Acum este 19 Apr 2024, 12:09

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 260 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Puzzle-uri
MesajScris: 02 Oct 2013, 19:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Apr 2012, 19:49
Mesaje: 1752
Locatie: Botosani
Nume forum:1
Imi cer scuze ca v-am facut sa asteptati atat de mult.
Va aduc un frumos puzzle de 500 de piese (in imagine lipseste o piesa, dar am gasit-o dupa doua zile), care mi-a fost facut cadou de un coleg.





Acum lucrez la unul de 1000 de piese. Dupa ce il voi termina va voi arata.

_________________
Gargarita-Inocenta-Zambetului-de-Copil


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Puzzle-uri
MesajScris: 04 Oct 2013, 20:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Felicitari Gela! Eu nu prea am rabdare la puzzle, desi imi plac.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Puzzle-uri
MesajScris: 05 Oct 2013, 07:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 09:28
Mesaje: 3240
Locatie: bihor
Nume forum:1
Gela, asteptam imagini. Imi place cel cu 500 piese. Se vede ca ai multa rabdare.

_________________
Simona - Gargarita-Margareta-cu-Petale-de-Argint


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Puzzle-uri
MesajScris: 25 Oct 2013, 09:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6080
Nume forum:1
Dragi gargarite, am reusit sa termin si eu Castelul Peles , un micut Manz breaz si sa incep un puzzle 3D, care este de fapt tot 2D, dar cu efecte speciale de adancime, atunci cand il privesti din mai multe unghiuri (este acoperit cu o folie subtire de plastic striat, stiti voi, cum erau inainte felicitarile acelea care faceau cu ochiul). Mai jos, episoadele respective:












_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Puzzle-uri
MesajScris: 25 Oct 2013, 09:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6080
Nume forum:1
Cum se apropie Sf. Dumitru si goblenatul va lua pauza in aceste zile, eu va urez tuturor weekend placut si mult spor la facut puzzle-uri.

P.S. Lena, eu inca nu mi-am luat inima in dinti pentru un adevarat puzzle 3D, dar astept cuminte pana de sarbatori, cand sper sa fie din nou reduceri la jucarii la Cora. Pana atunci insa, sper sa ne mai arati tu modelele frumoase pe care le-ai mai facut.

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Puzzle-uri
MesajScris: 26 Oct 2013, 07:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 09:28
Mesaje: 3240
Locatie: bihor
Nume forum:1
Leana, felicitari pentru cele doua puzzle-uri terminate si mult spor la cel nou. Si pe mine ma tenteaza astfel de activitati, dar astept pana creste Maria un pic mai mare, sa facem impreuna.
Te pup.

_________________
Simona - Gargarita-Margareta-cu-Petale-de-Argint


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Puzzle-uri
MesajScris: 26 Oct 2013, 13:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2011, 21:35
Mesaje: 5568
Nume forum:1
Gela, Lena va felicit pentru frumoasele tablouri.
Leana, nu stai locului nici in zi de sarbatoare. Imi place rama. Se afla in pachet?
Am si eu un pazzle cu un pranz animat, are 1000 de piese. Sper sa nu se fi stricat. Este facut de 10 ani, pus pe un ziar. Toata familia a lucrat la el, cam 3 saptamani si am constatat ca ne lipseste o piesa. Il am de la verisoara din Austria, il facuse si ea. Ma duc sa il caut.
Va imbratisez cu mult drag si promit sa vin cu fotografie.

_________________
Rodi - Gargarita-Ocean-de-Iubire-si-Emotii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Puzzle-uri
MesajScris: 26 Oct 2013, 13:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2011, 21:35
Mesaje: 5568
Nume forum:1
Popescu Ileana Gabriela scrie:
Ma bucur ca va place puzzelul 3D.
Iar in cazul in care sunteti interesate, va dau un indiciu de unde se poate comanda: exista o librarie online, care are numele unui animal ce incepe cu litera e, E - - - - - T.ro (am codat un pic raspunsul pentru a nu fi considerata reclama). Acolo mergeti la categoria jucarii -> puzzeluri 3D si o sa gasiti mai multe. Ca si o recomandare, la inceput sa luati din cele mici de 10-15 lei, cu maxim 40 de piese, pana va obijsnuiti.
Marturisesc ca eu cand am facut prima comanda am luat mai mult din "joaca", am primit un bonus de reduceri la o comanda de 100 de lei si am zis sa il folosesc. Am comandat cateva carti de religie ale marilor calugari (Arsenie Boca, Cleopa Ilie, etc), si la final, ramanandu-mi 20 lei nefolositi, am zis sa iau o jucarie pentru fetita unei prietene si m-am gandit ca ar fi interesant o chestie de asamblat. Astfel am comandat 2 puzzeluri 3D: Turnul din Pisa si Empire State (fiecare de 9.9 lei), cu intentia de a face eu unul ca sa vad cat de greu este, sa nu ii dau fetitei ceva cu care sa se chinuie. Insa, dupa ce l-am construit pe primul, atat de mult mi-a placut incat l-am construit si pe al doilea, iar fetitei i-am cumparat dintr-un magazin de jucarii alta jucarie. Ulterior, o colega de-a mea de la lucru facea comanda de carti de pe acel site, si cum era reducere la comenzi de peste 200 de lei, ne intreba pe toti daca vrem cate ceva de acolo si asa imi puneam de o parte cateva zeci de lei pe luna, pentru cate un puzzle. Acum, schimbandu-mi locul de munca, nu prea am mai tinut legatura cu fata respectiva, insa am zis ca o sa fac eu singura comanda, si promit sa vi le arat si voua pe cele pe care le voi mai face, iar deseara o sa fac cateva fotografii la cele pe care le am deja asamblate acasa.

Pupici si sa aveti spor la toate hobby-urile pe care le aveti pe langa goblenat.
Lena, nu stiam ca exista un astfel de puzzle. Este super castelul tau. Uimitor de realist.
Te felicit si te imbratisez cu mult drag.

_________________
Rodi - Gargarita-Ocean-de-Iubire-si-Emotii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Puzzle-uri
MesajScris: 26 Oct 2013, 14:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2011, 21:35
Mesaje: 5568
Nume forum:1
L-am gasit. Mi-am amintit ca cineva, nu spun cine, in acesti 10 ani l-a tot mutat de colo, colo pana l-a strans.





Incep sa il montez, sper sa fie numai o piesa lipsa. Vreau sa vad daca mai are acelasi efect, daca ne mai aduna in jurul lui, tinand cont ca acum am alaturi de mine doi adolescenti, pe atunci aveau 7 si 8 ani. Ovidiu sigur participa, ii plac personajele.

Va imbratisez cu mult drag si promit sa revin.

_________________
Rodi - Gargarita-Ocean-de-Iubire-si-Emotii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Puzzle-uri
MesajScris: 27 Oct 2013, 07:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 09:28
Mesaje: 3240
Locatie: bihor
Nume forum:1
Rodi, este foarte frumos acest nou puzzle. Iti doresc sa ai parte de ajutorul celor dragi, ca altadata. Asteptam imagini. Te pup.

_________________
Simona - Gargarita-Margareta-cu-Petale-de-Argint


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 260 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania