Acum este 28 Mar 2024, 10:38

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 100 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 14 Sep 2014, 19:43 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4559
Nume forum:1
Am avut o intalnire cu minunea aceasta si astazi (m-a durut ca statea direct pe trotuar):



Era mahnita ca maine merge la scoala (clasa pregatitoare) si ca nu va avea cine sa aiba grija de sora ei. Daca i-o fura cineva?

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 03 Oct 2014, 17:03 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4559
Nume forum:1
Admin scrie:
Am citit pe forum despre ingerasul de la biserica si am vazut ca sunt fete care au luat deja cele necesare. Eu vin cu alta propunere: se poate sa transfer intr-un cont o suma de bani si fie sa-i dai mamei fie sa achizitionezi ce crezi tu ca are nevoie pentru ea sau pentru surioara ei? Ambele varinte sunt bune si nu vreau sa te deranjez prea mult. Inital m-am gandit sa cumpar eu, dar nu ma pricep, ca nu am copii si nu vreau sa iau ceva ce nu i se potriveste. Nu este suma mare, dar ma gandesc ca orice ajutor este binevenit.
Te rog sa ma ajuti si cu contul, daca transfer in contul firmei nu vad cum se poate inregistra in contabilitate operatiunea.


Propunerea ta este extraordinara, in contextul in care la gradinita li se cer periodic consumabile (hartie igienica, sapun, detergent) si mai trebuie sa plateasca si catering, dar si optionalele (cursuri de limbi straine, etc.). Si, da, orice ajutor este binevenit si iti multumesc din inima.
Stiu ca am si eu un cont, dar nu mai tin minte unde l-am notat. Imediat ce il gasesc iti scriu.
Sa iti dea viata doar bucurii in cale pentru gestul pe care vrei sa il faci.
Draga mea, gargarita, a venit momentul sa te intreb daca pot folosi banutii tai. Mama Claudiei mi-a telefonat ieri ca sa imi spuna ca fetita a fost tare trista ca nu am ajuns duminica la biserica. Din vorba in vorba, am aflat ca fratiorul Claudiei (un copil cu probleme de acomodare in societate; banuiesc ca are un deficit de atentie) trebuie inscris la o gradinita speciala, iar mama nu face fata financiar.
Astept raspunsul tau. Pana atunci iti trimit ingerul sa iti aduca un buchet cu flori personal.


_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 07 Oct 2014, 10:14 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4559
Nume forum:1
Mai tineti minte darurile voastre pentru noi? V-am promis atunci ca o sa va mai povestim despre ele. Iata ca unul din prilejuri a fost organizarea zilei mondiale a animalelor unde s-au strans fonduri si pentru Asociatia <Prietenii Animalelor>, Focsani. Darurile voastre au fost vedetele tombolei.


_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 07 Oct 2014, 10:16 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4559
Nume forum:1

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 07 Oct 2014, 10:17 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4559
Nume forum:1

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 07 Oct 2014, 10:21 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4559
Nume forum:1

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 07 Oct 2014, 10:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2011, 15:46
Mesaje: 8120
Locatie: Cluj-Napoca
Nume forum:1
Monica draga, revederea gargaritelor odihnindu-se din zborul lor pe cate un fulg de floare argintie (cu toate ca initial am dorit ca florile sa fie mov - doream ca prin intermediul lor Gargarita Fulg-de-Floare-Mov sa va fie aproape - in momentul cand le-am crosetat mi s-a parut ca este mult mai placut contrastul alb-rosu decat mov-rosu) m-a topit.
Faptul ca prin intermediul vostru au ajuns vedete si o sa contribuie intr-un fel sau altul cu o mana de hrana pentru imblanitii ce-mi sunt atat de dragi, mi-a creat un moment de maxima emotie.
Va multumesc ca mi-ati oferit ocazia sa ajut in acest fel cateva sufletele.
Va imbratisez cu drag,

Citat:
in momentul cand le-am crosetat mi s-a parut ca este mult mai placut contrastul alb-rosu decat mov-rosu) m-a topit.
Ai dreptate, Irela.
In plus, uite cum nimic nu se pierde, ci totul se transforma,- din frumos pentru frumos.

_________________
Irela - Gargarita-Fulg-de-Floare-Mov
Gargarita anului 2014
Gargarita anului 2015
Gargarita anului 2016
Gargarita anului 2017
Gargarita anului 2018
Gargarita anului 2020


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 08 Oct 2014, 21:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Monica, minunea de copil m-a topit. Din pacate sunt mult prea multe sufletele care duc o viata nu tocmai roz. Conditiile acestea ii ambitioneaza pe multi si devin oameni cu scopuri marete.
Cat priveste ideea cu darurile pentru astfel de donatii este tare ingenioasa. Si cum se spune, dar din dar se face rai.
Felicitari!

Citat:
Conditiile acestea ii ambitioneaza pe multi si devin oameni cu scopuri marete.
Sa stii ca si eu gandesc la fel. Trebuie insa sa recunosc ca ades au nevoie si de un minim impuls.
Iti multumim pentru felicitari.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 12 Oct 2014, 19:30 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4559
Nume forum:1
Am rugat-o sa va zambeasca.



Surioara a fost bolnava, iar mama a folosit parte din banii primiti pentru a ajunge la Focsani, la urgente, cu cea mica. In plus a cumparat si parte din medicamente.
Eu nu mai sunt in tema, dar va intreb pe voi: medicatia pruncilor nu mai este gratuita total?

Aici, recita pentru <prietenele, Gargaritele>.



Scuzati stangacia in folosirea functiei de filmare.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 12 Oct 2014, 21:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Monica, fetita este tare dulce si scumpa.
Sa ii dea Domnul multa sanatate si tot de ce are nevoie atat ei cat si familiei ei.



Oksanna, din pacate, doar sanatatea ii lipseste in aceste zile. Acum este internata.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 100 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania