Acum este 19 Apr 2024, 05:14

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Vasilica - Gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 07 Iul 2009, 13:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2009, 11:12
Mesaje: 632
Nume forum:1
Replica: Vasilica - Gargarita noua in gradina noastra! by Adela Aura Vlad (391 mesaje), la 28-03-2009

Vasilica by miron vasilica (2 mesaje), la 28-03-2009

Buna tuturor,
Sunt incepatoare in ale goblenului. Am lucrat Trio-maci pentru prima data si m-am indragostit de aceasta arta.
Am comandat acum Binecuvantare si are dimensiunea 38 x 72. Sunt confuza ca nu stiu cum sa incep si daca trebuie pus tot pe gherghef.
Va rog sa ma ajutati pentru ca vointa am.
Va multumesc.


Te-ai incumetat la un model foarte mare. Esti o curajoasa.
Ema, lucreaza acum Binecuvantare. Dar si alte gargarite de pe aici, au modele mari in lucru si sunt convinsa ca te vor ajuta.

Fii draguta si scrie cu litere mici si litere mari, acolo unde este nevoie pentru ca este obositor asa cum ai scris tu. Sper sa nu te superi.

Nota A.I.
Am corectat eu.


Replica: Bine ai venit! by Milos Cosmina Elena (586 mesaje), la 28-03-2009

Replica: Bine ai venit, Vasilica! by Frunza Nicoleta (3224 mesaje), la 28-03-2009

La ce model frumos "te-ai inhamat". E foarte mare, dar sigur il vei duce la bun sfarsit. Daca te uiti la Modele cu diagrama vei gasi modelul lucrat de Ema si te poti inspira de la ea. Il lucreaza pe gherghef rotund.

Nu cred ca ar fi indicat sa comanzi o rama asa mare, chiar nu vad cum ai manevra asa o rama. Mai bine comanzi una mai mica, adica sa aiba una din laturi cat latimea goblenului, iar cealalta latura mai mica de un 30 cm, de exemplu. Sau daca te uiti la Modele noi, sunt gherghefele noi care se potrivesc modelelor asa mari.

Mult spor la cusut iti doresc si sper sa ne tii la curent.

Replica: Bine ai venit, Vasilica! by Anisoara Nichita (234 mesaje), la 28-03-2009

Elena lucreaza si ea un model mare si nume, Angelica, iar Rodica si Steluta au lucrat Cina. Clementina si Minerva, lucreaza Mona Lisa, iarasi un model mare.
Sunt convinsa ca vei primi multe informatii utile de la ele. Cauta-le topicele si pune-le intrebari.

Replica: Mama-mia! by Mocanu Didina (143 mesaje), la 28-03-2009

Dar nu te incurci! Iti doresc succes si zbor lin prin gradina noastra.


Replica: Bine ai by merticariu margareta (150 mesaje), la 28-03-2009

venit! Iti doresc mult spor la goblenat.



Replica: Vasilica, by Racovita Adriana (3988 mesaje), la 28-03-2009

bun venit! Si esti curajoasa! De la Maci direct la Binecuvantare! Eu iti doresc aripioare la ac caci te-au indrumat si ajutat gargaritele.

Replica: Iti spun si eu by Mona J (519 mesaje), la 29-03-2009

bine ai venit! Si iti aduc un Trio Maci sa-mi intregeasca urarea.



Replica: Bine ai venit, by olteanu rodica (726 mesaje), la 29-03-2009

in gradina gargaritelor! Iti doresc zbor placut si cat mai multe goblenuri lucrate in compania noastra.

In ce priveste modul in care ai vrea sa lucrezi modelul Binecuvantare, il poti lucra pe gherghef rotund sau poti cumpara de la TTT unul din cele trei modele de gherghef dreptunghiular, vezi la modele noi.

O duminica placuta si de maine spor la lucru, Vasilica.


Replica: Vasilica, by Stefanescu Elena (2599 mesaje), la 29-03-2009


bine ai venit! Zbor placut prin gradina noastra.


Replica: Bine v-am regasit, by miron vasilica (2 mesaje), la 31-03-2009

dragele mele si tare ma bucur cand imi fac prietene. Multumesc pentru incurajarile care inseamna foarte mult pentru mine. Nu am inceput inca Binecuvantare deoarece astept sa-mi faca sotul meu un gherghef foarte dragut. M-am inspirat de pe forum si atunci cand va fi gata vi-l voi arata. Am dus Trio maci la inramat si am primit aprecieri deoarece si pe spate era ca pe fata, fara noduri si capete. Sunt multumita de ceea ce a iesit. Inca o data, va multumesc si sunt tare fericita ca am de unde cere ajutor atunci cand voi avea nevoie. Va multumesc si pe data viitore. Va urez o primavara frumoasa!


_________________
Adela - Gargarita-Vis-de-floare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania