaritelor!

Replica: Ce frumos se contureaza! by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 08-09-2008

Unele din voi ati inceput de sus, altele de jos. Este un serial foarte interesant si astept cu nerabdare sa vad si alte episoade. Spor la goblenat si ac cu motoras cu multi cai putere.

Replica: Astazi, by Cornelia Suteu (272 mesaje), la 09-09-2008

nici un semn? Se cunoaste ca ieri a fost sarbatoare. Va urez succes la toate, indiferent ca ati inceput de sus sau de jos.

Replica: Felicitari, fetelor by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 09-09-2008

pentru indemanarea si tenacitatea de care dati dovada! Spor la goblenat, - oricum treaba merge struna, spor inainte!

Replica: Cred by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 10-09-2008


ca vom avea surprize mari din partea gargaritelor ce lucreaza Printesa.

Replica: Adriana, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 10-09-2008

ai informatii secrete?

Replica: Nu am informatii secrete! by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 10-09-2008

Maria la sporul pe care l-ati avut in prima saptamana, cred si eu ca ma gandesc ca o sa aveti acelasi spor si saptamana aceasta. Abia astept pozele cu ce ati lucrat.

Replica: Din partea mea, by Raluca Popa (840 mesaje), la 10-09-2008

nu va fi nici o surpriza. Eu abia acum am reluat lucrul; ieri am tinut sarbatoare (Dreptii Parinti Ioachim si Ana). O sa incerc sa fac fotografiile fara blitz, la lumina zilei cum m-ati sfatuit. Asta, cand voi avea ce sa va arat...

Replica: Maria, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 10-09-2008

cred ca Adriana asteapta o surpriza din partea ta, ca si mine de altfel. Ieri nu am reusit sa cos decat putin si mai dureaza pana am ce sa va arat.

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 10-09-2008

Daca tot sunteti curioase va arat inca un mic pas pe nisip.



Replica: Imi plac by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 10-09-2008

pasii tai micuti! Se vad toti calutii deja. Multumesc Maria: curiozitatea mi-a fost satisfacuta... partial.

Replica: Ai un spor teribi,l Maria. by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 10-09-2008

Felicitari!

Iese minunat. Abia astept sa vad calul din prim-plan si calaretul. Oricum nu cred ca mai am prea mult de asteptat. Sa ai acelasi spor in continuare.

Replica: Multumesc de incurajari! by Maria Nistor (4918 mesaje), la 10-09-2008


Astept si eu sa vad cum se contureaza si de sus in jos.

Replica: Maria, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 10-09-2008

este superb modelul. Astazi am terminat si eu cu restantele si ma apuc de lucru, mai tarziu, ca, vorba proverbului, niciodata nu-i prea tarziu.
Sa ai la fel de mult spor in continuare!

Replica: Asteptam by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 10-09-2008


fotografie cu primele puncte cusute la Printesa. Pe cand, Ana?

Replica: In seara, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 10-09-2008

aceasta o sa postez panza si, daca nu o sa fie prea tarziu si, tot in seara aceasta si primele puncte.

Replica: S-a contura, by tanasa clementina (293 mesaje), la 10-09-2008

destul de bine. Mai lipseste Printesa si calaretul, - sigur vor aparea si ei. Spor pe mai departe.

Replica: Am facut si eu cateva puncte, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 10-09-2008

in seara asta, dar nu reusesc sa fac fotografie; am mesterit un pic la aparat si nu stiu ce am facut. Cu telefonul nu se vede bine. Adriana v-a trebui sa mai astepti putin.

Replica: Seteaza-l by Gina Necula (132 mesaje), la 10-09-2008

pe floricica mare, apasa pe butonul auto si restul face el, Ana-Maria.

Timp si spor la toate gargaritele din provocare!
Pupici!

Replica: Am incercat, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 10-09-2008

da sincer nu ma pricep, astept sa vina mesterii acasa sa ma ajute.
Mult mult spor tuturor.

Replica: Am by Tudorancea Rodica (216 mesaje), la 11-09-2008


trecut pe aici sa vad progresele la provocare. Sunteti de invidiat si de laudat.
Ana-Maria, nu esti unica ce se impiedica cu degetele in toate lucrurile acestea noi. Eu am patit asa cu celularul. Cum cel vechi s-a stricat, iar de cumparat unul identic nu am mai gasit, - am avut nevoie de o luna ca sa ma acomodez cu cel nou. Bineinteles ca numai cu ajutor. Cum altfel?

Replica: Aproape by Raluca Popa (840 mesaje), la 11-09-2008

am terminat diagramele mici de la baza. Abia acum incepe lucrul cu adevarat. Am facut fotografia fara blitz, iar culorile sunt mai apropiate de realitate, decat in pozele cu blitz.



Replica: Raluca, by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 11-09-2008

se contureaza calutul. Si chiar ca culorile se vad altfel.

Sa ai spor!

Replica: Parca, by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 11-09-2008

totusi, poate mi se pare, dar culorile nu seamana la Printesa...

Replica: Pentru ca by Raluca Popa (840 mesaje), la 11-09-2008

nu am destula lumina in bucatarie, am geamul spre nord. La fotografia urmatoare o sa caut un loc mai potrivit, mai luminos.

Replica: Frumos mai iese! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 11-09-2008


Si ai avut ceva spor. Sa ai motoras la ac si in continuare. Eu cred ca voi posta mai la sfarsitul saptamanii ca deocamdata nu prea se observa.

Cred ca diferenta e stede la aparatul foto, Adriana.

Replica: Si totusi by Raluca Popa (840 mesaje), la 11-09-2008

exista diferente. M-am uitat cu atentie la cartelele cu ate. La mine, numarul 23 este un cacao cu lapte, un maro deschis (putin mai deschis decat nr. 22) iar la atele de la prezentarea modelului, acelasi numar este o tenta de verde. Si Maria are aceeasi varianta ca si Nico, dupa cum observ.

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 11-09-2008

Nu cred Raluca sa fie diferenta, - fotografiile inseala. Am putea intreba Gargaritele TTT daca sunt diferente de nuante de la un set la altul?
Curaj, Nicoleta si te astept cu Printesa ta, cum astept si celelalte Gargarite prinse in provocare.


_________________
Gargarita-Croitoreasa-Desavarsita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Provocare - Printesa desertului
MesajScris: 05 Iul 2009, 21:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Mar 2009, 15:22
Mesaje: 260
Locatie: In nori

Replica: Maria, by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 11-09-2008


ai avut asa un spor, - ce-as vrea si eu asa! Mult spor la goblenat in continuare si un ac cu motoras puternic.

Replica: Da, by Lucia Marina (212 mesaje), la 11-09-2008

sunteti in priza, fetelor si nu glumiti! Va felicit!

Raluca, ceva este in neregula cu aparatul de fotografiat. Nu am cum sa imi dau seama care aparat pacaleste prin devierea culoriilor, dar am observat la tine, Maria - cartoanele tale nu sunt albe, ci au culoarea gri-bleu, in timp ce prima imagine, postata de Nico, are cartoanele albe.

Replica: Maria, by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 11-09-2008

m-ai "dat pe spate"! Ce spor poti avea la goblenat! Calutii sunt gata, mai ai calaretul si armasarul lui si... apoi Printesa!

Motorase la ace si la maini (caci eu cred ca ai mai multe ca noi)!

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 11-09-2008

Am sesizat o eroare. Parerea mea este ca sabia si teaca nu trebuie sa stea de aceeasi parte. Daca sabia este in mana dreapta, teaca nu trebuie sa fie in stanga?



Replica: Provocare - Printesa desertului by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 11-09-2008

La asta chiar ca nu m-am gandit, Maria!
Ai un spor fenomenal. Sa o tii tot asa!

Postez si eu ce am mai reusit sa lucrez (evident nu prea mult).

Emilia, tu pe unde ai ajuns?


Replica: Habar by Malinescu Anda (68 mesaje), la 11-09-2008

nu am avut de regula aceasta, Maria. Este valabila si daca luptatorul sta pe cal si se presupune ca trebuie sa aiba libertate la coborare de pe cal? Cand cobori de pe cal, te sprijini in scara cu piciorul drept si piciorul stang (extras din scara sa) face o volta mare, inspre spate ca sa ocoleasca spinarea calului si sa ajunga la dreapta. Cel putin asa am invatat eu, in acest an, la prima mea lectie de calarie si... ultima.

Replica: Maria, by Raluca Popa (840 mesaje), la 12-09-2008

ai un spor fantastic! Si la Nico se contureaza frumos. Eu cred ca o sa fac o pauza de cateva zile, ma pregatesc sa fiu gazda, din nou.

Replica: Provocare - Printesa desertului by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-09-2008

Cu provocarea asta nici de musafiri nu ne mai bucuram. Am noroc ca atunci cand vin fetele la mine (Oana si Adriana) coasem impreuna si chiar avem mai mult spor ca de obicei. Dar la viteza pe care o ai, Raluca sigur recuperezi saptamana viitoare. Sa ai un week end placut.

Replica: Raluca, by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 12-09-2008

un weekend placut si sa ai spor la goblenat oricand te-ai apuca.

Replica: Maine by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 12-09-2008

postez si eu. Sper sa am timp. Spor la goblenat in continuare.

Replica: Ne tii in suspans, Emilia. by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-09-2008


Au aparut ochii Printesei? Abia astept sa vad cat ai mai inaintat.

Replica: Fetelor, by Raluca Popa (840 mesaje), la 12-09-2008

lipseste cineva! Si Gabriela Condrasov s-a inscris la Provocare, din cate imi amintesc. Oare pe unde zboara?

Replica: Poate este in concediu. by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-09-2008

Chiar de mult nu am mai vazut-o pe forum. Oricum o asteptam cu drag. Sau ne pregateste vreo surpriza?

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 12-09-2008

Ma bucur sa vad ca nici voi nu aveti liniste cu Printesa.
Oana, ce model gobleneaza? Nu o corupeti si pe ea sa vina pe forum cu ceea ce lucreaza?



Replica: Felicitari, Maria si by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 12-09-2008


toata stima si admiratia mea. Ai un ac cu motoras atat de puternic. Spor la goblenat in continuare.

Replica: Inaintezi! by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 13-09-2008

Se contureaza bine si calaretul. Sa ai spor!

Replica: Felicitari, fetelor! by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 13-09-2008

Tu, Maria esti un fenomen rar in arta goblenului!



Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 13-09-2008


Multumesc suratelor pentru felicitari si incurajari.
Minerva, pisica cu luna in par este tare!
Pe suratele inscrise la provocare le astept cu imagini mai des sau cel putin o data pe saptamana. Cu ajutorul vostru am si eu spor. Gandul ca trebuie sa ma intalnesc cu voi imi da elan.
Astazi o sa trec pe la Rai, sa vad ce-mi face asa ca va dau intalnire cu Printesa pe saptamana viitoare.



Replica: Sa ai spor by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 13-09-2008

si la Rai! Printesa se odihneste acum, Raiul este acusica gata... Tu cand te odihnesti?


Replica: Sa ai by tanasa clementina (293 mesaje), la 13-09-2008

spor si la Rai, Maria. Se pare ca ai mai multe ace si le-as spune eu ca sunt fermecate. Da-ne si noua o parte din acele magice.

Replica: Gata, am venit si eu, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 13-09-2008


impreuna cu gargarita mea, de care sunt foarte mandra si despre care toata lumea ma intreaba. Cat despre ochii Printesei, cred ca sunt foarte misteriosi si se lasa descoperiti greu.

Maria, ma minunez de sporul tau si cred ca mi-ar place sa privesc cum lucrezi, ai o viteza fantastica.

Oricum, provocarea ma stimuleaza, - altfel nu stiu daca ma apucam de un model asa de mare.

Va doresc spor la goblenat. Tuturor Gargaritelor, aripioare duble la ac.



Replica: Wow, Emilia! by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 13-09-2008

Atat tu cat si Maria aveti un spor care ma uimeste. Astept sa vad ochii misteriosi ai printesei. Spor la goblenat.

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 13-09-2008

Emilia, felicitari, - nu ai glumit nici tu cu goblenatul. Cand vad nuantele de sus cat de frumoase sunt parca ma trage si pe mine sa le ajung.
Modelele mari - cred ca in companie este modul cel mai placut de a le lucra.

Replica: Wow, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 13-09-2008


Emilia m-ai lasat ca la dentist. Ce spor ai avut! Felicitari!

Si tu, si Maria m-ati lasat fara cuvinte. Aveti un spor fantastic. Cred ca saptamana viitoare vom vedea ochii Printesei. Oricum mie deja mie "jena" sa mai postez ce am lucrat cand vad ce spor ati avut voi.

Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 13-09-2008

nu sunt deloc de acord cu tine, - nu acesta este spiritul just. Daca faci asa, eu nu mai lucrez la el pana nu ajungi si tu la cat am lucrat.

Replica: Nicoleta, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 13-09-2008


nu sunt de acord cu tine. Stii cum se spune: important este sa participi la o competitie, nu neaparat sa castigi. Si, stai putin ca nu se stie daca eu voi mai avea acelasi spor. In urmatoarele zile ma asteapta o curatenie, niste musafiri si multe alte treburi. Lucram de placere, nu cu "sula in coaste" cum spunea un ilustru personaj din politica.

Maria, sa stii ca si pe mine ma batea gandul sa intorc lucrul cand am vazut postarile tale, dar mi-am zis ca trebuie sa fiu "ordonata" si sa continui asa. In realitate culorile sunt mult mai frumoase, dar eu care sunt o "specialista" in fotografiat nu reusesc sa le redau ca lumea. Pana il termin poate reusesc.

Si inca o data, Nicoleta, - nu dezarma! Asteptam sa ne arati lucrul tau, poate reusesti sa ni-l arati in culori mai frumoase ca ale mele.

Replica: Nico, by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 13-09-2008

trebuie sa stii un lucru: nu conteaza cine a lucrat mai mult sau mai putin, cine castiga sau nu aceasta competitie. Lucrul importanta este ca ai avut curajul de a intra in aceasta provocare si lucrezi un goblen atat de mare si frumos. Fiecare are zilele ei bune cand toata ziua nu isi ia mana dupa goblen sau zile rele cand abia avem timp de un ragaz, asa ca tu continua sa lucrezi asa cum ai timp si vei fi la fel de apreciata ca si celelalte gargarite.

Replica: Provocare - Printesa desertului,by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 13-09-2008

Imi pare rau ca ati luat-o asa. Era mai mult in spirit de gluma. Ideea a venit de la o prietena care a fost ieri in vizita la mine si cand a vazut postarea mea si a Mariei a zis ca ei i-ar fi "rusine" sa mai posteze daca ar fi in locul meu. Sper sa nu va fi suparat pe mine.

Important este ca lucram impreuna si imi place foarte mult ceea ce vad la voi. Maria, sper sa nu il lasi deoparte si sa nu ne arati calaretul cel frumos. Incet, incet voi inainta si eu. Asa cum am mai spus si in alt topic eu nu consider aceasta provocare ca o competitie, ci ca o posibilitate de a lucra impreuna, chiar daca este virtual.

Replica: Felicitari fetelor! by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 13-09-2008

Ati avut spor!

Si stati linistite caci Nico nu se da batuta usor! Sigur nu renunta la provocare, nici macar nu s-a gandit la asta.

Replica: Ca un by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 13-09-2008

chibitz ce sunt, stau pe margine si va privesc. Nici nu va imaginati ce grup minunat formati! Oare voi sunteti constiente ce liant a aparut intre voi? Acest pretext, provocarea de a lucra o printesa misterioasa v-a adus mai aproape, va dezvaluiti incet, incet tot ce aveti mai frumos in voi.
Cum provocarile nu sunt si competitii, ci sunt numai un pretext, - toate sunteti niste castigatoare apriori. Asa ca, dragi gargarite-castigatoare, eu va urez dupa cum vreti voi:
- sa aveti motoras la ac!
- sa aveti aripioare la ac!
- sa aveti ac suflat cu praf magic!
etc
dar, cel mai important: sa ramaneti aceleasi gargarite frumoase!
Va zambeste, Laura!

Replica: Multumesc, Laura by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 13-09-2008

pentru cuvintele frumoase. Nu stiu cum reusesti intotdeauna sa spui exact cuvintele potrivite si sa aduci lumina in sufletele noastre.

Te imbratisez cu drag, Nico

Replica: Cum? by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 13-09-2008

Simplu, Nico! Ma gandesc la voi desi am musafiri in casa. Intre doua drumuri catre bucatarie, deviez putin catre PC si mai citesc inca un topic.
Iti zambesc!

Replica: Si eu spun by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 13-09-2008

din inima: "Multumesc, Laura". Ai dreptate: o provocare nu este un concurs, iar la terminarea lui, toate vom avea un tablou minunat la care eu ma gandesc, deja cum sa-l inramez si unde sa-l asez in casa.

Nicoleta, trebuia sa pui ghilimelele de rigoare, ca noi te-am luat in serios. N-ai vazut ce rapid am reactionat?

Replica: Provocare - Printesa desertului by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 13-09-2008

Gata Emilia, am pus si ghilimelele. Am vazut ce rapid ati reactionat si mi-a parut rau ca m-a luat gura (pardon, mana!) pe dinainte. Sper sa ma iertati, dar chiar nu vorbeam serios.

Acum cand au inceput sa se combine culorile este o placere sa il privesti. Cu fiecare punct cusut imi este din ce in ce mai drag. Si eu am aceasi problema, Emilia. Locul i l-am cam gasit - ca nu am prea multe goblene pe pereti, cu inramarea va fi o problema. Voi astepta sa cos si Dragoste ca m-am gandit ca ar merge bine impreuna, cu toate ca nu cred ca ma va lasa inima sa-l las atata timp neinramat.

Maine va voi arata si eu ce am mai cusut ca sa fac fotografie la lumina zilei. La lumina artificiala iese cam intunecat si este pacat de culorile astea asa frumoase. Sa aveti in continuare aripioare la ac.

Laura si eu ma gandesc la voi tot timpul si fac ce fac prin casa si imediat ajung la calculator sa mai citesc postarile voastre.

Replica: Astazi am avut by Raluca Popa (840 mesaje), la 13-09-2008


o zi grea, insa nu puteam sa merg la somn fara sa vad ce ati mai lucrat. Mi-a facut placere sa citesc mica neintelegere creata azi, si chiar m-a binedispus sa vad ce suflete calde aveti. O mana de femei care se cunosc doar din postarile pe forum, dar atat de unite. Sunteti o familie frumoasa, privind din exterior, si sunt fericita ca am "patruns" in randurile voastre. Si eu am citit frecvent forumul vreun an de zile, pana sa indraznesc sa va scriu. Sper sa ramaneti asa, intotdeauna!

Ieri si azi am reusit sa cos, printre picaturi, cativa centimetri. Sper ca maine sa ajung sa fac o fotografie, sa va arat.

Replica: Ma bucur by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 14-09-2008


ca s-au lamurit micile voastre "neintelegeri".

Sa stiti ca e o placere sa va urmaresc cum lucrati si cum impartasiti intre voi, dar si cu noi, bucuria si placerea de a lucra Printesa.
Sa aveti spor toate si... motor puternic!

Replica: Provocare - Printesa desertului by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 14-09-2008

Raluca, ai dreptate, suntem o familie frumoasa si ma bucur ca ni te-ai alaturat. Sper sa se fi rezolvat neintelegerea de ieri. Postez si eu ce am mai reusit sa lucrez ieri.




Replica: Nicoleta, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 14-09-2008


sper ca nu te-ai suparat. Stii ce se intampla: scrisul nu reda si inflexiunile vocale si nici noi si nici tu nu am putut auzi felul in care am exprimat cele scrise, dar eu stiu ca totul a fost spus (scris) cu voce blanda si fara picatura de suparare. Noi de fapt vroiam sa incurajam toate gargaritele sa porneasca la goblenat.

Astazi a fost sarbatoare, asa ca de maine pornim cu avant la "salvarea" printesei.

Va doresc spor la lucru si mult soare in inimi.

P.S. Nicoleta, dupa ce am scris mesajul am observat postarea ta, se pare ca acul a prins aripioare serioase.

Replica: Emilia, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 14-09-2008

eu chiar nu m-am suparat. Mi-a parut rau doar ca nu m-am facut inteleasa.

Replica: Am inteles by Rosculet Adnana (232 mesaje), la 14-09-2008

ca sunteti sase gargarite in aceasta provocare: Raluca, Ana-Maria, Maria, Nicoleta, Gabriela si Emilia. Este corect?
Va urez la toate succes in cucerirea printesei

Replica: Da, Adnana, by Raluca Popa (840 mesaje), la 14-09-2008

este corect. In stadiul acesta sunt eu acum:



Replica: Raluca, by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 14-09-2008

si la tine Printesa are alte culori, din cauza aparatului, blitzului. Mult spor iti doresc in continuare si o seara calduroasa si placuta.

Replica: Si eu va spun by Maria Zanfir (537 mesaje), la 15-09-2008

sa aveti spor la printesa.

Replica: Felicitari by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 15-09-2008

Va felicit pentru modul in care imbinati utilul cu placutul! Va citesc mesajele de un timp dar pana de curand nu am indraznit sa va scriu. Sunteti o comunitate foarte frumoasa si cu suflete calde. Raluca, tu chiar daca nu ai lucrat mult, o ai pe Eliza care stiu ca iti ocupa mult timp, asa ca poti sa intri in randul supermamicilor. Felicitari gargaritelor care au o super extra viteza la lucru, si succes tuturor in continuare.
Astept sa vad ce ati mai lucrat.
Va pupici dulce

Replica: Gargaritelor, by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 15-09-2008

sa aveti mult spor si saptamana aceasta!

Replica: Multumesc, Adriana, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 15-09-2008

Sa ai si tu spor, ca eu azi am "impuns de doua ori intr-un loc", - cred ca de la vreme.

Replica: Am revenit by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 15-09-2008


si eu din weekend (putin cam obosita) si am ramas profund impresionata de ce frumos se contureaza modelul. Fetelor, va felicit si va urez mult spor si in aceasta saptamana!

Replica: Apus in desert by Maria Nistor (4918 mesaje), la 16-09-2008



Replica: Ma impresionati by Ramona Marculescu (147 mesaje), la 16-09-2008

cu toatele, cu dorinta voastra de a va sustine una pe alta cu scopul vadit de a descoperi secretele printesei. Este un mod de a ma aduce si pe mine in acest topic pentru ca ma incita ideea de provocare lansata de voi. Succes in continuare, la fiecare in parte.

Da, Roxana. Ai dreptate, referitor la comunitate. In ceea ce priveste super-mamicile, la un moment dat Olivia si Ioana, preconizau sa deschida si un topic referitor la problemele mamicilor ce gobleneaza, unde sa dezbata de-ale mamicilor. Cine stie, poate preluati voi ideea.

_________________
Elena - Gargarita-din–Nori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Provocare - Printesa desertului
MesajScris: 05 Iul 2009, 21:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2005, 19:44
Mesaje: 1881
Nume forum:1
Replica: Miraj by Maria Nistor (4918 mesaje), la 16-09-2008


Replica: N-am rezistat pana sambata by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 17-09-2008

Am reusit sa fac sa apara ochii Printesei, desi mai am putin si o sa fac batataturi intr-o anumita zona a corpului. Am senzatia ca ma urmaresc prin casa.



Replica: Wow, Emilia! by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 17-09-2008

Este Superba, cu toate litere foarte mari, nu mari. Absolut Superba. Sa ai acelasi spor in continuare si un ac cu motoras puternic sa zboare peste panza.

Replica: Ce frumos este! by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 17-09-2008

Se vede fata printesei, este superb!
Sa ai mult spor in continuare, Emilia!

Replica: Wow! by Maria Nistor (4918 mesaje), la 17-09-2008

Este super! Sa ai mult spor in continuare!

Replica: Va multumesc, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 17-09-2008

dar o lucrez cu multa placere.

Replica: Are ochi frumosi by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 17-09-2008

printesa! Este superba!
Motoras la ac!

Replica: Emilia, ma bucur by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 17-09-2008

ca nu ai asteptat pana sambata. Este absolut superba Printesa si are o privire asa misterioasa. Cred ca tocmai ai suflat cu praf magic peste acul meu. Mult spor in continuare si sambata poate ne mai prezinti un episod.

Replica: Nu-mi vine sa cred by Tender Rose (248 mesaje), la 17-09-2008

ce frumuseti lucrati voi si ce minune de provocare ati pornit! Este o incantare sa va privesc lucrul, in diversele faze. Ochii printesei sunt tulburatori, Emilia.
Va doresc doar spor mult, la fiecare in parte!

Replica: Ochii Printesei by Raluca Popa (840 mesaje), la 17-09-2008

m-au fermecat, pur si simplu! Felicitari, Emilia!

Am facut si eu un mic pas, in ciuda vizitelor si a piticului.



Replica: Felicitari, Emilia! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 18-09-2008

Este absolut superb, superb.
Spor la lucru!

Replica: Emilia, by Cozea Rodica-Maria (600 mesaje), la 18-09-2008


frumusetea ochilor ce s-au conturat a meritat bataturile tale dintr-o anumita zona a corpului, pe care o stim cu toate. Este superba printesa ce se contureaza.

Replica: Vreau sa va anunt by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 18-09-2008

ca prietena mea o sa ma ajute sa cos la Printesa desertului pentru ca nu prea ma descurc cu dimensiunea modelului care este foarte mare si eu sunt mai maruntica si imi obosesc mainile. O sa lucram amandoua la ea.

Replica: Asta da, by Silvia Har (613 mesaje), la 18-09-2008


prietena, Ana-Maria! Mai rar gasesti asa ceva. Sa aveti spor la goblenat.

Replica: Ana-Maria, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 18-09-2008

aa aveti spor din plin! Astept sa vad ce se contureaza mai repede: printesa sau cavalerul?

Replica: Ma bucur Nicoleta, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 18-09-2008

ca ti-am dat putin praf magic. Eu as lucra toata ziua, dar din pacate mai avem si alte treburi.
Maria, de ce nu ne arati tu cavalerul? La viteza de lucru pe care o ai sunt sigura ca deja l-ai descoperit.
Ana Maria, sa aveti spor la goblenat, tu si prietena ta. Cand se plictiseste la tine o poti trimite la noi.

Replica: Sunteti,by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 18-09-2008

uimitoare, toate. Ana, sa aveti spor amandoua la Printesa. Tu, Nico sa ai acul suflat cu multe aripioare. Iti dau si de la mine cateva sa prinda cat mai repede forma care ti-o doresti. Pentru mine toate sunteti castigatoare in aceasta provocare, stiu ca nu urmariti sa castige cineva, dar eu asa va consider si va dau la toate cate un premiu atat pentru locul 1,2,3 sau mentiune cate un pupic dulce si o imbratisare calda. Spor la goblenat, gargaritelor!

Replica: Emilia, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 18-09-2008

poate sambata o sa se arate cavalerul. Saptamana asta nu am prea facut mare lucru.
Exista riscul ca printesa sa fie rapita...

Replica: Doamne fereste, by Ilinca Moruzeanu (107 mesaje), la 18-09-2008


sa ramanem fara printesa voastra, Maria? Noi, chibitele, cu ce ne mai delectam?
Ana-Maria, vorba Emiliei: cand se plictiseste la tine, trimite-o si la mine sa imi dea si mie un imbold sa ma apuc de ceva din lada mea de zestre.
Pana atunci va suflu cu praf magic pe ace si va zambesc, asa cum face Laura.

Replica: Provocare - Printesa desertului by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 18-09-2008

Maria, sper sa nu rapeasca nimeni Printesa, doar poate cavalerul care sper sa apara sambata.

Multumesc pentru incurajari, Elena. Chiar am nevoie de ajutor. Acum ca a inceput scoala, timpul alocat goblenului este simtitor redus. Dar datoria fata de copiii care asteapta de la mine mereu lucruri noi este pe primul loc. Dar tot reusesc sa cos putin in fiecare seara. Sper ca in curand sa vad si eu "pe viu" ochii Printesei.

Ana ai un ajutor de nadejde si sigur va aparea si pe panza ta Printesa in curand.
Sa aveti toate aripioare la ac!

Replica: Diseara, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 19-09-2008

o sa arat ce am cusut la Printesa. Prietena mea a ramas sa mai lucreze cate ceva la ea.

Sa aveti mult spor!

Replica: Abia astept. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 19-09-2008

Asa prietena, mai zic si eu Ana-Maria. Vorba fetelor, de-abia astept sa ne arati ce s-a mai conturat la printesa.

Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 19-09-2008

cam asta era ideea: sa rapeasca cavalerul, printesa. Si asa aveam si printesa.
Era o strategie inceperea modelului de jos.
Deocamdata o sa ramana doar un miraj...

Replica: Mai, by Cristina Sandu (144 mesaje), la 19-09-2008

Maria, dar sofisticata mai esti! Nu m-as fi gandit vreodata la o astfel de strategie. Oricum, sa aveti, toate macar cateva minute pe zi, timp pentru goblenat.

Replica: Vin si eu by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 19-09-2008

cu primul meu episod din Printesa desertului



Replica: Asta da. surpriza, Ana-Maria! by Raluca Popa (840 mesaje), la 19-09-2008

M-a surprins mai mult decat Alba ca Zapada. Ma bucur sa constat ca nu ai inceput nici de jos, nici de sus, ci pe la mijloc, si din Cavaler si din Printesa. Esti originala. Sa ai mult spor.

Eu aproape am terminat al doilea calut. Maine seara o sa postez si o imagine.

Replica: Provocare - Printesa desertului by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 19-09-2008

O alta abordare a Printesei. Nu ne vom plictisi deloc. Sa aveti amandoua aripioare la ac.

Raluca, astept cu nerabdare sa ne arati si al doilea calut.

Maria, ce face cavalerul? Sper sa-l vedem maine.

Sa aveti toate ace suflate cu praf magic.

Replica: Esti curajoasa, Ana-Maria by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 20-09-2008

Nu ai inceput nici asa nici asa, ai inceput cum ai vrut tu, cred ca ai numarat de o mie de ori pana ai inceput, nu-i asa? Ce inseamna sa se adune mai multe persoane la un loc, mai multe puncte de vedere, ceva gen brainstorming, adica o avalansa de idei puse la un loc pentru a iesi ceva frumos!
Felicitari!

Replica: Felicitari, Ana-Maria! by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 20-09-2008

Imi place ideea si felul in care ai inceput goblenul.
Aripioare la ac sa ai pentru definirea Printesei! Succes!

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 20-09-2008

Intalnirea saptamanala.



Replica: Maria by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 20-09-2008

nici o furtuna de nisip nu cred ca ar impiedica luptatorul tau. Felicitari! Ce pot spune altceva?
Eu o sa postez maine. Mi s-au terminat bateriile la aparatul foto.

Replica: Acum by Raluca Popa (840 mesaje), la 20-09-2008

ca am ramas singura, mi-am luat avant. Au aparut si la mine cativa caluti.

Maria, tu ai incheiat lucrul pe saptamana asta? Abia astept sa vad si imaginea Emiliei.



Replica: Asa m-a by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 20-09-2008


invatat mama mea: prima culoare sa fie cea mai inchisa, si de aceea am inceput cu negru, a fost destul de greu primul punct.
Va urez tuturor sa aveti cat mai mult spor. Maria, calaretii tai sunt pregatiti sa apere Printesa.

Felicitari!

Replica: Si oastea by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 20-09-2008


Ralucai este aproape pregatita.

Mult spor in continuare!

Replica: Provocare - Printesa desertului by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 20-09-2008


Maria, se contureaza minunat calaretul tau. Imi place foarte mult cum a iesit saua, este deosebita. Aripioare la ac sa termini cat mai repede cavalerul ca sa aiba grija de Printesa noastra.

Raluca se vede ca ai luat avant. Sa o tii tot asa. La cat e de frumoasa, Printesa are nevoie de aparatori de nadejde.

Abia astept, Emilia sa vad postarea ta maine. Vad ca si Roxana a ramas fara baterii la aparat si nu ne va arata ce a lucrat. Asa am patit si eu duminica trecuta si ghici ce am facut? Am "imprumutat" bateriile de la telecomanda televizorului, ca doar trebuia sa va arat ce am lucrat.

Replica: Ai by Bica Nistor (1222 mesaje), la 21-09-2008

avut noroc ca ti s-au potrivit bateriile, Nico.
Te felicit ca ai timp si de Printesa. Mai sunt valabile caietele cu planificarea, - trimestriala si anuala, facute de fiecare cadru didactic pe disciplina lui? Acestea imi mancau mult timp, la inceput de an scolar.

Raluca, acum Printesa ta seamana cu a celorlalte fete la culori.

Ana-Maria si eu am preferat, mai intotdeauna, sa lucrez pe culori.

Emilia, nu te lasa piratul sa mai pui mana pe computer?

Maria, ma uimesti, ca de fiecare data.

Gabriela pe unde o fi zburand?

Replica: Nu se putea sa nu vina si by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 21-09-2008

Printesa in intampinarea cavalerului.

Bica, piratul a inceput gradinita, asa ca ma lasa la computer. Mai nou si-a pierdut un dinte si vorbeste un pic sasait, asa ca fac tot posibilul sa-l provoc la discutii. Dar tu nu ne spui ce face Mariuca ta.

Eu ca bunicuta simt nevoia sa-l rasfat cam mult pe nazdravan si mai intru in conflict cu mama lui (fiica mea) si banuiesc ca si tu te topesti in fata puiutului.

O duminica cu mult soare, daca se poate si zambete minunate de la copii si nepotii nostri.



Replica: Emilia, by Raluca Popa (840 mesaje), la 21-09-2008

si tu ai inaintat mult saptamana aceasta. Asteptarea mi-a fost rasplatita. A venit Zana Maseluta la Piratul tau?

Bica, inca mai experimentez in materie de arta fotografica. Acum am facut fotografia la lumina zilei, iar culorile sunt aproape de realitate.

Replica: Provocare - Printesa desertului by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 21-09-2008

Cred ca sunteti topite dupa nepoteii vostrii. Sa va traiasca si sa ne mai povestiti de ei. Si mie imi plac, Emilia cand sunt un pic sasaiti.

Da, Bica nu am scapat de planificarea anuala si semestriala, ba chiar au mai adaugat si cea pe unitati de invatare si o alta trasnaie care se cheama portofoliul profesorului. Ieri doar la planificari am lucrat impreuna cu o prietena. Multe hartii (unele utile, altele nu) care iti fura din timpul pe care ar trebui sa-l dedici elevilor.

Emilia, ai avut un spor fantastic.

Sa aveti toate aripioare la ac si saptamana care urmeaza.

Dar tot mi-am gasit timp sa mai cos cateva puncte si la Printesa.



Replica: Emilia, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 21-09-2008

ai avut intradevar mult spor, chipul printesei s-a aratat.
Nicoleta si tu ai lucrat chiar daca a inceput scoala si ai planificari de facut.
Sa aveti mult spot si in saptamana ce vine.

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 21-09-2008



Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 21-09-2008


Imaginile sunt facute cu telefon, nu prea reusite. Am observat ca sunt la moda tablouri cu aceasta tema.



Replica: Nico, by Doruletz Mic (996 mesaje), la 21-09-2008

felicitari ca reusesti sa le faci pe toate. Am o prietena profesoara care isi face toate planificarile pe computer si in fiecare an face doar minime modificari. Sau la tine este altfel?

Replica: Multe noutati, by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 21-09-2008


la provocarea voastra!
Ana, felicitari pemtru sporul si "ajutorul" pe care il ai la Printesa.
Maria, calaretul tau este aproape gata si abia astept sa il vad.
Emilia, ochii printesei m-au vrajit.
Raluca, calaretii tai ti-au dat avant.
Nicoleta, cerul tau deja a conturat Printesa.

Daca am uitat pe cineva sa nu se supere pe mine.
Va pup si va imbratisesz pe toate!
V-am dus dorul!
Sa aveti o saptamana minunata si mult spor la cusut!

Replica: Provocare - Printesa desertului by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 21-09-2008


Bine ai revenit Adriana! Ti-am dus dorul saptamana asta.

Doruletz, in principiu asa este. Dar eu sunt in primii ani de invatamant si am cam avut clase diferite in fiecare an si nu prea am putut folosi mai nimic de la un an la altul. Anul acesta au mai si facut ceva schimbari prin programele scolare, asa ca am ceva de munca. Pe langa asta mai sunt de dat testele initiale si m-au delegat colegii sa fac orarul. Nu vreti sa stiti ce inseamna. Ma gandeam ca nu poate fi prea complicat, dar m-am inselat. Dar nu-mi fac probleme, le descurc eu pana la urma si imi gasesc timp si pentru printesa.

Replica: Harnicute, harnicute gargarite! by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 21-09-2008

Felicitari garagritelor pentru viteza de lucru! Sa aveti in continuare acelasi spor.
O seara placuta va urez.
Cu drag,
Elena.

Replica: Ma by Silvia Har (613 mesaje), la 21-09-2008

cutremur la cata hartogarie ai nevoie, Nico. Iar ca sa faci orarul, o sa cam ai discutii cu colegii. Sotul unei colege preda in invatamant (nu este profesor) si a facut intrun an, orarul. Sotia lui i-a interzis sa se mai implice pentru ca a avut parte numai de cuvinte de nemultumire.
Fetelor, ati reusit sa va tineti de cuvant. Va felicit si va urez spor la goblenat. Mi se pare mie sau se anuntase si Gabriela? Ce s-o fi intamplat? Nu a mai intrat pe forum de catva timp.

Replica: V-am simtit lipsa cat by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 22-09-2008

am fost plecata si acum ma regalez cu realizarile voastre. Va felicit ca reusiti sa va tineti de promisiune. Si, fiindca este luni, va urez o saptamana buna la goblenat.

Replica: Bine ai revenit, Adriana! by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 22-09-2008


Si eu ti-am dus dorul, stiu ca nu ai avut timp de cusut saptamana care a trecut, dar te asteptam saptamana asta cu noi episoade la modelele la care lucrezi.

Te pup si eu si te imbratisez.

Replica: Felicitari, fetelor! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 22-09-2008

si mult spor la lucru!

Replica: Si eu by tanasa clementina (293 mesaje), la 22-09-2008


va urez la inceput de saptamana sa aveti spor la printesa. Este un goblen super.

Replica: Maria, by Raluca Popa (840 mesaje), la 23-09-2008


nu este gata calaretul tau?

Replica: Provocare - Printesa desertului by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 23-09-2008

Maria, am mai gasit o printesa pentru cavalerul tau, poate asa apare mai repede.

Raluca, la tine au mai crescut calutii?

Eu cam stagnez, dar nu-mi pierd optimismul. Sigur peste o saptamana - doua, voi avea mai mult timp.

Sa aveti aripioare la ac, Gargaritelor ca sa vedem mai repede si Printesa si cavalerul misterios.



Replica: Calutii mei, by Raluca Popa (840 mesaje), la 23-09-2008

cei mici sunt pregatiti de lupta, mai lipsesc cavalerii si calul cel mare. Maine o sa postez si imaginea. Spor la lucru, tuturor!

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 23-09-2008

Gargaritelor, pot sa va invit doar la o plimbare pe nisip. Cavalerul inca nu se arata, este asa cum il stiti.

Replica: Pai, by Cornelia Suteu (272 mesaje), la 24-09-2008

vezi ce faci, Maria ca este nevoie mare de cavaleri, in lumea aceasta.

Replica: Ma tin by Raluca Popa (840 mesaje), la 24-09-2008

de promisiune si va prezint calutii mei.



Replica: Nici printesa mea by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 24-09-2008

nu si-a mai prelungit valul. Eu ma lupt cu fundalul inca.

_________________
Maria-Venus - Gargarita-Venus


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Provocare - Printesa desertului
MesajScris: 05 Iul 2009, 21:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Apr 2009, 06:01
Mesaje: 39
Nume forum:1
Replica: Intradevar by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 24-09-2008

calutii tai sunt pregatiti sa apere Printesa. Felicitari, Raluca!

Replica: Raluca by Silvia Har (613 mesaje), la 24-09-2008

se pare ca de ziua Elizei ti-ai facut si un cadou: sporul de la Printesa. Sa-ti fie la fel si in zilele urmatoare.

Replica: Frumosi calutii tai Raluca! by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 25-09-2008


Motoras la ac ca sa ii vedem repede pe toti!

La multi ani Elizei! (scuze intarzierea)

Replica: Iti multumesc, by Raluca Popa (840 mesaje), la 25-09-2008

Adriana si tie. Ieri in timp ce tocam o ceapa m-am taiat la un deget si astazi nu pot sa cos. Celelalte gargarite, aflate in Provocare, nu ne arata si ele ce au mai lucrat?

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 25-09-2008

Raluca, iti satisfac curiozitatea.
Imi pare rau ca te-ai accidentat. Te invit la o plimbare pe nisip.
Invitatia este valabila pentru toate Gargaritele.


Replica: Maria, by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 25-09-2008

Printesa ta prinde din ce in ce mai mult contur, la fel si cea a Ralucai. Va doresc mult spor in continuare si o dupa-amiaza placuta.

Replica: Maria, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 25-09-2008

ai ajuns cam la jumatatea modelului, calaretii sunt aproape gata, felicitari ai avut intradevar spor.

Raluca, calaretii tai sunt aproape gata, imi pare rau ca te-ai accidentat.
Sa aveti mult spor in continuare.

Replica: Ana, by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 25-09-2008

dar tu nu ne arati ce ai lucrat la Printesa?

Replica: Bineinteles by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 25-09-2008

ca va arat si eu ce am lucrat, dar sambata, pentru ca saptamana aceasta nu s-a lucrat foarte mult la el din lipsa de timp si mai lucrez sambata si seara vi-l arat.

Sa aveti spor!

Replica: Daca by Floare de colt (144 mesaje), la 25-09-2008

nisipul este cald, vin si eu. Doar intr-un colt al tabloului, cat sa o vad pe Printesa, mai de-aproape. De cavaleri imi este frica fiindca au sabia in mana.

Replica: Foarte frumos, Maria by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 26-09-2008

Vad ca lucrezi si repede si bine si in paralel cu alte goblenuri, - ce mai! Esti superexperta.
Succes in continuare, tuturor si spor la lucru!

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 26-09-2008



Replica: Ce suparat este printul. by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 26-09-2008

Ai avut spor, asa iti doresc si in continuare.
Pupici dulci.

Replica: Zici ca by Maria Nistor (4918 mesaje), la 26-09-2008

duce dorul printesei. Acum ca este si calutul gata poate fuge la printesa Emiliei sau o aduce la mine? Ramane de vazut.

Replica: Desert by Maria Nistor (4918 mesaje), la 26-09-2008



Replica: Felicitari, Maria! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 26-09-2008

Vad ca este gata cavalerul nostru sa porneasca in salvarea Printesei. Imi place foarte mult cum a iesit calul. Sa ai acelasi spor si in continuare!

Emilia, abia astept sa vad cat ai inaintat.

Sa aveti toate mult, mult spor. Nu mai este mult si cavalerul isi va intalni Printesa.

Replica: Frumos si impozant by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 27-09-2008

calul, dar si calaretul! Acusi te "intalnesti" la jumate cu Emilia! Sau poate v-ati intalnit deja?
Sa ai motoras la ac!

Replica: Maria, by Raluca Popa (840 mesaje), la 27-09-2008

esti extraordinara! Iar Cavalerul imi pare tare manios. I s-a furat Printesa, si el se pregateste sa o recupereze oare? Voi cum va imaginati povestea Printesei?

Replica: Eu imi imaginez by Enache Mihaela-Ema (308 mesaje), la 27-09-2008

ca printesa trebuie sa se marite din vointa tatalui ei cu un sultan batrin si urit pe care ea nu-l iubeste. Cavalerul, indragostit in taina de printesa, face tot posibilul s-o salveze. Va reusi oare?


Replica: Vine si printesa in intampinarea printului by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 27-09-2008

Nu are viteza cavalerului, dar sunt sigura ca se vor intalni cat de curand.

Sa aveti spor in continuare. Eu una, lucrez cu mare drag la el, iar faptul ca stiu ca vine sambata si trebuie sa va arat ce-am lucrat chiar ma mobilizeaza.



Replica: Dar ai avut spor, Emilia, nu gluma! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 27-09-2008

Ma fascineaza ochii Printesei si abia astept sa apara si la mine. Sa ai acelasi spor si in continuare.

Replica: Ai cusut by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 27-09-2008


foarte mult, dupa parerea mea, si saptamana aceasta!
Tine-o tot asa!

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 27-09-2008

O imagine un pic mai reusita si cateva puncte in plus.
Emilia, vad ca a iesit soarele...
Nicoleta, astept si printesa ta si binenteles celelalte Gargarite prinse in provocare.



Replica: Wow, fetelor! by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 27-09-2008


Sunteti foarte harnicute. Emilia chipul printesei este minunat, Maria ce sa zic tu esti o profesionista, cred ca pana saptamana viitoare il termini.
Sa aveti mult spor in continuare!
O seara frumoasa!

Replica: Sa va arat ce am lucrat si eu by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 27-09-2008

Este foarte putin in comparatie cu voi, dar cand vad ce frumos se contureaza parca nu te poti opri din cusut.



Replica: Raluca, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 27-09-2008

te asteptam si pe tine sa ne arati ce ai mai lucrat saptamana aceasta.

Replica: Ca de obicei by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 27-09-2008

ma uimiti fetelor. Maria tu ai cam ajuns la jumatate nu?

Ana, ai inaintat si tu chiar bine.

Sa aveti mult spor in continuare. Maine va arat si eu ce am mai cusut, dar va spun de pe acum ca nu este prea mult.

Replica: Gargaritelor, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 27-09-2008

inca nu am ajuns la jumatate. Inca mai am pana la nuanta de maro cu care am lucrat deasupra cavalerului (inclusiv nuanta).

Replica: Cred by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 27-09-2008

ca saptamana viitoare avem sanse sa vedem tot goblenul. Desi exista diferenta intre cele doua fotografii am reusit cat de cat sa le lipesc si sa pastrez dimensiunea goblenului ca tare eram curioasa.



Replica: Wow! by Maria Nistor (4918 mesaje), la 27-09-2008

Multumesc pentru surpriza, Nicoleta! Ma gandeam si eu la asa ceva. Iese foarte frumos.

Replica: Un goblen by tanasa clementina (293 mesaje), la 28-09-2008


superb. Se vede caci v-ati intrecut una pe alta. Deja am vazut intregul goblen prezentat de Nicoleta. Felicitari, tuturor.

Replica: Ce surpriza by Raluca Popa (840 mesaje), la 28-09-2008

ne-ai facut, Nicoleta! Imi place imaginea de ansamblu pe care ai realizat-o. La mine s-a conturat putin calul cel mare, saua si doi osteni, de la fotografia trecuta. Toata lumea a inaintat bine saptamana asta, Provocarea ne motiveaza pe toate. Oricum, modelul este superb si se lucreaza foarte frumos. Va doresc tuturor acelasi spor ca si pana acum.



Replica: Provocare - Printesa desertului by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 28-09-2008


Wow, Raluca dar ce mult ai inaintat! Sa ai motoras la ac si in continuare.

Ma bucur ca v-a placut surpriza mea.

Va arat si eu putinul pe care l-am lucrat saptamana asta.



Replica: Toate am fost harnicute saptamana aceasta. by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 28-09-2008

Nicoleta, ai realizat un intreg minunat. Nu stiu de ce la mine ies culorile asa inchise, - in realitate sunt mult mai frumoase.

Felicitari pentru realizari si spor la goblenat.

Replica: Felicitari! by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 28-09-2008

Gargarite harnice mai sunteti voi! Sa aveti spor cat cuprinde si saptamana aceasta.

Nico, mi-a placut surpriza ta.

Replica: Sunteti extraordinare! by Ilinca Moruzeanu (107 mesaje), la 28-09-2008

Fiecare ati facut progrese remarcabile si fiecare, in parte, meritati felicitari. Ma incanta sa vad aceasta provocare si nu este zi a saptamanii in care sa nu caut acest topic.
Sper sa ma bucurati in fiecare saptamana, la fel ca si pana acum. Spor sustinut la goblenat.

Replica: Felicitari tuturor by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 29-09-2008

Spor la goblenat in continuare.

Replica: A inceput by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 29-09-2008

o noua saptamana si vreau sa va urez mult spor la cusut.
O saptamana usoara. Felicitari, tuturor gargaritelor.

Replica: Sa aveti by Roxana Deli (173 mesaje), la 29-09-2008

acelasi spor si chiar mai mult, dragi gargarite provocatoare.

Replica: Eu by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 29-09-2008

abia acum am vazut colajul tau, Nico. Ai avut o idee grozava.
La toate, pe rand, spor la ac si timp pentru goblenat.

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 30-09-2008

Imi place foarte mult cum continua acet model, culorile sunt super.



Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 30-09-2008

O imagine la lumina zilei.

Imagine atasata:

Replica: Superb, Maria! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 30-09-2008

Replica: Felicitari, Maria! by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 30-09-2008

Ai aripioare la ac! Spor in continuare si cred ca in acest ritm acusica vedem lucrarea finala.

Replica: Felicitari, Maria! by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 30-09-2008

De cate ori postezi ce-ai lucrat sa stii ca eu "pic in admiratie", - ma uimeste viteza ta de lucru. Nu cred ca am mai vazut pe cinava care sa lucreze atat de repede

Te declaram campioana olimpica. Meriti din plin!

Replica: Maria, by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 30-09-2008

din ce in ce mai frumos goblenul tau. Sa ai acelasi spor in continuare. O imbratisare calda.

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 30-09-2008

Va multumesc pentru cuvintele de incurajare. Cu ajutorul vostru, ma uimesc si eu cat de repede a luat proportii.
Dar sa stiti ca ajuta si goblenul, - este un model ce se lucreaza destul de usor si nuantele sunt foarte placute.

Replica: Sunt de acord cu Emilia. by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 30-09-2008

Maria, esti campioana olimpica la goblenat. Nu te mai intrece nimeni. Ai depasit si tu veiteza luminii. Te cred ca te ajuta si modelul care este superb, dar si tu ai un spor teribil. Sa functioneze motorasul la ac si in continuare.

Replica: Mai putin by tanasa clementina (293 mesaje), la 01-10-2008

de jumatate din goblen de lucrat! Felicitari! Ne uimesti de fiecare data. Ce n-as da si eu sa am timp suficient pentru goblenat.

Replica: Maria, by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 01-10-2008

lucrarea ta va iesi splendida. Spor la goblenat si la fel ca fetele, te declar campioana. Felicitari si motoras la ac sa ai ca si pana acum.

Replica: Uluitoare, by Doruletz Mic (996 mesaje), la 01-10-2008

ca de obicei! De ce nu ma mira?

Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 01-10-2008


ce zici la sfarsitul saptamani? Ne mai faci o surpriza cu o noua imagine prelucrata de tine?
Emilia, ai inaintat? Ai terminat soarele?
Nicoleta, ai ajuns la ochii Printesei?
Raluca, pe unde zbori? Ti-a trecut accidentarea la deget?
Ana-Maria, nu ne arati si noua pe unde ai ajuns?

Replica: Ce de intrebari, Maria, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 01-10-2008

Sigur ca mai prelucrez imaginea. Doar sa postati ce ati mai lucrat. Si eu abia astept surpriza. Cred ca vom realiza un intreg la sfarsitul saptamanii.

Inca nu am ajuns la ochii Printesei, desi asa mi-as fi dorit. Saptamana aceasta nu am avut nici un spor. Am fost cam racita si dupa ce veneam de la scoala stateam mai mult in pat. Poate sfarsitul de saptamana va fi mai cu spor cu toate ca am programat un sfarsit de saptamana cu hartii peste hartii pentru scoala.

Si eu sunt curioasa cat au mai inaintat celelalte Gargarite.
Sa aveti toate mult spor!

Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 01-10-2008


trimit cavalerul cu un ceai fierbinte. Sa te faci bine cat mai repede.

Replica: Spor in continuare, by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 01-10-2008

fetelor! Foarte minunate sunt postarile voastre, citesc randurile si ma simt ca la scoala care mai de care ridica mana si zice mai mult si mai mult. La fel si voi care mai de care, coase mai mult si mai mult.

Replica: Multumesc by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 01-10-2008


pentru ceai Maria. Sigur ma voi simti mai bine.

Replica: Dragelor, by Raluca Popa (840 mesaje), la 02-10-2008


am revenit cu o fotografie noua. Am inaintat putin, cu toate ca nu am avut prea mult timp liber. In plus, Eliza a reusit sa-mi arda hardul si am ramas fara calculator de luni pana acum. Nico, sper ca ti-a trecut raceala. Maria, ma lasi intotdeauna fara grai, inaintezi atat de repede! Abia astept sa vad cat a mai cusut si Emilia.



Replica: Am terminat si eu soarele, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 02-10-2008


dar n-am lucrat asa mult saptamana aceasta. Postez sambata ca poate mai avansez ceva.

Raluca, ai lucrat cu spor, vad.
Motorase la ac, in continuare.

Replica: Wow, Raluca! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 02-10-2008

Ai inaintat serios. Chiar ma gandeam ce s-a intamplat de ai disparut de pe forum zilele astea. Sper ca nu ai certat-o prea tare pe printesica ta. Ma bucur ca s-a rezolvat problema.

Emilia, abia astept sa vad cat ai mai inaintat.
Maria, la tine inca nu apare soarele?

Replica: Raluca, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 02-10-2008

sa ai mult spor! S-a conturat foarte frumos.
Nicoleta, la mine ploua si este urat.

Replica: Dar by Maria Nistor (4918 mesaje), la 02-10-2008

asta nu inseamna ca nu am inaintat. Inca un mic pas.



Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 02-10-2008


O imagine mai apropiata.



Replica: E superb, Maria! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 02-10-2008

La tine cred ca incepe sa se contureze si Printesa, nu? Sa ai acelasi spor in continuare.

Replica: Imi place by Raluca Popa (840 mesaje), la 02-10-2008

ceea ce vad, culorile sunt superbe. Abia astept sa ajung si eu la nuantele de rosu. Cel putin nuanta numarul 13, este o nebunie! Cred ca ai trecut de jumatate, Maria. In ritmul asta, la sfarsitul lunii vedem intregul tablou. Felicitari!

Replica: Ce harnicute sunteti! by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 03-10-2008

Raluca, se vede ca ai avut spor, chiar daca spui ca nu prea mult.
Maria, la tine se contureaza printesa!
Imi face mare placere sa va urmaresc!
Sa aveti spor cat cuprinde!


Replica: Felicitari! by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 03-10-2008


Raluca ai inaintat foarte frumos. De Maria, ce sa zic? Astept sa ne arati chipul printesei.
Eu voi pleca in acest weekend din localitate, dar promit ca duminica seara va arat si eu ce am lucrat.
Sa aveti motoras la ac!

Replica: Raluca, felicitari by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 03-10-2008

pentru cat ai reusit sa inaintezi, - se vede frumos. Felicitari si pentru premiul castigat, poti sa faci o colectie de pitici pentru Eliza.
Maria, bineinteles, tu esti fenomenala, pe langa faptul ca lucrezi repede, lucrezi si corect, poate ne impartasesti si noua din secretele tale.
Felicitari pentru premiu!

Replica: Roxana, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 03-10-2008

eu cred ca este un singur secret: timpul.
Cu cat lucrezi, cu atat te perfectionezi si asta cred ca o pot confirma si celelalte Gargarite. Astept cu nerabdare sambata sa vad ce au mai lucrat la Provocare si restul suratelor.

Replica: Este o minunatie by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 04-10-2008

ce se vede in acest serial. Este un goblen foarte frumos iar voi, cele mai harnicute gargarite. Mult spor!

Replica: Da, Maria ai dreptate. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 04-10-2008

Eu am incercat insa "sa cumpar timp" dupa forum. In parte am reusit datorita explicatiilor voastre si rabdarii pe care a-ti avut-o cu mine. Si pe deasupra am castigat si un premiu. Va raman recunoscatoare.
Felicitari tuturor gargaritelor inscrise la provocare si motoras la ac.


Replica: Fotografia de sambata by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 04-10-2008




Replica: Dar sa stiti ca au venit by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 04-10-2008


gargaritele sa o ajute pe printesa!



Replica: Felicitari, Emilia! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 04-10-2008

Ai inaintat destul de mult, nu vrei sa le rogi pe gargarite sa vina si pe la mine?
Mult spor in continuare!

Replica: Emilia, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 04-10-2008

m-ai lasat ca la dentist. Te rog trimite si la mine cateva gargarite sa ma ajute.

Tocmai fac o pauza dupa un varuit in bucatarie si curatenie aproape generala. Bineinteles, pauza este in fata calculatorului. Si vad ca ati fost foarte harnicute. Sa aveti acelasi spor si saptamana viitoare.

Eu vin cu imaginea de ansamblu. Nu este prea reusita, dar ne putem face o idee despre cum va arata goblenul la final. Ma bucur sa vad ca si Emilia si Maria au trecut de jumatatea goblenului.



Replica: Ha, ha, ha, Emilia! by Maria Nistor (4918 mesaje), la 04-10-2008

Am fost intr-un gand! Au venit si la mine!



Replica: Mai aproape by Maria Nistor (4918 mesaje), la 04-10-2008




Replica: Maria, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 04-10-2008

nu te dezminti. Si azi acul tau a functionat la viteza luminii. Vad ca ai avut si un mic ajutor...

Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 04-10-2008

cu asa ajutor nu reuseam sa-i iau acul din mana...

Replica: Printesa mea by olteanu rodica (715 mesaje), la 04-10-2008




Replica: Felicitari! by Maria Nistor (4918 mesaje), la 04-10-2008


Rodica, esti de toata admiratia! Sa ai mult spor in continuare!

Replica: Se pare by Raluca Popa (840 mesaje), la 04-10-2008

ca avem parte de o Provocare plina de surprize! Imi plac ajutoarele voastre, cel putin din ale Emiliei as gusta si eu. Ajutorul meu, Eliza e cam mofturici dupa un vaccin si nu prea m-a lasat sa cos.

Rodica, nu stiam ca si tu cosi Printesa, am ramas uimita cand am vazut postarea ta. Tu cand ai inceput?

Replica: Bravo, Rodica, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 04-10-2008
esti o gargarita tare harnicuta.

Nicoleta, sa stii ca mai am ceva pana la jumatate, am incercat eu sa termin macar valul printesei, dar n-am putut. Sa stii ca ti-as da toate gargaritele sa te ajute, cu mare drag.

Maria, gargarita ta desi mai micuta, a fost mai harnica decat gargaritele mele. Sunt din ciocolata si sunt mai greoaie.

Replica: Multumesc, Emilia! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 04-10-2008

Chiar am nevoie de ajutor. Azi inca nu am reusit sa pun mana pe ac, dar poate acum pe seara reusesc sa fac si eu trei puncte.

Chiar daca nu ai terminat valul, ai inaintat foarte mult si iese foarte frumos. Cand vad ce frumos se aseaza culorile pe panza ta, parca iau si eu avant.

Replica: Voi, by olteanu rodica (715 mesaje), la 04-10-2008

gargaritelor, meritati felicitari de la mine pentru ca m-ati facut sa iubesc goblenul. Am facut din asta mai mult decat o pasiune, este activitatea mea de fiecare zi, un timp petrecut frumos, cu rezultate care imi umplu sufletul de bucurie, dar si de mandrie ca atunci cand cineva imi calca pragul sa vada ceva deosebit, ceva ce nu vezi in fiecare casa. Cred ca fiecare simtiti la fel, ma insel? La Printesa lucrez din 9 septembrie si ma simt onorata ca primesc felicitari chiar de la Maria care pentru mine este un exemplu de harnicie atat pentru ca lucreaza cu spor la goblen, dar si pentru ca zboara prin toate topicele. Multumesc tuturor si mult spor in continuare.

Replica: Gargarite by Oana Stancu (355 mesaje), la 04-10-2008

provocatoare ce sunteti voi, imi pare rau ca nu am avut timpul sa fac pasul acesta alaturi de voi, adica sa intru in Provocare. Intre voi s-a creat o emulatie si o empatie pentru care va invidiez. Din pacate, am un examen si la o anumita varsta nu iti mai permiti sa faci multe lucruri deodata.
Voua va urez sa aveti spor si sa ramaneti la fel de frumoase ca in acest topic.

Replica: Oana, by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 04-10-2008

succes la examen.
Rodica, ma bucur foarte mult ca ne arati si noua cat ai lucrat.
Maria, continui sa ma uimesti cu viteza ta.
O seara frumoasa, tuturor.

Replica: Ati fost by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 05-10-2008

foarte harnicute saptamana acesata. Si ati avut si ajutoare de nadejde!
Sa aveti spor si in saptamana ce urmeaza.
Rodica, bine ai venit !
Oana, bafta la examen!

Replica: Sunteti by Anca Lungoci (360 mesaje), la 05-10-2008

extraordinare cu toatele. Va urez spor din plin, la toate.

Replica: Multumesc, by Oana Stancu (355 mesaje), la 05-10-2008

Adriana. Ganduri bune de la mine catre tine.

Replica: O seara buna, by tanasa clementina (293 mesaje), la 05-10-2008

tuturor, un inceput de saptamana tot la fel de roditor ca si saptamana trecuta pentru toate gargaritele aflate in aceasta frumoasa competitie. Sa aveti acele aurite si fermecate.

Replica: Inainte by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 05-10-2008

sa va arat si ce am mai lucrat saptamana asta (eu putin si prietena mea mai mult) vreau sa va felicit pe toate pentru performantele din saptamana care tocmai a trecut si sa va urez la fel de mult spor la goblenat si in saptamana care urmeaza.
Oana, tie iti urez mult bafta la examen!

Replica: Am by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 05-10-2008

terminat cu prima culoare si anume negru, am lucrat prima nuanta de albastru si acum suntem la a doua.



Replica: Si o imagine mai apropiata by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 05-10-2008



Replica: Ana, ce surpriza! by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 05-10-2008


Ai un mod aparte de a incepe goblenul. Sa ai cat mai mult spor in saptamana ce bate la geam.
Pupici dulci.

Replica: Harnicute mai sunteti voi doua! by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 05-10-2008

Imi place cum se vede. Sa aveti spor!

Replica: Ana-Maria, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 05-10-2008

imi place mult cum l-ai inceput si cum il lucrezi. Sa ai spor din plin!

Replica: Felicitari Ana! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 05-10-2008

Ati avut un spor teribil. Sa fie asa si saptamana viitoare. Ai avut curaj sa incepi un model asa mare pe culori, dar imi place foarte mult cum iese. Mie imi este frica sa nu ma incurc in diagrame, asa ca iau cate una pe rand. Folosesc doar cele din jurul ei ca sa fac trecerea dintr-o diagrama in alta.

Sa aveti ace suflate cu praf magic si saptamana viitoare, Gargarite provocatoare!

Replica: Sa aveti spor mult by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 06-10-2008

si saptamana aceasta!

Replica: Felicitari, tuturor fetelor inscrise la provocare! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 06-10-2008

Ana-Maria imi place atat de mult modul tau de abordare a unui goblen.
Felicitari!

Replica: Felicitari, Ana Maria! by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 06-10-2008


Esti o curajoasa ca ai inceput modelul pe culori, - eu n-am reusit asa ceva nici cu modele mai mici. Nu ti se pare monoton sa lucrezi cu o singura culoare?

_________________
Ana-Maria - Gargarita-Merisor-Fermecat


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Provocare - Printesa desertului
MesajScris: 05 Iul 2009, 21:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Replica: Departe, by olteanu rodica (715 mesaje), la 07-10-2008

in zare, incepe sa se arate Printesa.



Replica: Rodica, by Racovita Adriana (3951 mesaje), la 07-10-2008

esti foarte harnicuta! Acusica este gata printesa. Deja s-a conturat bine.
Motoras la ac!

Replica: Rodica, by tanasa clementina (293 mesaje), la 07-10-2008


ne surprinzi mereu. A aparut si printesa. Sa ai spor si te asteptam cu un nou serial.

Replica: Felicitari, Rodica! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 07-10-2008

Lucrezi destul de repede si imediat se arata printesa

Replica: Felicitari, Rodica! by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 07-10-2008

Daca o sa ai la fel de mult spor, pana la sfarsitul saptamanii il termini.

Sa ai aripioare la ac.

Replica: Wow, Rodica! by Maria Nistor (4918 mesaje), la 07-10-2008

La tine, ziua are cateva ore in plus. O sa-l vedem gata cat de curand. Sa ai spor din plin!

Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 07-10-2008

ma uimesti cu viteza care o ai. Spor mult in continuare si o dupa-amiaza placuta.

Replica: Rodica, mai ai putin by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 07-10-2008

si te declaram campioana. Bravo, spor la lucru in continuare.

Replica: Felicitari, Rodica! by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 07-10-2008


Curand vom avea o invazie de printese in acest serial...



Replica: Felicitari, Rodica! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 07-10-2008

Ai batut toate recordurile. S-ar parea ca in mai putin de doua saptamani este gata Printesa ta. Sa ai acelasi spor in continuare.

Replica: Bicaaa! by Stefania Crudu (171 mesaje), la 07-10-2008

Vino repede si intocmeste, te rog, un tabel. Eu nu mai stiu cate gargarite lucreaza Printesa!
Spor si timp, gargaritelor!

Replica: Vai, by olteanu rodica (715 mesaje), la 08-10-2008

fetelor, eu va multumesc din suflet, dar scopul meu nu este sa devin campioana ci doar sa ma acceptati intre voi.
O zi buna tuturor si spor la lucru in continuare.

Replica: Rodica, by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 08-10-2008

nu cred ca acest gand a bantuit capul vreuneia dintre noi. Este o placere sa avem prietene de suflet printre noi si cred ca acest lucru conteaza. Eu te consider gargarita de-a noastra si-mi esti tare draga, mai ales ca ti-am cunoscut si fetele si pe Amir. Profit de ocazie ca sa iti spun sa iti traiasca si sa fie sanatosi.

Replica: Ileana, ai dreptate. by Raluca Popa (840 mesaje), la 08-10-2008

Si Nico spunea la inceput ca Provocarea este mai mult o sezatoare. Totul depinde de cat de mult timp aloca fiecare dintre noi goblenului. Eu de exemplu, nu am prea mult timp liber, cu un pitic neastamparat in preajma mi-e destul de greu sa cos. Intotdeauna trebuie sa fiu atenta unde las ghergheful si acele, ca sa nu intre pe mana Elizei. In ultimile zile nu prea am cusut, panza este mare si nu mai ajung. Am cercetat piata, m-am inspirat din pozele postate de Monica si Tereza si am comandat un gherghef reglabil. Sper ca maine sa il primesc, si bineinteles o sa va povestesc cum arata. Pana atunci, va doresc mult spor in continuare.

Stefania, enumar eu fetele inscrise in competitie, ca sa-i usurez munca Bicai.

Maria Nistor, Nicoleta Frunza, Emilia Olteanu, Gabriela Condrasov, Petroi Ana-Maria (ajutata de prietena ei), Rodica Olteanu. Si eu, bineinteles!

Replica: Raluca poate ne arati ghergheful reglabil. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 08-10-2008

Si eu am probleme cu goblenul meu ca este mare si nu pot sa lucrez decat daca stau in picioare cu el undeva pe biblioteca, astfel incat sa nu ajunga Sara.
Daca tu crezi ca merge mai bine pe gherghef reglabil sa imi arati si mie sa imi cumpar si eu.
Te pupici

Replica: Roxana, by Raluca Popa (840 mesaje), la 08-10-2008

m-am exprimat gresit si imi cer scuze. Am comandat de fapt o rama pe care panza se poate rula. Seamana cu cele prezentate in topicul Intrebari pentru Gargaritele de la Rogoblen. O sa pun cu siguranta fotografii si o sa va povestesc cum se comporta la cusut.

Replica: Raluca, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 08-10-2008

sunt foarte curioasa si eu de acest tip de rama. O astept si eu cu nerabdare.
Printesa ta ce face? Pe unde ai ajuns?
Nicoleta, nici pe Printesa ta nu am m-ai vazut-o de ceva vreme.

Replica: Maria, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 08-10-2008

cred ca Printesa mea a fost rapita de unul din cavaleri (inca nu stiu daca al tau sau al Rodicai).

Dupa cum am spus in alt topic, am ajuns la scandaloasa performanta de a avea 8 goblene incepute. Asa ca m-am hotarat sa mai termin din ele. Dar puteti fi sigure ca nu abandonez Printesa. Cred ca voi coase la ea sambata si va voi tine la curent cu evolutia modelului.

Replica: Raluca, tare sunt curioasa sa vad rama. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 09-10-2008


Am citit in topicul despre care vorbesti. Eu sunt mai noua si de-abia acum incep sa mai aflu noutati, dar mie totusi imi trebuie un model mic sa pot sa-l folosesc stand in pat. Fiindca eu atunci cand doarme Sara am mai mult timp.
Pupici

Replica: Printesa mea by Raluca Popa (840 mesaje), la 09-10-2008


stagneaza in continuare, astept inca sa primesc rama, care se lasa asteptata. Va arat totusi, unde am ramas.

Nico, nu fi suparata, eu imi imaginez ce performanta o sa atingi cand le vei termina pe toate cele 8 incepute!

Roxana, te inteleg perfect, si eu sunt in aceeasi situatie cu Eliza. Si eu cos tot in pat, si tot in timp ce doarme piticul.



Replica: Raluca, by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 09-10-2008

iti doresc sa ai spor la oricare din ele, fie ea Printesa, fie Origini. Sincera sa fiu, chiar imi era dor de Origini.
O dupa amiaza frumoasa.

Replica: Felicitari, fetelor! by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 09-10-2008

Nemaipomenita viteza voastra de goblenat si foarte bine prind aceste provocari! Asteptam finalul si frumos ar fi sa postati si inramate sa vedem cum le-a facut fiecare.

Replica: Mariaaa, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 09-10-2008


unde esti? Ma obisnuisem sa postezi Printesa mai des.

Replica: Dar nici tu, Emilia, by Stefanescu Elena (2588 mesaje), la 09-10-2008

nu ai mai aratat de mult ce ai mai lucrat.
O seara frumoasa.

Replica: Am citit ultimele replici legate de goblenul Anei. by Bara-Toderici Mihaela Rada (249 mesaje), la 09-10-2008

Eu fac la fel goblenul, pe culori, incepand de la cea mai inchisa pana la cea mai deschisa. Cand am inceput sa fac goblen nu mi-a spus nimeni cum il face, asa ca am urmat instructiunile de la Rogoblen. Ieri am intrat si eu pe forum si am vazut mai multe imagini cu goblenurile voastre si mi se parea foarte ciudat, nu pentru ca nu imi placea, dar ma gandeam ca toata lumea face la fel goblenul. Cred ca este un pic mai interesant sa cosi cu fiecare culoare pe rand deoarece se contureaza imaginea putin cate putin pana la final. La unele goblenuri faceam fotografii in diferitele stadii si apoi ma uitam la toate, era chiar frumos!



Replica: Emilia, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 09-10-2008

am ajuns la un punct in care nu am ce sa arat, - astept printesa.



Replica: Felicitari Maria! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 09-10-2008

Mi-a luat ceva timp sa imi dau seama ca de fapt ma uit la spatele goblenului. Esti o artista in arta goblenului. Si ai inaintat chiar mult, nu mai este mult si apare Printesa. Mult spor in continuare.

Replica: Superb, by tanasa clementina (293 mesaje), la 09-10-2008


Maria, esti o profesionista nu deosebesti care este spatele si care este fata.

Replica: Felicitari, by Flori M (318 mesaje), la 09-10-2008

Maria. Recunosc ca nu sunt uimita in ceea ce te priveste pentru ca ma asteptam. Inceputul cu Luceafarul nu putea duce la altceva.
Rada si eu lucrez ca tine si ca Ana, dar au existat momente cand mi-a fost mai usor sa umplu o diagrama, pe panza dupa ce am cusut cu atele cele mai inchise.
Este absolut superba, florala ta.

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 09-10-2008

Va multumesc pentru cuvintele frumoase, imi dau elanul necesar pentru a continua.
Vad ca sunt cateva gargarite care au luat o pauza.
Astept sa vad si printesele voastre.

Replica: Felicitari, Maria! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 10-10-2008

Spatele este superb lucrat, se vede ca esti o profesionista.
Spor la goblenat si iti trimit putin praf magic pentru elan.

Replica: Maria, by Racovita Adriana (3954 mesaje), la 10-10-2008


poti sa il inramezi cu spatele! Este superb lucrat!
Motoras la ac!

Replica: Felicitari, Maria! by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 10-10-2008

Ai mult spor si foarte frumos lucrezi, se vede experienta pe care o ai in spate. Acusica se vede si printesa ta!

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 10-10-2008

Multumesc pentru aprecieri.
Recunoasteti printesa?



Replica: Sa nu imi spu, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 10-10-2008

ca asa arata Printesa ta, astazi. Esti un fenomen si vad ca te tii si de surprize. Sper sa ne dezvalui astazi misterul Printesei.

Replica: Maria, by Racovita Adriana (3954 mesaje), la 10-10-2008

te tii de sotii?!

Replica: Printesa mea by olteanu rodica (715 mesaje), la 10-10-2008



Replica: Iertati-mi by olteanu rodica (715 mesaje), la 10-10-2008

lipsa cuvintelor, dar pe mine m-a fascinat mult prea mult lucrul la acest goblen incat am ramas fara cuvinte. Prezenta voastra zilnica si postarile voastre imi dau un imbold nemaipomenit.
Spor la lucru tuturor.

Replica: Rodica, felicitari! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 10-10-2008

Se pare ca pana la sfarsitul saptamanii te declaram castigatoare. Esti uimitoare.

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 10-10-2008

Asta este misterul, Nicoleta. Printesa mea inca nu s-a machiat.
Rodica imi place ce vad la tine, - este super printesa.



Replica: Maria si Rodica, by Racovita Adriana (3954 mesaje), la 10-10-2008

felicitari la amandoua! Sunt pe ultima "suta de metri"!

Replica: Multumesc, Maria. by olteanu rodica (715 mesaje), la 10-10-2008

Astept sa-ti machiezi printesa si impreuna cu a mea si a Emiliei sa iasa putin la plimbare, prin desert. Bineinteles ca sunt invitate si celelalte printese. Sper sa nu fie furtuna de nisip.

Replica: Fetelor, sunteti fantastice, by Raluca Popa (840 mesaje), la 10-10-2008


nu incetati sa ma uimiti! Printesele voastre sunt superbe, abia astept sa vad intregul goblen terminat.

Eu am fost azi la mercerie si rama mea era venita de ieri, asa cum promisese vanzatoarea. Doar ca se ratacise numarul meu de telefon si nu a putut sa ma anunte. Bine ca am fost inspirata sa trec pe-acolo. Iata cum arata rama mea cea noua.



Replica: Si goblenul montat, by Raluca Popa (840 mesaje), la 10-10-2008


asteapta sa ma apuc de lucru. In seara asta nu stiu daca reusesc sa cos ceva, dar pe parcurs va povestesc cum se comporta rama la cusut.



Replica: Raluca, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 10-10-2008

nu pricep deloc cum este rama ta. Unde ai mascat restul goblenului? Nu se vede nici sub rama.

Replica: Bravo, bravo, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 10-10-2008

gargarite harnicute. Eu l-am avut in vizita pe Piratul-sef, asa ca nu pot sa postez astazi si nici sa stau pe forum prea mult. Imi rezerv ziua de maine sau mai sigur, duminica, sa pot citi in voie si sa-mi pozez printesa al carei cavaler se cam lasa asteptat.

Interesanta rama, Raluca. De la mercerie ai luat-o? Exista asa ceva?

Replica: Minerva, by Raluca Popa (840 mesaje), la 10-10-2008

cred ca ai observat fasiile de panza de pe lemnele orizontale. Marginea goblenului - 1 cm din panza - este cusuta de panza si apoi rulata pe lemn (infasurata). Pe lemnul de jos este partea cusuta deja. Pun o imagine ca sa vezi exact.

Emilia, la merceria din oraselul meu am dat doar comanda. Firma producatoare este din Marea Britanie.



Replica: Multumesc, Raluca! by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 10-10-2008

Pot sa intreb si ce pret are o astfel de rama?

Replica: Desigur! by Raluca Popa (840 mesaje), la 10-10-2008

Am dat 23,50 euro. Dimensiunile sunt 45 x 30 cm, deci pot sa-l folosesc si la Origini si Eden. Am cusut totusi cateva puncte si mi se pare OK. Panza este foarte bine intinsa. Dezavantajul consta in faptul ca e putin mai grea decat rama lui nea Costica, dar se manuieste foarte bine.

Replica: Interesant ghergheful. by Stefanescu Elena (2589 mesaje), la 10-10-2008

Eu am dat comanda lui tata pentru o rama pe care voi putea coase si in pat. Este ceva gen masuta cu care poti manca in pat. Am eu o idee si, bineinteles ca maine cand voi ajunge acasa, de fapt de cand ma v-a lua de la gara, ii voi explica cum ar fi modelul. Deja ma gandesc la schite.
Sa aveti spor toate la Printesa.
Maria, Rodica aveti cumva dublu motorase la ace?
O seara frumoasa.

Replica: Interesanta rama, Raluca. by olteanu rodica (715 mesaje), la 10-10-2008


Te felicit pentru ca ai ales sa lucrezi pe astfel de rama, dar pe mine m-ar incanta si mai mult ideea Elenei. Ce mult mi-ar placea sa cos cocotata in pat! Elena, nu am motoras, dar tare mi-as dori sa am la cate lucruri as vrea sa fac.
Va pup pe toate gargaritelor si va doresc un reusit sfarsit de saptamana.

Replica: Raluca, by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 10-10-2008


mi-ar place la nebunie o rama ca a ta. Am sa ma interesez si prin oras, cine stie, poate am noroc.

Sa aveti o noapte linistita si un week end minunat.

Replica: Raluca, este interesanta rama ta. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 11-10-2008

Sa-mi spui dupa ce lucrezi cum se comporta.
Va doresc un weekend minunat!

Replica: Se pare by tanasa clementina (293 mesaje), la 11-10-2008

ca pentru Rodica si Maria, marele final al Printesei se apropie. Surprizele le asteptam din partea lor. Sa aveti motorase la ace.

Replica: Super! by Popescu Crina (160 mesaje), la 11-10-2008

Ce harnicute sunteti! Mai este putin si Printesa este gata.
De rama ce sa mai zic, e super. Mi-as dori si eu o astfel de rama. Se pot coase si cele de marime mai mica pe o astfel de rama?

Replica: Ma simt cam prost by Condrasov Gabriela (222 mesaje), la 11-10-2008

fata de voi fetelor, dar pana la urma va arat cat am cusut la provocare.
Va pup si sa aveti spor in continuare.
Weekend placut!



Replica: Nu ai de ce by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 11-10-2008

sa te simti prost, Gabriela. Si mai ai inca doua modele superbe incepute pe care abia astept sa le vad terminate.

Nici eu nu am inaintat prea mult la Printesa, dar pana la urma o voi termina. Deocamdata vreau sa termin modelele mici pe care le am incepute si printre picaturi cos si la Printesa. De cand a inceput scoala nu mai am prea mult timp de cusut, dar cateva puncte pe zi tot reusesc sa fac. Cand vad la fete ce frumoasa este Printesa parca ma ambitionez si eu sa o termin. Oricum este cel mai mare model pe care l-am inceput, probabil de asta si merge ceva mai greu.

Gargaritelor provocatoare va felicit pentru sporul pe care il aveti si abia astept sa vad Printesa in colectiile voastre. S-ar parea ca nu mai am prea mult de asteptat. Si astept din partea voastra si alte seriale interesante. Sa aveti mereu acelasi spor!

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4918 mesaje), la 11-10-2008

Cam atat saptamana asta. Pauza pana luni.
Sper sa vad ce au lucrat si restul Gargaritelor prinse in provocare.
Nicoleta, nu ne arati la ce mai lucrezi pe langa Printesa? Ne prezinti cum ar fi modelul gata?
Gabriela si eu am fost la inceputul lucrarii, dar merita efortul, este un model foarte frumos si plin de surprize in privinta nuantelor. Merita savurat.


Replica: E absolut superba, Printesa! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 11-10-2008

Maria sigur este gata Printesa ta saptamana viitoare.
Am incercat sa obtin o imagine de ansamblu dar nu este foarte reusita.
Deocamdata vreau sa termin Simfonie de primavara si am postat ce am mai lucrat celalalt topic de la Zile speciale.
O duminica placuta!

Replica: O by Maria Nistor (4918 mesaje), la 11-10-2008


sa fie dificil sa fie gata saptamana viitoare. Este si Cuvioasa Parascheva, marti si inca este de lucrat la el. Sper ca in doua saptamani sa fie gata ca a venit toamna.

Replica: Am uitat imaginea by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 11-10-2008




Replica: Maria, by Silvia Agache (137 mesaje), la 11-10-2008

ce repede ti-ai machiat Printesa!
Este un goblen deosebit de incitant si vorbele voastre amuzante despre el, m-au facut sa ma simt partasa la Provocare.
Tot succesul din lume, la toate.
Pupici!

Replica: Felicitari pentru machiaj, Maria! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 11-10-2008

Un machiaj atat de complicat de ieri pana azi, se vede ca esti profesionista, esti " make-up artist".

Spor la lucru in continuare!

Replica: Pentru by tanasa clementina (293 mesaje), la 11-10-2008

toate gargaritele prinse in provocare - le urez sa aiba spor pe mai departe.

Replica: Si de data asta spun pas. by Raluca Popa (840 mesaje), la 12-10-2008


Ieri nu am cusut deloc, si in urmatoarea saptamana nu stiu cat timp voi avea. Vorba Mariei, marti este sarbatoare mare, iar miercuri plecam in Romania, pentru cateva zile. Sper sa ma intorc cu forte proaspete si sa termin cat mai repede Printesa. Abia astept s-o vad inramata.

Felicitari, Mariei si Rodicai, pentru rapiditate.
Gabriela, nu te necaji, adevarata provocare este sa cosi Printesa.
Mult spor in continuare, tuturor si o duminica placuta!

Replica: Asa este, by olteanu rodica (715 mesaje), la 12-10-2008


cum spune Maria. Marti este sarbatoare si nu este dupa noi. Va fi gata dupa cum vrea Dumnezeu. Daca suntem sanatoase si nu intervin si alte lucruri speram sa fie gata cat de curand.
O duminica placuta tuturor.

Replica: Provocarea by Maria Nistor (4918 mesaje), la 12-10-2008

este a lucra un model, asa de mare in primul rand. Nu am lucrat pana acum un model asa de mare. Cu siguranta ma mai rataceam si eu in timpul lucrului la Printesa daca nu era sa am compania voastra.
Va multumesc din nou pentru companie!

Replica: Gabriela, by tanasa clementina (293 mesaje), la 12-10-2008

nu fi suparata. Va aparea si acea zi in care vei spune ca l-ai terminat. Este un goblen mare, trebuie rabdare si nu in ultimul rand, timp. Maria, cat adevar ai spus, compania "colegelor" provocate au fost si ca un suport moral pentru noi, chiar daca cateodata ne mai ratacim. Eu consider ca suntem o adevarata famile si nu o "familie de gobleniste", bine inchegata care se ajuta reciproc.

Replica: Iata si Printesa mea by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 12-10-2008



Replica: Iata si Printesa mea by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 12-10-2008

Ea este pregatita, dar printul nu stiu ce-i cu el ca ajunge cam greu la ea. A venit toamna si mai facem si altceva, dar sunt sigura ca in urmatoarele saptamani va ajunge si printul.
De fapt, eu stiu ce patesc mereu cu goblenul. Cand se apropie de sfarsit imi pare rau si incetinesc ritmul, nu stiu, parca nu m-as desparti de el .
Este singura preocupare, daca o pot numi asa, pe care nu ma grabesc sa o duc la final.



Replica: Felicitari tuturor gargaritelor inscrise in provocare by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 12-10-2008

pentru efortul depus!

Replica: A aparut Printesa by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 12-10-2008

Gabriela, ma bucur ca ai inceput sa cosi si tu Printesa si pentru acest lucru nu trebuie sa iti fie rusine, iti urez sa ai cat mai mult spor.
Maria si Emilia, m-ati lasat fara cuvinte, chipul printesei s-a aratat si este superb; va urez la fel de mult spor si astept finalul.
Felicitari tuturor gargaritelor si sa aveti spor cum are Maria si Emilia.

P.S. Mai tarziu va arat si ce am mai lucrat la goblenul meu.

Replica: Gabriela, by Stefanescu Elena (2589 mesaje), la 12-10-2008


Pitic da un pupic, sa ai spor la goblenat. Voua, tuturor va doresc o duminica frumoasa si o saptamana cu mult spor la goblenat.

Replica: Calaretiul meu, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 12-10-2008


din pacate nu are cap, deocamdata...



Replica: Si o imagine mai apropiata by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 12-10-2008



Replica: Ana, by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 12-10-2008

ai inaintat binisor. Sa ai spor si saptamana aceasta!
Cred ca saptamana ce urmeaza o sa fie plina de surprize, pardon... de Printese!

Replica: Dar ce spor ai avut la Printesa Ana! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-10-2008


Vorba Adrianei, va fi plin de Printese pe aici. Grabiti-va cu ceilalti cavaleri ca este pericol sa le rapeasca cineva la cat sunt de frumoase.

Replica: Ana-Maria, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 12-10-2008

imi place mult cum lucrezi Printesa. Astept sa vad cum o sa continui.
Sa ai spor din plin!

Replica: Printesa desertului - fata by olteanu rodica (715 mesaje), la 13-10-2008



Replica: Este prima data by olteanu rodica (715 mesaje), la 13-10-2008


cand pozez spatele unui goblen. Nu stiu cum veti reactiona, dar sper sa nu va dezamagesc. Nu am avut somn nici eu si nici printesa. Am vazut ce ati lucrat Maria, Emilia, Ana-Maria, Gabriela, Nicoleta, Raluca. Ma simteam datoare sa va arat si eu ce am lucrat. Ma bucur enorm ca am cu cine sa impartasesc pasiunea mea pe care nu oricine o intelege. O dimineata frumoasa tuturor gargarelelor.
Printesa desertului -spate.



Replica: Rodica, by Cozea Rodica-Maria (600 mesaje), la 13-10-2008

nu ai de ce sa ai emotii pentru ca si pe spatele modelului, "Printesa" arata minunat. De fata ce sa mai spun, ca nu am cuvinte.
Mai ai putin si iti doresc mult spor si aripi la ac.

Replica: Sunt de acord cu Rodimar! by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 13-10-2008

Spatele a iesit foarte bine. Iar Printesa este minunata. Sa ai spor saptamana aceasta.

Replica: Felicitari Rodica, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 13-10-2008


ai inaintat destul de mult la Printesa se vede ca nu prea ai avut somn nici tu si nici printesa. Este foarte frumos si mai ai foarte putin de lucrat.
Vorba fetelor, cum o vrea Dumnezeu, dar eu cred ca saptamana aceasta terminati de lucrat Printesa.
Ana-Maria formidabil stilul tau de lucru, vad ca si tu ai inaintat destul de mult.

Replica: Adriana si Roxana, by olteanu rodica (715 mesaje), la 13-10-2008

sunteti doua tinerele tare frumusele si intotdeauna aveti cuvinte frumoase de apreciere la adresa tuturor. Eu una ma simt foarte bine si onorata in compania voastra. Dupa cum spune Maria-Gargarita-Venus, dupa cum am descoperit, va multumesc pentru compania voastra.
Multi pupici, spor la lucru si o saptamana frumoasa.

Replica: Rodimar, by olteanu rodica (715 mesaje), la 13-10-2008

si tie multi pupici de la tiza ta.

Replica: Rodica, by tanasa clementina (293 mesaje), la 13-10-2008

ti-ai facut emoti degeaba: atat fata cat si dosul arata impecabil.
Speram pe saptamana aceasta sa ne surprinzi cu printesa.

Replica: Rodica, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 13-10-2008

nu ma surprinde spatele perfect, - la cate goblene lucrate ai... felicitari !
Imi place mult continuarea Printesei.
Sa ai spor din plin!

Replica: Felicitari, Rodica. by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 13-10-2008

Degeaba ai avut emotii, totul ti-a iesit ca la carte. Felictari! Fata este minunata. Acusica este gata de inramat! Spatele? Perfect!

Replica: Multumesc, by olteanu rodica (715 mesaje), la 13-10-2008


toate sunteti dragute si meritati felicitari pentru modul in care tratati fiecare `pasionata` pe acest forum. Totul este usor de realizat cu voi alaturi.
Aripioare la ace, tuturor.

Replica: Felicitari, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 13-10-2008


tuturor gargaritelor!

Am observat ca la mine nuantele de albastru sunt diferite de cele ale Rodicai si ale Mariei, si nu numai albastru si celelalte culori difera.
Sa aveti aripiare la ac.
Rodica, printesa ta este superba atat pe fata cat si pe spate. Felicitari!

Replica: Ana, by Stefanescu Elena (2590 mesaje), la 13-10-2008

si eu am obseravat inca de la prima postare a ta, dar m-am gandit ca este de vina aparatul sau ora la care ai facut poza.
Rodica si Maria aveti un spor nemaivazut.
O seara frumoasa.

Replica: Revenim la diferenta de culori. by Raluca Popa (840 mesaje), la 14-10-2008


Si eu am observat mici diferente si am crezut ca se datoreaza aparatului. Ieri, analizandu-l pe Mutulica, am descoperit un alineat "cheie" pe pagina cu Instructiuni de lucru, in partea de jos:

"Produsul este realizat in serie mica, cu variatii de culoare de la un model la altul cu scopul de a asigura unicitatea. Fotografia color..."

Monica, daca treci pe aici, poti sa ne dezvalui misterul?

P.S. Sunt super multumita de rama mea cea noua. Se coase bine, chiar si in pat, panza este bine intinsa si nu mai este nevoie de pioneze (mie imi mai cadea cate una, pericol pentru Eliza).

Replica: Misterul by Cristi Varas (57 mesaje), la 14-10-2008

poate fi descoperit, daca postati, fotografiat pe o coala alba de hartie, cartoanele asezate la fel.
Cand s-a lucrat palaria cu gargarite (imi cer scuze ca nu imi amintesc numele goblenului), a mai existat o polemica referitoare la culori.


Replica: Ana-Maria, by olteanu rodica (715 mesaje), la 15-10-2008


ca sa-ti faci o idee privind diferenta iti postez setul meu de ate.
Spor la lucru.


Replica: Uite si setul meu de ate by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 15-10-2008



Replica: Sunt diferente de culori,by Popescu Ioana (459 mesaje), la 15-10-2008

Dupa ce am terminat "Noapte de iarna" am mai primit unul. Amandoua sunt de la TTT, dar achizitionate la o diferenta de timp de 4 ani. Vad ca la cel nou nu mai exista culoarea neagra care s-a transformat in maron inchis, iar celelalte culori sunt mult mai puternice ca nuanta. Cred ca ar iesi mai frumos acum decat primul, dar mie imi place mult si acela.

Replica: Gargaritelor, by Stefanescu Elena (2590 mesaje), la 15-10-2008

parerea mea este ca totusi este bine daca difera un pic culorile, adica unele sunt mai inchise si altele mai deschise pentru ca asa difera un goblen de altul chiar daca este acelasi model. Asa cum fiecare are modul ei de lucru, asa si fiecare goblen va diferi unul de altul, unul cu culori mai inchise, altul cu culori mai deschise. Oricum toate sunt frumoase. Sper ca nu am suparat pe nimeni spunandu-mi parerea.
Spor la goblenat si o zi frumoasa.

Replica: Fetelor, by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 15-10-2008

nici mie nu mi se pare grav ca difera culorile.



Replica: Din punctul meu de vedere cred ca diferenta de culori by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 15-10-2008

ne demonstreaza inca odata ca cei de la TTT sunt profesionisti prin faptul ca asigura originalitate fiecarui goblen. Mie imi place acest lucru.
Nu ne mai arata nimeni cat a mai lucrat? Poate pe seara?
Pupici si spor la lucru!

Replica: Doamne, by Fanica Fina (81 mesaje), la 15-10-2008

ce harnicute mai sunteti! M-ati uluit cu pasiunea voastra. Va citesc in fiecare dimineata aventurile din desert (de la servici), dar numai acum am avut timp sa va scriu ca sa va felicit si sa va urez ace fermecate, evident, cu aripi, la goblenat.

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4919 mesaje), la 15-10-2008


Eu cred ca nuantele sunt la fel.
Va pot spune doar ca stau la soare cu Printesa.

Replica: Ne mai aratati si noua ce ati lucrat? by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 16-10-2008

Spor la lucru!

Replica: Sa by Popescu Crina (160 mesaje), la 16-10-2008

aveti spor.

Replica: Eu by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 16-10-2008


va dau perechea acestui model.



Replica: Ce mai fac printesele? by Stefanescu Elena (2590 mesaje), la 16-10-2008

Nu le-am mai vazut de mult. Sa aveti spor si de aici de la mare va trimit un pupic la fiecare.

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4919 mesaje), la 16-10-2008



Replica: Wow, ce frumoasa e! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 16-10-2008


Hai ca mai ai foarte putin. Iti trimit eu putin praf magic.
Felicitari! Este o lucrare remarcabila si care sunt sigura ca o sa ocupe loc de cinste in colectia ta.
Felicitari!

Replica: Ei, bine, by Stefanescu Elena (2590 mesaje), la 16-10-2008

Printesa este pe ultima suta de metri, - cred ca in doua zile o vom admira la colectie. Nu-i asa Maria? Printesa este o frumoasa ce ne incanta ochii.
Felicitari.

Replica: Eu va arat sambata, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 16-10-2008

pentru ca de obicei la sfarsitul saptamanii am mai mult spor.
Pana atunci cred ca Maria ne va arata Printesa in toata frumusetea ei.

Replica: Minunata! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 16-10-2008

Abia astept sa o vad la colectie Maria. Este o splendoare de goblen. Si tu ai avut un spor fantastic. Sper sa ai acelasi spor si in continuare.

Replica: Felicitari, Maria! by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 16-10-2008

Felicitari si celorlate gargarite, toate ati lucrat intr-un ritm dracesc.

Aveti nevoie de putina destindere, drept pentru care va arat cum se distreaza o printesa, la mare.

Replica: Am uitat poza! by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 16-10-2008




Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4919 mesaje), la 16-10-2008

O baie in mare ar fi la fix.



Replica: Superba, by Silvia Agache (137 mesaje), la 16-10-2008

Maria!
La ce s-o fi gandind printesa? Are niste ochi in care nu pot citi multe. Voi aveti vreo idee?
Pupici si spor la schimbat vitezele la ac!

Replica: Felicitari, Maria! by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 16-10-2008

Printesa este superba, are niste ochi foarte expresivi.
Sa ai motoras la ac!

Replica: Felicitari, Maria, by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 16-10-2008

mare rapiditate si dexteritate ai avut la coasere. A iesit superba printesa ta.
Ana-Maria, felicitari si tu ai inaintat grozav! Frumos se contureaza. Asteptam urmatoarea culoare.



Replica: Hai. Maria, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 17-10-2008

mai asteptam inca un episod.

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4919 mesaje), la 17-10-2008


Un nou episod.
Va multumesc pentru incurajari si aprecieri.



Replica: Spate by Maria Nistor (4919 mesaje), la 17-10-2008




Replica: Ma bagati in belele, by Popescu Ioana (459 mesaje), la 17-10-2008

In fiecare dimineata cand ajung la servici pornesc calculatorul si, pana nu-mi beau cafeaua, intru pe forum sa vad in ce stadiu mai este Printesa, Voiosul, Goana cailor, Fetita... etc. Tot pandesc usa sa surprind din timp daca apare cineva si sa am timp sa-mi inchid monitorul la nevoie. Fiind tot la panda, am ajuns sa disting cele mai fine zgomote. Imi tot promit ca doar citesc si ies, dar nu ma abtin sa si scriu cate ceva. Poate o patesc intr-o zi, - seful meu nu este de treaba. Dar astazi a trebuit sa va scriu la "divertisment" ce a facut pisica mea (ca este de groaza!), ieri a trebuit sa scriu altceva... si tot asa pana mi s-o infunda. Si cum ziceam, ma bagati in belele! Dar eu va pup inca odata si va felicit pe toate cele care reusiti sa faceti seriale cu modelul in lucru.

Replica: Printesa desertului by olteanu rodica (715 mesaje), la 17-10-2008



Replica: A sosit Printesa by olteanu rodica (715 mesaje), la 17-10-2008

A facut cale lunga din desert pana in Oltenia, la Slatina. Astept si printesele voastre sa facem impreuna o hora olteneasca.

Spor la goblenat, sa umplem topicul de printese.

Replica: Felicitari! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 17-10-2008


Am onoarea sa fiu prima care te felicita si care vede printesa terminata. Este superba!

Felicitari inca odata si pupici!

Replica: Multumesc, Roxana by olteanu rodica (715 mesaje), la 17-10-2008

si pentru topicul cu fetita mea si nepotelul.
Sa-ti traiasca printesa si sa te ajute la goblen ca ii sta bine cu el in fata.
Pupici

Replica: Felicitari, Rodica! by Maria Nistor (4919 mesaje), la 17-10-2008

Imi place finalul.

Replica: Felicitari, felicitari! by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 17-10-2008

Bravo, Rodica! Bravo, Maria! Printesa mea mai asteapta vreo doua, trei saptamani, cam asa am apreciat eu ca voi putea sa o termin.
Oricum, Maria, Rodica, Tereza, - sunteti, nu lucratoare de goblen, ci super lucratoare.
Meritati cu prisosinta un cos cu flori.


Replica: Si ea ar putea fi o printesa misterioasa by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 17-10-2008



Replica: Rodica, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 17-10-2008

ai o Printesa pe cinste. Felicitari pentru frumusetea de goblen si pentru viteza pe care ai avut-o. Nu mai este mult si sigur vor putea face o hora Printesele. Presimt ca si a Mariei va fi la colectie pana maine seara. Sunteti intr-adevar niste profesioniste si meritati toata admiratia noastra.

Replica: Absolut fantastic! by blaj maria alexandra (10 mesaje), la 17-10-2008


Imi place la nebunie printesa. Imi pare rau ca nu am stiut de existenta acestui forum de mai mult timp. Foarte frumos. Felicitari tuturor gargaritelor.

Replica: Felicitari, Rodica!,by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 17-10-2008

Ochii printesei sunt razboinici, aprigi, triumfatori.

Replica: Dragi gargarite, by olteanu rodica (715 mesaje), la 18-10-2008

multumesc tuturor pentru felicitari. M-ati felicitat atat si nu mi-ati dat si mie un nume acolo. Ce fac nasicile de pe acest forum?
Astept propuneri si nu fac mofturi. Va multumesc anticipat.
In rest, spor la lucru in continuare si sper ca dorinta mea nu a deranjat pe nimeni.
Mai jos, ca sa va faceti o idee: aceasta sunt eu.



Replica: Rodica, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 18-10-2008


solicitarea ta este bine intemeiata. Eu n-am botezat pe nimeni si-as indrazni sa-ti spun Rodica-Gargarita-Evalvioasa! Dar poate nasele veterane vor veni cu altceva, iar tu ai sa alegi.

Replica: Eu by Alice Popa (227 mesaje), la 18-10-2008

nu am nasit pe nimeni. Laura, Lucia, Doruletz, uneori Bica erau cele mai inspirate in a nasi. Dar propun, Gargarita-Ochi-Frumosi. Ai ochi profunzi ce transmit caldura, ai un suflet deosebit de frumos (am citit ce ai scris in celalate topice), ai un dar al comunicarii ce induce la nevoia de a a-ti raspunde, ai un fel ce pe mine m-a atras catre tine. Sunt incantata ca sunt alaturi de tine, in aceasta gradina a gargaritelor.
Pupici.
P.S. Minerva, tu nu esti veterana? Ma indoiesc!

Replica: Rodica, by Maria Nistor (4919 mesaje), la 18-10-2008

Ce zici de Gargarita-Surpriza?

Replica: Rodica, by Popescu Ioana (459 mesaje), la 18-10-2008


chiar esti o surpriza! Las veteranele sa te boteze, eu vreau doar sa te felicit si sa-ti spun ca ai maini de aur. Ti-am vazut tezaurul in poza pe care-ai postat-o ultima data.

Cu drag, Ioana.

Replica: Alice,multumesc! by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 18-10-2008


Replica: Rodica, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 18-10-2008

eu as opta pentru Gargarita Surpriza pentru ca pe mine una, m-ai uimit cu viteza ta de lucru. Ramane sa alegi, gradina gargaritelor este plina de nume frumoase.

Replica: Printesa mea, in fotografia de sambata by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 18-10-2008



Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2590 mesaje), la 18-10-2008

ma bucur sa te cunosc. Tare frumoasa printesica ta. Sa ai in continuare acelasi spor si daca esti buna imi dai si mie putin din elanul tau?
Pupici dulci.
O seara frumoasa, tuturor gargaritelor.

Replica: Emilia, by Maria Nistor (4919 mesaje), la 18-10-2008

ma bucur sa vad ca a aparut si cavalerul tau.
Sa ai spor din plin si saptamana care urmeaza.

Replica: Felicitari, Rodica! by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 18-10-2008


Ma bucur ca printesa noastra s-a aratat, a iesit minunata, sincere felicitari.
Te pup si te imbratisez.

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4919 mesaje), la 18-10-2008

Ultimul episod


Replica: Ati fost by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 18-10-2008

harnicute! Am intrat pe forum sa va citesc doar (abia am ajuns de la tara, nici in dus nu am facut, dar trebuia sa vad ce ati facut in patru zile!) si nu m-am putut abtine sa nu va felicit.
Rodica, esti fenomenala! Sa iti "traiasca" Printesa ca tare frumoasa mai este! Abia astept sa o vad si inramata.
Maria, cred ca ai terminat-o si tu. Rapida ca de obicei!
Emilia, sa te ajute Dumnezeu sa o termini cand ti-ai propus.
Toate gargaritele care ati fost in provocare sunteti castigatoare. In acest topic ne-ati adunat pe toate sa va admiram frumusetea de goblen.
O seara buna si pupici pentru fiecare.

Replica: Maria, by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 18-10-2008
am postat in acelasi timp.
Ai o Printesa frumoasa. Am spus eu ca esti rapida! Te pup si sincere felicitari!

Replica: Sunteti by Stefania Crudu (171 mesaje), la 18-10-2008

fantastice! Nici nu stiu pe cine sa felicit prima asa, ca va adun pe toate ca-ntr-un buchet de flori si va urez sa aveti acelasi spor si sa ne bucurati in continuare.

Adriana, gata porumbul?

Replica: Si by tanasa clementina (293 mesaje), la 18-10-2008

din partea mea, toata admiratia si toate felicitarile pentru Rodica si Maria care au incheiat o frumoasa competitie. Nimic insa nu-i pierdut nici pentru restul gargaritelor. V-a veni si ziua in care se vor mandri si ele cu frumoasa printesa.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Printesa desertului
MesajScris: 05 Iul 2009, 21:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1

Replica: Sunteti minunate toate by olteanu rodica (715 mesaje), la 19-10-2008


si vorbele voastre ajung adanc in sufletul meu. Cum sa nu indragesti o fiinta ca Maria, Emilia, Ana-Maria, Adriana, Minerva, Laura, Alice, Clementina, Roxana, Raluca, Nicoleta, Elena, Stefania, toate, toate fetele. Cand stii ca atunci cand ele lucreaza se gandesc la tine pentru ca asta fac si eu. Lucrez si la un moment dat ma ridic, deschid computerul, sa vad ce mai fac fetele si sunt fericita ca in alt moment altcineva procedeaza la fel si vrea sa vada ce mai fac eu. Poate nu exprim bine in cuvinte ce vreau sa spun, dar sunt convinsa ca voi gargaritelor sunteti la fel de destepte pe cat sunteti de harnicute.

Felicitari, Maria, Emilia, - m-ati contaminat cu ritmul vostru.

Replica: Felicitari, Maria! by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 19-10-2008

Ai realizat inca o opera de arta si ma bucur mult c-ai terminat si ca am acum compania ta la Toamna de basm.
Felicitari la toate fetele care au participat la aceasta provocare fara egal. O sa aveti la colectia voastra o frumoasa opera de arta, care care a pasit cu dreptul in istoria acestui Forum. Sunt mandra ca v-am cunoscut si c-am putut fii alaturi de voi.

Replica: Rodica, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 19-10-2008

vad ca esti matinala si in aceasta dimineata. Ai exprimat foarte bine ceea ce simti. Sunt trairi pe care le avem toate si care n-au nevoie de prea multe cuvinte, prin urmare, merg sa pun de-o cafea!

Replica: Felicitari, Maria! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 19-10-2008

Este intr-adevar o opera de arta lucrarea. Mai ales ca si spatele este perfect.
Rodica, multumesc pentru vorbele frumoase. Apropos de numele de gargarita, eu ma gandeam sa te numim Gargarita Printesa Desertului. Ce zici iti place?
Pupici!

Replica: Va felicit, Gargaritelor! by Raluca Popa (840 mesaje), la 19-10-2008

Rezultatul este uimitor, Printesa este atat de frumoasa. Nici nu stiti ce imbold imi dati, cand vad cum va arata si Printesa mea. Rodica, ai intr-adevar ochi frumosi, semeni bine cu bunica mea. Maria, no comment, esti maestra in a coase ingrijit. Spatele iese perfect.
Perioada in care am stagnat din lucru a fost una cam tulbure in viata noastra de familie, de aceea nici nu puteam sa cos. Acum norii gri s-au restrans si vad, din nou, soarele. Am reusit sa inaintez binisor si ma apropii de jumatate. Rama ma ajuta foarte mult, fara ea nu stiu cum as fi cusut.



Replica: Raluca by tanasa clementina (293 mesaje), la 19-10-2008

iti doresc ca soarele sa lumineze in permanenta deasupra capului tau, norii negri sa dispara, numai binele sa triumfe, - asa este in viata, mai apar si fenomene de genul acesta, altfel viata ar fi prea monotona.
Sa ai ac cu motoras si sa ne incanti cu printesa.

Replica: Raluca, eu chiar ma gandeam la ce mai faci tu. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 19-10-2008

Imi pare rau ca ai avut perioade mai neplacute in viata, dar asa apreciem mai mult perioadele de liniste si pace.
Ma bucur ca acum esti mai linistita pentru ca starea ta o transmiti si Elizei si asta nu este bine. Eu stiu pe propria piele ca si Sara este mai agitata cand mie nu mi-e bine.
Ce mai face Eliza?
Pupici

Replica: Felicitari, Maria! by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 19-10-2008


De fapt si tu si Rodica sunteti pe locul intai, pentru ca nu uita, tu ne-ai dat avans o saptamana cand ai lucrat Colt de Rai.

Sa ai spor in continuare si mai ales, sa reusesti sa le inramezi, ca am vazut ce frumuseti asteapta la colectia ta.

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4919 mesaje), la 19-10-2008

Va multumesc, Gargaritelor pentru aprecierile voastre. Imi fac mare placere. Multumesc.
Insa sa nu uitam de Gargaritele ramase in provocare. Le urez spor din plin si o sa astept cu mare interes continuarea.
Premiul final merita efortul, un goblen lucrat in compania voastra la care de cate ori o sa-l privesc o sa-mi aminteasca de voi.

Replica: Maria, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 19-10-2008

vreau sa te felicit si eu. Am vazut si Printesa ta, este superba, de fapt cred ca toate printesele o sa iasa frumoase, mai devreme sau mai tarziu.
Imi place foarte mult cum lucrezi, felicitari.
O seara frumoasa.

Replica: Ana, by Stefanescu Elena (2590 mesaje), la 19-10-2008

dar tu nu ne mai arati ce ai lucrat?
O seara placuta in continuare.

Replica: Sigur ca da, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 19-10-2008

acum am facut fotografii, numai putin sa le descarc si in cateva minute va arat ce am mai lucrat si eu.

Replica: Ana-Maria, by olteanu rodica (715 mesaje), la 19-10-2008

sunt aici, astept.

Replica: Si eu astept. by Stefanescu Elena (2590 mesaje), la 19-10-2008

Buna seara si tie, Rodica!

Replica: Din pacate, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 19-10-2008

eu nu am avut chiar asa de mult spor ca voi, la mine merge mai greut, eu sunt codasa, dar nu ma las, trebuie sa il termin si eu.



Replica: Nu stiu sigur cand, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 19-10-2008

dar imi doresc sa il termin. Va arat si o imagine mai apropiata.



Replica: Ana, by Stefanescu Elena (2590 mesaje), la 19-10-2008

in primul rand nu este nimeni codas aici, fiecare lucreaza cum poate si cat poate. Chiar daca doua dintre gargarite au terminat Printesa, noi toate asteptam cu interes restul episoadelor de la voi, cele care mai aveti de lucrat.
O seara frumoasa si o saptamana cu mult spor si ac cu motoras puternic.

Replica: Buna seara, Elena. by olteanu rodica (715 mesaje), la 19-10-2008

Lasa, Ana-Maria, tot ce conteaza este ca perseverezi si incet, incet o sa apara si printesica ta.
Mult spor in continuare.

Replica: Ana-Maria, by Stefanescu Elena (2590 mesaje), la 19-10-2008

dar Albisoara ta ce face? La ea ai mai lucrat? Stiu ca nu te-ai simtit bine, acum sper ca ti-ai revenit.

Replica: Albisoara by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 19-10-2008


mea face bine si eu la fel, multumesc de intrebare, Elena. Inaintam si acolo tot asa incet , dar sigur. Am terminat cu negru si acum am trecut la a doua nuanta mai inchisa si anume un bleumarin.
Va pup si va imbratisez.
O seara frumoasa.

Replica: Nu fii suparata, Ana by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 19-10-2008

ca incet, incet va apare si Printesa noastra.
Maria si Rodica sunteti fenomenale si va felicit din inima ca ati adaugat inca o bijuterie la colectiile voastre.
Emilia, in curand vei adauga si tu Printesa la colectie. Sa ai mult spor.

Vad ca si tu Raluca ai inaintat binisor. Sa o tii tot asa. La Origini ai mai lucrat? Sper din tot sufletul ca soarele sa rasara cat mai repede pe strada ta si sa straluceasca cat mai mult. Sa fii sigura ca dupa o perioada mai innourata, intotdeauna apare soarele. Si ai aici o gradina plina de gargarite, gata sa te sprijine la nevoie.

Replica: Nico, by Stefanescu Elena (2590 mesaje), la 19-10-2008

asa cum am intrebat-o si pe Ana ce a mai lucrat, asa te intreb si pe tine.
O seara frumoasa.

Replica: Deocamdata, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 19-10-2008

Printesa mea este in vacanta. Dar va pregatesc o mica surpriza saptamana viitoare. Daca Daniela il coase pe mos Craciun, eu pregatesc sacul mosului pentru sarbatorile de iarna. Dar cate un firicel mai cos si la Printesa. Cand se va mai contura putin va mai arat ce am mai cusut.

Replica: M-ai facut curioasa. by Stefanescu Elena (2590 mesaje), la 19-10-2008

Abia astept.

Replica: Nico, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 20-10-2008

esti plina de surprize, si eu abia astept sa vad despre ce este vorba.
Sa ai motoras la ac si o saptamana frumoasa.

Replica: Nicoleta, by Popescu Ioana (459 mesaje), la 20-10-2008

deci lucrezi la doua ace! Cat va invidiez pe toate gargaritele harnice... Dar este o invidie constructiva. Candva o sa lucrez si eu asa mult si repede. La pensie, probabil. Dar pensia mea este departe.
Va pup pe toate, nu dau nume, sa nu cumva sa uit pe cineva. Pentru voi, toate, - un ocean de crizanteme.



Replica: Ana si Raluca, by tanasa clementina (293 mesaje), la 20-10-2008

din aceasta competitie eu consider ca toate veti fi campioane; azi sau mai tarziu, colectia voastra se va imbogati cu acest frumos goblen.

Replica: Nicoleta, by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 21-10-2008

nu stiu exact de ce surpriza vorbesti, - am o banuiala. M-ai facut curioasa si abia astept!

Replica: Se mai fac premieri? by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 21-10-2008


Stie cineva?
Pupici!

Replica: Gargaritelor, by olteanu rodica (715 mesaje), la 21-10-2008

Emilia, Raluca, Ana-Maria, Nicoleta, Gabriela, va astept cu noutati. Ce fac printesele voastre?

Replica: Nu prea am by Raluca Popa (840 mesaje), la 21-10-2008

ce sa arat deocamdata, insa sper ca maine seara sa va prezint un nou calaret. Ma pierd in fond.

Replica: Rodica, imi pare rau, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 21-10-2008

nu prea am ce sa arat la printesica mea. Zilele astea am avut o gramada de treburi gospodaresti si ma intalnesc cu printesa seara. Apoi eu lucrez cu lupa si acum am intors goblenul si lupa nu ma lasa sa vad decat o anumita distanta, si uite asa ma chinui, si incep din toate partile pentru ca in final sa il pun pe un gherghef rotund, mai mic.

Pentru voi spor la lucru, multe motorase la ac.

Replica: Va aduc si eu o printesa by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 21-10-2008

Mi-a placut foarte mult si n-am rezistat sa nu v-o arat si voua.



Replica: Buna seara! by Stefanescu Elena (2590 mesaje), la 21-10-2008

Astept cu nerabdare sa vad cum mai arata printesele voastre, gargaritelor.
O seara frumoasa, tuturor.

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4919 mesaje), la 21-10-2008

Astept noi episoade.
Sa aveti spor din plin!

Replica: Ioana, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 21-10-2008

lucrez la mai mult de doua ace, dar spor nu prea am.
Asa ca, fetelor nu stiu cand voi posta noi imagini cu printesa mea. Dar stiu ca voi aveti rabdare.
Minerva, am sarutat printesica ta pe ambii obrajori. O fi Printesa noastra cand era mica?


Replica: O printesica by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 21-10-2008
foarte frumoasa ne-a aratat Minerva, - ii pupacesc obrajorii, ca tare este dulcica.
O seara frumoasa.

Replica: Ioana, by Amalia Avramescu (150 mesaje), la 21-10-2008

crizantemele tale sunt minunate.
Da, Nico, am credinta ca este printesa cand era mica.
Roxana la ce premiu te referi? Cel care se da la sfarsit de luna de la TTT?
Emilia, greu o fi sa lucrezi cu lupa.
Va urez la toate super-motorase si activarea vitezei a sasea.

Replica: Amalia, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 22-10-2008

nu ma refer la premierea de la sfarsit de luna. Am citit la Provocarea Botezul ca s-a instituit un fond de premiere special pentru acea provocare si nu stiam daca si pentru aceasta provocare se vor acorda premii.
Pupici si spor la printese!

Replica: Asa cum am promis, by Raluca Popa (840 mesaje), la 22-10-2008

astazi va prezint cavalerul meu. Pana sambata sigur apare si calutul.
Eu am primit deja un cadou foarte valoros, placerea si onoarea de a lucra modelul in compania Gargaritelor campioane. Si cand Printesa inramata imi va infrumuseta sufrageria si va emana caldura, ce premiu mi-as mai putea dori oare?



Replica: Raluca, by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 22-10-2008

sa ai spor mult ca sa vedem calutul!

Replica: Wow, Raluca, by Maria Nistor (4919 mesaje), la 22-10-2008

promite bine!
Sa aveti spor, din plin, Gargaritelor ramase in provocare.

Replica: Am facut o boacana, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 22-10-2008

la computerul meu si imi face figuri. Abia am reusit sa va transmit mesajul asta.
Asa ca nu stiu daca voi putea intra in urmatoarele zile, sa stiti ca voi lucra cu si mai mare drag la Printesa.
O sa-mi fie dor de voi, asa ca abia astept sa-l repar.
Sa aveti motorase la ace, si sa fiti sanatoase si voioase.

Replica: Raluca, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 22-10-2008

bine ca ai adus si tu cavalerul sa apere Printesa. Sa ai aripioare la ac in continuare.
Emilia, sper sa rezolvi repede problemele cu PC-ul si sa vedem si cavalerul tau.

Replica: Roxana, by Admin TTT (3889 mesaje), la 22-10-2008

la prima provocare, cea de la Botez, am gresit cand am acordat premii diferentiat. Acest aspect a dus la inhibarea celor care se mai inscrisesera in acea provocare, ba chiar si la reprosuri. Nu vrem sa reiteram situatia precedenta. Ar fi un soi de desconsiderare a celor ce, din varii motive, nu pot tine pasul cu cele care termina primele. Primele clasate, au admiratia noastra si a voastra, au propria satisfactie, cea de care vorbeste atat de frumos Raluca.
Cand ultima gargarita, inscrisa in provocare isi va expune goblenul terminat, atunci fiecare va primi un semn deosebit de la Rogoblen. Ce va fi? Chiar nu stiu! Ceva care sa va aminteasca de aceasta efervescenta, de aceste momente cand intre voi s-a creat un liant pornind de la o poveste cu o printesa si cu un cavaler. Cand v-ati cunoscut mai bine si cand fiecare s-a gandit in timp ce lucra, la bucuria de a posta cu mandrie, propriul goblen in lucru, dar si rememorand ce, cum, cat si in ce fel , au lucrat celalalte prietene de pe forum.

Raluca: Eu am primit deja un cadou foarte valoros, placerea si onoarea de a lucra modelul in compania Gargaritelor campioane. Si cand Printesa inramata imi va infrumuseta sufrageria si va emana caldura, ce premiu mi-as mai putea dori oare?
sunt cuvinte care ne ating inima. Multumesc in numele tuturor gargaritelor de la Rogoblen.
Cu un gand bun pentru voi toate,
Monica
P.S. In attach: o noua locatie pentru gargarite.



Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4919 mesaje), la 22-10-2008


Cu siguranta un insemn cu numele participantelor la provocare este o idee superba o sa ramana pe langa Printesa, o amintire frumoasa.
In rest, sunt de acord cu Raluca 100% .
Noua locatie este super!

Replica: Monica, by olteanu rodica (715 mesaje), la 23-10-2008


eu sunt de acord cu tot ce ai mentionat aici. Este adevarat ca nu toate putem tine pasul pentru ca sunt motive diferite si aici nu suntem la un maraton. Stiu sigur ca toate avem aceasta pasiune si o dragoste pentru goblen pentru ca se vede in tot ce lucreaza fiecare. Eu pot sa spun ca arat acest goblen tuturor cu mentiunea ca l-am lucrat impreuna cu alte fete, deschid chiar si calculatorul si le arat ca nu sunt singura, ca aceeasi pasiune o au mai multe persoane si pe cuvant sunt persoane care in viata lor nu au dat atentie unui goblen chiar daca au trecut pe langa el, iar acum il iau in mana, il pipaie si chiar se gandesc sa faca si ele asa ceva pentru ca este ceva deosebit si special.

Ma incanta mult si pe mine noua locatie si sper sa ne dea Domnul sanatate sa zburdam cat mai mult timp pe aici.
Sa aveti spor si sa realizati cat mai multe minunatii.

Replica: Emilia, by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 23-10-2008


sper sa se rezolve cat mai repede problema cu PC-ul.
Sa aveti spor!

Replica: Raluca, by tanasa clementina (293 mesaje), la 23-10-2008


cat adevar ai spus prin cuvintele tale. In final, toate fetele intrate in competitie se vor mandri cu acest minunat goblen care v-a avea istoria lui. O istorie plina de multe comentarii pe seama temei goblenului si multe legaturi sufletesti intre noi, care nu se vor uita asa repede.

Replica: Foarte bine by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 23-10-2008

v-ati gandit, Monica.
Intr-adevar unele au mai mult timp, altele au mai putin timp si de fapt satisfactia dintr-o provocare este faptul ca ai putut sa realizezi un goblen minunat alaturi de alte pasionate de goblen.
Felicitari pentru aceasta alegere.

P.S. Imi pare rau ca am stricat supriza de la final, dar asa sunt eu mai curioasa din fire.

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4919 mesaje), la 23-10-2008

Astazi nu da nici un semnal?



Replica: Monica, ma faci sa rosesc! by Raluca Popa (840 mesaje), la 24-10-2008

Eu nu stiu sa vorbesc frumos, ca alte Gargarite. De multe ori as vrea sa scriu si imi lipsesc cuvintele.
Calutul meu este aproape gata, dar o sa postez maine, pana atunci mai lucrez la fond.
Emilia, cum merge lucrul cu gherghef rotund?

Replica: Raluca, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 24-10-2008

abia astept sa vad calutul, din pacate eu nu am mai facut nimic, nici la printesa nici la Alba ca Zapada. Am avut o saptamana foarte agitata cu incidente neplacute.
Sper ca de saptamana viitoare sa revin si pe forum si la masa de lucru.
Sa aveti aripioare la ac.

Replica: Am adus calutul! by Raluca Popa (840 mesaje), la 25-10-2008
De-acum, pana la chipul Printesei, am mult fond de lucrat.



Replica: Raluca, by Maria Nistor (4919 mesaje), la 25-10-2008

ce a fost mai greu a trecut. De acum este o joaca.
Sa ai spor din plin!
Pe astazi, gata?

Replica: Multumesc, Maria! by Raluca Popa (840 mesaje), la 25-10-2008


Asa-i, la fond se lucreaza mult mai usor. Inca nu s-a incheiat ziua "goblenistica", dar am facut fotografia mai devreme, cat mai e lumina. S-au anuntat ploi, chiar zapada, e foarte innorat si rece. O zi de toamna in toata regula.

Replica: Asa, Raluca, by olteanu rodica (715 mesaje), la 25-10-2008

stiam eu ca esti de toata isprava. Ce a fost greu a trecut, spor mult mai departe.
Pupici.

Replica: Nu stiu despre ce inhibari, by Vasiliu Letitia (1455 mesaje), la 25-10-2008


si reprosuri vorbeste Monica vis-a-vis de modelul Botez, dar in opinia mea toate cele ce iubesc acest model si au decis sa-l lucreze, fiecare dupa timpul sau, se pot considera castigatoare. Si nu uitati dragi Gargarite de la Rogoblen ca asteptam perechea.

Replica: Felicitari, Raluca! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 25-10-2008

Mai ai putin, foarte putin si urmeaza o portiune simplu de lucrat, numai chipul printesei se pare ca o sa fie mai greu de "machiat".
Pupici si spor la lucru!

Replica: Buna seara, dragi gargarite. by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 25-10-2008

Gata am reusit sa intru, dar nu am avut timp sa pozez printesa, probabil maine.
Raluca, sa stii ca eu lucrez foarte usor pe ghergheful rotund, numai ca deocamdata imi completez marginile, ca sa am pe ce-l prinde. Asta din comoditate, pentru ca puteam sa maresc panza de goblen cu un alt material, dar de... pierdeam timp.

Replica: Raluca, by tanasa clementina (293 mesaje), la 25-10-2008


mult nu mai este, doar printesa care asteapta sa o machiezi.
Sa ai spor.

Replica: Incet, incet, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 26-10-2008

ma apropii de final. Cu cat sunt mai nerabdatoare, cu atat am mai putin timp de lucru.



Replica: Emilia, by olteanu rodica (715 mesaje), la 26-10-2008

parca nu ar fi acelasi model. Mi se pare mai interesant asa cum l-ai lucrat tu, de sus.
Mult spor sa ai si o duminica placuta.

Replica: Raluca, by Stefanescu Elena (2590 mesaje), la 26-10-2008

ai inaintat binisor. Pupici pentru frumoasa ta.
Emilia, mai este putin si termini Printesa.
Sa aveti mult spor, voi toate cele prinse in provocare.

Replica: Printesa desertulu, by Maria Nistor (4919 mesaje), la 26-10-2008

Emilia, imi place mult cum se contureaza printesa ta.
Eu am alta curiozitate. Oare cine va termina prima goblenul intre Raluca si Emilia?
Urez spor din plin Gargaritelor ramase in provocre: Nicoleta, Ana-Maria, Emilia si Raluca.

Replica: Fetelor, by tanasa clementina (293 mesaje), la 27-10-2008


si eu sunt curioasa sa vad cine v-a termina prima printesa. Faptul ca mai sunteti patru in competite, consider ca exista multa ambitie in a termina acest minunat goblen.
Sa aveti spor.

Replica: Oare nu gresim?, by olteanu rodica (715 mesaje), la 27-10-2008

Parca mai era si Gabriela sau ma insel eu?

Replica: Rodica, by Maria Nistor (4919 mesaje), la 27-10-2008


este si Gabriela inscrisa, dar daca nu ma insel nu am vazut inca nimic din Printesa ei, asa ca nu am mai pus in cont.
Poate ne da un semnal.

Replica: Nici nu a inceput ziua bine, by Raluca Popa (840 mesaje), la 27-10-2008

si fac numai prostii. Monica, te rog sa stergi subiectul pe care l-am creat, din neatentie.

Maria, by Raluca Popa (390 mesaje) la 27-10-2008


Gabriela a postat o data ce a lucrat. Cat despre urmatoarea Printesa, cred ca o sa-i apartina Emiliei. Eu mai am jumatate de lucrat. Spor la lucru, tuturor!

L-am adus aici.
O calda imbratisare,
Monica


Replica: Altfel spus, noi am intrat in turul doi. by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 27-10-2008

Nu are importanta cine termina urmatoarea printesa, sigur este ca eu am lucrat-o cel mai ciudat, din motiv de lupa. Am inceput de sus, convinsa ca voi putea intoarce lucrul la jumatate, dar fiind asa de mare n-am mai putut, asa ca acum ma straduiesc de zor cu ghergheful rotund.

Oricum, Printesa este un goblen cu istorie si sunt convinsa ca fiecare, atunci cand il va inrama si il va pune la loc de cinste, va povesti celor care il vor admira povestea Provocarii. Asa ca, dragi Gargarite sa ne bucuram din plin de creatia noastra.

Replica: Felicitari, fetelor! by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 27-10-2008

Va apropiati incet incet de final.
Raluca, calaretul tau a iesit foarte bine.
Emilia si printesa ta este foarte frumoasa.
Va felicit si va urez cat mai mult spor.

Replica: Ce faceti?, by olteanu rodica (715 mesaje), la 28-10-2008


Daca eu si Maria am terminat nu inseamna ca voi ati ramas singure. Va urmaresc cu ochi de soacra si astept sa vad ce ati mai lucrat. Ana-Maria, Emilia, Raluca, Nicoleta cand aveti timp mai amintiti-ne si noua ca am trecut pe undeva pe unde treceti si voi. Ce fac printesele, calaretii vostri?

Din partea mea mii de pupici si mult spor ca eu plec la culcare. Ajunge pe azi.

Replica: Ce faceti fetelor? by tanasa clementina (293 mesaje), la 29-10-2008

Nu ne mai aratati si noua printesa sau vreti sa ne faceti surprize?
Ace fermecate, spor la goblenat.

Replica: Stati linistite, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 29-10-2008

suntem aici si ne luptam cu printul din desert (eu cu picioarele calutului).

De obicei postez sambata, ca acum nu prea am ce sa arat.

Replica: Printesa Desertului by Raluca Popa (840 mesaje), la 29-10-2008


Monica, iti multumesc pentru ca ai grija de noi si iti raspund, la randul meu, cu o imbratisare.

Cred ca si eu o sa postez sambata, ca sa se vada ceva. Deocamdata ma pierd in fond si ma cam plictisesc. Insa nu renunt, fiti fara grija!

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4919 mesaje), la 29-10-2008


Astept intalnirea de sambata.
Spor la toate Gargaritele prinse in provocare.

Replica: La intalnirea by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 29-10-2008

de sambata vin si eu cu un episod nou din printesa.
Va urez sa aveti cat mai mult spor

Replica: Asteptam by tanasa clementina (293 mesaje), la 30-10-2008

pana sambata sa ne aratati printesa si printul.
Spor va doresc.

Replica: Abia astept ziua de maine by Stefanescu Elena (2590 mesaje), la 31-10-2008

Tare dor imi este de Printesa.
Va imbratisez pe toate si va zambesc cu drag.

Replica: A venit, by Raluca Popa (840 mesaje), la 01-11-2008

ziua intalnirii cu Printesa. Pana acum m-am ocupat de "administrarea de sambata". Iata unde am ajuns:



Replica: Wow, Raluca! by Maria Nistor (4919 mesaje), la 01-11-2008

In curand o sa apara si chipul Printesei.
Iti urez sa ai spor din plin!

Replica: Ieri am fost obosita by Raluca Popa (840 mesaje), la 02-11-2008

si nu am mai cusut decat vreo doi cm. Saptamana viitoare sper sa apara chipul Printesei. Mai demult, mi-am stabilit singura o data de finish, si anume 1 decembrie. Acum constientizez ca este posibil sa-l inchei mai devreme. Ramane de vazut.

Gargaritelor, voi pe unde ati ajuns? Nu ne aratati si noua?

Replica: Eu atat mai am de lucru. by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 02-11-2008

Incet, incet il terminam. Spor la lucru in continuare.
Celelalte gargarite aflate in competitie vad ca n-au mai aparut.
Le asteptam cu drag.



Replica: Emilia, by Stefanescu Elena (2590 mesaje), la 02-11-2008

a mai ramas foarte putin.
Wow, Raluca, abia astept chipul Printesei.
Mult spor sa aveti.

Replica: Felicitari, by olteanu rodica (715 mesaje), la 02-11-2008

Emilia si Raluca.
Ana-Maria si Nicoleta, haideti si voi! Asteptam noutati.
Trebuie sa ramanem in echipa pana la sfarsit, nu?

Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4919 mesaje), la 02-11-2008

Emilia ,nu m-ai ai mult si o sa ajunga in curand la colectie.
Spor din plin la printesele voastre!
Va asteptam cu noi episoade.


Replica: Vin si eu by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 03-11-2008

cu un nou episod din printesa mea, scuze pentru intarziere, dar ieri nu m-am simtit prea bine si am stat toata ziua in pat.



Replica: Am facut o poza si la spate by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la
03-11-2008



Replica: Si inca una mai apropiata, by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 03-11-2008




Replica: Printesa desertului by Maria Nistor (4919 mesaje), la 03-11-2008

Ana-Maria imi place mult cum se contureaza. Sper ca ti-ai revenit si te simti mai bine.
Iti urez spor din plin.
Va astept cu noi episoade.


Replica: Ana, by Stefanescu Elena (2590 mesaje), la 03-11-2008

am asteptat sa vad ce ai mai lucrat si m-ai surprins. Ai avut spor. Sper ca te simti mai bine, daca nu il trimit eu pe Pitic sa stea putin langa tine si ai sa vezi ca o sa te simti mai bine.
Seara placuta.


Replica: Ana-Maria, te felicit by Raluca Popa (840 mesaje), la 04-11-2008

ca poti sa cosi un model asa mare pe culori. Esti unica in privinta asta. Si spatele se vede frumos si ingrijit. Sper sa-ti fie mai bine!


Replica: Astazi, by Raluca Popa (840 mesaje), la 04-11-2008

am reusit sa termin chipul Printesei. Am gresit de nenumarate ori, gandindu-ma la voi toate si la Monica. Maine o sa fac o fotografie la lumina zilei; pana atunci poate termin si voalul. Noaptea este lunga...


Replica: Raluca, by olteanu rodica (715 mesaje), la 04-11-2008

iese foarte frumos. Si eu am aceeasi stare ca si tine. Nu am lucrat toata ziua, dar vorba ta, noaptea este lunga. Poate reusesc sa lucrez ceva.
Mult spor in continuare.
Te pup.


Replica: Raluca, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 05-11-2008

am crezut ca este o fotografie, asa de bine sunt realizati ochii. Astept postarea ta de astazi.
Mult spor, fetelor!


Replica: Mult spor, fetelor! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 05-11-2008

Te astept cu episodul de azi sa vedem cum arata si la lumina zilei.
Pupici


Replica: Raluca, by Stefanescu Elena (2590 mesaje), la 05-11-2008

abia astept sa o vad pe Printesa mai bine, la lumina zilei. Mult spor sa ai si pupici de la mine si Pitic.


Replica: Emilia, Raluca si Ana, by Racovita Adriana (3955 mesaje), la 05-11-2008


sa aveti spor mult in continuare. Eu va tin pumnii ca sa aveti spor mult.


Replica: Multumesc, Adriana. by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 05-11-2008

Eu incerc sa lucrez cat mai repede, dar nu le ajung la viteza pe Maria si Rodica.


Replica: Multumesc si eu Adriana! by Petroi Ana-Maria (1228 mesaje), la 05-11-2008


Replica: Astazi cred ca am lucrat by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 06-11-2008

pe nisipuri miscatoare. Nu mai am foarte mult si am inceput din toate partile, convinsa ca voi reusi sa termin. Nu s-a intamplat asa. Sambata este sarbatoare, deci voi posta probabil saptamana viitoare, poate chiar finalul. In faza in care sunt mi-e cam rusine sa va arat.
Astept sa vad ce ati mai lucrat voi, Raluca si Ana.
Mai lucreaza cineva, Printesa? Parca Nicoleta, sau m-am incurcat eu?

Replica: Harnicute sunteti, by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 06-11-2008

fetitelor! Ma bucur mult pentru realizarea voastra. Felicitari.

Replica: Emilia, by Maria Nistor (4919 mesaje), la 06-11-2008

astept Printesa ta cat de curand la colectie. Va urez spor din plin la goblenat, Gargaritelor prinse in provocare.

Replica: Fetelor, by Raluca Popa (840 mesaje), la 06-11-2008

va rog sa ma iertati ca nu m-am tinut de cuvant. Am vrut sa termin valul Printesei, apoi m-am apucat de soare, am trecut putin la fond si valul nici macar acum nu este gata. De cateva zile ploua si este atat de urat, sunt prost dispusa de la vreme si simt ca nu am nici un spor, parca bat pasul pe loc. Sper sa-mi revin la ritmul normal, cat mai curand.
Spor la lucru tuturor Gargaritelor Provocatoare si nu numai!

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Printesa desertului
MesajScris: 22 Iul 2009, 14:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1

Replica: Abia astept, by Frunza Nicoleta (3224 mesaje), la 06-11-2008

sa vad Printesa si la colectia ta, Emilia.
Raluca, iti daruiesc panselutele mele zambitoare ca sa te inveseleasca putin si poate iti revii. Vad ca si la noi vremea se face din ce in ce mai urata.
Sper ca la sfarsitul saptamanii viitoare sa reiau si eu macar printre picaturi lucrul la Printesa.
Sa aveti aripioare la ac!

Replica: Te astept, Nico,by olteanu rodica (723 mesaje), la 07-11-2008

sa-ti vad Printesa. Tu ai avut aceasta initiativa cu provocarea asa ca intr-un fel ne esti datoare. Glumesc! Tare secretoasa esti, nu ne mai arati si noua ce ai lucrat?

Multi pupici si mult spor in toate.

Replica: Stai linistita, Raluca, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 07-11-2008


doar v-am spus ieri cum am lucrat eu. Nici astazi n-am avut prea mult spor, dar lasa ca de luni pornim vitejeste.

Replica: Gargaritelor, by Stefanescu Elena (2599 mesaje), la 07-11-2008


Printesa voastra s-a ascuns intre dunele de nisip? Spor va doresc si o seara placuta.

Replica: Nu sunt secretoasa, Rodica, by Frunza Nicoleta (3224 mesaje), la 07-11-2008

doar ca nu am mai lucrat la Printesa si nu am ce arata. Deocamdata ma lupt cu fondul la panselute.

Replica: Nici gand by Raluca Popa (843 mesaje), la 07-11-2008

sa se ascunda, Elena. Printesa mea a venit sa va ureze un weekend cat mai placut!

Nico, iti multumesc mult pentru panselute! M-au inviorat, sa stii! Vremea este in continuare urata, si s-a anuntat ca asa va fi toata saptamana viitoare.
Emilia, eu cel putin trebuie sa ma asez pe lucru, ma asteapta si alte modele si am si o lista in asteptare. Sper sa gasesc timp sa le fac pe toate.
Pupici


Replica: Frumoasa tare, by Frunza Nicoleta (3224 mesaje), la 07-11-2008


Printesa ta, Raluca. Si vad ca ai avut spor, iar in curand o vom vedea la colectie.
Sa ai aripioare la ac ca sa termini si modelele din lada de zestre.

Replica: Raluca, by olteanu rodica (723 mesaje), la 08-11-2008
inaintezi rapid, dupa cum vad. Imi place ca te grabesti pentru ca stii ca avem treaba, nu?
Ne asteapta Eden. Eu va astept, doar sa-mi spuneti ca sa am timp sa fac comanda.
Pupici.

Replica: Felicitari, Raluca! Ai inaintat destul de mult. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 08-11-2008

Imi place foarte mult cum s-a conturat si la tine. Cred ca saptamana viitoare il termini daca te lasa Eliza.
Vroiam sa te intreb daca termini goblenul Ruga pentru Domnul si apoi sa incepem Eden? Ce zici?
Pupici si mult spor la goblenat!

Replica: Dragelor, by Raluca Popa (843 mesaje), la 08-11-2008
n-as vrea sa va dezamagesc, insa planurile mele sunt putin diferite. Intr-adevar, vreau sa termin Ruga dupa Printesa, pentru ca a ramas putin de lucrat. Pentru Eden vreau sa comand atele Puppets. Insa ma asteapta si Origini, ati uitat? Ce-ar fi ca tu, Rodica sa cosi Sirena, Roxana termina Piticul si Aproape de cer si dupa aceasta sa ne apucam de Eden? Si Maria are acest model in lada de zestre. Poate ne insoteste si ea.
P.S. Va multumesc pentru aprecieri.

Replica: Da, Raluca, ai dreptate. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 08-11-2008

Am uitat de Origini. Eu zic sa facem cum zici tu, ce zici Rodica?

Pupici si mult spor la goblenat!

Replica: Fetelor, by Popescu Ioana (459 mesaje), la 08-11-2008

Ma uimiti cu viteza voastra de lucru. Nico cred ca vrea sa ne faca o surpriza. Spor la cusut in continuare tuturor celor care au in lucru acest model urias, sunteti temerare.

Replica: Raluca, by Maria Nistor (4936 mesaje), la 08-11-2008


eu sunt de acord cu tine. Anul asta nu cred ca Eden o sa fie in lucru. Am si eu de terminat trei modele si nu cred ca o sa incep alt model pana nu le termin.

Replica: De obicei, by olteanu rodica (723 mesaje), la 08-11-2008

nu sunt genul de om care atunci cand promite nu se tine de cuvant. Roxana tu ai propus sa lucram Eden si ca il are si Raluca. Acuma, nu stiu, de ce v-ati razgandit. Eu, dupa Ruga ma gandisem la Sirena, dar acceptand propunerea Roxanei urmatorul este Eden. Eu cand incep ceva si termin asa ca de dragul vostru am sa incerc sa incalc niste reguli si sa lucrez la amandoua odata. Poate o sa-mi fie greu, nu stiu, dar o sa fie intradevar ceva nou sa am doua goblene incepute.

Multi pupici si odihna placuta pana luni cand revenim la pasiunea noastra, goblenul.

Replica: Eu, astazi nu m-am atins de calculato, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 08-11-2008


asa ca n-am avut timp sa postezPrintesa, poate maine.
Imi place de voi ca faceti planuri sa incepeti altele, Rodica vrea sa lucreze chiar la doua odata. Bravo! La viteza pe care o ai cred ca te vei descurca de minune.

Va spun sa aveti motorase la ace, sunteti niste harnicute.

Replica: Gargaritelor, by Maria Nistor (4936 mesaje), la 08-11-2008


In ce priveste Eden nu am fost hotarat inca nimic cu Raluca. Era inainte de a incepe Printesa si am facut un apropo de a lucra in acelasi timp Edenul, dar de atunci nu a m-ai venit vorba. Asa ca daca vrem sa luam aceasta decizie cred ca este cazul sa ne punem de acord, in primul rand. Sa ne dam un timp si sa vedem cand fiecare este disponibila. Iar daca cineva vrea sa-l inceapa nu vad problema. Eu nu m-am razgandit pentru ca nu inca nu am fost hotarat nimic.

Replica: Fetelor, by olteanu rodica (723 mesaje), la 09-11-2008

nu va inteleg. Eu cu Roxana am cazut de acord, - ea a zis da, apoi s-a razgandit, dar vorba ta, Maria: care este problema? Fiecare face ce vrea. Doamne este greu sa mai inteleg; aici este un site pentru goblene sau un site pentru persoane super inteligente care stiu sa se joace cu vorbele?

Eu nu mai inteleg nimic si pana la urma pasiunea mea pentru goblene este mai importanta decat orice cuvinte aruncate asa, ca un cutit. Da, Maria spuneai undeva, ca cineva poate lua in serios unele cuvinte, eu sunt acel cineva. Nu as vrea sa zic mai multe, dar atat de mult m-ati apreciat incat tind sa cred ca au fost din inima pentru ca, din partea mea, au fost sincere toate felicitarile. Sunt logata pe mai multe forumuri, dar niciodata nu am scris nimic pentru ca am simtit ca aici este cel mai bine, cel mai frumos, cel mai deschis forum. Imi cer iertare daca am suparat pe cineva, - asa sunt eu mai sensibila si simt ca elanul meu a deranjat.
Iarta-ma Laura, nasica mea, sunt sigura ca tu ma intelegi.

Replica: Rodica, by Maria Nistor (4936 mesaje), la 09-11-2008

nu cred ca trebuie sa te superi. La Printesa s-a vorbit cu o luna inainte de a-l incepe, eu am vazut discutia cu Eden-ul astazi si de aceea am raspuns asa. Sa dam timp pentru a-l incepe. Particip cu mare drag doar sa am si eu un timp de a termina o parte din ce am inceput. Cuvintele de apreciere au fost sincere si nu vad motivul de a creea noi neantelegeri. Propun sa ne dam un timp pentru a hotari acest lucru. Sa ai acelasi spor care l-ai avut si pana acum! Ai toata admiratia din partea mea.

Replica: Rodica imi pare rau daca te-am suparat. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 09-11-2008


Eu fac asa cum ziceti voi. Eu mai am de terminat goblenul Aproape de cer. M-am sucit putin fiindca mi s-au schimbat planurile; saptamana viitoare nu o sa am timp sa lucrez la goblen si saptamana cealalta mai am de pus la punct un program de contabilitate si iar nu prea am timp de goblen.
Dar eu fac cum ziceti voi, cand va hotarati eu imi trimit comanda.
Pupici si imi cer inca odata scuze daca am suparat.

Replica: Iar eu va spun, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 09-11-2008

sa nu va suparati ca nu va arat Printesa azi, dar pur si simplu nu am dispozitia necesara. V-am spus ca am lucrat din toate partile, ceea ce da un aer dezordonat si simt nevoia sa-l ordonez putin inainte de a pune fotografia (este cocheta Printesa, nu?).
Voua va doresc succes la noile provocari ce se intrevad.

Replica: Emilia, by Stefanescu Elena (2599 mesaje), la 09-11-2008

astept cumintica pe scaun sa vad Printesa exact atunci cand vei simti tu ca este aranjata si poate iesi in lume.
Pupici si o seara placuta.

Replica: Gata si Printesa mea. by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 12-11-2008
Va multumesc ca m-ati ajutat sa o lucrez impreuna cu voi. A fost o incantare.



Replica: Ma by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 12-11-2008

minunez de fiecare data cand vad terminat acest goblen sau cand il vad in lucru. Are asa un aer exotic si niste culori care rezoneaza cu sufletul meu.
Felicitari, Emilia pentru Printesa ta!
Tot aici vreau sa le felicit si pe celelalte fete care au terminat si spor la lucru in continuare pentru fetele care mai au de lucru.
Pupici si sa aveti o zi cat mai buna!

Replica: Felicitari, Emilia! by Raluca Popa (843 mesaje), la 12-11-2008


Imi place mult rezultatul si imi da aripioare sa termin si eu mai repede. Te-ai gandit deja ce urmeaza?

Replica: Emilia, by Racovita Adriana (3982 mesaje), la 12-11-2008


multe, multe de bravo! Este o splendoare! Ce frumos o sa arate pe perete!
Ce urmeaza? Stii, curiozitatea...
Pupici!

Replica: Asta da, surpriza! by olteanu rodica (723 mesaje), la 12-11-2008

Ai aranjat-o frumos sa iasa in lume. Felicitari, Emilia si spor in continuare in tot ce iti doresti sa faci.

Replica: Emilia, by Maria Nistor (4936 mesaje), la 12-11-2008


felicitari! Inca o Printesa la colectie.

Replica: Emilia, by Stefanescu Elena (2599 mesaje), la 12-11-2008

este frumusica, Printesa ta. Felicitari pentru o asemenea frumusete.
Pupici si o seara placuta.

Replica: Multumesc, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 12-11-2008

dragi gargarite. Va numesc asa ca sa va cuprind pe toate.
Adriana, deocamdata incerc sa termin ceva ce am lasat cand am inceput Printesa.

Este un goblen din acela de vorbesti singura cand lucrezi (25 de culori pe centimetru patrat), dar daca l-am inceput trebuie sa-l termin, ce sa-i faci? Asta daca nu ma apuc sa-i lucrez fetei mele o bluzita crosetata.

Replica: Raluca, by Maria Nistor (4936 mesaje), la 14-11-2008 ta ce face? Astept un nou episod si iti urez mult spor.

Replica: Printesa mea by Raluca Popa (843 mesaje), la 14-11-2008

este
Citat:
pe ultima suta de centimetri patrati
, cum ar spune Adriana. Sper sa postez imaginea finala saptamana viitoare. Astazi oricum este tare innorat si nu-mi iese fotografia frumoasa.

Replica: Raluca, by Racovita Adriana (3982 mesaje), la 14-11-2008

abia astept sa iti admir Printesa!

Replica: Superba, by Cozea Rodica-Maria (606 mesaje), la 14-11-2008

Printesa pe care ai cusut-o, Emilia. Felicitari si din partea mea.
De asemenea, felicitari si celorlalte fete care au cusut-o sau care o au in lucru. Este un model care imi este foarte drag, am si eu modelul, dar deocamdata eu lucrez la "Eden" si abia astept sa-l termin. Nu am timp sa cos si sufar foarte mult pentru asta. De o saptamana nu am atins lucrul, din pacate nici macar "firul zilnic". Dupa ce va scriu, am plecat sa ma delectez cu putin din "Eden" pentru ca azi am venit mai devreme de la servici.

Replica: Emilia, by Petroi Ana-Maria (1241 mesaje), la 14-11-2008

te felicit pentru Printesa, a iesit foarte frumoasa.
Imi pare foarte rau ca in ultima perioada am fost foarte ocupata la serviciu si nu am mai avut timp sa mai intru pe forum, imi este dor de voi.
Sa aveti aripioare la ace, va pup si va imbratisez.

P.S. Duminica revin si eu cu un nou episod din Printesa mea.

Replica: Si mie imi era dor de tine, Ana. by Frunza Nicoleta (3224 mesaje), la 14-11-2008


Abia astept sa vad cat ai mai inaintat la Printesa. Sa ai aripioare la ac!
Raluca, s-ar parea ca nu mai este mult si vei adauga Printesa la colectie. Sa ai mult spor pe ultima suta de centimetrii patrati. Presupun ca apoi vei relua lucrul la Origini. Abia astept.

Sa aveti o seara frumoasa!

Replica: Astept nerabdatoare by Stefanescu Elena (2599 mesaje), la 15-11-2008

ziua de maine sa pot admira Printesa. Nu ma mai satur sa o privesc.
Mult spor in continuare si o zi frumoasa sa aveti.

Replica: Emilia, felicitari! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 15-11-2008

Este absolut superba printesa ta. Azi am ajuns si eu sa o vad si imi place foarte mult.
Pupici si mult spor la goblenat.

Replica: Felicitari, Emilia, by Calinescu Ramona Nicoleta (901 mesaje), la 15-11-2008


pentru splendoarea de Printesa si mult spor in continuare.
Felicitari Raluca pentru rapiditate. Sunt sigura ca acusica vedem si finalul Printesei tale. Dorim si Anei-Maria un program mai flexibil si o asteptam cu drag in continuare cu printesica ei si, nu uita, tot timpul "cei din urma vor fi cei dintai".
Pupici tuturor gargaritelor muncitoare si indragostite de aceasta frumoasa arta!

Replica: O mica printesa by Calinescu Ramona Nicoleta (901 mesaje), la 15-11-2008

care va vegheaza cu drag toate postarile.



Replica: Va multumesc, tuturor by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 17-11-2008

si scuze ca nu am raspuns mai repede, dar de sambata dimineata n-am avut internet.

Si mie imi place Printesa, astept acum un moment prielnic sa o inramez. Ma gandeam sa incerc cu rama de la Rogoblen, dar mi-e cam teama. Este un goblen mare si cum eu n-am mai inramat, n-am curaj. Poate va incerca vreuna dintre voi si atunci prind si eu curaj.

Voua va doresc spor la goblenat in continuare.

Replica: Raluca, printesa ta ce mai face? by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 17-11-2008

Pupici tuturor gargaritelor si mult spor la goblenat!

Replica: Gargaritelor, by Stefanescu Elena (2599 mesaje), la 18-11-2008

nu au aparut Printesele? Pupici si astept sa vad Printesele.

Replica: Ralu, by Petroi Ana-Maria (1241 mesaje), la 22-11-2008

ce mai face Printesa ta? Maine vin si eu cu o noua poza cu toate ca nu am mai lucrat foarte mult.

Replica: Fetelor, by Raluca Popa (843 mesaje), la 22-11-2008

Printesa mea este gata de marti, insa astept sa ne mutam in casuta noua ca sa postez imaginea. M-am odihnit cateva zile si am reluat lucrul la Ruga.

Replica: Bravo, Raluca! by olteanu rodica (723 mesaje), la 23-11-2008

Felicitari pentru ca ti-ai imbogatit colectia cu scumpa noastra Printesa.
Pupici si o duminica placuta.

Replica: Raluca, by Stefanescu Elena (2599 mesaje), la 24-11-2008
am vazut ca ai terminat Printesa de saptamana trecuta, dar am asteptat sa avem voie sa postam. Nici nu stiu cum sa scriu mai repede. Ma bucur si o astept la colectie.
O seara placuta.

Replica: Felicitari Raluca! by Frunza Nicoleta (3224 mesaje), la 24-11-2008


Si eu o astept la colectie.

Replica: Felicitari, Raluca! by Maria Nistor (4936 mesaje), la 24-11-2008


Astept sa vad si Printesa ta.

Replica: Raluca, by Racovita Adriana (3982 mesaje), la 24-11-2008
asteptam Printesa!

Replica: Ana-Maria, Nico, by olteanu rodica (723 mesaje), la 25-11-2008


cat de curand astept sa vad si printesele voastre. Ce ar fi sa faca sarbatorile de iarna la noi, toate printesele arabe?

Pupici.

Replica: Dupa by Petroi Ana-Maria (1241 mesaje), la 02-12-2008

o lunga perioada de timp, in sfarsit vin si eu cu un nou episod din Printesa.



Replica: Asta by Bica Nistor (1238 mesaje), la 02-12-2008

da, surpriza, Merisor!
Sa ai spor in continuare.

Replica: Merisor fermecat, by Frunza Nicoleta (3224 mesaje), la 03-12-2008

ai reusit sa ma farmeci si pe mine. Imi place foarte mult cum se contureaza Printesa ta. Aripioare la ac iti doresc.

Replica: Mult spor in continuare. by olteanu rodica (723 mesaje), la 03-12-2008


Replica: Ana, by Stefanescu Elena (2599 mesaje), la 03-12-2008

tare bine arata Printesa. Restul gargaritelor au abandonat-o in plin prag de iarna?
Pupici.

Replica: Imi place surpriza ta, Ana-Maria! by Raluca Popa (843 mesaje), la 03-12-2008

Eu mai scot Printesa din cand in cand numai s-o privesc; este imposibil sa nu ma gandesc la voi, toate. A fost o experienta minunata (si este inca, prin tine) sa cos acest goblen. Sa ai mult spor!

Replica: Ana-Maria, by Racovita Adriana (3982 mesaje), la 03-12-2008

sa ai mult spor si in continuare!

Replica: Bravo, Ana! by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 06-12-2008

Vad ca il alergi pe cavaler. Spor la goblenat in continuare.

Replica: Ana-Maria, by Calinescu Ramona Nicoleta (901 mesaje), la 06-12-2008


multumim ca ne-ai aratat ce ai mai lucrat. Este frumoasa Printesa si atat de reusita! Aripioare la ac in continuare si asteptam vesti bune de la tine.

Replica: Gargaritelor, by Stefanescu Elena (2599 mesaje), la 07-12-2008

vine acus, acus zapada si Printesa noastra tot nu s-a aratat?
Nico, Printesa ta ce mai face?
Nu am retinut toate gargaritele care s-au cantonat la aceasta Provocare, dar si pe voi va intreb: ce mai face Printesa?

Replica: Felicitari! by tanasa clementina (1037 mesaje), la 08-12-2008

Foarte frumoasa, printesa ta. Sa ai motoras la ac si timp pentru goblenat.

Replica: Ce mai fac by Camelia Jura (190 mesaje), la 16-12-2008

Printesele voastre, Gargaritelor?

Replica: Garagritelor, by Patruleasa Jeni (182 mesaje), la 04-01-2009

ce mai face Printesa din desert? Nici o veste?
Pupici de la mine.

Replica: Nico, Ana-Maria, by olteanu rodica (723 mesaje), la 09-01-2009

nici un semn? Asa de rau a nins incat s-au speriat printesele de nu mai apar?
Va pup si astept vesti de la voi.

Replica: Ce mai fac, by Racovita Adriana (3982 mesaje), la 13-01-2009

Printesele voastre?

Replica: Cred by Amalia Avramescu (150 mesaje), la 17-01-2009

ca frigul le-a alungat pe printesele voastre inapoi in lazile de zestre. Si chiar nu a mai inaintat nici una din voi?

Bafta de timp, gargaritelor!

Replica: Fetelor, by olteanu rodica (723 mesaje), la 18-01-2009

nici un semn, nici un punct acolo? Ana-Maria, Nico, postati si aratati-ne si noua cat au inaintat prin iarna printesele voastre.

Va pup si va doresc spor la lucru.

Replica: Rodicutz, by Frunza Nicoleta (3224 mesaje), la 18-01-2009

as posta, dar nu am mai cusut nimic la Printesa. Cred ca ma apuca primavara pana reiau lucrul la ea. Puteti fi sigure va voi arata cum evolueaza in momentul in care voi relua.

Replica: Ana-Maria, by Macovei Natalia (75 mesaje), la 22-01-2009

nici tu nu ai mai cusut la Printesa? Hai ca inaintasesi bine!

Replica: Ana-Maria, by olteanu rodica (723 mesaje), la 02-02-2009

m-am uitat pe forum si mi-am dat seama ca pe anul asta nu ne-ai dat nici un semn. Se intampla ceva?

Te pup si astept un semn.

Replica: Buna seara! by Petroi Ana-Maria (1241 mesaje), la 06-02-2009

Imi cer scuze ca nu am mai dat nici un semn de viata, sunt foarte aglomerata la serviciu, am fost si in sesiune, dar sa stiti ca am mai cusut cate ceva la Printesa (mai mult, prietena mea, decat mine). Cat de curand promit ca vin cu o fotografie ca sa vedeti diferenta de la ultima postare.
Va multumesc pentru incurajari si sa stiti ca mi-e foarte dor de voi.
Sa aveti cat mai mult spor in toate!
Pupici.

Replica: Bubule, by Racovita Adriana (3982 mesaje), la 06-02-2009

bine ai revenit! Ti-am dus dorul! Te-am pupat si sa nu ne tii prea mult in suspans cu Printesa.

Replica: Ura, by Ionascu Alexandra (154 mesaje), la 06-02-2009

ai luat examenle! Te felicit. Si eu mai am unul si gata.
Te felicit si pentru faptul ca ai avansat la Printesa. Abia astept sa o vad.
Te pupici.

Replica: Garga, by Stefanescu Elena (2599 mesaje), la 07-02-2009

ati lasat Printesa pentru primavara?
Ana ma bucur ca ai revenit, astept Printesica.
Pupici.

Replica: Dupa cum by Petroi Ana-Maria (1241 mesaje), la 08-02-2009

v-am promis, v-am adus o imagine cu Printesa mea ca sa vedeti in ce stadiu de lucru ma aflu.



Replica: Ana, by Stefanescu Elena (2599 mesaje), la 08-02-2009

misterioasa Printesa ta. Mult spor tie si prietenei tale.
Pupici.

Replica: Frumoasa Printesa ta, Ana, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 08-02-2009

Ai avut bataie de cap la calaretii din fundal? Sunt cam maruntei!
Energie si spor ca s-o finlizezi!

Replica: Ana-Maria, by Maria Nistor (4936 mesaje), la 08-02-2009

ma bucura mult sa vad un nou episod. Imi era dor de Printesa. Sa ai mult spor si sper la un nou episod cat de curand.

Replica: Ce frumos, by Racovita Adriana (3982 mesaje), la 09-02-2009


s-a conturat! Ati avut si spor! Felicitari fetelor si aripioare la ac in continuare.

Replica: Tare ma bucur, by Frunza Nicoleta (3224 mesaje), la 09-02-2009

ca ai revenit Ana. Iar Printesa ta misterioasa ma incanta. Mult spor in continuare!

Replica: Buna seara, by Petroi Ana-Maria (1241 mesaje), la 22-02-2009

Va prezint un nou episod din frumoasa mea Printesa.



Replica: Si inca by Petroi Ana-Maria (1241 mesaje), la 22-02-2009


un plan mai apropiat.


Replica: Si spatele by Petroi Ana-Maria (1241 mesaje), la 22-02-2009




Replica: Anutzo, by Racovita Adriana (3982 mesaje), la 22-02-2009

ai avut spor, nu gluma! Acusica este gata. Felicitari pentru sporul avut.
Albita ce mai face?
Pupici


Replica: Cat este de frumos!, by Maria Nistor (4936 mesaje), la 22-02-2009


Este o placere sa privesc cum se contureaza la tine. Spor din plin!

Replica: Ana-Maria, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 23-02-2009


spor la lucru! Uite asa mi-am adus aminte ca trebuie sa-mi inramez printesa!

Replica: Ana, by Frunza Nicoleta (3224 mesaje), la 23-02-2009


ma bucur ca ai inaintat asa mult la printesa. Mult spor in continuare.

Replica: Bravo, by olteanu rodica (724 mesaje), la 25-02-2009


Ana-Maria. Ai avut spor nu gluma. O asteptam si pe Nico.

Mult spor si multi pupici.

Replica: Nico, by olteanu rodica (724 mesaje), la 28-02-2009


ai renuntat la Printesa?

Imi pare rau ca nu ai continuat, ideea a fost a ta si merita dusa la bun sfarsit,nu crezi?

Te pupa Rodi.

Replica: Nu am renuntat, Rodicutz, by Frunza Nicoleta (3224 mesaje), la 28-02-2009


doar ca timpul meu pentru goblen parca se evapora. Si deocamdata vreau sa il imbrac pe Labus. Fii convinsa ca va veni si randul Printesei, sper eu cat mai curand.

Replica: Surprize, surprize, by Petroi Ana-Maria (1241 mesaje), la 05-03-2009




Replica: Felicitari, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 05-03-2009

Printesa, Ana-Maria. Mai ai atat de putin incat poti spune ca-i gata.

Replica: Wow, by Maria Nistor (4936 mesaje), la 05-03-2009


Acum ai ajuns pe ultima suta de metri, felicitari! Il astept la colectie!

Replica: Aceasta poza, by Petroi Ana-Maria (1241 mesaje), la 05-03-2009

am facut-o aseara, cand mai era foarte putin si astazi m-a sunat prietena mea sa imi zica ca a reusit sa il termine ea, deci este gata numai ca trebuie sa-i fac poza. A iesit superb, nu ma asteptam sa fie asa frumos!

Replica: Abia astept!, by Silvia Har (613 mesaje), la 05-03-2009


O sa primesti si tu un premiu pentru ea, Ana-Maria. Stiu ca toate fetele care au terminat Printesa au primit cate o canita.
Am dreptate, fetelor?

Replica: Felicitari Ana!, by Frunza Nicoleta (3224 mesaje), la 06-03-2009


Si prietenei tale la fel. Ma bucur ca ati reusit sa terminati minunatia de Printesa.

Replica: Felicitari, Ana-Maria!, by Raluca Popa (843 mesaje), la 06-03-2009

Imi face mare placere sa revad Printesa!

Replica: Felictari Ana si felicitari Corina!, by Racovita Adriana (3982 mesaje), la 07-03-2009


A iesit minunat! Ati avut spor in doi!

Replica: Si pentru ca, by Petroi Ana-Maria (1241 mesaje), la 09-03-2009


v-am promis, o sa va arat si poza finala, abia astept sa il inramez!



Replica: Felicitari!, by Stefanescu Elena (2599 mesaje), la 09-03-2009


Bravo Ana, bravo si pentru prietena ta. Acum ce urmeaza? Termin Albita?
Pupici.

Replica: Eu , by Petroi Ana-Maria (1241 mesaje), la 09-03-2009

m-am hotarat sa termin cat mai repede cu Alba ca zapada, iar prietenei mele i-am comandat un model nou, dar deocamdata nu va zic, este surpriza!

Replica: A, by Adelina Felicia Agachi (85 mesaje), la 09-03-2009


mai ramas cineva in provocare?
Ana-Maria te felicit.
i-am comandat un model nou, dar deocamdata nu va zic
Ai reusit sa ma faci curioasa.

Replica: Da, a mai ramas cineva, by Condrasov Gabriela (231 mesaje), la 22-03-2009


in provocare: eu, sunt putin mai lenesa, nu am ce sa fac.
Dar pot sa spun ca in ultimele 5 zile am stat in fata calculatorului mai bine zis pe forumul gargaritelor sa citesc toate topicele sa stiu ce s-a mai intamplat si bineinteles ca am ajuns si la Printesa si ce credeti ca am vazut?
- un topic plin de printese, absolut superb.
Printesa mea vine dar mai timid. Sper sa va placa!
Pupici



Replica: Gabriela, by Frunza Nicoleta (3224 mesaje), la 22-03-2009

nu esti singura. Am ramas noi doua sa pictam printesa. Incet, incet o vom termina si noi. Aripioare la ac!

Replica: Am uitat, by Condrasov Gabriela (231 mesaje), la 22-03-2009

Le felicit din tot sufletul pe gargaritele care au terminat de cusut printesele, sunt extraordinar de frumoase; abia astept sa o termin si eu pe a mea, sa ii vad ochii.

Va pup si va felicit!

Replica: Gabriela, by tanasa clementina (1037 mesaje), la 22-03-2009


felicitari pentru printesa! Fir cu fir si nici nu stii cand il vei termina. Spor sa ai.

Replica: Ma bucur, by Racovita Adriana (3982 mesaje), la 22-03-2009

ca nu ai uitat de Printesa! Mult spor la ea si te asteptam cat mai curand pe forum.

Replica: Gabriela, by Stefanescu Elena (2599 mesaje), la 22-03-2009


Printesa ta este mai sfioasa, dar isi va arata fetisoara cu valul sau frumos. Abia astept sa fac cunostinta si cu ea.

Replica: Gabriela, by Maria Nistor (4936 mesaje), la 22-03-2009


Iti tinem pumni si tie si Nicoletei pana la final. Va urez spor din plin si va astept cu noi episoade!

Replica: Si, by olteanu rodica (724 mesaje), la 22-03-2009

eu va fac galerie. Hai, Nico! Hai, Gabriela!

Replica: Multumesc, by Condrasov Gabriela (231 mesaje), la 23-03-2009


fetelor pentru sprijin, cu asa galerie sigur o sa duc la final Printesa, atat eu cat si (cred) Nico.
Ma bucur macar ca nu sunt singura, singurica si mai am ceva companie la cusut, pe tine, Nico.
Va pup dulce, dulce de tot pe toate.

Replica: Sigur o voi duce la final, Gabriela. by Frunza Nicoleta (3224 mesaje), la 23-03-2009


Doar ca nu stiu in cat timp. Deocamdata lucrez la imblanit (si nu numai), dar la un moment dat voi relua lucrul si la Printesa.
Si eu ma bucur ca te am alaturi, Gabriela si iti urez spor la cusut si ac cu aripioare.

Replica: Nico, Gabriela, by Stefanescu Elena (2599 mesaje), la 25-03-2009


ce spuneti, le-ar placea printeselor aici?



Replica: Haideti, by Mocanu Didina (143 mesaje), la 27-03-2009

fetelor, hai! Printesa merita fiecare punct. Este un goblen deosebit si va urez spor la acusor!

Replica: Gargaritelor, by Stefanescu Elena (2599 mesaje), la 07-04-2009

vine si la noi caldura. Nu aduceti Printesa din desert, aici?

Replica: Eu una by Condrasov Gabriela (231 mesaje), la 08-04-2009

o sa ma chinui sa o fac sa vada soarele cat mai repede(adica sa ii scot ochii la iveala, ca sunt atat de frumosi), dar nu promit nimic.
Sper sa ma insoteasca si Gargarita Paunita, macar sa nu ramana Printesa mea singura.
Va pup dulce dulce de tot!
Mult spor!

Replica: Paunita by Ella B (779 mesaje), la 11-04-2009

si Gabriela, spor la ac, la amandoua! V-o doresc din toata inima!

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Printesa desertului
MesajScris: 28 Sep 2009, 10:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Sep 2007, 07:10
Mesaje: 817
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Replica: Nico, Gabriela, by Ionita Victorita (694 mesaje), la 16-08-2009

va cer permisiunea de a aduce si eu Printesa desertului in topicul vostru; poate asa, vazand printesele voastre se va grabi (si ea, si eu) sa le ajungem din urma.
Pupici.



Replica: Bine ai venit, by olteanu rodica (1133 mesaje), la 16-08-2009

Victory. Inca o printesa va prinde viata, asa ca spor la lucru.


Replica: Victory, by Adriana Nicuta (4558 mesaje), la 17-08-2009

bun venit in "gasca printeselor"! Acum ca sunteti mai multe, sigur va fi si un spor la fel de mare.

Replica: Bun venit, by Condrasov Gabriela (306 mesaje), la 18-08-2009

Victorita! Abia astept sa vina ziua in care toate trei vom fi prezente pe acest topic lucrand la printesele noastre.

Te pupic


Replica: In desert: by Ionita Victorita (694 mesaje), la 23-08-2009

caldura mare... mon cher, de aceea am avansat putin.



Replica: Victorita, by Dosinescu Cristina (258 mesaje), la 23-08-2009

Citat:
caldura mare!
De aceea, vin in ajutorul vostru cu un pahar de limonada care sa va racoreasca si sa va ajute sa aveti spor la minunatiile voastre.



Replica: Victory, by Adriana Nicuta (4558 mesaje), la 24-08-2009

cate un picut la fiecare si acusica sunt gata. Mult spor!


Replica: Victory, by Fanica Fina (90 mesaje), la 24-08-2009

ce mai face printesa ta? Dar a voastra, fetelor?
Spor si zor la acusor!


Replica: Printesa mea, by Ionita Victorita (694 mesaje), la 31-08-2009

este foarte misterioasa. Nu am o rama adecvata si lucrez mai greu.



Replica: Lasa, by olteanu rodica (1133 mesaje), la 31-08-2009

Victorita. Mai conteaza rama cand iti doresti neaparat sa lucrezi? Te descurci tu.
Mult spor iti doresc.


Replica: Printesica by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 01-09-2009

ta se lasa asteptata.
Pupici dulci si aripioare de ingeras la acusor, iti doresc.


Replica: Victory, by Adriana Nicuta (4558 mesaje), la 01-09-2009

stiu ca rama nu o sa te faca sa te dai batuta. Spor si la printesica!


Replica: Victory, by Flori M (373 mesaje), la 03-09-2009

hai, ca vine toamna si se racoreste!


Replica: Buna. by Pelelunga Irina (1 mesaje), la 03-09-2009

Eu am fost mai harnicuta si am reusit sa lucrez ceva mai mult din Printesa. Sunt pasionata de ani de zile de cultura musulmana, am vrut chiar sa ma convertesc la Islam, asa ca atunci cand am vazut modelul, l-am comandat imediat. Sper sa va placa ce a iesit pana acum. Si spor la cusut pentru toate. Este prima oara cand postez pe acest forum. Sper sa fie de bun augur.



Replica: Irina, by Onuta O (1329 mesaje), la 03-09-2009

bun venit in Gradina gargaritelor! Sper sa-ti placa pe la noi si sa ne vizitezi cat mai des.

Iti doresc aripioare la acusor la printesa ta, iar eu, astept urmatorul episod.
Pupici.

P.S. Aici, pe forum, noi nu folosim diacritice.




Replica: Bun venit iti urez si eu, Irina. by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009


Si sper sa te simti cat mai confortabil in gradina noastra, a gargaritelor.
Cat despre Printesa, este o splendoare.
Te mai asteptam cu noi episoade.

P.S. Avem si un concurs. Tocmai ai castigat 20 de puncte. Concursul si regulamentul le gasesti in topicul Toamna se numara bobocii - Concurs septembrie 2009

Replica: Bine by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 04-09-2009

ai venit, Irina. Te asteptam cu noi si noi episoade. Si acum, urarea noastra, a gargaritelor: aripioare de ingeras la acusor!



Replica: Bun venit, Irina by tanasa clementina (1370 mesaje), la 04-09-2009

in gradina noastra!
Lucrezi un goblen ce a fost si este o provocare pentru multe gargarite. Dupa cum am observat ai lucrat foarte mult la el.
Iti urez mult spor si sa-l vedem la colectie cat mai rapid.


Replica: Irina by Adriana Nicuta (4558 mesaje), la 04-09-2009

bun venit pe forum. Sigur este de bun augur. Aripioare la ac!

Replica: Irina, by Ionita Victorita (694 mesaje), la 04-09-2009
bine ai venit, aici, la noi! Iti urez sedere placuta si spor la treaba.


Replica: Irina, by Silvia Har (692 mesaje), la 06-09-2009

ai fotografiat Printesa, la lumina becului?

_________________
Victory - Gargarita-Soare-n-Suflet


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 132 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania