Acum este 29 Mar 2024, 06:40

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Dana - gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 04 Dec 2009, 08:36 
Neconectat

Membru din: 05 Apr 2009, 23:40
Mesaje: 1
Dana - gargarita noua in gradina noastra! by cofaru daniela (6 mesaje), la 06-08-2009

Replica: Rugaminte by cofaru daniela (6 mesaje), la 06-08-2009

Buna
Sunt Dana. Incerc sa ma initiez in ale goblenului. Ma fascineaza, ma relaxeaza si doresc sa devin AS.
Am inceput primul goblen (de la o alta firma) fara initiere. Va imaginati cum arata. Am descoperit de curand TTT si doresc sa achizitionez de la ei tot ce imi trebuie: goblenuri, gherghef, etc. De aceea va rog mult sa ma ajutati sa aleg tot ce este mai bun. Goblenul cum este mai bine: imprimat, cu diagrama sau si, si?
Ghergheful: rotund sau drept?
Ata?
Multumesc si astept parerile voastre.

Replica: Un bun venit, Dana, by Perhinschi Anca (363 mesaje), la 06-08-2009
in gradina cea mai frumoasa!
Nu gresesti spunand ca aceste minunate goblene te relaxeaza, dar in acelasi timp lasi in urma si opere de arte facute cu propiul ac. Cu siguranta aici vei gasi orice raspuns la indoielile cu care fiecare se confrunta la inceput in ale goblenatului.
Cat despre alegerea goblenurilor, eu le prefer pe cele cu diagrama, iar alegerea este mare. Dand un browse la Home al site-ul vei gasi atat modele cat si accesorii.



Replica: Bun venit, Dana! by Mona J (805 mesaje), la 07-08-2009

Eu cred ca goblenatul este o pasiune deosebita si nu oricine o intelege, dar noi, pasionatele, consideram ca indiferent de gherghef, de model sau de diagrama, goblenul este indeletnicirea preferata. Asa ca, alege ce consideri tu ca este mai bine si initierea este ca si facuta, - lucrul o sa mearga de la sine.
Te asteptam cu vesti si, de ce nu, chiar si cu un serial.

Replica: Multumesc. by cofaru daniela (6 mesaje), la 07-08-2009

Multumesc mult. Abia astept sa primesc goblenurile. O sa revin cu noutati. Conteaza mult pentru mine parerile voastre

Replica: Dana, by Onuta O (1355 mesaje), la 07-08-2009
bine ai ajuns in Clubul gargaritelor!
Din mica mea experienta, iti spun ca se lucreaza mai bine pe diagrama, dar, acum ramane la alegerea ta.
In legatura cu ghergheful, majoritatea gargaritelor lucreaza pe gherghefe patrate sau rama, iar atele, le vei primi o data cu schitele, vor fi incluse in kit.

Sper sa ne prezinti si un serial, doua, trei, cu goblenurile tale.
Daca ai nelamuriri in ale goblenatului, nu ezita sa strigi aici pe forum, cu siguranta o gargarita te va auzi si-ti va raspunde.
Pupici.

Replica: Multumesc, Onuta! by cofaru daniela (6 mesaje), la 09-08-2009
Multumesc pentru sfaturi. Imi doresc sa prezint macar un serial cu goblenurile mele. Din pacate, am foarte putin timp pentru goblenat. Este foarte important ca imi doresc foarte mult si voi sigur voi reusi.

O intrebare: TTT-ul are pe site mai multe variante de goblen: cu schita alb-negru, schita color, imprimat, imprimat+diagrama alb-negru si imprimat plus schita color.
Care din variantele cu schita sau cu diagrama sa o aleg? Pretul nu conteaza. Conteaza finalitatea.
Multumesc.

Replica: Eu by Mona J (805 mesaje), la 09-08-2009
am doar doua tablouri terminate, acum lucrez la al treilea, dar am lucrat doar pe diagrame alb negru, - mi se pare mai simplu. Cred ca, intr-un fel, este vorba de obisnuinta.
Poate te ajuta mai mult gargaritele care au incercat mai multe variante si pot sa faca comparatii.

Replica: Eu ma descurc foarte bine by Onuta O (1355 mesaje), la 09-08-2009
cu diagrama alb-negru si nu as lasa-o pentru imprimat sau diagrama color. Cred ca, intr-un fel, este vorba de obisnuinta.
Am lucrat si un goblen imprimat, dar, si acolo, norocul meu a fost ca am avut diagrama.
Ar fi bine sa incerci pe un model mic, modul in care vrei sa lucrezi, si apoi iti vei da seama cum este mai usor: cu diagrama sau imprimat.
Pupici

Replica: Pupici si tie. by cofaru daniela (6 mesaje), la 09-08-2009

Multumesc.

Replica: Dana, by Ileana Miroiu (818 mesaje), la 12-08-2009
te-ai hotarat? Ce ai comandat?


Replica: Dana, by Anca Lungoci (376 mesaje), la 15-08-2009

ai renuntat asa de repede?


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania