Acum este 29 Mar 2024, 08:23

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 124 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Arina - Ladita mea de zestre
MesajScris: 08 Oct 2011, 19:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Mar 2006, 02:19
Mesaje: 223
Nume forum:1
Scuze Danuta. De cate ori vad avatarul tau, raman cu ochii pironiti in el. Cred ca de aceea am scris Danuta si nu Onuta.
Te pup ca sa ma ierti.

_________________
Svetlana - Nu putem trai fara prietenie, dupa cum nu putem trai fara apa si foc.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Arina - Ladita mea de zestre
MesajScris: 08 Oct 2011, 20:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mai 2011, 07:34
Mesaje: 1064
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Svetlana si Danuta, daca ati stii voi ce proces complicat este la mine, cel in care ma hotarasc ce modele sa comand de fiecare data. Intai salvez imaginile de control de pe site toate intr-un singur loc la gramada cu cele care imi plac. Apoi le triez in mai multe dosare (foldere), "Dorite neaparat", "Dorite", "Mai pot astepta". Pas la care stau multa vreme, pentru ca le tot schimb intre ele pana ma hotarasc. Apoi dau cautare pe forum dupa numele celor pe care le vreau neparat, pentru a vedea cum au mai fost cusute si de alte gargarite, ce nuante au, impresiile despre cat de usor merge cusutul la ele etc. si abia apoi ma hotarasc la o lista definitiva pentru comanda propriu-zisa. Si tot acest demers poate dura zile intregi. Hi hi hi!
Va pup si va rog eu sa nu radeti prea tare de mine.

_________________
Arina - Gargarita-Focul-Saruta-Lumina


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Arina - Ladita mea de zestre
MesajScris: 08 Oct 2011, 20:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Mar 2006, 02:19
Mesaje: 223
Nume forum:1
Arina, ezitarile sunt de inteles in contextul in care sunt atat de multe tentatii. Eu iti doresc sa ti se lipeasca de mana tot ce este mai frumos si dupa inima ta.

_________________
Svetlana - Nu putem trai fara prietenie, dupa cum nu putem trai fara apa si foc.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Arina - Ladita mea de zestre
MesajScris: 08 Oct 2011, 22:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Feb 2010, 21:34
Mesaje: 2128
Locatie: Morelia, Mexic
Nume forum:1
Svetlana, stai linistita, ca nu ma supar eu din asa ceva. Nu ca sa ma incred, dar pe mine ma fascineaza avatarul meu, asa ca te inteleg. Te imbratisez cu drag. Mie imi place mult de tot numele tau.

Arina, wow, tot procesul pe care l-ai enumerat, nu ma face sa rad, ma impresioneaza. Te inteleg, eu petrec uneori momente largi in care ma tot uit la modelele de pe site, le tot admir, apoi ma gandesc ca am o gramada in casa pe care inca nu le-am lucrat si tot asa. Si putin cate putin, mai cumpar cate doua-trei o data, dar asta este, cine poate rezita frumosului?

Te pup si te admir sincer.

_________________
Gargarita-Leoaica tanara, iubirea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Arina - Ladita mea de zestre
MesajScris: 12 Oct 2011, 20:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mai 2011, 07:34
Mesaje: 1064
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Dragele mele, cum in seara asta sunt singurica acasica, am avut timp sa citesc pe indelete pe forum si mi-am recitit si topicele mele sa vad ce greseli sau gafe am facut de-a lungul timpului, ca sunt tare iscusita la din astea. M-a amuzat ce mi-a scris Danuta la un moment dat:
CHIVU DANA scrie:
Draga mea, m-am delectat mult privind modelele pe care le ai in Ladita (a se citi geamantan). [...]
Si ca sa nu credeti ca este o metafora, m-am hotarat sa vi-l arat in persoana pe domnul geamantan:



Dupa cum se observa, mai este loc destul si pentru achizitiile viitoare, dar nu cred ca acest loc va ramane liber pentru mult timp. Sper ca v-am descretit putin fruntile si va mai spun ca ceea ce noi aici numim "ladita de zestre", eu in familie ii zic "ladita cu comori". Si am avut si atentate ale "piratilor" la ea de cateva ori, dar am stiut sa mi-o apar.
Va pup si va multumesc pentru vizite, dragelor.

_________________
Arina - Gargarita-Focul-Saruta-Lumina


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Arina - Ladita mea de zestre
MesajScris: 12 Oct 2011, 20:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Feb 2010, 21:34
Mesaje: 2128
Locatie: Morelia, Mexic
Nume forum:1
M-ai facut sa rad copios. In plus i-am aratat fotografia si prietenei mele de la magazin, Bianca, si am ramas surprinse amandoua de cate modele ai. Este intradevar o Ladita cu multe comori. Sa le stapanesti fericita si sa le cosi pe toate cu placere. Am sa te urmaresc cu drag in fiecare topic.
Te pup.

_________________
Gargarita-Leoaica tanara, iubirea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Arina - Ladita mea de zestre
MesajScris: 12 Oct 2011, 21:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Arina, chiar mi-ai dat o idee buna cu geamantanul. Am unul mare, mare in garaj, in care cred ca ar incapea toate ale mele, inainte de a distruge mobila din casa.
Eu iti doresc multa sanatate, sa iti umpli geamantanul si sa le cosi cu mandrie pe toate.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Arina - Ladita mea de zestre
MesajScris: 12 Oct 2011, 21:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Aug 2011, 10:29
Mesaje: 8970
Nume forum:1
Arina, ai o ladita plina cu comori. Sa le cosi cu placere.
Te pupa,

_________________
Gargarita-Cercetasa-de-Visuri
Gargarita Anului 2013


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Arina - Ladita mea de zestre
MesajScris: 16 Oct 2011, 08:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 4459
Locatie: Drobeta Turnu Severin
Nume forum:1
Arina, draga mea, tu ai un magazin intreg. Ce pot sa iti urez altceva decat mult-mult timp liber sa le duci pe toate la bun sfarsit. Pupici si te astept cu cat mai multe in serial.

_________________
Gargarita-Rigoare-Ratacita-in-Poezie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Arina - Ladita mea de zestre
MesajScris: 20 Oct 2011, 18:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2010, 11:56
Mesaje: 4521
Locatie: Italia
Nume forum:1
Super, Arina. Vad ca si tie iti lipseste o doaga (credeam ca numai lui Ralu), inaintezi cu pasi repezi spre locurile fruntase.
Recunosc ca este de invidiat, iar ideea cu geamantanul este foarte originala. Asa ca, atunci cand te superi, iti iei jucariile gata impachetate si pleci (de) acasa, nu?
Cat despre pirati, sa pui niste capcane, poate ca asa isi iau gandul.
Mult, mult spor, draga mea si sper ca micile glume nu te-au necajit.
Te imbratisez cu drag.

_________________
Alia - Gargarita-Oaza-Plina-de-Speranta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 124 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania