Acum este 18 Apr 2024, 02:43

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Rodik - gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 07 Iul 2009, 10:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 19 Noi 2006, 07:31
Mesaje: 355
Nume forum:1
Rodik - gargarita noua in gradina noastra! by Cornelia Suteu (272 mesaje), la 15-10-2008

Replica: Etamina by otelas rodica (1 mesaje), la 15-10-2008

Fiti amabile,
Datorita faptului ca sunt imobilizata si nu ma pot deplasa, as dori sa-mi spuneti unde pot sa gasesc magazine virtuale de unde as putea sa cumpar etamina. Iubesc mult lucru manual (tricotez, brodez, crosetez) si as dori sa fac si goblenuri, dar spre dejamagirea mea, nu stiu sa lucrez acest punct!
Cu drag,
Rodica

PS: Mi-ar placea sa pot invata sa lucrez acest punct. Se gasesc oare cataloage sau manuale pentru.initiere?
Multumesc mult.


Replica: Atunci cand faci comanda la Rogoblen, by Bara-Toderici Mihaela Rada (72 mesaje), la 15-10-2008

in pachetul pe care il vei primi, exista si instructiuni de lucru. Incerci de cateva ori si cu siguranta vei reusi, si iti va placea foarte mult, sunt convinsa. Pentru inceput este bine sa iei un goblen mai micut si nu cu foarte multe culori, ca sa nu te incurci.
Succes!


Replica: Bine ai venit, Rodica! by 0lteanu Emilia (320 mesaje), la 15-10-2008


Daca ai timp, cauta pe forum si sigur gasesti explicatii cum sa lucrezi goblenul si chiar exemplificari. Nu este greu, daca stii sa lucrezi cruciulite, punctul de goblen inseamna de fapt, jumatate de punct de cruciulita.

Iti doresc succes si intreaba-ne pentru ca aici pe forum va fi intotdeauna cineva sa-ti raspunda.



Replica: Bine ai venit, Rodica! by Frunza Nicoleta (2302 mesaje), la 15-10-2008

Sper sa fii cat mai des printre noi si sigur vei invata sa cosi goblen. In pachetul de la Rogoblen ai tot ce iti trebuie pentru a coase modelul respectiv incepand de la instructiuni si pana la ac. In ce priveste etamina, tot aici gasesti panza Aida care este in mai multe variante de culori. Cred ca ai vazut ca se poate face comanda online.

O floare pentru tine



Replica: Rodik, by Cornelia Suteu (272 mesaje), la 15-10-2008

bine ai venit in gradina noastra. Cum vad ca fetele ti-au dat toate explicatiile, eu iti doresc doar suficienta motivare ca sa te apuci de lucrat goblen.


Replica: Daca vrei trebuie, sa si poti. by radescu petruta (11 mesaje), la 15-10-2008


Trebuie sa ai rabdare si vointa. Eu iti doresc mult succes.


Replica: Bine ai venit, Rodik! by Maria Nistor (4936 mesaje), la 15-10-2008


_________________
Cornelia - Adevarata prietenie este ca sanatatea; valoarea ei este rar apreciata, pana cand ai pierdut-o.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania