Acum este 18 Apr 2024, 04:40

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Primul meu goblen
MesajScris: 13 Mar 2023, 00:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Am deschis acest topic intamplator si am recitit povestile voastre, asa mi se par de suflet. Cu siguranta ca fiecare isi aduce aminte de inceputuri asa ca mai asteptam si alte povesti.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Primul meu goblen
MesajScris: 28 Dec 2023, 12:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2018, 20:53
Mesaje: 2000
Nume forum:1
Dragi gargarite,
acum am descoperit acest topic si as vrea sa va povestesc si eu despre primul meu goblen...
Eram prin clasa a V-a cand a venit la noi la lucru manual o doamna care sa ne invete sa facem goblen. Asta era prin anii 88-89, nu mai stiu exact... Primul model al meu era o pasarica frumos colorata pe o crenguta. Modelul era oval si de cam 7-8 cm inaltime. Cum eram cam mica si mi se parea foarte greu, nu l-am terminat pana la sfarsitul anului scolar. Abia in vacanta de vara l-am terminat.
Au trecut mai multi ani si terminasem facultatea... Eram profesoara la un liceu la tara si stateam la internat. Acolo era o doamna pedagog care avea grija de copii si care lucra goblen. Asa am descoperit eu firma Rogoblen. Prin intermediul doamnei am comandat si eu doua modele: Maini in rugaciune si Magie.
Primul l-am dat cadou sotului meu dupa nunta, al doilea l-am pastrat ca amintire...
Au trecut iarasi ani multi pana am redescoperit aceasta pasiune care imi ocupa timpul liber si in ziua de azi!

_________________
Nicoletta - Gargarita-Floare-Albastra


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania