Clubul Gargaritelor
https://www.rogoblen.ro/forum/

Ce mai cititi?
https://www.rogoblen.ro/forum/viewtopic.php?f=23&t=7971
Pagina 30 din 31

Autor:  Vasiliu Letitia [ 18 Feb 2024, 19:23 ]
Subiectul mesajului:  Re: Ce mai cititi?

Va fi pe următoarea mea lista. Multumesc Daniela.

Autor:  LENUTA PATRASCU [ 18 Apr 2024, 11:34 ]
Subiectul mesajului:  Re: Ce mai cititi?

Parfumul fericirii e mai puternic când plouă, Virginie Grimaldi
Când înfloresc caișii, Gina Wilkinson
Jurnalul unei iubiri, Nicolas Sparks
Respirație în doi, Nicolas Sparks
Fauritorul de lacrimi, Erin Doom
Astea ar fi o parte din lecturile mele, primele doua audiobook.
Lecturi plăcute!

Autor:  LENUTA PATRASCU [ 10 Feb 2025, 12:42 ]
Subiectul mesajului:  Re: Ce mai cititi?

Am rămas în urmă cu acest topic
Am mai citit câte ceva, dar prima care îmi vine im minte este Maica Gavrilia, asceta iubirii.

Zilele astea o sa mai postez și celelalte titluri.

Autor:  Sandulesei Oana [ 10 Feb 2025, 15:07 ]
Subiectul mesajului:  Re: Ce mai cititi?

O pasionata de mitologie greaca (am citit si recitit Legendele Olimpului de cel putin 5 ori in copilarie), am descoperit o autoare (Jennifer Saint) care reinterpreteaza miturile grecesti si spune povestile din perspectiva femeilor implicate. Am citit Ariadna, acum citesc Electra si intentionez sa citesc si Atalanta.

Autor:  Vasiliu Letitia [ 05 Mar 2025, 14:36 ]
Subiectul mesajului:  Re: Ce mai cititi?

Oana, există și o Demetra?
Leana ai citit Femeile din umbra?
Stie cineva daca s-a mai tradus si alta carte Delia Owens?

Autor:  LENUTA PATRASCU [ 05 Mar 2025, 23:05 ]
Subiectul mesajului:  Re: Ce mai cititi?

Eu am doar Acolo unde cântă racii de Delia Owens.
Nu știu pentru cine era întrebarea, dar eu am citit Femeile din umbră (de fapt am ascultat-o pe Voxa).

Autor:  Tacutu Ileana [ 10 Mar 2025, 05:16 ]
Subiectul mesajului:  Re: Ce mai cititi?

Draga Lenuta, cred că pentru tine era întrebarea, căci eu citesc mai mult Eric Emmanuel Schmitt sau, mai nou, scriitori japonezi: Toshikazu Kawaguchi sau Sanaka Hiiragi (Fotograful amintirilor pierdute).
În perioada următoare, voi citi cărțile dăruite de Tina la întâlnirea gargaritelor de la București.



Dragă Tina, îți mulțumesc frumos pentru cărțile interesante dăruite.
Lectură plăcută tuturor!
Cu drag,

Autor:  LENUTA PATRASCU [ 10 Mar 2025, 12:06 ]
Subiectul mesajului:  Re: Ce mai cititi?

Interesante titluri, în special Biblioteca din Paris.
Lectură plăcută!

Autor:  Vasiliu Letitia [ 12 Mar 2025, 14:23 ]
Subiectul mesajului:  Re: Ce mai cititi?

Multumesc pentru raspunsuri. Stiam ca Lenuta este o mare admiratoare. Leana era nou venită între cei ce iubesc cărțile semnate Kristin Hannah.

Autor:  Elza Ilina [ 10 Sep 2025, 14:17 ]
Subiectul mesajului:  Re: Ce mai cititi?

Topicul asta este o bucurie. Va las si eu cateva recomandari. Ma rezum la 10 romane bune.

1. Femeia care aducea scrisori - Francesca Giannone;
2. Povestea florilor de mac de pe insula lamailor - Cristina Campos
3. Mereu cu gandul la ea - Lean Baptiste Andrea
4. Trupul Sufletului - Ludmila Ulitkaia
5. Sticlareasa - Tracy Chevalier
6. Fata cu cercel de perla - Tracy Chevalier
7. Legamantul Apei - Abraham Verghese
8. Cum sa infrunti un dictator: Lupta pentru viitorul nostru - Maria Ressa
9. Portretul casatoriei - Maggie O`Farrell
10. Libera:un copil si o tara la sfarsitul istoriei - Lea Ypi

Pagina 30 din 31 Ora este UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/